PDA

View Full Version : CBR1000RR 05 ΠΡΟΒΛΗΜΑ !



andrew1989
04/07/2012, 21:51
σταδιακά με τον καιρό άρχισε να ακούγεται ένας θόρυβος στο μηχανάκι μου (45.000xiliom) το πάω στον πρώτο μάστορα μου λέει "είναι καδενα και μαζί με τα εργατικά θέλω 350 ευρώ"... λέω να πάω όμως και σε άλλον να δω τι γίνετε... πάω στον 2ro (αντιπρόσωπος honda ) μου λέει "είναι τεντωτήρας καδένα και το συνολικό κόστος είναι 250 ευρώ" e λέω εντάξει εδώ είμαστε μιας και ακούγεται και φθηνός.. τελοσπάντων παραγγέλνει τον τεντωτήρα περιμένουμε 1μιση μηνα να έρθει και όταν το έβαλε πάνω έκανε πάλι το ίδιο θόρυβο , του λέω τι γίνετε μου λέει θα το κοιτάξω και θα σου πω... περνάνε 3 μέρες δεν με παίρνει περνάω από το συνεργείο του λέω μάστορα τι γίνετε μου λέει δεν θα στο φτιάξω τελικά γιατιείναι αλλου το πρόβλημα και δεν έχω χρόνο..(τα ακουσε μετά από αυτό) τελοσπάντων του λέω τι φταίει μου λέει φταίει κάποια έδρα βαλβίδας και θέλει κατεβαζμα το μοτέρ... περνώ το μηχανάκι του περνώ και τα προκαταβολικά που μου κράτησε και φεύγω(με τον καινούριο τεντωτήρα πάνω γιατι βαριόταν να τοξαναβγάλει) πάω στον επόμενο(αντιπρόσωπος honda πάλι ) και το ακούει και μου λέει ακούγεται από την κεφάλι φιλαράκι....εντάξει του λέω είσαι σίγουρος αποκλείεται να είναι καδένα ? μου λέει από κει ακούγεται ο θόρυβος... εντάξει του λέω βρες το πρόβλημα και ότι κόπο χρειάζεται το πρόβλημα θα στο πληρώσω...ο τύπος κατέβασε όλο το μοτέρ κάτω και η κεφάλι ήταν κομπλέ τελικά και δεν είχε ξεκολλήσει κάποια έδρα όπως έλεγε ο άλλος αλλα φαίνεται ότι η καδένα θέλει αλλαγή... εγώ τώρα ρε παιδιά είμαι υποχρεωμένος για 1 καδένα που θέλει το μηχανάκι να κάτσω να πληρώσω 300 εργασία 100 τσιμουχάκια βαλβίδων 50 φλάτζα κεφαλής και ότι άλλο χρειάζεται αναγκαστικά μιας και άνοιξε το μοτέρ ενώ δεν χρειαζόταν ουσιαστικά ?πήγα από κει του λέω δεν σου πληρώνω τίποτα που δεν χρειάζεται να πληρώσω, μου είπες φταίει η κεφάλι και σε εμπιστευτικά και τώρα ενώ δεν φταίει θα με υπερχρεώσεις για την δίκια σου απειρία να την πληρωσω εγω ?? και αυτός έλεγε τις δικες του μαλακίες για να δικιολογηθει....

εντωμεταξύ αναμένεται η παραγγελια με την καδένα και υπάρχει ακόμα αμφιβολία από αυτόν αν φταίει αυτό που κάνει θόρυβο , πάντως όπως και να έχει μου είπε θέλει αλλαγή γιατι φαινόταν...

σιμπέρασμα 1ο:μάλλον έπρεπε να εμπιστευτώ τον 1ο....
σιμπέρασμα 2ο:οι περισσότεροι κακός φοράνε παντελόνια.....

sniper
04/07/2012, 23:24
Σιγα μην διαβάσω τόσο greeklish..

Τζαμπα τα εγραψες..

bulmont
04/07/2012, 23:38
Σιγα μην διαβάσω τόσο greeklish..

Τζαμπα τα εγραψες..

:a18:

nihristo
05/07/2012, 00:17
όταν πατάς συμπλέκτη ακούγεται ο θόρυβος; γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες,

andrew1989
05/07/2012, 03:06
εντάξει ρε παιδιά το διόρθωσα πως κάνετε έτσι :P ! όχι είναι σταθερός ο ήχος είτε το πατήσεις είτε όχι, και το κάνει αφού ζεσταθεί το μηχανάκι

bulmont
05/07/2012, 06:29
Τώρα μάλιστα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Διαβάζετε μιά χαρά το μήνυμά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσεις την πολιτική σου στο θέμα των
συμφωνιών που κάνεις...... Οταν λές (στον τρίτο μάστορα):

''βρές το πρόβλημα και ότι κόπο χρειάζεται το πρόβλημα να στον πληρώσω'',

του αφήνεις δυστυχώς πολλά περιθώρια γιά να σε σκίσει.

kostaspetrou
05/07/2012, 07:52
Μήπως είναι μπιέλα;Τί είδους θόρυβος είναι;Ανέβασε βίντεο αν μπορείς.

Να ξεκολλήσει έδρα βαλβίδας είναι απίθανο:μπαίνουν πρεσσαριστές στις φωλιές τους και κοπανιούνται συνέχεια απ'τις βαλβίδες προς την ίδια κατεύθυνση.

Τώρα για τα μαστόρια...όλοι την έχουν πατήσει τουλάχιστον μια φορά...

andrew1989
05/07/2012, 10:16
σαν καδένα ακούγεται , μπιέλα δύσκολο μου είπε,τώρα θα δείξει μόλις βάλουμε την καινούρια καδένα πάνω

andrew1989
05/07/2012, 10:21
Τώρα μάλιστα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Διαβάζετε μιά χαρά το μήνυμά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσεις την πολιτική σου στο θέμα των
συμφωνιών που κάνεις...... Οταν λές (στον τρίτο μάστορα):

''βρές το πρόβλημα και ότι κόπο χρειάζεται το πρόβλημα να στον πληρώσω'',

του αφήνεις δυστυχώς πολλά περιθώρια γιά να σε σκίσει.

κοίταξε αφού μου είπε ότι ο ήχος ακούγεται από την κεφάλι αργότερα μου είπε θα κοιτάξω τις βαλβίδες μήπως φτερουγίζει κάποια και αν ο ήχος είναι από κει τότε γλιτώσαμε αν όχι θα χρειαστεί να κατεβει το μοτέρ, και εγώ του το ξεκαθάρισα να έχει υπόψιν του ότι δεν θα πληρώνω για την κάθε διαδικασία που κάνει αυτός αλλα για το πρόβλημα που έχει το μηχανάκι αλλα επειδή ήταν βλάκας πήγε και κατέβασε το μοτέρ γιατί ήταν σίγουρος ότι ήταν το πρόβλημα εκεί

DUKASII
06/07/2012, 07:14
Σιγα μην διαβάσω τόσο greeklish..

Τζαμπα τα εγραψες..
nai re mastora giati tora poy ta diavases kai kala kati exeis na toy peis...

mixanikatza kai esy..
ti tha toy grafes??ante sto tade mastora??:rotflmao::rotflmao:
i ??pigeneto synergeio file de xero ti exei?

kai afoy de diavazeis ayta ta toy diavoloy ...na do pos tha moy apantiseis ....

motoexelixis
06/07/2012, 07:56
Απλως κανατε λαθος συνενοηση

nassosxlvbros
06/07/2012, 09:12
Γι'αυτό το πάμε σε ΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ...
-Να μας συνηθίσει και να καταλαβαινόμαστε όσο παράξενα ή περίεργα και να του τα λέμε...
-Να δεχόμαστε τις πατάτες του μεν αλλά να ξέρουμε τα λάθη ενός (και όχι 15 μαστόρων) μόνον δε...
-Να εξηγούμε ξεκάθαρα πως ούτε λεφτά υπάρχουν για πέταμα ούτε για πειράματα τύπου βάλτο κι αν στρώσει βλέπουμε...

Ο δικός μου μηχανικός πάντως σε γενικές γραμμές και μέχρι στιγμής είναι οκ :)

sniper
06/07/2012, 09:30
nai re mastora giati tora poy ta diavases kai kala kati exeis na toy peis...

mixanikatza kai esy..
ti tha toy grafes??ante sto tade mastora??:rotflmao::rotflmao:
i ??pigeneto synergeio file de xero ti exei?

kai afoy de diavazeis ayta ta toy diavoloy ...na do pos tha moy apantiseis ....

bbko,

Pare ti VSTROMara sou kai kane kamia volta gia kafe mexri ti Varkiza, oxi pio makrya giati tha xatheis.. :tooth:

Δεν διαβαζόταν λέμε με τίποτα. Εγώ ετσι κι αλλιώς είμαι οδηγός, έχεις δίκιο. Τα λάδια τ' αφήνω σ' αυτούς που τους αρέσουν να είναι βρώμικοι :bawl: :moutza: