PDA

View Full Version : BP Κηφισίας 131 Αμπελόκηποι



byron
30/05/2012, 07:42
Είναι και το πρώτο βενζινάδικο που συναντάμε μπαίνοντας από Β.προάστια στην Αθήνα λίγο μετά το Γηροκομείο.
Ο τύπος όπως και οι δύο πακιστανοί που έχει, βάζουν χωρίς να σε ρωτήσουν BP ultimate που έχει 2 ευρώ.Την συγκεκριμένη βενζίνη την έχει το πρώτο κουτί με τις δύο αντλίες οπου σταματούν σχεδόν όλοι.

Και τις 3 φορές που πήγαν να μου βάλουν, είχαν βάλει ήδη σε ένα βεσπάκι σε ένα FMX και σε ένα αυτοκίνητο που ήταν πριν από μένα στη σειρά, άρα το κάνουν συστηματικά. Το νου σας.

MG-KTiNoS
30/05/2012, 08:09
Οκ πάμε να βάλουμε ΟΛΟΙ και μετά να φύγουμε χωρλις να πληρώσουμε....


:lol:

DimChios
30/05/2012, 08:11
Οκ πάμε να βάλουμε ΟΛΟΙ και μετά να φύγουμε χωρλις να πληρώσουμε....


:lol:

+998

GIXXERAKIAS
30/05/2012, 08:15
Να πληρώσουμε αλλα να πληρώσουμε για απλή.:evil:

Cpt. Haddock
30/05/2012, 08:22
Είναι και το πρώτο βενζινάδικο που συναντάμε μπαίνοντας από Β.προάστια στην Αθήνα λίγο μετά το Γηροκομείο.
Ο τύπος όπως και οι δύο πακιστανοί που έχει, βάζουν χωρίς να σε ρωτήσουν BP ultimate που έχει 2 ευρώ.Την συγκεκριμένη βενζίνη την έχει το πρώτο κουτί με τις δύο αντλίες οπου σταματούν σχεδόν όλοι.

Και τις 3 φορές που πήγαν να μου βάλουν, είχαν βάλει ήδη σε ένα βεσπάκι σε ένα FMX και σε ένα αυτοκίνητο που ήταν πριν από μένα στη σειρά, άρα το κάνουν συστηματικά. Το νου σας.

Ναι. Παλια που ήταν στο δρόμο μου, όποτε σταματούσα τις πιο πολλες φορές "ειχε τελειωσε η απλή". Απλα δεν ξανασταμάτησα. Πλεον φαινεται δεν κρατανε ουτε τα προσχηματα.

byron
30/05/2012, 08:37
Ναι. Παλια που ήταν στο δρόμο μου, όποτε σταματούσα τις πιο πολλες φορές "ειχε τελειωσε η απλή". Απλα δεν ξανασταμάτησα. Πλεον φαινεται δεν κρατανε ουτε τα προσχηματα.

Ούτε εγώ θα έβαζα, αλλά μερικές φορές αναγκάζομαι αφού δεν έχω σταγόνα και το επόμενο είναι στην Καλλιρόης. To παλληκάρι εχθές με το FΜΧ που έβαλε 5 ευρώ, δεν νομίζω οτι θα είχε διάθεση να πληρώσει 0,30 το λίτρο παραπάνω ούτε και θα το θεωρούσε αστείο.

simeon
30/05/2012, 09:12
Πέρνεις την BP και κάνεις καταγγελία για το συγκεκριμένο πρατήριο!
Παλιότερα που το είχα κάνει για μια Shell ενώ με είχαν στο τηλεφωνο έψαξαν και μου είπαν οτι δεν είναι λογικό γιατι κοίταξαν πότε έκαναν τους ανεφοδιασμούς και μου είπαν οτι θα ασχοληθούν οι αρμόδιοι γιατί ειναι δυσφήμηση!!!
Βέβαια δεν ξέρω αν έγινε κάτι γιατί δεν ξαναπάτησα αλλά γενικά η συμπεριφορά τους μου άρεσε......

noble
30/05/2012, 10:10
Είναι και το πρώτο βενζινάδικο που συναντάμε μπαίνοντας από Β.προάστια στην Αθήνα λίγο μετά το Γηροκομείο.
Ο τύπος όπως και οι δύο πακιστανοί που έχει, βάζουν χωρίς να σε ρωτήσουν BP ultimate που έχει 2 ευρώ.Την συγκεκριμένη βενζίνη την έχει το πρώτο κουτί με τις δύο αντλίες οπου σταματούν σχεδόν όλοι.

Και τις 3 φορές που πήγαν να μου βάλουν, είχαν βάλει ήδη σε ένα βεσπάκι σε ένα FMX και σε ένα αυτοκίνητο που ήταν πριν από μένα στη σειρά, άρα το κάνουν συστηματικά. Το νου σας.


Μου το χε κάνει και μένα και απο τότε δεν ξαναβαλα ΠΟΤΕ απο κει κι ούτε πρόκειται που να το σπρώχνω,ντάλα μεσημέρι.

byron
30/05/2012, 10:32
Πέρνεις την BP και κάνεις καταγγελία για το συγκεκριμένο πρατήριο!
Παλιότερα που το είχα κάνει για μια Shell ενώ με είχαν στο τηλεφωνο έψαξαν και μου είπαν οτι δεν είναι λογικό γιατι κοίταξαν πότε έκαναν τους ανεφοδιασμούς και μου είπαν οτι θα ασχοληθούν οι αρμόδιοι γιατί ειναι δυσφήμηση!!!
Βέβαια δεν ξέρω αν έγινε κάτι γιατί δεν ξαναπάτησα αλλά γενικά η συμπεριφορά τους μου άρεσε......

Στη σελίδα τους δεν βγάζω άκρη. Μόνο μια φόρμα επικοινωνίας με email υπάρχει για να τους πούμε την γνώμη μας για την ultimate. Αν έχει κάποιος κανένα τηλέφωνο, γράψτε το να τους πάρω.

VANDA
30/05/2012, 10:34
Εδώ (http://www.wiw.gr/greek/amarousio_bp_hellas_ae/)?

McGyver
30/05/2012, 10:35
Στη σελίδα τους δεν βγάζω άκρη. Μόνο μια φόρμα επικοινωνίας με email υπάρχει για να τους πούμε την γνώμη μας για την ultimate. Αν έχει κάποιος κανένα τηλέφωνο, γράψτε το να τους πάρω.

Ελληνικά Καύσιμα Α.Ε.Ε
ΕΔΡΑ: Χειμάρρας 8A
151 25 Μαρούσι
Αθήνα

Τηλ: 210 68 87 111

http://www.bp.com/retail/sectiongenericarticle.do?categoryId=9037484&contentId=7068945

vaska
30/05/2012, 10:42
Ελληνικά Καύσιμα Α.Ε.Ε
ΕΔΡΑ: Χειμάρρας 8A
151 25 Μαρούσι
Αθήνα

Τηλ: 210 68 87 111

http://www.bp.com/retail/sectiongenericarticle.do?categoryId=9037484&contentId=7068945


Ορισμένες φορές σε θαυμάζω ρε φίλε, όποτε ζητηθεί πλεροφορία για μάνιουλ, τηλέφωνα κλπ τσούπ η απάντηση από σένα. Κινητός ΧΟ είσαι λεβέντη μου.

:bawl::bawl::bawl:

Billymuse
30/05/2012, 13:38
Αυτό είναι σωστό να γεμίσουμε ντεπόζιτο ,και άμα έχουν προβλημα οι πακιστανοί θα φέρω δικάβαλο τον καρσιδιάρη

peter86
30/05/2012, 13:42
παίζει να είναι και το πιο ακριβό βενζινάδικο στο Λεκανοπέδιο....

gregogti
30/05/2012, 14:07
σε ολα μα ολα τα shell θελουν να σου πουλησουν 100αρα με το ζορι λεμε

Εχετλαίος
01/06/2012, 08:17
σε ολα μα ολα τα shell θελουν να σου πουλησουν 100αρα με το ζορι λεμε

