PDA

View Full Version : Βίδωμα καθρέφτη - fmx 650



carjunkie
01/07/2012, 16:46
Γεια σας,

Αν και έψαξα όλα τα τεχνικά θέματα, δεν βρήκα κάποιο θέμα σχετικά με το βίδωμα του καθρέφτη.

Αυτό σημαίνει δύο πράγματα: 1. Είτε είναι πολύ εύκολο και απλά κάτι δεν κάνω καλά, ή
2. Συμβαίνει πρώτη φορά...

Λοιπόν, έπεσε το fmx του αδερφού μου στατικά και ξεβιδώθηκε ο καθρέφτης. Προσπαθώντας να τον βιδώσουμε δεν γινόταν να έρθει στην ίδανική θέση. Καθόταν πάντα στραβά. Έχει κλασσικά 2 παξιμάδια που βιδώνουν με αντίθετη φορά, αλλά σφίγγεις το ένα, πάς μετά να σφίξεις και το άλλο, αλλά δεν κάθεται στη σωστή θέση ο καθρέφτης...

Αν είναι εύκολο να γίνει μια μικρή περιγραφή πως ρυθμίζεται σωστά θα με βοηθούσε πολύ. Περισσότερο θέλω να ξέρω γιατί θεωρώ ότι δεν είναι και τίποτα δύσκολο. Κόλλησα που δεν μπορούσαμε να το φέρουμε στη σωστή θέση. Δεν επέμεινα για να μην σπάσω τίποτα ή για να μη χαλάσω τις βόλτες από τις βίδες. Αν υπάρχει και κανα διαφωτιστικό βιντεάκι στο youtube ακόμα καλύτερα! (εγώ δεν βρήκα κάτι).

toyar
01/07/2012, 16:58
τερματιζεις πανω το κοντρα παξιμαδι βιδωνεις τον καθρεφτη τερμα και αφου τον φερεις στη θεση που θες σφιγγεις το κοντρα για να τον σταθεροποιησεις

OldMan
02/07/2012, 11:55
Έχουν "πάρει" τα πάσα του καθρέφτη (και πιθανόν και το σπείρωμα της βάσης..)

sotpag
02/07/2012, 14:25
Έχουν "πάρει" τα πάσα του καθρέφτη (και πιθανόν και το σπείρωμα της βάσης..)



εσύ κάτι έχεις πάθει:confused:


τόσες "σωστές" απαντήσεις μαζί...

bulmont
02/07/2012, 14:43
Έχουν "πάρει" τα πάσα του καθρέφτη (και πιθανόν και το σπείρωμα της βάσης..)


εσύ κάτι έχεις πάθει:confused:


τόσες "σωστές" απαντήσεις μαζί...



Mαλλον ηταν καλά τα τσίπουρα το ΠΣΚ