PDA

View Full Version : Κλοπη μηχανής



uberalles
29/06/2012, 13:41
Ξερω οτι ισως το ερωτημα ειναι χαζο, αυτονοητο ή ισως και ρητορικο...αλλα καθημερινα κλεβονται πολλα αυτοκινητα και μηχανες απο όλη την Ελλαδα. Ποσα απο αυτα γίνονται ανταλλακτικα και ποσα πουλουνται ατοφια? Και αντε αμα γινονται ανταλλακτικα εγω σου λεω οτι στο τελος θα σου μεινει το σασι το οποιο τι θα το κανεις? Που θα καταληξει? Επισης ποσα κλεμμενα κυκλοφορουν και ποσα φευγουν εξωτερικο? Συγνωμη για το παραληρημα αλλα σημερα με κλεψανε και μενα και ειναι μεγαλος ο θυμος μου... Απλα δεν μπορω να καταλαβω ποσο ανενοχλητο δρα αυτο το κυκλωμα που εχει παρει διαστασεις μαστιγας. Δεν μπορεις να πιασεις το κλεφτη, δεν μπορεις να πιασεις τον κλεπταποδοχο του, δεν μπορεις να τσεκαρεις τα κλεμενα που βγαινουν εξω αλλα και τα κλεμμενα που κυκλοφορουν μεσα στη χωρα, ε τι μπορεις να κανεις τελος παντων? Να με στειλεις στο σκαμνι για αυτοδικια?

vaska
29/06/2012, 14:01
Χθες άλλο και σήμερα πάλι άλλο μηχανάκι φάγανε. Και πόσα άλλα που δεν μαθαίνουμε.............


Τι να πεις ρε πστ μου με τα πανιά.

:a37::a37:

VASOS
29/06/2012, 14:07
Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα παλίκαρε και άσε στο πλάι τις μαύρες σκέψεις :(.

nikolas1709
29/06/2012, 14:46
τι μηχανη σου εκλεψαν ?????
να ξερεις πολλα μηχανακια μεγαλου κυβισμου και συνηθως ευρωπαικα φευγουν εξω αλβανια και απο εκει πλαστα χαρτια και πανε παντου
καμια φορα και παλι πισω ελλαδα.
ανταλακτικα μονο τα πολυκυκλοφορημενα μηχανακια για να φυγουν τα πραγματα ευκολα και γρηγορα
και αλλες φορες τα κλεβουν γιατι εχουν ενα ιδιο τρακαρισμενο-χαλασμενο βαζουν τα πραγματα σου πανω και αντε να τους βρεις
ειμαι παθων και μαθων την δικια μου την βρηκα γιατι στην περιπτωση μου η μηχανη ειχε κλαπει για καμια ληστεια οποτε μετα την παρατησαν
μακαρι να σταθεις τυχερος και να την βρεις δωσε πληροφοριες γενικα για την μηχανη και περιοχη μηπως παρει τιποτα το ματι μας