PDA

View Full Version : Αναπαλαίωση Honda cm200T (1983)



bestoftherest7
07/06/2012, 01:40
Έχει ο πατέρας μου την παραπάνω μηχανή παρατημένη κάμποσα χρόνια.μήπως έχει κανείς υπόψιν καποιο μαγαζί στην αθήνα να την αναλαβει εξολοκλήρου; νικελωμα , καθαρισμα ντεποζιτο ,αλλαγη σέλας , βαψιμο , σερβις κτλ; για να μην τρεχω σε 4 διαφορετικα μαγαζια για την εκαστοτε εργασια και μου βγει πιο ακριβα.

CBRakias-RR
07/06/2012, 01:59
ενδιαφερουσα μηχανη!!αντε με το καλο να φτιαχτει και να κυκλοφορησει κουκλα και ωραια,οπως ηταν στα νιατα της...:beer:

bestoftherest7
07/06/2012, 02:01
ενδιαφερον μηχανη!!αντε με το καλο να φτιαχτει και να κυκλοφορησει κουκλα και ωραια,οπως ηταν στα νιατα της...:beer:

ελπιζω να βγαλω κανα φραγκο το καλοκαιρι για να την φτιαξω. μοτερικα ειναι αριστη . εξωτερικα εχει σαπισει 29 χρονια στον ηλιο και στη βροχη

CBRakias-RR
07/06/2012, 17:53
πιστευω οτι το καλυτερο θα ηταν να ξεκινησεις μονος σου την επαναφορα,γιατι θα μαθεις αρκετα χρησιμα πραγματα,θα σου κοστισει σιγουρα λιγοτερα χρηματα και γενικα ειναι μεγαλυτερη η απολαυση οταν φτιαχνεις κατι μονος σου!!επισης ειμαι σιγουρος πως τα παιδια εδω θα σε βοηθησουν σε καθε βημα που θα κανεις..:)

bikas
07/06/2012, 18:06
πιστευω οτι το καλυτερο θα ηταν να ξεκινησεις μονος σου την επαναφορα,γιατι θα μαθεις αρκετα χρησιμα πραγματα,θα σου κοστισει σιγουρα λιγοτερα χρηματα και γενικα ειναι μεγαλυτερη η απολαυση οταν φτιαχνεις κατι μονος σου!!επισης ειμαι σιγουρος πως τα παιδια εδω θα σε βοηθησουν σε καθε βημα που θα κανεις..

+1000

Ψηλέας
07/06/2012, 20:29
Μη μασας φιλαρακι καντο μονος σου,οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω,


260774

ολοι στο φορουμ προσφερουν απλοχερα γνωσεις και συμβουλες:a024:

bestoftherest7
08/06/2012, 01:29
πο φιλε με συγκινησε η φωτο που ανεβασες, ετσι ητανε η κουκλα πριν χρονια :( . καταρχην η μηχανη ειναι σε νησι και επειδη φουρνος για βαψιμο δεν υπαρχει , ουτε καποιος να κανει νικελωμα, ουτε σελας. και στην αθηνα δεν εχω γκαραζ δεν γινεται να ασχοληθω (εδω ειχανε φερει την αστυνομια οταν αλλαζα λαδια στο cbf μου) . λεω μηπως υπαρχει καποιο μαγαζι στην αθηνα να κανει αναπαλαιωση να την στειλω με φορτηγο. ειμαι σε δυσκολη φαση.

killbill
08/06/2012, 09:52
Φίλε μου Καλή ανακατασκευή,

Τι μου θύμισες, σε τέτοια μηχανή έμαθα να οδηγώ! Πιτσιρικάς.

Καλό κουράγιο να την κάνεις κούκλα.

Ψηλέας
08/06/2012, 16:17
Έχει ο πατέρας μου την παραπάνω μηχανή παρατημένη κάμποσα χρόνια.μήπως έχει κανείς υπόψιν καποιο μαγαζί στην αθήνα να την αναλαβει εξολοκλήρου; νικελωμα , καθαρισμα ντεποζιτο ,αλλαγη σέλας , βαψιμο , σερβις κτλ; για να μην τρεχω σε 4 διαφορετικα μαγαζια για την εκαστοτε εργασια και μου βγει πιο ακριβα.

Δε ρωτας μια τον Σπυρο (lspiros)μηπως θελει να την αναλαβει,ο ανθρωπος ζωγραφιζει, οπως θα εχεις δει στις ανακατασκευες που ποσταρει

CBRakias-RR
08/06/2012, 17:31
Δε ρωτας μια τον Σπυρο (lspiros)μηπως θελει να την αναλαβει,ο ανθρωπος ζωγραφιζει, οπως θα εχεις δει στις ανακατασκευες που ποσταρει
:a18: η καλυτερη λυση..πραγματικα ο ανθρωπος ειναι καλλιτεχνης..:a013:

Τo gourouni
09/06/2012, 21:30
Πολύ όμορφο μηχανάκι. Καλή αρχή.

:wave2:

OnePiece
09/06/2012, 21:57
Επικοινωνησε και ρωτησε τον lspyro.Εγγυημενη ποιοτητα!Ασε που και εμεις του φορουμ θα παρουμε ματακι και θα φτιαχτουμε και λιγο :rotflmao: :rotflmao: :D