PDA

View Full Version : Hayabusa Bastard - Νέο Project



Tak-Attack
03/06/2012, 16:00
Καλησπέρα στην παρέα.
Ετοιμάζω νέο Project για την χοντρούλα μου και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.
Να δώσω ένα ιστορικό μέχρι τώρα...
http://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796

το μηχανάκι μου ξεκίνησε την καριέρα του το 2008 απο ένα απλό Busa εργοστασιακό
http://img823.imageshack.us/img823/2324/2008gsx1300rwhite800.jpg

έπειτα ήρθε η πρώτη αλλαγή (μια εβδομάδα αφού το είχα πάρει)
Μπήκε ουρά απο gsxr1000 k8
καθώς και ένα σωρό άλλες μικροαλλαγές που φτιάξανε αυτό το σύνολο.
http://img833.imageshack.us/img833/2963/61351211757134902288094.jpg

Μετά σοβάρεψε το πράμα. Ένα χρόνο μετά περίπου, Μπήκε κομπρέσορας και το μηχανάκι έφτασε τα 280 άλογα τροχό!
260498

μέσα στο 2010 ενισχύθηκε το μοτέρ με πιστόνια, βαλβίδες, ελατήρια και τα σχετικά, ανεβάσαμε πίεση, φτάσαμε τα 350 άλογα τροχό. Το 2011 έγινε ένα νέο look στο μηχανάκι βάφοντας κάποια κομμάτια και αφαιρώντας τα αυτοκόλλητα.
260499

Αυτή ήταν και η τελευταία μορφή πριν μπει μέσα για το νεο Project.


Το νέο Project περιλαμβάνει.... Μεταμόρφωση!!!
Το μηχανάκι θα βγει διαφορετικό σε όλα.
- Θα χαμηλώσει και θα μακρύνει,
- θα μπει νεα βάση κομπρέσορα,
- μεγαλύτερα ψυγεία,
- θα φύγει το τελικό της εξάτμισης,
- θα αλλάξει χρώμα ολόκληρη η μηχανή
- και θα γίνουν επιπλέον οπτικές αλλαγές στο μπροστά μέρος της μηχανής.

Το αποτέλεσμα περιμένω να είναι ένα απο τα πιο όμορφα Busa στον πλανήτη! Για μένα σαν ιδιοκτήτης θα είναι το πιο όμορφο! Ήθελα ώμος να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας και να ακούσω φυσικά και της γνώμες σας όταν τελειώσει το project. Υπολογίζω να το έχω έτοιμο στο τέλος του Ιουνίου.

Εδώ είναι μια φωτό απο 31/5/2012 στο στάδιο που έχει μπει η νέα βάση κομπρέσορα, έχει χαμηλώσει, έχουν μπει οι αποστάτες στο ψαλίδι και τα ψυγεία.
260500

Τίποτα απο όλα αυτά δεν ήταν απλό! Για να χαμηλώσει το μηχανάκι χρειάστηκε ειδική τιμονόπλακα μαζί με το κάτω μέρος σε διαφορετική γωνία, για να παει ο τροχός πιο μπροστά, καθώς και δεν υπήρχε περιθώριο να χαμηλώσει αλλιώς λόγο ψυγείων. Αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα απο το πόσο απαιτητικές είναι αυτές οι μετατροπές.

Έχω φτιάξει μια σελίδα στο facebook ειδικά για το Bastard μου. Εκεί κάνω συχνά update με φωτό και video και λεπτομέρειες για το μηχανάκι.
http://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796

Όσοι ενδιαφέρονται θα χαρώ να σας δω και εκεί. Μην παρεξηγηθώ, ΔΕΝ έχω συνεργείο και ΔΕΝ κάνω διαφήμιση! Ιδιώτης είμαι όπως εσείς και κάνω απλά το κέφι μου! Η σελίδα έχει σκοπό να μοιραστώ την γνώση μου με όποιον ενδιαφέρεται να κάνει κάτι παρόμοιο, ώστε να ξεκινήσει απο εκεί που σταμάτησα εγώ. Μόνο έτσι θα πάμε μπροστά!

Σας ευχαριστώ όλους που με την αγάπη και το ενδιαφέρον σας για το μηχανάκι μου, κάνετε το όνειρό μου ακόμα καλύτερο και μου δίνετε κίνητρο και δύναμη να συνεχίσω.

Corvo
03/06/2012, 17:02
Παληκαρε μου εδω μεσα δεν νομιζω να παρεξηγηθεις σαν διαφημιστης ή οτιδηποτε μιας και ανεβαζεις κατα καιρους πολλα βιντεο αλλα και πληροφοριες...

μπραβο για ολα αυτα που κανεις(αφου μπορεις)
3 ερωτησεις;

1. που θα το φτασεις ρε θεομουρλε;
2. θες να μας πεις τι περιπου σου εχει φυγει για οοοολα αυτα;
3. οι εργασιες γινονται απο εσενα;

και συνεχισε δυνατα

Εχετλαίος
03/06/2012, 17:06
Πόσο πιο τούμπανο πια;

zisisx
03/06/2012, 19:35
http://www.youtube.com/watch?v=d0VF7od68fM


μια πλακιτσα....:D


βασικα εγω το γουσταρω τερμα το hayabusa......
μου αρεσουν πολυ κ οι μετατροπες αλλα δεν ξερω αν θα εκανα κατι τοσο ριζικο......


η δικια μου απορια ειναι πως διαολο το κουμανταρεις γιατι απο κατι βιντεο στο youtube ειδαμε οτι το κυκλοφορεις μεσα στην πολη......?????
να φανταστω τωρα οτι το πας για dragster...?

devil's animal
03/06/2012, 19:53
κρατα μας ενημερωμενους Τακη...
προβλεπω να γινεται οπλο μαζικης καταστροφης...

