PDA

View Full Version : Αναβίωση των αγώνων στο Τατόϊ



Σελίδες : 1 2 [3]

sapila racing
14/09/2012, 12:03
Οφείλω να δώσω τα εύσημα στο έτερο μέλος του team Sapilas Κον Λουκά για την εμφάνιση του στο Τατόι.Αν μελετήσετε λίγο τα αποτελέσματα που πια εχουν χωριστεί σε 2 κατηγορίες <500cc & 500cc> και δείτε τι μηχανάκια πέρασε με το SR των πάλαι ποτέ 32 ίππων θα καταλάβετε...
ΥΓ Βεβαίως όταν πρόσφατα έμαθα ότι είχε σχέση και με κάτι παλαιά Bultaco (ακούς Λώρενς) τότε "ανέβηκε" πιο πολύ στην εκτίμησή μου !
Άντε και του χρόνου με Metralla............

O Λουκάς είναι μια κατηγορία μόνος του.
Το SR του βέβαια δεν ειναι ακριβώς των 32 ίππων, αλλά και παλι ειναι ο ηρωας της υπόθεσης. ;)
Ο Kawasakias με το ΚΗ400 ακόμα δεν θα το εχει χωνέψει φαντάζομαι.

Oσο για το Metralla, αυτό που έτρεχε δεν το είδα να πηγαίνει καλά, κατι πρέπει να είχε το μηχανάκι.

christof40
14/09/2012, 12:17
με αυτο το ματσουλες επαθα πλακα.500cc και πηγαινε ετσι?στις ευθειες δεν το επιανε κανενας.
ποσα αλογα εχει?:a23:

sapila racing
14/09/2012, 12:24
με αυτο το ματσουλες επαθα πλακα.500cc και πηγαινε ετσι?στις ευθειες δεν το επιανε κανενας.
ποσα αλογα εχει?:a23:

Εχει 52 ίππους στον τροχό (σε original μορφη) και βαρος 150 κιλά, τελική 215. Βασικά είναι αγωνιστική μοτοσυκλέτα που έτρεχε GP500 και αγωνες στο Isle of Man.
H συγκεκριμμένη μαλιστα ειχε τρεξει ΙΟΜ σχετικα πρόσφατα πριν ερθει στην Ελλάδα.
Ανηκει στον Παναγιώτη Μαριολόπουλο, τον πρόεδρο της Λεσχης Φιλων Κλασσικής Μοτοσυκλέτας που την παραχώρησε στον Βασίλη Γεωργακόπουλο για τον αγώνα.
Και αποδείχτηκε οτι και η μοτο και ο οδηγός είναι ακόμα οχι μονο ετοιμοπόλεμοι, αλλά κάτι παραπάνω!

ΤΙΝΑ
14/09/2012, 13:08
βαλε και οτι μια εβδομαδα πριν πηγε για δοκιμη στα Μεγαρα και γυρναγε 1:18 ανετα!!!
plus οτι ερχεται στο μαγαζι και μου λεει ''ε , μωρε τι να το κανω , φρενα δεν εχει , αναρτησεις δεν εχει , το μοτερ το εφτιαξα αλλα θελει κατι μαζεματακια , να κατασκευασω καρμπιλατερ να κανω αυτο το αλλο ...'''
και εγω τον κοιταζα με κατι ματια ΝΑ!!! μα τι λεει τωρα...σουργελο νομιζα οτι ηταν το gp 50 .
την Κυριακη παθαμε πλακα ολοι μας!!!

Corvo
14/09/2012, 13:34
βαλε και οτι μια εβδομαδα πριν πηγε για δοκιμη στα Μεγαρα και γυρναγε 1:18 ανετα!!!
plus οτι ερχεται στο μαγαζι και μου λεει ''ε , μωρε τι να το κανω , φρενα δεν εχει , αναρτησεις δεν εχει , το μοτερ το εφτιαξα αλλα θελει κατι μαζεματακια , να κατασκευασω καρμπιλατερ να κανω αυτο το αλλο ...'''
και εγω τον κοιταζα με κατι ματια ΝΑ!!! μα τι λεει τωρα...σουργελο νομιζα οτι ηταν το gp 50 .
την Κυριακη παθαμε πλακα ολοι μας!!!

:lol: φαντασου να πηγαινε κιολας ε; :lol:

sapila racing
14/09/2012, 14:00
βαλε και οτι μια εβδομαδα πριν πηγε για δοκιμη στα Μεγαρα και γυρναγε 1:18 ανετα!!!
plus οτι ερχεται στο μαγαζι και μου λεει ''ε , μωρε τι να το κανω , φρενα δεν εχει , αναρτησεις δεν εχει , το μοτερ το εφτιαξα αλλα θελει κατι μαζεματακια , να κατασκευασω καρμπιλατερ να κανω αυτο το αλλο ...'''
και εγω τον κοιταζα με κατι ματια ΝΑ!!! μα τι λεει τωρα...σουργελο νομιζα οτι ηταν το gp 50 .
την Κυριακη παθαμε πλακα ολοι μας!!!

Bάλε όμως και οτι αυτό το G50 εχει 6ρι κιβωτιο, τιτανιο μπιέλα κλπ κλπ.
Τούμπανο είναι το άτιμο, αλλά ο Γεωργακόπουλος είναι ακόμα πιο τούμπανος. Ειχα καιρό να τον δω με τετοιο χαμόγελο!

MG-KTiNoS
14/09/2012, 19:30
Ο Kawasakias με το ΚΗ400 ακόμα δεν θα το εχει χωνέψει φαντάζομαι.

Μπά έξω καρδιά είναι...
;)

sapila racing
14/09/2012, 22:25
Μπά έξω καρδιά είναι...
;)

Tον ξέρω κι εγώ, και ξερει κι αυτός τον Λουκά γι αυτό το έγραψα. ;)

sapila racing
19/09/2012, 13:35
Φωτό απο την διοργάνωση μπορείτε να δείτε πλέον κι εδω:

http://www.classicbike.gr/content/pg/#/content/01races/06Other%20Rallyes/00000097tatoicircuit2012/

sapila racing
28/09/2012, 12:16
Χτες βρήκα αλλη μια ωραία φωτό που μου έβγαλε καποιος στον αγώνα.
Δεν είχα δεί αλλη που να φαίνεται το μηχανακι ετσι απ το πλάι. :)
Η φωτό είναι απο εδω
http://postimage.org/gallery/7pbay1zo/ κι εχει κι αλλες.
Ευχαριστώ τον φωτογράφο, κι ας μην ξέρω ποιός είναι.

Οσο ξαναβλέπω φωτό αλλά και το video του αγώνα τόσο μου ξανάρχεται ολος ο αγώνας στο μυαλό και κατι παθαίνω!
Του χρόνου θα είμαστε όλοι πιο έτοιμοι! :beer:

sapila racing
14/10/2012, 00:49
Eμαθα οτι τον Ιούνιο 2013 θα έχουμε πάλι αγώνες στο Τατόι.
Ετοιμαστείτε!! :beer:

lepsi
16/02/2013, 23:52
ελπιζω να αρεσε και σε αλλουσ το μηχανακι του πατερα οπωσ σε εσενα 282267 και οταν το αγορασαμε ηταν ετσι

MG-KTiNoS
17/02/2013, 10:31
Eμαθα οτι τον Ιούνιο 2013 θα έχουμε πάλι αγώνες στο Τατόι.
Ετοιμαστείτε!! :beer:

τι θέλει για να γραφτείς ?

:D

sapila racing
17/02/2013, 12:49
τι θέλει για να γραφτείς ?

:D

Να εχεις η να σου δώσουν μηχανάκι με πιστοποίηση FIVA. :wave2:
Eτοιμαστείτε! :beer:

&lepsi
Ωραίο το Kawasaki του πατέρα σου!