PDA

View Full Version : Είχα καιρό να τρακάρω, είν' η αλήθεια…



thePrince
18/06/2012, 09:46
…και έγινε χθες το μεσημέρι. Μπήκα στη Δεκελείας / Αγίων Αναργύρων από το φανάρι της Αχαρνών ερχόμενος από εθνική και κοίταξα τον καθρέπτη να πιάσω αριστερά να παρακάμψω την ουρά των αυτοκινήτων που περίμεναν το φανάρι για Χαλκίδος. Την ίδια στιγμή μια κοπελίτσα αποφασίζει να βγει από την ουρά με απότομο κόψιμο αριστερά και… συναντηθήκαμε! Της πήρα τον καθρέπτη με το γόνατο και μου πίεσε το δεξί πόδι με τη ρόδα (μάλλον) πάνω στο καπάκι του μοτέρ (μάλλον), μετά η μηχανή έπεσε αριστερά και σύρθηκε για μερικά μέτρα, με εμένα -περιέργως- πάνω της και όχι από κάτω της κι έτσι δεν έχω άλλα τραύματα! Ή κάπως έτσι τέλος πάντων… Φυσικά φορούσα μποτάκια, που το δεξί στράβωσε, γάντια, που το αριστερό έχει σημάδια τριβής στην παλάμη και μπουφάν — κι έχω σημάδι τριβής στον αγκώνα. Το κράνος δεν ακούμπησε πουθενά.

Ήρθε η αστυνομία, πρέπει να πάω αύριο για κατάθεση. Έστειλα τη μηχανή στο συνεργείο με την οδική χωρίς να τη δω, αφού αμέσως μόλις κατάλαβα ότι έχω χτυπήσει, σταμάτησα να σκέφτομαι τη Ducati. Υποθέτω πως ότι περίσσευε στην αριστερή μεριά έχει σπάσει. Κατέληξα στον Ερυθρό με το ασθενοφώρο και μείναμε με τις ώρες στις ουρές για ακτίνες, υπέρηχους και νοσηλεία. Νάρθηκας για 20 μέρες και βλέπουμε.

Εκείνο που με στεναχωρεί περισσότερο είναι που μάλλον θα χάσω το ταξιδάκι για Εδιμβούργο στα μέσα του Ιουλίου. Το αμέσως επόμενο είναι που θα πρέπει να μείνω εσώκλειστος όλο αυτό το διάστημα αντί να εκμεταλεύομαι την ανεργία για βόλτες εργασίας και αναψυχής. Oh well, φθηνά την έβγαλα. Καλό καλοκαίρι να έχετε, και σας ζηλεύω.

Sapadak
18/06/2012, 09:49
Καλοδιαθετος ακουγεσε

Περαστικά και ποτέ ξανα

GIXXERAKIAS
18/06/2012, 09:51
Περαστικά και συνέχισε με καλή διάθεση,αυτό θα σε βοηθήσει να γίνεις γρήγορα καλά και πού ξέρεις?Ίσως προλάβεις και το ταξίδι.:wave2:

boussias
18/06/2012, 09:52
Περαστικά, σιδερο-κέφαλος.
Ελπίζω τουλάχιστον να σε πληρώσει για τις ζημιές.

sapila racing
18/06/2012, 10:03
Περαστικά! Τουλάχιστον δεν χτύπησες πολύ.

freco
18/06/2012, 10:19
Περαστικά. Μην ανησυχείς. Ξεκουράσου, γίνε καλά και οι βόλτες περιμένουν...



















ΥΓ. Αυτό με το Εδιμβούργο κάνω πως δεν το είδα...:a13:

nikos_abel
18/06/2012, 10:31
Ξάπλα, κατέβασε καιμμιά σειρά και πιες κανά καφέ παραπάνω στη δροσιά του ερ κοντίσιον και παρεστικά.

Πάντα από κει που δε το περιμένεις έρχεται ρε γμτ.

George_Sp
18/06/2012, 10:36
περαστικά φίλος. :)

thePrince
18/06/2012, 10:48
Ευχαριστώ για τις ευχές!
Περιέργως έχω καλή διάθεση, μάλλον επειδή εκεί στην εφημερία είδα πολύ χειρότερα. Αργότερα μέσα στη μέρα θα ξέρω αν θα πληρωθώ τις ζημιές ή όχι, οπότε θα συνεχίσω να είμαι καλοδιάθετος ή όχι!

bulmont
18/06/2012, 11:28
Kαθε ''εμπόδιο'' γιά καλό. Από προσωπική εμπειρία.........

MG-KTiNoS
18/06/2012, 11:48
Μπορείς τώρα που είσαι ταυλα να ΣΧΕΔΙΑΣΕΙΣ το ταξίδι που πάντα ήθελες να κάνεις (με κάθε λεπτομέρια) και να μάθεις ότι άλλο γουστάρεις (ξένη γλώσσα, πι σι, φωτογραφία κλπ)
Με λίγα λόγια μη σπαταλάς χρόνο τσάμπα, ώστε όταν επανέλθεις να είσαι πιο δυνατός (εκτώς από σοφός)
:a013:

gaslion
18/06/2012, 12:24
Περαστικά σου. Ξάπλα και Euro...

byron
18/06/2012, 12:51
περαστικά και αγύριστα :beer:

alexxxcbr
18/06/2012, 13:07
Περαστικα και υπομονη.:wave2:

Shiatman
18/06/2012, 13:26
Περατικά και σύντομα όρθιος για νέες περιπέτειες.:wave2:

spyrakos35
18/06/2012, 14:04
μου αρέσει που το βλέπεις θετικά.....

βέβαια μπορείς να το δεις ακόμα καλύτερα (ευκαιρία να πάρω γιαπωνέζικο) :D

περαστικά & αγύριστα και το εδιμβούργο δεν θα φύγει απο κει που είναι (δεν βγήκε ο τσίπρας, δεν ήρθε η συντέλεια του κόσμου) ...... :beer:

akis_trevor
18/06/2012, 14:06
Περαστικά σου. Ξάπλα και Euro...

το αυτο....ποτε ξανα...τα σιδερα,πλαστικα κλπ κλπ φτιαχνονται....αφου δεν χτυπησες πολυ,ολα οκ!!!:wave2:

devil's animal
19/06/2012, 01:52
περαστικα παλικαρε...
:beer:

irinia
19/06/2012, 09:28
ΓΑΜΗΣΕ ΤΟ ΝΤΟΥΚΑΤΙ..............


Αύτά ξαναγίνονται μέ κόπο καί δουλειά.
Ή ύγεία πάνω άπ'όλα.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ..........καί προσοχή ,όλοι μας.


:wave2::beer:

nicksior
19/06/2012, 09:34
Ετσι όπως το περιγράφεις.. Θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας..
Θέλει προσοχή βέβαια μα και πως διαφορετικά να οδηγήσεις ? Να μένεις στην ουρά με τα φορτηγά ?

Περαστικά κι αγύριστα..

nikos_abel
19/06/2012, 10:19
Ετσι όπως το περιγράφεις.. Θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας..
Θέλει προσοχή βέβαια μα και πως διαφορετικά να οδηγήσεις ? Να μένεις στην ουρά με τα φορτηγά ?

Περαστικά κι αγύριστα..

Ναι, ή να περνάς ωσάν κοτούλα περήφανη σε ρυθμό περπατήματος ή πιο αργά.


Ποιος το κάνει; Ε, δεν το κάνουμε για αυτό σαβουριαζόμαστε.

thePrince
19/06/2012, 10:53
Ετσι όπως το περιγράφεις.. Θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας..
Θέλει προσοχή βέβαια μα και πως διαφορετικά να οδηγήσεις ? Να μένεις στην ουρά με τα φορτηγά ?

Περαστικά κι αγύριστα..

