PDA

View Full Version : Εγκατάλειψη από μοτοσυκλετιστή



Σελίδες : [1] 2 3 4

Bowleno
12/07/2012, 08:21
Το είδαμε κι αυτό τώρα... http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231204682

Ichigo
12/07/2012, 08:55
Στο ΣΚΑΙ είπαν ότι πριν τη μητέρα με τα παιδιά είχε πάρει σβάρνα επίσης ένα ποδηλάτη και είχε σφάξει και 2 κόκκινα! :eek:

Black Mamba
12/07/2012, 08:59
Tι σε σοκαρει?
Το οτι περασε με κοκκινο?
Ποσες φορες το εχω δει (εχετε δει) να γινεται μπροστα μου?
Απειρες, και με περισσεια μαγκια!:moutza:
Ακουσα οτι πριν τους χτυπησει ειχε πεσει πανω σε ποδηλατη
και για να την κοπανησει περασε το κοκκινο και τους χτυπησε...
Και εγω ρωταω?
Αυτα τα παιδακια και η καημενη μανα ,
ΤΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ, ΦΤΑΙΝΕ???:confused:

Για λιγους, πραγματικα ΚΑΦΡΟΥΣ, που σιγα-σιγα δυστηχως απ' οτι βλεπω εξω αυξανονται,
μας προβληματιζει γιατι μας λενε διαφορα κοσμιτικα για τους "μηχανοβιους"...:rolleyes:

yannis24
12/07/2012, 09:02
παραδοθηκε στην τροχαια !!

zephyr1
12/07/2012, 09:17
Περασα απο κει το πρωι,απιστευτη κινηση στην πατησιων,2 ασθενοφορα του εκαβ και ενας μοτοσυκλετιστης επισης.Η μητερα κατω ελαφρως τραυματισμενη στα ποδια.Τα παιδια τα ειχαν παρει.

Ευτυχως που παραδοθηκε.

Ευχομαι οτι καλυτερο κ γρηγορη αναρωση γι'αυτα τα αγγελουδια.

yannis24
12/07/2012, 09:20
παντως απ΄οτι διαβαζω ειναι και οι 3 (μητερα και παιδακια), στην εντατικη....
τα παιδακια ειναι 7 χρονων....διδυμα.....

ελπιζω να γινουν ολοι καλα...το ταχυτερο....!!!!

astroman76
12/07/2012, 10:07
το κοκκινο ειναι ψωμοτηρι στην Αθηνα παντος... :(

sergiosm
12/07/2012, 10:32
Το είδαμε κι αυτό τώρα... http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231204682

Γιατί σου κάνει εντύπωση;

Κάφροι υπάρχουν παντού.

sniper
12/07/2012, 10:38
Ηρεμία...

Το δυστύχημα είναι ότι δύο αδερφάκια 7 ετών είναι διασωληνωμένα στην εντατική..

Τις ακριβείς συνθήκες δεν τις ξέρουμε. Μπορεί να έφταιγε ο οδηγός της "μηχανής", μπορεί κι όχι..

Όχι πάλι λαϊκά δικαστήρια και λυντσάρισμα.

spyrakos35
12/07/2012, 10:41
Ηρεμία...

.......

Όχι πάλι λαϊκά δικαστήρια και λυντσάρισμα.

σωστός.....

φαντάζομαι όμως οτι το λαικό δικαστήριο γίνεται για την ενέργειά του να φύγει και όχι επειδή πέρασε δύο κόκκινα (αυτό δυστυχώς έχει γίνει ψωμοτύρι)

pektis
12/07/2012, 10:43
Απορω που σας κανει εντυπωση.... Καθε μερα βλεπω τετοιους μ@λ@κες που περνανε σε ανεση τα κοκκινα και δεν τρεχει και τιποτα....:moutza:

sniper
12/07/2012, 10:44
σωστός.....

φαντάζομαι όμως οτι το λαικό δικαστήριο γίνεται για την ενέργειά του να φύγει και όχι επειδή πέρασε δύο κόκκινα (αυτό δυστυχώς έχει γίνει ψωμοτύρι)

Σύμφωνοι αλλά και πάλι δεν ξέρεις πως μπορεί να σκέφτεται εκείνη τη στιγμή κάποιος που μόλις χτύπησε 2 παιδάκια...

Άλλοι σταματάνε (θεωρώ πως κι εγώ στη θέση του θα σταμάταγα), άλλοι όχι χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαίνει ότι το έκανε επίτηδες. ΟΚ, ποινικά είναι κολάσιμο και θα την φάει κανονικά για εγκατάλειψη αλλά το αν το έκανε σκόπιμα ή όχι είναι άλλη ιστορία.

Ας γίνουν τα παιδάκια καλά και να βγουν από το νοσοκομείο χωρίς προβλήματα κι όλα τα υπόλοιπα είναι αίμα στο μύλο των δημοσιογράφων και των δικαστών της μεσημεριανής ζώνης.

golis
12/07/2012, 10:44
"Πρόκειται για μόνιμο υπαξιωματικό του Πολεμικού Ναυτικού 21 ετών, ο οποίος, όπως δήλωσε,
φοβήθηκε, γι΄αυτό εγκατέλειψε τα θύματά του. Ο νεαρός κρατείται και θα οδηγηθεί στον εισαγγγελέα"

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=160448&catID=11


Παλικάρι μου ένστολο !

chr1s_86
12/07/2012, 10:50
Τις ακριβείς συνθήκες δεν τις ξέρουμε. Μπορεί να έφταιγε ο οδηγός της "μηχανής", μπορεί κι όχι..


+1


αλλά όταν διαβάζεις αυτό: "Όταν ρωτήθηκε γιατί εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος, είπε πως φοβήθηκε. Πρόκειται για έναν 21χρονο μόνιμο υπαξιωματικό του Πολεμικού Ναυτικού. δεν μπορείς παρά να αναρωτηθείς τι θα έκανε σε "άλλες" πιο κρίσιμες καταστάσεις... :hmm:



(edit: σορρυ που επαναλαμβάνω τα ίδια, μέχρι να το γράψω ήρθαν κι άλλες απαντήσεις)

sergiosm
12/07/2012, 10:50
Διαβάστε τα σχόλια στο σχετικό άρθρο για τους μοτοσυκλετιστές και τις μοτοσυκλέτες.

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=210282&acpn=2#comments

Είναι χαρακτηριστικό της νοοτροπίας μας ως λαού και των κριτηρίων που χρησιμοποιεί για να κρίνει κατά το δοκούν ...

radd
12/07/2012, 10:51
Διαβάζω πως πρώτα χτύπησε ποδηλάτη και μετα έκανε τη δολοφονική επίθεση και την εγκατάλειψη των θυμάτων!
Πρόκειται για ΤΣΟΓΛΑΝΟ κι εύχομαι να του γ...ν ότι έχει και δεν έχει.
Καμιά σχέση με παραβίαση του ΚΟΚ, μιλάμε για ακραία αντικοινωνική συμπεριφορά ατόμου χώρις ίχνος ανθρωπιάς και ανδρισμού.

Cpt. Haddock
12/07/2012, 10:57
Διαβάστε τα σχόλια στο σχετικό άρθρο για τους μοτοσυκλετιστές και τις μοτοσυκλέτες.

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=210282&acpn=2#comments

Είναι χαρακτηριστικό της νοοτροπίας μας ως λαού και των κριτηρίων που χρησιμοποιεί για να κρίνει κατά το δοκούν ...

:cry:

264115

sniper
12/07/2012, 10:58
+1


αλλά όταν διαβάζεις αυτό: "Όταν ρωτήθηκε γιατί εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος, είπε πως φοβήθηκε. Πρόκειται για έναν 21χρονο μόνιμο υπαξιωματικό του Πολεμικού Ναυτικού. δεν μπορείς παρά να αναρωτηθείς τι θα έκανε σε "άλλες" πιο κρίσιμες καταστάσεις... :hmm:



(edit: σορρυ που επαναλαμβάνω τα ίδια, μέχρι να το γράψω ήρθαν κι άλλες απαντήσεις)


Ναι Κρις.. 21.. το ένστολος το βάζω στην άκρη, δεν έχει καμία σημασία.

Επειδή φοράει ένας μία στολή δεν σημαίνει κάτι. Έχω πολλούς γνωστούς ένστολους. Άλλοι είναι γαμώ τα παιδιά, άλλοι είναι μ@λάκες και γελοίοι.. τι να λέει αυτό;

Αν ήταν δλδ 21 ετών ηλεκτρολόγος θα είχει διαφορά; Να ήταν 21 ετών παπάς να το συζητήσουμε.

yannis24
12/07/2012, 11:02
Είναι χαρακτηριστικό της νοοτροπίας μας ως λαού και των κριτηρίων που χρησιμοποιεί για να κρίνει κατά το δοκούν ...

ειναι ακριβως το ιδιο χαρακτηριστικο του λαου μας που και ολοι εμεις εδω μεσα χαρακτηριζουμε "κουτακηδες", "ταριφες", "χαρους" κτλ, κτλ οσους δεν οδηγουν μηχανη, και δεν μας καταλαβαινουν...
Δεν υπαρχει σεβασμος μεταξυ μας, οποτε τι συζηταμε.....
Εμεις θα ειμαστε παντα οι μηχανοβιοι, που τρεχουν, σκοτωνονται, κτλ...
Για εμας θα ειναι οι αλλοι οι κουτακηδες, που πηζουν, εχουν πειραγμενα νευρα, κτλ, κτλ ....

spyrakos35
12/07/2012, 11:05
ειναι ακριβως το ιδιο χαρακτηριστικο του λαου μας που και ολοι εμεις εδω μεσα χαρακτηριζουμε "κουτακηδες", "ταριφες", "χαρους" κτλ, κτλ οσους δεν οδηγουν μηχανη, και δεν μας καταλαβαινουν...
Δεν υπαρχει σεβασμος μεταξυ μας, οποτε τι συζηταμε.....
Εμεις θα ειμαστε παντα οι μηχανοβιοι, που τρεχουν, σκοτωνονται, κτλ...
Για εμας θα ειναι οι αλλοι οι κουτακηδες, που πηζουν, εχουν πειραγμενα νευρα, κτλ, κτλ ....


end of discussion....

chr1s_86
12/07/2012, 11:09
21.. το ένστολος το βάζω στην άκρη, δεν έχει καμία σημασία..

