PDA

View Full Version : Διάφορα προβλήματα σε παπάκι



Cycloholic
01/07/2012, 14:40
Καλησπέρα,
Είμαι κάτοχος ενός κινέζικου παπακίου 125 sukida(cheetah από alex pak).
Για μερικά χρόνια όλα πήγαιναν καλά και ήμουν υπερευχαριστημένος(και είμαι ακόμα για την ακρίβεια) από το παπί. Δεν το περίμενα ,μιας και είναι κινέζος.
Το λοιπόν πριν κάμποσο καιρό μου το κλέψαν ,το ξαναβρήκα και τότε άρχησαν τα προβλήματα.
Το βρήκα με τα περισσότερα πλαστικά σπασμένα ,χωρίς κοντέρ κλπ κλπ κλπ.
Τέλος πάντων το σουλούπωσα λίγο ,του έβαλα όλα τα πλαστικά ,το πήγα και για σέρβις κλπ κλπ ,αλλά μένουν κάποια μικρά προβλήματα και θα ήθελα την βοήθεια σας μιας και πιάνει το χέρι μου και σκέφτομαι να ασχοληθώ να το φτιάξω μόνος μου ,βαρέθηκα να πληρώνω για το μεγάλο μηχανάκι ,τουλάχιστον αυτό και να το χαλάσω δεν το λυπάμαι!

Λοιπόν ,έχουμε και λέμε:
1)Μετά τα 60κμ αν κρατήσω σταθερό το γκάζι το παπάκι έχει ένα ελαφρύ κούνημα εμπρός πίσω. Αυτό το πρόβλημα το είχα αναφέρει και στο μηχανικό αλλά με έγραψε εκεί που δεν πιάνει η μελάνη,κινέζος γαρ!
2)Αν αφήσω τα χέρια από το τιμόνι ,το τιμόνι αρχίζει και συντονίζει δεξιά αριστερά.
Για την ώρα νομίζω αυτά!

Sapadak
01/07/2012, 14:42
Καλησπέρα,
Είμαι κάτοχος ενός κινέζικου παπακίου 125 sukida(cheetah από alex pak).
Για μερικά χρόνια όλα πήγαιναν καλά και ήμουν υπερευχαριστημένος(και είμαι ακόμα για την ακρίβεια) από το παπί. Δεν το περίμενα ,μιας και είναι κινέζος.
Το λοιπόν πριν κάμποσο καιρό μου το κλέψαν ,το ξαναβρήκα και τότε άρχησαν τα προβλήματα.
Το βρήκα με τα περισσότερα πλαστικά σπασμένα ,χωρίς κοντέρ κλπ κλπ κλπ.
Τέλος πάντων το σουλούπωσα λίγο ,του έβαλα όλα τα πλαστικά ,το πήγα και για σέρβις κλπ κλπ ,αλλά μένουν κάποια μικρά προβλήματα και θα ήθελα την βοήθεια σας μιας και πιάνει το χέρι μου και σκέφτομαι να ασχοληθώ να το φτιάξω μόνος μου ,βαρέθηκα να πληρώνω για το μεγάλο μηχανάκι ,τουλάχιστον αυτό και να το χαλάσω δεν το λυπάμαι!

Λοιπόν ,έχουμε και λέμε:
1)Μετά τα 60κμ αν κρατήσω σταθερό το γκάζι το παπάκι έχει ένα ελαφρύ κούνημα εμπρός πίσω. Αυτό το πρόβλημα το είχα αναφέρει και στο μηχανικό αλλά με έγραψε εκεί που δεν πιάνει η μελάνη,κινέζος γαρ!
2)Αν αφήσω τα χέρια από το τιμόνι ,το τιμόνι αρχίζει και συντονίζει δεξιά αριστερά.
Για την ώρα νομίζω αυτά!

Φορας βαλίτσα? Αν ναι βγαλτη και δοκιμασε το παλι.

Αν οχι ριξε ενα βλέφαρο στα σινεμπλοκ των τροχων (ξεκινα απο μπροστα πιθανοτατα)

Cycloholic
01/07/2012, 14:51
Ναι ναι φοράω ,ωραία θα τα τσεκάρω και ομιλούμε!

Sapadak
01/07/2012, 15:00
Ναι ναι φοράω ,ωραία θα τα τσεκάρω και ομιλούμε!

Βεβαια θα επρεπε να στο εκανε και πριν αυτο (αν τη φορουσες απο πριν τη βαλίτσα)

χμμ

Cycloholic
01/07/2012, 15:00
Όχι την βαλίτσα την πήρα αφού μου το κλέψαν!

Cycloholic
01/07/2012, 15:11
BTW ,όταν λες σινεμπλοκ μπροστά εννοείς τα ρουλεμάν έτσι;

Sapadak
01/07/2012, 15:15
BTW ,όταν λες σινεμπλοκ μπροστά εννοείς τα ρουλεμάν έτσι;


Οχι εννοω κατι λαστιχενια παρεμβυσματα που φωλιαζουν μεσα στο τροχο.

Δες τις φωτο να παρεις μια ιδεα αν και 90% ειναι λογο βαλίτσας ;)

263149

263150

263151

Cycloholic
01/07/2012, 15:16
Αυτά πίσω δεν τα έχει μόνο; Πίσω πάντως είναι οκ γιατί πρόσφατα έβαλα πιο μικρό γρανάζι και τα τσέκαρα!

Sapadak
01/07/2012, 15:22
Αυτά πίσω δεν τα έχει μόνο; Πίσω πάντως είναι οκ γιατί πρόσφατα έβαλα πιο μικρό γρανάζι και τα τσέκαρα!

Και μπροστα εχουν.

Cycloholic
01/07/2012, 15:24
Αχά όκ ,θα το τσεκάρω ,ευχαριστώ!

OldMan
02/07/2012, 11:51
Κομπλάρισε την αλυσίδα και προς τις 2 κατευθύνσεις και κουνα με το χέρι τον τροχό μπρος πίσω...

Αν έχεις τζόγο πανω από λίγες μοίρες (μονοψήφιο νούμερο) θέλει αλλαγή το silent block..
(και φτάνει να έχει πρόβλημα μόνο το πίσω για να σου κουνάει το τιμόνι..)



Υ.Γ.
ΠΡΩΤΑ βγάλε την βαλίτσα...!!

Cycloholic
05/08/2012, 17:38
Καλησπέρα ,
Αν και καθυστερημένα καθώς είχα τρεχάματα ,μου κλέψαν την μεγάλη τη μηχανή :/
Λοιπόν ,το βαλιτσάκι το έβγαλα ,αλλά το κούνημα εξακολουθεί να υπάρχει ,μάλιστα άρχισε να γίνεται ιδιαίτερα αισθητό σε ανηφόρες με δύο άτομα πάνω και με ανοιχτό γκάζι. Έχω την εντύπωση πως είναι από το μοτέρ μιας και άρχισε να κάνει διακοπές και στο θόρυβο. Δεν κάνει δηλαδή ένα σταθερό θόρυβο αλλά σε κάποια σημεία είναι λες και διακόπτεται(για milisec). Σαν να μην δίνεις με τον ίδιο ρυθμό βενζίνη. Τα σινεμπλοκ της πίσω ρόδας είναι κομπλέ. Στην μπροστινή αφού αφαίρεσα άξονα και το σιδερένιο αποστάτη από την μία και από την άλλη τον ατέρμονα δεν βρήκα κάτι παρόμοιο για σινεμπλοκ ,μόνο κάτι μικρά λαστιχένια ροδελάκια γύρω από τα ρουλεμάν τα οποία και αυτά φαίνονται κομπλέ.

kawazoyras
05/08/2012, 19:13
την αλυσίδα τη τσεκάρισες μήπως είναι λάσκα ή θέλει αλλαγή;

Cycloholic
06/08/2012, 00:37
Έχω αλλάξει πρόσφατα αλυσίδα - γρανάζια οπότε θέμα για αλλαγή λογικά δεν υπάρχει! Σήμερα τσεκάρα και το τεντωμα μας της , είναι κομπλε!

S705
06/08/2012, 10:40
Τα κουνήματα αυτά μπορεί να προέρχονται ή από στραβές ζάντες ( οι κλέφτες του γαμησαν τον αδόξαστο ) ή από πάλαια λάστιχα ( δεν αναφέρεις εάν τα έχεις αλλάξει ποτέ) ή από ρουλεμάν τροχών ή από στραβούς άξονες τροχών ή ακόμα και από στραβή δισκοπλακα ( στο φρένο σου κλότσα μήπως η μενετά?)
Και φυσικά από αναρτήσεις που έχουν φτύσει όλα τα λάδια τους είτε εμπρός είτε πίσω.
Κοινός ξεκινά και ψάχνε !!!!

borbos
06/08/2012, 11:34
με προλαβε ο φιλος...99% ειναι λαστιχο.


Τα κουνήματα αυτά μπορεί να προέρχονται ή από στραβές ζάντες ( οι κλέφτες του γαμησαν τον αδόξαστο ) ή από πάλαια λάστιχα ( δεν αναφέρεις εάν τα έχεις αλλάξει ποτέ) ή από ρουλεμάν τροχών ή από στραβούς άξονες τροχών ή ακόμα και από στραβή δισκοπλακα ( στο φρένο σου κλότσα μήπως η μενετά?)
Και φυσικά από αναρτήσεις που έχουν φτύσει όλα τα λάδια τους είτε εμπρός είτε πίσω.
Κοινός ξεκινά και ψάχνε !!!!

thomasz
06/08/2012, 11:38
epeiseis mporeis na koitakseis an laskaran ta mprostina dokimase na deis paizoun ta pirounia????

Cycloholic
06/08/2012, 12:18
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ,αλλά αν ήταν κάτι από όλα αυτά δεν θα τα έκανε και όταν έχει νεκρά; Μόνο με ταχύτητα μέσα το κάνει.

thomasz
06/08/2012, 13:52
re file den koitas tote mhpws ksesfiktike to moter???an den einai ola auta pou sou eipan oloi tote pithanotata na einai auto...

Cycloholic
06/08/2012, 20:33
re file den koitas tote mhpws ksesfiktike to moter???an den einai ola auta pou sou eipan oloi tote pithanotata na einai auto...
Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και εγώ, γιατί στο παρελθόν είχα μεγάλο θέμα με αυτό, αλλά είναι μια χαρά. Έχω την υποψία ότι κάτι δεν πάει καλά με το μοτέρ.

OldMan
07/08/2012, 14:11
Αν το κούνημα προέρχεται από το μοτέρ (το οποίο είναι καλά σφιγμένο στις βάσεις του), τότε το μηχανάκι αποφάσισε να χάσει το τελευταίο "h" ...

Cycloholic
07/08/2012, 14:17
τότε το μηχανάκι αποφάσισε να χάσει το τελευταίο "h" ...
Αχμ τι εννοείς ; :Ρ

McGyver
07/08/2012, 14:21
Αχμ τι εννοείς ; :Ρ

Να γίνει από Cheetah...

265855

σκέτο Cheeta.

265856

Cycloholic
07/08/2012, 14:22
χαχαχαχαχααχ

OldMan
07/08/2012, 15:30
Να γίνει από Cheetah...

σκέτο Cheeta.
Διαβάζεις κρυφά Μηχανολογία ρεεεεεεεεεεε...??:eek:

Bowleno
07/08/2012, 23:04
Διαβάζεις κρυφά Μηχανολογία ρεεεεεεεεεεε...??:eek:




E, τι; μόνο εσύ διάβαζες στο σχολείο; :D


:bawl::bawl::bawl:

daz
07/08/2012, 23:49
Το κάνει πιο έντονα σε ανηφόρα ακριβώς επειδή ελαφρώνει το εμπρός μέρος και πέφτει περισσότερο βάρος πίσω.

Δεν το κάνει με κλειστό γκάζι γιατί τότε συμβαίνει το αντίθετο.


Τσέκαρες λάστιχα ζάντες και σινεμπλόκ?
Το πρώτο που θα κοιτούσα είναι λάστιχο ζάντα πίσω.


Κεντρικό σταντ έχει δεν έχει? ;)

daz
07/08/2012, 23:51
Αχμ τι εννοείς ; :Ρ

Τι δεν κατάλαβες? Ήταν σαφέστατος!!! :lol:

OldMan
08/08/2012, 13:11
Κανονικά θα σου έλεγα να δεις το βολάν αν το κάνει με νεκρά και γκάζι ή το φυγοκεντρικό αν το κάνει μόνο με ταχύτητα μέσα αλλά, λαμβανομένου υπόψιν του γεγονότος ότι πρόκειται για Κινέζο κάποιας ηλικίας, καλύτερα να του φερθείς με κατανόηση αυτές τις τελευταίες ώρες...

daz
08/08/2012, 16:20
:lol:

Cycloholic
10/08/2012, 22:35
Το κάνει πιο έντονα σε ανηφόρα ακριβώς επειδή ελαφρώνει το εμπρός μέρος και πέφτει περισσότερο βάρος πίσω.

Δεν το κάνει με κλειστό γκάζι γιατί τότε συμβαίνει το αντίθετο.


Τσέκαρες λάστιχα ζάντες και σινεμπλόκ?
Το πρώτο που θα κοιτούσα είναι λάστιχο ζάντα πίσω.


Κεντρικό σταντ έχει δεν έχει? ;)
Το κάνει και με ανοιχτό γκάζι και με κλειστό γκάζι! Δεν το κάνει σε νεκρά.
Τα έχω τσεκάρει όλα αυτά και φαίνονται μια χαρά :/
Έχει και κεντρικό σταντ ο κινέζος ,αμ τι παίζουμε; :Ρ

Cycloholic
10/08/2012, 22:37
Κανονικά θα σου έλεγα να δεις το βολάν αν το κάνει με νεκρά και γκάζι ή το φυγοκεντρικό αν το κάνει μόνο με ταχύτητα μέσα αλλά, λαμβανομένου υπόψιν του γεγονότος ότι πρόκειται για Κινέζο κάποιας ηλικίας, καλύτερα να του φερθείς με κατανόηση αυτές τις τελευταίες ώρες...

Με νεκρά και γκάζι όχι δεν το κάνει! Ρε φάτε την γλώσσα σας ,μου το ματιάσατε το κινεζάκο μου :Ρ

Cycloholic
10/08/2012, 22:49
Λοιπόν σήμερα παρατήρησα και μια σχισμή σε μια μλκιούλα που πιάνει επάνω στο καρμπυρατέρ! Φίλτρο αέρα; δώστε τα φώτα σας!
266013

giovani64
10/08/2012, 23:19
στραβος αξονας μπροστινου γραναζιου ή ελατωματικα γραναζια. :rolleyes:

thomasz
11/08/2012, 01:11
Η σχισμη στην εισαγωγη απο το φιλτροκουτι εχει γινει η λογο ηλικιας η επειδη σου εχει η ειχε ξεσφιξει το μοτερ και κουνιοταν.Μαζι με το μοτερ κουνιοταν και το καρμπυλατερ αλλα το φιλτροκουτι ηταν σταθερο οποτε εκει οπου ειναι λαστιχενιο σχιστικε.Πως να λυσεις αυτο το προβλημα η παρε καινουργιο φιλτροκουτι η πετατο και βαλε χοανακι http://mototrade.gr/osCommerce/images/filter_42_mm_normal.JPG η απλα βαλε μονοτικη ταινια να μην περνει αερα απο εκει.Τωρα για το αλλο προβλημα που εχεις ολοι σου ειπαμε κατι αλλα εσυ τα απεριψες ολα οποτε η μαθαινεις κινεζικα και μπαινεις σε κινεζικο φορουν να ρωτησεις η αστο οπως ειναι.Κοιτα ομως και τα αμορτησερ σου μηπως θελουν αλλαγμα.

Cycloholic
11/08/2012, 09:03
στραβος αξονας μπροστινου γραναζιου ή ελατωματικα γραναζια. :rolleyes:
χμμμμ ,μαρέσεις! Σαν να είναι όντως στραβός! Για πες για πες ,αλλάζει αυτό το πράμα;

Cycloholic
11/08/2012, 09:04
Η σχισμη στην εισαγωγη απο το φιλτροκουτι εχει γινει η λογο ηλικιας η επειδη σου εχει η ειχε ξεσφιξει το μοτερ και κουνιοταν.Μαζι με το μοτερ κουνιοταν και το καρμπυλατερ αλλα το φιλτροκουτι ηταν σταθερο οποτε εκει οπου ειναι λαστιχενιο σχιστικε.Πως να λυσεις αυτο το προβλημα η παρε καινουργιο φιλτροκουτι η πετατο και βαλε χοανακι http://mototrade.gr/osCommerce/images/filter_42_mm_normal.JPG η απλα βαλε μονοτικη ταινια να μην περνει αερα απο εκει.Τωρα για το αλλο προβλημα που εχεις ολοι σου ειπαμε κατι αλλα εσυ τα απεριψες ολα οποτε η μαθαινεις κινεζικα και μπαινεις σε κινεζικο φορουν να ρωτησεις η αστο οπως ειναι.Κοιτα ομως και τα αμορτησερ σου μηπως θελουν αλλαγμα.
Ωραία ,έχουμε κάποια διαφορά σε απόδοση; Με τι δουλεύει καλύτερα;!

giovani64
11/08/2012, 09:26
χμμμμ ,μαρέσεις! Σαν να είναι όντως στραβός! Για πες για πες ,αλλάζει αυτό το πράμα;
αλλαζει αν το βρεις σαν ανταλακτικο αλλα δεν ξερω ποσο θα σου στοιχισει.αν το προβλημα ειναι εκει ισως να συμφερει πιο πολυ να βαλεις αλλο κινητηρα (LIFAN).

http://www.stelpet.gr/index.php?target=products&product_id=1326

Cycloholic
11/08/2012, 09:29
αλλαζει αν το βρεις σαν ανταλακτικο αλλα δεν ξερω ποσο θα σου στοιχισει.αν το προβλημα ειναι εκει ισως να συμφερει πιο πολυ να βαλεις αλλο κινητηρα (LIFAN).

http://www.stelpet.gr/index.php?target=products&product_id=1326

ή το αφήνω όπως είναι :Ρ

giovani64
11/08/2012, 09:56
ή το αφήνω όπως είναι :Ρ
ακριβως!!! το αφηνεις ως εχει και συνηθιζεις το προβλημα. δεν αξιζει να ριξεις λεφτα.

Cycloholic
11/08/2012, 09:57
ακριβως!!! το αφηνεις ως εχει και συνηθιζεις το προβλημα. δεν αξιζει να ριξεις λεφτα.

Καλά ναι το έχω ήδη συνηθίσει απλά έλεγα μπας και είναι τπτ εύκολο!
Φτου φτου κοντεύει 50χιλιάρικα ο κινέζος!

GsDakar
11/08/2012, 11:42
κοιτα τις ζαντες ειναι ισιες ; κοιτα τις ακτινες ειναι καμια κομενη - στραβη.

Cycloholic
11/08/2012, 13:01
Αλφάδια και οι δύο!

thomasz
11/08/2012, 14:23
Ως αναφορα το φιλτροκουτι και ετσι να το αφισεις δεν θα παθει ζημια τωρα μην ζητας αποδοση σε κινεζο με την μονη διαφορα φιλτροκουτι και χοανη τα ιδια θα παει η μονη διαφορα ειναι οτι το φιλτροκουτι εχει 5 ευρω ενω η χοανη γυρο στα 3.Εδω σε αυτοκινητο βαζεις χοανη η σκουπα αναλογα και καταργεις το φιλτροκουτι και δεν βλεπεις διαφορα αντε να περνει και 2-3 αλογα αναλογα το αμαξι.

Cycloholic
11/08/2012, 14:26
Καλά όχι ότι περίμενα να δω διαφορά ,απλά έλεγα μπας και κάποιο από τα δύο δουλεύει καλύτερα!Μάλλον για το δεύτερο θα πάω ,μιας και το βλέπω πιο εύκολο για αλλαγή και καθάρισμα και επίσης από ότι κατάλαβα σε ενδεχόμενο κούνημα του μοτέρ(στο παρελθόν ξέσφιγγε συνέχεια) δεν θα έχει πρόβλημα.

Cycloholic
13/08/2012, 21:49
Καλησπέρα! Σήμερα είπα να τσεκάρω λίγο το φιλτράκι του αέρα ,μιας και δεν το είχα αλλάξει ποτέ και δεν ξέρω αν και στα σέρβις που του κανα έξω το άλλαζαν πραγματικά και επίσης είπα να καθαρίσω και το καρμπυρατέρ μιας και εξωτερικά ήταν μέσα στη λαδίλα! Ανοίγοντας το φιλτράκι είχε μια μλκιούλα σαν σίτα και ένα σφουγγαράκι σε άριστη κατάσταση και τα δύο! Τα έπλυνα και τα ξαναέβαλα. Στο κουτί μέσα είχα δύο ζουζούνια και ένα κομμάτι από κέλυφος καρυδιού Ο.ο Αφού έβγαλα και το καρμπυρατέρ το έλυσα και μέσα ήταν σαν καινούριο! Δεν το περίμενα μιας και δεν έχει ανοιχτεί ποτέ αυτό το πράμα ξανά! Λοιπόν η ερώτηση μου είναι αν στη ρύθμιση που του κανα είναι οκ ή αν το ρύθμισα λάθος.

Έκανα τα εξής:
1)Αρχικά έβαλα μπρος χωρίς να ξέρω σε ποιο σημείο ήταν οι βίδες.
2)Έσφιξα την βίδα του αέρα τέρμα και μου σβησε (από ότι διάβασα αυτό είναι καλό γιατί δεν παίρνει αέρα από κάπου το καρμπυρατέρ)
3)Ψιλοξέσφιξα την βίδα για να πάρει μπρος
4)Την ξεβίδωσα μέχρι τις μέγιστες στροφές
5)Την βίδωσα μισή στροφή.
6)Τέλος ρύθμισα και το ρελαντί με την άλλη βίδα.

Είμαι οκ ή έκανα καμιά μλκια; Γενικά το παπί φαίνεται να δουλεύει οκ. Όπως δούλευε βέβαια ,τα κουνήματα είναι all time classic!
Και μια ακόμα ερώτηση. Έχει μια ακόμα βίδα στην άλλη πλευρά από αυτήν που είναι οι δύο βίδες για αέρα και ρελαντί. Μοιάζει με αυτή του αέρα και γυρνάει μόνο μισή στροφή. Τι κάνει τούτη;
Check και μερικές φωτό.
Πανοραμική άποψη του μπιχλοκαρμπυρατερ μου ;ρ
266259

Από μέσα όμως κύριος, φωτό πριν το καθάρισμα.
266260

daz
13/08/2012, 22:59
Και αυτό? :D

266261

daz
13/08/2012, 23:05
Έκανα τα εξής:
1)Αρχικά έβαλα μπρος χωρίς να ξέρω σε ποιο σημείο ήταν οι βίδες.
2)Έσφιξα την βίδα του αέρα τέρμα και μου σβησε (από ότι διάβασα αυτό είναι καλό γιατί δεν παίρνει αέρα από κάπου το καρμπυρατέρ)
3)Ψιλοξέσφιξα την βίδα για να πάρει μπρος
4)Την ξεβίδωσα μέχρι τις μέγιστες στροφές
5)Την βίδωσα μισή στροφή.
6)Τέλος ρύθμισα και το ρελαντί με την άλλη βίδα.

Είμαι οκ ή έκανα καμιά μλκια; ]


Μπορεί να είσαι οκ μπορεί και όχι. ;)

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130017&p=2220610&viewfull=1#post2220610




Και μια ακόμα ερώτηση. Έχει μια ακόμα βίδα στην άλλη πλευρά από αυτήν που είναι οι δύο βίδες για αέρα και ρελαντί. Μοιάζει με αυτή του αέρα και γυρνάει μόνο μισή στροφή. Τι κάνει τούτη;


Έχει σωληνάκι από κάτω?

Cycloholic
13/08/2012, 23:14
χαχαχ και αυτό στην πένα ήταν απλά δεν το έβγαλα φωτό! γυάλιζε!!

Cycloholic
13/08/2012, 23:21
αχμμμ ναι κάτι έχει
Ευχαριστώ για το λινκ!
266262

daz
13/08/2012, 23:32
χαχαχ και αυτό στην πένα ήταν απλά δεν το έβγαλα φωτό! γυάλιζε!!

Αυτό έχει κάτι ζιγκλεράκια μέσα ε!


αχμμμ ναι κάτι έχει
Ευχαριστώ για το λινκ!
266262

Παρακαλώ.

Αυτή η βίδα είναι για να αδειάζεις το καρμπιρατέρ (το ποτηράκι) από την βενζίνΑ.

Σε αυτό το τσουτσούνι βάλε σωληνάκι αν δεν έχει. (αν θέλεις δλδ ;) )

Cycloholic
13/08/2012, 23:36
Αυτό έχει κάτι ζιγκλεράκια μέσα ε!



Παρακαλώ.

Αυτή η βίδα είναι για να αδειάζεις το καρμπιρατέρ (το ποτηράκι) από την βενζίνΑ.
Έβαλα λίγο σύρμα μέσα ,αλλά ήταν σαν καινούρια και αυτά! Μου κανε εντύπωση ,από το 07 το έχω το μηχανάκι και το πάω και σε χώμα!
Ωχ ελπίζω να την έχω σφίξει σωστά! Λογικά δεξιόστροφα σφίγγει και νομίζω την έσφιξα έτσι!

daz
13/08/2012, 23:46
Έβαλα λίγο σύρμα μέσα ,αλλά ήταν σαν καινούρια και αυτά! Μου κανε εντύπωση ,από το 07 το έχω το μηχανάκι και το πάω και σε χώμα!
Ωχ ελπίζω να την έχω σφίξει σωστά! Λογικά δεξιόστροφα σφίγγει και νομίζω την έσφιξα έτσι!

Μην ανησυχείς ρε συ. Θα έτρεχε βενζίνη αν ήταν ανοιχτή.

Το χώμα δεν επηρεάζει. Η βενζίνη τα βουλώνει αν δεν είναι καθαρή και αν το αφήσεις αχρησιμοποίητο.
Μια χαρά. :beer:

giovani64
14/08/2012, 02:49
μαλλον εχεις πετυχει ενα απο τα λιγα βενζιναδικα με καθαρα καυσιμα.:beer:

Cycloholic
14/08/2012, 14:19
Μα γιαυτό σκαλώνω! Βάζω από παντού!!! Εκτός αν ο κλέφτης μου κανε και καθαρισμό καρμπυρατέρ χαχαχαχα

point zero
17/08/2012, 18:55
Μα γιαυτό σκαλώνω! Βάζω από παντού!!! Εκτός αν ο κλέφτης μου κανε και καθαρισμό καρμπυρατέρ χαχαχαχα

:lol: