PDA

View Full Version : Κλοπη πινακιδας και Τελη



MavrosPan
02/06/2012, 11:04
Την καλημερα μου.

Edited

Ειχα δηλωσει κλοπη πινακιδας στο παπι μου το οποιο και ειχα να κυκλοφορησω χρονια και ειχε μεινει παρατημενο. Τωρα αποφασισα να το διαγραψω τελειως, να σταματησουν να μου ερχονται και τα τελη τα οποια δεν εχω πληρωσει καποια χρονια.

Οταν θα παω και στην ΔΟΥ να το σβησω, με το χαρτι απο το υπουργειο, ειναι πολυ πιθανο εως σιγουρο να χρειαστει να πλερωσω ολα τα τελη που δεν εχω πληρωσει, για να το διαγραψουν. Ξερω ομως οτι απο τα τελη απαλασσονται κλεμμενα οχηματα, καθοτι φαινονται σε ακινησια / αναζητηση, με αποτελεσμα να μην πληρωνουν οι ιδιοκτητες τελη μεχρι να το διαγραψουν ( με το χαρτι της αστυνομιας οτι εχει κλαπει το οχημα )

Το θεμα μου ουσιαστικα ειναι : Μπας και με δηλωση κλοπης κρατικης πινακιδας το οχημα θεωρειται επισης σε ακινησια (οπως στην περιπτωση ολικης κλοπης δλδ), οποτε παιζει και να τα γλυτωσω τα περασμενα τελη ?

Αν καποιος ξερει σιγουρα και μπορει να μου πει, καλως, αλλιως θα περιμενω μεχρι τη Δευτερα να μαθουμε στο υπουργειο. Ας μην αρχισουμε υποθεσεις γιατι εχω κανει κ γω πολλες :P

Cpt. Haddock
02/06/2012, 11:09
Να προσέχετε τί γραφετε, ανοιχτο φορουμ ειμαστε.