PDA

View Full Version : innova 158cc???



teovts
05/07/2012, 17:19
καλησπερα εχω ενα innova βελτιωμενο, (σε ολους τους τομης) ειναι 59mm (158 cc) το ερωτημα μου ειναι τι καλμπυρατερ ειναι επαρκες? τωρα εχω ενα 26 μικουνι αλλα μου φενεται μικρο, εσεις τι λετε? ευχαριστω

mikes
05/07/2012, 21:36
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα φτιάχνεται έτσι τα μηχανάκια, για να είστε κάθε τρεις και λίγο στα συνεργεία;

φιλε μου ενας πιτσιρικας ονειρευεται παντα να εχει το πιο γρηγορο εργαλειο για να κανει τη καλυτερη μοστρα! αν ρωτησεις ενα πιτσιρικα
τι μηχανη ονειρευεται να παρει, δυο ειναι οι πιο πιθανες απαντησεις: η καποιο χιλαρι σουπερσπορτ, η καποιο μοταρντ πραγματικο πιστολι!!

ετσι λοιπον δεδομενου οτι οσοι απο αυτους εχουν διπλωμα, θα εχουν το μικρο, εμω μπορουν ανετα με τα λεφτα που εριξαν στο παπι να παρουν
ενα καλο 250αρι, κολλανε σε μια λεπτομερεια: η μηχανη αυτη ΔΕΝ θα ειναι η πιο γρηγορη!! ενω αμα τα ριξουν στο παπι μπορουν μετα να
κοκορευονται οτι εχουν το γρηγοροτερο και πιο ποζεραδικο παπι που κυκλοφορει!!

MikeG
05/07/2012, 21:51
Όποιος ξέρει ας απαντήσει στην ερώτηση του teovts. Τα υπόλοιπα, μπορείτε να τα κουβεντιάσετε αλλού.

mikes
05/07/2012, 22:09
Όποιος ξέρει ας απαντήσει στην ερώτηση του teovts. Τα υπόλοιπα, μπορείτε να τα κουβεντιάσετε αλλού.δυστυχως συνονοματε η ερωτηση που εθεσε ο τεο δεν μπορει να απαντηθει μεσα απο ενα φορουμ! ο φιλος μας εκανε μια ομολογουμενος βαρβατη μετατροπη στο μηχανακι του και εχει ενα θεμα με το καρμπυρατερ! και αντε λοιπον και αρχισουμε ο καθενας μας να λεει το μακρυ του και το κοντο του! βαλε αυτο, η οχι μη βαλεις αυτο βαλε εκεινο κτλ! και αν τιποτα απο ολα αυτα δεν δουλεψει? να τον παρουμε στον λαιμο μας και να ξοδευτει τσαμπα και βερεσε? δεν ειναι μια περιπτωση που εχει μαμα παπι και ρωταει τι να βαλει για να το ζωντανεψει λιγο! εχει ενα φτιαγμενο παπι που μονο ο μαστορας που το εκανε ξερει πως δουλευει!

MikeG
05/07/2012, 22:14
δυστυχως συνονοματε η ερωτηση που εθεσε ο τεο δεν μπορει να απαντηθει μεσα απο ενα φορουμ! ο φιλος μας εκανε μια ομολογουμενος βαρβατη μετατροπη στο μηχανακι του και εχει ενα θεμα με το καρμπυρατερ! και αντε λοιπον και αρχισουμε ο καθενας μας να λεει το μακρυ του και το κοντο του! βαλε αυτο, η οχι μη βαλεις αυτο βαλε εκεινο κτλ! και αν τιποτα απο ολα αυτα δεν δουλεψει? να τον παρουμε στον λαιμο μας και να ξοδευτει τσαμπα και βερεσε? δεν ειναι μια περιπτωση που εχει μαμα παπι και ρωταει τι να βαλει για να το ζωντανεψει λιγο! εχει ενα φτιαγμενο παπι που μονο ο μαστορας που το εκανε ξερει πως δουλευει!


Σωστά, γι'αυτό ας μιλάμε για τα carb και για το παπί & όχι γιατί κάποιος να το φτιάξει και τα σχετικά. Let's stick to the point ;)

teovts
05/07/2012, 23:33
Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν το 26ρι καρμπυρατερ του πεφτει λιγο.(ασ απαντηση καποιος γνωστης πανο στο θεμα)

το να αρεσει σε καποιον να βελτιωνει το οχημα του (οτι και αν ειναι αυτο) δεν ειναι καγκουρια, δεν εχει να κανει με ηλικιες, ειναι κατι ''αλλο'' που δεν θα μπω καν στον κοπο να αναλυσω.
απο τα 16 μου οτι οχημα ειχα το βελτιωνα, τωρα ειμαι 34 και μου αρεση οπως και τοτε, απλα τωρα μονο για παπι με περνει οικονομικα.


Υ.Σ ειναι ωραια να εισαι καγκουρας δοκιμασε το μπορεις και ΕΣΥ!!!!!!!:eek:

MikeG
05/07/2012, 23:33
Που ακριβώς μπορούμε να τα κουβεντιάσουμε; Δεν κατάλαβα τι ακριβώς θες να πεις.


Άνοιξε νέο thread και κουβέντιασε το.;)

Στους "Προβληματισμούς" πχ. :D

teovts
05/07/2012, 23:41
οχι δεν μπερδεύει απλα λεω αν ειναι μικρο το '26.
οσο και να ρουφαει παπακι ειναι, δεν ειναι χτ600...

teogtp
06/07/2012, 00:03
Μην το λες ....ενα ντεπόζιτο για 8 χιλ είναι καλά?
Αθάνατο Del'orto..

MavrosPan
06/07/2012, 09:30
Τεο μαζι σου, το να φτιαχνεις ενα οχημα ειναι ειναι απλα θεμα κ@υλας και τιποτα παραπανω. Ειτε εισαι 16 ειτε 26 ειτε 66. Το οτι ειναι πεταμενα λεφτα με την εννοια οτι δεν θα τα παρεις ποτε πισω στην μεταπωληση ειναι κατι που φυσικα ολοι το γνωριζουμε, το οτι επισης δεν θα κανουν το δικο σου οχημα το πιο γρηγορο απόλα ειτε ειναι παπι ειτε ktm ειτε skyline κ αυτο ολοι το γνωριζουμε. Αλλιως οποιος ειχε πειραγμενο θα επρεπε να κυκλοφορει με supra (το κουτι λεω, οχι το παπι) ή με busa. Οπως και να χει ειναι μικροβιο που δεν κοβεται ο,τι ηλικια και να χεις. Τωρα πραγματικα για το καρμπ ουτε κ γω μπορω να σε βοηθησω και πραγματικα μονο το μαστορι σου θα μπορεσει να σου πει αν με μεγαλυτερο θα δουλευει σωστα ή οχι. Μπορει να του βαλεις 29 ή 32 πανω και για να σου παιζει σωστα να θες αλλους εκκεντροφορους κλπ κλπ οποτε ειναι μια συζητηση που δεν γινεται στο ποδι αλλα με συνεχεις δοκιμες.

teogtp
06/07/2012, 10:50
Αν το δούμε από οικονομικής άποψης ναι δεν ασχολήσε καθόλου.Αν γουσταρείς όμως να παίξεις και να μαθαίνεις........
Αδερφέ όπως σου είπε και ο Μαύρος στο κουβέντιαστο δεν θα βγάλεις άκρη,μόνο με δοκιμές.

thanos_s
06/07/2012, 11:45
Άνοιξε νέο thread και κουβέντιασε το.;)



Στους "Προβληματισμούς" πχ. :D

NAINAI. :D