PDA

View Full Version : Kαγκουριλικια,ασφαλιτικα και νομοθεσια



Xrated
15/06/2012, 14:55
Σταματαω στο φαναρι για να στριψω δεξια μετα απο σουζα σκαει μπροστα μου ασφαλιτικο μπλε οκταβια με χειροφρενο,κατεβαινει επιτοπου μου παιρνει κλειδια και μου λεει να το σπρωξω παραπερα.Χιλια το συνολο,απλα θελω να σταθω νομικα,αν επιτρεπεται αυτο.Μου ειπαν παθοντες οτι δεν,ισχυει?Υπεγραψα βεβαια οτι συμφωνω,αλλα ηταν καθαρα για αυτα που εκανα,αυτα εγραφε η κληση.Επισης,αρχικα δεν σκοπευα να υπογραψω απλα μου ειπαν οτι τοτε δεν υπαρχει το περιθωριο των 10 ημερων και τα πληρωνω ολα.Τελος,αν ΔΕΝ πληρωσω,αυξανεται το προστιμο οταν παει στην εφορια η μενει τοσο?
:)

DUKASII
15/06/2012, 15:01
Σταματαω στο φαναρι για να στριψω δεξια μετα απο σουζα σκαει μπροστα μου ασφαλιτικο μπλε οκταβια με χειροφρενο,κατεβαινει επιτοπου μου παιρνει κλειδια και μου λεει να το σπρωξω παραπερα.Χιλια το συνολο,απλα θελω να σταθω νομικα,αν επιτρεπεται αυτο.Μου ειπαν παθοντες οτι δεν,ισχυει?Υπεγραψα βεβαια οτι συμφωνω,αλλα ηταν καθαρα για αυτα που εκανα,αυτα εγραφε η κληση.Επισης,αρχικα δεν σκοπευα να υπογραψω απλα μου ειπαν οτι τοτε δεν υπαρχει το περιθωριο των 10 ημερων και τα πληρωνω ολα.Τελος,αν ΔΕΝ πληρωσω,αυξανεται το προστιμο οταν παει στην εφορια η μενει τοσο?
:)
Mipos den ekanes kali soyza?toys eipes na xanaprospathiseis?gia des mpas grafei i klisi...

Cpt. Haddock
15/06/2012, 15:05
Ρωτα δικηγόρο (θα τριβουν τα χέρια τους)

DUKASII
15/06/2012, 15:06
Ρωτα δικηγόρο (θα τριβουν τα χέρια τους)
giati ayto???

Cpt. Haddock
15/06/2012, 15:08
Apo afta zoune re BBko

DUKASII
15/06/2012, 15:09
diladi zoyne oi dikigoroi apo ayta poy kano ego kai ypografo kiolas oti ta ekana...malista..

Cpt. Haddock
15/06/2012, 15:12
Oxi re, den eipa afto.

Tespa

Kala kseberdemata synadelfe

thanos_s
15/06/2012, 16:06
Σταματαω στο φαναρι για να στριψω δεξια μετα απο σουζα σκαει μπροστα μου ασφαλιτικο μπλε οκταβια με χειροφρενο,κατεβαινει επιτοπου μου παιρνει κλειδια και μου λεει να το σπρωξω παραπερα.Χιλια το συνολο,απλα θελω να σταθω νομικα,αν επιτρεπεται αυτο.Μου ειπαν παθοντες οτι δεν,ισχυει?Υπεγραψα βεβαια οτι συμφωνω,αλλα ηταν καθαρα για αυτα που εκανα,αυτα εγραφε η κληση.Επισης,αρχικα δεν σκοπευα να υπογραψω απλα μου ειπαν οτι τοτε δεν υπαρχει το περιθωριο των 10 ημερων και τα πληρωνω ολα.Τελος,αν ΔΕΝ πληρωσω,αυξανεται το προστιμο οταν παει στην εφορια η μενει τοσο?
:)

τα κλειδια ειναι Παλια μαγκια για να μην φυγεις και δεν σε προλαβουν με το αυτοκινητο.
Δεν σε ρωταει κανεις αν συμφωνεις, την κληση την βεβαιωνει το οργανο εφόσον σε εχει δει ο ιδιος.Η υπογραφη ειναι απλα οτι ελαβες γνωση σχετικα με την κληση..
Για επιδειξη ικανοτητων σε εγραψαν? Τι μηχανακι εχεις?
Επισης δεν καταλαβαινω σε τι θελεις να εναντιωθεις..Στο οτι σε εγραψαν? στο οτι πηραν τα κλειδια?

