PDA

View Full Version : Με έγραψε για κράνος αστυνομία τις φρουράς της βουλής!!!



diasss
30/07/2012, 00:04
Καλησπερα σε ολους!!!
Προχ8ες περνούσα απο την βουλη το βραδυ να παω σπιτι μου επι τις βασιλισσης στα πλαγια του κτιριου πηγαινοντας για χιλτον.Με πιανει κοκκινο σταματαω κανονικα βλεπω στα δεξια μου τουσ φρουρους τις βουλης με τα οπλα κανονικα και δυο μετρα πισω απο τα πλαστικα προστατευτικα που βαζουν αραγμενο περιπολικο με τρεις αστυνομικους (οχι της τροχαιας τις αστυνομιας) ηταν η βαρδια τους προφανος.λιγο πριν ξεκινήσω με πρασινο εκει που μιλουσαν γυρναει με βλεπει ο ενας κατι λεει στον αλλον περναει τα προστατευτικα και μου κανει σημα να σταματισω.Σταματαω εγω (μαλακια μου παιδια δεν φορουσα κρανος )μου λεει 8α παρετε κληση για κρανος 8α αφαιρεθει το διπλωμα και κανονικα και η αδεια κ η πινακιδα αλλα αυτο μου το χαρισανε μονο διπλομα μου πηραν κ κληση μου κοψαν.Το διπλωμα μου ειναι επαγγελματικο και το χρειαζομαι στην δουλια του λεω δες το μην το παρεις μου λεει αμα 8ες κανε ενσταση.Και για την κληση για το ποσο μου ειπε κανε ενσταση στην τροχαια α8ηνων αν θες..πριν υπογραψω σκεφτομαι εχει διακαιωμα να με σταματισει και να με γραψει εφοσον δεν ηταν τροχαια και δεν ηταν μπλοκο κανονικο απλα ηταν της βουλης η φυλαξη??παρακαλω οποιος ξερει να μου πει..και αν παω να κανω ενσταση λεγοντας αυτα θα μου σβησουν το ποσο και το διπλωμα θα μου το δωσουν για την δουλια μου?επισης μολις βαζω κρανος να φυγω ερχετε ενα περιπολικο μπαινει ο αλλος στο ειδη υπαρχον βγαζει την κληση που μου εκοψε του την δειχνει και γελουσαν!!!:evil: :evil: :evil: :evil: εκει με εκνεύρισε αφάνταστα!!!!τι λετε ρε παιδια μπορει να την γλυτωσω??μαλακια μου για το κρανος το ξερω αλλα ετυχε εκεινη την στιγμη..

McTalas
30/07/2012, 00:08
:hmm:

Allst@rf
30/07/2012, 00:40
Δεν έπρεπε να σταμάτησεις...

Lioulios
30/07/2012, 00:52
Φίλε μου περαστικά ,αλλά .....

Έχεις επαγγελματικό και πας χωρίς κράνος ;;;

Βάλε μυαλό τώρα ..και βάζε και κράνος να μην σε ξαναγράψει ποτέ κανείς και να έχεις και το κεφάλι σου ήσηχο .

...Το θέμα με το κράνος είναι ότι θα σου πουν ολοι ότι πρέπει να το φοράς κτλ ,αλλά θα πρέπαι και να το γουστάρεις .
Βρες ένα κράνος να σου αρέσει και φόρα το ...ΠΑΝΤΑ .

...Κάτι σαν τις γκόμενες με τα σκουλαρίκια ένα πράμα . Αν είναι να το φοράς για να μην σε γράψουν οι μπάτσοι....Κάποια μέρα θα σε ξαναγράψουν .

Αυτά φιλικά . Περαστικά και πάλι .

redman88
30/07/2012, 01:19
φιλε μου δυστυχως δεν μπορεις να γλυτωσεις τιποτα...οποιοσδηποτε αστυνομικος απο οποιον τομεα και να ειναι μπορει να σε γραψει κανονικα!!!καλα εκανες και σταματησες γιατι ετσι και ηταν "τρελοι" και ειχαν ορεξη και ξεκινουσαν καταδιωξη θα εμπλεκες πολυ χειροτερα....
το μονο που μπορω να σου πω ειναι περαστικα και απο δω και περα να βαλεις μυαλο αλλα και να το προστατευεις!!!

υ.γ. για ενσταση μην μπεις στον κοπο...τζαμπα θα χασεις τον χρονο σου

CBRakias-RR
30/07/2012, 01:26
ελεος πια.....απο παντου κοιτανε να τα αρπαξουν...οτι γλυτωνεις απο την εφορια,το πληρωνεις στην ΕΛ.ΑΣ...ακομα και αν θελεις να βαλεις τελος στην ζωη σου παλι πρεπει να πληρωσεις...

blackbusa
30/07/2012, 02:17
τι λετε ρε παιδια μπορει να την γλυτωσω??

οχι

g_m900
30/07/2012, 05:53
αν εχεις φιλο γιατρο σε νοσοκομειο να πας να σου γραψει μια αγωγη για ημικρανιες.
2 μερες πριν να σου γραψει ημερομηνια.

μετα να πας να κανεις ενσταση

εφοσον ειχε μπλοκ μαζι του ισχυει κανονικα η κληση.
Μαλακια του φυσικα γιατι 350€ δεν εχει βγαλει ποτε στη ζωη του σε 5 λεπτα.
να πω οτι εκανες καγκουριες ...αντε να στη σφυριξει....αλλα ετσι σκετο...ειναι μαλακες!

με χαρτι γιατρου ισως την γλυτωσεις.

πηγαινε στον διοικητη τροχαιας Αθηνων....και αν δεν βγαλεις ακρη στειλε μου ενα πμ να δω μηπως μπορω να κανω κατι...

και που σαι....ΟΧΙ ΜΑΓΚΙΕς ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΔΕς!
ΟΙ ΤΡΟΧΑΙΟΙ ΖΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ !!!

balakia
30/07/2012, 06:04
κανε ενσταση,ειναι στην κριση του διοικητη για το αν θα την δεχτη την ενσταση και αν ναι ποτε θα στο επιστρεψη το διπλωμα μονο,το ποσο δεν το γλυτωνης,εμενα μου το πηρανε λογο διοδιων για 20 μερες,εκανα ενσταση την επομενη και μου το κρατησε το μινιμουμ που μπορουσε,8 μερες,τι θα γραψης μεσα θα στο πουνε στο τμημα.

soter3gm
30/07/2012, 07:37
Δύσκολο να τη γλιτώσεις ειδικά με τον "θείο" στη τροχαία Αθηνών ....αλλά ρε φιλαράκι το κεφάλι σου δεν πιάνει μία ? και το έχεις απροστάτευτο ?

BLiTzER
30/07/2012, 08:26
Και, οκ, το να αφήσεις το κράνος σπίτι σου και να πας για καφέ, το "καταλαβαίνω", γιατί το βλέπουμε συνεχώς. Αλλά να κουβαλάς κράνος μαζί σου και να μην το φοράς, είναι τουλάχιστον τραγικό.

VASOS
30/07/2012, 08:37
Δεν έπρεπε να σταμάτησεις...

Και τί έπρεπε να κάνει? Να παίξει κυνηγητό στην Αθήνα με ασφαλίτικο χωρίς κράνος?

DimChios
30/07/2012, 08:59
:cry: τι διαβαζουμε παλι ρε γμτ!!!!!!!!!


Ρε "φιλε"! Εκανες (με τον ενα ή τον αλλο τροπο) μαλακια! Σε επιασαν! τη πληρωνεις (γενικοτερα) και τελος!

Τι ψαχνεις τωρα? Και τι "συμβουλες" του δινετε οι υπολοιποι? πατε καλα?

Τα παντελονια δε τα φοραμε μονο για το κρυο, ξυπνατε!

peter86
30/07/2012, 09:20
:cry: τι διαβαζουμε παλι ρε γμτ!!!!!!!!!


Ρε "φιλε"! Εκανες (με τον ενα ή τον αλλο τροπο) μαλακια! Σε επιασαν! τη πληρωνεις (γενικοτερα) και τελος!

Τι ψαχνεις τωρα? Και τι "συμβουλες" του δινετε οι υπολοιποι? πατε καλα?

Τα παντελονια δε τα φοραμε μονο για το κρυο, ξυπνατε!

+1000:wave2:πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη συζητάμε.Μα είναι δυνατόν να δίνουμε συμβουλές για το πως θα αποφυγεις την κλήση από την μη χρήση κράνους????Έλεος......Κυκλοφορώ στην Αθήνα χειμώνα καλοκαιρι φορώντας κράνος , μπουφάν ,γάντια, μποτάκια, και τζην με κέβλαρ, και αισθάνομαι ότι είμαι εξωγήινος ή ότι κάνω λάθος σε σχέση με όλους τους άλλους που καβαλάνε μοτοσακά.............Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

g_m900
30/07/2012, 09:27
ελεος ο ενας...
τραγικο...ο αλλος...

ρε σεις σταματηστε επιτελους την κριτικη
τον γραψανε και τελειωνει εκει το 1ο σκελος.
απο κει και μετα κοιταει να σωσει οτι μπορει γιανα κανει τη δουλεια του.
αν μπορει καποιος να τον βοηθησει καλως
το μαθημα του το εμαθε πιστευω και ευτυχως ειναι οικονομικο κυριως και οχι υγειας.
αν δεν το εμαθε...εδω ειναι η τροχαια να του το ξαναθυμισει !!!

το τι ειναι ο καθενας που τα φοραει ολα τα προστατευτικα ας το κρατησει για τον εαυτο του καλυτερα!

peter86
30/07/2012, 09:34
tdm δεν οδηγείς???????

TROOPER
30/07/2012, 09:48
:cry: τι διαβαζουμε παλι ρε γμτ!!!!!!!!!


Ρε "φιλε"! Εκανες (με τον ενα ή τον αλλο τροπο) μαλακια! Σε επιασαν! τη πληρωνεις (γενικοτερα) και τελος!

Τι ψαχνεις τωρα? Και τι "συμβουλες" του δινετε οι υπολοιποι? πατε καλα?

Τα παντελονια δε τα φοραμε μονο για το κρυο, ξυπνατε!

+1000.
μας εχει πειραξει η ζεστη μου φαινεται....

g_m900
30/07/2012, 09:56
tdm δεν οδηγείς???????

πανεξυπνη απαντηση με ακυρη ερωτηση!

el_hymador
30/07/2012, 09:57
Ότι να ΄ναι... δεν έγραψαν τον άνθρωπο επειδή δεν είχε πυροσβεστήρα, ούτε επειδή δεν είχε τρίγωνο μαζί του... τον έγραψαν επειδή δεν φόραγε κράνος και πολύ καλά κάνανε!

Οι μ@λ@κιες πληρώνονται φίλε μου και θα ήθελα ειλικρινά να μου απαντήσεις σε κάτι, αν θέλεις βέβαια... θα ξαναβγείς βόλτα χωρίς κράνος μετά από αυτό;

sapila racing
30/07/2012, 10:05
ελεος ο ενας...
τραγικο...ο αλλος...

ρε σεις σταματηστε επιτελους την κριτικη
τον γραψανε και τελειωνει εκει το 1ο σκελος.
απο κει και μετα κοιταει να σωσει οτι μπορει γιανα κανει τη δουλεια του.
αν μπορει καποιος να τον βοηθησει καλως
το μαθημα του το εμαθε πιστευω και ευτυχως ειναι οικονομικο κυριως και οχι υγειας.
αν δεν το εμαθε...εδω ειναι η τροχαια να του το ξαναθυμισει !!!

το τι ειναι ο καθενας που τα φοραει ολα τα προστατευτικα ας το κρατησει για τον εαυτο του καλυτερα!

Κανονικά υπάρχει μόνο ένα σκέλος, το ξέρεις αυτό φαντάζομαι, παρ όλα αυτα προσφέρεσαι κιόλας δημοσίως να 'βοηθήσεις' για το 2ο.... :rolleyes:

peter86
30/07/2012, 10:07
πανεξυπνη απαντηση με ακυρη ερωτηση!

έλα απλά σε πειράζω.....θεωρώ το σχόλιο σου για το ποστ άκυρο.Για σκέψου να διαβάζει ο γιος μου ή ο γιος σου το συγκεκριμμένο θέμα???Εδώ κολλάει το να ''μην λέμε ότι θέλουμε''.
όσον αφορά το σχολιο σου για τον εξοπλισμό που φοράω, και τον χαρακτηρισμό που λες να τον κρατήσω για μένα (άκυρο, πάλι),απλά δε το έπιασα......................:wave2:

PortisHead
30/07/2012, 10:10
Δεν επρεπε να σταματησεις.
Επρεπε να βγαλεις το Glock σου, να τους θερίσεις όλους
και για παραδειγματισμό να απαγαγεις και ενα παιδακι
το οποιο θα αφηνες παρακατω αν σε κυνηγουσε κανα αλλο
περιπολικο.....
Αλλη προταση κανεις ???

golis
30/07/2012, 10:15
Να τους έπαιρνε παραμάζωμα τα στρουμφάκια και μετά να πει πως φοβήθηκε και είχε ταργκετ ΦΙΧέισον γιατί νόμιζε πως τον σημάδευαν με περίστροφο.

TROOPER
30/07/2012, 10:30
αρχιζει να γινεται ολο και πιο ενδιαφερον το θρεντ!!!

:smokin:

g_m900
30/07/2012, 10:31
έλα απλά σε πειράζω.....θεωρώ το σχόλιο σου για το ποστ άκυρο.Για σκέψου να διαβάζει ο γιος μου ή ο γιος σου το συγκεκριμμένο θέμα???Εδώ κολλάει το να ''μην λέμε ότι θέλουμε''.
όσον αφορά το σχολιο σου για τον εξοπλισμό που φοράω, και τον χαρακτηρισμό που λες να τον κρατήσω για μένα (άκυρο, πάλι),απλά δε το έπιασα......................:wave2:

φιλε μου εγω δεν κατηγοριοποιω τους ανθρωπους με βαση τι μηχανακι αδηγανε.

να σαι σιγουρος οτι περισσοτερους εχω δει ξεκρανωτους με gsxr-r1-busa παρα tdm οποτε ο μυθος ειναι για αυτους που απλα θελουν να κακαριζουν.

φορας εξοπλισμο? μεγαλη σου μαγκια.
εγω ενα μπουφαν και το κρανος.

ο φιλος που γραψανε νομιζω καταλαβε τι επαθε και απλα κοιταει να δει τι μπορει να κανει μπας και γλυτωσει κανα φραγκο.
φταιει δεν φταιει ...δεν ειναι καιροι να σκορπας λεφτα σε μαλακιες.
Ας προσεχε θα πουνε οι περισσοτεροι και συμφωνω.
το θεμα ειναι οτι ζηταει μια μικρη βοηθεια και λαμβανει μονο ΚΡΑΞΙΜΟ !

Πολυμήχανος
30/07/2012, 10:39
δεν ειναι καιροι να σκορπας λεφτα σε μαλακιες.

Αααα, η κλήση επειδή δεν φοράει κράνος κάποιος, είναι ''σκορπάμε λεφτά για μαλακίες''. Οκ.

Μην σου φανεί παράξενο άμα σου την πούνε κι άλλο σε αυτό το ποστ...

:wave2:

spyrakos35
30/07/2012, 10:41
αρχιζει να γινεται ολο και πιο ενδιαφερον το θρεντ!!!

:smokin:


"μανίκια" δεν βλέπω και δεν το φχαριστιέμαι...... γιετ..... :a014:

TROOPER
30/07/2012, 10:43
"μανίκια" δεν βλέπω και δεν το φχαριστιέμαι...... γιετ..... :a014:

δεν εχω το δικαιωμα στο παρον.

g_m900
30/07/2012, 10:45
Αααα, η κλήση επειδή δεν φοράει κράνος κάποιος, είναι ''σκορπάμε λεφτά για μαλακίες''. Οκ.

Μην σου φανεί παράξενο άμα σου την πούνε κι άλλο σε αυτό το ποστ...

:wave2:

γιατι μαλακια δεν εκανε?
οι μαλακιες πληρωνονται !
τα μισα λεφτα της κλησης δεν τα γλυτωνει. το θεμα ειναι ν παρει το διπλωμα να κανει τη δουλεια του.

επαναλαμβανομενη μαλακια...παυει να ειναι τυχαια και μετα ειναι υπολογος των πραξεων του!

McGyver
30/07/2012, 10:51
Πάμε ένα ρεζουμέ για να κλείσουμε.

Όπως παραδέχτηκε ο δημιουργός του thread, έκανε λάθος και του βεβαιώθηκε παράβαση: case closed.
Όπως απαντήθηκε ήδη από πλέον αρμόδιο, η κλήση ισχύει κανονικά: case closed.

Για τα περαιτέρω, μιλήστε κατ' ιδίαν...

:wave2: