PDA

View Full Version : Επισκευή αμορτισέρ Z1000 K-shock



Zbandit750
19/06/2012, 08:48
Καλημέρα ,

έχει επισκευάσει κανείς αμορτισέρ Ζ1000 ή κάποιο άλλο στο K-shock?
αξίζει? 80 ευρώ + ΦΠΑ θέλουν.

byron
19/06/2012, 10:47
Καλημέρα ,

έχει επισκευάσει κανείς αμορτισέρ Ζ1000 ή κάποιο άλλο στο K-shock?
αξίζει? 80 ευρώ + ΦΠΑ θέλουν.

Αν αξίζει να επισκευάσεις το αμορτισέρ του Ζ, ή αν αξίζουν τα 80ευρώ για αυτό που κάνουν?

Μια χαρά δουλειά κάνουν στο μαγαζί πάντως. Από το μπροστινό μου που τους πήγα έμεινα ευχαριστημένος.

MG-KTiNoS
19/06/2012, 11:10
Αφού πας καν τα όλα
Μπρος λάδια ελατήρια
Πίσω επισκευή και ελατήριο ανάλογα τα κιλά.
Θ αλλάξεις μηχανάκι
(είναι καλό τις αναρτήσεις να τις κοιτάς συνολικά)

Zbandit750
19/06/2012, 11:21
το μπροστινο ειναι στο προγραμμα , εχει γινει μια φορα επισκευη. Αλλα δεν ειναι η ωρα του ακομη.
Το πισω με ενδιαφερει αν αξίζει επισκευή ή να βρω ενα απο ebay με λιγα χλμ. Το δικο μου εχει 77.000χλμ

GIXXERAKIAS
19/06/2012, 11:30
το μπροστινο ειναι στο προγραμμα , εχει γινει μια φορα επισκευη. Αλλα δεν ειναι η ωρα του ακομη.
Το πισω με ενδιαφερει αν αξίζει επισκευή ή να βρω ενα απο ebay με λιγα χλμ. Το δικο μου εχει 77.000χλμ

Πλάκα κάνεις ρε φίλε?έχεις 77.000χιλ και ξέρεις ότι το αμορτισέρ σου ούτε έχει ανοιχτεί η κτυπηθεί και σκέφτεσαι αντί να το επισκευάσεις και να το κάνεις καινούριο να πάρεις άλλο μέ "λίγα" χιλιόμετρα και να σου βγεί πατάτα πράσινη που στάνταρ θα χρειαστεί επισκευή?

Πήγαινε άνθρωπε μου στον μάστορα να στο κάνει καινούριο μην τα διπλοπληρώσεις με αγορά άλλου μεταχειρισμένου.;)

dankannn
19/06/2012, 11:33
το μπροστινο ειναι στο προγραμμα , εχει γινει μια φορα επισκευη. Αλλα δεν ειναι η ωρα του ακομη.
Το πισω με ενδιαφερει αν αξίζει επισκευή ή να βρω ενα απο ebay με λιγα χλμ. Το δικο μου εχει 77.000χλμ

Να πας να στο φτιάξουν στο K-shock κάνουν μια χαρά δουλεια και θα δεις διάφορα.
Αν το πάρεις από το eBay ποιος σου λέει ότι θα είναι πραγματικά τα Χλμ και δεν θα θέλει και αυτό service ?

jpag
19/06/2012, 11:47
παρε κανα μεταχειρο με λιγα χλμ αν βρεις να ξεμπερδευεις
εμενα το πισω σε fz6 μου το ανοιξανε 2 φορες μπας και πετυχουν το ποσοστο του λαδιου
και παλι κουτσουρο ηταν μεχρι που εσκασε πεταξε τα λαδια και ησυχασαμε ολοι :sick: