PDA

View Full Version : Νέος στο Forum!!!!!!!!!!!!



thodoris1980
06/07/2012, 21:08
Καλησπέρα παιδιά!!! Καταρχάς συγχαρητήρια για το Forum είναι φοβερό.Λοιπόν είμαι χρόνια μηχανόβιος από 16 χρονών έως και σήμερα (στα 32!!) όπου κυκλοφορούσα με παπιά συνήθως με Honda c50 (Recpect) όπου έχω τρέλλα με αυτά τα μηχανάκια και κάνω και ανακατασκευές σε αυτά!!Αργότερα θα κάνω και μια παρουσίαση του δικού μου c50 1977 6volt με την πρώτη πίσω παρακαλώ και τιμόνι γλάρο,τέλος πάντων.Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο Honda Hornet 600cc μοντέλο του 2005 σε άριστη κατάσταση !! Απλώς επειδή δεν γνωρίζω αρκετά πράγματα από το συγκεκριμένο μοντέλο,εαν δηλαδή πρέπει να προσέξω καμία ιδιαιτερότητα στη μηχανή τα service και σε ότι άλλο με βοηθήσει κανένας που να γνωρίζει!!!
Σας ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας!!!!!:D:D:D

Billymuse
06/07/2012, 21:45
καλώς μας βρήκες φίλε,καλοτάξιδο το εργαλείο σου και πάντα όρθιος και να σου εκπληρώσει σύντομα τα μοτορικά σου ονειρα :beer: αν θες δες εδώ σε αυτο το λίνκ που είναι κατηγορία και συγκεκριμένα για τα honda cb hornet και όχι μόνο http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=29 :D

MG-KTiNoS
06/07/2012, 21:48
Απλώς επειδή δεν γνωρίζω αρκετά πράγματα από το συγκεκριμένο μοντέλο,εαν δηλαδή πρέπει να προσέξω καμία ιδιαιτερότητα στη μηχανή τα service και σε ότι άλλο με βοηθήσει κανένας που να γνωρίζει!!!

Μπαααα παπί είναι κι αυτό.



Σας ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας!!!!!:D:D:D
Τίποτα ! \
Όταν πάρεις Ιταλικό τα ξαναλέμε !

:lol:

teogtp
06/07/2012, 22:57
Καλησπέρα παιδιά!!! Καταρχάς συγχαρητήρια για το Forum είναι φοβερό.Λοιπόν είμαι χρόνια μηχανόβιος από 16 χρονών έως και σήμερα (στα 32!!) όπου κυκλοφορούσα με παπιά συνήθως με Honda c50 (Recpect) όπου έχω τρέλλα με αυτά τα μηχανάκια και κάνω και ανακατασκευές σε αυτά!!Αργότερα θα κάνω και μια παρουσίαση του δικού μου c50 1977 6volt με την πρώτη πίσω παρακαλώ και τιμόνι γλάρο,τέλος πάντων.Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο Honda Hornet 600cc μοντέλο του 2005 σε άριστη κατάσταση !! Απλώς επειδή δεν γνωρίζω αρκετά πράγματα από το συγκεκριμένο μοντέλο,εαν δηλαδή πρέπει να προσέξω καμία ιδιαιτερότητα στη μηχανή τα service και σε ότι άλλο με βοηθήσει κανένας που να γνωρίζει!!!
Σας ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας!!!!!:D:D:D

Καλως ήρθες!
Ελπίζω το παπί να έχει γνήσιες βίδες και παξιμάδια αλλιώς .........:a015:

bulmont
06/07/2012, 23:30
Καλως ήρθες!
Ελπίζω το παπί να έχει γνήσιες βίδες και παξιμάδια αλλιώς .........:a015:


........ψάξε σε καμμιά ντουλάπα.........

thodoris1980
07/07/2012, 09:31
Μπαααα παπί είναι κι αυτό.





Τίποτα ! \
Όταν πάρεις Ιταλικό τα ξαναλέμε !

:lol:

Honda Italia είναι φίλε μου!!!!!!!!!:eyepop::eyepop::eyepop::eyepop::eyepop::eyepop:

MG-KTiNoS
07/07/2012, 10:40
:lol:

Κοίτα με Χόντα έστω και Ιτάλια δεν έχουμε και πολλά να πούμε !
Πάρε κανένα μότο γκούτσι να λύσουμε τα μυστήρια του σύμπαντος !!!
(σαν κι εμένα)

daz
07/07/2012, 10:58
Καλώς ήρθες φίλε. Περιμένουμε σύντομα φωτό απ' τις παπιες σου! :beer:

jonn
12/07/2012, 11:03
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΕΝΑ CB1300 ΤΟΥ 2006 ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝΕ ΠΙΠΙΝΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΡΡΥΘΜΙΑ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΗ,ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ ΛΑΔΙΑ,ΜΠΟΥΖΙΑ ,ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΦΙΛΤΡΟ.ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

dimzan
12/07/2012, 12:22
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΕΝΑ CB1300 ΤΟΥ 2006 ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝΕ ΠΙΠΙΝΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΡΡΥΘΜΙΑ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΗ,ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ ΛΑΔΙΑ,ΜΠΟΥΖΙΑ ,ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΦΙΛΤΡΟ.ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

μαλλον θελουν συγχρονισμο οι πεταλουδες σου . Θα ξερει ο μηχανικος σου. Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο τωρα μιας και μιλαμε γι το injection Μοντελο. Ισως να θελει και βαθμονομηση το tps σου αλλα ειανι πολυ σπανιο