Ένας χθες μου είπε ότι αν βάλω 100άρα θα μου τσεκάρει δωρεάν όοοοοολα τα υγρά.
Πήρα ένα πολύ ναζιάρικο ύφος, λάσκαρα λίγο και τη στάση, άφησα και το κεφάλι να πέσει προς τα αριστερά, δεξί χέρι ψιλοτσαγιέρα στη μέση και του είπα μελιστάλακτα "όοοοοοολα τα υγρά; "
Σε μείον 120 nanosecond είχα εξαφανιστεί μέσα στο πρατήριο και πίσω από τον πάγκο.
Δεν παλεύονται αλλιώς!

spyrakos35
01/06/2012, 08:19
Ένας χθες μου είπε ότι αν βάλω 100άρα θα μου τσεκάρει δωρεάν όοοοοολα τα υγρά.
Πήρα ένα πολύ ναζιάρικο ύφος, λάσκαρα λίγο και τη στάση, άφησα και το κεφάλι να πέσει προς τα αριστερά, δεξί χέρι ψιλοτσαγιέρα στη μέση και του είπα μελιστάλακτα "όοοοοοολα τα υγρά; "
Σε μείον 120 nanosecond είχα εξαφανιστεί μέσα στο πρατήριο και πίσω από τον πάγκο.
Δεν παλεύονται αλλιώς!

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

GIXXERAKIAS
01/06/2012, 08:33
Ένας χθες μου είπε ότι αν βάλω 100άρα θα μου τσεκάρει δωρεάν όοοοοολα τα υγρά.
Πήρα ένα πολύ ναζιάρικο ύφος, λάσκαρα λίγο και τη στάση, άφησα και το κεφάλι να πέσει προς τα αριστερά, δεξί χέρι ψιλοτσαγιέρα στη μέση και του είπα μελιστάλακτα "όοοοοοολα τα υγρά; "
Σε μείον 120 nanosecond είχα εξαφανιστεί μέσα στο πρατήριο και πίσω από τον πάγκο.
Δεν παλεύονται αλλιώς!Θεός!!! :bawl::bawl::bawl::bawl:

chr1s_86
01/06/2012, 20:31
σε ολα μα ολα τα shell θελουν να σου πουλησουν 100αρα με το ζορι λεμε

Όχι σε όλα...

pektis
01/06/2012, 22:08
Τωρα τελευταια στα shell μονο, σε υποχρεωνουν για λογους ασφαλειας να κατεβεις λενε απο την μηχανη(επειδη βαριεμαι την διαδικασια, σταματησα να βαζω shell...)...

p@nos
01/06/2012, 22:21
den ine 8ema politikis eterias ine 8ema toy ''beziniari''....ama bazoyn tin gti turbo power 360 oktanium pernoyn prim bonus....


opote soy ti bazoyn me to stanio prokimenoy na paroyn to prim....

nathair
18/06/2012, 20:56
Το ίδιο πράγμα έκανε και η Shell στον φάρο Ψυχικού, συστηματικά. Οταν παραπονέθηκα εγγράφως, με πήρε σαν βρεγμένη γάτα ο δ/ντης του πρατηρίου. Τάχατε τάχατε τα παιδιά δεν καταλαβαίνουνε γιατι είναι ξένοι (ναι, καλά, άψογα καταλαβαίνανε, απλά είχανε συγκεκριμένες οδηγίες για τι να σου βάζουνε). Επί 2 χρόνια μάλιστα, η μία αντλία με απλή ήτανε "χαλασμένη", και σε έστελνε στην άλλη άκρη αν ζήταγες απλή, όταν πρόσεχες οτι "δεν άκουσε καλά το παιδί"...(για να έχουνε και 2η δικαιολογία, ή να σε πιάνανε στο βαριέμαι να πηγαίνω εκεί, ώχ, άστο τώρα).
Ολως τυχαίως επίσης τότε είχε επέμβει ο εισαγγελέας για την Shell γενικά γιατι πούλαγε την Ultimate ή πως την λέει, χωρίς να αναφέρει τα οκτάνια, και τελικά τους αναγκάσανε να γράψουνε και τα οκτάνια...απλή 95ρα δηλαδή.
Απατεώνες σκέτοι είναι όλοι τους, διπλή προσοχή θέλουνε.