PDA

View Full Version : Scooter ή Παπί??



paris-3
20/09/2005, 20:11
Hi guys,Λοιπόν είναι η πρώτη μου φορά που θα αγοράσω μηχανάκι(και γενικά όχημα),και έχω έναν μεγάλο προβληματισμό!!Από εσάς που ξέρετε,θα μου προτείνατε να πάρω Scooter ή Παπί?Είμαι ανάμεσα σε Gilera vx125,και Kymco spike!!Mην σχολιάσετε τα μοντέλα κατευθείαν,με ενδιαφέρει ποιο πολύ το είδος!!Το μηχανάκι το θέλω για μία διαδρομή περίπου 15χμ σε καθημερινή βάση με μέρος της διαδρομής εκτός πόλεως!:) Ελπίζω να με βοηθήσετε, Thanx!!!!!

idi
20/09/2005, 20:51
τα παπια ειναι

+φτηνότερα στην αγορα
+πιο αξιόπιστα
+εχουν χαμηλότερη καταναλωση
+ειναι πολυ μα παρα πολυ φτηνότερα στη συντήρηση και εχουν φτηνοτατα ανταλακτικα και αναλωσιμα

τα σκουτερ εχουν...εεε... περισσότερους χωρους??? και... και.... χμμμμ δε βρίσκω κανενα πλεονέκτημα γαμώτο.... προδόθηκα... απορώ γιατι ο κοσμος αγοράζει σκουτερακια για τις μετακινησεις που μπορει να παρει ενα classic παπι! (να παρει μοτοσυκλετα που εχει περισσότερη ασφάλεια το καταλαβαίνω αλλα … σκουτερ?? γιατι??)

τεσπα παρε οτι γουσταρεις

paris-3
20/09/2005, 21:09
Bασικά, εμένα μου αρέσει το Runner συγκερκριμένα, σε ομορφιά και στυλ γενικότερα αλλά και αυτά που λες τα έχω ακούσει,όπως και επιπλέον για τα λάστιχα που στα Scooter είναι πολύ μικρά και γλιστράνε εύκολα,πράγμα που με ενδιαφέρει,και επίσης ενδιαφέρομαι στο μέλλον,όταν θα γίνει το δίπλωμα που θα βγάλω για μεγάλη,να αγοράσω μια κανονική μηχανή,και ακούω και είναι και λογικό όπως μου φένεται,πως είναι καλύτερα να αρχίσω με παπί γιατί είναι ποιο κοντά στις "Μεγάλες"!

oulas
21/09/2005, 08:32
Φιλε ημουν κατοχος runner 125 FX. Πολλα προβληματα, κακη ποιοτητα κατασκευης, και πανακριβα service - ανταλακτια.
Παρε ενα καλο παπακι, οχι kymco, βαλτου μια μπακαζιερα να εχεις χωρους, και θα εισαι μια χαρα. Πιο φθηνο θα σου ερθει απο το scotter, κατα 500 ευρο, και με αυτα τα λεφτα θα παρεις και κανα καλο κρανος, και μπουφαν με προστατευτικα.

paris-3
21/09/2005, 10:46
Tελικά μάλλον παπί θα πάρω,αλλά γιατί όχι το Kymco,έχω διαβάσει και ακούσει καλά λογιά,και επιπλέον είναι το μόνο που μου αρέσει και εμφανησιακά, θα έπερνα το Innova που φένεται το επικρατέστερο αλλά έχει πολύ κλασικό σχεδιασμό..!:(

vassilis88
21/09/2005, 10:51
ego an epairna papi tha pairna to modenas dynamic
an thes 4t mallon innova
i fx125 metaxeirismeno pou einai to kalytero papi pou bgike

idi
21/09/2005, 10:53
το Suzuki FX125 ηταν το καλυτερο παπι σιγουρα

το Dinamik ειναι "ειδικο παπι" και δε συστήνεται

το Modenas Kriss II ειναι o βασιλιας του ΤΣΑΜΠΑ- ΔΕ ΣΠΑΩ-ΔΕ ΧΑΛΑΩ


...

paris-3
21/09/2005, 10:56
Για FΧ ψήνομαι, άμα βρω τίποτα,αυτό έχει συμπλέκτη και 6 ταχύτητες νομίζω έτσι?Δηλ. το spike 125 R με τίποτα?

idi
21/09/2005, 10:59
Το FX 125 εχει συμπλεκτη και 5 ταχυτητες

το προβλημα ειναι οτι σε λιγο (ισως και τωρα) δε θα βρησκεις ανταλακτικα

paris-3
22/09/2005, 11:54
Ρε παιδιά ρίχνοντας μια ματιά στο Internet,βρήκα κάποια FX αλλά υπήρχαν και με 2200ευρώ!!Ξέρει κανείς πόσο έκανε το παπί όταν κυκλοφορούσε καινούριο?Υπήρχε και υδρόψυκτο?Γιατί βρήκα και τέτοια!Α!Επίσης άρχισα να βλέπω με καλύτερο μάτι και το Innova εσείς τι λέτε?Όποιος το έχει ας μου πει,όπως επίσης και για το SPIKE 125R.!:winka:

ΙΠΠΕΑΣ
22/09/2005, 12:17
Αν είσαι μικρός και θέλεις να κάνεις μούρη με το παπί σου πάρε yamaha γιατί είναι πανέμορφο.

Αν θέλεις να πάρεις παπί που θα έχεις για όλη σου τη ζωή και θα το παροπλίσεις μόνο γιατί το βαρέθηκες και όχι γιατί χάλασε, τότε πάρε το honda και καθάρισες.

Αν θες χώρους βάλε σχάρα αντιρίδες και μπαγαζιέρα και φόρτωνε το σαν τρίκυκλο :lol: :lol: :lol:

paris-3
22/09/2005, 13:41
Δεν θέλω να κάνω μούρη,(θα έπερνα το Runner που είναι ποιο μούρικο) απλώς με ενδιαφέρει ως ένα βαθμό πάντα,η εμφάνιση δηλ. εννοώ πως αν το ποιο ώμορφο παπί ήταν αναμφισβήτητα το χειρότερο δν θα το έπερνα..!!Επαιδή λοιπόν θέλω 125 παπί,(εκτός από το FX που άμα το βρω σε καλή κατάσταση,τιμή,και αν υπάρχουν γενικά διαθέσιμα ανταλλακτικά θα το πάρω σίγουρα), θα έπερνα το Innova που από ότι βλέπω είναι το επικρατέστερο,αλλά έχει αρκετά συμβατικό σχεδιασμό,αν και βλέποντας το συνέχεια αλλάζω κάπως γνώμη μπορώ να πω.:D αλλά σκέφτομαι και το Kymco spike 125R γιατί μου αρέσει περισσότερο απ'όλα εμφανησιακά, και έχω ακούσει και καλές και κακές γνώμες:confused: :confused: !

vassilis88
22/09/2005, 14:17
emena me endiefere na matho to symplekti oste na mporo na odigo argotera megalyteri mixani gi afto pira cbr pou exei kai gi afto sou proteina to dinamik,den ksero an yparxei allo kainourio afti ti stigmi me sumplekti. pare kalytera kati pou na xei symplekti dld.

paris-3
22/09/2005, 15:06
Kαι εγώ το σκέφτομαι αυτό που λες για τον συμπλεκτη,γι'αυτό λέω για το FX,το dinamik καλό? είναι ούτε το έχω δει..!Τετράχρονο?

paris-3
22/09/2005, 15:13
To είδα το dinamik,πολύ ωραίο αλλά δίχρονο!:( :( !Εγώ θέλω 4Τ!!

vassilis88
22/09/2005, 15:14
dixrono.kai mou xoune pei oti den kaiei kai t antera toy mia xara mixanaki dld

paris-3
22/09/2005, 16:55
Μήπως καταργήθηκε και αυτό?Γιατί σε έναν πρόσφατο κατάλογο(Αυγούστου) που έχω μαζί με τα χαρακτηριστηκά το παπί αυτό δν υπάρχει!!

la_monda
22/09/2005, 19:00
pare papaki kai ase ta skuter gia tus asxetus. oikonomia k asfalesteri odigisi. 4xrono. pare to kaze r i to kymco pu les. to innova den einai poiotiko san tus progonus tu. ama thes na ta skaseis pare to crypton pune k pio muri ap to kaze r. alla afta pu su dinei to kymco den sta dinei allo...

paris-3
22/09/2005, 19:40
Για πες συγκεκριμένα για το Kymco, για να έχω υπόψην μου. Εννοείς τα παραπάνω άλογα κτλ.?

la_monda
22/09/2005, 19:48
mono shock anartysi - 2plo solinoto plaisio (stivarotita-statherotita) provoleas dynatos (alogonu), 2 diskofrena.... bes edo : http://www.kymco.gr/models/papia/spike125.htm

paris-3
22/09/2005, 21:27
Το έχω επισκευτεί αρκετές φορές το site!:) Το σκεφτόμουν από την αρχή αυτό το παπί(γιατί ήταν το μόνο που μου τράβηξε την προσοχή)και τώρα που αποφάσισα κατά 99% να πάρω παπί προβλιματίζομαι γιατί αν και έχω διαβάσει και ακούσει πολλά καλά για αυτό,και μου ερέσει και εξωτερικά, σκέφτομαι και την γνώμη κάποιων που το αποκλείουν κατηγορηματικά(αν διαβάσεις κάποια Posts παραπάνω,όπως επίσης και τα αυτούσια θέματα για το Kymco spikeR θα καταλάβεις)!

oulas
22/09/2005, 21:38
Αν κανεις search, θα δει διαφορα ποστ για το kymco. Εκει θα δεις πολουν να εχουν παραπονα, και καποιοι το ποθλησαν μαλιστα μετα απο μονο 4 μηνες αγορας.

Επισης πολλα παιδια εχουν παρει modenas απο εδω μεσα και λενε οτι ειναι αξιοπιστα.

Εγω θα πρωτεινα το Yamaha Crypto, μιας και ειναι πιο εμπορικο, και καλυτερα θα το πουλησεις μετα. Επισης το εχουν 2 γνωστη μου και ειναι σκυλι!

Οσο για το ταμπουρο πισω μην σε ανησηχει. Ισα ισα που ειναι καλυτερα σε τοσο ελαφρι μηχανακι, ωστε να μην μπλοκαρει ο τροχος ευκολα. Εχω εχω μηχανη, cbf 250, με ταμπουρο, και παλι καλα ειναι. Για το παπι μην το σκεφτεσε καν. Ισα ισα με ταμπουρο καλυτερα ειναι σε ελαφρια μηχανακια, για το πισω.

la_monda
22/09/2005, 22:32
to modenas me to kaze r exun 100 euro diafora tora an kapoio einai kalitero d gnorizo

paris-3
23/09/2005, 01:29
Για το καινούριο το crypton μιλάμε έτσι?Μου αρέσει αλλά θέλω 125cc!Έχουν διαφορά στις επιδόσεις τα 125 από τα 115?Για το παλιό το Crypton έχω ακούσε,ι κάτι ότι είναι το χειρότερο παπί και τέτοια!!Αληθεύει?

oulas
23/09/2005, 08:27
Αμα θες επιδοσεις δεν περνεις παπι. Παιρνεις αλλο πραγμα...

paris-3
23/09/2005, 10:58
Εννοώ τα κυβικά αυτά ανάμεσα σε παπιά συγκεκριμένα,αν έχουν διαφορά..δν μπορεί όλα τα παπιά σε όλα τα κυβικά να πάνε το ίδιο..!Αν και δεν νομίζω τα δέκα κυβικά να κάνουν διαφορά..!

d1m
24/09/2005, 21:51
file pari egw 8a sou proteina na pareis papi giati kata tin gnwmi mou einai pio asfales!!!(megaliteres rodes,kalutero sthsimo kai genika pio kalovalmeno) !! bebaia i apofasi einai dikia sou!!! skepsou to kai pigene rwta ti sou proteinoun oi eidikoi!!!! be well bro;)

paris-3
26/09/2005, 16:26
Εντυπώσεις κανείς από το καινούριο CRYPTON R,γιατί άρχισα να το σκέφτομαι.!!??

paris-3
27/09/2005, 21:52
Βρήκα FX125 ασημένιο σε εξαιρετική κατάσταση,μόνο που είναι μοντέλο 99" και κάνει 2200euro,από ανταλλακτικά μου είπαν No problem,αλλά μου φένεται αρκετά ακριβό,εσείς τι λέτε?

gRim
27/09/2005, 22:30
Μα φυσικά είναι πολύ ακριβό..Σίγουρα θα του έχει βάλει εξατμίση και άλλα κόλπα για να είναι τόσο ακριβό αλλά και πάλι δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για παπί του 99.

Αν θέλεις κάτι γρήγορο με συπλέκτη και 6 ταχύτητες πάρε το dinamik. Έχω οδηγήσει και kymco..πιο άνετo από το dinamik όσον αφορά θέση οδήγησης και σίγουρα θα καίει λιγότερο αλλά σερνόταν...τελική ταχύτητα με δυσκολία ξεπερνούσε τα 80χμ/ω.

paris-3
28/09/2005, 00:20
Μπα μανίσιο είναι το μηχανακί,σέλα πρέπει να έχει αλλάξει αλλά γενικά ούτε γρατζουνιά.!Είναι σε πολύ καλή κατάσταση,αλλά μάλλον innova θα πάρω.!!!

vassilis88
28/09/2005, 20:07
min to skeftesai 6 xronon mixanaki.telika sto innova kataligoun oloi...pantos ego sou leo dinamik

paris-3
28/09/2005, 20:59
To dinamik είναι δίχρονο, και αυτό με χαλάει ποιο πολύ...!!!Όσο μικρότερος μου άρεσαν τα δίχρονα,και γενικά τα μηχανάκια με νεύρο,τώρα και για το DT125 το καινούριο να σκεφτόμουν,λόγο δίχρονου παίζει να μην το έπαιρνα..!!:D!!Πάντως σκέφτηκα και για το CBR 125R αλλά ενώ στις παρουσιάσεις οι ειδικοί μιλάν για μικρή μοτοσυκλέτα κτλ.εδώ στο Forum λένε άλλα..!!Στα παπιά τώρα:Θα κατέληγα στο KYMCO spike 125 ή παραλίγο στο Crypton R,για την Kymco άκουσα καλά και κακά αλλά τελικά ξενέρωσα,βέβαια το Crypton θα το έπαιρνα, αλλά επειδή θέλω και 125,και μου αρέσει ποιο πολύ εμφανησιακά το Innova,και επειδή έχει και λίγο παραπάνω γκάζι από τα άλλα,και επειδή φυσικά πήγα στην HONDA όπου έχουμε γνωστό(ξέρει πολλά) έτσι INNOVA εκτώς απροόπτου βέβαια!!(γιατί άλλαξα και 100 γνώμες) :)

oulas
28/09/2005, 22:37
ΡΕ φιλαρακα, αμα το αντεχει η τσεπη σου δωσε 900 ευρο πανω, και παρε το CBR 125. Αξιοτιμο μηχανακι. Θα εχεις και κατι διαφορετικο,(οχι το 10.000 Ιnnova), Ομορφο, ακι με πολυ καλυτερο στησιμο απο ενα παπι!

paris-3
29/09/2005, 12:48
Το ότι το Innova είναι σούπα δν με πολύ χαλάει,ίσα ίσα μου δείχνει ότι το προτιμάει ο κόσμος για κάποιο λόγο,τώρα το CBR άρχισα να το συζητάω με τους γονείς μου γιατί στην τιμή ξεφεύγει κάπως, και φαίνεται και ψιλοαγωνηστικό,οπότε καταλαβένεται.....!!!Τέσπα επειδή ένα παιδί που ξέρω το έχει και δν μου το προτείνει,και επειδή εδώ έχω διαβάσει σχεδόν 100% αρνητικά σχολιά από τα παιδιά,ότι είναι σαν παπί ουσιαστικά κτλ.(κάτι που εμένα δν μου φαίνεται.)θέλω απλά να μου πείτε,γιατί αν η διαφορά από το παπί είναι μόνο ο συμπλέκτης με τις 6 ταχύτητες,η ομορφιά,και τα 20-30 Km/h παραπάνω τελική,και η οδική συμπεριφορά, και η ασφάλεια του κυμαινεται στα επίπεδα παπιού,ε τότε τα 900euros είναι πάρα πολλά..!!!Ας πει κάποιος σοβαρά, που το έχει το CBR 125R ή γνωρίζει από πρώτο χέρι,και όχι ακούγοντας από εδώ και από εκεί.!!!

oulas
29/09/2005, 13:55
Στειλε μυνημα στον Ghostwalker.


Εχει CBR125

paris-3
01/10/2005, 14:17
Λοιπόν παιδιά το θέμα αγοράς μηχανής έχει μεγάλες εξελίξεις..!!Πήγα Σήμερα με τους γονείς μου στο σπίτι μία φίλης τους για να δω ένα HONDA 125cc του άντρα της..!!Η μηχανή είναι HONDA REBEL 125cc μοντέλο του 97' σε απροσδόκητα άριστη κατάσταση,με EXTRA περίπου 400eu πάνω φανάρια ιστορίες κτλ. ο άνθρωπος την μηχανή την έχει GG!!Eίναι σε γκαράζ και της έχει βγάλει τη μπαταρία..!!Δν έχει βάλει καν αγγελία και το ψιλοσκέφτεται να την δόσει,πάντως αν την πάρω μου την δίνει 1000eu.!!!Ti λέτε εμένα μου φαίνεται καλή ευκαιρία!!???

paris-3
02/10/2005, 19:25
Κανείς δν ξέρει κάτι γι'αυτό το chopper?:(Γενικά τα chopper από κατανάλωση πως πάνε?Από ανταλλακτικά,κόστος συντήρισης κτλ.Αν ξέρει κάποιος κάτι ας πει!!

KaTaNaS
03/10/2005, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Κανείς δν ξέρει κάτι γι'αυτό το chopper?:(Γενικά τα chopper από κατανάλωση πως πάνε?Από ανταλλακτικά,κόστος συντήρισης κτλ.Αν ξέρει κάποιος κάτι ας πει!!


de jerw poio einai!


an kai kati mou rxetai sto myalo!



filarako exeis amelhsei ena pragma!


thn xrhsh pou theleis na kaneis!


an theleis gia douleia, polh, skyli kai synthrhsh kostos mhden eisai sto papi!

ola ta tsopes logo polly megalhs kaster (to phroyni exei megalh gwnia) de kanei eykola manoubres, isorropia de tha kratas toso eykola, kai apo euelijhmothta kathws kai apo timh metapwlhshs jexaseto,


to papi einai to diroxo pou bgazei ta lefta tou kai pote de peftei h ajia tou!!!


koita prwta thn xrhsh pou theleis.


mh pareis lathos mhxanaki epeidh enas gnwstos dinei ena. symfgwnoun kai oi goneis sou kai ola ok!!!


geia xara!

paris-3
03/10/2005, 00:58
Eγώ, θέλω προτίστως ένα όχημα για να πηγαίνω στην σχολή μου καθημερινά,και βέβαια για τις καθημερινές μου βόλτες και εξόδους.η απόταση που χρειάζεται να δυανύω καθημερινά είναι καμιά 10χμ. και μπορώ να διαλέξω διαδρομή με μέρος εκτός πόλεως και εν συνεχεία εντώς(θεσσαλονίκη) άρα κίνηση..!!Η περιφεριακό,που συνήθως το πρωί περπατιέται άνετα...!!Σου λέω ήμουν έτοιμος να πάω να πάρω το INNOVA και προέκυψε η παραπάνω φάση,Δν σκεφτόμουν και ούτε ήξερα ότι υπάρχει Chopper σε αυτήν την κατηγορία,αλλά δελεάστηκα....:rolleyes: ξέρω γω άλλη φάση η chopper, είναι κανονική μηχανή(άρα θα μάθω να οδηγάω)είναι ποιο στυλάτη etc.etc... !!Kαι η τιμή της μισή από το καινούριο παπί..!!!Τώρα βέβαια εγώ δν τη θέλω για ταξίδια κτλ.αλλά όσο να ναι πάει ποιο άνετα σε μεγάλες διαδρομές και δρόμους..!!Δν ξέρω μπορεί να ενθουσιάστηκα απλά..θα το σκεφτώ..!!Πάντως και από συντήρηση δηλ. δν συμφέρει?Να μια foto:http://www.stianandreassen.com/images/honda_rebel.jpg

bonepeeler
03/10/2005, 01:18
ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ:nono: :nono: :nono:


Mπορεί να είναι φθηνό και μουράτο αλλά

11 ανακοινώσιμα άλογα(στρόφαλο) δηλαδή κάτω από 10 πραγματικά
πάνω σε μηχανή που ζυγίζει 137 κιλά άδεια;

Το πολύ σε ένα μήνα θα το βαρεθείς.

Πίστεψε με,θα κλαις τα λεφτά που έδωσες.


Πάρε παπί.

Για ψάξε για κανένα fx125.

Και όμορφο
και το γκαζάκι του το έχει
και έχει και συμπλέκτη.

KaTaNaS
03/10/2005, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Eγώ, θέλω προτίστως ένα όχημα για να πηγαίνω στην σχολή μου καθημερινά,και βέβαια για τις καθημερινές μου βόλτες και εξόδους.η απόταση που χρειάζεται να δυανύω καθημερινά είναι καμιά 10χμ. και μπορώ να διαλέξω διαδρομή με μέρος εκτός πόλεως και εν συνεχεία εντώς(θεσσαλονίκη) άρα κίνηση..!!Η περιφεριακό,που συνήθως το πρωί περπατιέται άνετα...!!Σου λέω ήμουν έτοιμος να πάω να πάρω το INNOVA και προέκυψε η παραπάνω φάση,Δν σκεφτόμουν και ούτε ήξερα ότι υπάρχει Chopper σε αυτήν την κατηγορία,αλλά δελεάστηκα....:rolleyes: ξέρω γω άλλη φάση η chopper, είναι κανονική μηχανή(άρα θα μάθω να οδηγάω)είναι ποιο στυλάτη etc.etc... !!Kαι η τιμή της μισή από το καινούριο παπί..!!!Τώρα βέβαια εγώ δν τη θέλω για ταξίδια κτλ.αλλά όσο να ναι πάει ποιο άνετα σε μεγάλες διαδρομές και δρόμους..!!Δν ξέρω μπορεί να ενθουσιάστηκα απλά..θα το σκεφτώ..!!Πάντως και από συντήρηση δηλ. δν συμφέρει?Να μια foto:http://www.stianandreassen.com/images/honda_rebel.jpg




file mou paris (thn Hilton ti thn exeis ? :confused: )



eida thn fwto, eixa sto myalo mou kati pio mikro!

ok einai , den einai manitzebelo mono gia to kentro, poso mallon gia tessalonikh me tous trelotarifes ths!



oti kai na apofasiseis, kranaki kai mpoufanaki dermatino kata protimhsh!


kai ORTHIOS PANTA!!!



:wave2:

paris-3
03/10/2005, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ:nono: :nono: :nono:


Mπορεί να είναι φθηνό και μουράτο αλλά

11 ανακοινώσιμα άλογα(στρόφαλο) δηλαδή κάτω από 10 πραγματικά
πάνω σε μηχανή που ζυγίζει 137 κιλά άδεια;

Το πολύ σε ένα μήνα θα το βαρεθείς.

Πίστεψε με,θα κλαις τα λεφτά που έδωσες.


Πάρε παπί.

Για ψάξε για κανένα fx125.

Και όμορφο
και το γκαζάκι του το έχει
και έχει και συμπλέκτη. KoΙνώς δηλ. δν πάει βήμα η μηχανή έτσι?Τελική είδα ότι όντως έχει γύρω στα 98Km/h!!!Aλλά ούτε γκάζι γενικά δν θα έχει ε?Φίλε το FX θα το είχα πάρει ήδη αν έβρισκα κάτι καλό, βέβαια βρήκα αυτό που λέω παραπάνω αλλά δν είναι λίγο ακριβό 2200eu??
(thn Hilton ti thn exeis ? ) LOL!!
:D :D η Hilton που κολάει???για το πάρις..!!!
manitzebelo Sorry άλλα τι σημαίνει αυτό??:) :)

KaTaNaS
03/10/2005, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
η Hilton που κολάει???για το πάρις..!!! Sorry άλλα τι σημαίνει αυτό??


paris hilton h aitheria yparjh h kopelitsa tou kasidokwsta , ma kala tatianna de parakoloutheis esy? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



manitzebelo = to praktiko, to eukolws elliswmeno!

paris-3
18/10/2005, 20:41
Παιδιά τελικά πήρα το INNOVA σε μαύρο χρώμα καινούριο...!!:) :) Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας..!!!Λίγη ακόμη βοήθεια..!..!!:D :D Καμιά ιδέα για το πως να βάλω το χαρτί με τον αριθμό πίσω ώστε να μην φεύγει γιατί από χαρτιά δν έχω τίποτα ακομή..!!θα σας πω εντυπώσεις το συντομότερο δυνατό..!!!THANX!Τα λέμε:winka:

oulas
18/10/2005, 21:33
Δεν εισαι υποχρεωμενος να βαλεις κανενα χαρτι, που το κρατος δεν σου εδωσε νομιμα πινακιδες. Να ζητησης βεβαιωση, οτι δεν πηρες πινακιδες.λογω ελλειψης. Υποχρεουνται να σου δωσου. Ετσι κυκλοφορο και εγω 4 μηνες τωρα. Χωρις πινακιδες χωρις χαρτια, μονο με βεβαιωση.

paris-3
19/10/2005, 00:48
Την βεβαίωση από που ακριβώς τη ζητάω?

oulas
19/10/2005, 08:49
Εγω που πηρα καινουργιο μηχανακι, ανω των 125cc που βγαλαν ολα τα χαρτια το μογαζι, ζητησα απο το μαγαζι και πηγε Υπουργειο για να βγαλει βεβαιωση.

Αλλιως απο το υπουργειο Μεταφορων πας και ζητας βεβαιωση.

paris-3
19/10/2005, 09:05
Μόνο που μένω Θεσ/νίκη..!! :D

samakos
29/10/2005, 20:01
HONDA SH150i
ΣΚΟΥΤΕΡΟΠΑΠΙ
ΟΠΩΣ ΚΑΡΔΕΡΙΝΟΚΑΝΑΡΟ , ΛΟΥΓΑΡΟΚΑΝΑΡΟ
Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΜΟΥΛΟΣ

paris-3
30/10/2005, 02:01
Thanx άλλα πήρα εδώ και λίγο καιρό το Innova, το οποίο τελικά μου άρεσε πάρα πολύ,βέβαια δεν είχα και άλλο μηχανάκι για να συγκρίνω άλλα πάει τέλεια μέχρι στιγμής, και το ποιο σημαντικό για μένα είναι ότι πήρα μηχανάκι επιτέλους!!!!Αυτό που λες το είδα αφού πήγα στη HONDA και μου είπε πολύ καλά λόγια ο υπεύθυνος, αλλά δεν μου άρεσε εμφανησιακά,είχα αποφασίσει ότι θα αρχίσω με παπί-παπί,και ήθελα ταχύτητες έστω και χωρίς συμπλέκτη!! :wave2:

samakos
30/10/2005, 15:44
ΙΔΟΥ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ...


27122

samakos
30/10/2005, 15:45
ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ


27123

samakos
30/10/2005, 15:46
ΔΕΣ ΤΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ


27124

samakos
30/10/2005, 15:48
ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ


27125

paris-3
30/10/2005, 19:52
Ναι, αφού σου είπα ότι τι είδα...αλλά δν μου αρέσει...!!!Ειδικά η σέλα είναι...:yuck: :yuck: τέλος πάντων καλά να είμαστε να τα χαιρόμαστε..!! :beer: !!

samakos
30/10/2005, 20:47
Ο ΚΩΛΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΑ

paris-3
31/10/2005, 01:45
LOL!!!:D :D :p όχι βρε συ άποψη άνεσης από ομορφιά λέω!!!Είναι πολύ χοντροκομένη και φτάνει μέχρι κάτω!!!:winka:

ea6gka
31/10/2005, 09:01
καλοταξιδο και καλοριζικο φιλε , να το χαιρεσε το παπι

paris-3
31/10/2005, 12:42
Thank u very much..!!:)