PDA

View Full Version : Τεταρτη 06/06, βολτα βραδινη...until the gas runs out...



devil's animal
05/06/2012, 10:28
το concept ειναι να παμε σε πολλα μερη που γουσταρουμε μεσα στην Αττικη, κανοντας ο καθενας τις δικες του προτασεις μεχρι να αναψει η ρεζερβα ενος μηχανακιου...
ξεκιναω την 1η προταση για διαδρομη:
ξεκιναμε απο το γνωστο περιΦτερο*...(μην παει κανενας στο Χαϊδαρι):rotflmao: κατεβαινουμε Συγγρου, φτανουμε Ποσειδωνος και παμε μεχρι το Ribas για την πρωτη σταση, οπου και θα προτεινει ο επομενος το που θα παμε...

βασικη προϋποθεση για ολο αυτο ειναι να ερθουν ολοι με γεματα ντεποζιτα...
ολη η βολτα εχει να κανει με την αυτονομια αλλα και με τον τροπο οδηγησης...

θελω να πιστευω οτι θα γραψουμε καμια 160αρια χλμ (τουλαχιστον αυτη ειναι η αυτονομια του gsxr):p
το ξερω οτι δεν ειναι και η καλυτερη περιοδος να "καιμε βενζινη τσαμπα", αλλα πότε σε μια βολτα η βενζινη δεν θυσιαστηκε για το συναισθημα "απλα ρολαρω χωρις λογο"?

ΤΕΤΑΡΤΗ 06/06 ΣΤΙΣ 22:00 ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΜΕ ΓΕΜΑΤΑ ΝΤΕΠΟΖΙΤΑ



*Διονυσιου Αρεοπαγιτου 1

DimChios
05/06/2012, 11:23
Αν η αναχωρηση γινει στις 22:30 τοτε προλαβαινω και δηλωνω συμμετοχη

:smokin:



(θα ρθω με παπι, τον ηπιατε!) :lol:

devil's animal
05/06/2012, 11:44
Αν η αναχωρηση γινει στις 22:30 τοτε προλαβαινω και δηλωνω συμμετοχη

:smokin:



(θα ρθω με παπι, τον ηπιατε!) :lol:


ενταξει δεν θα αναχωρησουμε 22:00...δεκα ειναι το ραντεβου...
αλλα λογω της φυσης της βολτας καλο ειναι να μην ξημερωσουμε κιολας...

το οτι θα ερθεις με παπι, δεν λεει κατι.
1ον: θα μπει στανταρ καποιος αλλος πρωτος στην ρεζερβα οποτε στα @@ μας για την αυτονομια σου...
2ον: μολις φτασουμε Ribas θα ανακοινωθει απο καποιον αλλον ο επομενος προορισμος και εσυ απλα δεν θα εισαι εκει να τον ακουσεις και να ακολουθησεις...

ελα με παπι...
:a9::a12:

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

devil's animal
05/06/2012, 11:51
επισης αν θελουμε να την κανουμε λιγο cannonball την φαση, μπορουμε να πουμε οτι ο πρωτος που φτασει στον προκαθορισμενο προορισμο προτεινει και τον επομενο...(εξαιρειται μονο αν ειναι ο ιδιος που προτεινε και τον προηγουμενο):smokin:

αλλα μετα :priest::eleison:

chr1s_86
05/06/2012, 12:15
+1 μέσα...


(όχι για cannonball όμως... :a022:)

rantanplan
05/06/2012, 17:37
εγω λογικά εαν ξεκινήσετε στις 10 και θα έρθω να σας βρω αργότερα γιατι κλείνω στις 12.......


:beer:

nic mor
05/06/2012, 18:24
[σπαμ ον]

καταρχην δεν θα ερθω,δεν οδηγω ακομα :cry: (το ξερω στ'αρχιδια σας παμε παρακατω:lol::lol:)

η βολτα τυπου με αλλαγη leader κιετς,για βραδυνη και με πρωτη σταση ριμπας
δεν βγαινει.. που να πας μετα το ριμπας; η γυρνας προς τα πισω (οποτε παπαρια βολτα)
η συνεχιζεις σουνιο να ευχαριστηθεις και τη βολτουλα σου,αρα το θεμα αλλαγη προορισμου το ξεχνας:lol:

προτεινω λοιπον (και ας μην ερχομαι:a022::lol::lol:) να πατε
σουνιαδα και μετα γυρνατε απο λαυριο αττικη οδο κτλ
και βγαινετε και απο περιφερειακο υμηττου να κανετε και το γαματο στροφιλικι :ninja:

νταξ κλεισαμε;:lol::lol:


[σπαμ οφ]




καλα να περασετε οπου και αν πατε:beer::beer:

devil's animal
05/06/2012, 20:20
η βολτα τυπου με αλλαγη leader κιετς,για βραδυνη και με πρωτη σταση ριμπας
δεν βγαινει.. που να πας μετα το ριμπας; η γυρνας προς τα πισω (οποτε παπαρια βολτα)
η συνεχιζεις σουνιο να ευχαριστηθεις και τη βολτουλα σου,αρα το θεμα αλλαγη προορισμου το ξεχνας:lol:




μετα το ribas εχεις απειρες επιλογες...

1: απο καλυβια μπαινεις αττικη και πας οπου γουσταρεις...απο κηφισια μεχρι παχη..
2: απο καλυβια παλι, δεν μπαινεις αττικη οδο και πας Μαρκοπουλο, Λουτσα, Ραφηνα, Νεα Μακρη...
3: γυρνας λιγο πισω και μπαινεις βαρης κορωπιου και πας περιφερειακη υμηττου...
4: πας Σουνιο (οπως ειπες)
5: γυρνας προς τα πισω (και ποιος ειπε οτι η αλλη μερια της ποσειδωνος δεν θεωρειται βολτα??) και πας οπου σου κ@υλωσει ειτε απο ποταμι, ειτε απο πειραια, κερατσινι, σχιστο...

ιδεες υπαρχουν πολλες το θεμα ειναι να ακολουθηθει η καλυτερη...
αλλωστε ειπαμε, παμε για να παμε...δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος σκοπος (οπως το στριψιμο π.χ.) ή τα αξιοθεατα ή το τελικιασμα (αν πιασουμε Αττικη Οδο)...
μπορει καποιος να προτεινει να παμε πειραια και να παρουμε το καραβακι για Αιγινα να την αραξουμε στο εξοχικο του... η παρεα ειναι το νοημα...δεν ξερω αν με εννοΑς...;)

camen
05/06/2012, 21:03
Μ'αρεσει:a10:











Αλλα για προφανη λογο δεν μπορω:smokin:

ΥΓ:Καλα να περασετε κ να προσεχετε...!

BLiTzER
05/06/2012, 21:18
Καλό ακούγεται. Κυρίως επειδή, όταν φτάσω πρώτος Ribas, θα σας στείλω Κόρινθο από παλιά Ε.Ο.

devil's animal
05/06/2012, 21:56
καλο ειναι να γραψουν και οσοι προτιθενται να ερθουν για να ξερουμε τι μας γινεται και ποιον να περιμενουμε...
:wave2:

BLiTzER
05/06/2012, 22:10
Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

MG-KTiNoS
05/06/2012, 22:54
Έχω ραντεβού αυριο αλλά μ αρέσει η ιδέα...

http://forum.motoguzziclub.gr/index.php/topic,6214.0.html

Αμα γουστάρετε όμως περάστε κι από κει μια βόλτα.

:beer:

DimChios
06/06/2012, 08:15
ακυρος εγω

εχω δουλεια

Καλη βολτα!

GIXXERAKIAS
06/06/2012, 08:18
Χμμμ....καιρό έχω να βγώ βραδυνή.Θα δώ μπάς και το καταφέρω να έρθω.:D

Corki
06/06/2012, 10:50
Τελικα εγινε το "Cannonball"?

Manalishi
06/06/2012, 10:57
Προσοχή στα λιμανάκια , εαν φτάσετε, λόγω "Ποσειδωνίων 2012" έχει κάθε μέρα πάρτυ στο ISlanδ, και χώρια την κίνηση και τις αναστροφές, οι μισοί βγαίνουν μεθυσμένοι...

sniper
06/06/2012, 10:59
Παρακαλώ να μας γνωστοποιήσετε το σημείο που θα μείνετε από καύσιμα να έρθουμε με το βυτιοφόρο με καύσιμα.

Τιμή λίτρου : 2,50€

devil's animal
06/06/2012, 11:50
η καταρα του moto ξαναχτυπαει...
ακυρος εγω λογω δουλειας που προεκυψε..
:(

RizlaPlusPlus
06/06/2012, 13:55
+1, αν οργανωθει τελικα..

georgio
06/06/2012, 14:29
+1

μαζευόμαστε και βλέπουμε :beer:

rantanplan
06/06/2012, 16:37
η καταρα του moto ξαναχτυπαει...
ακυρος εγω λογω δουλειας που προεκυψε..
:(

xaxaxaxaxaxaxaxax


τι μ@κ@κ@ς χαχαχαχαχαχαχαχα

οκ. παμε στο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=126457 τοτε και βλεπουμε αργοτερα τι και πως.........:beer:

George_Sp
06/06/2012, 16:51
ωραία πράγματα....άντε να αποκτήσω και γω το δίκυκλο να έρθω βόλτα να σας γνωρίσω και από κοντά. ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα να είμαι έτοιμος :beer: