PDA

View Full Version : biagio beverly diskolia ekkinisis..



staurosgr
24/07/2012, 12:46
kalispera paides..exo agorasei ena beverly 300i tou 11" .. protes meres ola komple..ikanopoiimenos foul..tin teleutaia bdomada exei arxisei kati perierga na min pairnei mpros..exo akousei apeires gnomes k apo mixanikous k apo "paparologous" kai exo mperdeutei..to mixanaki exei fota ksenon pano kai skeftika mipos einai logos autos na epireazei kata tin ekkinisi logo tou oti trabane parapano reuma..kapoia gnomi kaneis gia na boithisei tin katastasi??euxaristo ek ton proteron..

GIXXERAKIAS
24/07/2012, 12:49
Δέν έχει σχέση το ένα με το άλλο εκτός αν η μπαταρία σου πνέει τα λοίσθια....κοινώς να έχει κλ@σει μέντες.

Δυσκολία εκκίνησης τι εννοείς?Στροφάρει αργά η μίζα?Στροφάρει κανονικά αλλά δεν παίρνει μπρός?Το μηχανάκι καινούριο το πήρες?Έχει κάνει φούλ σέρβις πρόσφατα?Δώσε πληροφορίες αν θες απαντήσεις.;)

staurosgr
24/07/2012, 12:57
i mpataria p tin tsekara komple..kainourgia einai..to mixanaki einai metaxeirismeno..tou ekana molis to pira sta kapakia megalo servis imantes raoulo filtra k.t.l. 11.000xlm exei..oxi ennoo oti i p tha einai komple..i p ksafnika mia mera den tha pairnei mpros me tpt..legontas me tipota ennoo afou to afiso ligo mporei na parei meta apo kana 15lepto..apla exo skalosei gt to piga se eksousiodotimeno servis na rotiso k m eipe paizei na einai ta ksenon..alla m eipe an den m to kanei gia megalo diastima den mporei na dei autos ti einai..otan den pairnei mpros pantos sinithos einai kai anoixto to kitrino fos tou kinitira p kanonika prepei na sbinei meta to tsek..

GIXXERAKIAS
24/07/2012, 13:37
Το κίτρινο φώς του κινητήρα σβήνει μετά από εκκίνηση σωστή του μοτέρ,σωστά δουλεύει.
Στα runner συνήθως υπήρχε πρόβλημα με την εισαγωγή στον λαιμό της κεφαλής,επειδή είναι πλαστική κοβόταν από τους κραδασμούς και έφερνε αυτό το αποτέλεσμα.Τσέκαρε μπάς και παίρνει αέρα από εκεί.

Σου κάνει και σκασίματα στο κλείσιμο του γκαζιού?Κοίτα και τον πολλαπλασιαστή,πήγαινε σε άλλο συνεργείο και ζήτα να σου βάλουν ένα άλλο για δοκιμή.Όταν βρείς τι είναι πόσταρε το εδώ να γνωρίζουν και άλλοι με τυχόν ίδιο πρόβλημα τι ήταν.:wave2:

ps:Γράψε με Ελληνικούς χαρακτήρες,γι'αυτό δεν σου απαντάνε και άλλοι.

staurosgr
24/07/2012, 13:50
καλως φιλε ευχαριστω θα το τσεκαρω

banditgr
25/07/2012, 06:41
Ναι αδελφέ είναι τα ξένον όπως το κατάλαβες. Τα ballast μπερδεύουν το immobiliser γιαυτο δεν
Σβήνει το λαμπάκι. Το ίδιο παθενει και το multistrada μου. Αλλα απλα σβηνω και αναβω 1-2
Φορές και είναι Οκ.απλα βγαλτα και θα δεις ότι είναι αυτά. Άλλαξε τους θέση αν μπορείς.

staurosgr
25/07/2012, 12:26
και εγω μπορω να πω πως εχω κατασταλαξει οτι ειναι αυτα που κανουν το ολο θεμα..εντος της βδομαδας εχω κανονισει να το δει ενας φιλος ηλεκτρολογος οπου και θα το σιγουρεψω..απλα θα δω τι παιζει με μετασχηματιστη η αν μπορω να κανω καποια αλλαγη για να τα κρατησω..αλλιως απλα φωτα και ολα οκ..θα ενημερωσω τυχον αποτελεσματα για να γνωριζεται..αντε καλημερες..

DoctoR_k6
25/07/2012, 16:45
Κατ αρχην ρωτησες να μαθεις(μεσω αριθμου πλαισιου)αν εχει το θεμα με την αντλια βενζινης που παρουσιασαν ολα τα bev 300?Στην piaggio ξερουν ποια ειναι αυτα που θελουνε αλλαγη κοιταζοντας αριθμο πλαισιου!!
Σαν κατοχος και εγω το τσεκαρα με το που το πηρα...Κλασσικο προβλημα που παρουσιαζουν ειναι στο οτι δεν παιρνουν και σε περιπτωση που λειτουργει κανονικα κ σταματησεις να παρεις κατι απο το περιπτερο μετα δεν ξαναπαιρνει!!Περναει κανα τεταρτο ψιλοκρυωνει κ παιρνει!!Κοιτα το γνωστο κ μετα ψαξου αλλου μην χασεις κ λεφτα στους μηχανικους για αλλα θεματα...

staurosgr
25/07/2012, 16:51
και εμενα κατι τετοια κανει μπορει να παρει μπρος στην αρχη μετα να το σβησω και τιποτα..αυτο που λες εγω νομιζα οτι ηταν για πιο παλια μοντελα..το μηχανακι φαντασου ειναι μοντελο 11/10//παιζει να εχει καποιο τετοια θεμα..και με αριθμο πλαισιου μονο μπορω να μαθω αν ειναι ελλατωματικο?

DoctoR_k6
26/07/2012, 09:44
Πηγαινε piaggio και πες τους να στο τσεκαρουν!Υπαρχει οδηγια να αλλαζετε στα πλαισια τηε εγγυησης.

staurosgr
26/07/2012, 11:53
μετα απο πολυ πρηξιμο καταφερα να μιλησω και να ψαξουν τον αριθμο πλαισιου για να δω τι παιζει..εν τελη μ ειπαν οτι ι αντλια βενζινης εχει αλαχτει πριν 1χρονο ετσι μ ειπε οτι φαινεται τουλαχιστον στο p.c ..(το μηχανακι το εχω παρει μεταχειρισμενο)τι να πω εχω μπερδευτει αρα ουτε αυτο ειναι .. οποτε κανω υπομονη μεχρι το σαββατο που θα το παω σε ηλεκτρολογο να τσεκαρω τα φωτα xenon..οταν μαθω θα ενημερωσω..καλη συνεχεια...