PDA

View Full Version : φεστιβαλ μπυρας



isiodos
10/07/2012, 20:18
http://www.belgradebeerfest.com/

εχει παει καποιος? ευκαιρια να δουμε και την πολη του βελιγραδιου! ψηνεστε?

RizlaPlusPlus
12/07/2012, 11:08
Εχει μπει ηδη στο προγραμμα, με αφηρημενη παρεα προς το παρον. Αν κανονιστει με μοτο, ακομα καλυτερα. Μεσα μεχρι τ'αυτια! :D

isiodos
14/07/2012, 00:45
αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα! σημερα εκλεισα και δωματιο!

fantacid
14/07/2012, 11:20
pivo!!!!!

να πατε να πατε!!!!!

:beer:

georgeIII
14/07/2012, 19:39
εχετε υπολογισει κοστος ημερες παραμονης κτλ..? ενδιαφερομαι και εγω

isiodos
16/07/2012, 10:51
εχετε υπολογισει κοστος ημερες παραμονης κτλ..? ενδιαφερομαι και εγω

εκλεισα ενα δωματιο με 68 ευρω για τεσσερα βραδια. 16-20 αυγουστου. αν θες βρισκεις και πιο φθηνα! με προχειρους υπολογισμους και με βαση τη φτηνη βενζινη απο τα συνορα και μετα, κανα 100αρι καυσιμα μπορει και λιγο παραπανω. η πολη εχω ακουσει ειναι φτηνη για φαγητο και μπυρα. δεν φανταζομαι να βγω εκτος προυπολογισμου...:bawl:

RizlaPlusPlus
16/07/2012, 11:02
εκλεισα ενα δωματιο με 68 ευρω για τεσσερα βραδια. 16-20 αυγουστου. αν θες βρισκεις και πιο φθηνα! με προχειρους υπολογισμους και με βαση τη φτηνη βενζινη απο τα συνορα και μετα, κανα 100αρι καυσιμα μπορει και λιγο παραπανω. η πολη εχω ακουσει ειναι φτηνη για φαγητο και μπυρα. δεν φανταζομαι να βγω εκτος προυπολογισμου...:bawl:

Κοιτα να δεις τωρα τι γινεται: Εχω παρεα που ενδιαφερεται για αεροπλανο, κι εσυ μου βαζεις φωτιες για μηχανη...

isiodos
21/07/2012, 19:33
Κοιτα να δεις τωρα τι γινεται: Εχω παρεα που ενδιαφερεται για αεροπλανο, κι εσυ μου βαζεις φωτιες για μηχανη...

καλοκαιρακι φιλε μου!!!! να το χαρουν και αυτες...
ασε που μπορει να βγει και πιο φθηνα!

georgeIII
22/07/2012, 16:40
εκλεισα ενα δωματιο με 68 ευρω για τεσσερα βραδια. 16-20 αυγουστου. αν θες βρισκεις και πιο φθηνα! με προχειρους υπολογισμους και με βαση τη φτηνη βενζινη απο τα συνορα και μετα, κανα 100αρι καυσιμα μπορει και λιγο παραπανω. η πολη εχω ακουσει ειναι φτηνη για φαγητο και μπυρα. δεν φανταζομαι να βγω εκτος προυπολογισμου...:bawl:

68€ την βραδιά ή και τα τεσσερα βράδια; ένα σουμα στο περιπου ποσα υπολογιζεις να χαλασεις; (ειναι δυσκολοι καιροι χαχαχαχα)

isiodos
22/07/2012, 20:17
68 και τα 4 βραδια (υπαρχουν και πιο φθηνα)! βενζινες 100! και αλλα τοσα να φαω και να πιω εκει (μπορει να λεω και πολλα)! ελπιζω να μην βγουν παραπανω απο 270 ευρω ολα μαζι!!!!
αυτα...

kordix
06/08/2012, 22:01
68 και τα 4 βραδια (υπαρχουν και πιο φθηνα)! βενζινες 100! και αλλα τοσα να φαω και να πιω εκει (μπορει να λεω και πολλα)! ελπιζω να μην βγουν παραπανω απο 270 ευρω ολα μαζι!!!!
αυτα...


Χρειάζεται διαβατήριο ή περνάμε μόνο με την ταυτότητα;

isiodos
10/08/2012, 15:02
ταυτοτητα :)

fantacid
13/08/2012, 12:23
Χρειάζεται διαβατήριο ή περνάμε μόνο με την ταυτότητα;

κ αν εισαι τυχερος δεν χρειαζεται καν η καινουργια με τους λατινικους χαρακτηρες!!!!!!

kordix
21/08/2012, 21:00
Πήγαμε τελικά, και περάσαμε άψογα. Το Βελιγράδι και συγκεκριμένα η παλιά πόλη μου εκλεψε την καρδιά. Είχα ανάγκη να ζήσω για λίγο ανάμεσα σε ένα λαό που εχει απίστευτη θετική ενέργεια. Στο φεστιβάλ είχε πολύ κόσμο, κυρίως νέους στη ψυχή, με θετική αύρα, με χαμόγελα, λογικό σε φεστιβαλ μπύρας πήγαμε θα πει κανείς :) αλλά επιμένω πως οι Σέρβοι είναι τόσο ζωντανοί σαν να εχουν κάθε μέρα γιορτή μπύρας. Αξιζε και με το παραπάνω η βόλτα που κάναμε, συγκεκριμένα Αθήνα - Σαλονίκη - Σκόπια - Βελιγράδι - Σοφια - Σαντάνσκι και πίσω.

