PDA

View Full Version : Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο μέσω Internet...



tamar
11/07/2012, 15:12
Ο τίτλος τα λέει όλα. Ψάχνω να βρω κάποια εταιρεία για να ασφαλίσω τη μηχανή και το κουτί. Έχει κάποιος να προτείνει τίποτα; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
:beer: :beer:

PortisHead
11/07/2012, 15:47
www.anytimeonline.gr

SAM46
11/07/2012, 17:26
Και εγω το μπουσα εκει το ασφαλισα (anytime) μεσω τηλεφωνου κιολας γιατι δεν εχω πιστωτικη καρτα.Σε 2 μερες ειχα τα χαρτια (αν θυμαμαι καλα) 125€ το 6 μηνο με οδικη βοηθεια.

paramedic
11/07/2012, 21:35
http://www.insurancemarket.gr
Πολυ ανταγωνσιστικες τιμές και άμεση εξυπηρέτηση. Εχουν πολλές εταιρίες και ασφαλίζουν απο την στιγμή που κάνεις το συμβόλαιο οχι την επόμενη. Σου στέλνουν το συμβόλαιο, το εκτυπώνεις και μετά σου στέλουν το κανονικό, πληρώνεις στο κούριερ και ολα καλά.

PortisHead
12/07/2012, 09:25
Επισης μου ηρθε mail απο την anytime , οτι με 15e επιπλεον παρεχεται πλήρη νομική κάλυψη.

Για οσους δεν γνωριζουν , η anytime ειναι απλα εμπορικο ονομασια, απο πισω ειναι η Interamerican , το συμβολαιο εξαλλου
εχει πανω τα στοιχεια της Interamerican.

Red Rider
12/07/2012, 15:07
Να προσέχετε όμως και τους όρους,όπως και τις συμμετοχές σε τυχόν ζημιές,κλπ κλπ....

moutoulos
14/07/2012, 08:18
Δεν μου αρέσει η "απρόσωπη" ασφάλιση ...

Πέρα απο αυτό οι τιμές δεν είναι ιδιαίτερα φθηνές (στην μια τουλάχιστον, που "παίρνεις" επι τόπου προσφορά)
αλλά τυπικές. Οπότε δεν θα έμπαινα σε αυτή την διαδικασία, να "παραγγέλνω" ασφάλεια απο το internet.

Υπάρχουν ασφαλιστές εξυπηρετικότατοι που σε ειδοποιούν πριν λήξη η ασφάλειά σου, και σου την φέρνουν
σπίτι ..., και αν κάνει και καμιά λαλακία, έχεις το θάρρος να του &^$%#Υ% ... πείς δυο λόγια εννοούσα.

Δεν ξέρω, ... μπορεί να έχω άδικο, απλά εμένα με εξυπηρετεί καλύτερα ο "human" ασφαλιστής :D. Δεν είμαι
κατά του internet, είμαι πολύ υπέρ. Όλα τα πράγματα μέχρι και ζυγαριά κουζίνας, έρχονται μέσω internet.

Όλα αυτά βέβαια θα τα αναιρούσα, αν έβλεπα μια ασφάλεια μέσω διαδικτύου, με μεγάλη διαφορά τιμής απο
την δικιά μου. Απο την στιγμή που δεν υπάρχει διαφορά (5-10€ δεν μου λένε κάτι), δεν βλέπω και το λόγο.

fantacid
14/07/2012, 11:41
Υπάρχουν ασφαλιστές εξυπηρετικότατοι που σε ειδοποιούν πριν λήξη η ασφάλειά σου, και σου την φέρνουν
σπίτι ..., και αν κάνει και καμιά λαλακία, έχεις το θάρρος να του &^$%#Υ% ... πείς δυο λόγια εννοούσα.

υπαρχουν κ κατι τραλαλακες ομως που αφηνουν να ληξει η ασφαλεια σου κ το μαθαινεις τυχαια ενω πας να βγαλεις πρασινη καρτα γιατι φευγεις σε 2 μερες ταξιδευεις.....
κλασικοι human-oλαλακες οπως θα τους ελεγες!

mats8282
14/07/2012, 12:25
Λίγα με τους ασφαλιστές ε :evil:

SVX
14/07/2012, 12:47
Επισης μου ηρθε mail απο την anytime , οτι με 15e επιπλεον παρεχεται πλήρη νομική κάλυψη.

Για οσους δεν γνωριζουν , η anytime ειναι απλα εμπορικο ονομασια, απο πισω ειναι η Interamerican , το συμβολαιο εξαλλου
εχει πανω τα στοιχεια της Interamerican.

αν κανετε την κινηση να πληρωσετε με πιστωτικη , η ασφαλεια ανανεωνεται αυτοματα και χρεωνει την καρτα σας χωρις περαιτερω συννενοηση/ επιβεβαιωση ... η αρχικη σας συμφωνια με τους ορους του συμβολαιου , συνεπαγεται και αυτο... για οσους δεν το ηξευραν..