Xrated
15/06/2012, 16:25
τα κλειδια ειναι Παλια μαγκια για να μην φυγεις και δεν σε προλαβουν με το αυτοκινητο.
Δεν σε ρωταει κανεις αν συμφωνεις, την κληση την βεβαιωνει το οργανο εφόσον σε εχει δει ο ιδιος.Η υπογραφη ειναι απλα οτι ελαβες γνωση σχετικα με την κληση..
Για επιδειξη ικανοτητων σε εγραψαν? Τι μηχανακι εχεις?
Επισης δεν καταλαβαινω σε τι θελεις να εναντιωθεις..Στο οτι σε εγραψαν? στο οτι πηραν τα κλειδια?
Ενα repsol 1000 7αρι.Ξερω γιατι το κανουν,μου εχει ξανασυμβει.Στα κλειδια θελω να να εναντιωθω γιατι μου τα πηραν με τη βια.Δεν μου εγινε σημα να σταματησω,εγω το αγνοησα,εγινε κυνηγητο και με επιασαν.Απλα εσκασαν μπροστα μου και τα αρπαξαν.

sergiosm
15/06/2012, 16:57
Ενα repsol 1000 7αρι.Ξερω γιατι το κανουν,μου εχει ξανασυμβει.Στα κλειδια θελω να να εναντιωθω γιατι μου τα πηραν με τη βια.Δεν μου εγινε σημα να σταματησω,εγω το αγνοησα,εγινε κυνηγητο και με επιασαν.Απλα εσκασαν μπροστα μου και τα αρπαξαν.

Στα πήραν ακριβώς για να μην το σκάσεις.
Από μόνο του, αν δεν σου έκαναν κάτι άλλο (να σε βρίσουν, να σε σπρώξουν κλπ) δεν νομίζω ότι είναι μεμπτό.

BLiTzER
15/06/2012, 17:38
Μου έχουν τραβήξει και μένα τα κλειδιά και, αφού σιγουρεύτηκα ότι όλα καλά και σταμάτησαν να μου παίζουν τους τσαμπουκάδες, τους την είπα διακριτικά. Η απάντηση ήταν "ε αν δε στα παίρναμε, θα έφευγες". Ήθελα να του απαντήσω "αν ήθελα να φύγω, δε θα τα έπαιρνες ποτέ", αλλά κρατήθηκα.

Τουλάχιστον έφυγα κύριος, με όλα τα λεφτά στην τσέπη μου :P

Σου έσκασαν 1000ε κλήση επειδή έκανες μαλακία και θα τους κάνεις φασαρία επειδή σου πήραν τα κλειδιά? Γιατί? Και?

sernodas2
15/06/2012, 18:08
Σταματαω στο φαναρι για να στριψω δεξια μετα απο σουζα σκαει μπροστα μου ασφαλιτικο μπλε οκταβια με χειροφρενο,κατεβαινει επιτοπου μου παιρνει κλειδια και μου λεει να το σπρωξω παραπερα.Χιλια το συνολο,απλα θελω να σταθω νομικα,αν επιτρεπεται αυτο.Μου ειπαν παθοντες οτι δεν,ισχυει?Υπεγραψα βεβαια οτι συμφωνω,αλλα ηταν καθαρα για αυτα που εκανα,αυτα εγραφε η κληση.Επισης,αρχικα δεν σκοπευα να υπογραψω απλα μου ειπαν οτι τοτε δεν υπαρχει το περιθωριο των 10 ημερων και τα πληρωνω ολα.Τελος,αν ΔΕΝ πληρωσω,αυξανεται το προστιμο οταν παει στην εφορια η μενει τοσο?
:)

αφού δεν σε πλάκωσε στης σφαλιάρες κ μετά να σε παει και μεσα.........ετσι....για απλη εξακρίβωση!!!! καλα εισαι.....

εισαι τυχερος που εχουμε κρίση κ το πρώτο μέλημα τους ειναι να μαζεύουν κανα φραγκο.....ολοι.



οσο για το 1000αρικο πανε να πληρωσεις εντος 10ημερου γιατη ισως ισως λεω να βγαινει το μισο.500δλδ:confused::confused:


αλλιώς τα χρέη σου πανε στην Δ.Ο.Υ......κ εκει δεν παιζουν,θα τα παρουν μαζι με τους τοκος....κ οσο δεν του πληρώνεις τοσο καλλίτερο για αυτούς

thanos_s
15/06/2012, 18:28
πιο παλια οι κλησεις πολλες φορες δεν εφταναν ποτε στις δου.
Πλεον εχουν σφιξει τα πραγματα και λιγες ειναι αυτες που δεν φτανουν.

Λιγο ασυνηθιστο παντως να σταματησει ΙΧ χωρις διακριτικα και να σε γραψει.
Το πιθανοτερο ειναι να ειναι ΟΕΠΤΑ η κατι αντιστοιχο και τους γυαλισες..
κοινως ετυχες στην περιπτωση...
Μπορεις παντα να κανεις ενσταση, αν πιστευεις οτι ηταν υπερβολικοι κτλπ εντος 5 ημερων..
Σε ποια περιοχη περιπου εγινε αυτο?

devil's animal
15/06/2012, 20:01
αυτο με τα κλειδια το κανουν αν δεν εχεις πινακιδα επανω.. μου εχει συμβει...
γιατι αν εχεις πινακιδα επανω, απλα σε γραφουν χωρις να παρεις χαμπαρι και ουτε που καταλαβαινεις ποιος και ποτε σε εγραψε και σου ερχεται και ολοκληρο το προστιμο χωρις δικαιωμα του -50% αφου θα εχει περασει η διορια των 10 ημερων οταν σου ερθει η κληση...

αν καταλαβα καλα απο το προστιμο πρεπει να εφαγες 700 (επικινδυνη οδηγηση για εντυπωσιασμο) και 300 (αποκρυψη πινακιδας) =1000€

περνα απο το τμημα να κανεις μια ενσταση να πεις/κλαφτεις στον διοικητη για την μεταμελεια σου και ισως κερδισεις κατι..
ειναι η τελευταια σου ελπιδα...

περαστικα..
:sick:

ποπαϋ
15/06/2012, 20:15
ο χρόνος να τραβήξει χειρόφρενο, να κατέβει και να πάρει τα κλειδιά της μηχανής είναι υπερ-αρκετός για σένα να κάνεις αναστροφή, burnout και να extend the mindle finger...

θέλει practice.

δεν μπορείς να κάνεις τίποτα ούτε για το πρόστιμο όυτε για τα κλειδιά.
μόνο προπόνηση σ' αυτά που είπα παραπάνω.


περαστικά (όπως έιπαν και οι παραπάνω)

BLiTzER
15/06/2012, 20:21
ο χρόνος να τραβήξει χειρόφρενο, να κατέβει και να πάρει τα κλειδιά της μηχανής είναι υπερ-αρκετός για σένα να κάνεις αναστροφή, burnout και να extend the mindle finger...

θέλει practice.

δεν μπορείς να κάνεις τίποτα ούτε για το πρόστιμο όυτε για τα κλειδιά.
μόνο προπόνηση σ' αυτά που είπα παραπάνω.


περαστικά (όπως έιπαν και οι παραπάνω)

Χαχα την ίδια απορία είχα κι εγώ. Εντάξει, στην περίπτωσή μου ήταν Ζητάδες και, γενικά, σε μοτοσυκλετιστές σταματάω. Με το αυτοκίνητο όμως... :/

g_m900
15/06/2012, 20:27
ο χρόνος να τραβήξει χειρόφρενο, να κατέβει και να πάρει τα κλειδιά της μηχανής είναι υπερ-αρκετός για σένα να κάνεις αναστροφή, burnout και να extend the mindle finger...

θέλει practice.

μόνο προπόνηση σ' αυτά που είπα παραπάνω.



καλη προπονηση...

ειναι προσφατο το περιστατικο με τα 2 dorsoduro και 1 ΚΤΜ νομιζω που τους ριξανε 4700€ σε κλησεις για φαναρια και επικυνδυνη οδηγηση στη Βουλιαγμενης.

practice και ανα βρεθεις στο τμημα με κατασχεμενη μηχανη ...τα λεμε !

ποπαϋ
15/06/2012, 20:32
δεν σταματάς πουθενά. ουτε για κατουρημα.

extra tip: οταν ξεκινάς καγκουριλίκια να έχεις πάντα γεμάτο ντεπόζιτο!:tooth:

karellen
15/06/2012, 20:33
Η προσαύξηση των χρεών στη ΔΟΥ είναι 1,5% το μήνα.
15 ευρώ για το χιλιαρικάκι.

MavrosPan
15/06/2012, 21:13
Για σου ρε ποπαυ που ουτε για κατουρημα δε σταματας :)
Οταν μες την πολη ομως σε διπλαρωσουν 6-8 dorso πες τους μετα, παιδια σορυ, δεν κατουριομουν, γιαυτο δεν σταματησα.
Για την κληση και τα σχετικα τα περισσοτερα προαναφερθηκαν. Ολοι οταν κανουμε μλκιες στον δρομο ξερουμε οτι μπορει και στην γωνια να μας περιμενουν οι επιπτωσεις. Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε. Και επειδη δεν ειχε διακριτικα το αυτοκινητο so what. Οι ασφαλιτες που λες και εκτος υπηρεσιας να ητανε παλι το ιδιο θα μπορουσαν να σου κανουν. Τεσπα απλα ετσουξε το χιλιαρικο και το καταλαβαινω, και γιαυτο ψαχνομαστε για δικαιολογιες και νομικα, αλλα η ουσια ειναι πως ειναι καλλυμενοι απο ολες τις μπαντες. Ουτε ασχημα σος υ μιλησαν ουτε παραφερθηκαν ( τουλαχιστον δεν ανεφερεκατι τετοιο ).

ποπαϋ
15/06/2012, 21:27
για να με διπλαρώσουν 6-8 δορσο θα πρέπει πρώτα να με φτάσουν....:smokin:

όλα είναι θέμα εγωισμού, ο κάγκουρας θα πρέπει να δεχθεί ότι τον πιάσανε οι μπάτσοι και μπάτσοι ότι τους την έφερε ό κάγκουρας.

extra tip 2: όταν κάνουμε καγκουριες τις κάνουμε αρχές της εβδομάδας και πολύ άργα τη νύχτα ή ξημερώματα. ΟΧΙ παρασκευή και σάββατο!

http://www.youtube.com/watch?v=GdLddlZ_WsY

MavrosPan
15/06/2012, 21:31
Κοινως μετα τις 1 που θα εχει σχολασει η Διας :) Για περιπολικα ναι προφανως και δεν θα σε φτασουν. Τεσπα, καλους δρομους να εχουμε ολοι παιδες.

ποπαϋ
15/06/2012, 21:48
Κοινως μετα τις 1 που θα εχει σχολασει η Διας :) Για περιπολικα ναι προφανως και δεν θα σε φτασουν. Τεσπα, καλους δρομους να εχουμε ολοι παιδες.

και αυτό αλλά και στην περιπτωση που σε πιάσουν να μην κάτσεις πάνω απο 3-4ωρο στο αυτόφορο....

και για πολλούς άλλους λόγους επίσης!

nikolas1709
15/06/2012, 22:07
ποναει το χιλιαρικο το καταλαβαινω τωρα να πας να πληρωσεισ δικηγορο για κανεισ μυνηση για την απαραδεκτη συμπεριφορα το θεωρω ανοητο γιατι δε θα κερδισεισ τιποτα .
και δε θα τουσ κανεισ και τιποτα στην τελικη απο την στιγμη που δεν εχεισ μαρτυρες να καταθεσουν και αυτοι ηταν 2 οποτε ..............
μου εχουν τραβηξει κλειδια της μηχανης και σε μενα αφου φτασαμε στο οριο να παιξουμε μπουνιες αρχησαν και εκραζαν κατι περαστικοι και εφυγα χωρις κληση,
φυσικα δεν ειχα κανει σουζα και τετοιες καγκουριες

Xrated
15/06/2012, 22:19
Εγινε στην μαυρη,Βουλιαγμενης πανω απο Γλυφαδα.Επισης δεν μπορουσα να φυγω γιατι αριστερα μου ειχα νησιδα,και στην ουσια με εκλεισαν.Ειχα σταματησει σε φαναρι για να στριψω αριστερα.Εβλεπα στα 100 μετρα 3 περιπολικα οποτε δεν πειριμενα το σκασιμο απο πισω.΄Σε περιπολικο εχω καιρονα σταματησω αλλα στους ΔΙΑΣ παντα,και ποτε δεν ειχα προβλημα που δεν ειχα πινακιδα,εκτος απο τα τυπικα λεγομενα.Τελικα ισως παω στο τμημα για να γλιτωσω την πινακιδα μιας και την ειχα στην τσαντα μου και τους την εδωσα.Στην κληση γραφει οτι δεν εφερα πινακιδα κυκλοφοριας,αλλα και αφαιρεση.Ισως πω οτι εγινε καποιο μπερδεμα.Οσον αφορα το νομικο,εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι παρανομο να σου αρπαζουν τα κλειδια,χωρις να σου εχει γινει ειδοποιηση να σταματησεις πρωτα αλλα ο νομικος δρομος μαλλον ειναι πολυ μακρυς.Ετσι και σαν σημειωση,ο ενας μου ειπε οτι γιαυτο ειναι τα προστιμα,τωρα δεν θα το ξανακανεις.Και του ειπα ευγενικα οτι θα το ξανακανω,αλλα λυπαμαι το συστημα που μου λεει οτι αρκει να εισαι πλουσιος για να παρανομεις συνεχως.Α,πηρα και 12 ποιντς.