τα ειχαμε πει και στο περιπτερο της εκθεσης του Auto Festivla...
:beer::beer:

gixxerpap
03/06/2012, 20:35
άντε παναγιώτη παιδί μου, γιατί είχε καταντήσει βαρετό ...
έτσι όπως ήταν, βαριόταν να σπινιάρει ...

siraxanz
03/06/2012, 21:14
:eyepop: :a46:

Tak-Attack
03/06/2012, 23:17
Παληκαρε μου εδω μεσα δεν νομιζω να παρεξηγηθεις σαν διαφημιστης ή οτιδηποτε μιας και ανεβαζεις κατα καιρους πολλα βιντεο αλλα και πληροφοριες...

μπραβο για ολα αυτα που κανεις(αφου μπορεις)
3 ερωτησεις;

1. που θα το φτασεις ρε θεομουρλε;
2. θες να μας πεις τι περιπου σου εχει φυγει για οοοολα αυτα;
3. οι εργασιες γινονται απο εσενα;

και συνεχισε δυνατα

Σε ευχαριστώ πολύ! :)
1) θα το φτάσω μέχρι εκεί που επιτρέπει η φαντασία μου σε συνδυασμό με την τσέπη μου
2) Δεν θα σου πω ποσό, απλά θα σου πω ότι καβαλάω μια γκαρσονιέρα και πάμε για δυαράκι!
3) Όχι φυσικά. Δεν έχω τέτοιες γνώσεις ούτε ικανότητες. Εγώ είμαι το μυαλό και η τσέπη.

Πάντα όρθιος φιλαράκι μου! :wave2:

Tak-Attack
03/06/2012, 23:19
Πόσο πιο τούμπανο πια;

όσο κατεβάσει το υπέροχο (και πολύ μικρό) μυαλό μου! :a8:

Tak-Attack
03/06/2012, 23:27
http://www.youtube.com/watch?v=d0VF7od68fM


μια πλακιτσα....:D


βασικα εγω το γουσταρω τερμα το hayabusa......
μου αρεσουν πολυ κ οι μετατροπες αλλα δεν ξερω αν θα εκανα κατι τοσο ριζικο......


η δικια μου απορια ειναι πως διαολο το κουμανταρεις γιατι απο κατι βιντεο στο youtube ειδαμε οτι το κυκλοφορεις μεσα στην πολη......?????
να φανταστω τωρα οτι το πας για dragster...?

Κι εγώ όταν ξεκίνησα τις μετατροπές δεν είχα κάτι τόσο extreme στο μυαλό μου. Κατ αρχήν δεν πίστευα ότι θα τόλμαγα να οδηγήσω τέτοιο πράμα! Όσο προχωράς όμως, βήμα βήμα, εξοικειώνεσαι και θέλεις παραπάνω. Μέχρι που φτάνεις στο σημείο να έχεις κάνει κάτι που έχει μέσα πολλά στοιχεία απο το χαρακτήρα σου και το προσωπικό σου γούστο. Έχεις φτιάξει ένα κομμάτι του εαυτού σου. Αυτή είναι και η μαγεία την μετατροπής!!

Όχι. Για την πόλη και την καθημερινή μου μετακίνηση έχω ένα παπάκι που σκορπάει βίδες!
Τα video που είδες μέσα στην πόλη είναι περνώντας να πάω κάπου. πχ Αττική οδό. Ε και που και που θα κάνουμε και κανένα παντικίκι. :a05:

Dragster δεν θα το παω. Για μένα θα είναι μόνο έξοδα και ταλαιπωρία για το μηχανάκι μου. Δεν έχω κανένα απολύτως λόγο ή κίνητρο για να το κάνω.

Υ.Γ - Το video που μου έβαλες γαμάτο!! χαχαχαχα :beer:

Tak-Attack
03/06/2012, 23:32
κρατα μας ενημερωμενους Τακη...
προβλεπω να γινεται οπλο μαζικης καταστροφης...

τα ειχαμε πει και στο περιπτερο της εκθεσης του Auto Festivla...
:beer::beer:

Για να καταλάβεις την διαφορά, σε σχέση με αυτό που θα βγει τώρα, μέχρι τώρα το μηχανάκι ήταν χνουδωτό και γλυκούλη!
Τώρα θα βγει έτοιμο για ΠΟΛΕΜΟ!! :a2: :a016:

Θα κάνω συχνές ενημερώσεις μέσα απο την σελίδα της στο fb.
Εκεί θα μπουν όλες οι νέες φωτό και τα video. Θέλω να τα έχω σε ένα τόπο μαζεμένα, αντί να πρέπει να τα ανεβάσω σε 5 διαφορετικά forum.

Τα είχαμε πει και θα χαρώ να τα ξαναπούμε από κοντά όταν με το καλό βγει το Bastard μου. :beer:

Tak-Attack
03/06/2012, 23:34
άντε παναγιώτη παιδί μου, γιατί είχε καταντήσει βαρετό ...
έτσι όπως ήταν, βαριόταν να σπινιάρει ...