Εννοείται πως μπορεί να συμβεί στον καθένα και δεν θέλει και πολύ, άδειο δρόμο είδα, έριξα μια ματιά στον καθρέπτη κι έτσι «έχασα» την κίνηση που ετοιμαζόταν να κάνει το κοριτσάκι και μπαμ, με 20-30 χαω.

Εξοπλισμό πάντα παίδες και μην περιμένετε να την πάθετε για να μάθετε, την έχουν ήδη πάθει (πολλοί) άλλοι! Ευχαριστώ για τις ευχές και να έχετε το νου σας!

MikeG
19/06/2012, 13:00
Περαστικά και γρήγορα πάνω στο Ducati

GFawkes
19/06/2012, 13:23
Αντιστοιχη φαση με αλβανεζα πανε 4 μηνες και ακομα τρεχω σε δικαστηρια και ασφαλιστικες......

καλα ξεμπερδεματα.....

ευτυχως εχει γιουρο!!!και μπαλιτσα

jimmy10
19/06/2012, 13:38
Prince, περαστικα και αγυριστα. Λιγη υπομονη να δεσεις και τα υπολοιπα βρισκονται. Και μηχανακια και βολτες και ολα.

TROOPER
19/06/2012, 16:19
περαστικα αλλα αυτοι οι ευφανταστοι τιτλοι ρε παιδι μου...!!!εσεις καθε ποτε τρακαρετε???:lol:

καλα ξεμπερδεματα...:beer:

thePrince
21/06/2012, 17:41
περαστικα αλλα αυτοι οι ευφανταστοι τιτλοι ρε παιδι μου...!!!εσεις καθε ποτε τρακαρετε???:lol:

καλα ξεμπερδεματα...:beer:

Ευχαριστώ!

Τρακάρουμε όποτε μας βρει η κακιά η ώρα (αν σου αρέσει αυτή η έκφραση) και τα γράφουμε εδώ, αφενός για να μας ευχηθούν περαστικά και να ανέβει λίγο το ηθικό (που είναι απαραίτητο), αφετέρου για να τα διαβάσει κανένας από αυτούς με τη σαγιονάρα το μαγιό το κινητό χωρίς μπλουζάκι κράνος παντελόνι μπας και βάλει μυαλό.

TROOPER
22/06/2012, 08:04
Ευχαριστώ!

Τρακάρουμε όποτε μας βρει η κακιά η ώρα (αν σου αρέσει αυτή η έκφραση) και τα γράφουμε εδώ, αφενός για να μας ευχηθούν περαστικά και να ανέβει λίγο το ηθικό (που είναι απαραίτητο), αφετέρου για να τα διαβάσει κανένας από αυτούς με τη σαγιονάρα το μαγιό το κινητό χωρίς μπλουζάκι κράνος παντελόνι μπας και βάλει μυαλό.

ναι ρε αγορι.καταλαβα απλα λεω (σαφως στη πλακα για επιτευχθουν οι στοχοι που ενεφερες) οτι ο τιτλος ειναι σα να υπονοει οτι ''καθε 2 μηνακια ριχνω και απο κανα στουκο και αυτη τη φορα περασε το 2μηνο και ξεχαστηκα'' :lol:

φιλικα ε!!!

περαστικα και παλι!!:beer:

thePrince
22/06/2012, 09:04
ναι ρε αγορι.καταλαβα απλα λεω (σαφως στη πλακα για επιτευχθουν οι στοχοι που ενεφερες) οτι ο τιτλος ειναι σα να υπονοει οτι ''2 μηνακια ριχνω και απο κανα στουκο και αυτη τη φορα περασε το 2μηνο και ξεχαστηκα'' :lol:

φιλικα ε!!!

περαστικα και παλι!!:beer:

Χε, χε! Άμα έπεφτα κάθε 2 μήνες θα το άλλαζα σε Βρόντακας! Ο προηγούμενος τραυματισμός παρεπιπτόντως ήταν πριν από 10 χρόνια, αν θυμάμαι καλά, και είχα καταλήξει σε ένα διάζωμα με φυτά για να αποφύγω κάτι σταματημένα αυτοκίνητα που δεν είχα δει εγκαίρως αφού είχα το μυαλό μου αλλού. Την είχα γλυτώσει με μια θλάση στο αριστερό χέρι. Oh well, δεν έχω παράπονο. Ευχές!

Viper4
30/01/2013, 01:52
Τελικά τι έγινε; σε πλήρωσε η κοπελιά; ήρθε καθόλου να σε δει; έστω ένα τηλέφωνο ενδιαφέρθηκε να πάρει;

thePrince
30/01/2013, 10:28
Από την κοπελιά δεν έχω παράπονο. Τραβήχτηκε στα νοσοκομεία 2-3 φορές και με έπαιρνε τηλέφωνο κάθε δεύτερη μέρα μήπως χρειάζομαι κάτι. Προσφέρθηκε να μου δώσει τα χρήματα να φτιάξω τη μηχανή αλλά δεν δέχτηκα. Ήμουν αισιόδοξος! Τελικά οι ζημιές αποκαταστάθηκαν τον Σεπτέμβρη και τότε έστειλα τα παραστατικά στον ασφαλιστικό μου πράκτορα και ακόμα περιμένω, γιατί είμαι «άπληστος» — ζήτησα κάτι παραπάνω από τις ζημιές μου, για την ταλαιπωρία (να το πω ευγενικά) που τράβηξα όλο το καλοκαίρι. Τώρα έχουμε στείλει εξώδικο και εντός των ημερών περιμένουμε απάντηση. Πιθανότατα θα καταφέρω να πάρω όλα τα χρήματα για τα οποία έχω παραστατικά αλλά πάλι, με ασφάλειες και δικηγόρους, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Υπάρχουν πάντως ουκ ολίγες περιπτώσεις όπου ο πράκτορας παίρνει όλο το πακέτο και δίνει στον δικαιούχο τα μισά λέγοντας «αυτά μας έδωσαν» αλλά η φιλενάδα μου (η δικηγόρος που ασχολείται πλέον) λέει -με σχετική βεβαιότητα- πως δεν έχουμε πέσει σε απατεώνα, απλώς οι ασφαλιστικές, έξω από το δικαστήριο, δεν δίνουν ούτε € παραπάνω πλέον. Όμορφα πράγματα.

Dant3
30/01/2013, 21:39
Δεν δινουν?
Ζημια 1170Ε μας εδωσαν 2 μερες πριν το δικαστηριο 1470Ε.
Αν τους ζορισεις,δινουν...

thePrince
15/03/2013, 15:33
Α δε σας είπα, τελικώς αποζημιώθηκα την περασμένη Παρασκευή. Πήρα όλα τα έξοδα που είχα σε αποδείξεις -ανταλλακτικά, εργατικά, βαψίματα, ρούχα, ταξί κ.α.- και 400€ επιπλέον + τα έξοδα της δικηγόρου. Με τις ασφαλιστικές να κλείνουν κάθε μέρα και τα δικαστήρια να γίνονται μετά από 3-4 χρόνια, δεν έχω παράπονο. Κάλιο πέντε και στο χέρι και άι σιχτίρ!

TROOPER
16/03/2013, 02:20
αντε...παμε γι' αλλα :beer:

Billy7
16/03/2013, 07:45
Αποζημίωση για διαφύγοντα κέρδη πήρες;

thePrince
16/03/2013, 11:43
«Χάρη» μας έκανε ο ασφαλιστής που μας έδωσε αυτά τα λίγα ψιλά πέραν των αποδείξεων. Μας κατέστησε σαφές πως για οποιαδήποτε περαιτέρω απαίτηση θα έπρεπε να πάμε στο δικαστήριο. Fuck it. Έχω και σημαντικότερα προβλήματα.

PetranGR
16/03/2013, 12:54
επί του συνολικού δηλαδή είσαι ευχαριστημένος απο την <<όλη φάση>> που έγινε με την "κοπελιά" και πως αντιμετοπίστηκε;