PDA

View Full Version : Στο εστιατόριο ..



UPEI
19/02/2004, 23:46
- Γκαρσόν, το κοτόπουλο που μου φέρατε δεν είναι καλά ψημένο...
- Και πως το καταλάβατε κύριε;
- Μου τρώει τις πατάτες....

periklisk
20/02/2004, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από UPEI
- Γκαρσόν, το κοτόπουλο που μου φέρατε δεν είναι καλά ψημένο...
- Και πως το καταλάβατε κύριε;
- Μου τρώει τις πατάτες....

Ωραίος!! Και KAWASAKIAS!!!!

Σε μια καφετέρια κάθονται ένας ’γγλος, ένας κινέζος, ένας Σκωτσέζος, ένας μπατίρης Έλληνας και ένας Εβραίος. Πως θα αντιδράσουν όλοι αυτοί, όταν μια μύγα πέσει στον καφέ τους; Ο ’γγλος Θα σταματήσει να πίνει και εκνευρισμένος θα ζητήσει τον λογαριασμό, ενώ δε θα ξαναπατήσει εκεί διαβάλλοντας την καφετέρια στους φίλους του.
Ο Κινέζος θα παρατήσει τον καφέ και θα φάει τη μύγα. Ο Σκωτσέζος θα αρπάξει τη μύγα και θα τη ζουλάει μέχρι να φτύσει όλον τον καφέ που του ήπιε. Ο Έλληνας θα βάλει τη μύγα στο τασάκι και θα συνεχίσει ανενόχλητος να πίνει τον καφέ του (καλά ντε!).
Ο Εβραίος θα διαμαρτυρηθεί στη σερβιτόρα, τον ιδιοκτήτη, θα ζητήσει τα λεφτά του πίσω, θα πει πως η μύγα είναι δολιοφθορά των Παλαιστηνίων κατά της υγείας του, θα διαμαρτυρηθεί στον ΟΗΕ επειδή η μύγα συμβολικά αντικαθρεπτίζει την `επιβουλή` των Παλαιστηνίων κατά του Ισραήλ.
Θα ζητήσει από το Αμερικάνικο Εβραικό λόμπυ να πείσουν τις ΗΠΑ να μπουκοτάρουν εμπορικά ή και να βομβαρδίσουν άμα λάχει το κράτος στο οποίο βρίσκεται η πόλη στης οποίας την καφετέρια έπεσε η μύγα στον καφέ του και θα ζητήσει να βομβαρδίσουν οι ισραηλινοί παλαιστηνιακά εδάφη.
Και όλα αυτά γιατί οι Παλαιστήνιοι τρομοκράτες εκτρέφουν επιβλαβείς για τους Εβραίους μύγες ως το νέο όπλο τους στην άσκηση ψυχολογικής βίας και τρομοκρατίας κατά του Ισραήλ, θα ζητήσει τη διακοπή των εμπορικών επαφών του Ισραήλ με κράτη των οποίων οι γεωπόνοι δεν πουλάνε εντομοκτόνα κατά της παλαιστηνιακής μύγας.
Θα ζητήσει το χαρακτηριμό της παρούσας ιστοσελίδας ως αντιεβραική και ρατσιστική και τέλος θα ζητήσει να μπει η Ελλάδα σε καραντίνα κατά τους Ολυμπιακούς αγώνες του 2004, αναγκάζοντας τη ΔΟΕ να διεξάγει τους ιππικούς αγώνες των Ολυμπιακών αγώνων αλλού (κατά προτίμηση στο Ισραήλ για να βγάλουν και αυτοί κανά φράγκο)επειδή τόλμησα εγώ η Ελληνάρα να καταγράψω το παρόν ανέκδοτο!!!