Το γνωρίζω! Τώρα ελπίζω να βγει λιγότερο βαρετό :tooth:

Tak-Attack
03/06/2012, 23:35
:eyepop: :a46:

Σύντομος και περιεκτικός! :beer:

SoulGR
03/06/2012, 23:38
εκαναμεν και like Τακ :D

βαλε ενα onboard να ανοιγει το θεριο :vroum::vroum::vroum::a10:

Tak-Attack
04/06/2012, 00:34
εκαναμεν και like Τακ :D

βαλε ενα onboard να ανοιγει το θεριο :vroum::vroum::vroum::a10:

Καλός σε δέχτηκα λοιπόν! :welcome:
Όταν βγει το πράμα θα βάλω πολλά βιντεάκια...
όσα προλάβω πριν με χώσουν μέσα. :pantofla: (θα βγει χωρίς τελικό εξάτμισης! μόνο σωλήνα!) :a2:

Shiatman
04/06/2012, 01:02
Ωραίες δουλειές έχεις κάνει. Κρίμα πάντως τέτοιο όπλο και να μην το τρέχεις σε αγώνες. :a014:

Tak-Attack
04/06/2012, 01:15
Ωραίες δουλειές έχεις κάνει. Κρίμα πάντως τέτοιο όπλο και να μην το τρέχεις σε αγώνες. :a014:

Σε ευχαριστώ! Το μεγαλύτερο κρίμα όμως είναι που οι αγώνες δεν μας δίνουν κίνητρο σε ιδιώτες να πάμε να τρέξουμε. Ως έχει η κατάσταση, οι αγώνες απαιτούν, χρόνο, χρήμα και φθορά στο μηχανάκι και επιστρέφουν.... τίποτα!

Corvo
04/06/2012, 01:33
Σε ευχαριστώ πολύ! :)
1) θα το φτάσω μέχρι εκεί που επιτρέπει η φαντασία μου σε συνδυασμό με την τσέπη μου
2) Δεν θα σου πω ποσό, απλά θα σου πω ότι καβαλάω μια γκαρσονιέρα και πάμε για δυαράκι!
3) Όχι φυσικά. Δεν έχω τέτοιες γνώσεις ούτε ικανότητες. Εγώ είμαι το μυαλό και η τσέπη.

Πάντα όρθιος φιλαράκι μου! :wave2:

Ευχομαι να γουσταρεις τοσο που να θελεις να το φτασεις μεχρι μεζονετα...
Παντα ορθιος Τακη και θα σε παρακολουθουμε απο το fb :beer:

DimChios
04/06/2012, 11:55
εγινε like στο γκρουπακι αλλα στο λεω... αν δε φτασει 400 ροδα θα κανω ξε-like!

Εγινα κατανοητος? :smokin:


:lol::lol::lol::lol:


Αϊντε ρε, καλη συνεχεια και να το χαιρεσαι!!!!

:beer::beer::beer:

Tak-Attack
04/06/2012, 16:02
εγινε like στο γκρουπακι αλλα στο λεω... αν δε φτασει 400 ροδα θα κανω ξε-like!

Εγινα κατανοητος? :smokin:


:lol::lol::lol::lol:


Αϊντε ρε, καλη συνεχεια και να το χαιρεσαι!!!!

:beer::beer::beer:

Thanks φιλαράκι!
Η νεα μετατροπή δεν είναι με σκοπό τα άλογα, αλλά την καλύτερη και πιο αξιόπιστη λειτουργία του κινητήρα.
Δεν έχω ιδέα αν θα πάρω άλογα τελικά, γιατί θα πάρω μερικά επειδή θα βγάλω το τελικό και θα το έχω ελεύθερο, αλλά θα χάσω και μερικά γιατί η εισαγωγή του κομπρέσορα με το φίλτρο θα είναι μέσα απο τα φέρινγκ.
Θα δούμε όταν το βάλουμε δυναμόμετρο.

Fear_No
09/06/2012, 20:32
Like και απο εμενα!Θαυμαζω το Busa σου εδω και χρονια και χαρηκα που θα το πας ακομα παραπανω!
Καλη δυναμη και στην οδηγηση αλλα και στο BB!:)

vaska
09/06/2012, 21:02
Μπράβο σου ρε μάγκα μου για τη κ@υλα σου. Μπράβο σου και που έχεις το τσαγανό και τα κότσια και το μοιράζεσαι, μπράβο σου επίσης που το πας ακόμα πιό πέρα.

Πολύ γουστάρω άτομα που μπορεί να έχουν τρύπιο παντελόνι αλλά το μηχανάκι τους το έχουν πένα, όπως είπες.

Να είσαι πάντα καλά και πάντα όρθιος με όσα περισσότερα παντιλίκια μπορείς και όσες περισσότερες σούζες. Να το χαρείς όσο δεν παίρνει το κτήνος σου.

Όταν με το καλό το ετοιμάσεις και γουστάρεις να πιούμε καφεδάκι Πάτρα, θα σε περιμένω. Μη με πάρεις τηλ. θα σε ακούσω να έρχεσαι αφού θα έχεις επάνω ελευθέρας.:D:D

Like και από μένα φιλαράκι.

:wave2:

mankam
09/06/2012, 22:07
και απο εμενα ενα like για την τρελα και την αγαπη για αυτο που κανεις και το μοιραζεσαι μαζι μας:beer:

Tak-Attack
14/06/2012, 02:45
Like και απο εμενα!Θαυμαζω το Busa σου εδω και χρονια και χαρηκα που θα το πας ακομα παραπανω!
Καλη δυναμη και στην οδηγηση αλλα και στο BB!:)

Να είσαι καλά φίλε μου!
Πραγματικά με τιμά όταν ακούω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν παρακολουθήσει το project απο την αρχή.
Είχα κι εγώ τις στραβές μου με την κατάσταση, όπως όλος ο κόσμος, αλλά ευτυχώς η κατάσταση έστρωσε λιγάκι και... κατ ευθύαν το μηχανάκι μέσα για βελτίωση!!

Tak-Attack
14/06/2012, 02:49
Μπράβο σου ρε μάγκα μου για τη κ@υλα σου. Μπράβο σου και που έχεις το τσαγανό και τα κότσια και το μοιράζεσαι, μπράβο σου επίσης που το πας ακόμα πιό πέρα.

Πολύ γουστάρω άτομα που μπορεί να έχουν τρύπιο παντελόνι αλλά το μηχανάκι τους το έχουν πένα, όπως είπες.

Να είσαι πάντα καλά και πάντα όρθιος με όσα περισσότερα παντιλίκια μπορείς και όσες περισσότερες σούζες. Να το χαρείς όσο δεν παίρνει το κτήνος σου.

Όταν με το καλό το ετοιμάσεις και γουστάρεις να πιούμε καφεδάκι Πάτρα, θα σε περιμένω. Μη με πάρεις τηλ. θα σε ακούσω να έρχεσαι αφού θα έχεις επάνω ελευθέρας.:D:D

Like και από μένα φιλαράκι.

:wave2:

Αδερφέ από το μήνυμά σου και μόνο καταλαβαίνω ότι είσαι δικός μας άνθρωπος!
Καταλαβαίνεις απόλυτα την τρέλα μου και την προσπάθεια που έχω κάνει γι αυτό που αγαπάω. Είναι πάντα χαρά μου να διαβάζω σχόλια σαν το δικό σου. Τέτοια λόγια, είναι που δίνουν ακόμα μεγαλύτερη αξία σε αυτό που τόσο πολύ αγαπάω και έχω καταφέρει.
Όταν βγει με το καλό, να με περιμένεις με ένα καφεδάκι και ένα ζευγάρι λάστιχα. Θα τα χρειαστώ και τα δυο! :lol:

Tak-Attack
14/06/2012, 02:53
και απο εμενα ενα like για την τρελα και την αγαπη για αυτο που κανεις και το μοιραζεσαι μαζι μας:beer:

Όσο μπορώ θα το κάνω φιλαράκι μου και θα το πηγαίνω και ένα βήμα παρακάτω. Έτσι για να γουστάρουμε και να Βλέπουν και οι ξένοι ότι απο την μικρή μας Ελλαδίτσα, βγαίνουν εργαλεία που γ@μουν και δέρνουν!! :a8:

Το ότι το μοιράζομαι μαζί σας αδερφέ, η χαρά είναι πραγματικά δική μου!! :beer:

Tak-Attack
17/06/2012, 12:38
Τετάρτη θα είναι έτοιμο απο βαψίματα... η πρώτη μου αντίδραση? Προβλέπω γύρισμα ανάποδα σαν κατσαρίδα και θα κουνάω τα ποδαράκια σαν να με έχουν ψεκάσει!! :eek: :whiteflag: :hypnotize:

panos1050
17/06/2012, 13:05
και ελεγα που εισαι ρε παιχτη,
απο τοτε με τα αυτοκολητα χαθηκες,
δωσε φωτο και βιντεο στο λαο.....................
οταν το βγαλεις ριξε μια γκαζια και ελα ναυπλιο να θαυμασουμε απο κοντα το εργαλειο
κερναμε καφε

Tak-Attack
18/06/2012, 02:22
και ελεγα που εισαι ρε παιχτη,
απο τοτε με τα αυτοκολητα χαθηκες,
δωσε φωτο και βιντεο στο λαο.....................
οταν το βγαλεις ριξε μια γκαζια και ελα ναυπλιο να θαυμασουμε απο κοντα το εργαλειο
κερναμε καφε

Χάθηκα γιατί με έπιασε κι εμένα η κρίση και άσχημα μάλιστα! Για κάποιους μήνες ίσα που έβγαιναν για να φάω. Όλα πήγαν σε δεύτερη μοίρα όπως καταλαβαίνεις... αλλά τώρα ίσιωσα λιγάκι και κατ ευθύαν μέσα το μηχανάκι για βελτίωση! Μιλάμε για πολύ ώριμο άντρα! Χαρά στη γυναίκα που θα (ξεστραβωθεί και θα) με πάρει! :lol:

Συντονίσου στην σελίδα μου στο fb. Εκεί θα κάνω όλα τα updates απο νεα, φωτό και βίντεο. Απλά να τα έχω μαζεμένα σε ένα μέρος αντί να μπαίνω να ενημερώνω 10 φόρουμ.

Εκτός απο καφέ κερνάς και πίσω λάστιχο? :p
:beer:

Tak-Attack
20/06/2012, 19:18
Παιδιά... οι πρώτες φωτό!!!
Μπήκανε οι πρώτες φωτό στην σελίδα στο fb...
είναι μερικά κομμάτια για να πάρουμε μια ιδέα απο το τι έρχεται!
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.370480173007918.94158.194461410609796&type=1

panos1050
20/06/2012, 21:42
Παιδιά... οι πρώτες φωτό!!!
Μπήκανε οι πρώτες φωτό στην σελίδα στο fb...
είναι μερικά κομμάτια για να πάρουμε μια ιδέα απο το τι έρχεται!
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.370480173007918.94158.194461410609796&type=1


Δεν έχουμε Facebook όλοι

Tak-Attack
21/06/2012, 00:04
Δεν έχουμε Facebook όλοι

Δεν χρειάζεται να έχεις facebook φίλε Πάνο.
Μπορείς να δεις κανονικά την σελίδα και χωρίς να έχεις λογαριασμό.
Απλά κάνε click πάνω στο link ;)

GIXXERAKIAS
21/06/2012, 08:17
Καλό ειναι να βάζεις τις φωτό εδώ για να φαίνονται καλύτερα. (και για να μπορούμε να τις δούμε εμείς οι καμμένοι που έχουμε block στο γραφείο για το facebook κτλ και καιγόμαστε να τις δούμε.):D

Tak-Attack
22/06/2012, 04:23
Οι πρώτες φωτό που λέγαμε....
Τις βάζω κι εδώ μετά από επιθυμία μερικών φίλων που δεν έχουν Facebook.
Θα επαναλάβω όμως για ακόμη μια φορά πως για να μπεις στην σελίδα της μηχανής μου στο facebook, Δεν είναι απαραίτητο να έχεις λογαριασμό εκεί. Δεν χρειάζεται καν να συνδεθείς. Μπαίνεις απλά με ένα click στα παρακάτω link
http://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796

Στη ψητό τώρα... πριν με κράξει κάποιος, αυτές οι φωτό δεν έχουν σκοπό να αποκαλύψουν... αλλά να.... κάνουν τα πράγματα λίγο χειρότερα στο θέμα αναμονής! :a014: :nono: (ναι ξέρω τι σκέφτεστε... Bastard όνομα και πράμα τελικά... ο οδηγός :lol: )

262119

262120

262121

Tak-Attack
22/06/2012, 04:28
262122

262123

GIXXERAKIAS
22/06/2012, 07:52
Είσαι πολύ Bastard τελικά ρε Τάκη....:p

Μάς κ@βλωσες πρωινιάτικα και μας άφησες με την κ@βλα να φτάνει στο σαγόνι....:bawl:

Tak-Attack
22/06/2012, 08:01
Είσαι πολύ Bastard τελικά ρε Τάκη....:p

Μάς κ@βλωσες πρωινιάτικα και μας άφησες με την κ@βλα να φτάνει στο σαγόνι....:bawl:

Τέλεια... τώρα αρχίζεις να καταλαβαίνεις πως ξυπνάω εγώ κάθε μέρα εδω και 1 μήνα που αρχίζει και παίρνει μορφή το μηχανάκι! :lol: :lol: :lol:

panos1050
22/06/2012, 08:25
για τον χαρακτηρα και τον τσαμπουκα του εργαλειου ,πιστευω οτι ειναι η ιδανικοτερη επιλογη χρωματος,
μαυρο ματ hayabusa με 400 αλογακια..............αυτα ειναι ...........
αντε ρε τακη πρωινιατηκα

Tak-Attack
22/06/2012, 14:49
για τον χαρακτηρα και τον τσαμπουκα του εργαλειου ,πιστευω οτι ειναι η ιδανικοτερη επιλογη χρωματος,
μαυρο ματ hayabusa με 400 αλογακια..............αυτα ειναι ...........
αντε ρε τακη πρωινιατηκα

Πάνω είπες την σωστή λέξη... "χαρακτήρα". Με αυτό το κριτήριο επέλεξα το χρώμα, τον συνδυασμό και το σχέδιο που θα δούμε στο τελικό αποτέλεσμα. Είναι ένα πολεμικό πράμα των 350αλόγων και πρέπει να φαίνεται! Το χρώμα που φτιάξαμε, (γιατί δεν είναι έτοιμο, είναι φτιαχτό χρώμα), θα το περιγράφει τέλεια!

panos1050
22/06/2012, 20:14
καλα ρε ,το διαβαζω ,το ξαναδιαβαζω...................350 ΑΛΟΓΑ ??????????????????????
τι κανει αυτο το πραγμα ρε πουστη μου??????
σε βλεπω να γυρνας την ελληνικη εκδοση ghost rider

Tak-Attack
22/06/2012, 22:37
καλα ρε ,το διαβαζω ,το ξαναδιαβαζω...................350 ΑΛΟΓΑ ??????????????????????
τι κανει αυτο το πραγμα ρε πουστη μου??????
σε βλεπω να γυρνας την ελληνικη εκδοση ghost rider

Μην το σκέφτεσαι... δες το βίντεο να δεις τι έκανε με τα 280 άλογα και φαντάσου τι θα κάνει με τα 350
http://www.youtube.com/watch?v=lGL2L7xAnSI&list=UUcCy2V4lxD7RI6GxHQAvzdA&index=0&feature=plcp

και άκου πως έκανε το πράμα και πολλαπλασίασε το επι... ΠΟΛΥ!!!
http://www.youtube.com/watch?v=8TrqlZxCJt8&list=UUcCy2V4lxD7RI6GxHQAvzdA&index=5&feature=plcp

panos1050
23/06/2012, 12:09
:beer::uplate::uplate::uplate::uplate:

ρε φιλε πλακα κανεις ετσι ?
τι κανει ρε αυτο ?
200 - 300 τα εχει σε 2 δευτερολεπτα ετσι ?
ωραιος ρε συνεχισε το ονειρο...........

Tak-Attack
25/06/2012, 01:37
:beer::uplate::uplate::uplate::uplate:

ρε φιλε πλακα κανεις ετσι ?
τι κανει ρε αυτο ?
200 - 300 τα εχει σε 2 δευτερολεπτα ετσι ?
ωραιος ρε συνεχισε το ονειρο...........

Κι εγώ έτσι νώμιζα όταν άνοιξα το γκάζι... ότι το μηχανάκι μου έκανε πλάκα!!! :a2:
το 200 - 300 δεν το είχα κάνει με σκοπό να το χρονομετρήσω, απλά πήγαμε βόλτα με κάμερα on-board και μετά έβαλα να δω τι έχω γράψει... καταλαβαίνεις το σοκ που έπαθα μόλις το είδα να το κάνει σε 4 δευτερα!!

και τώρα το μηχανάκι είναι 70 άλογα παραπάνω, πιο χαμηλό, πιο μακρή και πιο Κ@ΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!
για να δούμε τι θα γράψει το επόμενο video :)

CBRakias-RR
25/06/2012, 03:45
το χρωμα γαμαει!!!!!!
πολυ καβλα βγαινει το κτηνος!!!;)
αντε ανυπομονω να δω υλικο,βαζε εικονες να χωρταινουμε και εμεις οι απλοι θνητοι..:a014:


ειχα δημοσιευσει και στο γειτονικο φορουμ(daytonaman),αλλα ξενερωσα με αυτα που λενε και τις ψευτοκοντριτσες που δημιουργουν..
οι περισσοτεροι ειναι πιτσιρικαδες και δεν την παλευω με αυτους κ εγω πιτσιρικας ειμαι ,αλλα προσπαθω να ειμαι σοβαρος..:D

Tak-Attack
27/06/2012, 00:50
το χρωμα γαμαει!!!!!!
πολυ καβλα βγαινει το κτηνος!!!;)
αντε ανυπομονω να δω υλικο,βαζε εικονες να χωρταινουμε και εμεις οι απλοι θνητοι..:a014:


ειχα δημοσιευσει και στο γειτονικο φορουμ(daytonaman),αλλα ξενερωσα με αυτα που λενε και τις ψευτοκοντριτσες που δημιουργουν..
οι περισσοτεροι ειναι πιτσιρικαδες και δεν την παλευω με αυτους κ εγω πιτσιρικας ειμαι ,αλλα προσπαθω να ειμαι σοβαρος..:D

Να είσαι καλά αδερφέ!
Θα μπει ΠΟΛΥ νεο υλικό όταν ετοιμαστεί το μηχανάκι!! ΠΟΛΥ όμως!! :p

Χαίρομαι που ξεχωρίζεις απο τον κλασικό Ελληνάρα που ότι δεν μπορεί να το αποκτήσει, προσπαθεί με κάθε τρόπο να το μειώσει. Δεν ξέρω πόσο πιτσιρικάς είσαι, αλλά βλέπω ότι έχεις μυαλό στο κεφάλι και δεν έχεις κόμπλεξ. Αυτό μου κάνει! :beer:

Tak-Attack
27/06/2012, 00:52
Σήμερα πήγε στον εξατμισά, για να μπει μια μικρή άδεια σωλήνα που θα είναι το τελικό μου! :uplate: :D
και φυσικά... Αρχίσαμεεεεε απο Τετάρτη τα πλαστικά, πήγανε για Παρασκευή και βλέπουμε.... αν δεν το πάρω ΣΚ, ΘΑ ΚΟΨΩ ΦΛΕΒΑ!!! :sick:

SoulGR
27/06/2012, 00:54
Χαίρομαι που ξεχωρίζεις απο τον κλασικό Ελληνάρα που ότι δεν μπορεί να το αποκτήσει,
σε μενα που σου πα για τα πλαστικα στο φβ παει??:eek::eek:

χαχα χωσε πραμα στο λαο:lol::lol::beer:

Tak-Attack
27/06/2012, 00:56
σε μενα που σου πα για τα πλαστικα στο φβ παει??:eek::eek:

χαχα χωσε πραμα στο λαο:lol::lol::beer:

χαχαχαχαχα όχι τρελέ μου!! Καμία σχέση! :p
Εσύ είσαι μια χαρά! :beer:
Αν δεις τι επιθέσεις έχω δεχτεί και τι κόμπλεξ έχουν βγάλει, θα το καταλάβεις αυτό που λεω.

SoulGR
27/06/2012, 01:02
χαχαχαχαχα όχι τρελέ μου!! Καμία σχέση! :p
Εσύ είσαι μια χαρά! :beer:
Αν δεις τι επιθέσεις έχω δεχτεί και τι κόμπλεξ έχουν βγάλει, θα το καταλάβεις αυτό που λεω.
χαχα ξερω αρχοντα πλακα κανω να περασει η ωρα....:D

φανταζομαι...το συνδρομο της μικρης ψολης που λενε ε?? χαχαχα

Tak-Attack
27/06/2012, 01:03
χαχα ξερω αρχοντα πλακα κανω να περασει η ωρα....:D

φανταζομαι...το συνδρομο της μικρης ψολης που λενε ε?? χαχαχα


Δεν νομίζω ρε φιλαράκι... κι εγώ μικρό το έχω αλλά τόσο μαλάκας δεν είμαι! :lol:

SoulGR
27/06/2012, 01:04
Δεν νομίζω ρε φιλαράκι... κι εγώ μικρό το έχω αλλά τόσο μαλάκας δεν είμαι! :lol:

χαχαχαχαχαχα με πνιξες ρε μλκ χαχαχα

Tak-Attack
27/06/2012, 01:06
χαχαχαχαχαχα με πνιξες ρε μλκ χαχαχα

κανόνισε να έρθεις απο τα μέρη μου για καφεδάκι!! ...εκεί θα πνιγούμε σίγουρα! :beer:

SoulGR
27/06/2012, 01:12
κανόνισε να έρθεις απο τα μέρη μου για καφεδάκι!! ...εκεί θα πνιγούμε σίγουρα! :beer:

μωρε ειμαι μακρυα αλλα οταν βγει απ το συνεργειο και αρχισεις να τρομοκρατεις γειτονιες καπως θα το κανουμε γτ θελω να το ακουσω και ζωντανα :vroum::a33::beer:

Tak-Attack
27/06/2012, 01:34
μωρε ειμαι μακρυα αλλα οταν βγει απ το συνεργειο και αρχισεις να τρομοκρατεις γειτονιες καπως θα το κανουμε γτ θελω να το ακουσω και ζωντανα :vroum::a33::beer:

Όταν έρθει η ώρα εγώ θα βάλω θεματάκι για καφέ και εδω στο forum. Θα χαρώ αν μπορέσεις και έρθεις!

SoulGR
27/06/2012, 01:48
Όταν έρθει η ώρα εγώ θα βάλω θεματάκι για καφέ και εδω στο forum. Θα χαρώ αν μπορέσεις και έρθεις!

φιλε μου και γω θα χαρω αν ερθω αλλα τωρα ειμαι ηρακλειο και απο παρασκευη τρικαλα...θα ψησω ενα φιλαρακι ομως που γουσταρει τετοια εργαλεια....κατι θα κανουμε χεχε

Tak-Attack
27/06/2012, 20:35
Παιδιά sorry αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα εδω το κόλπο με τις εικόνες.
Έχω βγάλει νέες φωτό και δεν μπορώ να τις προβάλω παρ όλο που τις έχω κάνει μικρές και τις έχω ανεβάσει στο image shack. Δεν παλεύεται η κατάσταση εδω!!

Όποιος θέλει τις έχω βάλει όλες στην σελίδα της Χοντρούλας μου.

http://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796

CBRakias-RR
29/06/2012, 02:51
262887
262888

CBRakias-RR
29/06/2012, 02:53
262890
262891

Tak-Attack
29/06/2012, 15:38
CBRakias-RR, να είσαι καλά ρε φίλε!! Μου είχε σπάσει τα νεύρα!
:beer: :beer: :beer: :beer:

Tak-Attack
29/06/2012, 15:40
Τελικά το ΣΚ θα μείνει μέσα το μηχανάκι... :uplate: Δευτέρα απόγευμα θα το πάρω, ελπίζω!

CBRakias-RR
29/06/2012, 23:57
τις κατεβασα απο το mybike και τις ανεβασα εδω τοπικα..
να σαι καλα..τπτ..:wave2::beer:

GIXXERAKIAS
03/07/2012, 12:22
Από το "σε είδα"



Σε είδα (για την ακρίβεια σε άκουσα από μακρυά και ίσα που σε είδα...) Τάκη με το Κτήνος στον Κηφισσό και έπαθα σοκ!!:uplate:

ΤΙ ΓΑΜΑΤΟΣ ΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ????????

Ακόμα και με την Yoshimura TRC ακούγεται πολύ κ@βλ@ λέμε!!!

Tak-Attack
03/07/2012, 12:46
Από το "σε είδα"




Ακόμα και με την Yoshimura TRC ακούγεται πολύ κ@βλ@ λέμε!!!

Αυτός που είδες σήμερα δεν ήμουν εγώ. Είναι ο μάστορας που το κάνει δοκιμές. Εγώ ακόμα Κιφησό δεν έχω βγει.
Σίγουρα το άκουσες με την TRC γιατί ο μάστορας δεν το κυκλοφορεί με το μπουρί. Πρέπει να το ακούσεις με αυτό που του έχω βάλει!! Εκεί να δεις πόσο παρανοϊκό είναι!!!!!! :uplate:

GIXXERAKIAS
03/07/2012, 12:53
Το φαντάζομαι....για καλό και για κακό όταν βγαίνεις έξω να μας ρίχνεις προειδοποίηση να βάζουμε ωτοασπίδες.:lol::lol::lol:

Μιλάμε έκανα τσισάκια όπως πέρασε δίπλα μου με το κτήνος.....:uplate:

Tak-Attack
03/07/2012, 14:04
Σήμερα στις 5.... ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ!!!!!!!!! :uplate: :a8: :a18: :a30: :a016: :a33:

GIXXERAKIAS
03/07/2012, 14:21
Ετσι!!!Θα βροντήξει ο Κηφισσός λέμε ξανά!!!Με το καλό φίλε! :beer:

panagiwths
03/07/2012, 14:23
Ακούω τους βενζινάδες και τους λαστιχάδες να ζητωκραυγάζουν !!!!:D Άσπαστο και καλοτάξιδο!!
*Άκυρο> quick shifter έχεις βάλει ??

Tak-Attack
03/07/2012, 14:46
Ακούω τους βενζινάδες και τους λαστιχάδες να ζητωκραυγάζουν !!!!:D Άσπαστο και καλοτάξιδο!!
*Άκυρο> quick shifter έχεις βάλει ??

Πάρτη θα κάνουν βενζινάδες και λαστιχάδες!!

Quick Shifter έχω πάνω, αλλά δεν το έχω συνδέσει ακόμα. Δεν έβρισκα το κατάλληλο software... που θα παει όμως... θα το βρω!
Τώρα που είναι χαμηλό και μακρύ το μηχανάκι, θα έχει πλάκα το quick shifter. Πριν δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω, θα έκανε κολοτούμπα!

Corvo
03/07/2012, 19:13
παρελαβες; βιντεο; εντυπωσεις;


πες μας βρε ανθρωπε...:lol::lol:

panagiwths
03/07/2012, 19:19
Πες πες !!!!!!!!!:eyepop:

CBRakias-RR
03/07/2012, 22:10
263391

GIXXERAKIAS
04/07/2012, 08:15
Σε αυτή η στην άλλη φωτό είναι που έχουν βαρέσει τα μάτια σου πάνω στην ζελατίνα από το σφίξιμο Τάκη??:bawl:

Τουμπανάκια και τα δύο,το ένα συμπληρώνει το άλλο!Να το χαίρεσαι φίλε και καλά γούστα να έχεις στην σέλα του εργαλείου σου!:beer:

panos1050
04/07/2012, 12:12
:beer:απλα απιστευτο το εργαλειο,
μαρεσει που εχεις αφησει και τα μασπιε του συνεπιβατη :beer:

arhs
04/07/2012, 12:22
δεν μπορώ να καταλάβω ποιο απο τα 2 ειναι πιο αρρωστο:το μηχανάκι ή ο αναβάτης!

nikos_abel
04/07/2012, 13:09
δεν μπορώ να καταλάβω ποιο απο τα 2 ειναι πιο αρρωστο:το μηχανάκι ή ο αναβάτης!

Μόνο να μη περάσεις μετά τις 21:00 έξω από το σπίτι μου και γκαζώσεις
γιατί έτσι και βγει ο πιτσιρικάς από το κρεββάτι έξω στο μπαλκόνι ουρλιάζοντας
"πωπω μια μηχανάρα!!!!" (όπως συνηθίζει) θα σου έρθουν συστημένα γιαούρτια, ντομάτες, πεπονόφλουδες :lol:

Υ.Γ. Αγρατζούνιστος ο τούμπανος :beer:

Allst@rf
04/07/2012, 16:20
καλα αστο το μηχανακι ειναι αλλου...

εγω θελω το προγραμμα διατροφης και τα προγραμματα γυμναστικης ...ξερεις εσυ...:a23:

Allst@rf
04/07/2012, 16:57
Ναι αυτο, κανει πολυ φυσικη διατροφη κ σκληρη γυμναστικη γιαυτο ειναι ετσι. :plaf:

συμπληρωματα ξερω τι να παρω ρε χαζε...:moutza:

Allst@rf
04/07/2012, 17:02
Τα συμπληρωματα ανοικουν στον τομεα "διατροφη" αλλα που παω να μπλεξω τωρα :lol:

ναι οκ εχεις δικιο αλλα μη το γαμησουμε στο σπαμ...

καταλαβες τι λεω ...;)

BUSA MAKIS
06/07/2012, 13:19
Μπορεί για να κάνεις καλά το θηρίο με τόσα άλογα να πρέπει να το χαμηλώσεις και να μακρίνεις το ψαλίδι αλλά μου άρεσε πιο πολύ πρίν που ήταν και λευκου χρώματος.
Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. :a013:

Tak-Attack
14/07/2012, 04:49
264274

Tak-Attack
14/07/2012, 04:50
264275

Tak-Attack
14/07/2012, 04:52
264276

Tak-Attack
14/07/2012, 04:54
264277

Tak-Attack
14/07/2012, 04:56
264278

Tak-Attack
14/07/2012, 04:57
264279

264280

Tak-Attack
14/07/2012, 04:58
The Dark Side of a Busa

264281

golis
14/07/2012, 07:35
Να σαι καλά να το χαίρεσαι το μαύρο άτι.Το ζαντικό τα σπάει.

Tedvj23
14/07/2012, 09:12
Νασαι παντα καλα να τουμπανιαζεις μοτο σαν και αυτο.!!
Ενα βιντεακι ρε παιδια οχι onboard ομως..:a11::a01:

Red Rider
14/07/2012, 10:55
Ποτέ δεν μου αρέσαν τόσο εκτεταμένες βελτιώσεις στον τομέα της εμφάνισης,αλλά αυτο το πράγμα είναι ο ορισμός της κακίας!
Όταν ήταν δίχρωμο δεν μου άρεσε..
Αυτη τη στιγμή είναι απο τα λίγα όμορφα,μπράβο!

motomaniac
14/07/2012, 15:20
τακη αλλαξες και την ουρα μικρυνε οπτικα επειδη μακρυνε η μηχανη?

Tak-Attack
16/07/2012, 01:44
Εξέλιξη Οδηγού και Μηχανής...
264377

Tak-Attack
24/07/2012, 13:21
Τετάρτη 25/07/2012 κατά της 23:30 το βράδυ βολτίτσα στο ΣΕΦ στην καντίνα δίπλα μέσα στο πάρκινγκ. Άραγμα με μπιφτέκι και ρύζι (καθένας το δικό του! δεν θα μαγειρέψω 60 μπιφτέκια!) :-P παρεούλα και κουβέντα επιπέδου! Τα κλασικά θέματα, ποιος έχει το μεγαλύτερο πουλί, το πιο όμορφο τσαντάκι και το πιο ωραίο κούρεμα! (στο τσαντάκι σας έχω όλους!)
Όποιος θέλει και του αρέσει αυτό το σκηνικό, ευπρόσδεκτος.

...όποιος δεν θέλει είναι σάπιος και σκουλήκι. Απλά πράγματα!

Αν φτάσει κάποιος και δεν με δει εκεί ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!

Υπάρχει και εκδήλωση εδώ
http://www.facebook.com/events/411852648873240/

264604

panos1050
24/07/2012, 19:21
και το μηχανακι και εσυ,σε κατασταση αγωνων ετσι ????? χαχαχαχα:beer:

Tak-Attack
24/07/2012, 22:12
Είδες πως ανεβήκαμε και οι δυο? Εγώ στις φωτό το διαπίστωσα και με έπιασαν τα γέλια!! :bawl:

Allst@rf
24/07/2012, 22:30
Είδες πως ανεβήκαμε και οι δυο? Εγώ στις φωτό το διαπίστωσα και με έπιασαν τα γέλια!! :bawl:


Αφού ξέρεις ότι ο καλύτερος σύμβουλος ειναι ο καθρέπτης και όχι η ζυγαριά...

;)

sakoulakis
26/07/2012, 20:11
264276

Like....