PDA

View Full Version : Πισω φρενο!!@@#$#@@#$



Lemmy77
08/07/2012, 11:55
Πεμπτη βραδυ και μετα απο μια εξοδο για φαγητο με μια φιλη

ανεβαινουμε στην παπια για τον γυρισμο λαστιχο πισω πιτα!!

Το αφηνω χαλανδρι για να φτιαχτει το επομενο πρωι,ολα καλα τελειωνει ο μαστορακος

το περνω και φευγω.

Ερχομαστε στο Σαββατο και οπως αραζω το εχω μπροστα μου στην αυλη και απλα το κοιταω

ερημην παρατηρω σε καποια φαση οτι εχει λυγισει το σιδερο (συρμα?) που μπαινει το ελατηριο και κουμπωνει πανω το παξιμαδι για να σφιγγουμε το φρενακι μας....

Το κοιταω οπα λεω να τα μας προσπαθω να ξεβιδωσω το παξιμαδι προς τα εξω να δω ποσο εχει λυγισει ματαιως κοπος εσπασε!!!

Ερωτηση:Μπορει να αλλαχτει μονο αυτο το σιδερο και ποσο να κοστιζει??

Lemmy77
08/07/2012, 11:59
Ανεφερα το λαστιχο και την αλλαγη γιατι νομιζω οτι καποια λαλακια εκανε οταν το κουμπωνε

και ητανε λυγισμενο το σιδερακι αυτο αλλα αντε να αποδειξω το οτιδηποτε....

Lemmy77
08/07/2012, 12:45
Η ντίζα φρένου θες να πεις; Ναι αλλάζει και είναι εύκολο, για τι παπί μιλάμε; είναι πολύ φθηνή http://www.motorec.gr/product_list.php?subcat_id=51&cat_id=9

Να ξέρεις ότι δεν στραβώνει τόσο εύκολα αυτό το σίδερο. Πρέπει να μπήκε λάθος

Ευχαριστω για innova ειναι αυτο σκεφτηκα και εγω οτι εγινε λαθος στην τοποθετηση!

Lemmy77
08/07/2012, 13:23
:beer:

GiannisBlessed
08/07/2012, 13:47
δεν χρειαζεται να αποδειξεις τπτ να πας και να του πεις οτι "ρε φιλε ασχοληθηκες στο συγκεκριμενο σημειο του παπιου και τωρα εχει βλαβη η οποια θα μπορουσε να στοιχησει και την ζωη μου(φρενα)"
λογικα ειναι κατι πολυ φτηνο απλα για το γαμοτο.
εγω ειχα παει σε λαστιχα να μου αλλαξει σαμπρελα στο παπι και βγαζει-ροδα-λαστιχο-σαμπρελα και παει να βαλει σαμπρελα να το συναρμολογισει ευτυχως ημουν εκει και προσεξα στο λαστιχο μου αυτο.263706

θα ειχα πληρωσει εργατικα σαμπρελα κτλ και μετα απο λιγα κμ καπου ποιος ξερει που θα εσπρωχνα και θα επρεπε να αποδειξω οτι δεν φταιω εγω.