Ok, το αφήνουμε εδώ.

DimChios
12/07/2012, 11:10
...φανταζομαι πως η καημενη η γυναικα, ΔΕΝ γνωριζε οτι "μας εχει γινει ψωμοτυρι" το κοκκινο και θεωρησε οτι με πρασινο μπορει να περασει ανενοχλητη, ε?

Και υπαρχουν ακομη μαλακες που επιμενουν οτι δεν τρεχει και κατι να "καψουμε" ενα κοκκινο!

Αιντε γαμω το σπιτι σου μαλακα! ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν φοβηθηκε! ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν ειναι 21, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν ειναι ενστολος!

ΣΤΟ ΜΠ00ΤΣΟ ΜΟΥ

Γιατι μια ζωη πρεπει να δικαιολογουμε τα αδικαιολογητα? Γιατι πρεπει να ψαξουμε δικαιολογια στα αυτονοητα και τη μαλακια που τον ΕΔΕΡΝΕ (μιας και πλεον "θα βαλει μυαλο", θα εχει τυψεις, κλπ κλπ)

edit ας την βγαλουν "φθηνα" τα παιδακια τουλαχιστον μιας και το μπασταρδο θα τη γλιτωσει το πολυ πολυ με κανα στρατοδικειάκι!

nikos_abel
12/07/2012, 11:19
:cry:

264115

Αναρωτιέμαι τι ψήφισε στις 17....

sniper
12/07/2012, 11:20
...φανταζομαι πως η καημενη η γυναικα, ΔΕΝ γνωριζε οτι "μας εχει γινει ψωμοτυρι" το κοκκινο και θεωρησε οτι με πρασινο μπορει να περασει ανενοχλητη, ε?

Και υπαρχουν ακομη μαλακες που επιμενουν οτι δεν τρεχει και κατι να "καψουμε" ενα κοκκινο!

Αιντε γαμω το σπιτι σου μαλακα! ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν φοβηθηκε! ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν ειναι 21, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν ειναι ενστολος!

ΣΤΟ ΜΠ00ΤΣΟ ΜΟΥ

Γιατι μια ζωη πρεπει να δικαιολογουμε τα αδικαιολογητα? Γιατι πρεπει να ψαξουμε δικαιολογια στα αυτονοητα και τη μαλακια που τον ΕΔΕΡΝΕ (μιας και πλεον "θα βαλει μυαλο", θα εχει τυψεις, κλπ κλπ)

edit ας την βγαλουν "φθηνα" τα παιδακια τουλαχιστον μιας και το μπασταρδο θα τη γλιτωσει το πολυ πολυ με κανα στρατοδικειάκι!

Όταν το CBR σου μήτσε έγινε 100 κομμάτια, αν κάποιο από αυτά πήγαινε και σκότωνε (τυχαία) κάποιον θα μίλαγες με τον ίδιο τρόπο;

Έλα ρε μλκ σοβαρέψου επιτέλους λίγο.

DimChios
12/07/2012, 11:23
Όταν το CBR σου μήτσε έγινε 100 κομμάτια, αν κάποιο από αυτά πήγαινε και σκότωνε (τυχαία) κάποιον θα μίλαγες με τον ίδιο τρόπο;

Έλα ρε μλκ σοβαρέψου επιτέλους λίγο.


κουνα λιγο το κεφαλι σου ρε! τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?


και για να σε προλαβω (και το εχω γραψει πολλακις ΚΑΙ εδω) τις μαλακιες μου τις εχω πληρωσει! Και τις ευθυνες μου τις αναλαμβανω!

Μπαμπας μου ΔΕΝ εισαι και μη με σκας επιτελους

sniper
12/07/2012, 11:31
κουνα λιγο το κεφαλι σου ρε! τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?


και για να σε προλαβω (και το εχω γραψει πολλακις ΚΑΙ εδω) τις μαλακιες μου τις εχω πληρωσει! Και τις ευθυνες μου τις αναλαμβανω!

Μπαμπας μου ΔΕΝ εισαι και μη με σκας επιτελους

Έχει σχέση. Εσύ είσαι βέβαιος ότι είχε πρόθεση να γίνει το όλο σκηνικό. Εγώ πάλι δεν μπορώ να είμαι. Το να οδηγούσε ένα παπί, να του πετάχτηκε ένας ποδηλάτης, κι αντί να πέσει ή να φρενάρει ή να κάνει κάτι άλλο, άνοιξε κατα λάθος το γκάζι και τα πήρε όλα παραμάζωμα, δεν σου περνάει από το μυαλό;

Πόσες φορές δεν έχει γίνει λάθος και αντί να φρενάρει κάποιος άνοιξε το γκάζι; Δεν γεννηθήκαμε όλοι Ρόσσι..

Το γεγονός να είχε πάρει τη "μηχανή" πριν καμιά βδομάδα και να μην ξέρει κάν πως οδηγούν δεν την σκέφτεσαι;

Εγώ σε σκάω; Εσύ έρχεσαι εδώ σαν τον Αδέκαστο Μπάρα..

Bowleno
12/07/2012, 11:39
Έχει σχέση. Εσύ είσαι βέβαιος ότι είχε πρόθεση να γίνει το όλο σκηνικό. Εγώ πάλι δεν μπορώ να είμαι. Το να οδηγούσε ένα παπί, να του πετάχτηκε ένας ποδηλάτης, κι αντί να πέσει ή να φρενάρει ή να κάνει κάτι άλλο, άνοιξε κατα λάθος το γκάζι και τα πήρε όλα παραμάζωμα, δεν σου περνάει από το μυαλό;

Πόσες φορές δεν έχει γίνει λάθος και αντί να φρενάρει κάποιος άνοιξε το γκάζι; Δεν γεννηθήκαμε όλοι Ρόσσι..

Το γεγονός να είχε πάρει τη "μηχανή" πριν καμιά βδομάδα και να μην ξέρει κάν πως οδηγούν δεν την σκέφτεσαι;

Εγώ σε σκάω; Εσύ έρχεσαι εδώ σαν τον Αδέκαστο Μπάρα..



Σωστός ο Νίκος, γιαυτό και δεν σχολίασα όταν πόσταρα την είδηση, καλό είναι να κρατάμε πισινή έως ότου να είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ για το τι πραγματικά συνέβη και πως συνέβηκε αντί να γινόμαστε εδω πέρα δικαστές του πλΕκτρολογίου....;)

Αυτό που έχει τώρα σημασία είναι να γλυτώσουν τα αγγελούδια που δεν έφταιγαν σε τίποτα σε όλη αυτήν την ιστορια

sergiosm
12/07/2012, 11:47
Εσύ είσαι βέβαιος ότι είχε πρόθεση να γίνει το όλο σκηνικό. Εγώ πάλι δεν μπορώ να είμαι. Το να οδηγούσε ένα παπί, να του πετάχτηκε ένας ποδηλάτης, κι αντί να πέσει ή να φρενάρει ή να κάνει κάτι άλλο, άνοιξε κατα λάθος το γκάζι και τα πήρε όλα παραμάζωμα, δεν σου περνάει από το μυαλό;

Πόσες φορές δεν έχει γίνει λάθος και αντί να φρενάρει κάποιος άνοιξε το γκάζι; Δεν γεννηθήκαμε όλοι Ρόσσι..

Το γεγονός να είχε πάρει τη "μηχανή" πριν καμιά βδομάδα και να μην ξέρει κάν πως οδηγούν δεν την σκέφτεσαι;

Προφανώς και ΔΕΝ είχε πρόθεση για το ατύχημα.

Για την εγκατάλειψη όμως;

sniper
12/07/2012, 11:59
Προφανώς και ΔΕΝ είχε πρόθεση για το ατύχημα.

Για την εγκατάλειψη όμως;

Για την εγκατάλειψη, είπα και πριν, φταίει. Αλλά αυτό δεν σε κάνει αυτομάτως ψυχρό εκτελεστή.

sergiosm
12/07/2012, 12:03
Για την εγκατάλειψη, είπα και πριν, φταίει. Αλλά αυτό δεν σε κάνει αυτομάτως ψυχρό εκτελεστή.

Ασφαλώς και όχι.

Μπορεί όμως να σε κάνει ένοχο ανθρωποκτονίας με ενδεχόμενο δόλο. Ακραίο μεν, αλλά μπορεί να κριθεί και έτσι.
Εύχομαι βέβαια να τη γλιτώσουν και τα παιδιά και η μάνα τους και να μην χρειαστεί να το συζητήσουμε.

DimChios
12/07/2012, 12:04
Έχει σχέση. Εσύ είσαι βέβαιος ότι είχε πρόθεση να γίνει το όλο σκηνικό. Εγώ πάλι δεν μπορώ να είμαι. Το να οδηγούσε ένα παπί, να του πετάχτηκε ένας ποδηλάτης, κι αντί να πέσει ή να φρενάρει ή να κάνει κάτι άλλο, άνοιξε κατα λάθος το γκάζι και τα πήρε όλα παραμάζωμα, δεν σου περνάει από το μυαλό;

Πόσες φορές δεν έχει γίνει λάθος και αντί να φρενάρει κάποιος άνοιξε το γκάζι; Δεν γεννηθήκαμε όλοι Ρόσσι..

Το γεγονός να είχε πάρει τη "μηχανή" πριν καμιά βδομάδα και να μην ξέρει κάν πως οδηγούν δεν την σκέφτεσαι;

Εγώ σε σκάω; Εσύ έρχεσαι εδώ σαν τον Αδέκαστο Μπάρα..



...και ολοι αυτοι που περνανε τα κοκκινα εσκεμμενα? δε ξερουν οτι απαγορευεται προφανως....

και βεβαια δεν εχουν προθεση να προκαλεσουν ατυχημα ομως περνανε! Γιατι?

Αν τωρα ο "δικος μας" του εκατσε τετοιο σεναριο σαν κι αυτο που περιγραφεις, τι να πω? να τον βαλουμε στο βιβλιο γκινες ως τον πλεον γκαντεμη!
Δε λεω οτι εγιναν τα πραγματα οπως ακριβως τα παρουσιαζουν τα ΜΜΕ αλλα μη τρελαθουμε κιολας!

Και γιατι εφυγε? Φοβηθηκε ε? μαλιστα...μαλιστα...

Αυτα τα "παντελονια" τελικα ειναι περιεργα ρουχα! Λεω να βαλουμε ολοι φουστιτσες

Και να το κλεισω, δεν ειμαι δικαστης και δε θα τον κανω! Δεν εγραψα πουθενα να "ψοφησει", να "λιθοβολιστει" να να...

ΑΝ ΗΤΑΝ ομως (χτυπαω ξυλο) η γυναικα σου και τα παιδια σου, τι δικαιολογια θα του εβρισκες, αναρωτιεμαι!

zephyr1
12/07/2012, 12:07
Ρε μλκς ελεος,21 χρονων ειναι ,φαινεται η ωριμοτητα του πρωτον απο την ηλικια του ,δευτερον απο τα κοκκινα και 3ο απο την εγκαταλειψη,παρατωντας και το μηχανακι εκει πανω στον πανικο του,δινοντας λιγο χρονο στον εαυτο του να συνηδειτοποιησει την μαλακια του και απλα να παραδωθει λιγο αργοτερα.

Ειναι στο τμημα και οτι σκατα ειναι να γινει θα γινει.Τα παιδια και η μητερα να γινουν καλα γιατι μονο αυτο εχει σημασια αυτη την στιγμη.

Δεν τον δικαιολογω τον καραγκιοζακο για την πραξη του αλλα απο μοτοσυκλετιστικο φορουμ να γραφονται τοσες καταρες για ενα εστω και μαλακα μηχανοβιο ειναι λυπηρο.

CHRISTOF
12/07/2012, 12:08
Τον κάνει όμως εγκληματία....

DimChios
12/07/2012, 12:11
Ρε μλκς ελεος,21 χρονων ειναι ,φαινεται η ωριμοτητα του πρωτον απο την ηλικια του ,δευτερον απο τα κοκκινα και 3ο απο την εγκαταλειψη,παρατωντας και το μηχανακι εκει πανω στον πανικο του,δινοντας λιγο χρονο στον εαυτο του να συνηδειτοποιησει την μαλακια του και απλα να παραδωθει λιγο αργοτερα.

Ειναι στο τμημα και οτι σκατα ειναι να γινει θα γινει.Τα παιδια και η μητερα να γινουν καλα γιατι μονο αυτο εχει σημασια αυτη την στιγμη.

Δεν τον δικαιολογω τον καραγκιοζακο για την πραξη του αλλα απο μοτοσυκλετιστικο φορουμ να γραφονται τοσες καταρες για ενα εστω και μαλακα μηχανοβιο ειναι λυπηρο.



επειδη εν μερη εχω την αισθηση οτι απαντας σε μενα Πανο, το εγραψα και στο προηγουμενο ποστ, δεν τον καταριεμαι! δεν ειπα να παθει το ενα και το αλλο... ενα "στον μπ00τσο μου" εγραψα και πιο πολυ αφορμη γι αυτο ειναι τα τοσα που βλεπω κατα καιρους και εδω μεσα περι "δεν τρεχει τιποτα", "προσεχω οταν περναω κοκκινα" κτλ κτλ... γι αυτο φορτωσα!
Δεν θα μπορουσε να ειναι δλδ ενας 35αρης, 40αρης, 80αρης στη θεση του? Καθενας απο αυτους θα ειχε "δικαιολογια" την ηλικια του, την οικογενεια του, την απειρια του...

Ναι, στον καθενα μας μπορει να τυχει η στραβη ομως...

Τεσπα, κραταω το παρακατω που το επεσημανα και πριν...




Ειναι στο τμημα και οτι σκατα ειναι να γινει θα γινει.Τα παιδια και η μητερα να γινουν καλα γιατι μονο αυτο εχει σημασια αυτη την στιγμη..

zephyr1
12/07/2012, 12:24
Δημητρη δεν ειδα οτι ειχες απαντησει οταν εγραφα,οχι δεν παει σε σενα ,παει σ'οσους ειναι απολυτοι και μπορουν να χαρακτηριζουν το οποιοδηπωτε συμβαν με την ευκολια που σου προσφερει ενα πληκτρολογιο και μια οθονη.

Στα 39 μου εμαθα οτι η ζωη ειναι τοσο πουτανα που ολα σου γυριζουν μπουμερανγκ χωρις να το καταλαβεις.

Προχτες ανεβαινα της αλεξανδρας και χωρις να το καταλαβω με τα σκατα που μου τρωγανε το κεφαλι βρεθηκα λιγο πριν το φαναρι στην BP ΚΟΚΚΙΝΟ,φρικαρα και φρεναρα τοσο ωστε να περασουν τα αμαξια απο αριστερα,χωρις προβλημα τελικα βλεποντας και τους αμαξατους να καταλαβαινουν την μαλακια μου και να δειχνουν κατανοηση.

Κοκκινα δεν περναω ποτε αλλα χωρις να το καταλαβω πιαστηκα μαλακας,γι'αυτο σου λεω ,ας κανουμε ολοι μια ευχη να γινουν αυτη οι ανθρωποι καλα και ολα τα αλλα θα βρεθουν.

Διαβαζω οτι η μανα ειναι πιο σοβαρα ,αν και οταν περναγα την ειδα κατω με της αισθησεις της ,οχι ξαπλωμενη με λιγα αιματα στα ποδια της,αλλα σε επικοινωνια με τον κοσμο.

sniper
12/07/2012, 12:34
.....

ΑΝ ΗΤΑΝ ομως (χτυπαω ξυλο) η γυναικα σου και τα παιδια σου, τι δικαιολογια θα του εβρισκες, αναρωτιεμαι!

Kαμία και πιθανότατα η φυλακή να ήταν το ασφαλέστερο σημείο για να ζήσει..

Δεν είπα όμως αυτό. Ξέρω, κάνει ζέστη αλλά συγκεντρώσου λίγο.

MG-KTiNoS
12/07/2012, 13:24
Ηρεμία...

Το δυστύχημα είναι ότι δύο αδερφάκια 7 ετών είναι διασωληνωμένα στην εντατική..

Τις ακριβείς συνθήκες δεν τις ξέρουμε. Μπορεί να έφταιγε ο οδηγός της "μηχανής", μπορεί κι όχι..

Όχι πάλι λαϊκά δικαστήρια και λυντσάρισμα.

Το κακό μ αυτά το δικαστήρια είναι ότι γίνονται από τα πληκτρολόγια.
Δηλαδή επί τόπου δεν τονε λιντσάρουνε το Μπούστη !



υγ
Εγώ αν είπα χτυπήσει ποδηλάτη δεν θα έφευγα κατ αρχήν, δεν θα πέρναγα με κόκκινο και κυρίως αν πάταγα 2 παιδάκια θα πήγαινα στον πατέρα τους και θα του φίλαγα τα πόδια προκειμένου να ΄με συγχωρήσει για το λάθος μου…
Λέω τώρα εγώ έτσι?

George_Sp
12/07/2012, 13:39
Το κακό μ αυτά το δικαστήρια είναι ότι γίνονται από τα πληκτρολόγια.
Δηλαδή επί τόπου δεν τονε λιντσάρουνε το Μπούστη !



υγ
Εγώ αν είπα χτυπήσει ποδηλάτη δεν θα έφευγα κατ αρχήν, δεν θα πέρναγα με κόκκινο και κυρίως αν πάταγα 2 παιδάκια θα πήγαινα στον πατέρα τους και θα του φίλαγα τα πόδια προκειμένου να ΄με συγχωρήσει για το λάθος μου…
Λέω τώρα εγώ έτσι?


Κάπως έτσι είναι τα πράγματα...μη βλέπετε λοιπόν μερικοί λαϊκά δικαστήρια...τα λάθη του παλικαριού ήταν απανωτά και μαζεμένα. Είναι από τις περιπτώσεις που βλέπεις στο δρόμο και λες οτι αυτός είναι τόσο άμυαλος και βλάκας που θα σκοτωθεί και τα θέλει ο κ@λος του.
Αλλά μου κάνει εντύπωση η ''υπεράσπιση'' όταν είναι του συναφιού ''μας''. Σε κάθε ''συνάφι''. Την ίδια υπεράσπιση θα έβρισκα αν ήταν ποδηλάτης σε ποδηλατικό φορουμ, την ίδια αν ήταν κουτάκιας σε φόρουμ αυτοκινήτου.
Και έχω περάσει από όλα τα ''στρατόπεδα''.

Η ουσία όμως είναι άλλη και δείτε την πολύπλευρα. Κανείς δε σέβεται κανέναν. Σε όποια κατηγορία και αν ανήκει. Ακόμα και ο πεζός πολλές φορές δεν περνάει από τη διάβαση αλλά πριν ή μετά από αυτή....και το σημαντικότερο?....δεν διπλοτσεκάρει πριν περάσει....στην προκειμένη περίπτωση η μάνα τον μηχανόβιο που μαρσάρει 2φανάρια με κόκκινο και ήδη έχει χτυπήσει ποδηλάτη. (για να τον χτύπησε δε θα έφευγε και με το πάσο του, ούτε θα παραβίαζε τα κόκκινα μήπως και πέσει καμιά μπούφλα στην επόμενη στάση λίγο παρακάτω)

η κακιά στιγμή και μπούρδες.... η θεά τύχη είναι εκεί πάνω και όσους την προκαλούν τους χαμογελά ειρωνικά.

sniper
12/07/2012, 13:44
Κάπως έτσι είναι τα πράγματα...μη βλέπετε λοιπόν μερικοί λαϊκά δικαστήρια...τα λάθη του παλικαριού ήταν απανωτά και μαζεμένα. Είναι από τις περιπτώσεις που βλέπεις στο δρόμο και λες οτι αυτός είναι τόσο άμυαλος και βλάκας που θα σκοτωθεί και τα θέλει ο κ@λος του.
Αλλά μου κάνει εντύπωση η ''υπεράσπιση'' όταν είναι του συναφιού ''μας''. Σε κάθε ''συνάφι''. Την ίδια υπεράσπιση θα έβρισκα αν ήταν ποδηλάτης σε ποδηλατικό φορουμ, την ίδια αν ήταν κουτάκιας σε φόρουμ αυτοκινήτου.
Και έχω περάσει από όλα τα ''στρατόπεδα''.

Η ουσία όμως είναι άλλη και δείτε την πολύπλευρα. Κανείς δε σέβεται κανέναν. Σε όποια κατηγορία και αν ανήκει. Ακόμα και ο πεζός πολλές φορές δεν περνάει από τη διάβαση αλλά πριν ή μετά από αυτή....και το σημαντικότερο?....δεν διπλοτσεκάρει πριν περάσει....στην προκειμένη περίπτωση η μάνα τον μηχανόβιο που μαρσάρει 2φανάρια με κόκκινο και ήδη έχει χτυπήσει ποδηλάτη. (για να τον χτύπησε δε θα έφευγε και με το πάσο του, ούτε θα παραβίαζε τα κόκκινα μήπως και πέσει καμιά μπούφλα στην επόμενη στάση λίγο παρακάτω)

η κακιά στιγμή και μπούρδες.... η θεά τύχη είναι εκεί πάνω και όσους την προκαλούν τους χαμογελά ειρωνικά.


264125

PortisHead
12/07/2012, 13:52
Οταν διαβαζω μερικες απαντησεις σε τετοια θεματα εδω στο moto.gr
αναρωτιέμαι αν όντως οι περισσότεροι εδω μεσα ειναι τόσο αλτρουϊστες όσο
δηλώνουν τα γραφομενα τους
ή
αν εγω ειμαι τόσο ψυχρος και μισάνθρωπος.

Νικο ?
Εγώ αν είπα χτυπήσει ποδηλάτη δεν θα έφευγα κατ αρχήν, δεν θα πέρναγα με κόκκινο και κυρίως αν πάταγα 2 παιδάκια θα πήγαινα στον πατέρα τους και θα του φίλαγα τα πόδια προκειμένου να ΄με συγχωρήσει για το λάθος μου…
+1000

THEOD
12/07/2012, 14:01
Δεν έχω διαβάσει όλα όσα έχουν γραφτεί, πάντως και μόνο το γεγονός ότι την κοπάνησε παρατώντας εκεί το μηχανάκι δείχνει ξεκάθαρα ότι ήταν κίνηση τρόμου-πανικού και όχι συνηδειτοποιημένη εγκατάλειψη θύματος. Θα ήταν εντελώς γελοίο να υποθέσουμε ότι προσπάθησε να εξαφανιστεί για να μην υποστεί τις συνέπειες αφού με το μηχανάκι εκεί ήταν καθαρά θέμα 1-2 ωρών να βρεθεί...
Άρα ο πιτσιρικάς κινήθηκε υπό το κράτος πανικού και όχι από εγκληματική σκέψη - τουλάχιστον αυτό πρέπει να του αναγνωριστεί...Και φυσικά ΔΕΝ τον αθωώνει...Ασ ελπίσουμε ότι οι τραυματίες θα πάνε καλά και έτσι δεν θα κλείσουν 2 σπίτια από ένα τραγικό λάθος της στιγμής

mats8282
12/07/2012, 14:03
http://www.enikos.gr/society/61265,Den_eixe_diplwma_kai_asfaleia!.html


Γκεγκε;;

DimChios
12/07/2012, 14:06
http://www.enikos.gr/society/61265,Den_eixe_diplwma_kai_asfaleia!.html


Γκεγκε;;

Ααααααααααυτα ειναι!

ΧΩΡΙΣ διπλωμα και ΑΣΦΑΛΩΣ ΧΩΡΙΣ ασφαλεια!

Γκεκε? Οπως το ειπες!

Αυτο λοιπον φίλε sniper το λεω "εκ προ μελετης" και πες μου οτι θες!

sniper
12/07/2012, 14:06
Οταν διαβαζω μερικες απαντησεις σε τετοια θεματα εδω στο moto.gr
αναρωτιέμαι αν όντως οι περισσότεροι εδω μεσα ειναι τόσο αλτρουϊστες όσο
δηλώνουν τα γραφομενα τους
ή
αν εγω ειμαι τόσο ψυχρος και μισάνθρωπος.

Νικο ?
Εγώ αν είπα χτυπήσει ποδηλάτη δεν θα έφευγα κατ αρχήν, δεν θα πέρναγα με κόκκινο και κυρίως αν πάταγα 2 παιδάκια θα πήγαινα στον πατέρα τους και θα του φίλαγα τα πόδια προκειμένου να ΄με συγχωρήσει για το λάθος μου…
+1000

Σε μένα μιλάς; :bawl:

Αλτρουιστής δεν είμαι.. βεβαιώνεται από πολλούς.. Ούτε free willy κι άλλες τέτοιες σάχλες.

Και είπα πιο πάνω ότι ΑΝ ήμουν εγώ στη θέση του γονέα δεν θα πέρναγε καλά ο τύπος, αλλά δεν είμαι. Και εφόσον δεν ζούμε στη ζούγκλα θα πρέπει να ζήσουμε με κάποιους κανόνες. Αν θα τους παραβούμε ή όχι είναι στο χέρι μας και καθορίζουμε το τι είμαστε και που ζούμε. Κι αντίστοιχα αναλαμβάνουμε και τις ευθύνες μας.

Απλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τις πραγματικές συνθήκες.. εξάλλου πάντα τ' ατυχήματα με παιδιά βγάζουν από μέσα τον χειρότερο εαυτό μας.

Αγαπάτε αλλήλους που θα 'λεγε κι ο Κάπτεν.

the who
12/07/2012, 14:10
Δεν έχω διαβάσει όλα όσα έχουν γραφτεί, πάντως και μόνο το γεγονός ότι την κοπάνησε παρατώντας εκεί το μηχανάκι δείχνει ξεκάθαρα ότι ήταν κίνηση τρόμου-πανικού και όχι συνηδειτοποιημένη εγκατάλειψη θύματος. Θα ήταν εντελώς γελοίο να υποθέσουμε ότι προσπάθησε να εξαφανιστεί για να μην υποστεί τις συνέπειες αφού με το μηχανάκι εκεί ήταν καθαρά θέμα 1-2 ωρών να βρεθεί...
Άρα ο πιτσιρικάς κινήθηκε υπό το κράτος πανικού και όχι από εγκληματική σκέψη - τουλάχιστον αυτό πρέπει να του αναγνωριστεί...Και φυσικά ΔΕΝ τον αθωώνει...Ασ ελπίσουμε ότι οι τραυματίες θα πάνε καλά και έτσι δεν θα κλείσουν 2 σπίτια από ένα τραγικό λάθος της στιγμής


Καπου κανεις λαθος.Αν δεν ειχε χτυπησει τα παιδακια ακομα θα τον ψαχνανε.Πριν τα παιδακια χτυπησε τον ποδηλατη κι εγινε λαγος.Στην τρομαρα του επανω παρατησε το μηχανακι κι εφυγε.

@ sniper

Ξερεις οτι με τις στολες εχω αλλεργια.Παντα ομως θαυμαζα τους ενστολους με "τιμη".Ο μαγκακος @@ τιμη εχει.Ειναι σαν εκεινα τα μπατσακια απο τη σχολη που περασαν με κατακοκκινο την Κυμης κοντευοντας να με εμβολισουν και οταν τους γαμοσταυρισα (4 ητανε κι ακουσανε τα παντα) κανανε το κουνελι.
Μονο αηδια μου προκαλουν τετοιοι τυποι.

GFawkes
12/07/2012, 14:11
Στο χαος των ανοητων απαντησεων να θυμισω οτι υπαρχουν δυο μικρα και αθωα παιδακια που δινουν μαχη για την ζωη...

διχως να φταινε
διχως να τα ρωτησε κανεις
διχως να καταλαβαν το γιατι
διχως φιλοσοφια
αλλα με πολυ συναισθημα....


και στον αντιποδα δυο γονεις που βλεπουν την ζωη και τους κοπους τους να βυθιζονται μαζι με την ζωη του -οδηγου- παιδιου τους.


Λιγη λεπτοτητα ρε παιδια....
λιγη ανθρωπια...

λιγη ΛΟΓΙΚΗ

Johnny_Nik
12/07/2012, 14:12
Εμένα αυτό που μου έμεινε από την ιστορία βλέποντάς την από την "σιγουριά" του ότι δεν μου έτυχε είναι ο τραυματισμός δύο μικρών παιδιών και της μητέρας τους. Για τον μοτοσυκλετιστή δεν έχω τίποτα να πώ, φρόντισε και καταστράφηκε με το δικό του τρόπο και μιας και βρισκόμαστε στην Ελλάδα μπορεί να πληρώσει, μπορεί όμως και να γλιτώσει. Αλλά και πάλι πιάνουμε το δέντρο και δεν βλέπουμε το δάσος. Στην διαδρομή μέχρι το σπίτι μου είδα 10 τουλάχιστον παραβάσεις σηματοδοτών, παραβάσεις προτεραιότητας, παπάκια να πετάγονται από το πουθενά, ξεκράνωτοι, άνθρωποι να κυκλοφορούν και να είναι "αλλού", λόγω προβλημάτων ζέστης ή ότι άλλο. ΄

Εϋχομαι κάποτε να αλλάξει αυτό αλλά βαθιά μέσα μου ξέρω ότι δεν πρόκειται, γι αυτό προσπαθώ όσο μπορώ να βοηθήσω την κατάσταση, πρώτα με το να είμαι νόμιμος εγώ και στη συνέχεια να προσπαθώ να γλυτώσω τους άλλους από τις δικές τους χαζομάρες που μπορεί να στοιχίσουν ζωές, ελπίζοντας σε ένα καλύτερο αύριο ακόμη και αν στην τελική εγώ βγαίνω φταίχτης και χαμένος. Κακώς όμως μακρυγορώ εδώ.

Η ουσία του θέματος είναι οι τραυματισμένοι, όχι το ατύχημα, ούτε οι συνθήκες που έγινε, ούτε οι αιτίες που όλοι τις ξέρουμε και κάποιοι αν όχι όλοι έχουμε κάνουμε τις χαζομάρες μας, απλά δεν μας έκατσε η στραβή. Ελπίζω τόσο η μητέρα όσο και τα παιδιά να διαφύγουν τον κίνδυνο και να αναρρώσουν, αυτό είναι που προέχει.

PortisHead
12/07/2012, 14:12
οχι Sniper , δεν αναφερομουν μονο σε σενα....
Απλα μου κανει εντυπωση , οταν καποιοι ακουν ενα γεγονος του τυπου :
"21χρονος χωρις διπλωμα , σακατεψε δυο 7 χρονα και την μανα τους"
και με απολυτη ψυχραιμια αρχιζουν τις αναλυσεις.....
...ηταν σε πανικο
...φοβήθηκε
...χωρισε με την γκομενα
κλπ...

Οντως , μπορει π.χ. να του μπηκε κατι στο ματι και να εχασε τον ελεγχο....αλλα η κοινη λογικη και οι πιθανοτητες μαλλον
φωναζουν οτι ενα μ@λ@κισμενο , απλα ηθελε να ξεκαβλωσει και πηρε παραμαζωμα μια μανα και 2 παιδια...

Ευτυχως θα τον αναλαβει το Ναυτοδικειο....

sniper
12/07/2012, 14:13
Ααααααααααυτα ειναι!

ΧΩΡΙΣ διπλωμα και ΑΣΦΑΛΩΣ ΧΩΡΙΣ ασφαλεια!

Γκεκε? Οπως το ειπες!

Αυτο λοιπον φίλε sniper το λεω "εκ προ μελετης" και πες μου οτι θες!

Ρε μλκ..

Άτυχος ήταν. Όπως ξάδερφός μου που του πήραν τα κλειδιά της μηχανής χωρίς να το πάρει χαμπάρι, κι ο τύπος σκοτώθηκε... και τρέχει χρόνια στα δικαστήρια ο ξάδερφος..

Ο πρώτος είναι που οδηγεί χωρίς δίπλωμα και χωρίς ασφάλεια; Δλδ αν είχε δίπλωμα κι ασφάλεια θα άλλαζε το αποτέλεσμα;

Απλά τώρα δεν τον καλύπτει καμία ασφάλεια.. Θα παει στο Ναυτοδικείο, θα την φάει για τα ποινικά (και διοικητικά, τα του Στρατιωτικού Κώδικα), θα φάει καθαίρεση και φυλακή, θα γίνουν και αστικά κι αντίο ζωή..

Τι άλλο θες; Να τον πυροβολήσουμε;

Σου ξαναλέω, πρόσεχε τι λες, δεν κάνει να λες πολλά..

sniper
12/07/2012, 14:14
...
Μονο αηδια μου προκαλουν τετοιοι τυποι.

Και μένα αλλά τι πρέπει να γίνει; Να του κόψουμε το ένα πόδι;

George_Sp
12/07/2012, 14:16
Το λινκ περιλαμβάνει φωτογραφία από ατύχημα με ότι αυτό συνεπάγεται και που μπορεί να ενοχλεί.


http://www.madata.gr/epikairotita/social/208444.html

the who
12/07/2012, 14:18
Και μένα αλλά τι πρέπει να γίνει; Να του κόψουμε το ένα πόδι;


Να μην τον δικαιολογουμε οπως πολυ σωστα ειπε o PortisHead.Ειναι γεματος ο τοπος απο τετοια κωλοπαιδα κι αυτο δειχνει πολλα πραγματα.

the who
12/07/2012, 14:19
http://www.madata.gr/epikairotita/social/208444.html

264144


Γιατι ανεβασες τη φωτο?Βοηθαει καπου να βλεπουμε αιματα κλπ?

DimChios
12/07/2012, 14:22
Ρε μλκ..

Άτυχος ήταν. Όπως ξάδερφός μου που του πήραν τα κλειδιά της μηχανής χωρίς να το πάρει χαμπάρι, κι ο τύπος σκοτώθηκε... και τρέχει χρόνια στα δικαστήρια ο ξάδερφος..

Ο πρώτος είναι που οδηγεί χωρίς δίπλωμα και χωρίς ασφάλεια; Δλδ αν είχε δίπλωμα κι ασφάλεια θα άλλαζε το αποτέλεσμα;

Απλά τώρα δεν τον καλύπτει καμία ασφάλεια.. Θα παει στο Ναυτοδικείο, θα την φάει για τα ποινικά (και διοικητικά, τα του Στρατιωτικού Κώδικα), θα φάει καθαίρεση και φυλακή, θα γίνουν και αστικά κι αντίο ζωή..

Τι άλλο θες; Να τον πυροβολήσουμε;

Σου ξαναλέω, πρόσεχε τι λες, δεν κάνει να λες πολλά..


ΑΤΥΧΟΣ οπως μπορει να σταθει και ο καθενας μας!

ΟΜΩΣ.... ΟΜΩΣ και αν θες καταλαβε το!

Ειχε και τη σιγουρια που του προσφερει το αξιωμα του και απο δω παν κι αλλοι!

ΔΕΝ ειπα να τον πυροβολισουν αν κι εσυ/εγω θα το εκανες, (που λεει ο λογος) μη τα ξαναλεμε!

Γιατι δεν κανει να λεω πολλα? τι λεω δλδ?

Ναι, δε θα θελα να ημουν στη θεση του! Δε θελω να μου τυχει να βρεθω σε μια τετοια θεση!


...και δε θελω να τον "σαπισω" τωρα, κατοπιν εορτης, στο ξυλο! ΑΝ ομως ειχα τη δυνατοτητα καθε φορα που βλεπω μαλακια στο δρομο να το κανω... στον καθε πιτσιρικα, 40αρη, 50αρη, ταριφα, μοτοσυκλετιστη... που παρανομει, ναι, θα του εκοβα το κωλο!

Ο ΜΟΝΟΣ ισως λόγος που θα ηθελα να ειμαι μπατσος με παντελονια, @ρχιδια και να "τιμώ" τη στολη μου!

sniper
12/07/2012, 14:31
Γιατι ανεβασες τη φωτο?Βοηθαει καπου να βλεπουμε αιματα κλπ?

Αν είναι η φωτό από το σημείο, βλέπουμε ότι δεν εχει διάβαση.

George_Sp
12/07/2012, 14:31
Γιατι ανεβασες τη φωτο?Βοηθαει καπου να βλεπουμε αιματα κλπ?

βοηθάει στο να αντιληφθούμε οτι η μλκία πληρώνεται με αίμα.

έχεις δει ποτέ σου τα σποτάκια σχετικά με οδηγική ασφάλεια που παίζουν σε ευρωπαϊκές χώρες? με ρεαλιστικότατες αναπαραστάσεις για τις συνέπειες κακής οδηγικής συμπεριφοράς?

αν η εικόνα σου φαίνεται σκληρή τότε μάλλον κλείνεις τα μάτια σε οτιδήποτε άσχημο γίνεται γύρω σου. και το να κλείνεις τα μάτια συνεισφέρει στο να έχεις άγνοια κινδύνου και ώριμης συμπεριφοράς απέναντι στους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου.

σιγά σιγά πάντως το προφίλ ολοκληρώνεται.

μόνιμος υπαξιωματικός στο υπουργείο άμυνας
χτύπησε ποδηλάτη και το μπ@ύλο
παραβίασε 2 κόκκινα
χτύπησε 3άτομα (γυναίκα με παιδιά συγκεκριμένα και όχι κάναν ''ντουλάπα'' χρυσαυγίτη)
και εξαφανίστηκε γιατί φοβήθηκε (γιατί δεν είχε δίπλωμα και ασφάλεια)

όταν θα καταλάβουμε οτι το να πιάνεις τιμόνι έχει ευθύνες που κοστίζουν ζωές συνανθρώπων μας, και κατανοήσουμε οτι οι δημόσιοι δρόμοι είναι για ΟΛΟΥΣ και όχι παιδική χαρά ή πίστα που και να έρθει τούμπα, έχει μπόλικες δικλείδες ασφαλείας......

τότε θα έχουμε στον ήλιο μοίρα....προς το παρόν έχουμε πολλά ψωμιά ακόμα.

yannis24
12/07/2012, 14:32
βγηκε τωρα και αυτο στην φορα :

Συνελήφθη, δεν παραδόθηκε ...

Χοντρό παρασκήνιο έχει παιχτεί από το πρωί με το τραγικό ατύχημα στην Πατησίων στο οποίο δύο παιδάκια τραυματίστηκαν βαρύτατα από ασυνείδητο μοτοσικλετιστή. Αρχικά διέρρευσε από αστυνομικές πηγές ότι... ο 21χρονος υπαξιωματικός του Ναυτικού που υπηρετεί στις ειδικές μονάδες υποβρυχίων καταστροφών, παραδόθηκε από μόνος του στην Αστυνομία.

Μετά από ρεπορτάζ,αποδεικνύεται ότι όχι μόνο δεν παραδόθηκε αλλά προσπαθούσε να διαφύγει και με συντονισμένο τρόπο επεχείρησαν και τον συνέλαβαν οι άνδρες της υποδιεύθυνσης Τροχαίας Αθηνών. Πρόκειται για πολύ σοβαρό στοιχείο της υπόθεσης καθώς τα δύο παιδάκια χαροπαλεύουν και η μάνα τους έχει τραυματιστεί επίσης.
parapolitika.gr

:sick:

George_Sp
12/07/2012, 14:33
Αν είναι η φωτό από το σημείο, βλέπουμε ότι δεν εχει διάβαση.

νομίζω αντιλαμβάνεσαι οτι δε στέκει αυτό που λες.....η διάβαση μπορεί να βρίσκεται πίσω από το ασθενοφόρο και να την καλύπτει ο κόσμος....εκτός αν περιμένεις η μηχανή αφού χτυπήσει τον πεζό θα μείνει κοκκαλωμένη στο σημείο της επαφής και δε θα πάει 5-10μέτρα προς το μέρος που κοιτάζει στα κάγκελα.

Sapadak
12/07/2012, 14:37
βοηθάει στο να αντιληφθούμε οτι η μλκία πληρώνεται με αίμα.

έχεις δει ποτέ σου τα σποτάκια σχετικά με οδηγική ασφάλεια που παίζουν σε ευρωπαϊκές χώρες? με ρεαλιστικότατες αναπαραστάσεις για τις συνέπειες κακής οδηγικής συμπεριφοράς?


Θελεις την ετυμολογια ή το κατανοείς μονος σου?

the who
12/07/2012, 14:37
[QUOTE=George_Sp;2214254]βοηθάει στο να αντιληφθούμε οτι η μλκία πληρώνεται με αίμα.



αν η εικόνα σου φαίνεται σκληρή τότε μάλλον κλείνεις τα μάτια σε οτιδήποτε άσχημο γίνεται γύρω σου. και το να κλείνεις τα μάτια συνεισφέρει στο να έχεις άγνοια κινδύνου και ώριμης συμπεριφοράς απέναντι στους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου.


Ποσο καλα με ξερεις τελικα.Τη φωτο σου περιμενα μετα τοσα χρονια στους δρομους για να καταλαβω οτι η μαλακια πληρωνεται με αιμα.
Εμενα παλι αυτο με τη φωτο μου θυμιζει τους μαλακες που εχει γινει ατυχημα κι αντι να βοηθησουν περνανε με 2 χλμ για να χορτασουν αιμα.

George_Sp
12/07/2012, 14:37
τελικά η μηχανή ήταν μια 1000άρα Ζ και όχι το ΧΤ και προφανώς η φωτογραφία πιο πάνω δεν ισχύει. Αν θέλετε σβήστε τη φώτο.....εγώ θα την αφήσω για τους λόγους που εξήγησα πιο πάνω με την παράθεση στον thewho.


Θελεις την ετυμολογια ή το κατανοείς μονος σου?


μια χαρά το κατανοώ. το point σου?


Εμενα παλι αυτο με τη φωτο μου θυμιζει τους μαλακες που εχει γινει ατυχημα κι αντι να βοηθησουν περνανε με 2 χλμ για να χορτασουν αιμα.

εμένα πάλι μου κρατάει φρέσκια την ανάγκη για συνειδητή οδήγηση.

BLiTzER
12/07/2012, 14:53
ΧΩΡΙΣ διπλωμα και ΑΣΦΑΛΩΣ ΧΩΡΙΣ ασφαλεια!


Δυστυχώς, είναι σύνηθες στα σώματα ασφαλείας. "Συνάδελφος, φιλαράκι, καλή συνέχεια".

DimChios
12/07/2012, 14:55
α, καλα... μας εχει βαρεσει η ζεστη τελικα!

Δε διαβαζονται οσα διαβαζω εδω μεσα!

:whiteflag:

DimChios
12/07/2012, 14:56
Δυστυχώς, είναι σύνηθες στα σώματα ασφαλείας. "Συνάδελφος, φιλαράκι, καλή συνέχεια".

;) you've got my point

Sapadak
12/07/2012, 14:57
μια χαρά το κατανοώ. το point σου?


Αν το κατανοείς και συνεχιζεις να θες να μεινει μια πραγματικη φωτο απο το ατυχημα (ασχετα οτι ειναι αρχείου τελικα) τοτε δεν εχω να σου εξηγησω κατι παραπανω

Λυπαμε πολυ.

radd
12/07/2012, 14:57
Από τη στιγμή που χτύπησε τον ποδηλάτη και επιχείρησε να φύγει γκαζώνοντας και παραβιάζοντας κόκκινα στο κέντρο της πόλης ΔΕΝ χωρά ΚΑΜΙΑ δικαιολογία για το ΤΣΟΓΛΑΝΙ που ΔΕΝ είναι μοτοσυκλετιστής αλλά ένας από τους πολυάριθμους τα τελευταία 15 χρόνια ΧΡΗΣΤΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ.
Καμιά σχέση με ατυχία (που όλοι μπορεί να έχουμε) και καμιά σχέση με λάθος (που όλοι κάνουμε) πρόκειται για ΑΚΡΑΙΑ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.

Ανδρισμός 0 ανθρωπιά 0 - Γαμήσι ανελέητο του εύχομαι ολόψυχα.-

δίπλωμα-ασφάλεια κανένα ρόλο δεν παιζουν.

BLiTzER
12/07/2012, 15:01
δίπλωμα-ασφάλεια κανένα ρόλο δεν παιζουν.

Η ασφάλεια, ναι. Αλλά διαφωνώ για το δίπλωμα. Πρόκειται για το διαπιστευτήριο βασικών γνώσεων/ικανοτήτων οδήγησης. Βέβαια, εδώ είναι Ελλάδα...

DimChios
12/07/2012, 15:04
δίπλωμα-ασφάλεια κανένα ρόλο δεν παιζουν.

επι της ουσιας ναι, τπτ δεν αλλαζει!

Λεει άλλα πραγματα ομως η ΜΗ κατοχη τους!

Δε νομιζω να διαφωνει κι εδω καποιος!

sniper
12/07/2012, 15:05
Η ασφάλεια, ναι. Αλλά διαφωνώ για το δίπλωμα. Πρόκειται για το διαπιστευτήριο βασικών γνώσεων/ικανοτήτων οδήγησης. Βέβαια, εδώ είναι Ελλάδα...

Πηγαίνω σ' ενα δρόμο με το μηχανάκι μου... με 200, με 300 με warp 2 χωρίς δίπλωμα κι ασφάλεια.
Παραβιάζει κόκκινο φορτηγό και γίνομαι πάνω του χαλκομανία και με μαζεύει το CSI Miami.

Φταίω εγώ που δεν έχω δίπλωμα ή το φορτηγό που παραβίασε το φανάρι;

sniper
12/07/2012, 15:06
επι της ουσιας ναι, τπτ δεν αλλαζει!

Λεει άλλα πραγματα ομως η ΜΗ κατοχη τους!

Δε νομιζω να διαφωνει κι εδω καποιος!

Εσύ δλδ λες ότι επειδή ήταν μόνιμος το ναυτικό δεν ειχε δίπλωμα λόγω συναδελφικής αλληλεγγύης; Ό,τι να 'ναι..

Αν ήταν σοβαρός (που δεν ήταν προφανώς) θα είχε.

radd
12/07/2012, 15:07
Η ασφάλεια, ναι. Αλλά διαφωνώ για το δίπλωμα. Πρόκειται για το διαπιστευτήριο βασικών γνώσεων/ικανοτήτων οδήγησης. Βέβαια, εδώ είναι Ελλάδα...
το είπες μόνος σου εδώ είναι μπανανία. Να σου πω όταν έδωσα εξετάσεις για δίπλωμα το '94 (στο Φάληρο) με ένα xr250 και πέρασα επιτυχώς, γκαζώνω με το που μου είπαν "φύγε πέρασες" και βγαίνω στην παραλιακή 2 μέτρα μπροστά από ένα λεωφορείο του ΟΑΣ με τον οδηγό του (δικαίως) να μου ρίχνει καντήλια. Γι αυτό σου λέω τι να σου κάνει το δίπλωμα...

George_Sp
12/07/2012, 15:12
Αν το κατανοείς και συνεχιζεις να θες να μεινει μια πραγματικη φωτο απο το ατυχημα (ασχετα οτι ειναι αρχείου τελικα) τοτε δεν εχω να σου εξηγησω κατι παραπανω

Λυπαμε πολυ.

σου φαίνεται λάθος δηλαδή να βλέπεις την γυμνή πραγματικότητα μιας κατάστασης που έχει ως αποτέλεσμα να χαροπαλεύουν 2 παιδιά και 1 μάνα στο νοσοκομείο από έλλειψη οδηγικής παιδείας?
σου λέω ξανά οτι το να βλέπεις άσχημες εικόνες (δε μιλάω να γίνεσαι γραφικός και να ξημεροβραδιάζεσαι στο Rotten <για όσους θυμούνται> ) , σε βοηθά να κρατάς το μυαλό και τη συνείδηση στο έδαφος.
τίποτε περισσότερο τίποτε λιγότερο.

mats8282
12/07/2012, 15:14
δίπλωμα-ασφάλεια κανένα ρόλο δεν παιζουν.

Έτσι λες;;;

Και τα χρήματα να πληρώσει,οτιδήποτε χρειαστεί,για τα 2 παιδιά και την μάνα τους που θα τα βρει;;Ας ελπίσουμε να είναι μόνο νοσήλεια και όχι θάνατος ή αναπηρία...

Αν είχε δίπλωμα και ασφάλεια θα έλεγε πως του κόλλησε το γκάζι ή έκανε λάθος υπολογισμό,τον τύφλωσε ο ήλιος,κάτι τέλος πάντων και θα πλήρωνε η ασφαλιστική του...Τώρα είναι στον αέρα,κυριολεκτικά,τα θύματά του ειδικά αν δεν έχει και τίποτα στο όνομά του...


ΥΓ Και 99.5% αν διέθετε ασφάλεια-δίπλωμα θα είχε σταματήσει στο πρώτο σκηνικό με τον ποδηλάτη και δεν θα γινόταν τίποτα....

BLiTzER
12/07/2012, 15:16
Πηγαίνω σ' ενα δρόμο με το μηχανάκι μου... με 200, με 300 με warp 2 χωρίς δίπλωμα κι ασφάλεια.
Παραβιάζει κόκκινο φορτηγό και γίνομαι πάνω του χαλκομανία και με μαζεύει το CSI Miami.

Φταίω εγώ που δεν έχω δίπλωμα ή το φορτηγό που παραβίασε το φανάρι;

Το φορτηγό.

Αλλά με 300 ΚΑΙ χωρίς δίπλωμα, δε θα πάρεις πολύ μεγάλη αποζημίωση, να ξέρεις ;)

George_Sp
12/07/2012, 15:19
Το φορτηγό.

Αλλά με 300 ΚΑΙ χωρίς δίπλωμα, δε θα πάρεις πολύ μεγάλη αποζημίωση, να ξέρεις ;)

βασικά φταίει και ο μηχανόβιος που 1ον δε τηρούσε τα όρια ταχύτητας και 2ον επειδή δεν έκοψε μιας και πλησίαζε διασταύρωση με φανάρια. Εκτός αν υπάρχει η ψευδαίσθηση οτι εφόσον είναι πράσινο ανοίγω γκάζι και όλοι οι υπόλοιποι χρήστες του δρόμου (μαζί με τα λάθη τους) εξαφανίζονται ως δια μαγείας :)

THEOD
12/07/2012, 15:20
Έτσι λες;;;

Και τα χρήματα να πληρώσει,οτιδήποτε χρειαστεί,για τα 2 παιδιά και την μάνα τους που θα τα βρει;;Ας ελπίσουμε να είναι μόνο νοσήλεια και όχι θάνατος ή αναπηρία...

Αν είχε δίπλωμα και ασφάλεια θα έλεγε πως του κόλλησε το γκάζι ή έκανε λάθος υπολογισμό,τον τύφλωσε ο ήλιος,κάτι τέλος πάντων και θα πλήρωνε η ασφαλιστική του...Τώρα είναι στον αέρα,κυριολεκτικά,τα θύματά του ειδικά αν δεν έχει και τίποτα στο όνομά του...


ΥΓ Και 99.5% αν διέθετε ασφάλεια-δίπλωμα θα είχε σταματήσει στο πρώτο σκηνικό με τον ποδηλάτη και δεν θα γινόταν τίποτα....

+1000
Έχει πέσει στον λάκκο με τα κωλοδάχτυλα...

BLiTzER
12/07/2012, 15:20
βασικά φταίει και ο μηχανόβιος που 1ον δε τηρούσε τα όρια ταχύτητας και 2ον επειδή δεν έκοψε μιας και πλησίαζε διασταύρωση με φανάρια. Εκτός αν υπάρχει η ψευδαίσθηση οτι εφόσον είναι πράσινο ανοίγω γκάζι και όλοι οι υπόλοιποι χρήστες του δρόμου (μαζί με τα λάθη τους) εξαφανίζονται ως δια μαγείας :)

Ναι, αλλά εδώ μιλάμε εγώ και ο σνάιπερ. Οι "σωστές" απόψεις δε μας απασχολούν :P

sniper
12/07/2012, 15:21
Το φορτηγό.

Αλλά με 300 ΚΑΙ χωρίς δίπλωμα, δε θα πάρεις πολύ μεγάλη αποζημίωση, να ξέρεις ;)

OK, ας καταλήξουμε λοιπόν στο ότι δεν είναι άσπρο/μαύρο το θέμα..

Εκτός αν θέλετε αστυνόμευση στυλ US. Παραβιαζεις στόπ (δλδ δεν κοκάλωσες το οχημα αλλά απλά έκοψες για να δεις - ναι ξέρω, όλοι μας σταματάμε, και φυσικά πριν τις διαβάσεις), βρίσκεσαι πάνω στο καπώ και σε ψάχνουν ενώ ο άλλος σε σημαδεύει με το όπλο...

Όλοι μας με τα διπλώματα και τις ασφάλειες τηρούμε τον ΚΟΚ, δεν κάνουμε διηθίσεις, δεν σουζάρουμε και δεν τραυματίζεται (ελαφρά κωλοφαρδάκια) ο συνεπιβάτης μας, κλπ κλπ

Μια χαρά.. συνεχίστε..

Sapadak
12/07/2012, 15:21
σου φαίνεται λάθος δηλαδή να βλέπεις την γυμνή πραγματικότητα μιας κατάστασης που έχει ως αποτέλεσμα να χαροπαλεύουν 2 παιδιά και 1 μάνα στο νοσοκομείο από έλλειψη οδηγικής παιδείας?
σου λέω ξανά οτι το να βλέπεις άσχημες εικόνες (δε μιλάω να γίνεσαι γραφικός και να ξημεροβραδιάζεσαι στο Rotten <για όσους θυμούνται> ) , σε βοηθά να κρατάς το μυαλό και τη συνείδηση στο έδαφος.
τίποτε περισσότερο τίποτε λιγότερο.

Ξεχνας οτι ειναι δημοσιο φορουμ και οτι προσβαση μπορει να εχει οποιοσδηποτε.
Συνεχιζεις και επιμενεις παντως.

Και σου ξαναλεω, οτι ΑΛΛΟ πραγμα η διαφημισεις TH!iNK της γηραιας αλιβιωνας και αλλο πραγμα αυτο που ανέβασες.

Ολοι εχουμε πεσει (ή θα πεσουμε συντομα) και τις ξερουμε απο πρωτο χερι αυτες τις εικονες, δε χρειαζομαστε κατι να μας το θυμιζει. Καποιοι ειμαστε "τυχεροι" και εχουμε και σημαδια απο τις πτωσεις μας.

radd
12/07/2012, 15:25
Έτσι λες;;;

Και τα χρήματα να πληρώσει,οτιδήποτε χρειαστεί,για τα 2 παιδιά και την μάνα τους που θα τα βρει;;Ας ελπίσουμε να είναι μόνο νοσήλεια και όχι θάνατος ή αναπηρία...

Αν είχε δίπλωμα και ασφάλεια θα έλεγε πως του κόλλησε το γκάζι ή έκανε λάθος υπολογισμό,τον τύφλωσε ο ήλιος,κάτι τέλος πάντων και θα πλήρωνε η ασφαλιστική του...Τώρα είναι στον αέρα,κυριολεκτικά,τα θύματά του ειδικά αν δεν έχει και τίποτα στο όνομά του...


ΥΓ Και 99.5% αν διέθετε ασφάλεια-δίπλωμα θα είχε σταματήσει στο πρώτο σκηνικό με τον ποδηλάτη και δεν θα γινόταν τίποτα....

Μιλώ για ακραία αντικοινωνική συμπεριφορά και όχι για το τι γίνεται μετά το ατύχημα/δυστύχημα, επίσης για το ότι θα σταματούσε αν είχε ασφάλεια μην είσαι καθόλου σίγουρος, εμένα με έχει εγκαταλείψει ασφαλισμένο αυτοκίνητο.
Η αίσθηση μου με βάση αυτά που διαβάζουμε (αλλά και το ότι είναι ένστολος - πολύ μεγάλο ποσοστό "ένστολων" είναι αντικοινωνικοί και μισάνθρωποι) είναι πως προκειται για τσόγλανο του κερατά.

sniper
12/07/2012, 15:25
βασικά φταίει και ο μηχανόβιος που 1ον δε τηρούσε τα όρια ταχύτητας και 2ον επειδή δεν έκοψε μιας και πλησίαζε διασταύρωση με φανάρια. Εκτός αν υπάρχει η ψευδαίσθηση οτι εφόσον είναι πράσινο ανοίγω γκάζι και όλοι οι υπόλοιποι χρήστες του δρόμου (μαζί με τα λάθη τους) εξαφανίζονται ως δια μαγείας :)

Εσύ δεν είσαι αυτός που με τα φρη ντέυ γράφει στα @@ του όλους τους υπόλοιπους;

hidefnick
12/07/2012, 15:25
Το φορτηγό.

Αλλά με 300 ΚΑΙ χωρίς δίπλωμα, δε θα πάρεις πολύ μεγάλη αποζημίωση, να ξέρεις ;)

Με δίπλωμα ή χωρίς η συνυπαιτιότητα είναι δεδομένη.

Οσο για τα υπόλοιπα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ που διαβάζουμε ΕΔΩ ΜΕΣΑ, απλά δικαιολογούν την αντίδραση της κοινωνίας απέναντί στα μηχανάκια. Πραγματικά μερικοί δεν την παλευετε με την καμία.

Και πραγματικά κρίμα για το moto.gr

BLiTzER
12/07/2012, 15:27
OK, ας καταλήξουμε λοιπόν στο ότι δεν είναι άσπρο/μαύρο το θέμα..


Ναι, αλλά επηρρεάζεσαι από ότι βλακεία έχεις δει εδώ μέσα και ξεχνάς με ποιον μιλάς. Δεν έχω λάβει θέση όσον αφορά την υπαιτιότητα ακόμα, γιατί δεν έχω αρκετά στοιχεία. Δεν έσπευσα να κάψω τον τύπο (ούτε να τον δικαιολογήσω, βέβαια), γιατί ξέρω πως είναι να σου πετάγονται πεζοί/ποδηλάτες από το πουθενά και να απαιτούν προτεραιότητα με τον τσαμπουκά, ενώ δεν τη δικαιούνται. Κάποια στιγμή πρέπει να πάθουν για να μάθουν κι αυτοί, όσο σκληρό κι αν ακούγεται.

Αυτό που είπα είναι ότι το δίπλωμα, υπό κανονικές συνθήκες, αποδεικνύει ότι κατέχεις βασικές αρχές οδήγησης και την ικανότητα να κουμαντάρεις το όχημά σου. Αυτό δε σημαίνει απαραίτητα ότι αν ΔΕΝ το έχεις, ΔΕΝ έχεις και τις ικανότητες, αλλά σίγουρα δεν υπάρχει κανείς τρόπος να το αποδείξεις στην πολιτεία.

MitsosNaked
12/07/2012, 15:28
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=151210&catid=3


ΟΥΚάς ήταν τελικά. Απλά μου κάνει εντύπωση πως αυτοί θεωρούνται τέρατα ψυχραιμίας ειδικά σε περιπτώσεις ζωής και θανάτου.

BLiTzER
12/07/2012, 15:29
Με δίπλωμα ή χωρίς η συνυπαιτιότητα είναι δεδομένη.


Μπα, λάθος κάνεις. Εύκολα δίνεις 100% υπαιτιότητα στην παραβίαση σηματοδότη ;)

sniper
12/07/2012, 15:29
Με δίπλωμα ή χωρίς η συνυπαιτιότητα είναι δεδομένη.

....

Και πραγματικά κρίμα για το moto.gr

Αν είχα διπλωμα θα ήταν ΝΟΜΙΚΑ οκ.. το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο; :winka:

To moto είνια μια πλατφόρμα που ο καθείς εκθέτει τις απόψεις του κι εκτίθεται στον κόσμο που διαβάζει. Δεν υπάρχει κρίμα σ' αυτό.

sniper
12/07/2012, 15:31
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=151210&catid=3


ΟΥΚάς ήταν τελικά. Απλά μου κάνει εντύπωση πως αυτοί θεωρούνται τέρατα ψυχραιμίας ειδικά σε περιπτώσεις ζωής και θανάτου.

Εχουν εκπαιδευτεί για να σκοτώνουν (μεταξύ άλλων πραγμάτων). Όχι να οδηγούν μηχανάκια στην Αθήνα.

ΑΝ ισχύει το δημοσίευμα..

MitsosNaked
12/07/2012, 15:33
Εχουν εκπαιδευτεί για να σκοτώνουν. Όχι να οδηγούν μηχανάκια στην Αθήνα.

ΑΝ ισχύει το δημοσίευμα..

Έχουν εκπαιδευτεί να είναι ψύχραιμοι και να σκέφτονται λογικά σε καταστάσεις που η συντριπτική πλειοψηφία δέν φαντάζεται κάν.

George_Sp
12/07/2012, 15:33
Ξεχνας οτι ειναι δημοσιο φορουμ και οτι προσβαση μπορει να εχει οποιοσδηποτε.
Συνεχιζεις και επιμενεις παντως.

Και σου ξαναλεω, οτι ΑΛΛΟ πραγμα η διαφημισεις TH!iNK της γηραιας αλιβιωνας και αλλο πραγμα αυτο που ανέβασες.

Ολοι εχουμε πεσει (ή θα πεσουμε συντομα) και τις ξερουμε απο πρωτο χερι αυτες τις εικονες, δε χρειαζομαστε κατι να μας το θυμιζει. Καποιοι ειμαστε "τυχεροι" και εχουμε και σημαδια απο τις πτωσεις μας.

εφόσον έχουν όλοι πρόσβαση αυτό σημαίνει οτι διαβάζουν και όσοι δεν έχουν πέσει ή δεν ξέρουν από πρώτο χέρι αυτές τις εικόνες γιατί δεν έτυχε να είναι εν ώρα ατυχήματος/δυστυχήματος, μπροστά. επομένως τους κάνει εν δυνάμει άγνωστους με την κατάσταση. το οτι υπάρχουν άτομα που έχουν πέσει και αυτές οι εικόνες φέρνουν αναμνήσεις πικρές ή στενάχωρες, τί σημαίνει? οτι πρέπει να μην σφίξουμε τα δόντια για χάρην της ενημέρωσης όσων δεν έχουν τέτοιες εμπειρίες?

είναι σαν να λες στον παππούλη σου που ανέβηκε τα βουνά της Ηπείρου και πολέμησε τον εχθρό να ξεχάσει όσα έζησε και να μην τα εξιστορήσει στα εγγόνια του τί σημαίνει πόλεμος, γάγγραινα, τραύμα από σφαίρες, πείνα και δυστυχία όταν ξεψυχούσε δίπλα ο αδερφός σου.
Αν χαθεί η μεταλαμπάδευση των εμπειριών και των γνώσεων από τους παλιούς στους νέους πού θα στηριχθούμε? Μόνο σε απόλυτα λιτό και φτωχό γραπτό λόγο?
Ίδια περίπτωση είναι και όταν σε διπλανό θέμα οι παλιοί συμβουλεύουν το νέο να πάρει honda brosSSSSSSS ή CB1 αντί το Sym Wolf για πρώτη μηχανή. Τελείως διαφορετικές κατηγορίες αλλά επί της ουσίας η ίδια τακτική.

και όχι...δεν είμαι από αυτούς που διψώ για αίμα και χαζεύω στα ατυχήματα απλά για να γεμίσω τη μέρα μου. Θα πλησιάσω και θα προσφέρω ότι βοήθεια χρειαστεί χωρίς να περιμένω να συμβεί το μοιραίο.

Sapadak
12/07/2012, 15:34
Ειλικρινα απορω ποσα απο αυτα που δημοσιευονται ειναι @@διες και ποσα αληθεια

sniper
12/07/2012, 15:36
Έχουν εκπαιδευτεί να είναι ψύχραιμοι και να σκέφτονται λογικά σε καταστάσεις που η συντριπτική πλειοψηφία δέν φαντάζεται κάν.

Πολύ Ράμπο βλέπετε...

Έχεις περάσει κάποιο σχολείο εκεί;

spyrakos35
12/07/2012, 15:39
Και πραγματικά κρίμα για το moto.gr

ασχετο

μην μπλέκουμε την βούρτσα με την χτένα....

το μοτο.τζι-αρ δεν φταίει σε τίποτα για τα αναγραφομενά ΜΑΣ (πρώτο πρόσωπο - με συμπεριλαμβάνω) σε αυτό το τόπικ....

και δεν είμαι ούτε μοντ ούτε τίποτα....

Sapadak
12/07/2012, 15:39
όσοι δεν έχουν πέσει ή δεν ξέρουν από πρώτο χέρι αυτές τις εικόνες γιατί δεν έτυχε να είναι εν ώρα ατυχήματος/δυστυχήματος, μπροστά. επομένως τους κάνει εν δυνάμει άγνωστους με την κατάσταση.

Το οτι καποιοι δε θελουν να τις δουνε αλλα εσυ πεταξες μια φωτο φατσα-φορα δε το εχεις σκεφτει ετσι?
Οτι απο επιλογη καποιοι δε θελουν να βλεπουν τετοιες εικονες μπα ε?

2 ειδη αναβατων
Αυτοι που πεσαν και αυτοι που θα πέσουν (μακαρι να παραμεινεις στη 2η κατηγορια για οσο το δυνατον περισσοτερο) και η εμπειρία σου απο τετοια ατυχηματα να μεινει στις φωτογραφιες, αλλα το να μου πετας μια φωτο εμενα που δεν εχω πεσει και δεν εχω δει απο πρωτο χερι τετοιες εικονες χωρις να εχω τη δυνατοτητα "αποφυγης" δε το ειχες σκεφτει.
Δε πειραζει, ελπιζω πλεον να εισαι προσεχτικοτερος και τουλάχιστον αν συνεχιζεις να το κανεις να βαζεις μια προειδοποίηση ή να τις φορτωνεις καπου αλλου πετοντας ενα crosslink για να το ανοιγουν ΟΣΟΙ θελουν και να μη την βλεπουν ΟΛΟΙ

George_Sp
12/07/2012, 15:42
δίκιο. πάω να κάνω edit με spoiler και ζητώ συγγνώμη.

BLiTzER
12/07/2012, 15:42
να βαζεις μια προειδοποίηση ή να τις φορτωνεις καπου αλλου πετοντας ενα crosslink για να το ανοιγουν ΟΣΟΙ θελουν και να μη την βλεπουν ΟΛΟΙ

Εισηγηθείτε να ενσωματώσουν το [spoiler] tag.

MitsosNaked
12/07/2012, 15:43
Πολύ Ράμπο βλέπετε...

Έχεις περάσει κάποιο σχολείο εκεί;

Άν ήμουνα επηρεασμένος απο το Ράμπο σίγουρα δέ θα μιλούσα για ψυχραιμία.

Δηλαδή τους θεωρείς εκπαιδευμένους στο να σκοτώνουν αλλά ανεκπαίδευτους στην ψυχολογική πίεση;:dizzy:

sniper
12/07/2012, 15:47
Άν ήμουνα επηρεασμένος απο το Ράμπο σίγουρα δέ θα μιλούσα για ψυχραιμία.

Δηλαδή τους θεωρείς εκπαιδευμένους στο να σκοτώνουν αλλά ανεκπαίδευτους στην ψυχολογική πίεση;:dizzy:

κοίτα, δεν μιλάς για κάποιον έμπειρο ΟΥΚα.. μιλάς για έναν ΕΠΟΠ 21 ετών... ΑΝ, ΑΝ ισχύει το δημοσίευμα.. Μπορεί να έχει μάθει να πηγαίνει στην άβυσο, να βάζει εκρηκτικά κια γύρω του να σκάνε όλμοι κλπ κλπ αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είχε ξαναδεί μια μάνα με 2 παιδιά κομμάτια στο δρόμο και να διατήρησε την ψυχραιμία του;

Διατήρηση της ψυχραιμίας κάτω από τέτοιες συνθήκες συνήθως σημαίνει απανθρωπιά.. γνώμη μου, βέβαια...

DimChios
12/07/2012, 15:50
Εσύ δλδ λες ότι επειδή ήταν μόνιμος το ναυτικό δεν ειχε δίπλωμα λόγω συναδελφικής αλληλεγγύης; Ό,τι να 'ναι..

Αν ήταν σοβαρός (που δεν ήταν προφανώς) θα είχε.


μλκ διαβαζε τι γραφω και σε ποιον κανω quote :rolleyes:

στο 2ο σκελος σου συμφωνω. κατι τετοιο εννοω αλλωστε

ADVENTURAZ
12/07/2012, 15:55
Διατήρηση της ψυχραιμίας κάτω από τέτοιες συνθήκες συνήθως σημαίνει απανθρωπιά.. γνώμη μου, βέβαια...

Και δικη μου επισης...αλλα ΑΝ,λεω ΑΝ τελικα ειναι απανθρωπος...τι ?

sniper
12/07/2012, 16:03
Άν ήμουνα επηρεασμένος απο το Ράμπο σίγουρα δέ θα μιλούσα για ψυχραιμία. Δηλαδή τους θεωρείς εκπαιδευμένους στο να σκοτώνουν αλλά ανεκπαίδευτους στην ψυχολογική πίεση;:dizzy: κοίτα, δεν μιλάς για κάποιον έμπειρο ΟΥΚα.. μιλάς για έναν ΕΠΟΠ 21 ετών... ΑΝ, ΑΝ ισχύει το δημοσίευμα.. Μπορεί να έχει μάθει να πηγαίνει στην άβυσο, να βάζει εκρηκτικά κια γύρω του να σκάνε όλμοι κλπ κλπ αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είχε ξαναδεί μια μάνα με 2 παιδιά κομμάτια στο δρόμο και να διατήρησε την ψυχραιμία του; Διατήρηση της ψυχραιμίας κάτω από τέτοιες συνθήκες συνήθως σημαίνει απανθρωπιά.. γνώμη μου, βέβαια...