PDA

View Full Version : ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΝΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΠΡΙΖΑ (περι BIKENET)



dimitrioskosmas
23/07/2012, 20:27
Με αφορμή το κλείσιμο του παραδίπλα forum
http://www.bikenet.gr/bikenet.gr/apologismos.html

ΟΚ…δικό σου ήταν το μαγαζί και ότι ήθελες το έκανες…πάω πάσο
αλλά δεν τραβάνε έτσι απλά την πρίζα. δώσε μας ένα περιθώριο εμείς τα “αρρωστάκια” του bikenet να αυτοοργανωθούμε, να βρούμε στέγη αλλού να συνεχίσουμε τις μπούρδες μας…εκεί που άναψε η συζήτηση με τον γιατρό και το καγκουρώ…τσούκ…τέζα ο καμπούρης

the_orange_dream

nikos_abel
23/07/2012, 20:53
Κι έλεγα πότε θα ξεκινήσει κι εδώ η κουβέντα....

:a014:

spyrakos35
23/07/2012, 21:15
αφού έτσι ένοιωθε, μια χαρά πολύ καλά έκανε ο Κώστας.... :beer:

SVX
23/07/2012, 21:20
αφού έτσι ένοιωθε, μια χαρά πολύ καλά έκανε ο Κώστας.... :beer:

σωστα .... αν ειχε καποιος λογο ηταν αυτος... δεν το κανε μουλωχτα... εξηγηθηκε ........

και για ολα τα μαλακισμενα που γαμουν τα φορουμ με τρολαρισμα και εξυπναδες ..... να τους πει καποιος οτι η μανα τους φτερνιζεται ....


δωσε το στερημενο πληκτρολογιο και φορουμ , να σου γινει μπουνια στ'αρχιδια

kakricas
23/07/2012, 23:01
σωστα .... αν ειχε καποιος λογο ηταν αυτος... δεν το κανε μουλωχτα... εξηγηθηκε ........

και για ολα τα μαλακισμενα που γαμουν τα φορουμ με τρολαρισμα και εξυπναδες ..... να τους πει καποιος οτι η μανα τους φτερνιζεται ....


δωσε το στερημενο πληκτρολογιο και φορουμ , να σου γινει μπουνια στ'αρχιδια
Παπάρια!Το bikenet ήταν για να τραβάει κόσμο στο trackbike kai στο ebike ή λέμε μαλακίες ή λέμε αλήθειες.Τι σημαίνει βαρέθηκε να μου χαλούν το forum??Ο καθένας το μακρύ και το κοντό του, στα forum είναι stadart κλασσικό,διαβάζεις μόνο ή γράφεις και βοηθάς (θα πεταχτεί ο μαλάκας μία ή άλλη) ή δεν ασχολείσαι.Τέσπα τι με νοιάζει...

I-DENNIS1000-I
23/07/2012, 23:57
Παπάρια!Το bikenet ήταν για να τραβάει κόσμο στο trackbike kai στο ebike ή λέμε μαλακίες ή λέμε αλήθειες.Τι σημαίνει βαρέθηκε να μου χαλούν το forum??Ο καθένας το μακρύ και το κοντό του, στα forum είναι stadart κλασσικό,διαβάζεις μόνο ή γράφεις και βοηθάς (θα πεταχτεί ο μαλάκας μία ή άλλη) ή δεν ασχολείσαι.Τέσπα τι με νοιάζει...

FAIL

Πολυμήχανος
24/07/2012, 00:48
Τα ΠΜ δουλεύουν ακόμα, οπότε αν θέλει κάποιος να βρεί κάποιον, να οργανωθεί κ.ο.κ. μπορεί μια χαρά ακόμα.

staffaki
24/07/2012, 01:59
Το Bnet προϋπήρχε κατά πολύ και του trackbike και βεβαίως και του ebike...
Μην λέμε και ότι θέλουμε,έτσι;

Κρίμα όπως και να 'χει...

sniper
24/07/2012, 10:41
O CD έκανε ότι πίστευε ότι είναι το σωστό.

Δικό του ήταν το φόρουμ. Δεν ζήτησε την άδεια κανενός για να το στήσει και να το συντηρήσει.

Το ίδιο κι εδώ. Τα φόρα υπάρχουν όσο τα διατηρούν οι ιδιοκτήτες τους. Όποιος δεν γουστάρει πάει και φτιάχνει δικό του και μιλάει με τον εαυτό του και την παρέα του.

Προσέξτε ΑΠΟΛΥΤΩΣ καλά τι γράφετε και τον τρόπο που το γράφετε.

Πολυμήχανος
24/07/2012, 10:51
O CD έκανε ότι πίστευε ότι είναι το σωστό.

Δικό του ήταν το φόρουμ. Δεν ζήτησε την άδεια κανενός για να το στήσει και να το συντηρήσει.

Το ίδιο κι εδώ. Τα φόρα υπάρχουν όσο τα διατηρούν οι ιδιοκτήτες τους. Όποιος δεν γουστάρει πάει και φτιάχνει δικό του και μιλάει με τον εαυτό του και την παρέα του.

Προσέξτε ΑΠΟΛΥΤΩΣ καλά τι γράφετε και τον τρόπο που το γράφετε.

Μου αρέσει να διαβάζω πράγματα από ανθρώπους τρομερά σίγουρους, που δεν ξέρουν όμως τις λεπτομέροιες...

ΟΚΤΑΝΙΟ
24/07/2012, 11:01
Παπάρια!Το bikenet ήταν για να τραβάει κόσμο στο trackbike kai στο ebike ή λέμε μαλακίες ή λέμε αλήθειες.

Το πρωτο

MG-KTiNoS
24/07/2012, 11:05
Ωπα όλη η μαφία εδώ ε?

Τι θα γίνει θα ξανανοίξουμε τη κουβέντα περί μοτοτζιπολογίας ή μπα ?
:lol:


υγ
Εγώ τον Κώστα (ΣΙ Ντι) τον εκτιμώ σαν άνθρωπο.
Ως εκ τούτου αν έκλεισε το μπάικ νετ πέρα ότι είναι δικαίωμα του είναι σίγουρο ότι είχε τους καλούς του λόγους να το κάνει.
Σέβομαι απόλυτα την απόφαση του και δεν θεωρώ ότι έχει ΚΑΝΕΝΑΣ δικαίωμα να τον κρίνει.

sniper
24/07/2012, 11:25
Μου αρέσει να διαβάζω πράγματα από ανθρώπους τρομερά σίγουρους, που δεν ξέρουν όμως τις λεπτομέροιες...

Τι ακριβώς είναι ανακριβές σ' αυτά που έγραψα;

vassilis88
24/07/2012, 11:56
Ωπα όλη η μαφία εδώ ε?

Τι θα γίνει θα ξανανοίξουμε τη κουβέντα περί μοτοτζιπολογίας ή μπα ?
μπορει εδω στο μοτο.γρ που ειναι μεγαλο να ανοιξουν μια υποενοτητα bnet.gr για τους μεταναστες χαχαχα
ή θα στελνουμε πμ στο ραννερ μετα απο καθε αγωνα:D

MG-KTiNoS
24/07/2012, 12:00
:lol:

Πολυμήχανος
24/07/2012, 12:15
Τι ακριβώς είναι ανακριβές σ' αυτά που έγραψα;

Δεν βρήσκω άμεσο λογικό λάθος σε αυτό που γράφεις, απλά είναι η μισή αλήθεια. Προφανώς δεν ήσουν μέλος στο Bikenet, δεν παρακολουθούσες τι γινόταν, οπότε πάρε μια ιδέα.

Η αντιρρηση μου (για φιλολογικούς λόγους, του λόγου το αληθές που λέμε) δεν είναι αν έκανε σωστά που το έκλεισε, αν ήταν δικαιωμά του κ.ο.κ. Ολα αυτά σωστά (εγώ τον έχω και για ΗΡΩΑ που αντεξε τόσο...)

Η αντιρρησή μου έχει να κάνει με αυτό το κροκοδείλιο οι_κακοί_άνθρωποι_που ήρθαν_και_μου_χάλασαν_το_φόρουμ, στον απολογισμό. Καλά τα λέει κι εκεί, ξεχνάει όμως να αναφέρει, ότι οι κακοί που περιγράφει ήταν οι δικοί του, αυτοί που ''κέρδισαν την εμπιστοσύνη του'', η κλίκα που αυτός άφηνε ατιμώρητη να κάνει ότι γουστάρει, τα ίδια άτομα που στελέχωναν τις δραστηριότητες γύρω του κ.ο.κ.

Εγώ προσωπικά, αν έκλεινα το φόρουμ μου, και έγραφα απολογισμό, θα έγραφα πρώτα ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ, όχι για τους ''κακούς'' τους ... άλλους.

Τα λάθη σου:

Καταρχήν πιάνεις και βγάζεις ένα ΑΠΟΛΥΤΟ συμπέρασμα χωρίς να ξέρεις την πλήρη υπόθεση, μόνο για τις παραμέτρους που γνωρίζεις. Αυτό είναι λάθος, κι ας μην έχουν λάθος οι προτάσεις μία-μία.

Όχι δεν έκανε ότι πίστευε σωστό. Εδώ είσαι όχι απλά ανακριβής, είσαι τελείως λάθος. Ο άνθρωπος απλά βαρέθηκε την κατάσταση στην οποία και ο ίδιος εγκλωβίστηκε και αντί να την λύσει, την κατήργησε. Αυτό δεν λέγεται ''κάνω ότι πιστεύω'' αυτό λέγεται ''τρεχάτε να σωθούμε και ο σώσον εαυτόν σωθητο''. Το τι έκανε λάθος το γνωρίζει, πανέξυπνος είναι, απλά δεν το λέει γιατί δεν τον πολυσυμφέρει. Σωστό είναι που άφησε τα ΠΜ να λειτουργούν.

Το ''παει και φτιάχνει δικό του και μιλάει με τον ευατό του'' κάτι σε ειρωνία μου κάνει, με την κακή την έννοια. Πράγμα που μας φέρνει στο ''προσέχτε τι γράφετε'' ένα απλό μέλος μπορεί και να ξεχαστεί και να γράψει κάτι εκτός κανόνων και να ξεφύγει λίγο, ΕΣΥ όμως που είσαι στέλεχος υπεύθυνο για την σωστή λειτουργία ενός φόρουμ, θα έπρεπε να προσέχεις ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ, και όχι να ειρωνεύεσαι, βλέπε παραπάνω. Η συμπεριφορά φέρνει συμπεριφορά.

spyrakos35
24/07/2012, 12:16
κάτι μου λέει οτι τα όσα κάνανε τον Κώστα (κατά δήλωση) να κλείσει το bikenet θα μετακομίσουν και εδώ.... :a014:

sniper
24/07/2012, 12:20
....

Eίσαι τραγικά λάθος.

Το αν έχει ή όχι δικαίωμα ο CD να κλείσει το φόρουμ του δεν το αμφισβητείς.

Τα γιατί και πως μπορείς να τ' αμφισβητήσεις. Αυτό που έγραψα εγώ ήταν να προσέχετε το πως θα τα λέτε και το πως θα εξελιχθεί η κουβέντα.

βνετ και μοτο ήταν πάντα αδερφά φόρα αφού πολλοί από εμάς ήμασταν κι εδώ κι εκεί (και γραφαμε μόνο σα' ενα από τα δύο).
Δεν θα επιτραπεί το ξεκατίνιασμα ή η εκτόξευση προσβλητικών σχολίων.

Αυτό έγραψα, κι αν δεν ήμουν σαφής πριν, είμαι τώρα.

tsompanis
24/07/2012, 12:37
Eίσαι τραγικά λάθος.


μάλλον εσύ είσαι λάθος και το κουράζεις.
ξαναδιάβασε την τελευταία παράγραφο του πολυμήχανου...:wave2:

sniper
24/07/2012, 12:45
μάλλον εσύ είσαι λάθος και το κουράζεις.
ξαναδιάβασε την τελευταία παράγραφο του πολυμήχανου...:wave2:

Κι εσύ λάθος.

Η πολυφωνία σ' ενα φόρουμ δεν είναι δικαίωμα. Κατά καιρούς διαφώνησαν κάποιοι με το τρόπο που γίνονται τα πράγματα κι έφυγαν ανοίγοντας δικά τους φόρα. Αυτό λέω.

Μην κάνετε την τρίχα τροιχιά.

dimitrioskosmas
24/07/2012, 13:36
σαν ιδρυτικό μέλος του bikenet στεναχωρήθηκα που έκλεισε το forum αλλά είπαμε ότι είναι δικαίωμα του ιδιοκτήτη να κάνει ότι γουστάρει.
θα συμφωνήσω στα περισσότερα με τον πολυμήχανο (vforce??). αν δεν θέλεις ένα forum να ΜΗΝ εξελιχτεί σε ψηφιακό καφενείο απλά συζητάς εσύ και οι κολλητοί σου χωρίς να δέχεσαι καινούργια μέλη ή βάζοντας αυστηρά κριτήρια εγγραφής με invitations.
όχι φίλε κώστα η συλλογικότητα δεν είναι μπούρδα απλά να έχεις την κατάλληλη κρίση να αξιοποιήσεις την πληροφορία που δέχεσαι σε ένα φόρουμ. τόσα χρόνια στο bikenet εμείς οι μπουρδολόγοι ανταλλάξαμε εμπειρίες, πληροφορίες, αγωνίες και μπούρδες και μάθαμε ένα σωρό πράματα για την μοτοσυκλέτα, τα ταξίδια τον εξοπλισμό και τους αγώνες. σε άλλα συμφώνησαμε και σε άλλα σφαχτήκαμε αλλά αποκομίσαμε γνώση και εμπειρίες.

τεσπα. ο κύκλος έκλεισε...ελπίζω το moto.gr να έχει καλύτερη τύχη και μέλλον

the_orange_dream

kostaspetrou
24/07/2012, 13:41
Πολύ κακό για το τίποτα...
Τα φόρα είναι ιδιοκτησία κάποιου.Άμα θέλει τα κλείνει και στον απολογισμό γράφει ό,τι του κατέβει, σωστό ή λάθος.
Οι κανόνες δικοί του,ο έλεγχος δικός του.
Μη συγχέετε τα δικτυακά φόρα με τις πραγματικές συναντήσεις ανθρώπων.
Τα πρώτα είναι προϊόν προσφοράς κάποιου,οι δεύτερες αγαθό και αναφαίρετο δικαίωμα.
Τα πρώτα διέπονται απ'τους αυθαίρετους κανόνες που βάζει ο ιδιοκτήτης τους,οι δεύτερες απ' το σεβασμό στο συνομιλητή όπως ο καθένας αντιλαμβάνεται.

SVX
24/07/2012, 13:50
Πολύ κακό για το τίποτα...
Τα φόρα είναι ιδιοκτησία κάποιου.

θα μου επιτρεψεις να εχω διαφορετικη αποψη... το φορουμ ειναι και τα ατομα που ενεργα το "ξεκινανε" το "εξελισσουν" ή το "γαμανε"

δεν ειναι οι servers και το Bulletin

George_Sp
24/07/2012, 13:55
είναι λεπτή η γραμμή που καθορίζει τα δικαιώματα του ιδιοκτήτη ή της Δ.Ο. ενός forum σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του. Για μένα εάν το παλικάρι αποφάσισε να τραβήξει την πρίζα δικαίωμά του. Όπως όμως είναι δικαίωμα και των υπολοίπων να εκφράσουν την αντίθεσή τους με την πράξη του.

Κανένας δεν είναι υπεράνω κριτικής για να το παίζει Θεός. Άνθρωπος είναι ο καθένας μας και ως άνθρωπος κρίνεται είτε είναι απλό μέλος είτε διαχειριστής.
Έχω περάσει από αρκετά fora και δυστυχώς διαπιστώνω με λύπη μου οτι όπως και στην πραγματική ζωή, ανάληψη καθηκόντων, προνομίων, δύναμης, καταστρέφει τις ηθικές αξίες.
Για να μην παρεξηγηθώ δε το προσωποποιώ ούτε στο bikenet ούτε στο moto.

Αφήστε τον κόσμο να εκφραστεί (πάντα κόσμια και εντός ορίων) και προσπαθήστε να κρατάτε τις ισορροπίες μεταξύ παλαιών μελών (κλίκας) και νέων μελών (easy target).
Θέλοντάς και μή, οι 2 διαφορετικές δυνάμεις που υπάρχουν, καλώς υπάρχουν. Άλλωστε δε νοείται forum και πεδίο συζητήσεων και ανταλλαγή απόψεων αν γίνεται μεροληπτικά υπέρ μονο της μίας ομάδας.

Εύχομαι καλή συνέχεια στο moto.gr :)

kostaspetrou
24/07/2012, 14:00
θα μου επιτρεψεις να εχω διαφορετικη αποψη... το φορουμ ειναι και τα ατομα που ενεργα το "ξεκινανε" το "εξελισσουν" ή το "γαμανε"

δεν ειναι οι servers και το Bulletin
Εσύ αναφέρεσαι και στ' άτομα που το αποτελούν.Συμφωνώ,χωρίς μέλη δε νοείται φόρουμ.
Εγώ λέω για το ουσιαστικό της υπόθεσης(ιδιοκτησία κλπ).
Αν ο ιδιοκτήτης κρίνει ότι τα με τα μέλη,το κλίμα,γενικά το όλο πακέτο δεν αξίζει ν'ασχολείται πλέον, έχει κάθε δικαίωμα να το κλείσει, ακόμα και για λόγο που μας φαίνεται υπερβολικός ή αστείος.
Ακόμα και ο ίδιος να φταίει το κλείνει και καλά κάνει.
Όπως μπορεί κάποιος να βιώσει μια πλέον ανυπόφορη κατάσταση και να την τερματίσει,άσχετα αν φταίει αυτός που εξελίχθηκε έτσι, ακριβώς με τον ίδιο τρόπο σταματά το φόρουμ.
Επιλογές είναι και μάλιστα προσωπικές.

spyrakos35
24/07/2012, 14:02
θα μου επιτρεψεις να εχω διαφορετικη αποψη... το φορουμ ειναι και τα ατομα που ενεργα το "ξεκινανε" το "εξελισσουν" ή το "γαμανε"

δεν ειναι οι servers και το Bulletin

θα διαφωνήσω στο "και"....

κατά τα άλλα +2300....

μία λέξη μόνο.... σεβασμός.... από τον οποιονδήποτε για τον οποιονδήποτε.... τίποτε άλλο, και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε

MikeG
24/07/2012, 14:20
Πολύ αξία δίνετε στη "διαδικτυακή" ζωή σας. Αν θέλετε να έχετε επαφή με κάποια άτομα, μπορείτε με 10000000 τρόπους. Στη τελική, κάποιος από τα μέλη μπορεί να το αναστήσει τρόπον τινά. Άμα ο Βούρος κλείσει το καφενείο στο χωριό μου που μαζεύονται όλοι, τότε είτε θα ανοίξει κάποιος άλλο καφενείο, είτε θα πάνε σε ένα από τα άλλα καφενεία, είτε κάποιοι δε θα πάνε πουθενά ξανά.

Επίσης κανείς δεν είναι μέσα στο μυαλό του άλλου, ώστε να έχει και άποψη για το πως και το γιατί. Όλα εικασίες. & εμένα δε μου αρέσει καθόλου αυτό που γίνεται τώρα εδώ.

Θα σας παρακαλούσα & εγώ με τη σειρά μου, να είστε κόσμιοι & προσεχτικοί. & πάνω από όλα να σέβεται ο ένας τον άλλον. Ξέρω ότι αυτό δε παίζει, αφού στην "αληθινή" ζωή όλα είναι μπουρδέλο.

Με τη καμία δε θέλω να γίνει εδώ 2ο whatever.

vaska
24/07/2012, 14:46
θα μου επιτρεψεις να εχω διαφορετικη αποψη... το φορουμ ειναι και τα ατομα που ενεργα το "ξεκινανε" το "εξελισσουν" ή το "γαμανε"

δεν ειναι οι servers και το Bulletin



Και οι παρέες που από μέσα του δημιουργήθηκαν, και οι βόλτες που τα μέλη του πήγαν και οι φωτό από τα ταξιδιωτικά κάποιων, και τα μπινελίκια που έπεσαν αλλά και οι καταθέσεις ψυχής που έχουν γίνει και πολλά άλλα.
Αλλά ναι είναι ιδιοκτησία κάποιου και κάποτε μπαίνει ένα τέλος, είτε γιατί ο κάποιος κουράστηκε είτε γιατί απλά ο κύκλος έκλεισε είτε για οποιονδήποτε λόγο.

Total
24/07/2012, 15:30
Παρακολουθούσα για χρόνια το bikenet και όντως τον τελευταιο καιρό όπως ήταν αναμενώμενο βέβαια (δεδομένης της οικονομικής κατάστασης) η θεματολογία αλλά και η ένταση των συζητήσων είχαν αλλάξει. Δε μπορεί ας πουμε να κάνουμε ανάλυση για οκτάνια στην βενζίνη όταν οι περισσότεροι με το ζόρι βάζουν απλή αμόλυβδη.

Αλλά εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προσπαθεί κάποιος να αλλάξει μια κατάσταση με πιο ενεργή συμμετοχή σε πιο σοβαρά θέματα, και αντ'αυτού το κλείνει χωρίς καμία προειδοποίηση. Σαφώς είναι δικαίωμα του ιδιοκτήτη να κάνει οτι γουστάρει με την διαφορά όμως ότι ενα φόρουμ είναι οι άνθρωποι που συμμετέχουν σε αυτό και όχι η ιδιοκτησία ενός domain.

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Πολυμήχανο

vagtav
24/07/2012, 15:57
Πολύ αξία δίνετε στη "διαδικτυακή" ζωή σας. Αν θέλετε να έχετε επαφή με κάποια άτομα, μπορείτε με 10000000 τρόπους....

+990

nassosxlvbros
24/07/2012, 16:12
Γράφει ο CK:
-ας μιλήσω μόνο για εμένα, το άτομο που επί δέκα χρόνια “τραβούσε κουπί” για να έχετε όλοι εσείς ένα forum να
εκφραστείτε όπως γουστάρετε...
μέχρι εδώ καλά..σταμάτησε όμως να γράφει και ο ίδιος με αποτέλεσμα:

- το bikenet του 2012 είναι! Ένα ψηφιακό καφενείο γεμάτο παντογνώστες, αδικημένα από το Θεό ταλέντα, μοναδικές ιδιοφυΐες με ένα κοινό γνώρισμα: γνωρίζουν την
απόλυτη αλήθεια για το σύμπαν και για τα πάντα. Α, και δεν κάνουν ποτέ λάθος! Η θλιβερή αυτή εικόνα συνοδεύεται μόνιμα από μηδενιστικά -στην καλύτερη- ή/καιπροσβλητικά σχόλια για ανθρώπους που τις περισσότερες φορές αποτελούν παραδείγματα προς μίμηση σε σχολές και πανεπιστήμια ανά τον κόσμο - αλλά όχι, η απύθμενη σοφία των μελών του bikenet γνωρίζει τη γυμνή αλήθεια: ότι όλα αυτά είναι βλακείες, καθώς και ότι αν αυτοί βρισκόντουσαν στη θέση τους θα τα είχαν καταφέρει απείρως καλύτερα.

μετά πάει εδώ...πάλι του φταίν οι άλλοι...
-Πως το λέει εκείνο το γνωμικό, να μην προσπαθείς να διαφωνήσεις με ηλίθιο γιατί θα σε ρίξει στο επίπεδό του, κεί όπου παίζει εντός έδρας, και θα σε κερδίσει; Έτσι και το bikenet.gr, που σήμερα το βλέπω ως ένα ολοκληρωμένο πείραμα που απέδειξε σε εμένα και σε αρκετούς άλλους ότι η συλλογικότητα είναι μια απίστευτη μπούρδα. Στην Ελλάδα ο κόσμος είναι παρτάκιας, καλοπερασάκιας και αχάριστος - και αυτό δεν αλλάζει που να χτυπάμε τον κώλο μας κάτω στον αιώνα τον άπαντα. Τους βλέπετε σε καθημερινή βάση πως οδηγούν, δεν χρειάζεται να γράψω κάτι παραπάνω. Πετάγονται από στοπ, κορνάρουν, σε μουτζώνουν και σου ζητούν και τα ρέστα - εκεί έχουμε φτάσει σήμερα…

ΟΚ αυτός είναι ο αθώος...: (καμμία αντίρρηση..) :
-Εγώ όμως ανήκω σε αυτούς τους ελάχιστους μαλάκες που σταματούν σε κόκκινο πεζοφάναρο στις τρεις τα ξημερώματα, στη μέση του πουθενά. Τι έχει μείνει στο bikenet που να με εκφράζει ως διαχειριστή του και να με κάνει να θέλω να το συνεχίσω; Ειλικρινά, μόνο οι αναμνήσεις. Οι γνωριμίες, οι φιλίες, κάποια ξενύχτια και κάποιες κουβέντες με ανθρώπους που στην πορεία έγιναν αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μου όχι γιατί ήταν όμορφοι, γρήγοροι ή μορφωμένοι, αλλά γιατί κέρδισαν το σεβασμό μου - και εγώ τον δικό τους φυσικά. Αναμνήσεις ευχάριστες αλλά και δυσάρεστες, με απώλειες πραγματικών φίλων, κλάμα, χαρά, εκδρομές, συναντήσεις, σχέσεις, μέχρι γάμοι και παιδιά έχουν προκύψει μέσα από αυτή την κοινότητα.

Το να κλείσω το bikenet είναι κάτι που το σκέφτομαι πάνω από χρόνο αλλά το αποφάσισα μόλις πρόσφατα, καθώς διαπίστωσα ότι δεν έχω τη δύναμη να κάθομαι να
βλέπω ηλίθιους να καταστρέφουν κάτι που με κόπο προσπαθήσαμε να φτιάξουμε τόσα χρόνια εγώ και κάποιοι άλλοι ρομαντικοί μαλακες. Όχι ρε φίλε, προτιμώ χίλιες φορές να το τελειώσω εγώ μια και καλή, μήπως και στρώσει το στομάχι μου κάποια μέρα και ανοίξει χώρος στο κεφάλι μου να φτιάξω κάτι καινούργιο, σχετικό ή άσχετο με αυτό.


Λέω τώρα:μήπως όμως θα έπρεπε να επιληφθεί του θέματος λίιιγο πιο νωρίς; να τραβήξει μερικά αυτάκια να μπανάρει και όχι να αφήσει να γίνεται αυτό το μπάχαλο;
Γράφω σε διάφορα φόρουμ και σε ένα τυχαίνει να συντονίζω θέματα: όσα είναι σωστά οκ αλλά όσα είναι μπουρδολογίες σφάζονται στο γόνατο άνευ προειδοποίησης.
Και ειδικότερα:
-πόστ για το πόστ
-ναι μπράβο κλπ σε παρουσίαση
-σπαμάρισμα
-τρολλάρισμα
-υφάκι ή ειρωνεία
-διαφήμιση ή προσπάθεια κέρδους
-απαξίωση προσώπων κλπ
-ρουφιανευτικά πμ από/για τρίτους

με αυτά τα απλά που τηρώ μέχρι στιγμής είμαστε οκ πρώτα με
τον εαυτό μας και μετά με το κόσμο....

Και εδώ που τα λέμε,-εάν δεν είναι καθαρά οικονομικό το πράμα-δεν είναι λύση "έπεσε το επίπεδο το κλείνω"..κρατάς το επίπεδο αν όχι μόνος σου,που είναι πολύ δύσκολο αλλά ζητώντας βοήθεια: δίνοντας δικαιώματα συντονιστή σε μερικούς που το κατέχουν σωστά,ή ακόμα καλύτερα κάνεις συντονιστή τον...ηλίθιο οπότε καίει εγκέφαλο τη τρίτη μέρα και έτσι να κρατιούνται κάποιες ισορροπίες...η φυγή είναι φυγή...είναι κακό αλλά και τροφή για κακά σχόλια...

stojohn
24/07/2012, 16:30
http://www.bikenet.gr/forum/viewtopic.php?f=7&t=28991

Νομίζω εδώ είχε γίνει μια καλή κουβέντα, πριν περίπου ένα εξάμηνο.Αρκετοί από αυτους τους λόγους μαζί, νομίζω οτι είναι στο τέλος η αιτία.
Για μένα η κατάσταση μπορούσε να "σωθεί" αν κάποιος-κάποιοι (μάλλον προς το δευτερο, δεν ηταν μικρό το φόρουμ) αποφάσιζε να ασχοληθεί ενεργά, τόσο με το moderation γενικώς, όσο και με τη τροφοδοσία θεμάτων, κυρίως μοτοσυκλετιστικών. Αυτό το είχα καταγράψει και σαν αποψη στο πόστ παραπάνω.

Υ.Γ. έχει κάποια πολύ ενδιαφέροντα σχόλια από τον 1600, κυρίως για το πόσο η μορφή του φόρουμ πλέον είναι καλή για την ενημέρωση αλλά και την δημιουργία ομάδων-παρεών κοινού ενδιαφέροντος κλπ. Αντιπαλος σίγουρα τα πολλά πλέον social media... Ελπίζω το moto.gr να παραμείνει, είμαστε πολύ οι στερημένοι από διπλα!

Allst@rf
24/07/2012, 17:14
Σημασία έχει να μπορούμε να καβαλαμε τις μοτοσικλέτες μας... όλα τα αλλά ειναι, αλλά λόγια να αγαπιωμαστε...

kostas777
24/07/2012, 18:00
πρίζα είναι, απλά τραβιέται.

έχει ξαναγίνει και θα ξαναγίνει, σιγά.

απλά μην παίρνετε τίποτα σαν δεδομένο, όλα είναι ρευστά. ακόμη κι αυτά που δείχνουν ότι θα κρατήσουν μια ζωή. αλλά έτσι είναι η μια ζωή, τελειώνει και ξεκινάει μια άλλη.

το λέει ο εγώ που δεν ήταν μέλος στο bn, αλλά σαν χτες θυμάμαι πριν από 10 χρόνια περίπου τον modivin να με ρωτάει ποιό όνομα μου αρέσει περισσότερο, το bikenet.gr ή το greekbike.com (δεν το θυμάμαι το δεύτερο, θυμάμαι μόνο ότι του είπα αμέσως «bikenet χωρίς σκέψη» και έγινα το δεύτερο από τα 2 πρώτα μέλη ενός ωραίου forum, που τότε δεν υπήρχε... μόνο ένα μάπα κιτρινόμαυρο τύπου shoutbox που είχε το motomag και που όλοι οι παλιοί δεν ήθελαν με τίποτα να αλλάξει (μαζοχισμός))

Red Rider
24/07/2012, 18:06
απλά μην παίρνετε τίποτα σαν δεδομένο, όλα είναι ρευστά. ακόμη κι αυτά που δείχνουν ότι θα κρατήσουν μια ζωή. αλλά έτσι είναι η μια ζωή, τελειώνει και ξεκινάει μια άλλη.

+1

Η ζωή είναι έξω στους δρόμους και όχι στα φόρα..

zephyr1
24/07/2012, 18:27
Μια χαρα ξηγηθηκε κατ εμε.

Το bikenet ηταν το μονο φορουμ που εκανε εκαθαριση ανενεργων μελων για αυτο και τοσα λιγα μελοι ,γυρω στα 2000 πανω κατω απ'οτι θυμαμαι.
Ακομα και αυτο ομως δεν καταφερε να κρατησει τους σουπερ ξερολες-μπορωλες μακρυα .

Εγω απο λιγο που εχω γνωρισει τον CD , η αντιδραση του μου φαινεται τελειως λογικη και δικαιολογημενη.

Εξαλλου υπαρχει και το μοτο που μπορεις να γραφεις οτι μαλακια σου κατεβει στο κεφαλι ,οπως αυτο το θρεντ λογου χαρη......

Cpt. Haddock
24/07/2012, 18:42
Ειναι τόσο απλό τελικα να βγει μια πριζα.

Ας το έχουμε υποψη μας ;)

zephyr1
24/07/2012, 18:49
Προσωπικά μηνύματα και λοιπές λεπτομέρειες

Αποστολή: 20 Ιούλ 2012, 23:57
Από: CD
Προς: Εγγεγραμμένα μέλη
Αγαπητά μέλη,

ύστερα από παράκληση πολλών μελών, τα προσωπικά μηνύματα θα συνεχίσουν να λειτουργούν έτσι ώστε να μπορέσουν να έρθουν σε επικοινωνία όσα μέλη επιθυμούν.

Επίσης, το ότι το bikenet σταμάτησε να δέχεται νέες δημοσιεύσεις δεν σημαίνει ότι θα εξαφανιστούν οι παλιές. Σκοπός μου είναι να κρατηθεί στη ζωή σε read-only μορφή για όσα περισσότερα χρόνια γίνεται, έτσι ώστε να αποτελέσει μια "εγκυκλοπαίδεια" μοτοσυκλετιστικού περιεχομένου.

Πλέον, αξίζει να γνωρίζετε ότι οι επισκέπτες μπορούν να διαβάσουν όλες τις θεματικές ενότητες του forum, καθώς και να χρησιμοποιήσουν την εξελιγμένη αναζήτηση.

Μολις τωρα το ειδα στα μαιλ μου.
Απλα και ξεκαθαρα.

BLiTzER
24/07/2012, 18:52
Δε γνωρίζω λεπτομέρειες γιατί δεν παρακολουθώ άλλο μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, ΑΛΛΑ αν ο τύπος ήταν τόσα χρόνια στο χώρο, όπως υποστηρίζει και λύγισε μπροστά στην καθυστέρηση της ηλεκτρονικής κοινότητας, είναι απλά αστείο. Αν υπήρχαν κι άλλοι τέτοιοι αντμίνς δε θα υπήρχε ίντερνετ σήμερα :touched:

MG-KTiNoS
24/07/2012, 19:09
Διαβάζω τα παραπάνω και σκέφτομαι…
Πόσο αυτονόητα είναι για όλους εμάς, ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ δικαιώματα, οι δικές μας ανάγκες, θα δικά μας πρέπει ή θέλω και πόσο συζητήσιμα είναι των άλλων.



Εξαλλου υπαρχει και το μοτο που μπορεις να γραφεις οτι μαλακια σου κατεβει στο κεφαλι ,οπως αυτο το θρεντ λογου χαρη......
Πράγμα το οποίο φρόντισες να αποδείξεις πανηγυρικά!


Ειναι τόσο απλό τελικα να βγει μια πριζα.
Ας το έχουμε υποψη μας ;)
Είναι και πιο απλό να πεις πάω παρακάτω, πιο δίπλα ή και πουθενά…
2 όψεις έχει το νόμισμα.


http://www.bikenet.gr/forum/viewtopic.php?f=7&t=28991
Νομίζω εδώ είχε γίνει μια καλή κουβέντα, πριν περίπου ένα εξάμηνο.Αρκετοί από αυτους τους λόγους μαζί, νομίζω οτι είναι στο τέλος η αιτία.
Για μένα η κατάσταση μπορούσε να "σωθεί" αν κάποιος-κάποιοι (μάλλον προς το δευτερο, δεν ηταν μικρό το φόρουμ) αποφάσιζε να ασχοληθεί ενεργά, τόσο με το moderation γενικώς, όσο και με τη τροφοδοσία θεμάτων, κυρίως μοτοσυκλετιστικών. Αυτό το είχα καταγράψει και σαν αποψη στο πόστ παραπάνω.
Υ.Γ. έχει κάποια πολύ ενδιαφέροντα σχόλια από τον 1600, κυρίως για το πόσο η μορφή του φόρουμ πλέον είναι καλή για την ενημέρωση αλλά και την δημιουργία ομάδων-παρεών κοινού ενδιαφέροντος κλπ. Αντιπαλος σίγουρα τα πολλά πλέον social media... Ελπίζω το moto.gr να παραμείνει, είμαστε πολύ οι στερημένοι από διπλα!
Όταν έγινε η κουβέντα αυτή νομίζω ότι ήταν αργά.


Πολύ αξία δίνετε στη "διαδικτυακή" ζωή σας. Αν θέλετε να έχετε επαφή με κάποια άτομα, μπορείτε με 10000000 τρόπους.
Δεν υπάρχει διαδικτυακή ζωή. Εγώ γνώρισα πολλούς ανθρώπους από το ιντερνετ και μερικοί έγιναν πολύ καλοί φίλοι μου.
Άλλοι πάλι όχι.

Σε γενικές γραμμές πάντως δε βλέπω ποιο το νoήμα να συνεχίσουμε τη κουβέντα αυτή.
Ας ευχηθούμε στον Κώστα καλή τύχη με τις δραστηριότητες του και ας κρατήσουμε ότι καλό μας έδωσε αυτά τα χρόνια το μπάικ νετ…

Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

chr1s_86
24/07/2012, 20:50
Είναι κρίμα να κλείνει ένα forum με τέτοια ιστορία...


Δεν λέω περισσότερα γιατί μας απειλεί ο καπ10... :look:

la_villa
24/07/2012, 23:17
ένας κύκλος έκλεισε,δυστυχως....

απλά τόσα χρόνια,απο φοιτητής, πορευόμασταν μαζί και ας ήμασταν άγνωστοι.Ετσι αποφάσισε ο CD όσο και να μην μας αρέσει,αυτό είναι.
Απλά έκλεισε λίγο απότομα....

όπως και να έχει...ήταν στέκι...



υ.γ και αν αλλαξε η θεματολογία...δεν άλλαξε απλά ακολούθησε τα θέματα της εποχής...όπως σε όλα τα forum.Πόσοι ψάχνονται πλέον για μηχανές,για μετατροπές, για βόλτες και και και...
αλλά ο τ΄τιλος του τόπικ είναι ακριβώς σε αυτο που νοιώθουμε ..." ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΝΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΠΡΙΖΑ" ρε γαμώτο

el_hymador
24/07/2012, 23:36
Μλκιες τούμπανο...

Τα φόρα από μόνα τους είναι ένα τίποτα! Τα φόρα αποκτούν υπόσταση, μεγαλώνουν, επεκτείνονται, και "διαμορφώνουν" χαρακτήρα από τα μέλη τους, επίσης να μην το ξεχνάτε αυτό! Τώρα από εκεί και έπειτα αν έκλεισε το bikenet ξαφνικά ή αν θα κλείσει και αυτό εδώ εξίσου ξαφνικά, ε δεν πειράζει, θα συνεχίσουμε να ζούμε...






:wave2:

djace1986
25/07/2012, 00:35
Αμα δεν μπορεις να κρατησεις μια σχετικη ποιοτητα σε αυτο που κανεις.. καλυτερα κλεισε το.. Αμα ο Κωστας θεωρησε οτι το επιπεδο εχει πεσει καλα εκανε και το εκλεισε..

H.A.Balafoutre
25/07/2012, 00:50
Εγώ γι'αυτό για το οποίο θα στεναχωρηθώ θα είναι να συμπαρασήρει η μπάλα και το trackbike & ebike...διότι και το μεν 1ο αναπτύχθηκε ακόμη πιο πολύ μέσα από το bikenet και το 2ο προέκυψε ως φυσικό επακόλουθο και της εμπειρίας που έχουνε οι συντελεστές του αλλά και σε ευθεία σχέση και δυναμική με το bikenet & trackbike...

Τα γράφω αυτά διότι όσο εγώ μπορώ να γνωρίζω ως απλός καταναλωτής ή μοτοσικλετιστής-αναγνώστης μοτοπεριοδικών, γυρολόγος των μοτοforums ή απλά να συμμετέχω σε κάτι που μου τράβηξε το ενδιαφέρον μέσα από το internet περισσότερο από κάποιες άλλες προσπάθειες και φυσικά το πήγα παραπέρα και το έζησα στην πράξη, μου έκανε μεγάλη εντύπωση η σοβαρότητα με την οποία και το trackbike λειτουργεί (άσχετα αν μπόρεσα να παραβρεθώ μόνον μια φορά...κι ένας θεός ξέρει τι περνάω κάθε φορά που δεν συμμετέχω πόσο μάλλον τώρα που δεν θα έχω την κατεξοχήν αρμόδια πύλη πληροφόρησης για την εν λόγω διοργάνωση), αλλά και το ebike όπου υλοποιείται με έναν τρόπο που με τραβάει μόνο του αλλά όπως είπα και πιο πάνω σε ευθεία δυναμική σχέση με το bikenet, που με κάνουνε να θέλω να συμμετάσχω με τρόπο αξιοπρεπή σε μια αντιστοίχως αξιοπρεπή προσπάθεια στην Ελλάδα, για τα δικά μου μέτρα και σταθμά πάντα, και φυσικά έχω πληρώσει ένα αντίτιμο για το τζάμπα που πολλοί το θεωρούν αυτονόητο...εκείνο που μπόρεσα, αφού μια δουλειά σωστή πρέπει να επιβραβεύεται και να ανταμίβεται...

Θεωρώ λοιπόν παράξενο το γεγονός ότι ενώ ως "δουλειά" ή δουλειά, όπως θέλετε πείτε το, έχουν δόσει πολύ καλά δείγματα σοβαρότητας και συμπαγούς πυρήνα ανθρώπων όπου κάνουν και πράγματα και σωστά πράγματα...ξαφνικά συμβαίνει κάτι τέτοιο...και διαταράσει ένα σύνολο δημιουργηκά σωστών ενεργειών. Τον #1 λόγω που σκέφτομαι χωρίς καν να διαβάσω τα πολύ σωστά που λένε πολλοί πιο πάνω είναι το χρηματικό αυτή την εποχή. Το #2 είναι ο συνδιασμός παρεξηγήσεων και χρηματικού...διότι όταν μια δουλειά δεν φέρνει χρήμα κι έχει μόνον ζόρι...το ζώ κάθε μέρα...και ξέρω πως είναι...για το τι μαλακίες μπορώ εγώ να πω ή να πει ο καθένας μας από το πληκτρολόγιο...φαντάζομαι...δεν χρειάζεται και πολύ να το καταλάβει ο καθένας μας....ένα τάμπ είναι και πας στο άλλο θέμα...σε εθελοντικά και δωρεάν για εμάς φόρουμς....

Εγώ το μόνο που μπορώ να πω είναι ευχαριστώ για την φιλοξενία...κι εδώ και στο bikenet...και σε κάθε φόρουμ και καλή δύναμη...διότι τα φόρουμς μας φέρνουνε πιο κοντά κι αυτό είναι μεγάλο πράγμα στις μέρες μας κι όχι πάντα για να κερδίζουνε κάποιοι.....μεγάλη υπόθεση όλων μας.

notakos600
25/07/2012, 06:55
Συμφωνεί ή διαφωνεί κανείς με τις απόψεις που διατυπώθηκαν παραπάνω, ένα είναι σίγουρο: ο κόσμος της μοτοσυκλέτας θα είναι πάντα φτωχότερος όταν κλείνουν περιοδικά και φόρουμ που την αφορούν.

spyrval
25/07/2012, 11:40
Απλά είναι τα πράγματα. Εγώ εδώ και χρόνια μπαίνω καθημερινά σχεδόν και χαζεύω σε αυτό το φόρουμ. Για να έχω αυτό το χάζεμα δεν έχω κάνει τίποτα, μα τίποτα όμως. Δεν έχω δώσει μισό ευρώ, δεν έχω αφιερώσει ούτε δευτερόλεπτο προσωπικού χρόνου. Είμαι ψιλοάσχετος από υπολογιστές, αλλά είμαι βέβαιος ότι κάποιος έχει κάνει κάτι από τα παραπάνω,χωρίς να ξέρω σε ποιό βαθμό. Ούτε ξέρω ποιός είναι. Αν λοιπόν ο κος Μοτοτζιαρής κάποια στιγμή πει βαρέθηκα, πατάω το OFF, με ποιό δικαίωμα εγώ θα πώ σούξου μούξου? Πάω παραδίπλα...

Total
25/07/2012, 11:46
Στα 3-4 χρόνια πάντως που παρακολουθώ το φορουμ δε θυμάμαι σχεδόν κανένα πόστ του CD

vassilis88
25/07/2012, 12:02
total εγραφε απλα οχι οσο παλιοτερα, οπως κ πολλοι αλλοι δλδ
spyrval ειναι λογικο να δημιουργειται θεμα γιατι ηταν καθημερινη συνηθεια εδω κ χρονια για πολυ κοσμο
οποτε αμα παρακολουθεις καιρο λογικο να στεναχωριεσαι, ειναι ενα απ τα κομματια της καθημερινης σου ρουτινας που δεν θελεις να αλλαξει
ενιγουεη λαηφ γκοους ον!

PortisHead
25/07/2012, 12:07
Ένα ψηφιακό καφενείο γεμάτο παντογνώστες, αδικημένα από το Θεό ταλέντα, μοναδικές ιδιοφυΐες με ένα κοινό γνώρισμα: γνωρίζουν την
απόλυτη αλήθεια για το σύμπαν και για τα πάντα.


Κατι σαν το μπάσκετ στην Ελλαδα μετα το 1987...όλοι γίνανε Γκάλης και Γιαννακης.
Μετα το trackbike.gr ειδικα...καθεις που πηγε και μια φορα πίστα ,πόσο μάλλον στις Σερρες ,
σκεφτόταν να εκδωσει και βιβλιο τυπου "Art of Cornering by Keith Code".

Καποτε θα πρεπει ολοι μας να καταλάβουμε πως όλα τα
φορουμ ειναι μια μικρογραφια του κοσμου μας,
με τα αρνητικα του...και τα αρνητικα του.

djace1986
25/07/2012, 12:08
Δεν το παρακολουθουσες αρκετα μαλλον.. δεν υπαρχει λογος για να ανοιγω την κουβεντα.. αλλα απ'οτι βλεπω απο εδω εχει απο το 2005 περιπου 3025 δημοσιευσεις με λιγα λογια 1,18 δημοσιευσεις την ημερα. Περιττό να πω για τον λογο του οτι τον γνωρισω και προσωπικα οτι ειναι ο πλεον πολυασχολος ανθρωπος που ασχολειται με το να εκδιδει ηλεκτρονικο περιοδικο μοτοσυκλετας, να διοργανωνει trackdays και να προπονει αναβατες του πανελληνιου και δεν ξερω και εγω τι αλλο. Αμα σαπιζε και στο πληκτρολογιο αστα να πανε. ΑΑαα.. εχει και κοπελα.. :D

Αντιθετα παντα μ'αρεσε να διαβαζω τα ποστ του. Σε αντιθεση με αλλα ποστ ηταν παντα λιτα και περιεκτικα. Ετσι οπως πρεπει να ειναι ενα ποστ κατα την γνωμη μου.

sniper
25/07/2012, 12:24
Δεν το παρακολουθουσες αρκετα μαλλον.. δεν υπαρχει λογος για να ανοιγω την κουβεντα.. αλλα απ'οτι βλεπω απο εδω εχει απο το 2005 περιπου 3025 δημοσιευσεις με λιγα λογια 1,18 δημοσιευσεις την ημερα. Περιττό να πω για τον λογο του οτι τον γνωρισω και προσωπικα οτι ειναι ο πλεον πολυασχολος ανθρωπος που ασχολειται με το να εκδιδει ηλεκτρονικο περιοδικο μοτοσυκλετας, να διοργανωνει trackdays και να προπονει αναβατες του πανελληνιου και δεν ξερω και εγω τι αλλο. Αμα σαπιζε και στο πληκτρολογιο αστα να πανε. ΑΑαα.. εχει και κοπελα.. :D

Αντιθετα παντα μ'αρεσε να διαβαζω τα ποστ του. Σε αντιθεση με αλλα ποστ ηταν παντα λιτα και περιεκτικα. Ετσι οπως πρεπει να ειναι ενα ποστ κατα την γνωμη μου.

Κι άγνωστο αριθμό τετραπόδων συγκατοίκων.. :bawl:

ego_o_idios
25/07/2012, 12:56
gia na po ke ego to nomizo mou
o CD en meri ixe dikio ke en meri ixe apopsi
safos ke exi gemisi o kosmos ili8ious latris tis ikonikis pragmatikotitas pou perimenoun mesa apo to diktio na anadiksoun to tipota pou tous diepi...
ala se aftin tin zoi den orizoume emis to pios 8a exi mialo ke pios oxi alimono an ginomaste aligorika xitler ke eksolo8revame tin skartadoura
ine poli doulia apodedigmena pou na kapsis tosa ptomata exi eksoda ke lipa to kalo ine oti 8a eftiaxnes 8esis ergasias an ke i doulia stous fournous exi varia an8igioina ensima ke 8a plirones pola sto IKA meta ili8ioi kse ili8ioi to kratos tous 8eli na tous perni lefta xaratsia fpa forous mpori na ine ili8ioi ala exoun lefta ke an den exoun 8a vroun i 8a tous vroume emis na exoume na tous pernoume

opote vlepis oti den iparxi sotiria oi ili8ioi ine edo ke ine gegonos ke 8a paraminoun ke ama 8eloun na mazevonte se ena forum ke na klene mpatsous na milane gia to political corect ke oti alo ili8io 8eloun ke den antexis apla vgazis to forum sto sfiri to dinis se alon ke isixazis pas spiti sou diavazis tin logotexnia sou anarotiese ti ine o an8ropos ti ine to zoumi tou ke perimenis na pai 4 ta mesanixta gia na pas na perimenis se kana fanari monos sou mpas perasi o agios vasilis me to elki8ro ke teliose i istoria ti ka8ese ke ksernas xoli os enas enanti stration me ili8ious

ego_o_idios
25/07/2012, 13:03
Ειναι τόσο απλό τελικα να βγει μια πριζα.

Ας το έχουμε υποψη μας ;)


8a sou doso mia prooptiki gia afto pou ipes
as poume oti mia mera se perimeno ekso apo to spiti sou me mia mpetoverga ke otan se kentraro stin katevazo stin spondiliki stili isos ke dio fores ke se afino anapiro gia to ipolipo tis zois sou
ke afou perasis ta diafora stadia apognosis ma8enis na zis se mia anapiriki karekla

ego tora fisika ke 8a kni8is nomika ke ego 8a diafevgo tin silipsi oso mporo ala pou 8a pai kapia stigmi 8a me piasoun 8a me desoun ke 8a er8is sto dikastirio me to anapiriko sou ke 8a kata8esis is varos mou
oreaaaaaaaaaaa
8a kano ego ta trela mou ke meta apo 2 xronia se psixiatrio me ta xapia mou tis ksaples mou ke lipa 8a vgo ekso
entaksi anapiro se afisa den se skotosa poso 8es na katso mesa re:lol:

esi 8a afiniasis 8a les ton pousti ego mia zoi se anapiriki karekla ke aftos ekso na girnai me gomenes ke lipa...
8a perasi ke afto 8a exis skefti ena ekatomirio fores ta idia ke ta idia kapia stigmi 8a figi to xontro to misos apo mesa sou ke otan 8a exis iremisi afto pou 8a skeftis ine

kalitera na min to ixa pi afto pote....

spyrakos35
25/07/2012, 13:22
μπορούσες απλά να πεις....

"ΜΛΜ, αν θες κάντο...."

μου βγήκαν τα μάτια τσάμπα....

sniper
25/07/2012, 13:22
....

esi 8a afiniasis 8a les ton pousti ego mia zoi se anapiriki karekla ke aftos ekso na girnai me gomenes ke lipa...

....

Siga re Leo, ase kai tipota gia toys ypoloipous.. OK oi gkomenes dikes soy, ta lipa ti ta thes ki ayta?

ego_o_idios
25/07/2012, 13:23
Siga re Leo, ase kai tipota gia toys ypoloipous.. OK oi gkomenes dikes soy, ta lipa ti ta thes ki ayta?

na exi ke ligo saspens re file...:lol::lol::lol:

ego_o_idios
25/07/2012, 13:24
μπορούσες απλά να πεις....

"ΜΛΜ, αν θες κάντο...."

μου βγήκαν τα μάτια τσάμπα....

e pare noumeraki ke perna na sou doko 5 euro...
:lol::lol::lol:

Stabak
25/07/2012, 14:26
Εγω να ρωτήσω κάτι...;

Όταν κάνεις ενα παιδί με αγάπη κ φροντίδα, ίσως κάνεις το σκατό σου παξιμάδι για να το σπουδάσεις κ προικίσεις, αυτό μεγαλώνει, ασπρίζει, ισως ξεκιναει τα ναρκωτικά, γερνάει κ στο τέλος μπορει κ να γουστάρει κ πισωγλέντια. Εσυ τι κάνεις; Το σκοτώνεις επειδη δεν έγινε αυτό που ήθελες;

Ψιτ παιδια, εσεις με τις μπρίζες... να προσέχετε ;)

ΥΓ : Το παραπανω ισως δεν αφορά τον Κώστα μιας κ εχει καποια συναισθηματική αξια που την σέβομαι, αλλα τους υπόλοιπους που νομιζουν οτι εχουν κ καποια ιδιοκτησία.... μη χέσω

nassosxlvbros
25/07/2012, 14:43
8a sou doso mia prooptiki gia afto pou ipes
as poume oti mia mera se perimeno ekso apo to spiti sou me mia mpetoverga ke otan se kentraro stin katevazo stin spondiliki stili isos ke dio fores ke se afino anapiro gia to ipolipo tis zois sou
ke afou perasis ta diafora stadia apognosis ma8enis na zis se mia anapiriki karekla

ego tora fisika ke 8a kni8is nomika ke ego 8a diafevgo tin silipsi oso mporo ala pou 8a pai kapia stigmi 8a me piasoun 8a me desoun ke 8a er8is sto dikastirio me to anapiriko sou ke 8a kata8esis is varos mou
oreaaaaaaaaaaa
8a kano ego ta trela mou ke meta apo 2 xronia se psixiatrio me ta xapia mou tis ksaples mou ke lipa 8a vgo ekso
entaksi anapiro se afisa den se skotosa poso 8es na katso mesa re:lol:

esi 8a afiniasis 8a les ton pousti ego mia zoi se anapiriki karekla ke aftos ekso na girnai me gomenes ke lipa...
8a perasi ke afto 8a exis skefti ena ekatomirio fores ta idia ke ta idia kapia stigmi 8a figi to xontro to misos apo mesa sou ke otan 8a exis iremisi afto pou 8a skeftis ine

kalitera na min to ixa pi afto pote....


Θα σου πω και ένα παραπλήσιο σενάριο...αφήνει ο ανάπηρος να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα 1,2,5 χρόνια κλπ, βάζει 2-3 ξαδέρφια/μπράβους whatever και σε βρίσκουν μετά από χρόνια θαμμένο σε ένα κήπο ή ξεβράκωτο/αποκεφαλισμένο σε κάνα ξέφωτο...ε και πάλι δε θα είναι πιο ήρεμος;

ego_o_idios
25/07/2012, 14:50
Θα σου πω και ένα παραπλήσιο σενάριο...αφήνει ο ανάπηρος να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα 1,2,5 χρόνια κλπ, βάζει 2-3 ξαδέρφια/μπράβους whatever και σε βρίσκουν μετά από χρόνια θαμμένο σε ένα κήπο ή ξεβράκωτο/αποκεφαλισμένο σε κάνα ξέφωτο...ε και πάλι δε θα είναι πιο ήρεμος;


ti egine sou 8iksame ton gkomeno?
:lol::lol::lol:

pantos ke me nixokopti na me temaxisoun ke oti ke na kani to apotelesma ine afto pou ipa ego ego nekros 8a exo glitosi aftos mia zoi anapiriki..
:lol::lol::lol:

sniper
25/07/2012, 14:53
Έλα, έλα ηρεμία..

Εκλεισε το Βνετ, λυπηρό αλλά γεγονός.. Πάντα όταν σταματάει να υπάρχει κάτι που μας άρεσε να το έχουμε στη ζωή μας μας στεναχωρεί...

nassosxlvbros
25/07/2012, 14:59
ε,ρε πλάκες....ρε αφροτέτοιε διάλεξε άλλο σενάριο αν είναι εύκολο το νεκρός...πχ να σε πηδάνε ή να σε βασανίζουν κάθε μέρα...θα μου πεις μπορεί στο τέλος να σου αρέσει,αν δε σου αρέσει ήδη....:lol:
Το Bikenet έκλεισε,λες να καταφέρεις να κλείσεις και το μοτογρ;:D

nicksior
25/07/2012, 15:06
5 Σελίδες , 63 + 1 (η δική μου) γνώμες.

Αυτός που πληρώνει.. τη ΔΕΗ έχει δικαίωμα να τραβήξει και την πρίζα..

nassosxlvbros
25/07/2012, 15:12
+ 600...γιατί άλλο έχω φορτώσει κάπου σε ένα σέρβερ (τζαμπέ) ένα φόρουμ και περνάω ωραία κι ας έχει και μερικούς ηλίθιους,και άλλο πληρώνω και δε γράφει κανείς σοβαρός και γράφουν μόνο ηλίθιοι...

PortisHead
25/07/2012, 15:59
Έλα, έλα ηρεμία..

Εκλεισε το Βνετ, λυπηρό αλλά γεγονός.. Πάντα όταν σταματάει να υπάρχει κάτι που μας άρεσε να το έχουμε στη ζωή μας μας στεναχωρεί...

Παντως αν το σκεφτεις καλα , και δεδομένου των στερητικών συνδρόμων που ειδαμε να
παρουσιάζουν καποια μελη με την ολιγοημερη απουσια του moto.gr , θα έπρεπε να σκεφτεις σοβαρα
το ενδεχόμενο μηνιαίας συνδρομής στο moto.gr.

Εκκλησίες θα ληστευουν... :lol:

ego_o_idios
25/07/2012, 16:27
ε,ρε πλάκες....ρε αφροτέτοιε διάλεξε άλλο σενάριο αν είναι εύκολο το νεκρός...πχ να σε πηδάνε ή να σε βασανίζουν κάθε μέρα...θα μου πεις μπορεί στο τέλος να σου αρέσει,αν δε σου αρέσει ήδη....:lol:
Το Bikenet έκλεισε,λες να καταφέρεις να κλείσεις και το μοτογρ;:D

sigoura 8a sini8iso topidima...:lol::lol:
oti ke na skeftis ise roua mat to diko mou 8a gini...
:lol::lol:

nikos_abel
25/07/2012, 18:19
Άφρο μου έλειψες

ego_o_idios
25/07/2012, 21:14
Άφρο μου έλειψες

e taxoume ti 8elete tora?....:kiss::a01::a021:

sniper
25/07/2012, 21:18
e taxoume ti 8elete tora?....:kiss::a01::a021:

ta lipa e? :bawl:

ego_o_idios
25/07/2012, 21:54
ta lipa e? :bawl:

esi na petaxtis amesos...:moutza:

nassosxlvbros
25/07/2012, 23:29
sigoura 8a sini8iso topidima...:lol::lol:
oti ke na skeftis ise roua mat to diko mou 8a gini...
:lol::lol:

Ο αιώνιος αφρο...νταααξ ρε συ...είτε χορτάσεις pooτσα είτε ξύλο δεν έχω θέμα...ό,τι σε ευχαριστεί...χαλάω γω χατήρι;Το moto gr πάντως ούτε το κόβεις ούτε και το κλείνεις χιχιχι
Αλλά κατά βάθος το δικό μου σενάριο παίζει και το ξέρεις...πάντα έπαιζε και πάντα έτσι γίνεται...;)

ego_o_idios
26/07/2012, 11:36
Ο αιώνιος αφρο...νταααξ ρε συ...είτε χορτάσεις pooτσα είτε ξύλο δεν έχω θέμα...ό,τι σε ευχαριστεί...χαλάω γω χατήρι;Το moto gr πάντως ούτε το κόβεις ούτε και το κλείνεις χιχιχι
Αλλά κατά βάθος το δικό μου σενάριο παίζει και το ξέρεις...πάντα έπαιζε και πάντα έτσι γίνεται...;)


asto file esi ama ixes perisotero mialo ponokefalos 8a se epiane 8a sou pieze to kranio....
:lol::lol::lol:

afto pou egrapsa ek arxis simeni na prosexoume ti leme ke na to skeftomaste prin
tora esi me to mialo sou arxises na tsampoukalevese les ke iparxi periptosi na kanoume zimia ston ilia idika i ama 8eme na kanoume se kapion zimia na vgoume ke sta kanalia na to poume...
:lol::lol:

ola afta ta grafo mpas katalavis poso vlakas ise
:lol::lol::lol:

ke gia na min leme ta idia den iparxi tipota ke kanis kaliteroxiroteros apo ton afro
afro power....
axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

TROOPER
26/07/2012, 11:48
το bikenet εκλεισε.
κριμα.
να ζησουμε να το θυμομαστε.
τελος.