skylaros
15/06/2012, 22:38
ε ας το ξανακάνεις και μπορεί και να ξανά πληρώσεις και να μας το ξαναπείς. ειλικρινά δε σε καταλαβαίνω έκανες μλκς σε δημόσιο δρόμο, οκ όλοι έχουν κάνει, δεν είχες πινακίδα σε σταμάτησαν και από τα γραφόμενά σου είχες και στιλάκι αλλά τώρα δε θες να πληρώσεις ενώ μας λες πως θα το ξανακάνεις... το σύστημα μου φταίει για όλα ίσως αλλά ρε φίλος αυτό το "αρκει να εισαι πλουσιος για να παρανομεις συνεχώς" δηλαδή τι θες να γίνει να σε πυροβολούν στα γόνατα για να έχουν όλοι ίση αντιμετώπιση και να μη το ξανακάνουν? Αν έλεγες ότι ρε φίλε ήμουν καυλωμένος οκ έκανα μαλακίες δεν έθεσα κανέναν σε κίνδυνο ίσως μόνο τον ίδιο μου τον εαυτό, θα ήθελα να υπήρχε μια πίστα να ξεκαυλώνω με ασφάλεια όποτε γουστάρω θα σε καταλάβαινα αλλά τώρα ειλικρινά δε μπορώ να σε καταλάβω, είναι μια από τις ελάχιστες φορές στη ζωή μου που λέω ότι μπάτσος ίσως και να είχε δίκιο. Δε στη λέω και μπορώ να νιώσω ότι το 1000ρικο είναι ΠΟΛΛΆ λεφτά αλλά αυτό το αλλά! :)

byron
15/06/2012, 22:49
Συμφωνω στην λογικη πισω απο αυτα που λες αν και λιγο αυστηρα.Ο αντιλογος ειναι οτι πραγματικα πιο επικινδυνοι ειναι οι διαφοροι που παιρνουν διπλωματα απο κατω,οι ηλικιωμενοι,αυτοι που δουλευουν ωρες στο δρομο(ταξι κλπ) παρα αυτος που θα παει 50-100χλμ πανω απο το οριο,θα κανει σουζα,η θα πλαγιασει λιγο γιατι εκτος οτι οκ εχει καποιες X οδηγικες ικανοτητες,εκεινη τη στιγμη τα ματια του και το μυαλο του ειναι στο δρομο σε αντιθεση με την αγνοια/υπνο των παραπανω.

τώρα βαριέμαι να εξηγήσω, αλλά όλο το παραπάνω που εχεις γράψει είναι φάουλ.
Εκανες μια καγκουριά σε λάθος τόπο και σε τσίμπησαν. ΠλΕρωσε και ξέχνα το, γιατί αν πας παραπέρα...μόνο το οτι έκανες σούζα στη μαύρη είναι αρκετό για να κλείσει (νομικά) η συζήτηση. Thats life my friend...

moutoulos
16/06/2012, 07:58
Και εγώ δεν το καταλαβαίνω ..., η καγκουριά είναι καγκουριά τέλος.

Το καλύτερο θα ήταν, για να είσαι και σωστός, να πείς οτι έκανες μ@λ@κι@ και την "πλήρωσες".
Θα ήταν απόλυτα σεβαστό & κατανοητό ...

Εντάξει όλοι είμαστε "προκατειλημμένοι" με την αστυνομία, αλλά το να απαιτείς/ρωτάς αν επιτρέπεται
ποιό ?. Εσύ οτι έκανες επιτρεπόταν ?. Γιατί σε αυτή την χώρα ΟΛΟΙ θέλουμε να περνάει το δικό μας ?.

Προσωπικά όταν κάνω κάτι, το έχω δεχτεί απο την αρχή, οτι και αν συμβεί, θα φταίω ... αποκλειστικά
ή τουλάχιστον θα έχω το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης ..., και δεν θα ψάχνω για δικηγόρο, ή μάρτυρες
υπεράσπισης.

MavrosPan
16/06/2012, 08:30
Βασικα οι Χ Ψ Ω οδηγικες ικανοτητες του καθενος, δεν απασχολουν κανεναν, ουτε τους πολιτες και φυσικα ουτε και τους αστυνομικους ( πως το ειχε πει η ERRIKA? Dura lex sed lex? ).. Και οχι, σε καμμια περιπτωση δεν ηταν παρανομο να σου παρουν τα κλειδια, θα μπορουσαν αν ηθελαν να σου κατασχεσουν ακομα και το οχημα επι τοπου, ειτε με την αιτιολογηση της επικινδυνης οδηγησης ειτε ακομα επειδη δεν εφερε πινακιδα.
Αλλα ενταξει κακα τα ψεμματα και χιλιαρι να καβαλας, δεν νομιζω οτι κανει και μεγαλη διαφορα στους μοτοσυκλετιστες αστυνομικους, εκτος αν νομιζεις οτι μπορεις να πας με 300 στη Βουλιαγμενης, στα λιμανακια, στην Κηφισσιας για να μην σε προλαβουν. Γιατι τα περισσοτερα που εχουν 200αριζουν ετσι κ αλλιως για πλακα, κατι dorso κατι 800r και πολλα αλλα, οποτε και ευκολα σε διπλαρωνουν, αλλα αν θες να το παμε σε θεμα ικανοτητων μην νομιζεις οτι τιποτα ζηταδες και διας καβαλησαν χτες μοτο πρωτη φορα και περιμενουν εσενα να τους δειξεις τι εστι διτροχο..

Bottom line Αυτός που περιγράφεις.. Είναι ένας ''o κλασικός ο ...... ο ελληνας''

Αυτόν που παραδέχεται τις παραβάσεις του
ΑΛΛΆ δεν αποδέχεται τις όποιες κυρώσεις..
Αυτόν που θέλει τον νόμο να εφαρμόζεται σκληρά ΜΌΝΟ στους άλλους και ποτέ στον εαυτό του ...επειδή δεν είναι μέλος της των πυρινων της φωτιας...

Ας το φίλε..
Μόνος σου έχεις απαντήσει σε αυτα που ρωτάς.
Και επειδή κανένας δεν είναι χαρούμενος όταν πληρώνει πρόστιμο..
Προσπαθεί από κάπου οι πιαστεί για να διαμαρτυρηθεί.

Οπως και να χει, καλους δρομους να εχουμε ολοι και παντα ορθιοι!

thePrince
16/06/2012, 08:45
Δυστυχώς μόνο τα κλειδιά σου πήραν. Εύχομαι τουλάχιστον το χιλιαρικάκι (ή το πεντακοσαρικάκι) να πονέσει λίγο, μπας και συνειδητοποιήσεις κι εσύ και οι υπόλοιποι πως δεν έχετε μόνο δικαιώματα αλλά και υποχρεώσεις. Και έλεος πια, μην κάνετε σαν κοριτσάκια όταν σας πιάνουν!

sapila racing
16/06/2012, 09:14
Eχετε πλάκα μερικοί εδω μέσα τελικά.

Μ@@@@κίες ολοι εχουμε κάνει, αλλά οποιοσδήποτε εχει στοιχειώδη λογική μπορεί να καταλάβει οτι δεν ειναι πιο γρήγορος απο τον ασύρματο και οτι οι μπατσοι δεν ειναι μονο αυτοί που βρίσκονταιο στο οπτικό του πεδίο. ;)

Ισως ο ποπαυ να είναι πιο γρηγορος κι απο το κοψιμο βέβαια. :rolleyes:

MavrosPan
16/06/2012, 09:25
Eχετε πλάκα μερικοί εδω μέσα τελικά.

Μ@@@@κίες ολοι εχουμε κάνει, αλλά οποιοσδήποτε εχει στοιχειώδη λογική μπορεί να καταλάβει οτι δεν ειναι πιο γρήγορος απο τον ασύρματο και οτι οι μπατσοι δεν ειναι μονο αυτοί που βρίσκονταιο στο οπτικό του πεδίο. ;)

Ισως ο ποπαυ να είναι πιο γρηγορος κι απο το κοψιμο βέβαια. :rolleyes:

Βασικα ΑΝ αρχισει το κυνηγητο ο μονος τροπος να την κανεις ειναι να γινει κανα σοβαρο περιστατικο και να φυγουνε για αλλου, γιατι αλλιως δεν... Κοινως να μην θελουν να ασχοληθουν με εναν καγκουρα στο δρομο.

Panoskl
16/06/2012, 09:27
Και έλεος πια, μην κάνετε σαν κοριτσάκια όταν σας πιάνουν!

Δεν νομίζω ότι το ποστ ανέβηκε για διαμαρτυρία ή παράπονο...

thePrince
16/06/2012, 10:05
Δεν νομίζω ότι το ποστ ανέβηκε για διαμαρτυρία ή παράπονο...
Έχεις δίκιο, ζητώ συγγνώμη. Ο Xrated στην πραγματικότητα ρωτάει αν μπορεί να επικαλεστεί κάποιο νόμο για να γλυτώσει το πρόστιμο που του βεβαιώθηκε αφού καταπάτησε ένας θεός ξέρει πόσους νόμους.

Panoskl
16/06/2012, 10:11
Έχεις δίκιο, ζητώ συγγνώμη. Ο Xrated στην πραγματικότητα ρωτάει αν μπορεί να επικαλεστεί κάποιο νόμο για να γλυτώσει το πρόστιμο που του βεβαιώθηκε αφού καταπάτησε ένας θεός ξέρει πόσους νόμους.

:beer:

Όχι και συγγνώμη. Αλοίμονο. Απέφυγα να πω από την αρχή ευθέως την γνώμη μου ότι ίσως ο φίλος που ξεκίνησε το thread έχει και λίγο από το σύνδρομο "I fought the law and the law won".

BLiTzER
16/06/2012, 11:48
Επισης δεν μπορουσα να φυγω γιατι αριστερα μου ειχα νησιδα,και στην ουσια με εκλεισαν.Ειχα σταματησει σε φαναρι για να στριψω αριστερα.Εβλεπα στα 100 μετρα 3 περιπολικα οποτε δεν πειριμενα το σκασιμο απο πισω.

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αν θες να συνεχίσεις να κυκλοφορείς χωρίς πινακίδα, πρέπει να φροντίσεις 2 πράγματα.

1. Μάθε να το κάνεις σωστά. Σε πλησίασε περιπολικό από πίσω και σε έκλεισε. Κάτι κάνεις ΠΟΛΥ λάθος.

2. Αν σε πιάσουν, κάθεσαι και τον τρως και λες κι "ευχαριστώ".

devil's animal
16/06/2012, 13:12
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αν θες να συνεχίσεις να κυκλοφορείς χωρίς πινακίδα, πρέπει να φροντίσεις 2 πράγματα.

1. Μάθε να το κάνεις σωστά. Σε πλησίασε περιπολικό από πίσω και σε έκλεισε. Κάτι κάνεις ΠΟΛΥ λάθος.

2. Αν σε πιάσουν, κάθεσαι και τον τρως και λες κι "ευχαριστώ".

μουσκεψα...
:blush:

borbos
16/06/2012, 13:35
ο χρόνος να τραβήξει χειρόφρενο, να κατέβει και να πάρει τα κλειδιά της μηχανής είναι υπερ-αρκετός για σένα να κάνεις αναστροφή, burnout και να extend the mindle finger...

θέλει practice.

δεν μπορείς να κάνεις τίποτα ούτε για το πρόστιμο όυτε για τα κλειδιά.
μόνο προπόνηση σ' αυτά που είπα παραπάνω.


περαστικά (όπως έιπαν και οι παραπάνω)

Να συμφωνήσω και εγω...αλλά να προσθέσω και το "lanscape" κοινώς τι περιοχή είσαι και τι καβαλας...
μοταρντ-εντουρο σε στενά extend the mindle finger...and run
τώρα ΣΣ και στενά δρομάκια...ζυγίζεις πιθανότητες και πράττεις.
μεγαλοι δρομοι απλα πας στο προτο περιφτερο για :beer:

Joyrider
16/06/2012, 14:04
Είναι γαμάτο πως συνδιάζεται το μάγκας - κλαψομούνης σε αυτές τις περιπτώσεις. :lol: Τα σπάει.

Επίσης έχετε διαβάσει κατά καιρούς για ειδήσεις καταδιώξεων και θανάτους ε; Να το ξέρουν από πριν όμως οι μανάδες τι μάγκα outlaw γιο έχουν μην κάθονται και οδύρονται τζάμπα για τα κακά μπατσάκια που μπορεί να τους κυνήγησαν. :rolleyes:

jimmis5
16/06/2012, 16:27
Να πω και εγω την παρολα μου..
Ολοι εχουμε κανει κατα καιρους καγκουριες ο αναμαρτητος κτλ κτλ
Παραπονιεσε που σου πηραν τα κλεδια,και που σε ξερουν φιλε μου εισαι με ενα οχημα χωρις πινακιδες
μπορει να εισαι ο οποιοσδηποτε,μπορει το μηχανακι να ειναι εκεινο που εκλεψαν προχθες δεν ζουμε σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο
κοιτα μπας και γλυτωσεις κανα φραγκο και ξεχασετο;)

nikos_abel
16/06/2012, 16:59
Που είναι αυτά τα θρεντ!!!!!!

Αχ μου λείψανε!!!!

zanny
17/06/2012, 16:23
Χαίρομαι που αυτό το φόρουμ έχει μαζέψει όλους τους γαμίκους. Μπράβο σας παιδιά, τους κάνατε τη μούρη κρέας..:rolleyes:

Billymuse
17/06/2012, 18:04
Που είναι αυτά τα θρεντ!!!!!!

Αχ μου λείψανε!!!!

+1:beer:

GiannisBlessed
19/06/2012, 13:07
κατι αλλο ρε παιδια.
αν θυμαμαι καλα ο κοκ λεει οτι οταν κανεις προσπεραση αφου ελεγξεις κτλ προσπερανας το οχημα με ΟΛΗ την διαθεσιμη επιταχυνση.
δλδ...
αν παω να περασω ενα αμαξι και ανοιξω ολο το γκαζι και τραβηξω μια σουζιτσα ειμαι νομιμος σωστα?
μηπως ειχε κανα αμαξι εκει να πεις οτι προσπερασες?
και κατι αλλο.
υπαρχει οριο στην ταχυτητα.
οκ
αλλα στην επιταχυνση υπαρχει?
και αν ναι πιο ειναι?
ποσα μετρα ανα δευτερολεπτο ειναι?
χαχα
καποια οχηματα αν ανοιξεις ολο το γκαζι κανουν σουζα ειτε το θες ειτε οχι.
εκει ειναι οδηγησγ εντυποσιασμου?

GFawkes
19/06/2012, 13:56
Na ste kala paides....

me kanate kai gelasa.....


ti xazomares diavasa palu....

Me tosous g@#$$des pws exoyme upogenitikotita

TROOPER
19/06/2012, 15:33
ρε τι χανω!!!:a55:

bulmont
19/06/2012, 18:32
ρε τι χανω!!!:a55:


Λάδια ;;;;;;;;;;;;;;;



:bawl::bawl::bawl:

LOUKILOUK
19/06/2012, 19:10
Λάδια ;;;;;;;;;;;;;;;



:bawl::bawl::bawl:

Στάντναρ....Τρίτη....

georgio
19/06/2012, 20:24
Στάντναρ....Τρίτη....

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
20/06/2012, 08:03
κατι αλλο ρε παιδια.
αν θυμαμαι καλα ο κοκ λεει οτι οταν κανεις προσπεραση αφου ελεγξεις κτλ προσπερανας το οχημα με ΟΛΗ την διαθεσιμη επιταχυνση.
δλδ...
αν παω να περασω ενα αμαξι και ανοιξω ολο το γκαζι και τραβηξω μια σουζιτσα ειμαι νομιμος σωστα?
μηπως ειχε κανα αμαξι εκει να πεις οτι προσπερασες?
και κατι αλλο.
υπαρχει οριο στην ταχυτητα.
οκ
αλλα στην επιταχυνση υπαρχει?
και αν ναι πιο ειναι?
ποσα μετρα ανα δευτερολεπτο ειναι?
χαχα
καποια οχηματα αν ανοιξεις ολο το γκαζι κανουν σουζα ειτε το θες ειτε οχι.
εκει ειναι οδηγησγ εντυποσιασμου?

Έπρεπε να τους πεί επιτόπου "ρε παιδιά σήμερα το πρωτοπήρα από τον μπατζανάκη μου και άνοιξα το γκάζι όπως στο c50 που ειχα μέχρι χθές και χ@στηκα πάνω μου....πάλι καλά που βρήκα το φρένο και σταμάτησε και πάλι καλα που μου πήρατε τα κλειδιά γιατί δεν ήξερα πώς τα το σβήσω":bawl::bawl:

Έ αφήνεις και λίγες σταγόνες στο παντελόνι σου να υποστηρίξεις ότι κατουρήθηκες απο το φόβο σου και φέυγεις μάγκας....κατουρημένος...:p

TROOPER
20/06/2012, 08:34
Λάδια ;;;;;;;;;;;;;;;



:bawl::bawl::bawl:

ξερεις κατι που δεν ξερω?:look:


Στάντναρ....Τρίτη....

χτες ειχα ρεπο μαλλον :lol:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

:a38: