PDA

View Full Version : Honda CB400ss



hidefnick
08/06/2012, 14:33
260813

260815

Κουκλί με μοτέρ XR400. Και με λίγη δουλίτσα:

260816

hidefnick
08/06/2012, 14:34
260817

260819

chr1s_86
08/06/2012, 19:29
Ωραίο ! :beer: ειδικά το πρώτο ! :beer:

sapila racing
08/06/2012, 22:10
Ωραίο ! :beer: ειδικά το πρώτο ! :beer:

Kι εγω το προτιμώ μαμα.

Ειχα μπεί στο τριπακι παλιά να κάνω το SR μου cafe οταν το εκανα restoring, και θα μου έβγαινε και πιο φτηνα, αλλά το ξανέκανα απο την αρχή μαμα και δεν το μετάνιωσα.

hidefnick
09/06/2012, 16:09
Kι εγω το προτιμώ μαμα.

Ειχα μπεί στο τριπακι παλιά να κάνω το SR μου cafe οταν το εκανα restoring, και θα μου έβγαινε και πιο φτηνα, αλλά το ξανέκανα απο την αρχή μαμα και δεν το μετάνιωσα.

Ασε, και το βγάζει σε όλα τα χρωματάκια των CB των δεκαετιών 60 και 70. Λέω να μου κάνω ένα για δώρο γενεθλίων....

the who
09/06/2012, 18:27
Μαλακια μηχανακι.

hidefnick
09/06/2012, 20:42
Μαλακια μηχανακι.

5-6 μου έχει βγάλει μέχρι τώρα....:uplate:

the who
10/06/2012, 10:17
5-6 μου έχει βγάλει μέχρι τώρα....:uplate:

Νικ το ασπρο με το μπικινι φαιρινγκ ειναι τρελα.Το τελευταιο επισης.:beer:

okourkoulos
11/06/2012, 11:35
Σιγά μην έρθει Ελλάδα!
Που τέτοια τύχη.
Καρακουκλί, πάντως!

Λευκάδιος
11/06/2012, 14:31
Σιγά μην έρθει Ελλάδα!
Που τέτοια τύχη.
Καρακουκλί, πάντως!ειναι η τυχερη σου μερα(δεν εχω σχεση με τον πωλητη);)

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1804301/

okourkoulos
11/06/2012, 14:52
:uplate:

Να 'χα και τα 5000 καλά θα ήταν!

georgio
11/06/2012, 15:20
Εγώ το προτιμώ με το φέρινγκ, αλλά νόμιζα ότι ήταν παλιά που τα είχαν φτιάξει και όχι ότι η Honda τα πουλάει σήμερα, και δη σε τέτοια τιμή...

τόσα έδινε και το vtr 250 το οποίο έχει έναν κύλινδρο παραπάνω, υδρόψυξη, περισσότερα άλογα, ψεκασμό, δισκόφρενο πίσω κλπ.

Ντροπή.

okourkoulos
11/06/2012, 15:51
Και για το VTR πολλά ήταν!

georgio
11/06/2012, 16:03
Και για το VTR πολλά ήταν!

Δεν διαφωνώ.

hidefnick
12/06/2012, 08:47
Τι σχέση έχει το VTR ρε αθεοφοβοί με αυτό??? Το VTR ήταν εξ ορισμού ένα αποτυχημένο μηχανάκι μιας και η Honda πήγε να βγάλει ένα hitech μηχανάκι με περιφεριακά του κ@λου. Το CB είναι ένα κλασικό, με κατανάλωση παπιού και αρκετή δύναμη για να πας και λιγο ζωντανά. Και όλα αυτά χωρίς πολλά φρου-φρου. Αν πέσεις με το VTR θα κλάψεις πολύ στο λογαριασμό. Με το CB δεν νομίζω....

Είναι σε παραγωγή πάνω απο 10 χρόνια και ποτέ δεν έχει έρθει Ευρώπη. Ολα είναι παραεισαγωγές, κυρίως σε Αγγλία, και μεταχειρισμένα. Οπότε η τιμή είναι ότι νομίζει ο κάθε έμπορας. Αγγλία παίζουν απο 3 μέχρι 4 χιλιάρικα (λίρες) και μάλλον λογική την κόβω την τιμή. Ενα καινούργιο παπί, μιας και απο κατανάλωση και κόστος συντήρησης είναι άμεσα συγκρίσιμα, φτάνει τα 2,5 χιλιάρικα....

the who
12/06/2012, 13:53
Τι σχέση έχει το VTR ρε αθεοφοβοί με αυτό??? Το VTR ήταν εξ ορισμού ένα αποτυχημένο μηχανάκι μιας και η Honda πήγε να βγάλει ένα hitech μηχανάκι με περιφεριακά του κ@λου. Το CB είναι ένα κλασικό, με κατανάλωση παπιού και αρκετή δύναμη για να πας και λιγο ζωντανά. Και όλα αυτά χωρίς πολλά φρου-φρου. Αν πέσεις με το VTR θα κλάψεις πολύ στο λογαριασμό. Με το CB δεν νομίζω....

Είναι σε παραγωγή πάνω απο 10 χρόνια και ποτέ δεν έχει έρθει Ευρώπη. Ολα είναι παραεισαγωγές, κυρίως σε Αγγλία, και μεταχειρισμένα. Οπότε η τιμή είναι ότι νομίζει ο κάθε έμπορας. Αγγλία παίζουν απο 3 μέχρι 4 χιλιάρικα (λίρες) και μάλλον λογική την κόβω την τιμή. Ενα καινούργιο παπί, μιας και απο κατανάλωση και κόστος συντήρησης είναι άμεσα συγκρίσιμα, φτάνει τα 2,5 χιλιάρικα....

Η αληθεια ειναι οτι ειναι ακριβο.Ειναι ομως πολυ πιο ομορφο απο το ισπανικο sr.Eξ αλλου τα γουστα πληρωνονται.Αντε παρτο και γρηγορα και μολις το στρωσεις να μου το δωσεις μια βολτιτσα(δεκαετη).

georgio
12/06/2012, 15:43
Τι σχέση έχει το VTR ρε αθεοφοβοί με αυτό??? Το VTR ήταν εξ ορισμού ένα αποτυχημένο μηχανάκι μιας και η Honda πήγε να βγάλει ένα hitech μηχανάκι με περιφεριακά του κ@λου. Το CB είναι ένα κλασικό, με κατανάλωση παπιού και αρκετή δύναμη για να πας και λιγο ζωντανά. Και όλα αυτά χωρίς πολλά φρου-φρου. Αν πέσεις με το VTR θα κλάψεις πολύ στο λογαριασμό. Με το CB δεν νομίζω....

Είναι σε παραγωγή πάνω απο 10 χρόνια και ποτέ δεν έχει έρθει Ευρώπη. Ολα είναι παραεισαγωγές, κυρίως σε Αγγλία, και μεταχειρισμένα. Οπότε η τιμή είναι ότι νομίζει ο κάθε έμπορας. Αγγλία παίζουν απο 3 μέχρι 4 χιλιάρικα (λίρες) και μάλλον λογική την κόβω την τιμή. Ενα καινούργιο παπί, μιας και απο κατανάλωση και κόστος συντήρησης είναι άμεσα συγκρίσιμα, φτάνει τα 2,5 χιλιάρικα....

Είναι και τα δύο μηχανάκια δρόμου (ασχέτως αν απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό, σχεδόν ίδια κατηγορία είναι) της ίδιας εταιρείας στα ίδια λεφτά. Άρα είναι συγκρίσιμα ως προς το τι προσφέρουν αναλόγως των χρημάτων.

Σύμφωνοι ότι το vtr έχει μέτρια περιφεριακά και δεν μπορείς να πιέσεις. Οπότε παίρνουμε μέτρια περιφεριακά βάζουμε πάνω και ένα μέτριο μοτέρ και το πουλάμε στα ίδια λεφτά. Ήρθε κι έδεσε το γλυκό.

Σύμφωνοι επίσης ότι αν πέσεις με το vtr θα πληρώσεις περισσότερα, συμβαίνει όταν πέφτεις με πιο πολλά. :lol::p

Σοβαρά τώρα, αμφιβάλω. Θεωρείς ότι το όμορφό νικελωμένο τελικό θα είναι φτηνό; Ή το μαρσπιέ, το ποδόφρενο, τα φλασάκια κλπ;

jj okocha
10/08/2012, 17:09
τι σχεση εχει το v2 δυομιση naked-commuter,με το ρετρο 400 mono?οχι η τιμη δεν ειναι μετρο συγκρισης το cb ειναι μαγεια...

motor12
10/08/2012, 22:21
παιδια το συγκεκριμένο το φερε ο γλυνιαδακης
αυτος εχει φερει κι αλλα μοντελα που δεν εχουν ξαναρθει ελλαδα
οποτε για να τους βγαλει πινακιδα κανει ολη την διαδικασια -εγκριση τυπου νομιζω την λενε-
που κανουν οι αντιπροσωπειες για καθε μοντελο που πουλιεται στην ελλαδα και λογικα αυτο κοστιζει .απλως οι αντιπροσωπείες το κανουν για πολλα μηχανακια ενω αυτός για ένα και φυσικα ανοιγει τον δρομο για οποιον αλλον θελει να φερει το ιδιο
οποτε μαλλον γι αυτο το δινει 5000 ενω οι αγγλοι 3