PDA

View Full Version : Νεκροί δύο μοτοσυκλετιστές της ΔΙΑΣ



felter
24/07/2012, 08:55
Τη ζωή τους έχασαν δύο αστυνομικοί της ομάδας ΔΙΑΣ ηλικίας 31 και 27 ετών, έπειτα από δυστύχημα που σημειώθηκε στη 1:00 μετά τα ξημερώματα στη συμβολή των οδών Φειδιππίδου με τη λεωφόρο Μεσογείων στην Αθήνα.


Η μηχανή διέφυγε της πορείας της και προσέκρουσε με σφοδρότητα στις προστατευτικές μπάρες και οι δύο αναβάτες χτύπησαν σε κράσπεδο.


Σημειώνεται πως οι δύο αστυνομικοί είχαν τελειώσει τον βάρδιά τους, ενώ πρόκειται για το τρίτο θανατηφόρο τροχαίο για την ομάδα ΔΙΑΣ σε διάστημα λίγων μόνο μηνών.

mixalakis
24/07/2012, 09:39
Κάπου λένε ότι έσκασε το λάστιχο και για αυτό ο αναβάτης έχασε τον έλεγχο.
Χωρίς να ξέρω κάτι παραπάνω, έχω την υποψία ότι λόγω περικοπών είναι πιθανό να έχουν γίνει πολλές εκπτώσεις στην συτνήρηση των μηχανών.

spyrakos35
24/07/2012, 09:53
κρίμα τα παιδιά....

κουράγιο στους δικούς τους....

freco
24/07/2012, 09:56
Κρίμα τα παιδιά. :(

SVX
24/07/2012, 10:12
δυο φορες λυπηρο ....... ανθρωποι που κλεινουν 6 και 7 ωρες πανω κατω στο μηχανακι , με ελλιπη συντηρηση και μηδενικη καλυψη ..


:(

sniper
24/07/2012, 10:33
Τη ζωή τους έχασαν δύο αστυνομικοί της ομάδας ΔΙΑΣ ηλικίας 31 και 27 ετών, έπειτα από δυστύχημα που σημειώθηκε στη 1:00 μετά τα ξημερώματα στη συμβολή των οδών Φειδιππίδου με τη λεωφόρο Μεσογείων στην Αθήνα.


Η μηχανή διέφυγε της πορείας της και προσέκρουσε με σφοδρότητα στις προστατευτικές μπάρες και οι δύο αναβάτες χτύπησαν σε κράσπεδο.


Σημειώνεται πως οι δύο αστυνομικοί είχαν τελειώσει τον βάρδιά τους, ενώ πρόκειται για το τρίτο θανατηφόρο τροχαίο για την ομάδα ΔΙΑΣ σε διάστημα λίγων μόνο μηνών.

Αν και λυπηρό το γεγονός ίσως θα πρέπει να καταλάβουν οι όποιοι υπεύθυνοι για την τροχαία εκπαίδευση ότι δεν είναι απλό πράγμα να καβαλάς μια μηχανή. Χάνονται τζάμπα και ζωές (που κι αυτές κοστίζουν και δεν αντικαθίσταται) κι υλικό (που έτσι που είμαστε κι αυτό δεν αντικαθίσταται εύκολα). Επίσης καλό θα ήταν να βάλουν μυαλό κι οι ίδιοι οι ΔΙΑΣ και ν' αφήσουν τις σούζες και τα λοιπά ευτράπελα που κατά καιρούς έχουμε γίνει αυτόπτες μάρτυρες.

Τα περί ελαστικών, συντήρησης κλπ είναι κάτι που θα πρέπει να προβληματίσει τους αναβάτες των μηχανών. Αν τις καβαλάνε εν γνώση τους, ας πρόσεχαν. Αν τους το επιβάλλουν, ας πάνε στο σωματείο τους να κάνουν κάτι.

Θερμή παράκληση να μην γίνει αυτό το θρεντ βήμα εναντίων της Αστυνομίας.

spyrakos35
24/07/2012, 12:22
Τα περί ελαστικών, συντήρησης κλπ είναι κάτι που θα πρέπει να προβληματίσει τους αναβάτες των μηχανών. Αν τις καβαλάνε εν γνώση τους, ας πρόσεχαν. Αν τους το επιβάλλουν, ας πάνε στο σωματείο τους να κάνουν κάτι.


αυτό, δεν το πιάνω....

σαν τι να κάνουν? ή μάλλον, τι τους παίρνει να κάνουν?

sniper
24/07/2012, 12:47
αυτό, δεν το πιάνω....

σαν τι να κάνουν? ή μάλλον, τι τους παίρνει να κάνουν?

Μπορεί το σωματείο τους να συναντηθεί με τον Υπουργό ή με όποιον άλλον νομίζουν.

Τι εννοείς τι τους παίρνει να κάνουν; Αν μια μηχανή δεν έχει λάστιχα ή φρένα θα την καβάλαγες; Μην μου αρχίσετε περί καθήκοντος και δεν σημαζεύεται γιατί άλλο το θάρρος κι άλλο η ανοησία.

spyrakos35
24/07/2012, 13:04
Μπορεί το σωματείο τους να συναντηθεί με τον Υπουργό ή με όποιον άλλον νομίζουν.

Τι εννοείς τι τους παίρνει να κάνουν; Αν μια μηχανή δεν έχει λάστιχα ή φρένα θα την καβάλαγες; Μην μου αρχίσετε περί καθήκοντος και δεν σημαζεύεται γιατί άλλο το θάρρος κι άλλο η ανοησία.

σε άλλες εποχές ναι, θα μπορούσαν.... αλλά θα παίρνανε μόνο υποσχέσεις....

σήμερα θεωρώ πως όχι, δεν μπορούν..... δεν έχει νόημα δλδ από την στιγμή που δεν υπάρχει φράγκο...

περί καθήκοντος κλπ δεν τίθεται θέμα..... αν και.... όλοι μας τους θέλουμε στο λεπτό παρόντες όταν υπάρχει ανάγκη.... γιατί αν δεν είναι, τους κράζουμε στα κανάλια.... αντε τώρα, σε μία κατάσταση τέτοια, να εξηγεί ο ΔΙΑΣ οτι δεν θα μπορούσε να πάει πιο γρήγορα γιατί μάλλον θα τσακιζόταν...

αν το θέμα είναι η συντήρηση της μοτό και όχι τυχόν λάθος του οδηγού, πολύ φοβάμαι οτι θα υπάρχουν και άλλα θύματα.....

devil's animal
24/07/2012, 13:10
οπως τα 'πε ο σκοπευτης...
κριμα...
:(

mats8282
24/07/2012, 13:32
Απ'ότι έμαθα έτρεχε πολύ και έχασε τον έλεγχο...


Κρίμα...

H.A.Balafoutre
24/07/2012, 13:38
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τους σκεπάζει...καλή δύναμη στους δικούς τους ανθρώπους....κρίμα στα παιδιά...

nikolas1709
24/07/2012, 13:47
Μπορεί το σωματείο τους να συναντηθεί με τον Υπουργό ή με όποιον άλλον νομίζουν.

Τι εννοείς τι τους παίρνει να κάνουν; Αν μια μηχανή δεν έχει λάστιχα ή φρένα θα την καβάλαγες; Μην μου αρχίσετε περί καθήκοντος και δεν σημαζεύεται γιατί άλλο το θάρρος κι άλλο η ανοησία.


μαλλον για αστειο τα λες αυτα
αλεξισφαιρα παιρνουν με δικα τους λεφτα , ρουχισμο και αρβυλες με δικα τους λεφτα,
λαστιχα στις μηχανες αλλαζουν οταν σκοτωθουν μερικοι και συγκινηθει κανενας εφοπλιστης κανει δωρεα λαστιχα
το κρατος ηταν , ειναι και θα ειναι απων

MG-KTiNoS
24/07/2012, 13:59
Θα ήθελα να γράψω ένα σεντόνι για όλα αυτά, αλλά θα περιοριστώ μόνο να πω…
-Άστα να παν στο ΔΙΑΟΛΟ !

(παν τα παιδάκια)

George_Sp
24/07/2012, 14:00
μαλλον για αστειο τα λες αυτα
αλεξισφαιρα παιρνουν με δικα τους λεφτα , ρουχισμο και αρβυλες με δικα τους λεφτα,
λαστιχα στις μηχανες αλλαζουν οταν σκοτωθουν μερικοι και συγκινηθει κανενας εφοπλιστης κανει δωρεα λαστιχα
το κρατος ηταν , ειναι και θα ειναι απων

το οτι το κράτος είναι απών δεν αποτελεί δικαιολογία για να φορτώνονται τα βάρη συντήρησης και προστασίας. εκτός αν αποδέχεσαι τον εργασιακό σου ξεπεσμό και σ αρέσει να σ έχουν σαν πρόβατο προς σφαγή.
σε διπλανό φόρουμ έγραψα την αμφιβολία μου αν είχαν μερίδιο ευθύνης με βάση δεδομένα μόνο και όχι γεγονότα (πάντα με βάση όσα γράφονται από τα ΜΜΕ) και έφαγα 1μέρα BAN γιατί αναρωτήθηκα τους λόγους που διεγράφησαν οποιαδήποτε σχόλια δεν ήταν στη σφαίρα της μοιρολατρείας και έδιναν έδαφος για συζήτηση.

θα γίνει το ίδιο και εδώ?

7gibernau
24/07/2012, 14:05
Αιωνια τους η μνυμη....
Ο ....... ειχε στειλει την προσκληση για το γαμο του στον αδερφο μου.....

sniper
24/07/2012, 14:07
μαλλον για αστειο τα λες αυτα
αλεξισφαιρα παιρνουν με δικα τους λεφτα , ρουχισμο και αρβυλες με δικα τους λεφτα,
λαστιχα στις μηχανες αλλαζουν οταν σκοτωθουν μερικοι και συγκινηθει κανενας εφοπλιστης κανει δωρεα λαστιχα
το κρατος ηταν , ειναι και θα ειναι απων

Τα ξέρω, πιθανώς, καλύτερα από εσένα αυτά. Αλλά με τις περικοπές στις αποδοχές τους, δύσκολα αυτά πλέον.

nikolas1709
24/07/2012, 14:07
αν ησουν εσυ αστυνομικος και σου εδιναν αλεξισφαιρο γιλεκο που δεν εγραφε ημερομηνια κατασκευης και γνωριζοντας οτι εχει ημερομηνια ληξης
τι θα εκανες??
οταν δε θα σου χορηγουσουν στολες τι θα εκανες θα πηγαινες με τις πυτζαμες??
δεν εχει να κανει αν αποδεχεσε στο δημοσιο οτι δουλευει ακομα ειναι απο το φιλοτιμο μερικων

sniper
24/07/2012, 14:11
αν ησουν εσυ αστυνομικος και σου εδιναν αλεξισφαιρο γιλεκο που δεν εγραφε ημερομηνια κατασκευης και γνωριζοντας οτι εχει ημερομηνια ληξης
τι θα εκανες??
οταν δε θα σου χορηγουσουν στολες τι θα εκανες θα πηγαινες με τις πυτζαμες??
δεν εχει να κανει αν αποδεχεσε στο δημοσιο οτι δουλευει ακομα ειναι απο το φιλοτιμο μερικων

Εδώ σου δίνουν αλεξίσφαιρο με φερμουάρ μπροστά και στο κέντρο, η ημερομηνία λήξης σας πείραξε..

Άγνοια, κι ωχαδερφισμός παντού.. κι ιδού τ' αποτελέσματα.

nikolas1709
24/07/2012, 14:15
[QUOTE=sniper;2216269]Εδώ σου δίνουν αλεξίσφαιρο με φερμουάρ μπροστά και το κέντρο, η ημερομηνία λήξης σας πείραξε..

Άγνοια, κι ωχαδερφισμός παντού.. κι ιδού τ' αποτελέσματα.[

ενα απλο παραδειγμα εδωσα και πολλα αλλα γινοντε αλλα αν αρχησω να λεω βλεπω να ξεκινανε επιδρομες στα τμηματα και σε ενστολους

astroman76
24/07/2012, 14:29
το οτι τρεχουν το ξερουμε οχι μονο οι Διας αλλα και τα αυτοκηνιτα και το κακο ειναι οτι το κανον και χωρις λογο πολλες φορες...
Φισικα οπως ολλοι εχουμε μαθει η ταχητητα και ιδικα μεσα στην Αθηνα μπορει να σε σκωτωσει...

TEO1
24/07/2012, 14:31
Τα περί ελαστικών, συντήρησης κλπ είναι κάτι που θα πρέπει να προβληματίσει τους αναβάτες των μηχανών. Αν τις καβαλάνε εν γνώση τους, ας πρόσεχαν. Αν τους το επιβάλλουν, ας πάνε στο σωματείο τους να κάνουν κάτι.


Φiλε πλάκα κάνεις με αυτά που λες.....Εσυ που ζείς; Eισοδηματίας είσαι; η στο ΠΑΜΕ; Ελεος τέτοια μέρα....Συλληπητηρια στις οικογενειες τους

freco
24/07/2012, 15:09
το ότι τρέχουν το ξέρουμε, όχι μονό οι Δίας αλλά και τα αυτοκίνητα και το κακό είναι ότι το κάνουν και χωρίς λόγο πολλές φορές...
Φυσικά όπως όλοι έχουμε μάθει η ταχύτητα και ειδικά μέσα στην Αθήνα μπορεί να σε σκοτώσει...

"Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω". Και στο κάτω κάτω δουλειά τους δεν είναι να τρέχουν όπου υπάρχει ανάγκη; Για την (ανύπαρκτη) εκπαίδευσή τους δεν θα αναφερθώ.
Πάντως αυτό κάνουν τα παιδιά καθημερινά. ΤΡΕΧΟΥΝ σε όποιον τους έχει ανάγκη.

ktmakis
24/07/2012, 16:01
Κρίμα για τα παιδιά που πήγαν τσάμπα....




Οσο για τα υπόλοιπα - όχι πως έχει σημασία στο παρόν νήμα - προσωπικά θα προτιμούσα να αλλάξω επάγγελμα παρά να χάσω τη ζωή μου ή να τη παίζω ρουλέττα.

sniper
24/07/2012, 16:17
Φiλε πλάκα κάνεις με αυτά που λες.....Εσυ που ζείς; Eισοδηματίας είσαι; η στο ΠΑΜΕ; Ελεος τέτοια μέρα....Συλληπητηρια στις οικογενειες τους

Φίλε, δεν κάνω καθόλου πλάκα. Κι ουτε εισοδηματίας είμαι και φυσικά όχι στο ΠΑΜΕ (σόρρυ ΠΑΜΕ).

Αν νομίζεις ότι ακούγοντας τυφλά εντολές του στυλ "καβαλήστε τις όπως είναι, η πατρίδα δεν έχει λεφτά για να της συντηρίσει σωστά. Κινδυνέψτε τη ζωή σας και τη σωματική σας ακεραιότητα επειδή κάποιοι άλλοι έφαγαν τα λεφτά" είναι ένδειξη καθήκοντος ή σεβασμού στα παιδιά που σκοτώθηκαν, είσαι μακρυά νυχτωμένος. Δεν ξέρω αν ανήκεις εκεί αλλά επέτρεψέ μου να έχω κι εγώ μια γνώμη. Θα εκπλαγείς δε αν ακούσεις τι πιστεύω (που δεν πρόκειται ποτέ να γράψω δημόσια).

nassosxlvbros
24/07/2012, 16:21
Πέραν από τις διάφορες σκέψεις και αφορισμούς το (πολύ πιθανόν και τυχαίο) γεγονός δεν αλλάζει:Είσαι πολλές ώρες στο δρόμο εκτεθειμένος;...αν είσαι έστω και 1 δέκατο ξένοιαστος θα πας αδιάβαστος από 10000000 αιτίες...:(

Red Rider
24/07/2012, 18:03
Κρίμα για τα παιδιά.
Προσοχή σε όσους καβαλάνε κρατικά οχήματα(ασυντήρητα)και ας πάνε και λίγο αργότερα..

golden arian
24/07/2012, 18:27
Με το ένα παλικάρι που ήταν από Ναύπλιο είμασταν μαζί φαντάροι και σε λίγο καιρό παντρευόταν. Άπο ότι έμαθα από συναδέλφους τους έτρεχαν και έχασαν τον έλεγχο της μηχανής. Καλό Παράδεισο στα παλικάρια.

DAYMAN
24/07/2012, 18:29
P.I.P. δεν υπαρχει κατι αλλο να πει κανεις.

anco
24/07/2012, 20:30
Διαβαζω, παραπληροφορηση στο φουλ.....

Επειδη τους ειχα στην Ιατροδικαστικη σημερα, δεν μπορει απο σκασιμο λαστιχου να γινεις ετσει.

Δεν θα πω τιποτα αλλο.

Υ.Γ οι καινουργιες μηχανες που εχει η ομαδα ΔΙΑΣ ειναι του κουτιου, και τα λαστιχα παντα τα αλαζουν, απλα ο καθενας υπερκτιμαει τις δυνατοτητες τους.

jimmis5
24/07/2012, 22:06
Κριμα και ελπιζω παραδειγματισμος σε ολους ας μαθαινουμε απο τα λαθη των αλλων...
Κουραγιο στις οικογενειες τους!

djace1986
25/07/2012, 00:46
Εχω πετυχει δεκαδες φορες να περιμενω στο φαναρι και να περνανε με κοκκινο χωρις να κοιταξουν με μονο την σειρηνα ανοικτη.. προσωπικα πιστευω οτι οι ιδιοι δεν σεβονται την ζωη τους..

mankam
25/07/2012, 01:55
κριμα για 2 νεους ανθρωπους που εχασαν τη ζωη τους,τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα...

CAPPO
25/07/2012, 04:56
ειχε πιασει κοντα στα 120χλμ απλα

Zid
25/07/2012, 06:52
Εχω πετυχει δεκαδες φορες να περιμενω στο φαναρι και να περνανε με κοκκινο χωρις να κοιταξουν με μονο την σειρηνα ανοικτη.. προσωπικα πιστευω οτι οι ιδιοι δεν σεβονται την ζωη τους..

Ντάξει όλοι οι μπάτσοι έτσι λειτουργούν.. όπως και όλοι δλδ... οι πολίτες αυτής της χώρας.. .

Εχετλαίος
25/07/2012, 07:23
Δυο νέοι άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους, δυο οικογένειες καταστράφηκαν για πάντα.
Αυτό ας κρατήσουμε και ας μάθουν κάτι επιτέλους αυτοί που πρέπει.
Γιατί αν πιάσουμε κουβέντα για ΑΛΛΑ πράγματα περί ΔΙΑΣ και τα σια το νήμα θα κλειδώσει πολύ σύντομα...

STOYBI
25/07/2012, 07:29
Διαβαζω, παραπληροφορηση στο φουλ.....

Επειδη τους ειχα στην Ιατροδικαστικη σημερα, δεν μπορει απο σκασιμο λαστιχου να γινεις ετσει.

Δεν θα πω τιποτα αλλο.

Υ.Γ οι καινουργιες μηχανες που εχει η ομαδα ΔΙΑΣ ειναι του κουτιου, και τα λαστιχα παντα τα αλαζουν, απλα ο καθενας υπερκτιμαει τις δυνατοτητες τους.


Eυτυχως....!!! ( Γιατι μπερδευεις την αφορμη με το αποτελεσμα...)


Προς καποιος επικριτες......

Ξεχνατε πως οι τυποι της Διας κανουν δικαβαλοι περισσοτερα χιλμ την ημερα απο τα ποστ καποιων εδω μεσα στο "σε ειδα.."


Λοιπον λιγο σεβασμος δεν βλαπτει...!!

Αιωνια τους η μνημη...!!!

kiloMeater
25/07/2012, 07:58
Κριμα, RIP
τα υπολοιπα, τι νοημα εχουν....

nktR
25/07/2012, 08:39
Κριμα, RIP
τα υπολοιπα, τι νοημα εχουν....

αυτό ακριβώς...........
Μεγάλα παιδιά είσαστε, σεβαστείτε αυτούς τους ανθρώπους
Ανοίξτε άλλο θέμα.-

harris_x
25/07/2012, 08:58
κρίμα, νέα παιδιά...

nikos121
25/07/2012, 12:01
life is a bitch!κτλπ κτλπ κτλπ

toyar
25/07/2012, 12:07
τα δυστυχηματα αυτα ειναι στατιστικα σιγουρο οτι θα συμβουν και οι πιθανοτητες αυξανονται οσο αυξανονται τα διανυομενα χιλιομετρα
δεν ειναι απαραιτητο παντα να φταιει καποιος ή κατι
γι αυτο πρεπει να σεβομαστε αυτους τους ανθρωπους για το ειδος της δουλειας που κανουν
δυστυχως τα συλληπητηρια δεν ειναι αρκετα:(

ego_o_idios
25/07/2012, 13:51
anoita pedakia pou tous fouskonoun ta miala
ke gia ena kserokomato ta stelnoun ston xamo

iparxoun ipef8inoi ke prepi na logodotisoun den mpori o ka8e gonios na xani to pedi tou gia ena zevgari lastixa
kanis den skeftete pia se aftin tin xora?

g_m900
25/07/2012, 19:44
Ναι φταινε οι κακοσυντηρημενες μηχανες

Ναι φταιει το κρατος που τους γραφει στα @@ του.

Αλλα...

Οποιος θελει ας παει στις 01:00 το βραδυ απεναντι απο εκει οπου παραδιδουν οταν σχολανε να δει πως πανε.
Δεν βγηκε τυχαια το ρητο..."ο Θεος να σε φυλαει απο μπατσο που σχολαει".
Η υπηρεσια μου εκει ειναι και συνεχεια κανω παρατηρησεις αλλα μυαλο δεν μπαινει !

Τα παιδια πηγανε αδικα απο κακη εκτιμηση των δυνατοτητων τους και της μηχανης!

Μπορει και να φαω κραξιμο αλλα ελπιζω καποιοι να βαλουν μυαλο!!

Συλληπητηρια στις οικογενειες των παιδιων ...

motor12
25/07/2012, 22:06
παντως τον παραγοντα κουραση δεν τον ανεφερε κανεις
μετα απο 6 ωρες στη σελα μες το κεντρο
μες το κατακαλοκαιρο με ενα τονο εξοπλισμο που ζυγιζει δεν ξερω και γω ποσο και που σου περιοριζει τις κινισεις
δικαβαλο που και αυτο δεν ξερω αν υπαρχει σε αλλη αστυνομια του κοσμου
μετα απο ολα αυτα θελει κι αλλο?

motor12
25/07/2012, 22:10
το σημειο του δυστηχηματος ειναι ανοιχτη στροφη αλλα το σημειο προσκρουσης
σημαινει οτι δεν εστριψαν σχεδον καθολου καθως ειναι σχεδομ στην εισοδο της στροφης
με πολλες λωριδες τελεια ασφαλτο μονοδρομος
μονο κουραση μπορω να σκεφτώ απο την σκοπια του αναβατη

motor12
29/07/2012, 15:03
κουραση και δεν ξερω μηπως ειχαν και μπαγκαζιερα
φοβαμαι πολυ την μπαγκαζιερα στα δικαβαλα
κλειδωνει τον συνεπιβατη και δεν μπορει να κουνηθει και επιπλεον ριχνει ολο το βαρος του συνεπιβατη να πεσει στον οδηγο

ego_o_idios
30/07/2012, 21:45
re sis kourastika na vlepo ka8e mera nekroi ke nekroi ke nekroi valte to pou8ena alou edo imaste zontani

webassasin
05/08/2012, 02:53
μακαρι να εφταιγε μονο το υλικο.
στην τελευταια φουρνια ειδικων φρουρων,ημουν απο κοντα σε ολα τα σταδια που περνουσαν,για να εμψυχωνω τον κολλητο.
το τι ατομα περασαν και μπηκαν στην ομαδα,δε λεγεται.
και καθε μερα μου λεει ο φιλος μου διαφορα σκηνικα.
μπηκαν νομιζω 1200 στην τελευταια φουρνια,δεν εχετε ιδεα ποσοι απο αυτους ηταν ανικανοι σαν ανθρωποι , ποσο μαλλον σαν αστυνομικοι και κατ επεκταση σαν οδηγοι μηχανης.
και απο οσο μου εχει πει ο ιδιος,λαστιχα αλλαζουν.

g_m900
05/08/2012, 03:14
Το κοντερ ειχε κολλησει στα 115.
Αρα βαλε κανα 15αρια παραπανω χλμ .
Καθαρα λαθος εκτιμηση και υπερβολικη βιασυνη να πανε σπιτια τους !
Γιαυτο δεν πηγα στη ΔΙΑΣ.

Δεν μπερδευω δουλεια με διασκεδαση ...

CAPPO
05/08/2012, 04:14
http://youtu.be/R9imh9vTFhY

δεν ειναι μοτοσυκλετιστες ειναι ΜΠΑΤΣΟΙ

Κριμα και παλι !!!

VASOS
05/08/2012, 10:42
:rolleyes: τι μλκας

g_m900
05/08/2012, 14:55
http://youtu.be/R9imh9vTFhY

δεν ειναι μοτοσυκλετιστες ειναι ΜΠΑΤΣΟΙ

Κριμα και παλι !!!

Αδερφε εισαι πολυ λιγος σαν ανθρωπος μονο αυτο εχω να σου πω ...

nathair
05/08/2012, 16:22
Μπερδεμένος είναι, τεσπα.

vaska
05/08/2012, 16:37
http://youtu.be/R9imh9vTFhY

δεν ειναι μοτοσυκλετιστες ειναι ΜΠΑΤΣΟΙ

Κριμα και παλι !!!

Ενώ εσύ είσαι μοτοσυκλετιστής έτσι δεν είναι????

Θα χαρώ να σε γνωρίσω από κοντά, στην ετήσια του μοτο ας πούμε, να μου αναπτύξεις την έννοια του μοτοσυκλετισμού

imitrelos
05/08/2012, 17:13
http://youtu.be/R9imh9vTFhY

δεν ειναι μοτοσυκλετιστες ειναι ΜΠΑΤΣΟΙ

Κριμα και παλι !!!

Κάθε ανθρώπινη ζωή φίλε μου είναι σημαντική και καλό είναι να κρίνουμε κάποιον απο το ποιόν του και τόν τρόπο που φέρεται και όχι απο τήν δουλειά που κάνει

Σίγουρα δέν ξέρω άν έγινε απο ανθρώπινο λάθος ή ελειπή συντήρηση τής μοτοσυκλέτας και βασικά λίγη σημασία έχει το αποτέλεσμα δέν αλλάζει :(

CAPPO
05/08/2012, 17:21
Αδερφε εισαι πολυ λιγος σαν ανθρωπος μονο αυτο εχω να σου πω ...


αδερφε ευχομαι να μην σου καταστρεψουν την ζωη για ενα καπριτσιο!!!!

ego_o_idios
05/08/2012, 17:43
αδερφε ευχομαι να μην σου καταστρεψουν την ζωη για ενα καπριτσιο!!!!

re sis mpatsi ine ipaliloi ine tous stelnoun na mazevoun lefta gia na exoun na plirononte oi dikastikoi ke lipa tamia tou kratous
ke den exoun sinidisi grafoun se aftes tis diskoles meres an8ropakia pou me to zori zoun tin ikogenia tous ke tous steroun ta fagito ton pedion tous diskolo ine merikoi apo aftous na arxisoun tis katares?
diladi to vlepete diskolo meta apo klisi as poume ston filo mou gia kteo ke asfalia ton egrapsan me 900 euro prostimo an aftos arxisi meta ta na pe8anis re kolopedo ke esi ke i ikogenia sou ke to skili sou akoma na psofisi ke ala tetia
nomizete oti den simveni afto?
ke ligo to exis na kikloforas stous dromous me tosi arnitikila pano sou?
ke meta nomizete aftous me tis klisis 8a tous niazi an skoto8ike o mpatsos?
i nomizete oti exoun oloi aftoi tin sosti nootropia opou ta krinoun ola antikimenika
ego eftega pou odigousa anasfalistos ke ala tetia
afta ine vlakies gia volemenous otan o alos exi gineka anergi me to zori ta fernoun volta ke kindinevi na mini ke aftos apo doulia ke exi fai ke tou kosmou tis miosis
sta arxidia tou ke i nomoi ke ti ine sosto ke an skotononte oi mpatsoi

ma8ete na skefteste ligo...

ke fisika kano ton dikigoro tou diavolou den epi8imoume na skotonete kanis
ala ena parami8i leei oti to na pa8is atixima mexri na skoto8is ine meros tis doulias sou mpatse...
as prosexes

akis_trevor
05/08/2012, 17:57
ωρες ωρες εδω μεσα διαβαζω οτι να 'ναι!!!

vaska
05/08/2012, 19:53
re sis mpatsi ine ipaliloi ine tous stelnoun na mazevoun lefta gia na exoun na plirononte oi dikastikoi ke lipa tamia tou kratous
ke den exoun sinidisi grafoun se aftes tis diskoles meres an8ropakia pou me to zori zoun tin ikogenia tous ke tous steroun ta fagito ton pedion tous diskolo ine merikoi apo aftous na arxisoun tis katares?
diladi to vlepete diskolo meta apo klisi as poume ston filo mou gia kteo ke asfalia ton egrapsan me 900 euro prostimo an aftos arxisi meta ta na pe8anis re kolopedo ke esi ke i ikogenia sou ke to skili sou akoma na psofisi ke ala tetia
nomizete oti den simveni afto?
ke ligo to exis na kikloforas stous dromous me tosi arnitikila pano sou?
ke meta nomizete aftous me tis klisis 8a tous niazi an skoto8ike o mpatsos?
i nomizete oti exoun oloi aftoi tin sosti nootropia opou ta krinoun ola antikimenika
ego eftega pou odigousa anasfalistos ke ala tetia
afta ine vlakies gia volemenous otan o alos exi gineka anergi me to zori ta fernoun volta ke kindinevi na mini ke aftos apo doulia ke exi fai ke tou kosmou tis miosis
sta arxidia tou ke i nomoi ke ti ine sosto ke an skotononte oi mpatsoi

ma8ete na skefteste ligo...

ke fisika kano ton dikigoro tou diavolou den epi8imoume na skotonete kanis
ala ena parami8i leei oti to na pa8is atixima mexri na skoto8is ine meros tis doulias sou mpatse...
as prosexes

Αφροτέτοιε πολλές φορές με τα γραφόμενά σου έχω γελάσει, άλλες έχω αναρωτηθεί αν υπάρχει μυαλό μες στο τσερβέλο σου άλλες πάλι ότι να'ναι.

Μπορείς να ξεχωρίσεις την κλήση για κράνος, κτεο, κλπ από έναν θάνατο????
Μπορείς συλλήβδην να λες δεν είναι μοτοσυκλετιστές αλλά μπάτσοι????

g_m900
05/08/2012, 20:36
αδερφε ευχομαι να μην σου καταστρεψουν την ζωη για ενα καπριτσιο!!!!

Μαθε να ξεχωριζεις για ποιους μιλας και μετα ξαναμιλαμε. Αυτα που ανεβασες ειναι απο την ΔΕΛΤΑ και οχι την ΔΙΑΣ.
Η ΔΙΑΣ δεν κανει καταστολη.

Ανεβασε ενα ποστ να
Αναφερει τι σου κανανε να ξεκατινιαστουμε ...αλλα το να βρισκεις πατημα να χαιρεσαι με τον θανατο δυο ανθρωπων...αστο καλυτερα!

ego_o_idios
05/08/2012, 22:22
Αφροτέτοιε πολλές φορές με τα γραφόμενά σου έχω γελάσει, άλλες έχω αναρωτηθεί αν υπάρχει μυαλό μες στο τσερβέλο σου άλλες πάλι ότι να'ναι.

Μπορείς να ξεχωρίσεις την κλήση για κράνος, κτεο, κλπ από έναν θάνατο????
Μπορείς συλλήβδην να λες δεν είναι μοτοσυκλετιστές αλλά μπάτσοι????


i ali8ia ine oti apokliete pote na katalavete to pnevma mou ke min to palevete den xriazete

ego sou leo apla oti o filos mou pou ton egrapsan oi kolo diades oi asxetoi ta pionia tis simforas
ta pire sto kranio ke oxi nekrous tous i8ele an itan dinaton na tous skotoni kana mina...
katalaves tipota? i to vlepis akoma oti nane?

to an ine sosto i oxi den endiaferi enan tsantismeno
ke kseris ti ekane otan tou anefera oti skoto8ikan ta pedakia ton dias
to stavro tou katalavenis tora tin nootropia?

den eksetazoume ti ine sosto ke ti den ine ala pos skeftonte ti an8ropoi
ala ke pali den katalaves...


kanis den epi8imi ton 8anato kanenos ke poso malon ego
ala ama piraksis kapion arxizi ke sixtirizi am pas os kolompatsos me mia klisi giati ise zoon enas ipiretis tis vlakias ke me mia klisi sterisis se mia ikogenia to fagito ke genika tin epiviosi gia kana mina tote an epitrepotan i oploforia 8a ton ksekanes ton fousti pou se egrapse
ala ke pali den katalaves to skeftiko


mpas ke katalavis tora
ton filo mou pou ton egrapse afto to kompleksiko organo tis taksis...toxis?
orea afto to organo i8elo o filos mou na pai na tou tin stisi otan ine ektos ipiresias ke na ton stili nosokomio
ego ton krataga ke ton episa na min pai
katalaves tipota tora i ise akoma sto oti nane?

den se niazi ti ine sosto ke ti oxi se teties katastasis
ke sigoura poli sinan8ropoi mas 8a tous 8eloun nekrous aftous tou anegkefalous mpatsous pou den sevonte tin distixia ton an8ropon ke pane ke kanoun afta pou tous diatazoun ta paxiderma gourounia tis taksis

apo afto to prisma milame...

ala sigoura kanis den 8eli nekro kanenan mexri na ton piraksoun
katalaves tipota tora?

ke krima ta pedakia pou ta koroidepsane tous foskosane ta miala oti ine eksousia tous dosane mixanes ke tous ana8esane kati gia to opio den exoun idea ta vgalane eki ekso tous kanane plisi egkefalou gia na ine iperoptes xoris na tous niazi an ine entelos katalili gia aftin tin doulia an ine orimoi na tin kanoun ke den ine i moni periptosi afton ton dio 8a er8oun ke ales ke ola afta giati i misi elines tous katariounte ke giati den exoun mialo na antapeksel8oun
ke afou ine etsi as min pigenane na kanoun tous serifides


i zoi den ine tenia stin pragmatikotita den nikane mono oi kaloi...

as prosexoun oi epomenoi atiximata simvenoun ka8e mera...

akis_trevor
05/08/2012, 22:46
οκ,πολλοι απο εμας δεν συμπαθουμε τους μπατσους.κι εγω μαζι.σε μεγαλο βαθμο.γενικα εχω "προβλημα" με την εξουσια και ειδικα με την καταχρηση της!εδω μιλαμε για θανατο νεων παιδιων.και τα αλλα παλικαρια περυσι που τα σκοτωσαν οι ληστες στην καταδιωξη,μπατσοι ηταν.δεν νομιζω να λεγατε τα ιδια τοτε.γιατι κυνηγουσαν τους "κακους".μην μπερδευουμε τα πραγματα μεταξυ τους.

υ.γ. σημαντικο!!!οσοι δεν εχετε δει την ταινια "πειραμα" καντε ενα κοπο και δειτε την.ισως αναθεωρησετε μερικα πραγματα...

BLiTzER
05/08/2012, 22:56
i ali8ia ine oti apokliete pote na katalavete to pnevma mou ke min to palevete den xriazete


Σόρρυ, γενικότερα σε απολαμβάνω, αλλά τα ποστς σου μετά τις 5 λέξεις είναι εντελώς δυσανάγνωστα. Απορώ που στο επιτρέπουν ακόμα.

ego_o_idios
05/08/2012, 23:14
οκ,πολλοι απο εμας δεν συμπαθουμε τους μπατσους.κι εγω μαζι.σε μεγαλο βαθμο.γενικα εχω "προβλημα" με την εξουσια και ειδικα με την καταχρηση της!εδω μιλαμε για θανατο νεων παιδιων.και τα αλλα παλικαρια περυσι που τα σκοτωσαν οι ληστες στην καταδιωξη,μπατσοι ηταν.δεν νομιζω να λεγατε τα ιδια τοτε.γιατι κυνηγουσαν τους "κακους".μην μπερδευουμε τα πραγματα μεταξυ τους.

υ.γ. σημαντικο!!!οσοι δεν εχετε δει την ταινια "πειραμα" καντε ενα κοπο και δειτε την.ισως αναθεωρησετε μερικα πραγματα...
den zoume me epireasmous apo tenies
stis tenies to apotelesma ine kinimatografiko i tenies ine parami8ia ine ftiagmenes na perasoume 1.30 ora kala ektos ke an ine ntokimanter
tote prospa8oun ke pali na prosegkisoun tin pragmatikotita

ala stin periptosi tis tenias gia psixagogia ke mono prepi na ise ipervolika anoitos gia na epireastis apo aftes...

to 8ema ine oti mia pseftiki ikona ke mia xalarotita dosmeni apo tenies ke sirial ferane afta ta anoita pedakia stin 8esi na ginoune mpatsakia nomizontas oti 8a zisoune tis katastasis tis tileorasis ke 8a kovoune voltes ke me mixanes ke psi8ikane na pane na peksoune sto holywood tis eladas ton rolo tou mpatsou
ke oi gonis tous pou na kseroun oti ta pedia tous pane na mpleksoune me enan va8mo megalo epikindinotitas opou mpori na ta pirovolane kakopioi mpori na kindinevoun me tis mixanes ta vlepoun en8ousiasmena pou 8a pernoun enan mis8oulako pou merikoi ta xalane afta ta lefta se mia volta nomizoun oti ta pedia tous 8a eksasfalistoun epagkelmatika 8a exoun ke mia doulia spoudea...
mpori na tous katsi ke i soula i komotria apofitos dimotikou..
ke mexri na siniditopioisoun oti iparxoun ston pato tis kinonias giati sinanstrefonte me oli aftin tin kinoniki vromia paranomous ke lipa
ke oti telika afti i ikona tou kamposou mpatsou ine mono gia tous dief8intes tous ke aftoi ine oi loustroi tou epagkelmatos ke na ksenerosoun na doun oti me ta lefta pou pernoun den pane pou8ena ke peri8oria na ftasoun kapou psila den iparxoun giati ine analosimi ke tote na katalavoun ti malakia exoun kani stin zoi tous
kalo ine na ine poli prosextiki giati otan 8a katalavoun tin malakia tous na exoun tin dinatotita na girisoun spitaki tous

min tous kleei i manoula tous gia afto kalitera i magkies komenes giati ke oi simpolites mas arxizoun ke afiniazoun min arxisoume merikoi ke kovoun larigkia giati ego enan ton kratisa tous alous na doume pios 8a kratisi

ke gia poso akoma
giati opos ke na to dis ine krima pedakia anoita na skotononte gia to tipota
ke tin ora tou ka8ikontos ta panta mpori na simvoun
epa8e tipota i astinomia pou skoto8ikan ta dio pedakia?
i ta ala pou ta ksekanan oi listes?
fisika ke oxi ipan tis sini8ismenes malakies tous dikeologisan ke to pososto 8anatou giati mesa stin doulia tous ine opos ke ston strato
ke ante gia

ke episis den prepi na tous 8eorite motosikletistes den anikoun se emas aftoi to pnevma tou motosikletisti den exi sxesi me tin doulia tou mpatsou afti me ena mple fos ke mia sirina katariptoun ka8e motosikletistiki arxi ine se ali klika se ali klimaka oti ixsioi gia mas den isxioi ke gia aftous
orees ine na milame gia to pnevma elef8erias tou motosikletisti ke ta lipa sinafi ke na ta sxetizoume me mpatsous

edo se kapia lesxi den tous dexonte ke to anakinonoun kiolas rita

as ginotane toulaxiston i aformi afta ta dio pedakia pou efigan etsi adika gia na valoun mialo oi ipolipoi
ke min psaxnete tin etia mpori na simvi ston ka8e ena gia apirous logous
8eli megali empiria ke gnosi afti i doulia den ftani o en8ousiasmos tou ka8e anoitou

ego_o_idios
05/08/2012, 23:15
Σόρρυ, γενικότερα σε απολαμβάνω, αλλά τα ποστς σου μετά τις 5 λέξεις είναι εντελώς δυσανάγνωστα. Απορώ που στο επιτρέπουν ακόμα.

gia oti dipote aporia exis ine zitima xronou na tin ksexasis...
tote 8a katalavis giati

akis_trevor
05/08/2012, 23:24
φιλαρακι,μαζι για τους μπατσους.δεν τους παω μια.αλλα ας ξεφυγουμε λιγο απο το τι επαγγελονταν,αν ηταν μοτοσυκλετιστες η δεν ητανμαν ηταν καλα παιδια η δεν ηταν.γιατι οπως και να εχει ....ηταν,δεν ειναι πλεον,δεν υπαρχουν πια εδω.σκοτωθηκαν 2 νεα παιδια.ειτε εφταιγαν ειτε οχι.το αποτελεσμα δεν αλλαζει.να παραδειγματιστουμε κι εμεις και οι υπολοιποι διας,δελταδες,ζηταδες,κενταυροι κλπ κλπ...μπας και καταλαβουν οτι ειναι και αυτοι ειναι θνητοι και τρωτοι.
οσο για την ταινια,ειναι λιγο διαφορετικη,αξιζει να την δεις.σιγουρα δεν ειναι real life αλλα εχει πολλα κοινα σημεια και (ισως) βαλει το μυαλο σου να δει αλλιως καποια πραγματα.

CAPPO
06/08/2012, 00:22
Μαθε να ξεχωριζεις για ποιους μιλας και μετα ξαναμιλαμε. Αυτα που ανεβασες ειναι απο την ΔΕΛΤΑ και οχι την ΔΙΑΣ.
Η ΔΙΑΣ δεν κανει καταστολη.

Ανεβασε ενα ποστ να
Αναφερει τι σου κανανε να ξεκατινιαστουμε ...αλλα το να βρισκεις πατημα να χαιρεσαι με τον θανατο δυο ανθρωπων...αστο καλυτερα!

εννοειται οτι δεν χαρηκα με τον θανατο τους αλλα θα στο πω απλα αμα δεν ηταν μπατσοι θα ειχα στεναχωρηθει πολυ περισσοτερο
το τι εχει συμβει δεν μπορω να το πω εδω στο φορουμ

George_Sp
06/08/2012, 01:40
αυτή η τσουβαλοποίηση κάθε φορά μου τη δίνει στα νεύρα.....
όλοι μπάτσοι
όλοι κουτάκιδες
όλοι κάγκουροποδηλάτες
όλοι καγκουρομηχανόβιοι

και ο φαύλος κύκλος δε σταματά ποτέ.

απορώ γιατί δε μπορούμε να μείνουμε στην ουσία και το τραβάμε από τα μαλλιά για να οδηγηθεί μια συζήτηση εκεί που βολεύει πάντα τα δικά μας βιώματα.

κρίμα 2 νέα παιδιά να χάνονται αλλά μόνοι τους έφαγαν το κεφάλι τους λόγω υπερβολικής ταχύτητας και ακόμα χειρότερα μιας και δεν υπήρχε λόγος με περιστατικό για να τρέξουν.

Cpt. Haddock
06/08/2012, 02:51
:wave2: