PDA

View Full Version : Πολύ κρύο τον χειμώνα του '88



bulmont
21/07/2012, 12:43
Λοιπόν μιάς και το ΜΟΤΟ.GR μας τά 'κλασε, οπότε σερφάρισμα πάπάλα, σκέφτηκα να γράψω κι' εγώ μιά ιστορία περασμένων εποχών και συναισθημάτων.
Στο κάτω κάτω ευκαιρία ειναι, τώρα που χρόνος υπάρχει, να ξεκινήσω κι' εγώ να ανασύρω μνήμες απ' τα παλιά τα χρόνια.......
Γυρνάμε λοιπόν πίσω στα '80ς και συγκεκριμένα στον χειμώνα του 1988. Φεβρουάριος. Την περίοδο εκείνη, βρίσκομαι σε ''σχέση'' με πρόσωπο το οποίο σπουδάζει Θεσ/νίκη. Τελευταίες συναντήσεις μας, ηταν την περίοδο των γιορτών, Δεκέμβρης '87 πρός Ιανουάριο 88. Είμαστε λοιπόν στα μέσα Φεβρουαρίου, μεσοβδόμαδα, Τρίτη πιθανόν και η ημέρα ειναι άπαιχτη. Από εκείνες τις λιακάδες του χειμώνα που τραβάνε εκδρομή... Καθότι κινητά δεν υπήρχαν
αλλά και τα τηλέφωνα σε σπίτια φοιτητών ήταν σπάνια η επικοινωνία ήταν αραιή και από τηλέφωνα περιπτέρων με αποτέλεσμα μόνο να με καλεί το αίσθημα,
ενώ εγώ δεν μπορούσα να καλέσω.......Εχοντας λοιπόν μιά διεύθυνση μιάς και αλληλογραφούσαμε με την δεσποινίδα ξεκινάω από Πάτρα μες στην καλή χαρά γιά ταξιδάκι έκπληξη στην Θεσ/νίκη.......
Από εξοπλισμό μην περιμένετε τίποτα το εξεζητημένο. Κράνος GBL (είπαμε '80ς) full-face όμως Μπουφάν τζίν με αντιανεμικό επέξω κάνα δυό μπλούζες και μέσα από το παντελόνι, κλασικά,........πυτζάμα. Τι άλλο;;;;; Α και γάντια πλαστικά αγορασμένα από το Μαρκάτο (το Μοναστηράκι της Πάτρας) Την αμφίεση συμπλήρωνε κασκόλ διπλοτυλιγμένο στον λαιμό καθότιν ούτε το τζίν μπουφάν ούτε το αντιανεμικό έκλειναν καλά (το τζιν το μπουφάν όμως ήταν από τα καλά με την γούνινη επένδυση και Levis παρακαλώ. Το δε πατούμενο μπότα καουμπόικια με διπλές κάλτσες φυσικά
Και περνάμε στην μοτοσυκλέττα. ΒΜW τσόπερ με μπροστινό από ΥAMAHA IT 490 με 20 πόντους προσθήκες. Τιμόνι .........(δεν μπορώ να το περιγράψω)
Φρένο μπροστινό δεν υπήρχε μιάς και η εμπρός ζάντα ηταν χυτή με δισκόφρενο και ασύμβατη με το πηρούνι από το YAMAHA το οποίο ειχε ταμπούρο.....
Τα φώτα τα κλασσικά εξάβολτα λυχναράκια και η σέλα ινδιάνικη ιδιοκατασκευή

264385

bulmont
21/07/2012, 12:44
Ο καιρός όπως είπα τέλειος, τα φράγκα υπεραρκετά για να μείνω καμμιά βδομάδα Θεσ/νικη, και φύγαμε. Κλασσική διαδρομή Ρίον-Αντίριο, Ναύπακτος, Ιτέα, Μπράλλος, Λαμία, Λάρσα (ουπ συγνώμη Λάρισα ήθελα να γράψω). Κάπου μετά τον Πλαταμώνα άρχισε να το τσούζει μιάς και ήταν πλέον περασμένες τρείς και τα βουνα τριγύρω γεμάτα χιόνι......Ομως εγώ έπλεα σε πελάγη ευτυχίας. Σε λίγο θα έφτανα στο μωρό και τίποτα δεν με πτοούσε.....
Ειχε πέσει η νύχτα όταν έφτασα στην Θεσ/νίκη και χρειάστηκα σκάρτες δύο ώρες να βρώ το σπίτι της κοπελιάς ρωτώντας ξανά και ξανά μιάς και δεν την ήξερα καθόλου την πόλη......Αλλωστε, ήταν και η πρώτη μου φορά που πήγαινα οδηγώντας μόνος μου, μιάς και μέχρι τότε ,μόνο με το κτελ ειχα περάσει από Θεσ/νικη πηγαίνοντας γιά Αλεξανδρούπολη, σαν φαντάρος.
Με τα πολλά βρήκα το σπίτι, ένα διώροφο αρκετά παλιό, κάπου στην παλιά πόλη, μεσα σε κάτι στενά. Κλειδώνω την μοτοσυκλέττα (μην πείτε μαλακίες, ένα πέταλο έβαλα και έκλεισα την βενζίνη) φόρεσα το καλύτερό μου χαμόγελο (ειχα -και έχω- δυό μπροστινά σπασμένα δόντια) και χτύπησα το κουδούνι.
Μιλάμε όμως γιά κτίριο διαμορφωμένο σε μικρές φοιτητογκαρσονιέρες όπου έμεναν -τι άλλο- φοιτητές. Μου ανοίγει λοιπόν η (ας την πούμε) Μαρία φορώντας ενα λευκό μπλουζάκι μόνον, και διακρίνω μέσα στο δωμάτιο στο στρώμα (δεν υπήρχε κρεβάτι) έναν τύπο να καπνίζει αρρειμανίως. Εγώ κάγκελο και από το κρύο και από την έκπληξη, η Μαρία κάγκελο γιατί περίμενε κάποια φίλη της και γι' αυτό και άνοιξε την πόρτα χωρίς να ρωτήσει και της βγήκα εγώ φάντης μπαστούνι.........
Τα υπόλοιπα δεν σας ενδιαφέρουν, δεν σας αφορούν, οπότε πάμε παρακάτω στην επόμενη μέρα. Ξύπνησα σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου και βγαίνοντας να πάρω την μοτό να γυρίσω Πάτρα, γαμοσταυρίζοντας την πόλη, τους φοιτητές, τις φοιτήτριες, αντικρύζω το μηχανάκι και τα πάντα όλα τριγύρω άσπρα.... Ειχε αρχίσει από την νύχτα και χιόνιζε. Με την τσαντίλα και το σκάσιμο που είχα όμως δεν με πτοούσε τίποτα. Ξεκλειδώνω και ξεκινάω το ταξίδι της επιστροφής. Γιά καλή μου τύχη ειχα μείνει σ ένα ξενοδοχείο πρός την έξοδο και έτσι αφού φουλάρισα βγήκα Εθνική οδό. Τ' αυτοκίνητα, νταλίκες κλπ κινούντο σε μονή σειρά μιάς και ήταν ανοικτή από τα εκχιονιστικά (και από την κίνηση) μόνο μία λωρίδα σε κάθε κατεύθυνση. Η ταχύτητα πρέπει να ήταν γύρω στά 50χλμ/ώρα. Ηταν αδύνατον είτε να προσπεράσω είτε να κινηθώ γρηγορότερα. Ο δρόμος γλύστραγε πάρα πολύ και οδηγούσα όρθιος και σφιγμένος μιάς και συνέχεια είχα μικρογλυστρήματα. Με τα πολλά,με άπειρες στάσεις, μακαρίζοντας τα κύλινδρα του ΒΜW, που σε κάθε στάση αλλά και στην πορεία με ζέσταιναν, έφτασα το σούρουπο στην ........Λάρισα. Ημουν ξυλιασμένος, βρεμένος (και σκασμένος) οπότε ξανά ξενοδοχείο, μπάνιο και κρεβάτι τρέμοντας σαν σκύλος.....και πίνοντας το ένα τσάι μετά το άλλο..........
Την επόμενη μέρα ο καιρός είχε βελτιωθεί αρκετά. Συνεφιά μεν αλλά χωρίς το χιονόνερο της προηγούμενης μέρας. Ξανα στην εθνική οδό με κανονική κίνηση και μεγαλύτερες τελικές με κυριότερο πρόβλημα τον αέρα.... Πέρασα την Λαμία και έκανα δεξιά γιά Ιτέα. Στο οροπέδιο της Γραβιάς ειχε βροχή γιά λίγο, πέρασα και από τους βωξίτες και ξεκίνησα το κατέβασμα πρός Αμφισσα. Θα 'πρεπε μάλλον να πώ το κατρακύλισμα....πρός την Αμφισσα....
Φτάνοντας στην πρώτη δεξιά κατηφορική φουρκέτα και τσιμπόντας λίίίίγο το πίσω φρένο ούτε που κατάλαβα πως βρέθηκα κάτω να σέρνομαι μαζί με την μηχανή. Αφού σύρθηκα περίπου 10-15 μέτρα σταμάτησα και προσπάθησα να σηκωθώ όρθιος όμως οι μπότες οι καουμπόικες που φόραγα ειχαν αντίθετη γνώμη και χαμηλή πρόσφυση στο παγωμένο οδόστρωμα..... Μετά από κάνα τριάρι αποτυχημένες προσπάθειες κατάφερα να σηκωθώ και άρχισα να προσπαθώ να σηκώσω την μοτοσυκλέττα. Η οποία όμως κάθε φορά που έκανα απόπειρα να την σηκώσω, σερνόταν πρός το πίσω Με τα πολλά την στρίμωξα κάπου στην εξωτερική της φουρκέτας και κατάφερα να την στήσω όρθια. Αυτό επαναλήφθηκε άλλες τρείς-τέσσερις φορές μέχρι το τέλος της παγωμένης κατηφόρας λίγο πρίν από την Αμφισσα.
Μάλιστα γιά να αποφεύγω την χρήση του φρένου είχα βγάλει τις πίπες από τα μπουζί ώστε να κυλάει η μηχανή με ταχύτητα (πρώτη) στο κιβώτιο και να περαμένει και σβηστή ώστε να με φρενάρει λίγο ο κινητήρας (είπαμε διακόπτης δεν υπήρχε.Μιά φορά έξω από το σπίτι μου ένας φίλος
την έβαλε μπροστά και έφυγε και η μηχανή δούλευε και 'γώ δεν ξέρω πόση ώρα.....) και να αποφεύγω την χρήση του φρένου μιάς και κάθε φορά που το πάταγα παραπάνω από δυό - τρία δεύτερα.. βρισκόμουν πεσμένος κάτω.... Μιλάμε γιά πολύ πάγος στην ορεινή Φωκίδα τον Φεβρουάριο του 1988................

taisteal
21/07/2012, 14:22
πολυ ωραια η ιστορια και ο τροπος που την περιγραφεις,αν και θα ηθελα να διαβασω και την συνεχεια μετα το ανοιγμα της πορτας.

υ.γ η φωτο ολα τα λεφτα.

chr1s_86
21/07/2012, 14:29
:beer::beer::beer:

panagiwths
21/07/2012, 14:31
Ωραία ιστορία (με αναμενόμενη πλοκή την στιγμή τις συνάντησης ;) )
Σημασία έχει πως αυτό το ταξίδι θα σου μείνει αξέχαστο... αυτά μένουν...
*Και ο πατέρας μου την ίδια μηχανή είχε !! (τι τραβούσατε τότε για να γ@μτε !!!!!!!! :a012:)

hondaRR
21/07/2012, 14:50
:a46::a46::a46:

mclaren
21/07/2012, 16:50
:a46::a46: τι μου θύμησες τωρα!!!
το ιδιο ειχα κανει φιλε μου απο ζακυνθο για Ιωάννινα το 93 με ενα DT 200R με τακουνωτο λαστιχο φεβρουαριο και γω.
εξοπλισμο παραπλήσιο με το δικο σου εκτος τις καουμποικες εγω ειχα αρβυλα και με 2 ψυλοδιαφορες :lol:
τι κοπελια την βρηκα μονη και περασα φίνα και αγορασα 2 χωραφια μονο:lol::lol:
να σαι καλα ρε φιλε για τις αναμνήσεις που μου θύμησες.:beer:

Υ.Γ. γραφτηκα για να σου απαντησω:lol:

daz
21/07/2012, 17:05
Τώρα μου θύμησες το παλικάρι που ρωτούσε κάθε πότε έπρεπε να κάνει στάση, για να μην πάθει τίποτα η μηχανή του στο ταξίδι Πάτρα Αθήνα. :lol:


Respect ρε bulmont.

Μπύρες ιντερνετικές να κεράσω θα μΕ πεις ότι παίζω με τον πόνο σου? :D

daz
21/07/2012, 17:06
Α ναι! Και η φωτογραφία τα σπάει!

Πάρε και μια μπύρα, είναι χωρίς αλκοολ! :beer:

bulmont
21/07/2012, 18:38
Ωραία ιστορία (με αναμενόμενη πλοκή την στιγμή τις συνάντησης ;) )
Σημασία έχει πως αυτό το ταξίδι θα σου μείνει αξέχαστο... αυτά μένουν...
*Και ο πατέρας μου την ίδια μηχανή είχε !! (τι τραβούσατε τότε για να γ@μτε !!!!!!!! :a012:)


πολυ ωραια η ιστορια και ο τροπος που την περιγραφεις,αν και θα ηθελα να διαβασω και την συνεχεια μετα το ανοιγμα της πορτας.

υ.γ η φωτο ολα τα λεφτα.

Δεν υπήρξε συνέχεια.......... Ηταν δυό κι' ήμουνα μόνος μου.........

bulmont
21/07/2012, 18:39
Ωραία ιστορία (με αναμενόμενη πλοκή την στιγμή τις συνάντησης ;) )
Σημασία έχει πως αυτό το ταξίδι θα σου μείνει αξέχαστο... αυτά μένουν...
*Και ο πατέρας μου την ίδια μηχανή είχε !! (τι τραβούσατε τότε για να γ@μτε !!!!!!!! :a012:)

Και Δ Ε Ν γ@μούσαμε κι' όλας.............

bulmont
21/07/2012, 18:40
:beer::beer::beer:


:a46::a46::a46:


Παιδιά και στους δύο


:beer:

bulmont
21/07/2012, 18:42
:a46::a46: τι μου θύμησες τωρα!!!
το ιδιο ειχα κανει φιλε μου απο ζακυνθο για Ιωάννινα το 93 με ενα DT 200R με τακουνωτο λαστιχο φεβρουαριο και γω.
εξοπλισμο παραπλήσιο με το δικο σου εκτος τις καουμποικες εγω ειχα αρβυλα και με 2 ψυλοδιαφορες :lol:
τι κοπελια την βρηκα μονη και περασα φίνα και αγορασα 2 χωραφια μονο:lol::lol:
να σαι καλα ρε φιλε για τις αναμνήσεις που μου θύμησες.:beer:

Υ.Γ. γραφτηκα για να σου απαντησω:lol:


Καλώς ήλθες και πιστεύω να μείνεις και νά 'χεις και δικές σου
ιστορίες να μας διηγηθείς............

bulmont
21/07/2012, 18:43
Α ναι! Και η φωτογραφία τα σπάει!

Πάρε και μια μπύρα, είναι χωρίς αλκοολ! :beer:


Σουπιά..................

mclaren
21/07/2012, 19:48
Καλώς ήλθες και πιστεύω να μείνεις και νά 'χεις και δικές σου
ιστορίες να μας διηγηθείς............

καλως σας βρήκα!
θα τα λεμε που και που γιατι τωρα τελευταια το χρημα ειναι μετρημενο και κοπήκανε η πολλες βολτες:D
πρωτα φουλαραμε βενζινα και μπουχος.τωρα που να φουλαρης με 2 ευρω το λιτρο:lol: αστα να πανε:lol:

radd
21/07/2012, 20:25
Road movie η ιστορία :cool:
και η φωτογραφία mad max :a012:

nicksior
21/07/2012, 20:29
Αχ! Μαρία...

:)

daz
21/07/2012, 21:24
Σουπιά..................

Jack Kerouac εσύ? :D

:p

vaska
21/07/2012, 21:25
χαχαχαχαχαχα

Βαγγέλης ο "φιάλης".

Τι έπαθες ρε έρμο ????? Πόσες φορές πρέπει να σου πω να παίρνεις τηλ πριν πας σε κάποιο σπίτι, ακόμα και στο δικό σου????

χαχαχαχα σε φαντάζομαι και δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω. Είχες και ταξιδιάρικο πουλί πανάθεμά σε, δεν ήθελες να τον φωλιάζεις τοπικά, αλλά ήθελες ταξιδάκια. Πωωωωω η επιστροφή πρέπει να ήταν όλα τα λεφτά, τσαντίλας όπως είσαι είσαι δεν πρέπει να πάταγες το πίσω αλλά να το τσαρούχωνες με όλο σου το βάρος από τα νεύρα σου.

Τες πα, ευχαριστούμε για το "ταξιδάκι".

:beer::beer:

daz
21/07/2012, 21:30
Τες πα, ευχαριστούμε για το "ταξιδάκι".

:beer::beer:


Και δεν είναι ανάγκη να περιμένεις να πέσει το μοτο για το επόμενο. ;)

Αντε και ο Βάσκα θα μας πει για τότε που πήγε Αυστρία με dr.

vaska
21/07/2012, 21:32
Και δεν είναι ανάγκη να περιμένεις να πέσει το μοτο για το επόμενο. ;)

Αντε και ο Βάσκα θα μας πει για τότε που πήγε Αυστρία με dr.

ωωωωω ρε φίλε, αυτό θέλει πολυυυυ γράψιμο και δεν είμαι σε διάθεση, πάντως έχεις το λόγο μου θα το κάνω.




Υ.Γ.


Γιατί πάντα ο δρόμος της επιστροφής είναι μεγαλύτερος?????

jimmis5
21/07/2012, 21:59
Road movie η ιστορία :cool:
και η φωτογραφία mad max :a012:

264423

Φιλος :a18::a20::a012: αυτο το πραγμα που οδηγουσες ουτε μεχρι την γωνια δεν πηγαινα..
Για την κιουρια τι να πουμε...

H.A.Balafoutre
22/07/2012, 00:30
Ρε παλίκαρε....δεν έχω λόγια....τρελή ιστορία....θα μπορούσε άνετα να γίνει ταινία....να είσαι πάντα καλά....απίστευτος....

devil's animal
22/07/2012, 01:56
ωραια ιστορια...
:beer::beer::beer:

spyro
22/07/2012, 10:43
ωραιος ο Βαγγελας

:beer:

nikos_abel
22/07/2012, 11:21
:beer:

Όσο για το νάιτ στόρυ....

...άσε, δε γράφω γιατί θα λογοκριθεί

LOUKILOUK
22/07/2012, 13:04
"Εγώ κάγκελο και από το κρύο και από την έκπληξη, η Μαρία κάγκελο γιατί περίμενε κάποια φίλη της και γι' αυτό και άνοιξε την πόρτα χωρίς να ρωτήσει και της βγήκα εγώ φάντης μπαστούνι......... "


Νομίζω ότι εδώ κάπου το έχασες... το συναίσθημα νίκησε την λογική (όχι απαραίτητα κακό αυτό)...κανονικά ο άντρας ο ψυχρός, ο πρόστυχος, ο κυνηγός...κτλ κτλ...θα άδρατε την ευκαρία και θα πέρναγε για καφέ (ή και τσαγάκι ζεστό) περιμένωντας την φίλη και βλέπουμε...;):D στο κάτω κάτω τοσα χλμ έκανες μην πάνε χαμένα ...εκτός και αν σε χάλαγε ο καπνός του τσιγάρου του άλλουνού...χιχιχιχιχι

Κατά τα άλλα ρισπέκτ και μπράβο...αλλά έλα πες την αλήθεια δεν πήγες για το κορίτσι για τα χλμ πήγες με το μοτόρι...:beer::beer: κανονικές από εμένα...
:wave2:

motomaniac
22/07/2012, 21:50
πω ρε φιλε.. εχω φαει φολες και φολες αλλα αυτο... ειναι το κατι αλλο... συγχαρητηρια για τα κοτσια σου. αλλοι με τις βαρκες και τα στρωματα δεν πανε ουτε 30χλμ διαδρομη και με παρεα.. καλα η φωτο φοβερη..

daz
23/07/2012, 07:55
...:beer::beer: κανονικές από εμένα...
:wave2:

Look θα μας τον δέσουν! :smokin:

MG-KTiNoS
23/07/2012, 08:47
Μιλάμε όμως γιά κτίριο διαμορφωμένο σε μικρές φοιτητογκαρσονιέρες όπου έμεναν -τι άλλο- φοιτητές. Μου ανοίγει λοιπόν η (ας την πούμε) Μαρία φορώντας ενα λευκό μπλουζάκι μόνον, και διακρίνω μέσα στο δωμάτιο στο στρώμα (δεν υπήρχε κρεβάτι) έναν τύπο να καπνίζει αρρειμανίως. Εγώ κάγκελο και από το κρύο και από την έκπληξη, η Μαρία κάγκελο γιατί περίμενε κάποια φίλη της και γι' αυτό και άνοιξε την πόρτα χωρίς να ρωτήσει και της βγήκα εγώ φάντης μπαστούνι.........
Τα υπόλοιπα δεν σας ενδιαφέρουν, δεν σας αφορούν, οπότε πάμε παρακάτω

ώπα ρε κάτσε ....
Πως δεν μας αφορούν ?
μας αφορούν τα τουμπίδια στο πάγο και το σίριαλ όχι?

Λοιπόν απλά πράγματα...
Πες μου μόνο αν τον Μπλάκωσες...
Αυτό μόνο θέλω να μάθω....
(κι ΑΝ τον Μπλάκωσες ποιός έφαγε τις ποιό πολλές?)
:D

vaska
23/07/2012, 09:10
ώπα ρε κάτσε ....
..................
Πες μου μόνο αν τον Μπλάκωσες...
Αυτό μόνο θέλω να μάθω....
(κι ΑΝ τον Μπλάκωσες ποιός έφαγε τις ποιό πολλές?)
:D


Είναι ψυχούλα ο Βαγγέλης ρε, σίγουρα δεν έδωσε μπούφλες, το πολύ πολύ να τους έδωσε και χαρτζηλίκι να πάνε για γλυκό τα παιδιά μετά το πήδημα.


Γεια σου ρε φιλαράκι με τη μεγάλη καρδιά.

:D

sapila racing
23/07/2012, 09:13
Η ιστορία ηταν πολύ καλή, ειχε απ όλα μέσα. Ρομαντζο, απογοήτευση, ταξιδι με χιονια με το πλέον ακατάλληλο μηχανάκι, τούμπες κλπ.
Ευχαριστούμε. :beer:

sober
23/07/2012, 09:32
:beer::beer::beer: !!!!!!!

DimChios
23/07/2012, 09:46
εισαι μορφη! τελος!

:beer::beer::beer::beer::beer:

nikos_abel
23/07/2012, 10:04
χαρτζηλίκι να πάνε για γλυκό τα παιδιά μετά το πήδημα.


εμένα κάτι καπνοί που βρωμάγανε και το γλυκό μετά μου κολλάνε καλύτερα στο σενάριο :D......

Manalishi
23/07/2012, 10:21
Άξιος!!!!!

:beer:

vaska
23/07/2012, 10:49
εμένα κάτι καπνοί που βρωμάγανε και το γλυκό μετά μου κολλάνε καλύτερα στο σενάριο :D......

Κάπως έτσι το ψυχανεμίστηκα κι εγώ

:D:D

spyrakos35
23/07/2012, 23:44
http://www.youtube.com/watch?v=HIVO9It14wo

για πάρτη σου :beer:

υγ.... και όμως φίλε, γ@μησες!!!!!

freco
24/07/2012, 09:53
Respect bulmont. Να 'σαι καλά ρε φίλε. Ωραία αφήγηση. :beer:

Μaggellanos
24/07/2012, 10:38
Ωραιος!!:beer:

emiliano
26/07/2012, 01:09
Για την κιουρια τι να πουμε...

Τα καλήτερα, μια χαρά την πέρασε. Με το γκομενάκι της στα ζεστά με κοντομάνικο και ο δύσμοιρος ξυλιασμένος και άστεγος.
Ότι και να λέμε ένα είναι το σίγουρο ότι από την ιστορία μόνο αυτή έχασε.

npat
26/07/2012, 05:29
Πολύ καλή ιστορία! Μου 'φτιαξες τη μέρα φίλε!

:beer::beer:

road spirit
26/07/2012, 08:20
:beer:

GiannisBlessed
28/07/2012, 01:12
ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ εικονες μας χαρισες!!πραγματικα για εμενα που ειμαι απο αλλη εποχη(22 χρονων) το εγχειριμα σου μου φανηκε τρελο ΚΑΙ αφανταστα καταπληκτικο.
ο τιτλος τα σπαει!!:beer:

brosakas
30/08/2012, 18:27
Διαβάζοντας την ιστορία,θυμηθηκα και εγώ τα δικά μου,ίδια πόλη(ξελογιάστρα),παρόμοιο "αποτέλεσμα",
κάποια στιγμή θα σας αφηγηθώ...
Η αλήθεια είναι όμως ότι τέτοιες περιπτώσεις σε κάνουν πιο "ψυλλιασμένο" αργότερα και πιο χοντρόπετσο..
:beer::beer:

MG-KTiNoS
30/08/2012, 18:39
Διαβάζοντας την ιστορία,θυμηθηκα και εγώ τα δικά μου,ίδια πόλη(ξελογιάστρα),παρόμοιο "αποτέλεσμα",
κάποια στιγμή θα σας αφηγηθώ...
Η αλήθεια είναι όμως ότι τέτοιες περιπτώσεις σε κάνουν πιο "ψυλλιασμένο" αργότερα και πιο χοντρόπετσο..
:beer::beer:



Λες ε ?
:a9:
267150

vaska
30/08/2012, 19:00
Λες ε ?
:a9:
267150

Όχι ρε φίλε, μη λες τέτοια, χθες τον είχα στα μαγαζί και κοίταξα το υπέροχο κεφάλι του, δεν είδα κέρατα. Τώρα αν ξέρεις κάτι άλλο, παρακαλώ πες το δημόσια στο φόρουμ.

skylaros
30/08/2012, 19:00
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΡΕ MG-KTHNOS μόλις άνοιξε η φωτογραφία από κάτω έλιωσα στα γέλια!!!
Ωραία ιστορία πάντως για όλους εκτός από το συγγραφέα της, για αρκετό καιρό θα στοίχειωνε τα βράδια σου να υποθέσω...

vaska
30/08/2012, 19:15
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΡΕ MG-KTHNOS μόλις άνοιξε η φωτογραφία από κάτω έλιωσα στα γέλια!!!
Ωραία ιστορία πάντως για όλους εκτός από το συγγραφέα της, για αρκετό καιρό θα στοίχειωνε τα βράδια σου να υποθέσω...

Όχι μωρέ ο Βαγγέλης είναι ψυχούλα, ξέρει να συγχωρεί.

Αφού να φανταστείς τους έδωσε και χαρτζιλίκι λέμε..............

:D:D

MG-KTiNoS
30/08/2012, 21:27
Εγώ μια μέρα ρε παιδιά καθόμουνα στο σπίτι μια γκόμενας που είχα βρει και χα χα χα και χου χου χου...
Οπότε ξαφνικά....


































Βαράει η πόρτα!!!! !
































Και ποιός ήταν ?





















































-Όχι!!!
Ο πατέρας της κι η μάνας της...

(μην το κάνουμε όπως με το σχολικό...)
:cry::lol:

υγ
μια ιδέα είναι όλα...
:D

DimChios
31/08/2012, 08:30
εγω δε λεω την ιστορια με την Ανθη απο της οποια το μπαλκονι στον πρωτο οροφο πηδηξα οταν μπουκαραν οι γονεις της και εσκασα με τα @@δια πανω στο δανεικο RD 125 του ξαδερφου γιατι θα μου την κοψει παλι ο sniper με τη δικαιολογια οτι δε μας νοιαζει αν πηγα να μαμησω με μηχανακι...

fournas
07/09/2012, 04:33
:beer::beer::beer:

kokkiklhs
07/09/2012, 21:50
υγ.... και όμως φίλε, γ@μησες!!!!!

+1000
Tη "Μαρία" τη γ@μησαν πολλοί, αυτό που έκανες εσύ όμως, δεν το έκανε κανείς...

Respect ρε Bulmont, 1000 φορές μπράβο!! Κι η φωτό τέλεια, επιτομή των '80s (αν και με δίχρονο εποχής, π.χ. ΜεΖέ θα είχε ακόμη περισσότερη φάση!!!)
:beer:

endopandou
08/09/2012, 00:23
Ωραία αφήγηση bulmont :beer:

dim_rac
08/09/2012, 01:02
Ωραία ιστορία!!!!:beer::beer::beer::beer:

Red Rider
08/09/2012, 11:22
Ωραίος ο θείος!
Αυτές είναι οι στιγμές που δεν ξεχνιούνται ποτέ.:beer:

CHRISTOF
27/09/2012, 12:56
Μπράβο ρε φίλε, ωραία ιστορία.
Κάποιος γνωστός μου, έμπειρος, μεγάλης ηλικίας μου είχε πει κάποτε : Επειδή αγαπάω την γυναίκα μου, και θέλω να συνεχίσω να την αγαπάω, πάντα παίρνω τηλέφωνο πριν γυρίσω σπίτι :wave2:

MG-KTiNoS
27/09/2012, 17:41
τι στο καλό στον ηλπαπ πέσαμε...?

bulmont
28/09/2012, 06:27
τι στο καλό στον ηλπαπ πέσαμε...?





Σ.Π.Α.Π. ................

MG-KTiNoS
30/09/2012, 00:29
Σ.Π.Α.Π. ................

:lol:
Ο ΣΠΑΠ δεν είχε κεραίες...


http://www.youtube.com/watch?v=T_3Uwu_LuxA&feature=related

Samick
02/09/2013, 20:23
πωω φιλε μου πολυ ωραια η ιστορια σου..μακαρι να μαι και εγω ετσι και να τις λεω στα παιδια μου

nick_VFR
22/07/2014, 22:59
Φοβερή ιστορία!

Ελπίζω η (ας την πούμε) Μαρία να το σκυλομετανιώνει μέχρι σήμερα. :evil::evil:
Μπορεί να πέρασαν χρόνια, αλλά σιγά μην βρήκε άλλον σαν τον bulmont!

billyP
23/07/2014, 06:32
Και γ@μώ τις ιστορίες φιλαράκι.........τω καιρώ εκείνον, πρέπει να πόνεσε αλλά τώρα η ιστορία σου συνοδευόμενη από τη φωτό γίνεται "classic".......:beer:

giannis23
23/07/2014, 21:53
ηθικο διδαγμα... γυναικες και εμπιστοσυνη δεν πανε μαζι.. τουλαχιστον σουεμεινε το ταξιδι :beer:

akis_trevor
23/07/2014, 22:15
βαγγελη....:beer::beer:
ειμαι σιγουρος οτι κατεβασες πολλα μανουαλια παντως μολις ανοιξε την πορτα....:D

amyroukai
24/07/2014, 09:35
ηθικο διδαγμα... γυναικες και εμπιστοσυνη δεν πανε μαζι...:beer:
ούτε "άντρες" θα έλεγα.

Μλκ Βαγγέλη δεν ήρθες κανένα κρίκο να αντηχήσει η περιοχή γέλιο ως το πρωί...

pipe_smoker
24/07/2014, 10:29
Ωραίος ρε Bulmont!:beer::beer::beer:

panik
24/07/2014, 10:39
Ωραια ιστορια και εμπειρια μπορω να πω, και μη νομιζεις οτι εισαι ο μονος που το εμαθε με αυτοτον τροπο.
Και η φωτο ολα τα λεφτα...

SHOOTER045
24/07/2014, 10:57
http://m.youtube.com/watch?v=uiqTHZajri4#

7Tolis
24/07/2014, 12:10
Μόνο εγω βλέπω πως χάθηκε μια ευκαιρία για θρίσομ;

amyroukai
24/07/2014, 12:17
Μόνο εγω βλέπω πως χάθηκε μια ευκαιρία για θρίσομ;
Ναι είμαι σίγουρος ότι ερωτευμένος ων, το πρώτο πράγμα που θα ήθελε να δει ο Βανζέλ θα ήταν ο καπνίζων γυμνός να σφαλιαρίζει τα οπίσθια της αγαπημένης του, μιλάμε για τρελό ενθουσιασμό... Μου θυμίζεις τον Τζόι σε εκείνο το επεισόδιο που τους κόλλησε η τηλεόραση στις τσόντες: "ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΔΥΘΗΚΕ Η ΚΟΠΕΛΑ"

bulmont
24/07/2014, 12:18
http://m.youtube.com/watch?v=uiqTHZajri4#



:moutza::moutza:

nikos_abel
24/07/2014, 12:24
Μου θυμίζεις τον Τζόι σε εκείνο το επεισόδιο που τους κόλλησε η τηλεόραση στις τσόντες: "ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΔΥΘΗΚΕ Η ΚΟΠΕΛΑ"

:lol:

SHOOTER045
24/07/2014, 12:54
Μόνο εγω βλέπω πως χάθηκε μια ευκαιρία για θρίσομ;

Τότε εκείνο τον χειμώνα που έκανε κρύο, ήταν άλλα χρόνια
Δεν ξέρανε οι νέοι της εποχής από θρισομ, αναλ, κλπ
Την παρτούζα να φανταστείς την έλεγαν ευγενικά <συνολακι>:-P:-P:-P:-P:-P:-P

vaska
24/07/2014, 18:47
:beer:
ούτε "άντρες" θα έλεγα.

Μλκ Βαγγέλη δεν ήρθες κανένα κρίκο να αντηχήσει η περιοχή γέλιο ως το πρωί...

Δεν αντέχει την παντόφλα ρε Γιάννο. Επίσης η κυρία του εκτός του ότι ξέρει πολύ καλό σημάδι είναι και πεισματάρα.

:wave2:

bulmont
24/07/2014, 19:02
Την παρτούζα να φανταστείς την έλεγαν ευγενικά <συνολακι>:-P:-P:-P:-P:-P:-P




Tριολέ.............

giannis23
24/07/2014, 19:06
:beer:
ούτε "άντρες" θα έλεγα.

Μλκ Βαγγέλη δεν ήρθες κανένα κρίκο να αντηχήσει η περιοχή γέλιο ως το πρωί...

amyroukai δεν ξερω ποσο χρονων εισαι..αλλα αυτες που ειναι στη ηλικια μου...ειναι 3 φορες χειροτερες απο εμας

amyroukai
24/07/2014, 23:12
amyroukai δεν ξερω ποσο χρονων εισαι..αλλα αυτες που ειναι στη ηλικια μου...ειναι 3 φορες χειροτερες απο εμας
που να δεις τις μεγαλύτερες...


Billymuse μιλφοφάγε, για πες, για πες...

Μικe777
13/11/2014, 00:01
Ωραια..ιστορια..ωραιος..:beer:

Bob_o_mastoras
13/11/2014, 00:43
Ωραια ιστορια και φοβερη :eek: φωτογραφια!! :a013:
Δεν ξερω τι εκανες μετα το ανοιγμα της πορτας αλλα επρεπε να ριξεις ξυλο στον τυπα (οχι οτι εφταιγε αλλα για το γαμωτο και το ενστικτο) και καμια ροχαλα στη γκομενα!!
Το εχω κανει σε παρομοια κατασταση και ενιωσα ποοοολυυυυ ωραια (στιγμιαια ομως ηταν η χαρα, μετα μονος κλαιγομουνα... :bigcry:).

Καποιες γυναικες ειναι π@@τανες ρε γμτ! :mad:

arhs
14/11/2014, 00:40
:beer::beer: :beer: Για πολλες μπυρες ομως!

GFawkes
14/11/2014, 11:05
Καποιες:nono: γυναικες ειναι π@@τανες ρε γμτ! :mad:

Fixed

teogtp
21/12/2018, 10:34
Ένα bump στο "last Christmas " νήμα του φόρουμ....
:D

o teos
21/12/2018, 11:29
Ένα bump στο "last Christmas " νήμα του φόρουμ....
:D

:bawl: holiday spirit και ετς?

o_gavros
21/12/2018, 11:30
Ένα bump στο "last Christmas " νήμα του φόρουμ....
:D

κάποιος έπρεπε να τα πει!

kostasagk
21/12/2018, 13:19
ωραιοτατη ιστορια,προσωπικα με gbl σωθηκε η κεφαλα μου μεγαλη πεμπτη του 83 και ζω σημερα,ιδιες μποτες και εγω ιδιο τζιν,ωραιες αναμνήσεις.............

katsar
21/12/2018, 13:47
Ωραία ιστορία,και εγώ κάποτε έκανα Καβαλα-Θεσαλονίκη χειμώνα με καταρρακτώδη βροχή ,ξεκίνησα 12 το βράδυ με δανεικό DT200, μέσα 90's,ούτε εγνατίες τότε,μαύρα σκοτάδια στην Ρεντίνα.Φυσικά όπως πήγα έφυγα καπάκι μούσκεμα,δεν...

Μετά από τόσα χρόνια κατέληξα ότι δεν τις κάναμε τις τρέλες για τις γυναίκες,δικαιολογία και ευκαιρία για βόλτα,ταξίδι,περιπέτεια και αλητεία ψάχναμε :) :beer:

billy84
21/12/2018, 17:45
Πολύ ωραία εμπειρία ζωής!

Εντύπωση μου κάνει το γεγονός οτι κάποιοι αναφέρουν έστω και για πλάκα να έριχνε ξύλο στον τυπά,που ενδεχομένως να μην γνώριζε καν τι έπαιζε,αλλά και να γνώριζε ουδεμία ευθύνη είχε για το γεγονός οτι το Μαράκι ήτο κρεββατογεμίστρα.:D