Γιάννη isiodos :wave2: - συνταξιδιώτη καλή επιστροφή. Κάποια στιγμή να γράψουμε τις εντυπώσεις μας και να βάλουμε καμμία φωτογραφία αλλά στην ενότητα ταξιδιωτικά.

(Τελικά γυρίσαμε από Σόφια και μείναμε το βράδυ Σαντάνσκι και τραβήξαμε την επόμενη μέρα για Αθήνα. Κάποια κομμάτια της διαδρομής είναι πολύ όμορφα και μου άρεσε πιο πολύ από το ανέβασμα μέσω Σκοπίων. Απλά όπου ο δρόμος ήταν στενός ήθελε πολύ προσοχή στους απέναντι γιατί προσπερνούσαν όπου και όπως να 'ναι και είχε πάρα πολύ κίνηση προς Βουλγαρία. Το μυαλό μου είναι ακόμα στο Βελιγράδι :a07:, και θα είναι εκεί για καιρό.)

jimmis5
21/08/2012, 21:46
http://voiceofserbia.org/el/content/%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CE%B1-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%C2%AB%CF%86%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B2%CE%AC%CE%BB-%CE%BC%CF%80%CE%AF%CF%81%CE%B1%CF%82%C2%BB-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B2%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B9

:beer::beer:
Περιμενουμε ρεπορταζ !!!

isiodos
22/08/2012, 00:57
γεια σου κωστα! εφτασα μετα απο πολυωρο ταξιδι αλλα αξιζε! σευχαριστω!
κριμα που δεν μπορουσατε να μεινεται μια μερα παραπάνω! οντως ειναι μια ομορφη πολη με καλους ανθρωπους! γυρισα ολο το κεντρο (ακομα πονανε τα ποδια μου!) αυτο που εχω να προσθεσω ειναι οι γυναικες! ρε παιδακι μου αυτες οι γυναικες... οι σερβες απλα ειναι καυτες και σεξυ!
και επισης το φεστιβαλ πολυ καλο αν εξαιρεσεις το χωμα που βγαζαμε απο τα ρουθουνια μας! και φυσικα πολυ μπυρα!! pivo!!!!

να μαστε καλα να ξαναπαμε!!!

fantacid
24/08/2012, 12:27
Κάποια κομμάτια της διαδρομής είναι πολύ όμορφα και μου άρεσε πιο πολύ από το ανέβασμα μέσω Σκοπίων. Απλά όπου ο δρόμος ήταν στενός ήθελε πολύ προσοχή στους απέναντι γιατί προσπερνούσαν όπου και όπως να 'ναι και είχε πάρα πολύ κίνηση προς Βουλγαρία. Το μυαλό μου είναι ακόμα στο Βελιγράδι :a07:, και θα είναι εκεί για καιρό.)

ο παλιος 300αρης (μεχρι το μαριμπορ) ειναι απο τους πιο "δυσκολους" αλλα κ ομορφους δρομους.
με μηχανη δεν τον εχω κανει ποτε αλλα νομιζω πως θα ειναι ακομα πιο ενδιαφερων οφηγικα!

αντε κ του χρονου!!!
:beer:

nic mor
02/06/2013, 23:01
up:p:p:p

αν και δεν παιζει φραγκο στην τσεπη,το σκεφτομαι για το φετινο :dizzy: ( http://www.belgradebeerfest.com/active/en/home.html )
για πειτε ρε παλικαρια αξιζε τελικα περυσι;
τι κοστος ειχε η εισοδος στο φεστιβαλ,μπυρες και τετοια;
δωματια βλεπω εχει φτηνα οποτε με ενα 400αρι ολ ινκλουντιτ,
θελω να πιστευω οτι βγαινει!

isiodos
04/06/2013, 08:55
up:p:p:p

αν και δεν παιζει φραγκο στην τσεπη,το σκεφτομαι για το φετινο :dizzy: ( http://www.belgradebeerfest.com/active/en/home.html )
για πειτε ρε παλικαρια αξιζε τελικα περυσι;
τι κοστος ειχε η εισοδος στο φεστιβαλ,μπυρες και τετοια;
δωματια βλεπω εχει φτηνα οποτε με ενα 400αρι ολ ινκλουντιτ,
θελω να πιστευω οτι βγαινει!

να πας!!! ειναι πολυ ωραια! αξιζει και η πολη και το φεστιβαλ!
η εισοδος ειναι δωρεαν η μπυρα ειναι φτηνη (2ε τα 500μλ) και το φαγητο μεσα, αν και εξω απο το φεστιβαλ ηταν λιγο πιο φτηνα τα πραματα οπως ελεγαν και οι ντοπιοι. εγω τλκ δεν πηγα σε ξενοδοχειο με φιλοξενησε ενας σερβος μεσω couchsurfing. αν εχεις την δυνατοτητα κανε το ιδιο. τα εξοδα που λες νομιζω ειναι πολλα αναλογα βεβαια και ποσες μερες θες να μεινεις. πιο πολλα ειναι οι βενζινες παρα αυτα που θα φας εκει...
ορεξη να χεις και γινοντε ολα!

TROOPER
05/06/2013, 08:52
πας στο βελιγραδι για να πιεις μπυρα...επικ φειλ!!!

βελιγραδι πας με αναβολικα για να αντεξεις.......:lol::lol: