PDA

View Full Version : Κυριακή 10/6/12 καφεδάκι - μπυρίτσα στ' Άγραφα.



Σελίδες : [1] 2

vaska
07/06/2012, 12:49
Ο Vaskas Κυριακή γουστάρει βόλτα στ' Άγραφα, έτσι να πάρει λίγο αέρα ο απαυτός του.

Είναι καιρός πολύς που δεν έχω πάει και μου έλειψε η ομορφιά του βουνού και η φιλοξενία των ντόπιων.

Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε. Μάζωξη κλασικά EVEREST ΝΕΟ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΥ και αναχώρηση το αργότερο 8:30. Η διαδρομή θα ποσταριστεί λίγο αργότερα, έβαλα τώρα τη βόλτα να τη δουν όσοι ενδιαφέρονται και σε λίγο που θα βρω χρόνο θα σας βάλω και τη διαδρομή. Προς το τέλος της διαδρομής υπάρχει χωματόδρομος αλλά είναι βατός ακόμα και σε μη ον-οφ μηχανάκια.

Κάτι μου λέει ότι θα περάσουμε καλά.

:D:D:D



Η διαδρομή (https://maps.google.gr/maps/ms?msid=205964844945659170264.0004c1fbf43023f2a7812&msa=0&ll=38.799049,21.588135&spn=1.622513,2.469177)

Νικος χρ.
07/06/2012, 12:59
+1:beer:

elrodeo77
07/06/2012, 13:01
αυτός είναι καφές !!!! μπράβο παιδιά !!!!!!:a18:

Cpt. Haddock
07/06/2012, 13:32
Βασκα, να σ' αλλαξω λιγο το προγραμμα?

bulmont
07/06/2012, 13:38
Κάτι μου λέει ότι θα περάσουμε καλά.

:D:D:D



Κάτι μου λέει πως θα χαθείται.........


Γι' αυτό πάρτε κάνα gps μαζί σας.........


260752

vaska
07/06/2012, 13:45
Βασκα, να σ' αλλαξω λιγο το προγραμμα?


Για πε τι έχεις στο αλήτικο μυαλό σου??????????


Να χωράει και ο Αμάνικος στο πρόγραμμα με το νέο του άτι χαχαχαχα

DimChios
07/06/2012, 13:54
Για πε τι έχεις στο αλήτικο μυαλό σου??????????


Να χωράει και ο Αμάνικος στο πρόγραμμα με το νέο του άτι χαχαχαχα



εμας με τα ss στα παπαρια σου ε?

OldMan
07/06/2012, 14:03
Ο Vaskas Κυριακή γουστάρει βόλτα στ' Άγραφα, έτσι να πάρει λίγο αέρα ο απαυτός του.
O Vaskas μπορεί να πάει να αγαπηθεί με ασιέλωτο τον απαυτό του ...??? :D

vaska
07/06/2012, 14:39
O Vaskas μπορεί να πάει να αγαπηθεί με ασιέλωτο τον απαυτό του ...??? :D


Ζουλεύεις αγάπη μου??????


Έχω μιλήσει με ντόπιους παράγοντες και υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα στο διάφανο υγρό που καίει και σου αρέσει
:D

taisteal
07/06/2012, 14:56
Βασιλη εγω ειμαι με βεσπα.να ερθω????:)

vaska
07/06/2012, 15:23
Βασιλη εγω ειμαι με βεσπα.να ερθω????:)

Ναι ρε χαβαλέ να έρθεις και να φέρεις και τ' όμορφο κορίτσι μαζί σου. Ο άλλος με τη μασσατζού δε βλέπω να δηλώνει και ανησυχώ μη μείνω χωρίς μασάζ.

Πάντως χωρίς πλάκα υπάρχει μηχανάκι αν θες να έρθεις.

DimChios
07/06/2012, 15:26
Ναι ρε χαβαλέ να έρθεις και να φέρεις και τ' όμορφο κορίτσι μαζί σου. Ο άλλος με τη μασσατζού δε βλέπω να δηλώνει και ανησυχώ μη μείνω χωρίς μασάζ.

Πάντως χωρίς πλάκα υπάρχει μηχανάκι αν θες να έρθεις.


EMENA ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!!!!!!

akis_trevor
07/06/2012, 15:32
Ο άλλος με τη μασσατζού δε βλέπω να δηλώνει και ανησυχώ μη μείνω χωρίς μασάζ.

βασιλακη,το ειδα το θεματακι και το παρακολουθω αλλα δεν μπορω το σ/κ αυτο με τιποτα.θα τα πουμε και απο κοντα...

bulmont
07/06/2012, 15:36
EMENA ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!!!!!!


Eσύ δεν διαθέτεις ''μασατζού''

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

faraway
07/06/2012, 15:38
Ρε παιδιά πέρσυ που το έκανα είχε 35χλμ χωματόδρομο ( και άλλα 35 χλμ για να φύγεις ) και βατό δεν τον λες και απόλυτα , γιατί σε κάποια σημεία ήταν full στη φυτευτή πέτρα , ανηφορικά , κατηφορικά . Βέβαια και με μας ένα dorso τον έβγαλε και ακολούθησε . ;)

Απλά λέω εγώ ...vaska μήπως να διευκρινήσεις καλύτερα αυτό το βατό χωματόδρομο , γιατί και γω πέρσυ έτσι το χαρακτήριζα και όταν φτάσαμε στα Άγραφα ο φίλος με το dorso ήταν έτοιμος να με σκοτώσει . :lol: :lol:


edit λάθος τα χλμ , είναι λίγο περισσότερα απο 30 πήγαινε - έλα .

taisteal
07/06/2012, 15:41
εννοειται οτι θα ερθει!!!ειμαι Λαμια,οποτε δεν λεει να κατεβω Πατρα και να ξανανεβω καπακι.ειναι μαχιμη η βεσπα παντως :vroum:

vaska
07/06/2012, 15:51
EMENA ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!!!!!!

Τι απάντηση θες Μήτσο ΄μ, όλοι μπορείτε να έρθετε με παντός είδους όχημα. Πρόπερσι το καλοκαίρι στη μάζωξη που έγινε, ανέβηκε γνωστός παλαβός με καπονορντ και χωμάτινα λάστιχα.

Άλλωστε είναι χωμάτινο μόνο το τελευταίο κομμάτι προς Άγραφα. Αν θυμάμαι καλά 15 χλμ όλο κι όλο.

Άντε κούνα τον απαυτό σου μπας και βρεθούμε και πιούμε κανα τσίπουρο (θα φωνάζουμε και Βίβα Αντώνη) θα καταλάβει αυτός.


:wave2:

DimChios
07/06/2012, 15:55
με καπονορντ και χωμάτινα λάστιχα.


:a018::a018::a018::whiteflag::tomates:


τι σχεση εχει ρε το Καπο με το CBR?????

ΝΤΙΠ ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ?

:tooth:

vaska
07/06/2012, 16:03
:a018::a018::a018::whiteflag::tomates:


τι σχεση εχει ρε το Καπο με το CBR?????

ΝΤΙΠ ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ?

:tooth:



Ήθελα να πω ότι μπορείς να πας και με άλλα μηχανάκια εκτός των ον οφ. Έλα εσύ και όπου δεν περνάει - βρίσκει, θα στο σηκώνουμε εμείς στα χέρια (το μηχανάκι, μην ορέγεσαι άλλα πράγματα έκφυλε Μήτσε).

:bawl:

Cpt. Haddock
07/06/2012, 16:21
Για πε τι έχεις στο αλήτικο μυαλό σου??????????
Να χωράει και ο Αμάνικος στο πρόγραμμα με το νέο του άτι χαχαχαχα

Κατεβείτε Λούσιο και ανεβαινουμε παρέα

vaska
07/06/2012, 17:09
Κατεβείτε Λούσιο και ανεβαινουμε παρέα

Από μένα οκ αλλά να φιξάρουμε ώρα αναχώρησης και ώρα αντάμωσης.


Πολύ σίγουρος είμαι ο πστς ότι θα α καταφέρω να βρεθούμε.

:D:D

vaska
07/06/2012, 18:07
:a018::a018::a018::whiteflag::tomates:


τι σχεση εχει ρε το Καπο με το CBR?????

ΝΤΙΠ ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ?

:tooth:


Λάθος είχα για το καπο...........

αυτός ήταν Dodokedessa(Ducati Multistrada)

με αυτό

260769

crfouras
07/06/2012, 20:59
Προλαβαινει να transform-αρει & το CBR....αν θελει.....καπως ετσι....http://www.youtube.com/watch?v=uzgbmr-sc6A.......http://www.youtube.com/watch?v=N-DuzXcQ4qM

Vstrommer71
07/06/2012, 21:18
Άλλωστε είναι χωμάτινο μόνο το τελευταίο κομμάτι προς Άγραφα. Αν θυμάμαι καλά 15 χλμ όλο κι όλο.

:wave2:
Αιντε,αιντε καλα παμε!
Εδω καλα καλα δεν ξερεις πως να πας,που θυμασαι τα 15 χλμ?Λεγε 30+30 πηγαινε ελα να μην σε παρουνε με τις πετρες τιποτα ανυποψιαστοι

ΥΓ Να πας κανα καπνο και τεντουρα στην Τωνια:wave2:

npat
07/06/2012, 22:49
vaska, άμα θέλετε βόλτα (προς τα) άγραφα (χωρίς χώμα, όμως) μπορούμε / μπορείτε να πάμε για καφεδάκι μέχρι την Γρανίτσα (όμορφο χωριό και ΠΟΛΥ όμορφη διαδρομή). Το είχα κάνει σόλο πέρσυ το καλοκαίρι (μετά συνέχισα για Τρίκαλα). Άμα γουστάρετε εγώ ψήνομαι...

(Κάπου στις συναντήσεις - βόλτες θα βρείτε και φωτό)

npat
07/06/2012, 22:50
Α και η διαδρομή (από Καρπενήσι, μπορείς φυσικά να πας και αλλιώς)

http://goo.gl/maps/HB1E

npat
07/06/2012, 22:56
Να και οι φωτογραφίες

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=118633

Το κομμάτι που φαίνεται χώμα, είναι μετά τη Γρανίτσα, προς Τρίκαλα (Κοντά στο Μεσόπυργο). Ακόμη και ΑΑΝ θέλουμε να ανέβουμε προς τα εκεί (α) είναι πράγματι λίγο και βατό (όχι σαν τα Άγραφα) και (β) παρακάμπτεται σχετικά εύκολα με +20/30 χιλιόμετρα και (γ) πιθανώς από τότε να το έχουν στρώσει.

jimmis5
07/06/2012, 23:26
Κατεβείτε Λούσιο και ανεβαινουμε παρέα
:bawl::lol::smokin:

Καλα να περασετε παιδες:wave2:

TROOPER
08/06/2012, 07:21
....Καλα να περασετε παιδες:wave2:

+1000

επειδη καπου με πηρε το ματι μου ;)

vaska
08/06/2012, 08:37
Αιντε,αιντε καλα παμε!
Εδω καλα καλα δεν ξερεις πως να πας,που θυμασαι τα 15 χλμ?Λεγε 30+30 πηγαινε ελα να μην σε παρουνε με τις πετρες τιποτα ανυποψιαστοι

ΥΓ Να πας κανα καπνο και τεντουρα στην Τωνια:wave2:


Εσύ μωρέ π@π@ρ@ κρύβε λόγια, αν ακούσουν οι ασφάλτινοι 60 χλμ χώμα πάλι μόνος μου θα πάω.


Για την Τόνια έχω κάνει τα κουμάντα μου.

:wave2::wave2:

DimChios
08/06/2012, 08:48
Λάθος είχα για το καπο...........

αυτός ήταν Dodokedessa(Ducati Multistrada)

με αυτό

260769




α καλα! :bawl:

μλκ οντως θες μια εκδρομουλα!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν εχει σΚεση το μουλτιμιξερ με το cbr! Οπως και να εχει, 500-600 μετρα χωμα δε μασαω να τα περασω, οχι ομως και 20 χλμ, θα σε παρω με τις πετρες στο λεω!!!

Θα το δουμε...παντως, προτιμω αυτο που λεει ο Νπατ!

vaska
08/06/2012, 08:57
vaska, άμα θέλετε βόλτα (προς τα) άγραφα (χωρίς χώμα, όμως) μπορούμε / μπορείτε να πάμε για καφεδάκι μέχρι την Γρανίτσα (όμορφο χωριό και ΠΟΛΥ όμορφη διαδρομή). Το είχα κάνει σόλο πέρσυ το καλοκαίρι (μετά συνέχισα για Τρίκαλα). Άμα γουστάρετε εγώ ψήνομαι...

(Κάπου στις συναντήσεις - βόλτες θα βρείτε και φωτό)

Νικόλα η αλήθεια είναι ότι τ' Άγραφα για μένα είναι αγαπημένος προορισμός, οπότε πιθανά εκεί θα καταλήξει η βόλτα μας. Το Λούσιο μπορεί να περιμένει για πιο μετά. Επίσης ένα καφεδάκι μαζί σου θα το έπινα ευχαρίστως.

Αν καταλαβαίνω λοιπόν σωστά λες να βρεθούμε Καρπενήσι και να συνεχίσουμε μαζί για Γρανίτσα όπου θα πιούμε καφεδάκι. Μετά αν εμείς πάμε Άγραφα εσύ θ' ακολουθήσεις ή θα επιστρέψεις ???

Όπως και να 'χει δενκακό, απλά λόγω του ότι σήμερα είναι Παρασκευή και υπάρχει μπόλικη δουλειά σε εξέλιξη, πιθανότατα το μεσημέρι θα μπορέσω να δω λίγο χάρτες (όχι ότι θα καταλάβω και πολλά αλλά λέμε). Οπότε αν θες βάλε διαδρομές για να υπολογίσουμε ώρες μη φτάσουμε Κυριακή κι άλλος για Χίο τράβηξε πήγε κι άλλος για Μυτιλήνη.

Καλό θα είναι να έχει τελειώσει η ιστορία με τις διαδρομές και να φιξαριστούν κάποια πράγματα έτσι ώστε ν' αποφασίσουν οι αναποφάσιστοι.

vaska
08/06/2012, 09:00
α καλα! :bawl:

μλκ οντως θες μια εκδρομουλα!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν εχει σΚεση το μουλτιμιξερ με το cbr! Οπως και να εχει, 500-600 μετρα χωμα δε μασαω να τα περασω, οχι ομως και 20 χλμ, θα σε παρω με τις πετρες στο λεω!!!

Θα το δουμε...παντως, προτιμω αυτο που λεει ο Νπατ!

Είπα είμαι μέσα και στη διαδρομή που έβαλε ο Νίκος. Αν είναι να μαζευτούμε καμπόσοι να παπαριστούμε, μια χαρά είναι. και ναι έχω ανάγκη βόλτα λέμε.

spyro
08/06/2012, 09:33
προτείνω να βρεθείτε για καφέ στο Κερασοχώρι όπου μετά μπορείτε να συνδυάσετε διάφορα πράγματα και ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός.

Δηλαδή ο Βασίλης να συνεχίσει μετά για Άγραφα και Νίκος και οι λοιποι ασφάλτινοι για Γρανίτσα η και παραπέρα.

Άπο τη Γρανίτσα δε φευγει δρόμος για Αγραφα. Πρέπει να ξαναγυρίσει πίσω ο Βασίλης και οι λοιποι χωμάτινοι που θέλουν να τον ακολουθήσουν.

:wave2:

camen
08/06/2012, 15:12
Παρακαλω οπως η οργανωτικη επιτροπη να κατασταλαξει λιαν συντομως εις την τελικη αποφαση και να αναρτησει κανεναν χαρτη κ καμια χιλιομετρικην αποσταση μπας και καταφερομεν να ερθΟμε και εμεις...
Αν παιζει χωμα εστω και "πατημενος χωματοδρομος" καλα να περασετε και να με σκεφτεστε...

Αυτα για τωρα,μεχρι νεοτερας...

ΥΓ:Πωλειται πλυστικο karcher μαζι με τα τσουτσουνια του σε τιμη ΣΟΚ...

Ευχαριστω,ειλικρινα δικος σας,camen

:smokin:

akis_trevor
08/06/2012, 15:24
Αν παιζει χωμα εστω και "πατημενος χωματοδρομος" καλα να περασετε και να με σκεφτεστε...


δεν το πηρες το hinomoto που ζαχαρωνες στην ετησια τελικα;

vaska
08/06/2012, 18:26
ΥΓ:Πωλειται πλυστικο karcher μαζι με τα τσουτσουνια του σε τιμη ΣΟΚ...

Ευχαριστω,ειλικρινα δικος σας,camen

:smokin:

Σοκ και δέος θ' αναφωνήσεις μικρέ αν πέσεις στα χέρια μου.

:moutza:

camen
08/06/2012, 18:39
Σοκ και δέος θ' αναφωνήσεις μικρέ αν πέσεις στα χέρια μου.

:moutza:

Σε περιμενω,catch me if you can baby...:smokin:


YΓ:Κανενα χαρτη θα βαλεις?!:a014:

vaska
08/06/2012, 18:41
Κάτσε ρε να μπει και ο Νίκος να δούμε που θα βρεθούμε και θα βάλω και χάρτη. Άντε αν είναι να έρθεις δεν θα πατήσουμε χώμα.


:D

camen
08/06/2012, 18:47
Κάτσε ρε να μπει και ο Νίκος να δούμε που θα βρεθούμε και θα βάλω και χάρτη. Άντε αν είναι να έρθεις δεν θα πατήσουμε χώμα.


:D

Μην το σχεδιασεις βαση εμενα γτ μπορει κ να μην ερθω...Θα το ξερω last minute ,αναλογα με το διαβασμα που θα εχω κανει για την Παραλληλη Επεξεργασια της Τεταρτης!

npat
08/06/2012, 18:47
Κάτσε ρε να μπει και ο Νίκος να δούμε που θα βρεθούμε και θα βάλω και χάρτη. Άντε αν είναι να έρθεις δεν θα πατήσουμε χώμα.


:D

Ρε vaska, βάλε εσύ έναν χάρτη (όπως το σχεδιάζεις στο μυαλό σου), μάζεψε συμμετοχές και μετά το μοντάρω εγώ, αν είναι, για αυτούς που θα έρθουν από Αθήνα και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΧΩΜΑ. Δικιά σου είναι η εκδρομή εξάλλου, μην σου κάνω αντίπραξη.

:wave2:

DimChios
08/06/2012, 19:11
..... μην σου κάνω αντίπραξη.

:wave2:

ρε κοπανατου στ αυτια λεμε!

Χαμπαρι δε θα παρει!

Αλλωστε αμα μας εχει παρειτσα του τιποτα δε θα τον χαλασει!

:smokin:

camen
08/06/2012, 19:12
Δικιά σου είναι η εκδρομή εξάλλου, μην σου κάνω αντίπραξη.


Νικο δωσε πονο μην μασας,τον κανονιζω εγω,ειναι στην διαιτα τωρα και δεν εχει δυναμεις...:D

DimChios
08/06/2012, 19:13
ρε κοπανατου στ αυτια λεμε!

Χαμπαρι δε θα παρει!

Αλλωστε αμα μας εχει παρειτσα του τιποτα δε θα τον χαλασει!

:smokin:


Νικο δωσε πονο μην μασας,τον κανονιζω εγω,ειναι στην διαιτα τωρα και δεν εχει δυναμεις...:D



2-0

:lol:

vaska
08/06/2012, 19:24
Ρε vaska, βάλε εσύ έναν χάρτη (όπως το σχεδιάζεις στο μυαλό σου), μάζεψε συμμετοχές και μετά το μοντάρω εγώ, αν είναι, για αυτούς που θα έρθουν από Αθήνα και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΧΩΜΑ. Δικιά σου είναι η εκδρομή εξάλλου, μην σου κάνω αντίπραξη.

:wave2:

Ως γνωστός ο vaskas δεν έχει χάρτες στο μυαλό του (τι να τους κάνει άλλωστε, θα χαθεί έτσι κι αλλιώς), επίσης ο vaskas δεν έχει δικές του εκδρομές (δρόμος να 'ναι κι ότι να 'ναι). Προορισμός λοιπόν τα Άγραφα ή κάπου εκεί κοντά να τα πούμε παρεΐτσα, να μαλακιστούμε και να περάσουμε καλά. Οπότε δε μου χαλάς τπτ βάζοντας καμία διαδρομή της προκοπής, το αντίθετο μάλιστα.

Μέχρι Καρπενήσι ξέρω να φτάσω, άντε και μέχρι τα χωριά που θα ονοματίσεις για να βρεθούμε. Μετά κανονίζουμε επί τόπου τι θα κάνουμε και πως θα κινηθούμε.

Βόλτα να βγούμε παιδιά να ανταμώσουμε, να δούμε ομορφιές και να ξεσκάσουμε.

Υ.Γ.
έχω απλικέισο οπότε δε σκιάζομαι τπτ.

npat
08/06/2012, 19:47
Μέχρι Καρπενήσι ξέρω να φτάσω, άντε και μέχρι τα χωριά που θα ονοματίσεις για να βρεθούμε. Μετά κανονίζουμε επί τόπου τι θα κάνουμε και πως θα κινηθούμε.

Για πες τότε ρε Βάσκα, πως (από που) σκοπεύεις να φτάσεις Καρπενήσι, γιατί υπάρχουν 2-3 διαφορετικές επιλογές:

Α. Από Λαμία (χλωμό το κόβω, αλλά λέω)
Β. Από Προυσό
Γ. Από Αγρίνιο - Φραγκίστα
Δ. Από Πλάτανο - Κρίκελλο

Εκτός από το Α (που δεν νομίζω να σε βολεύει), σε όλες τις άλλες επιλογές, η συνάντηση (με τους Αθηναίους) θα πρέπει να γίνει στο Καρπενήσι ή εκεί κοντά. Αν προσπαθήσουμε να βρεθούμε πιο νωρίς τότε βγαίνει πολύ σιδερόκωλη για μας. Επίσης, αν έρθεις από Φραγκίστα, δεν περνάς καθόλου από Καρπενήσι (περνάς κοντά, αλλά δεν φτάνεις).

Οπότε το πιο πιθανό είναι να βρεθούμε ή στο Καρπενήσι ή στο Κερασοχώρι. Εμείς λογικά θα πάμε (αν πάμε) Αθήνα - Λαμία - Καρπενήσι - Κερασοχώρι - και μετά βλέπουμε. Το πρόβλημα είναι ότι μάλλον θα πρέπει να γυρίσουμε από τον ίδιο δρόμο, εκτός και αν την κάνουμε σιδερόκωλη. Για αυτό σου λέω, κάνε εσύ τα κουμάντα σου...

Απ' την μεριά μας ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ και κανονίζουμε ΑΝ και πως θα έρθουμε εμείς.

DimChios
08/06/2012, 20:00
εγω το ψηνω παντως ως "προβα" για την ΠΣΚ (στην οποια βεβαιως παιζει και να μη καταφερω οποτε...)

:wave2:

vaska
08/06/2012, 21:16
Δε Μπάω καλά. Τόση ώρα νόμιζα ότι έχω ποστάρει αλλά δεν.....


Τες πα

Νικόλα από Αγρίνιο Φραγκίστα έλεγα και αντάμωμα στο Κερασοχώρι ή όπου αλλού εκεί κοντά σας βολεύει.

Σε λίγο βάζω χάρτη!

daz
08/06/2012, 21:31
Βασίλη θα σε τσακίσουν ρε άνθρωπε. Είναι πάνω από 30 χλμ χωματόδρομος και για λιγότερα από 10 MAΩ με street μοτό.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=116228&page=10

vaska
08/06/2012, 22:19
Βασίλη θα σε τσακίσουν ρε άνθρωπε. Είναι πάνω από 30 χλμ χωματόδρομος και για λιγότερα από 10 MAΩ σε street μοτό.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=116228&page=10

Άντε ρε κοπρίτη που έχεις χαθεί εδώ και αιώνες και μπήκες να μας την πεις. Σε σιχάθηκε η ψυχή μου ψιλόλιγνε άνθρωπε

:a04::a04::a04:
Το λοιπόν επειδή θα έρθουν και ασφάλτινα μηχανάκια μπορεί να μην πάμε Άγραφα (αν και γνώμη μου είναι να γίνει μιά προσπάθεια κι αν τελικά είναι δύσκολο να εγκαταλείψουμε το εγχείρημα), βάζω μια διαδρομή με μπόλικο στροφιλίκι αλλά καθόλου χώμα.

Επιγραμματικά:

Πάτρα, Αγρίνιο,Νεάπολη, Σπολαΐτα, Καστράκι, Μπαμπαλιό, Μαλεσιάδα, Αλευράδα, Γέφυρα Λίμνης Κρεμαστών, Κερασοχώρι για καφέ. Εκεί βλέποντας και κάνοντας ή πάμε μια προσπάθεια για Άγραφα ή συνεχίζουμε για Καρπενήσι, Προυσό, Θέρμο, Ναύπακτο και πίσω.

daz
08/06/2012, 22:47
Άντε ρε κοπρίτη που έχεις χαθεί εδώ και αιώνες και μπήκες να μας την πεις.

:D




Σε σιχάθηκε η ψυχή μου ψιλόλιγνε άνθρωπε.


Και εμένα μου έλειψες! :cool:




Εκεί βλέποντας και κάνοντας ή πάμε μια προσπάθεια για Άγραφα ή....

Ή κάνεις υπομονή μέχρι να κατέβω. ;)

vaska
08/06/2012, 22:58
Φτιάξαμε και την διαδρομή (https://maps.google.gr/maps/ms?msid=205964844945659170264.0004c1fbf43023f2a7812&msa=0&ll=38.799049,21.588135&spn=1.622513,2.469177)

Άντε καλά!!!!!!!

parachuter
08/06/2012, 23:25
κριμα γιατι πηγα πριν 2 εβδομαδες Προυσσο-Καρπενησι και εκανα και 40χμ χωμα με κροκαλα για να παω Προυσσο!οποτε δε λεει να ξαναπαω τοσο κοντινες ημερομηνιες

daz
09/06/2012, 01:04
κριμα γιατι πηγα πριν 2 εβδομαδες Προυσσο-Καρπενησι και εκανα και 40χμ χωμα με κροκαλα για να παω Προυσσο!οποτε δε λεει να ξαναπαω τοσο κοντινες ημερομηνιες

Είχε και δρόμο χωρίς κροκαλα αλλά απ' ότι βλέπω στο avatar δεν νομίζω να σε χάλασε και ιδιαίτερα. ;)

camen
09/06/2012, 13:46
Bασιλη δεν νομιζω οτι θα ερθω φιλε...Γουσταρα κατι πιο χαλαρο σε διαδρομη,να ρολαρουμε δλδ πιο ανετα...
Καλα να περασετε και να προσεχετε guys...:beer:

vaska
09/06/2012, 13:49
Bασιλη δεν νομιζω οτι θα ερθω φιλε...Γουσταρα κατι πιο χαλαρο σε διαδρομη,να ρολαρουμε δλδ πιο ανετα...
Καλα να περασετε και να προσεχετε guys...:beer:

Όπως αγαπάς.

:beer:

akis_trevor
09/06/2012, 21:45
καλο δρομο να εχετε παιδες και να περασετε γ@μ@τ@!!!!!αναμενουμε περιγραφη και φωτος!!!

camen
10/06/2012, 00:03
Nεοτερο ανακηνωθεν:

Vaska υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ερθω το πρωι τελικα!Δεν θυμαμαι αν μου ειπες 8 ή 8.30 στα everest. Να εχεις το νου σου στο κινητο σου το πρωι!
Αν ειναι να ερθω θα σε παρω τηλεφωνο. Αν δεν εχεις καμια κληση απο εμενα το πρωι εως της 8 σημαινει οτι δεν ερχομαι και φευγεις καρφωτος!
Αν σε παιρνω και δεν το σηκωνεις την γαμησες:a021:
Αν ερθω ,ξεχνα χωματοδρομους κλπ.Ασφαλτο και απλοποιημενα πραγματα ,μην σου κανω το τριμπουρδελο καλοκαιρινο.
Κ παρε λεφτα μαζι σου,δεν εχω ουτε για βενζινη.Κ τπτ κεφτεδακια αν παιζουν καλα θα ειναι.
Αυτα! :smokin:

ΥΓ:Δεν κανω πλακα οποτε το νου σου:a3:

parachuter
10/06/2012, 01:49
Είχε και δρόμο χωρίς κροκαλα αλλά απ' ότι βλέπω στο avatar δεν νομίζω να σε χάλασε και ιδιαίτερα. ;)

δεν αναφερω πουθενα οτι με χαλασε!!! :cool: η φωτο στο αβαταρ ειναι καθως ανεβαινεις για Θερμο.Με χαλασε οτι ηθελα να ερθω αλλα περασα απο εκει πολυ προσφατα!

bulmont
10/06/2012, 02:55
Nεοτερο ανακηνωθεν:

Vaska υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ερθω το πρωι τελικα!Δεν θυμαμαι αν μου ειπες 8 ή 8.30 στα everest. Να εχεις το νου σου στο κινητο σου το πρωι!
Αν ειναι να ερθω θα σε παρω τηλεφωνο. Αν δεν εχεις καμια κληση απο εμενα το πρωι εως της 8 σημαινει οτι δεν ερχομαι και φευγεις καρφωτος!
Αν σε παιρνω και δεν το σηκωνεις την γαμησες:a021:
Αν ερθω ,ξεχνα χωματοδρομους κλπ.Ασφαλτο και απλοποιημενα πραγματα ,μην σου κανω το τριμπουρδελο καλοκαιρινο.
Κ παρε λεφτα μαζι σου,δεν εχω ουτε για βενζινη.Κ τπτ κεφτεδακια αν παιζουν καλα θα ειναι.
Αυτα! :smokin:

ΥΓ:Δεν κανω πλακα οποτε το νου σου:a3:


Μήπως θες να γ@μ@σεις κιόλας γιά νά 'χουνε μαζί τους και καπότες;;;;;;;;;;


:bawl::bawl::bawl::bawl:














Καλά να περάσετε ρε σας ζηλεύω.......................:wave2::wave2:

camen
10/06/2012, 04:55
Μήπως θες να γ@μ@σεις κιόλας γιά νά 'χουνε μαζί τους και καπότες;;;;;;;;;;



Oχι ρε συ,απο αυτο κομπλε,μολις μπηκα σπιτι(την ωρα κοιτα...)...:eek:
Σ'΄αγαπαμε μακρομαλλουσα μας και μας λειπεις...Θα κανω μια σουζα κ για σενα σημερα...;)

bulmont
10/06/2012, 05:01
Oχι ρε συ,απο αυτο κομπλε,μολις μπηκα σπιτι(την ωρα κοιτα...)...:eek:
Σ'΄αγαπαμε μακρομαλλουσα μας και μας λειπεις...Θα κανω μια σουζα κ για σενα σημερα...;)



Δηλαδής από πότε όποιος ξενυχτάει ....γ@μ@ει κιόλας;;;


:beer:

vaska
10/06/2012, 06:53
Nεοτερο ανακηνωθεν:

Vaska υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ερθω το πρωι τελικα!Δεν θυμαμαι αν μου ειπες 8 ή 8.30 στα everest. Να εχεις το νου σου στο κινητο σου το πρωι!
Αν ειναι να ερθω θα σε παρω τηλεφωνο. Αν δεν εχεις καμια κληση απο εμενα το πρωι εως της 8 σημαινει οτι δεν ερχομαι και φευγεις καρφωτος!
Αν σε παιρνω και δεν το σηκωνεις την γαμησες:a021:
Αν ερθω ,ξεχνα χωματοδρομους κλπ.Ασφαλτο και απλοποιημενα πραγματα ,μην σου κανω το τριμπουρδελο καλοκαιρινο.
Κ παρε λεφτα μαζι σου,δεν εχω ουτε για βενζινη.Κ τπτ κεφτεδακια αν παιζουν καλα θα ειναι.
Αυτα! :smokin:

ΥΓ:Δεν κανω πλακα οποτε το νου σου:a3:


Καλά δε θυμάσαι, να διαβάζεις δεν ξέρεις???? 1ο ποστ "αναχώρηση 8:30".

Θα σε περιμένουμε λοιπόν στην παρέα μας.

TROOPER
10/06/2012, 07:30
.........
Κ παρε λεφτα μαζι σου,δεν εχω ουτε για βενζινη.Κ τπτ κεφτεδακια αν παιζουν καλα θα ειναι......

ρε μλκ αυτον εδω τον εχεις για πετ?στον ελευθερο χρονο σου του επιτρεπεις να σκαρφαλωνει στον ωμο σου και τον ταιζεις μπανανες???

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

camen
10/06/2012, 11:34
ρε μλκ αυτον εδω τον εχεις για πετ?στον ελευθερο χρονο σου του επιτρεπεις να σκαρφαλωνει στον ωμο σου και τον ταιζεις μπανανες???

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

Οχι και μπανανες ρε φιλε,γ@μιεσε στο κλασιμο μετα...:smokin:

Και οπως καταλαβατε....ΓΑΜΩ ΤΑ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:cry::cry::cry:

bulmont
10/06/2012, 11:37
Οχι και μπανανες ρε φιλε,γ@μιεσε στο κλασιμο μετα...:smokin:

Και οπως καταλαβατε....ΓΑΜΩ ΤΑ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:cry::cry::cry:


Σε φάγανε τα νυχτοπερπατήματα........



:bawl::moutza:

camen
10/06/2012, 11:46
Σε φάγανε τα νυχτοπερπατήματα........



:bawl::moutza:

Ειχα κανει χθες το απογευμα hard reset το κινητο γτ ειχα ενα θεμα με το wifi ,και για καποιο λογο το ξυπνητηρι δεν χτυπησε.Βασικα κατι επαιξε με τον ηχο του.
Γαμω την τεχνολογια μου γαμω:moutza:

bulmont
10/06/2012, 11:52
Κάτσε τωρα και βράσε στο ζουμί σου πουέχασες την βόλτα
(οπως βράζω κι' εγώ)


:rolleyes:

Vstrommer71
10/06/2012, 12:02
Κάτσε τωρα και βράσε στο ζουμί σου πουέχασες την βόλτα
(οπως βράζω κι' εγώ)


:rolleyes:
Kι εγω,κι εγω!
Αλλα αμα θετε ελατε μια βολτα απο εδω,ενα τσιγαρο δρομος ειναι(για οσους καπνιζετε)...
5000χιλιομετρακια μονο:D

bulmont
10/06/2012, 18:16
Ρε παιδιά εκείνος ο Βάσκας τι έγινε;;;;;;;

Μπάς και χάθηκε 'κει πάνω στα βουνά και στ' άγρια λαγκάδια;;;;;



:lol:

camen
10/06/2012, 18:22
Εγω τον παιρνω στο κινητο και βγαινει μια κ@υλι@ρ@ και μου λεει κατι ακαταλαβιστικα ρε φιλε:confused:

parachuter
10/06/2012, 22:03
εμ αυτοι οι καβαλαρηδες....ακομα να γυρισουν;;;

akis_trevor
10/06/2012, 22:32
Εγω τον παιρνω στο κινητο και βγαινει μια κ@υλι@ρ@ και μου λεει κατι ακαταλαβιστικα ρε φιλε:confused:

λες να ειναι στον δρομο για πολωνια,να δουνε το πειρατικο;;;;:D

vaska
10/06/2012, 23:03
Μπακ του μπέιζ ο vaskas και η παρέα του. Επιστρέψαμε κατά τις 23:00. Όλα πήγαν θαυμάσια, δεν χαθήκαμε καμία φορά, η παρέα απίθανη κι επιτέλους έβγαλα κι εγώ φωτό σε βόλτα. Λειτούργησε ο Αϊ Γκάρμιν και αγχολυτικά λοιπόν μιας και μας πλοήγησε άψογα οπότε μας έφυγε το άγχος μη βγούμε σε καμία Αλβανία και περίσσεψε και χρόνος για φωτό.

Θα μπουν όταν βρω λίγο χρόνο αύριο.

***** έβαλα την ακριβότερη (μέχρι σήμερα) βενζίνη στο Κερασοχώρι (νομίζω) 1,975 :eyepop::eyepop::eyepop:
@camen
Φίλε είπα να σε πάρω τηλ, την κατάλαβα ότι θα σε πήρε ο ύπνος αλλά το μετάνιωσα. Κάτσε λέω μη τη δει ότι μας είναι και απαραίτητος ο μπάμιας και μας σκοτίζει που σκονίστηκε το παπί του.


:lol::lol:

Ηθικόν δίδαγμα.

Δεν πηδ@με ποτέ πριν την εκδρομή, έχει ολέθρια αποτελέσματα.
Τουλάχιστον ήταν καλό το μωρό ή σακούλα???
:bawl::bawl:

vaska
10/06/2012, 23:15
Μέχρι και γνωριμία με πολιτευτή έγινε. Λάτρης του δίτροχου, με καταγωγή από την περιοχή, μας πλησίασε όταν είδε τις μηχανές, μας ενημέρωσε με πορείες που πρέπει να κάνουμε, μα έδωσε χάρτες, γενικότερα παρότι πολιτευτής άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις. Εύχαρος κι εγκάρδιος με αγάπη για τον τόπο του. Του εύχομαι ολόψυχα να βγει και να κάνει πράγματα για την περιοχή.


***Μαντέψτε με ποιο κόμμα κατεβαίνει????

camen
11/06/2012, 00:33
@camen
Φίλε είπα να σε πάρω τηλ, την κατάλαβα ότι θα σε πήρε ο ύπνος αλλά το μετάνιωσα. Κάτσε λέω μη τη δει ότι μας είναι και απαραίτητος ο μπάμιας και μας σκοτίζει που σκονίστηκε το παπί του.

Δε φταις εσυ αγορινα,το γαμω android φταιει...:evil:


Τουλάχιστον ήταν καλό το μωρό ή σακούλα???


Σακουλες ποτε,παντα τα καλυτερα...;)




Μαντέψτε με ποιο κόμμα κατεβαίνει????

Χ.Α. ? :look:

Κατα τα αλλα χαιρομαι πραγματικα που περασατε καλα,ριξε φωτοπονο οποτε μπορεσεις...:beer:

nio1981
11/06/2012, 08:21
:a014:

TROOPER
11/06/2012, 08:27
κανονιστε να φωναξω τον βαντα....!

μιλησα :smokin:

vaska
11/06/2012, 10:44
Ο χρόνος δεν είναι σύμμαχος σήμερα, η δουλειά με κυνηγάει από πίσω και τα περιθώρια για μια εκτενή αναφορά στη βόλτα μας είναι μικρά. γι' αυτό λοιπόν θα προσπαθήσω με συνοπτικές διαδικασίες να σας δώσω μια εικόνα του τι βιώσαμε από τη χθεσινή μας βόλτα.

Το πληκτρολόγιο αλλά ακόμη και αυτός ο φακός της φωτογραφικής είναι αδύνατον ν' αποτυπώσουν το μεγαλείο της φύσης.

Ας πάρουμε λοιπόν τα πράγματα από την αρχή.

Η ιδέα για τη συγκεκριμένη βόλτα έπεσε στο τραπέζι εντελώς ξαφνικά, μια παρόρμηση της στιγμής θα έλεγα. Βρέθηκε πρόθυμος τρελός να ακολουθήσει εμένα (άκουσον άκουσον) σε βόλτα, που είμαι γνωστό κουλάδι στον προσανατολισμό. Κάποιοι λένε (και όχι άδικα) ότι χάνομαι ακόμα και μέσα στο σπίτι μου. Αρωγός σ' αυτή μου την προσπάθεια η τεχνολογία, ο Αϊ Γκάρμιν ο θαυματουργός.

Τα Άγραφα είναι αγαπημένος μου προορισμός εδώ και πολλά χρόνια αλλά κι εκεί παρ' όλο που έχω πάει αρκετές φορές, σχεδόν πάντα μπερδεύομαι και ψιλοχάνομαι. Αυτό από μόνο του είναι αντιμετωπίσιμο και ειδικά όταν είμαι με μόνο με τη Χρύσα, η οποία το έχει πάρει πιά απόφαση ότι θα χαθούμε μια δυο φορές αλλά τελικά θα φτάσουμε. Οι άλλοι όμως δεν φταίνε σε τπτ. Οπλισμένος με το θάρρος του τεχνολογικά εξοπλισμένου, αυτή τη φορά πήγα ένα βήμα παραπέρα. Σχεδίασα επιστροφή από άλλο δρόμο στο πισι και πέρασα τη διαδρομή στο gps. Το κόλπο αυτό δούλεψε μια χαρά στην ετήσια, δεν βρήκα κανένα λόγο να μη δουλέψει και σε αυτή την εκδρομή.

Ο daz, ο vstrommer, ο Spyro, ο npat και οι λοιποί ταξιδιώτες - περιηγητές του φόρουμ θα γελάνε και πιθανά μερικοί θα λένε ότι "μα ρε φίλε από κει έχουμε ξαναπεράσει πολλάκις και μαζί". Δεν το αρνούμαι αλλά όταν άλλος είναι μπροστάρης κι εγώ απλά ακολουθώ, είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα.

Τες πα η απόφαση πάρθηκε και πισωγυρίσματα δεν υπάρχουν (έχουμε κι ένα κύρος και μία φήμη να προστατέψουμε) άσχετα αν έκανα τάματα σε όλους σχεδόν τους Αγίους που γνωρίζω.

Κλασσικά λοιπόν Κυριακή πρωί σηκώνομαι από το κρεββάτι κατά τις 6:00, φτιάχνω καφεδούμπα και χαζολογάω στο φόρουμ μήπως υπάρχουν κι έτεροι τρελοί που θέλουν να μ' ακολουθήσουν. Η συνέχει γνωστή, δεν θα το σχολιάσω.
Η Χρύσα ταλαιπωρείται αυτόν τον καιρό με μια κωλο αλλεργία, οπότε την άφησα να μείνει λίγο περισσότερο στο κρεββάτι. Λίγη ώρα μετά πέσαν και τα σχετικά τηλ. στο άλλο ζευγάρι που θα ερχόταν μαζί μας για την κλασσική πια 10λεπτη καθυστέρηση από μέρους μου.

Αναχώρηση λοιπόν από τα έβερεστ 8:45, με χομόγελα από τον Νκόλα (fazer s2 600) και την κοπελιά του. Χαμογελάτε είπα μέσα μου γιατί δεν ξέρετε τι σας περιμένει, κακόμοιρα παιδιά.
Αφήνω απ' έξω την ανιαρή αλλά κι επικίνδυνη Εθνική μέχρι το Αγρίνιο και πρώτη στάση για φωτό και τσιγαράκι ................260996

vaska
11/06/2012, 10:47
Γέφυρα Αχελώου (Ματσούκι Αγρινίου)

260997


Ο Νικόλας και η Πέννυ, απίστευτα παιδιά και τα δυο τους
260998

vaska
11/06/2012, 10:53
Άμα είσαι γεννημένος μοντέλο τη φωτογραφική απλά τη μυρίζεσαι. Με το που σταμάταγα για φωτό, τσούπ μπροστά μου όλο νάζι και χάρη και τα δυο τους.


Ρε ούστ, φύγετε να βγάλω μια φωτογραφία, ρεμάλια

:lol::lol::lol:261002

vaska
11/06/2012, 11:02
Η θερμοκρασία είχε ήδη αρχίσει ν' ανεβαίνει και η κατάσταση γινόταν πιο δύσκολη με τα μπουφάν.

Ευτυχώς δίπλα μας υπήρχαν αυτές οι εικόνες που μας δρόσιζαν........

261006

μια βουτιά ρε πστ μ να δροσιστούμε

261007

ή καλύτερα εδώ??

261008

vaska
11/06/2012, 11:05
Ακόμα λίγη δροσιά

261012


και μια τελευταία

261014

σας είπα ψέματα, έχω ακόμα μια

261017

vaska
11/06/2012, 11:17
Λίγο μετά την Αλευράδα πηγαίνοντας προς τη γέφυρα Τατάρνας είδαμε ......:eyepop::eyepop:

261022

και άλλη μία (κάντε ζούμ με τον browser για να το δείτε καλύτερα)

261025

Ζητώ συγνώμη για την ποιότητα αλλά οι φωτό είναι τραβηγμένες εν κινήσει από τον ένα και μοναδικό οδηγό, πλοηγό, φωτογράφο. Η συν επιβάτιδα δν ασχολείται με τόσο πεζά θέματα όπως η λήψη φωτό.


Ποτάνα κρίση, κάνουμε Λιτανεία το κοκορέτσι. Φάτε μάτια κοκορέτσι και κοιλιά περίδρομο.


ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.........

vaska
11/06/2012, 12:36
Το κοκορετσάκι στο φυσικό του χώρο

:a32::a32::a32:

261031

vaska
11/06/2012, 12:45
Ο ιδιοκτήτης της καντίνας στη γέφυρα Τατάρνας (ήταν προγραμματισμένη στάση για καφέ), εκτός από γαστριμαργικές ανησυχίες έχει και ποιητικές.

261032


Αλλά ζητάει και προσωπικό με ................................. λίγο παράξενα προσόντα

261033


Πάντως όποιος έγραψε την ομολογουμένως εμπνευσμένη αγγελία, κάνει υπέροχα γράμματα.

sniper
11/06/2012, 12:51
Ο ιδιοκτήτης της καντίνας στη γέφυρα Τατάρνας (ήταν προγραμματισμένη στάση για καφέ), εκτός από γαστριμαργικές ανησυχίες έχει και ποιητικές.

261032


Αλλά ζητάει και προσωπικό με ................................. λίγο παράξενα προσόντα

261033


Πάντως όποιος έγραψε την ομολογουμένως εμπνευσμένη αγγελία, κάνει υπέροχα γράμματα.

Και ΧΑτης εκτός αν εκεί ακόμα γράφουν την Γραμμική Α

vaska
11/06/2012, 12:53
Οι στυλιστικές ανησυχίες της Χρύσας απολύτως σύμφωνες με την μοτοένδυση. Με δυσκολία διακρίνονται οι προστασίες αλλά υπάρχουν παντού, απλά φρόντισε ο σχεδιαστής να τις κρύψει επιμελώς μιας και το τάργκετ γκρουπ του είναι το ωραίο φύλλο ..................



261035

Πάλι αργά το ανακάλυψα. Κατά πως φαίνεται πρέπει να την περνάω γενικό έλεγχο πριν φύγουμε. Δεν μπορεί κάποια ματσολιά θα έχει κάνει!

nikos_abel
11/06/2012, 12:58
Οι στυλιστικές ανησυχίες της Χρύσας απολύτως σύμφωνες με την μοτοένδυση. Με δυσκολία διακρίνονται οι προστασίες αλλά υπάρχουν παντού, απλά φρόντισε ο σχεδιαστής να τις κρύψει επιμελώς μιας και το τάργκετ γκρουπ του είναι το ωραίο φύλλο ..................



261035

Πάλι αργά το ανακάλυψα. Κατά πως φαίνεται πρέπει να την περνάω γενικό έλεγχο πριν φύγουμε. Δεν μπορεί κάποια ματσολιά θα έχει κάνει!

Αυτές τις φωτό ΔΕΝ θα τις βάζεις. Όταν λέω στη δικιά μου "έλα να δεις τα κορίτσια στο φόρουμ πόσο σωστά ντυμένα είναι στις βόλτες τους"
τσουπ, σκάει μια τέτοια και άντε να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα :lol:

vaska
11/06/2012, 12:59
Και ΧΑτης εκτός αν εκεί ακόμα γράφουν την Γραμμική Α

Τι να σου πω δεν ξεστόμισα καν τις μαγικές λέξεις "Κασιδιάρης" ή "Λιάνα"για να δω αντιδράσεις.

vaska
11/06/2012, 13:04
Τα 3/4 της ομάδας στον καφέ στη γέφυρα Τατάρνας

261036

Από αριστερά Χρύσα, vaska, fazer s2 600

DimChios
11/06/2012, 13:06
Πάλι αργά το ανακάλυψα. Κατά πως φαίνεται πρέπει να την περνάω γενικό έλεγχο πριν φύγουμε. Δεν μπορεί κάποια ματσολιά θα έχει κάνει!

Δικαιολογιες! Σε καθε περιπτωση εσυ φταις! Τα χω πει και θα τα λεω, φιλικα και χωρις να θελω να σου σπαω τα @@δια!

Ωραια φαινεται να περασατε! Και στα επομενα...

ΒΑΛΕ ΦΩΤΟ!!!

:beer::beer::beer::beer::beer:

vaska
11/06/2012, 13:07
Το υπόλοιπο 1/4 της ομάδας και 1/2 του Φεϊζεράκια

Πέννυ

261040

sniper
11/06/2012, 13:08
Αυτές τις φωτό ΔΕΝ θα τις βάζεις. Όταν λέω στη δικιά μου "έλα να δεις τα κορίτσια στο φόρουμ πόσο σωστά ντυμένα είναι στις βόλτες τους"
τσουπ, σκάει μια τέτοια και άντε να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα :lol:

Και τι σε νοιάζει; Πήρες μηχανάκι;

vaska
11/06/2012, 13:17
Δικαιολογιες! Σε καθε περιπτωση εσυ φταις! Τα χω πει και θα τα λεω, φιλικα και χωρις να θελω να σου σπαω τα @@δια!

Ωραια φαινεται να περασατε! Και στα επομενα...

ΒΑΛΕ ΦΩΤΟ!!!

:beer::beer::beer::beer::beer:

Τι να σου πω ρε Μήτσο, μπορεί και να έχεις δίκιο. Κι εμένα έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα λέω αλλά σχεδόν πάντα φεύγουμε για το ραντεβού με τους άλλους βιαστικά και δεν προλαβαίνω για επιθεώρηση. Από την άλλη δεν είναι μικρό παιδί, καβαλάει μηχανή πάνω από 15 χρόνια, τους κινδύνους τους ξέρει, ας κάνει τις επιλογές της, λέω εγώ.

vaska
11/06/2012, 13:21
Ο admin της βόλτας και μέγας πλοηγός :bawl::lol:

261042

vaska
11/06/2012, 13:28
Νικόλας ο όμορφος, σε ρεκλανταν κατάσταση, σκυλί μαύρο λέμε. Είπε θ' ανέβει Αγράφα και το έπραξε. Και διπλός και με ακατάλληλο μηχανάκι.

Πολλά :a012::a012: Νικόλα και σε σένα και στο κορίτσι σου που καταταλαιπωρηθήκατε αλλά ανεβήκατε.

261043

vaska
11/06/2012, 13:31
Η άφιξη του fazer στ' Άγραφα

261044


χωρίς σχόλια

261046

bulmont
11/06/2012, 14:08
Αυτές τις φωτό ΔΕΝ θα τις βάζεις. :lol:


Τι λες ρε μεγάλε......................

Εμεις αυτές περιμένουμε.................


:eyepop::eyepop::eyepop::eyepop::eyepop:

nio1981
11/06/2012, 14:13
Ο ιδιοκτήτης της καντίνας στη γέφυρα Τατάρνας (ήταν προγραμματισμένη στάση για καφέ), εκτός από γαστριμαργικές ανησυχίες έχει και ποιητικές.

261032





http://www.youtube.com/watch?v=g8pkw6UGR-Q

:rockon::rockon::rockon: