PDA

View Full Version : Πρώτη μηχανή. Τι να πάρω?



vagileos
07/07/2012, 00:36
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΡΕΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΡΑΒΟ!

ΕΙΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΕΧΩ 3 ΒΕΣΠΕΣ(Η ΜΙΑ ΑΚΟΥΠΑΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΜΑΣΠΙΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΡΩΜΗ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΠΑΤΡΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΒΕΣΠΑ ΚΛΑΜΠ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ)
ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΔΗΓΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΠΙΑ (ΥΑΜΑΗΑ Ζ) ΚΑΙ 1-2 ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ CB400 ΦΙΛΟΥ!

ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ! TO MΠATZET ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2500Ε!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΣΥΝΤΙΡΤΙΚΑ ΜΕ CB 400 ΑΛΛΑ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΓΡΗΓΟΡΑ
ΟΠΟΤΕ ΣΚΕΦΤOΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΗΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ CBF 500(ΣΠΑΝΙΟ) CBF 600(ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ!)
KAI BMW GS 650 (ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ) ΚΑΙ FAZER 600 (ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ)

ΜΑΓΚΕΣ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ !!!!:eek::eek::eek::eek::ninja::eyepop:

Lioulios
07/07/2012, 01:26
Καλωσήλθες μαν .

Βασικό είναι πρώτα από όλα να βρεις την κατηγορία που σου αρέσει και σε βολεύει(δεν είναι πάντα το ίδιο) και αν θες μονοκύλινρο ή 2ύλινδρο ή 4κύλινδρο .
...Μετά παςπαρακάτω .

2,5 χιλ είναι καλό ποσο.Θα βρεις κατι σίγουρα ,αλλα ψάξου λιγάκι πρώτα.

vagileos
07/07/2012, 16:52
ΓΕΝΙΚΩΣ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΤΟΥΡΙΝΓΚ. ΓΙΑΤΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ! ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΧΩΜΑΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΙΣΕΙΣ ΧΩΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ(ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ) ! ΠΡΩΤΙΜΩ ΣΙΓΟΥΡΑ 2ΚΥΛΙΝΔΡΟ Η 4ΚΥΛΙΝΔΡΟ.
:confused:

akis_trevor
07/07/2012, 17:15
εφοσον λες οτι γουσταρεις ταξιδια και χωμα,πας σε καποιο ον οφ και σχετικα ελαφρυ και ευκινητο.ενα παραδειγμα εφερες μονος σου.το bmw 650.

kokkiklhs
07/07/2012, 17:16
Από αυτά που ανέφερες, Fazer με κλειστά μάτια, αν και δε νομίζω να το βρεις 2500... Δες και για Bandit 650 σε τετρακύλινδρο, γύρω στα 3000 μπορεί να βρεις σε άριστη κατάσταση κι είναι εξαιρετικό μηχανάκι, το έχω 5 χρόνια και δε με έχει προβληματίσει ποτέ!

Τώρα, στα λεφτά που δίνεις, εγώ θα έπαιρνα χωρίς δεύτερη κουβέντα ΄ένα KLE 500 7-8 ετών, που είναι σκύλος, οικονομικό σε κατανάλωση και συντήρηση, και πάει για πλάκα δικάβαλο ταξιδάκι και με μεγάλη άνεση στο χώμα, πολύ καλύτερα από άλλα βαριά και δυσκίνητα "on/off"!!

Billymuse
07/07/2012, 18:07
Από αυτά που ανέφερες, Fazer με κλειστά μάτια, αν και δε νομίζω να το βρεις 2500... Δες και για Bandit 650 σε τετρακύλινδρο, γύρω στα 3000 μπορεί να βρεις σε άριστη κατάσταση κι είναι εξαιρετικό μηχανάκι, το έχω 5 χρόνια και δε με έχει προβληματίσει ποτέ!

Τώρα, στα λεφτά που δίνεις, εγώ θα έπαιρνα χωρίς δεύτερη κουβέντα ΄ένα KLE 500 7-8 ετών, που είναι σκύλος, οικονομικό σε κατανάλωση και συντήρηση, και πάει για πλάκα δικάβαλο ταξιδάκι και με μεγάλη άνεση στο χώμα, πολύ καλύτερα από άλλα βαριά και δυσκίνητα "on/off"!!
συμφωνώ με το KLE και σίγουρα επειδή είσαι ταξιδιάρης ξέχνα το cb 400 γιατί είναι βαρύ και χωρίς φέρινγκ θα τρως "ξύλο" στα ταξίδια και στα σκούτερ που είχες θα είχες συνηθήσει αλλιώς την αντίσταση του αέρα

motoexelixis
07/07/2012, 18:14
Με μοναδικο συμβιβασμο την κινηση στο χωμα, πιστευω με τον ληστη, θα εισαι μια χαρα....

vagileos
07/07/2012, 19:47
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΩΡΑΙΟΣ ΤΟ BANDIT M ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΜΗΧΑΝΑΡΑ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΜΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΡΟΣ
ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΑΡΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΝΤΟΥΡΑΚΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ!

vagileos
07/07/2012, 19:58
ΓΙΑ ΤΗΝ CBF 600 ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???

akis_trevor
07/07/2012, 20:24
ΓΙΑ ΤΗΝ CBF 600 ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???

πολυ καλο μηχανακι.εγω θα ηθελα να ειχε λιγο περισσοτερο γκαζι...

Lioulios
08/07/2012, 00:29
ΓΙΑ ΤΗΝ CBF 600 ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ???

Άνετο και για 2πλός και πολύ εύκολο μηχανάκι και με πολύ χαμηλή κατανάλωση που θα πρέπει να βάλεις και στα υπ όψην

vagileos
08/07/2012, 00:49
ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗΝ ΚΛΕΙΝΩ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ!!!!! ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΒΙΝΤΕΑΡΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΙΔΕΕΣ!
http://www.youtube.com/watch?v=-Hqq1DUH7l4

fantacid
08/07/2012, 11:35
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΙΣΕΙΣ ΧΩΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ(ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ)
:confused:

στο χερι σου ειναι να βρεις διαδρομες με χωμα.
συνηθως αυτοι οι δρομοι σε οδηγουν σε μερη πανεμορφα, που λιγος κοσμος θα παει αλλα πολλοι ειναι αυτοι οι οποιοι θα ΗΘΕΛΑΝ να εχουν παει.....