PDA

View Full Version : Κατάστημα που να αγοράζει μοτοσυκλέτες



Arkoudos
11/06/2012, 19:40
Με πόνο καρδιάς, ψυχής και ότι άλλο θέλετε, αναγκάζομαι να αποχωριστώ την Honda Steed που μου κράτησε συντροφιά τα τελευταία έξι χρόνια...

Επειδή η ανάγκη είναι άμεση (όπως όλες δεν είναι τους καιρούς που διανύουμε;) και το να μπω στη διαδικασία να τη βγάλω αγγελία μάλλον δεν γίνεται (δεν προλαβαίνω), μήπως ξέρει κάποιος μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να αγοράζει μοτοσυκλέτες; Ξέρω πως θα τη δώσω κοψοχρονιά, όμως στην παρούσα φάση δεν (έχω) υπάρχει άλλη λύση...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και καλώς σας βρήκα στο forum (αν και μάλλον σε λίγο καιρό δεν θα έχω νόημα να μπαίνω εδώ :P )

SVX
11/06/2012, 20:23
Με πόνο καρδιάς, ψυχής και ότι άλλο θέλετε, αναγκάζομαι να αποχωριστώ την Honda Steed που μου κράτησε συντροφιά τα τελευταία έξι χρόνια...

Επειδή η ανάγκη είναι άμεση (όπως όλες δεν είναι τους καιρούς που διανύουμε;) και το να μπω στη διαδικασία να τη βγάλω αγγελία μάλλον δεν γίνεται (δεν προλαβαίνω), μήπως ξέρει κάποιος μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να αγοράζει μοτοσυκλέτες; Ξέρω πως θα τη δώσω κοψοχρονιά, όμως στην παρούσα φάση δεν (έχω) υπάρχει άλλη λύση...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και καλώς σας βρήκα στο forum (αν και μάλλον σε λίγο καιρό δεν θα έχω νόημα να μπαίνω εδώ :P )

αν δεν περιμενεις να παρεις πανω απο 800-900 ευρω δωστην σε μαγαζι

redman88
11/06/2012, 22:03
φιλε αν δεν σου κανει κοπος δωσε μας μερικες λεπτομεριες για την μοτο σου και σε τιμη το δινεις....δεν χανεις και τιποτα

οσο για το ερωτημα σου στα περισσοτερα μαγαζια με μοτο θα σου το αγορασουν αλλα η τιμη θα ειναι της ξεφτιλας...κανε μια γυρα απο οσα μπορεις και παρε τιμες!!!

bandidos
11/06/2012, 23:41
και το να μπω στη διαδικασία να τη βγάλω αγγελία μάλλον δεν γίνεται (δεν προλαβαίνω)

Για ποσα λεφτα εργαζεσαι ? Κανοντας τον κοπο να (βγαλεις 2-3 φωτογραφιες κ να την βαλεις σε αγγελια) την δωσεις σε ιδιωτη θα βγεις κερδισμενος πανω απο χιλιαρικο ;>

Arkoudos
12/06/2012, 09:06
Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!


αν δεν περιμενεις να παρεις πανω απο 800-900 ευρω δωστην σε μαγαζι

Περιμένω πολλά περισσότερα γιατί την προσέχω σαν τα μάτια μου, όμως η ρεαλιστική τιμή που όντως περίμενα από ένα μαγαζί είναι αυτά που λες... οπότε μάλλον για εκεί θα πάει σκότωμα...


φιλε αν δεν σου κανει κοπος δωσε μας μερικες λεπτομεριες για την μοτο σου και σε τιμη το δινεις....δεν χανεις και τιποτα

οσο για το ερωτημα σου στα περισσοτερα μαγαζια με μοτο θα σου το αγορασουν αλλα η τιμη θα ειναι της ξεφτιλας...κανε μια γυρα απο οσα μπορεις και παρε τιμες!!!

Μοντέλο του '98 είναι με λίγα σχετικά χιλιόμετρα (19.700)... δεν είχα κάποια τιμή στο μυαλό μου, για την ακρίβεια δεν είχα ποτέ σκοπό να την πουλήσω, αλλά έκατσε άσχημη φάση και δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό αυτή τη στιγμή... Θα ρωτήσω σε αρκετά μαγαζιά, κατάλαβα ότι θέλει τρέξιμο...


Για ποσα λεφτα εργαζεσαι ? Κανοντας τον κοπο να (βγαλεις 2-3 φωτογραφιες κ να την βαλεις σε αγγελια) την δωσεις σε ιδιωτη θα βγεις κερδισμενος πανω απο χιλιαρικο ;>

Αυτήν τη διαδικασία δεν προλαβαίνω να κάνω... το να βάλω φωτό είναι εύκολο, το να μπω σε διαδικασία με παζάρια κλπ με ιδιώτη (πλέον οι καιροί είναι δύσκολοι) είναι που δεν προλαβαίνω να κάνω...

sernodas2
12/06/2012, 10:50
Με πόνο καρδιάς, ψυχής και ότι άλλο θέλετε, αναγκάζομαι να αποχωριστώ την Honda Steed που μου κράτησε συντροφιά τα τελευταία έξι χρόνια...

Επειδή η ανάγκη είναι άμεση (όπως όλες δεν είναι τους καιρούς που διανύουμε;) και το να μπω στη διαδικασία να τη βγάλω αγγελία μάλλον δεν γίνεται (δεν προλαβαίνω), μήπως ξέρει κάποιος μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να αγοράζει μοτοσυκλέτες; Ξέρω πως θα τη δώσω κοψοχρονιά, όμως στην παρούσα φάση δεν (έχω) υπάρχει άλλη λύση...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και καλώς σας βρήκα στο forum (αν και μάλλον σε λίγο καιρό δεν θα έχω νόημα να μπαίνω εδώ :P )


το σκοτώνεις που το σκοτώνεις κ καλα κανεις αλλα δωστο σε κανα ανθρωπα κ οχι σε μαντρα.....καπου παιζει καποιος που ψαχνει το μοτο σου αλλα δεν εχει 1500 που του ζητα ο μαντρα.........φτιαξε καποιον,μπροστα σου θα το βρεις.....

καρμα..με λενε βαγγελη:smokin::smokin:

:wave2:

ktmakis
13/06/2012, 11:50
Σωστός ο Βαγγέλης

Arkoudos
13/06/2012, 19:16
Δυστυχώς δεν έχω το χρόνο όπως προείπα, αλλιώς θα έβαζα μια αγγελία και θα περίμενα... Πάντως και σε μαγαζιά που πήγα δεν τρελλάθηκα από τη χαρά μου, οι τιμές ξεκίνησαν από 550€ (!) και έφτασαν ως τα 950€ σε 4-5 που ρώτησα... μέχρι παρασκευή θα συνεχίσω να ψάχνω...

Btw, κι εμένα Βαγγέλη με λένε :P

Sapadak
13/06/2012, 19:24
Δυστυχώς δεν έχω το χρόνο όπως προείπα, αλλιώς θα έβαζα μια αγγελία και θα περίμενα... Πάντως και σε μαγαζιά που πήγα δεν τρελλάθηκα από τη χαρά μου, οι τιμές ξεκίνησαν από 550€ (!) και έφτασαν ως τα 950€ σε 4-5 που ρώτησα... μέχρι παρασκευή θα συνεχίσω να ψάχνω...

Btw, κι εμένα Βαγγέλη με λένε :P

Ε βαλτην αγγελια στο Car 1000 ευρω βαλε μια ενδεικτικη φωτο και πες οτι μεχρι τοτε ισχυει
Και αν βολευτει κανας χριστιανος εισαι και εσυ οκ, και αυτος

bandidos
13/06/2012, 19:26
Δωστην σε μαγαζι και περνα την αλλη μερα να δεις ποσο θα την πουλανε, 2.500.

Αλλα αφου δεν εχεις χρονο...

macedonas
14/06/2012, 18:35
Καμιά φωτο υπάρχει περίπτωση να ανεβάσεις να τη δούμε ?

macedonas
14/06/2012, 18:37
Καμιά περιγραφή έστω ?

Arkoudos
19/06/2012, 21:58
Τελικά είδα και απόειδα και καταχώρησα την αγγελία όπως είπατε στο car.gr

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2567979/

vaska
19/06/2012, 22:20
Καλοπούλητη ρε φίλε και μακάρι να βρεις το χρήμα που σου λείπει και να την κρατήσεις!

:wave2: