PDA

View Full Version : Προγραμματισμος και ρυθμιση εγκεφαλου....κοστος?



ilias integra R
16/06/2012, 09:37
Καλημερα.......εχει κανει κανενας σας επαναπρογραμματισμο και ρυθμιση στον εγκεφαλο της SUZUKI?


Εδω και λιγο καιρο μετα απο ακινησια 4 μηνων κυκλοφορησα ξανα την μοτοσυκλετα αλλα εχω προβλημα μαλλον με τα ρευματα γιατι το μηχανακι ενω χαμηλα ολα φαινονται ενταξει με την επιταχυνση μολις ξεκιναω να επιταχυνω αποτομα το μηχανακι "κοβει" και δεν ανοιγει......οποτε θελω να του κανω ενα reset στον εγκεφαλο για να δω εαν θα διαβασει και καμια βλαβη.........το κοστος περιπου ποσο ειναι εαν γνωριζει καποιος.....?

βοηθεια banditαιοι.....

dimzan
16/06/2012, 10:05
λαμπακι δε σου αναβει?

τα παντα μπορει να ειναι.... το πιο πιθανο κατ εμε ειναι θεμα τροφοδοσιας. δηλαδη: φιλτρο βενζινης (το πιο πιθανο), τρομπα, και μπεκ (μαλλον απιθανο).

reset ειναι πολυ ευκολο να κανεις. Αποσυνδεεις τη μπαταρια μερικες ωρες και ο εγκεφαλος κανει ρεσετ μονος του

ilias integra R
16/06/2012, 10:12
φιλτρο βενζινης αλλαχτηκε,reset και να κανω με την μπαταρια παλι θα πρεπει να διαβαστει στον εγκεφαλο.......απλα εαν ηξερα το κοστος καλο θα ηταν καθοτι ανεργος....να ξερω τι με περιμενει.....

Ληστης
16/06/2012, 13:47
Κοστος δεν γνωριζω, αλλα με ενα τηλεφωνο μπορεις να μαθεις.
Κατα τα αλλα και εμενα για προβλημα τροφοδοσιας φαινετε.

dim40
20/06/2012, 20:34
κοστος δε ξερω . αν θελεις ομως καλυτερα παρε στο συνεργειο στο χαλανδρι. εγω εκει παω και δε εχω παραπονο απο τιμες. δε θα σου κανει τιποτα περιτο.