PDA

View Full Version : Action photos στο moto.gr



Σελίδες : [1] 2

Tigas
21/09/2005, 11:18
Με αφορμή κάποιες συζητήσεις που έχουν γίνει παλαιότερα εντός αλλά και εκτός φόρουμ, θα ήθελα να μου πείτε ο καθένας την δική του γνώμη στα παρακάτω ερωτήματα.

1.Πιστεύεται οτι μπορούν να παρασυρθούν ή όχι άτομα απο εδώ ωστε να βλέπουν τις φωτογραφίες κάποιον μελών απο εδω τι κάνουν και να θέλουν να τους μιμηθούν
2.Πιστεύεται οτι μόνο οι action shots απο τον δρόμο είναι αυτές που παρασύρουν η όχι αναβάτες να πιέσουν για το κατι παραπάνω η ακόμα και οι φωτό από πίστες(track days με φωτο μελών)
φωτό απο αγώνες κτλ.
3.Οι φωτογραφίες που μπάινουν για πιο λόγω πιστεύεται οτι μπαίνουν, για αυτοπροβολή κάποιον ανθρώπων, η απλά επειδή κάνανε το γούστο τους και ήθελαν να το μοιραστούν μαζί με όλο το φόρουμ.

Το πόστ θα το έβαζα στις σκέψεις προβληματισμούς, αλλά επειδή πιθανολογώ κάποιοι δεν θα μείνουν σε μια προσωπική άποψη
το έβαλα διαμάχες.

THANX:wave2:

m1ke
21/09/2005, 11:39
Σταύρο,

Για μένα το πρόβλημα έγκειται όχι στις φωτογραφίες καθεαυτές, αλλά στο κλίμα ανταγωνισμού που μπορεί να καλλιεργηθεί με αποτέλεσμα κάποιοι να υπερβάλλουν θέτοντας σε κίνδυνο τον εαυτό τους.

Όταν σε μία συνάντηση κάποιος ή κάποιοι έρθουν με την επιθυμία να αποδείξουν κάτι στους υπόλοιπους, τότε υπάρχει πρόβλημα.

:wave2:

OldMan
21/09/2005, 11:43
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Δεν κατάλαβα ρε Τίγκα, τι σημαίνει "παρασύρομαι" και θέλω να "μιμηθώ" οτιδήποτε ...

Ο "έχων σώας τας φρένας" (με οποιαδήποτε έννοια...) οφείλει να ξέρει τις εκάστοτε δυνατότητές του !!!

Το να προσπαθήσει να τις ξεπεράσει είναι πλήρως λογικό (και αποδεκτό και επιθυμητό) !!!
.
.
.
.
Το ίδιο και η Εντατική του Κ.Α.Τ. (ή και το Νεκροτομείο...)

:wave2: :beer: :wave2:

idi
21/09/2005, 11:44
ποτε δεν ειδα ανταγωνισμους/κοντρες σε βολτες του ΜΟΤΟ αλλα νομιζω οτι μερικοι που ειναι εκτος φορουμ (διαβαζουν δηλ μονο) βγαζουν κακη γνωμη για εμας βλεποντας αυτα που γραφουμε+φωτος

οποιος ξερει βεβαια ή εχει ερθει εστω και μια βολτα μαζι μας δε νομιζω να πιστευει οτι πραγματι υπαρχει καγκουρια αναμεσα μας ισα ισα εμεις δινουμε το καλο παραδειγμα με τη συμπεριφορα μας

αυτη ειναι η αποψη μου

GhostDog
21/09/2005, 11:45
1. πιθανότατα. αλλά δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να θεωρηθεί υπεύθυνος αυτός που έβαλε τη φώτο. Δηλαδή κατηγορεί κανείς τον ghostrider (και όλα τα group που βγάζουν dvd με extreme οδήγηση) για τις σούπες των ανεγκέφαλων που πάνε να τους μιμηθούν;όχι Ας μη γινόμαστε τόσο polliticaly correct.

2. δεν μπορώ να μπώ στο μυαλό κάποιου που τον επηρεάζουν τέτοιες φώτος, αλλά φαντάζομαι θα τον προκαλούν εξίσου

3. εγώ προσωπικά θα τις έβαζα για το 2ο. τώρα όσους βάζουν δεν τους ξέρω προσωπικά και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Μήπως υπερβάλλουμε λίγο; Δηλαδή τα bikepics (http://www.bikepics.com/) κατα πόσο υπεύθυνα είναι για όσους βλέπουν τις φώτο που υπάρχουν εκεί και προσπαθούν να τους μιμηθούν;; :rolleyes: :beer:

θα μπορούσαμε να βάζουμε και ένα disclaimer... :look: κάπως έτσι:


πάρτε ένα glx72 ενώ κάνει εντούρο κάπου στην πεντέλη...
disclaimer: αν για οποιοδήποτε λόγo κάνετε τα ίδια και σπάσει το παπί σας (η εσείς) ουδεμίαν ευθύνην φέρομεν...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


24354

Tigas
21/09/2005, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Δεν κατάλαβα ρε Τίγκα, τι σημαίνει "παρασύρομαι" και θέλω να "μιμηθώ" οτιδήποτε ...

Ο "έχων σώας τας φρένας" (με οποιαδήποτε έννοια...) οφείλει να ξέρει τις εκάστοτε δυνατότητές του !!!

Το να προσπαθήσει να τις ξεπεράσει είναι πλήρως λογικό (και αποδεκτό και επιθυμητό) !!!
.
.
.
.
Το ίδιο και η Εντατική του Κ.Α.Τ. (ή και το Νεκροτομείο...)

:wave2: :beer: :wave2:

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ

Pokermon
21/09/2005, 11:56
ΑΧΧΧΧΧ ΤΙ ΕΠΑΘΑ, ΕΙΔΑ ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΝΑΓΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΤΩΝ ΜΑΧΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ!!!! ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΑΧΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!! ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ!!!!

ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΘΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝΕ!!! ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΕΙΔΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΒΙΑΣΜΟ, ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΩ????????????????????

:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

adam_tsouk
21/09/2005, 12:20
Βασικά βρήκα το ποστ αυτό προσπαθώντας να ανοίξω ένα ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο!!!!!!


Και η αφορμή:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=12977



Λοιπόν, προσωπικά από τη στιγμή που υπάρχουν κάτι τέτοια βιντεάκια πιστεύω ότι καμία φώτο από τις βόλτες ή τις ικανότητες ή την επιδεικτικότητα του καθενός εδώ μέσα δεν είναι θέμα προς συζήτηση.


Το μόνο αρνητικό είναι ότι μπορεί σε μια τέτοια βόλτα να ακολουθήσει κάποιος που ΝΟΜΙΖΕΙ αλλά δεν μπορεί να συμμετάσχει τους ρυθμούς. Αυτό ίσως να είναι και το μόνο επικίνδυνο της υπόθεσης αλλά...... μεγάλα παιδιά είμαστε μυαλό έχουμε....

Και όπως είπε και ο γεράκος old man..... φτου φτου φτου.....

gmakris
21/09/2005, 12:22
Δεν μπορω να γνωριζω πως σκεφτονται οι αλλοι.

Προσωπικα μου αρεσει να βλεπω τετοιες photo's.
Μια photo με ενα μηχανακι SS να στριβει, ενα SM να ντριφταρει ή ενα enduro να ειναι στον αερα ειναι κατι φυσιολογικο γιατι τα μηχανακια αυτα εχουν φτιαχτει ακριβως γι'αυτο τον λογο.

Για τα υπολοιπα με καλυψε ο Oldman.....

Pokermon
21/09/2005, 12:26
ΚΑΤΗΓΟΡΟ ΤΟ SBS ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΦΩΤΟΣ ΚΑΙ
Α) ΜΕ ΠΑΡΑΣΥΡΑΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΒΟΛΤΕΣ

Β) ΜΕ ΠΑΡΑΣΥΡΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ

Γ) ΜΕ ΠΑΡΑΣΥΡΑΝΕ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΒΟΛΤΑ ΠΙΕΖΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΟΙ ΞΥΣΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ

Δ) ΜΕ ΠΑΡΑΣΥΡΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΟΔΗΓΑΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Ε) ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ Μ1ΚΕ ΚΑΙ TROPEAS ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΠΙΕΖΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΣΥΡΑΤΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 500 ΜΕΤΡΑ ΠΙΣΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΝΑ

ΑΛΗΤΕΣ ΚΑΝΙΒΑΛΟΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΤΕ ( ΜΟΝΟ ) ΦΩΤΟΣ, ΒΑΛΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ!!!!!!

:a02: :a02: :a02: :a02: :a02: :a02: :a02: :a02:

sporky
21/09/2005, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Δεν μπορω να γνωριζω πως σκεφτονται οι αλλοι.

Προσωπικα μου αρεσει να βλεπω τετοιες photo's.
Μια photo με ενα μηχανακι SS να στριβει, ενα SM να ντριφταρει ή ενα enduro να ειναι στον αερα ειναι κατι φυσιολογικο γιατι τα μηχανακια αυτα εχουν φτιαχτει ακριβως γι'αυτο τον λογο.



Να διορθώσω;
Τα ss φτιαχτήκαν για την καφετέρια, τα motard για να είναι πάντα στη μια (σούζες - έντο) και τα enduro να οδηγούνται από τέως σκουλαρικοφόρους παπίδες και να σκορπίζουν πανικό και τρόμο.

Επίσης να παρακαλέσω τα λοιπά αγωνιστικά sites ανα την υφήλιο να μην δημοσιεύουν action photos απο motogp, sbk και λοιπές κάφρικες διοργανώσεις γιατί μας παρασύρουν
s..

maintenance
21/09/2005, 12:35
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΝΙΟΝΙΟ ΤΟΥ.


ΒΕΒΑΙΑ, ΕΙΠΩΘΗΚΕ, ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ "ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗΣ" ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗΣ "ΑΝΩΤΕΡΩΤΗΤΑΣ" ΤΩΝ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΧΩΡΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.


ΑΜΜΜΜΜΜΜΜΜ! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΩΜΑΤΕΡΗ; ΕΕΕΕΕ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ.;;;;;;


ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΥΝΩ ΜΑΡΣΠΙΕΔΕΣ, ΓΟΝΑΤΑ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ......................ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΑ......


:smokin:

Tigas
21/09/2005, 12:40
[i]Το μόνο αρνητικό είναι ότι μπορεί σε μια τέτοια βόλτα να ακολουθήσει κάποιος που ΝΟΜΙΖΕΙ αλλά δεν μπορεί να συμμετάσχει τους ρυθμούς. Αυτό ίσως να είναι και το μόνο επικίνδυνο της υπόθεσης αλλά...... μεγάλα παιδιά είμαστε μυαλό έχουμε....

Και όπως είπε και ο γεράκος old man..... φτου φτου φτου..... [/B]

AΔΑΜΑΝΤΙΕ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΠΟΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ ΚΟΣΜΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΑΝ ΣΚΕΨΗ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ SBS POKERMON , ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ACTION PHOTOS ΟΠΩΣ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ,ΟΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ STICKY ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ Ο HORNET, ΟΠΩΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΛΗ ΣΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΜΗ.

Tigas
21/09/2005, 12:45
SPORKY & MAINTENANCE ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΟΡΦΗ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ.

ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΜΟΤΟ,ΘΕΛΕΙΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ CD ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΜΕ 300 ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ.

McGyver
21/09/2005, 12:47
Όταν κάποια στιγμή παρασυρθεί με το πρώτο μου αυτοκίνητο, όργωσα κάτι χωράφια πλαγιολισθαίνοντας...

Τώρα με τη μηχανή (εντάξει, εντάξει, μηχανάκι) δεν παίζει να παρασυρθώ...

Απλά ακούω και διαβάζω tips 'n' tricks οδήγησης και προσπαθώ σιγά σιγά να τα κάνω κτήμα μου...

Όσο με παίρνει βέβαια και ασθάνομαι ασφαλής...

Εκεί που με παρασύρετε βέβαια βρε παλιορεμάλια, είναι όταν βάζετε φωτογραφίες από τα ταξίδια και τις βόλτες σας!

Θέλω κι εγώώώώώ!!!

McGyver
21/09/2005, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
...να τα κάνω κτήμα μου...


Χωρίς να εγγραφώ στο κτηματολόγιο...

Pokermon
21/09/2005, 12:52
Sbs και photos δεν είναι το ίδιο????? Μετά από κάθε sbs βόλτα δεν βάζουμε photos??? Αλλά εξήγησε σε παρακαλώ πολύ σε εμένα τον m1ke και τον tropea αφού παρασυρθήκαμε τόσο πολύ και πιέζαμε τόσο πολύ γιατί μέναμε τόσο πολύ πίσω???? Εξήγησε μου όταν σε ρώτησα γιατί δεν ξύνω κάτω αντί να μου απαντήσεις ότι πρέπει να πιέσω κιαλλο κιαλλο κιαλλο μέχρι να πέσω εσύ μου απάντησες ότι σιγά σιγά και με τον καιρό θα γίνει και αυτό!!!!! ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ????????
Αν κατάλαβες καλά δεν χρειάζεται να απαντήσεις εσύ και κανένας από αυτούς που βάζουνε photos, ξέρεις πολύ καλά ποια είναι η θέση μου στο θέμα όταν το ανέφερες για πρώτη φορά!!!!!!

ΕΧΟΥΜΕ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!

kawasaki ZX-12
21/09/2005, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Με αφορμή κάποιες συζητήσεις που έχουν γίνει παλαιότερα εντός αλλά και εκτός φόρουμ, θα ήθελα να μου πείτε ο καθένας την δική του γνώμη στα παρακάτω ερωτήματα.

1.Πιστεύεται οτι μπορούν να παρασυρθούν ή όχι άτομα απο εδώ ωστε να βλέπουν τις φωτογραφίες κάποιον μελών απο εδω τι κάνουν και να θέλουν να τους μιμηθούν
2.Πιστεύεται οτι μόνο οι action shots απο τον δρόμο είναι αυτές που παρασύρουν η όχι αναβάτες να πιέσουν για το κατι παραπάνω η ακόμα και οι φωτό από πίστες(track days με φωτο μελών)
φωτό απο αγώνες κτλ.
3.Οι φωτογραφίες που μπάινουν για πιο λόγω πιστεύεται οτι μπαίνουν, για αυτοπροβολή κάποιον ανθρώπων, η απλά επειδή κάνανε το γούστο τους και ήθελαν να το μοιραστούν μαζί με όλο το φόρουμ.

Το πόστ θα το έβαζα στις σκέψεις προβληματισμούς, αλλά επειδή πιθανολογώ κάποιοι δεν θα μείνουν σε μια προσωπική άποψη
το έβαλα διαμάχες.

THANX:wave2:
ΤΙΓΚΑ εγω πιστευω οτι μπορει καποιος να παρασυρθει βλεποντας εσενα οι καποιους αλλους να ξυνουν η να πηγαινουν ταπα!!!!!
αλλα για μενα ειναι μαλακας αν προσπαθησει να κανει οτι κανουν καποιοι εδω μεσα χωρισ να σκεφτει αν μπορει αν εχει την πειρα να το κανει και στην τελικη ειναι η προσωπικη κριση και καλα να παθει αν επιχειρισει κατι τετοιο!!!!!!!


αλλα για μενα δεν φταιει κανενας απο σας,ο καθενας εχει μυαλο και κριση για το αν μπορει να το κανει η δεν εχει, το κανει και στην καλυτερη σπαει τα μουτρα του!!

τωρα αν εσυ και καποιοι αλλοι γουσταρουν να μοιραστουν μαζι μας το παθος και τις συγκινησεις που τους προσφερει η μοτοσυκλετα τους και ποσταρουν τετοιες φωτογραφιες για μενα καλα κανετε τωρα αν δει ο πιτσιρικας και τη δει οτι ειναι ο rossi καλα να παθει να εισαι σιγουρος οτι μετα αν ειναι καλα δεν θα το ξαναπροσπαθησει!!!

ελπιζω να μην σας κουρασα αυτο πιστευω εγω!!!!!!!!

οτι καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του και δεν φταις εσυ και κανενας αλλος για τον καθε αμυαλο εδω μεσα

:wave2: :wave2: :wave2:

Pokermon
21/09/2005, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
ΤΙΓΚΑ εγω πιστευω οτι μπορει καποιος να παρασυρθει βλεποντας εσενα οι καποιους αλλους να ξυνουν η να πηγαινουν ταπα!!!!!
αλλα για μενα ειναι μαλακας αν προσπαθησει να κανει οτι κανουν καποιοι εδω μεσα χωρισ να σκεφτει αν μπορει αν εχει την πειρα να το κανει και στην τελικη ειναι η προσωπικη κριση και καλα να παθει αν επιχειρισει κατι τετοιο!!!!!!!


αλλα για μενα δεν φταιει κανενας απο σας,ο καθενας εχει μυαλο και κριση για το αν μπορει να το κανει η δεν εχει, το κανει και στην καλυτερη σπαει τα μουτρα του!!

τωρα αν εσυ και καποιοι αλλοι γουσταρουν να μοιραστουν μαζι μας το παθος και τις συγκινησεις που τους προσφερει η μοτοσυκλετα τους και ποσταρουν τετοιες φωτογραφιες για μενα καλα κανετε τωρα αν δει ο πιτσιρικας και τη δει οτι ειναι ο rossi καλα να παθει να εισαι σιγουρος οτι μετα αν ειναι καλα δεν θα το ξαναπροσπαθησει!!!

ελπιζω να μην σας κουρασα αυτο πιστευω εγω!!!!!!!!

οτι καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του και δεν φταις εσυ και κανενας αλλος για τον καθε αμυαλο εδω μεσα

:wave2: :wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Tigas
21/09/2005, 13:13
ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΟΤΙ Ο ΄΄ΗΛΙΘΙΟΣ΄΄ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ MOTO.GR ΝΑ ΔΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

maintenance
21/09/2005, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΟΤΙ Ο ΄΄ΗΛΙΘΙΟΣ΄΄ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ MOTO.GR ΝΑ ΔΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.



ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ (ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ) ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.

McGyver
21/09/2005, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΟΤΙ Ο ΄΄ΗΛΙΘΙΟΣ΄΄ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ MOTO.GR ΝΑ ΔΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Ναι βρε Σταύρο, αρκεί να δει κανέναν αγώνα MotoGP, Enduro ή SuperMotard...

Να μη βάζει δηλαδή η τηλεόραση αγώνες αυτοκινήτων και μοτοσικλετών επειδή κάποιοι ανεγκέφαλοι μπορεί να παρασυρθούν;

Pokermon
21/09/2005, 13:25
Οχ οχ οχ παιδιά ελπίζω να μην δει κανένας τις Φώτος από τον γάμο μου και παρασυρθεί και παντρευτεί χωρίς να το θέλει!!!!!!!


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

maintenance
21/09/2005, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Οχ οχ οχ παιδιά ελπίζω να μην δει κανένας τις Φώτος από τον γάμο μου και παρασυρθεί και παντρευτεί χωρίς να το θέλει!!!!!!!


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:




ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ........ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ ΠΑΪΔΑΚΟΦΑΓΟ;

ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΠΑΝΙΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.......:lol:


24358

DirtRider
21/09/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
ωραιος! glx 72 enduropoulo! το ειδαμε &αυτο!

Νομίζεις πως τα είδες όλα, ε καλέ μου φίλε;;; Για θώρα αυτό:
Ιπτάμενη COSA έχεις δεί;....δεν έχεις...ούτε θα ξαναδείς....!

Έχει πάντως αποδειχτεί ότι τελικά οι σαλεμένοι στο μυαλό επιρεάζονται αρκετά... όχι τόσο από τις φωτό...αυτές δεν έχουν τόσο εκφραστικότητα, αλλά από τα διάφορα DVD που κυκλοφορούν ανοιχτά στην αγορά, ενώ κανονικά θα έπρεπε να πωλούνται μόνο σε όσους έχουν άδεια οπλοφορίας...

Για να βρείτε μόνοι σας ποιοι απ' την κλίκα σας είναι ψιλοεπιρρεπής κάντε απλά το παρακάτω:

Κάτστε με την Μοτο-παρέα σας Κυριακή πρωί μπροστά από μία οθόνη και περάστε ενδοφλέβια ένα από τα DVD του μυζηθρομυαλομένου Ghostrider....
Μετά το πέρας της παράστασης σηκωθείτε, ανεβείτε στα μηχανάκια σας και βγείτε στον δρόμο για την Κυριακάτικη βόλτα σας...
Τι λέτε...πόσοι από δαύτους θα οδηγούν παράουρα, έ;

Τα λέμε
Φάνης


24359

XTMPAM
21/09/2005, 13:33
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ....ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ??ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ (ΧΩΡΙΣ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ) ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΝΩ ΜΟΛΥΒΙΑ.....ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΙ ΒΛΕΠΩ??ΤΙΙΙΙ?ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΤΡΟΦΗ....ΓΑΜΩ???ΓΑΜΑΤΟ!!!ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΜΟΥ!!!ΩΩ ΝΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΕΤΡΕΜΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΟΥ ΤΗ ΓΛΥΤΩΣΑ ΣΤΟ ΤΣΑΚ....


ΑΝΤΕ ΡΕ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!ΜΟΝΟ ΜΗ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΕΤΣΙ??

Pokermon
21/09/2005, 13:55
Σταύρο μου έδωσες λύση στο πρόβλημα μου με το θέμα που άνοιξες. Θα βάλω την Χρύσα να διαβάσει όλο το forum για να παρασυρθεί και να πάρει μοτο αντί για κουτί που αποφάσισε να πάρει!!!!

:yuck: :bigcry: :yuck: :bigcry: :yuck: :bigcry: :yuck: :bigcry: :yuck:

adam_tsouk
21/09/2005, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ....ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ??ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ (ΧΩΡΙΣ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ) ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΝΩ ΜΟΛΥΒΙΑ.....ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΙ ΒΛΕΠΩ??ΤΙΙΙΙ?ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΤΡΟΦΗ....ΓΑΜΩ???ΓΑΜΑΤΟ!!!ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΜΟΥ!!!ΩΩ ΝΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΕΤΡΕΜΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΟΥ ΤΗ ΓΛΥΤΩΣΑ ΣΤΟ ΤΣΑΚ....


ΑΝΤΕ ΡΕ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!ΜΟΝΟ ΜΗ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΕΤΣΙ??


εγώ ποτέ δεν έχω βρεθεί στην πεντέλη.....εσύ πως βρέθηκες εκεί αν ΞΥΝΕΙΣ ΜΟΛΥΒΙΑ;
Δεν πήγες γιατί ήταν ο δρόμος σου έτσι;
Δεν έξυνες γιατί ήταν κάτι το αναπόφεκτο έτσι;
Το ίδιο συμβαίνει και στις βόλτες εκείνων που θέλουν να πηγαίνουν να ξύνουν. εγώ δεν θέλω και γι'αυτό δεν πάω.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν εσύ σκοτωνόσουν δεν σου φταίει ούτε κάποιος που είδες ούτε κανείς άλλος παρά μόνο ο εαυτός σου.

Προσωπικά ποτέ δεν σκέφτηκα να πάω στην Πεντέλη αν ξύσω επειδή πάνε οι άλλοι. Σαν βόλτα φυσικά και το έχω σκεφτεί.

XTMPAM
21/09/2005, 14:08
ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ!!
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ!!


ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ....ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΣ...ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΤΙ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ....ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ...ΚΑΙ ΚΕΙ ΕΙΠΑ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΤΡΙΒΩ ΤΟ ΚΤΜΑΚΙ!!

gmakris
21/09/2005, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγώ ποτέ δεν έχω βρεθεί στην πεντέλη.....εσύ πως βρέθηκες εκεί αν ΞΥΝΕΙΣ ΜΟΛΥΒΙΑ;
Δεν πήγες γιατί ήταν ο δρόμος σου έτσι;
Δεν έξυνες γιατί ήταν κάτι το αναπόφεκτο έτσι;
Το ίδιο συμβαίνει και στις βόλτες εκείνων που θέλουν να πηγαίνουν να ξύνουν. εγώ δεν θέλω και γι'αυτό δεν πάω.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν εσύ σκοτωνόσουν δεν σου φταίει ούτε κάποιος που είδες ούτε κανείς άλλος παρά μόνο ο εαυτός σου.



+1

adam_tsouk
21/09/2005, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ!!
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ!!


ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ....ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΣ...ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΤΙ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ....ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ...ΚΑΙ ΚΕΙ ΕΙΠΑ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΤΡΙΒΩ ΤΟ ΚΤΜΑΚΙ!!


Απλά λέω ότι πάμε γιατί γουστάρουμε....

Και πολύ καλά κάνεις και πας σε πίστα. Τουλάχιστον δεν έχει φορτηγά.... (και ταρίφες)...



:wave2:

$py
21/09/2005, 15:37
Apofasisa na paro mhxani sxetika megalos (25 xronon, pio prin den eixa oute patini). Opos itan logiko den eixa kai tosi megali gnosi gyro apo to thema tis mixanis. To moto forum, pou to vrika entelos tyxaia, otan epsaxna sto net gia agora mhxanis, me exei voithisei AFANTASTA oso anafora tin odigiki mou symperifora kai to thema asfaleias mou pano sti mhxani. Pragma gia to opoio sas euxaristo, enan enan ksexorista (ok, einai kai 2-3 pou den tous euxaristo :p )

An einai na epireasei kapoion (noimona anthropo enoeite) afto einai thetika kai oxi arnitika.

Ksero oti to thema itan gia tis foto alla vrika eukeria kai to ekana geniko kapos.

Den exo kataferei akoma na ertho kapoia ekdromi mazi sas alla euelpisto sto mellon. Enas logo einai oti den mporo na akolouthiso se kapoies ekdromes me to KLE mou (pou pas ore karamitro me ta toubana????) alla sas kamarono apo tis foto pou vazete kai mas taksideuete olous mazi.

:beer:

Θάνος
21/09/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Με αφορμή κάποιες συζητήσεις που έχουν γίνει παλαιότερα εντός αλλά και εκτός φόρουμ, θα ήθελα να μου πείτε ο καθένας την δική του γνώμη στα παρακάτω ερωτήματα.

1.Πιστεύεται οτι μπορούν να παρασυρθούν ή όχι άτομα απο εδώ ωστε να βλέπουν τις φωτογραφίες κάποιον μελών απο εδω τι κάνουν και να θέλουν να τους μιμηθούν
2.Πιστεύεται οτι μόνο οι action shots απο τον δρόμο είναι αυτές που παρασύρουν η όχι αναβάτες να πιέσουν για το κατι παραπάνω η ακόμα και οι φωτό από πίστες(track days με φωτο μελών)
φωτό απο αγώνες κτλ.
3.Οι φωτογραφίες που μπάινουν για πιο λόγω πιστεύεται οτι μπαίνουν, για αυτοπροβολή κάποιον ανθρώπων, η απλά επειδή κάνανε το γούστο τους και ήθελαν να το μοιραστούν μαζί με όλο το φόρουμ.

Το πόστ θα το έβαζα στις σκέψεις προβληματισμούς, αλλά επειδή πιθανολογώ κάποιοι δεν θα μείνουν σε μια προσωπική άποψη
το έβαλα διαμάχες.

THANX:wave2:

Παιδιά μην το ρίχνετε τόσο στην πλάκα για το ποιος παρασύρει ποιον. Για να υπάρχει αντίθετη άποψη σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο θέμα και το δίκιο όπως πάντα είναι κάπου στη μέση.

Σίγουρα δεν είναι τόσο απλό να λέμε μεγάλα παιδιά είμαστε ας προσέχαμε γιατί δεν είναι πάντα έτσι. Ούτε βέβαια είναι και τόσο τραγικό όσο το παρουσιάζουν κάπόιοι.

Σίγουρο είναι επίσης ότι αυτό που κάνετε είναι επικίνδυνο κι ας πηγαίνετε με μικρές ταχύτητες όπως λέτε. Καλό είναι λοιπόν να το κάνετε συνειδητά χωρίς να προσπαθείτε να πείσετε ότι έχετε τον έλεγχο και όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας την ώρα που περνάτε με το γόνατο στην άσφαλτο και μεγάλες κλίσεις. Όταν δίπλα σου παίζουν βράχια, γκρεμοί, μπαριέρες και κίνηση, είναι ουτοπία να λες "είμαι ασφαλής", όπως και αν το έχεις σκεφτεί...

Εμένα προσωπικά μ'αρέσουν οι φωτογραφίες αυτές. Βλέπουμε τα καλά σας, βλέπουμε και τα στραβά σας όμως, είναι και εντυπωσιακές και γενικά γουστάρω!

ΟΜΩΣ

Το μήνυμα που πρέπει πάντα να περνάμε είναι ότι αυτά θα πρέπει να γίνονται μόνο σε πίστα. Η πίστα είναι ο χώρος για να ξύσεις και τα γόνατα και να κάνεις ό,τι γουστάρεις και κανείς δεν θα σου πει τίποτα. Σε καμμία περίπτωση δεν συμφωνώ με ποστ του τύπου πάμε Πεντέλη-Επίδαυρο-Μπράλο κλπ κλπ για να κάνουμε ασκήσεις και να δοκιμάσουμε πράγματα και μετά να πέφτουν και οι ανάλογες φωτογραφίες, γιατί κάποιος μπορεί να πει ότι ο δρόμος αυτός ενδείκνυται για προπόνηση... οπότε ας πάω ένα Σάββατο πρωί να κάνω ό,τι είδα.

Και μην περιμένετε σύνεση και λογική από όλους. Έστω και ένας να το δει έτσι, το κακό μπορεί να γίνει, οπότε ας κρατάμε τα στεγανά μεταξύ μας.

Το να πάτε με την παρέα σας μία βόλτα τέτοιου τύπου που θα την κανονίσετε μεταξύ σας δεν με χαλάει. Το να μας δείξετε μετά και πώς τα περάσατε με τις ανάλογες φωτογραφίες, πάλι δεν με χαλάει. Μην μπαίνετε όμως σε λεπτομέρειες με διαδρομές και θεωρίες για το πόσο ασφαλείς είστε γιατί αυτό με χαλάει.

Να πω τέλος ότι είτε σας αρέσει είτε όχι, δεν υπάρχει καμμία μα καμμία διαδρομή σε δημόσιο δρόμο που να συγκρίνεται έστω και στο ελάχιστο με την πίστα. Έστω και αυτή των Μεγάρων, που άποψη μου, μια χαρά είναι! Αυτές οι υπερβολές περί χωματερής και δεν ξέρω εγώ τι, καλό είναι να μην λέγονται γιατί αλίμονο αν φτάσουμε να αποθαρύνουμε τον κόσμο που θέλει να τρέξει από το να πηγαίνει στην πίστα και να του λέμε πήγαινε π.χ. στη Ναύπακτο γιατί είναι καλύτερα...

hornet
21/09/2005, 16:05
Η παρασυρση δεν νομιζω οτι βρισκεται αυτου καθεαυτου στις φωτογραφιες.
Η παρασυρση γινεται οταν πας βολτα με 20 μηχανες εκ των οποιων οι 10 ειναι αγνωστης οδηγικης εμπειριας και εσυ πας το δρομο σου χαλαρα και αλλος ερχεται απο πισω "ταυτοτητα" διοτι:

Δεν ξερει το δρομο
δεν εχει ποτε του τοσο γρηγορα
δεν θελει να σας χασει
δεν τον αφηνει ο εγωισμος του να μεινει πισω...εκει ειναι τα επικινδυνα

Αντιθετως θα ελεγα πως καποιες φωτογραφιες εχουν και ανασταλτικο παραγοντα για μερικους αφου φαινεται το στυλ της βολτας των εκαστοτε ατομων

Εγω και το λεω δημοσιως ειμαι κατα των συστηματικων βολτων με γκρουπ μεγαλύτερο των 10 μηχανων...οι λογοι εχουν εξηγηθει σε παλιο μου ποστ

Τωρα οι action fotos απο την αλλη γινονται βαρετες με το καιρο διοτι δειχνουν το ιδιο πραγμα...ακομα και οι φωτο απο τα μεγαρα θα γινουν και αυτες καθημερινοτητα

Επειδη ολοι τα εχουμε κανει αυτα μπορουμε να μιλησουμε γιαυτο οπως εκανε ακριβως ο xtmpam και μετεφερε την εμπειρια του που κακως παρεξηγησε ο adam tsouk γιατι πολυ απλα ο καθενας μας εχει διαφορες εμπειριες και ενιοτε αφορμης δοθεισης τις καταθετει

Ο γιωργος idi ορθα ομιλησε και ειπε οτι στις βολτες μας δεν κανουμε καγκουριες και παμε χαλαρα και αντε σε κανα καλο κομματι το παταμε λιγακις αλλα οχι σοβαρα πραγματα

Παντως ολα παιζουν το ρολο τους αναμφιβολα αλλα εξαρταται απο το πως ο καθενας αντιλαμβανεται ορισμενα πραγματα

Κανένας
21/09/2005, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
θα ήθελα να μου πείτε ο καθένας την δική του γνώμη στα παρακάτω ερωτήματα.

1.Πιστεύεται οτι μπορούν να παρασυρθούν ή όχι άτομα απο εδώ ωστε να βλέπουν τις φωτογραφίες κάποιον μελών απο εδω τι κάνουν και να θέλουν να τους μιμηθούν

ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ

2.Πιστεύεται οτι μόνο οι action shots απο τον δρόμο είναι αυτές που παρασύρουν η όχι αναβάτες να πιέσουν για το κατι παραπάνω η ακόμα και οι φωτό από πίστες(track days με φωτο μελών)
φωτό απο αγώνες κτλ.

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ


3.Οι φωτογραφίες που μπάινουν για πιο λόγω πιστεύεται οτι μπαίνουν, για αυτοπροβολή κάποιον ανθρώπων,


ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗ

η απλά επειδή κάνανε το γούστο τους και ήθελαν να το μοιραστούν μαζί με όλο το φόρουμ.

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ


THANX:wave2:
:smokin:

και φυσικά θα θυμάστε όλοι τι είχε γραφτεί… για γνωστό αγωνιζόμενο-πρωταθλητή που έκανε τεστ το strada, με κοντό παντελονάκι και αθλητικά παπουτσάκια

αν όλα τα παραπάνω δεν ισχύουν γιατί τον σχολιάσαμε αρνητικά

GhostDog
21/09/2005, 18:48
γιατί έχω μια αίσθηση ότι αυτοί που ενοχλούνται πιο πολύ είναι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία; :D

τέσπα προσωπικά γουστάρω να βλέπω τέτοιες φώτο και στο φινάλε-φινάλε μου κάνει λίγο υποκρισία να τις απαγορεύουμε τη στιγμή που όλοι έχουμε πάει μαλλιοκούβαρα ενώ ο δρόμος δεν το σήκωνε και έχουμε γλιτώσει για να διηγούμαστε μετά πόσο "χεράδες" είμαστε... :beer:

Θάνος
21/09/2005, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
γιατί έχω μια αίσθηση ότι αυτοί που ενοχλούνται πιο πολύ είναι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία; :D

τέσπα προσωπικά γουστάρω να βλέπω τέτοιες φώτο και στο φινάλε-φινάλε μου κάνει λίγο υποκρισία να τις απαγορεύουμε τη στιγμή που όλοι έχουμε πάει μαλλιοκούβαρα ενώ ο δρόμος δεν το σήκωνε και έχουμε γλιτώσει για να διηγούμαστε μετά πόσο "χεράδες" είμαστε... :beer:

Η έννοια "ενοχλούμαι" είναι πολύ σχετική... Ενοχλούμαι στο βαθμό που βλέπω ότι ο διπλανός μου κινδυνεύει.

Δεν μπορούμε όμως να επιβάλλουμε τίποτα και σε κανέναν. Και επειδή όλοι τα έχουμε κάνει και τη γλυτώσαμε δεν σημαίνει τώρα ότι πρέπει να σωπάσουμε... τη στιγμή μάλιστα που ανοίγεται ένα ποστ και καλούμαστε να πούμε τη γνώμη μας.

Ίσα ίσα επειδή όποιος έχει περάσει από κει ξέρει, έχει ένα λόγο παραπάνω και να μιλάει. Να είσαι λίγο πιο προσεκτικός όταν μιλάς για υποκρισία γιατί πολύ εύκολοι έχετε γίνει στους χαρακτηρισμούς σας.

Xlitos
21/09/2005, 19:11
γιατί έχω μια αίσθηση ότι αυτοί που ενοχλούνται πιο πολύ είναι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία;

γιατί ξέρουν κάτι παραπάνω μήπως;






Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

Το μήνυμα που πρέπει πάντα να περνάμε είναι ότι αυτά θα πρέπει να γίνονται μόνο σε πίστα. Η πίστα είναι ο χώρος για να ξύσεις και τα γόνατα και να κάνεις ό,τι γουστάρεις και κανείς δεν θα σου πει τίποτα. Σε καμμία περίπτωση δεν συμφωνώ με ποστ του τύπου πάμε Πεντέλη-Επίδαυρο-Μπράλο κλπ κλπ για να κάνουμε ασκήσεις και να δοκιμάσουμε πράγματα και μετά να πέφτουν και οι ανάλογες φωτογραφίες, γιατί κάποιος μπορεί να πει ότι ο δρόμος αυτός ενδείκνυται για προπόνηση... οπότε ας πάω ένα Σάββατο πρωί να κάνω ό,τι είδα.

Και μην περιμένετε σύνεση και λογική από όλους. Έστω και ένας να το δει έτσι, το κακό μπορεί να γίνει, οπότε ας κρατάμε τα στεγανά μεταξύ μας.

Το να πάτε με την παρέα σας μία βόλτα τέτοιου τύπου που θα την κανονίσετε μεταξύ σας δεν με χαλάει. Το να μας δείξετε μετά και πώς τα περάσατε με τις ανάλογες φωτογραφίες, πάλι δεν με χαλάει. Μην μπαίνετε όμως σε λεπτομέρειες με διαδρομές και θεωρίες για το πόσο ασφαλείς είστε γιατί αυτό με χαλάει.

Να πω τέλος ότι είτε σας αρέσει είτε όχι, δεν υπάρχει καμμία μα καμμία διαδρομή σε δημόσιο δρόμο που να συγκρίνεται έστω και στο ελάχιστο με την πίστα. Έστω και αυτή των Μεγάρων, που άποψη μου, μια χαρά είναι! Αυτές οι υπερβολές περί χωματερής και δεν ξέρω εγώ τι, καλό είναι να μην λέγονται γιατί αλίμονο αν φτάσουμε να αποθαρύνουμε τον κόσμο που θέλει να τρέξει από το να πηγαίνει στην πίστα και να του λέμε πήγαινε π.χ. στη Ναύπακτο γιατί είναι καλύτερα...




+1

BAD BOY
21/09/2005, 19:19
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...:confused:
ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟ,ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ,ΕΝΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖΖΖΖΖΖΖΖ
ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ?
ΜΑΙΜΟΥ ΕΙΜΑΙ?
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΦΩΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΔΩ?
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΕ ΜΕΛΗ ΤΟΥ
ΦΟΡΟΥΜ....ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ...ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ,
ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΚΓΟΥΡΙΑ,ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΒΓΑΛΑΜΕ ΦΩΤΟ.
ΑΝ ΞΥΝΕΙ Ο ΤΙΓΚΑΣ(ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΤΟΥ) Η' Ο GMAKRIS ...ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΙΟΛΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ?
ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ.
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...

Θάνος
21/09/2005, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...:confused:
ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟ,ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ,ΕΝΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖΖΖΖΖΖΖΖ
ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ?
ΜΑΙΜΟΥ ΕΙΜΑΙ?
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΦΩΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΔΩ?
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΕ ΜΕΛΗ ΤΟΥ
ΦΟΡΟΥΜ....ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ...ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ,
ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΚΓΟΥΡΙΑ,ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΒΓΑΛΑΜΕ ΦΩΤΟ.
ΑΝ ΞΥΝΕΙ Ο ΤΙΓΚΑΣ(ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΤΟΥ) Η' Ο GMAKRIS ...ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΙΟΛΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ?
ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ.
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...

Ρε παιδιά, απλά πράγματα λέμε, δεν μπορεί μονίμως να διαφωνούμε...

Τι δεν καταλαβαίνετε; Τι σημαίνει ότι εσύ δεν κάνεις ό,τι βλέπεις; Μπορείς να πεις με σιγουριά ότι όλοι σκέφτονται σαν κι εσένα;

Εκείνο που λέμε είναι, κάντε ό,τι γουστάρετε αλλά μην το διαφημίζετε και μην παρακινείτε τους άλλους.

Δεν μπορεί να μπαίνει ποστ που προσκαλεί ελεύθερα όποιον θέλει να ανέβει στο δρόμο της Πεντέλης για προπόνηση γιατί δεν ξέρεις ποιος θα έρθει και τι είναι ικανός να κάνει.

Απλά πράγματα είναι αυτά και αυτονόητα, γιατί αν έρθω εγώ που δεν με ξέρετε και σε μία στροφή φύγω και κατηφορίσω στο γκρεμό θα κοιτάζεστε όλοι πανικόβλητοι!

Ας καταλαβαίνουμε και 5 πράγματα για να μπορούμε να συνεννοούμαστε και όχι να λέμε έτσι εύκολα ατάκες του στυλ "μεγάλα παιδιά είμαστε", γιατί να ρίχνουμε την ευθύνη αλλού είναι το πιο εύκολο.

Εγώ άμα γουστάρω καπνίζω και 4 πακέτα τη μέρα, αλλά δεν θα πω ότι ΕΓΩ δεν έχω ανάγκη γιατί έχω συμφωνία με το Θεό, ούτε θα τολμήσω ποτέ να προσφέρω τσιγάρο στον άκαπνο! Μπορείς να βρεις κάποια ομοιότητα σ'αυτό ή να το πω και διαφορετικά;

gmakris
21/09/2005, 20:31
Επειδη πολλοι τελικα ΔΕΝ διαβαζουν τι γραφεται στα posts που ανοιξαν οι συναδελφοι για Πεντελη σας παραθετω μερικα αποσπασματα :

1. Σάββατο 10/9 - Πεντέλη

".......ΔΕΝ πρόκειται να πηγαίνουμε αεροπορία, ΔΕΝ προσφέρονται οι δημόσιοι δρόμοι για τέτοια έτσι κι αλλιώς. Φυσικά ο καθένας ελεύθερος είναι να κάνει ότι θέλει ΑΛΛΑ αν κάποιος αποδειχτεί επικίνδυνος με οποιοδήποτε τρόπο απλά θα αποβάλεται από την παρέα...."

2. Σαββατο 17/9 - Πεντελη

"ΔΕΝ πάμε για να συναγωνιστούμε μεταξύ μας ΟΥΤΕ για να αποδείξουμε πόσο γαμάουα είμαστε σε κανέναν!
Πάμε για να μάθουμε λίγο καλύτερα τη μηχανή μας πηγαίνοντας στο 70-75% των ικανοτήτων μας maximum! "

Νομιζω οτι ειναι σαφης η διαθεση και η ουσια των παραπανω "προσκλησεων"......:nono:

gmakris
21/09/2005, 20:44
Συνεχιζω......

Ποσες φορες εχουμε πει οτι ΔΕΝ χρειαζεται να πηγαινει καποιος "κομματια" ή στο οριο (δρομου & μηχανης) για να ξυσει? :a24:

Ποσες φορες πρεπει να πουμε οτι οταν βγαζεις σωμα οδηγεις ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΑ γιατι ετσι μειωνεις την κληση της μηχανης? :a24:

Ποσες φορες πρεπει να πουμε οτι ο καθενας οδηγει οπως εχει μαθει και οτι κανει το κανει για τον ευατό του? :a24:

Προχθες ηρθε ο ΑFTER που μου ειπε οτι με ακολουθουσε με την ιδια ακριβως ταχυτητα εχοντας βγαλει λιγοτερο το σωμα του, την ιδια στιγμη που εγω εξυνα.....του εξηγησα οτι ετσι ειναι το στυλ μου και με βοηθαει να εχω καλυτερο ελεγχο της μηχανης και τιποτα περισσοτερο.

Τεσπα,
Σχετικες βολτες, oι photo και τα λοιπα θα συνεχισουν να μπαινουν γιατι πολλοι απο εμας γουσταρουμε να βλεπουμε τα μηχανακια στο δρομο, σε πιστα, σε αγωνες, και οχι παρκαρισμενες στο πεζοδρομιο ή στις βιτρινες των καταστηματων.......... :a8: :a8:

:wave2:

Θάνος
21/09/2005, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Επειδη πολλοι τελικα ΔΕΝ διαβαζουν τι γραφεται στα posts που ανοιξαν οι συναδελφοι για Πεντελη σας παραθετω μερικα αποσπασματα :

1. Σάββατο 10/9 - Πεντέλη

".......ΔΕΝ πρόκειται να πηγαίνουμε αεροπορία, ΔΕΝ προσφέρονται οι δημόσιοι δρόμοι για τέτοια έτσι κι αλλιώς. Φυσικά ο καθένας ελεύθερος είναι να κάνει ότι θέλει ΑΛΛΑ αν κάποιος αποδειχτεί επικίνδυνος με οποιοδήποτε τρόπο απλά θα αποβάλεται από την παρέα...."

2. Σαββατο 17/9 - Πεντελη

"ΔΕΝ πάμε για να συναγωνιστούμε μεταξύ μας ΟΥΤΕ για να αποδείξουμε πόσο γαμάουα είμαστε σε κανέναν!
Πάμε για να μάθουμε λίγο καλύτερα τη μηχανή μας πηγαίνοντας στο 70-75% των ικανοτήτων μας maximum! "

Νομιζω οτι ειναι σαφες η διαθεση και η ουσια των παραπανω "προσκλησεων"

Ε καλά δεν γυρίζω ποτέ να ξαναδιαβάσω δύο και τρεις φορές το ίδιο κείμενο για να δω τι έχασα. Άμα ήταν έτσι δεν θα κάναμε και κουβέντα. Στο κάτω κάτω μεγαλώνουμε και ξεχνάμε καμμιά φορά...

Από κει και πέρα, οι εικόνες που βλέπω δεν συμβαδίζουν με τα παραπάνω... γόνατα κάτω, μεγάλες κλίσεις και τα ρέστα...

Όσο για το σώμα και τις κλίσεις της μηχανής... ναι μπορεί η μηχανή να στρίβει πιο όρθια και να αντιδρά Η ΙΔΙΑ καλύτερα, αλλά όταν εσύ κρέμεσαι απ'έξω, οι δικές σου δυνατότητες για αποτελεσματικές αντιδράσεις σε ενδεχόμενο κίνδυνο είναι πολύ περιορισμένες. Γι'αυτό και λέμε ότι αυτή δεν είναι οδήγηση δρόμου! Το ορθόν είναι να στρίβεις έτσι ώστε ούτε να πλαγιάζεις πολύ αλλά ούτε και να ξύνεις σε δημόσιο δρόμο. Υπάρχει χώρος να το κάνεις αυτό και δεν μιλάω για την καφετέρια.

Αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση...

Εντέλει όμως το θέμα δεν είναι το κατά πόσο είστε ασφαλείς... τη γνώμη μου γι'αυτό την είπα και προσωπικά δεν την αλλάζω και αν κάποιοι το βλέπουν διαφορετικά it's fine with me...

Και για όσους έχουν όρεξη ας πάνε thread του bikenet (http://www.bikenet.gr/component/option,com_smf/Itemid,49/topic,468.0) να δούνε κι από κει τις απόψεις...

BAD BOY
21/09/2005, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Ρε παιδιά, απλά πράγματα λέμε, δεν μπορεί μονίμως να διαφωνούμε...

Τι δεν καταλαβαίνετε; Τι σημαίνει ότι εσύ δεν κάνεις ό,τι βλέπεις; Μπορείς να πεις με σιγουριά ότι όλοι σκέφτονται σαν κι εσένα;

Εκείνο που λέμε είναι, κάντε ό,τι γουστάρετε αλλά μην το διαφημίζετε και μην παρακινείτε τους άλλους.

Δεν μπορεί να μπαίνει ποστ που προσκαλεί ελεύθερα όποιον θέλει να ανέβει στο δρόμο της Πεντέλης για προπόνηση γιατί δεν ξέρεις ποιος θα έρθει και τι είναι ικανός να κάνει.

Απλά πράγματα είναι αυτά και αυτονόητα, γιατί αν έρθω εγώ που δεν με ξέρετε και σε μία στροφή φύγω και κατηφορίσω στο γκρεμό θα κοιτάζεστε όλοι πανικόβλητοι!

Ας καταλαβαίνουμε και 5 πράγματα για να μπορούμε να συνεννοούμαστε και όχι να λέμε έτσι εύκολα ατάκες του στυλ "μεγάλα παιδιά είμαστε", γιατί να ρίχνουμε την ευθύνη αλλού είναι το πιο εύκολο.

Εγώ άμα γουστάρω καπνίζω και 4 πακέτα τη μέρα, αλλά δεν θα πω ότι ΕΓΩ δεν έχω ανάγκη γιατί έχω συμφωνία με το Θεό, ούτε θα τολμήσω ποτέ να προσφέρω τσιγάρο στον άκαπνο! Μπορείς να βρεις κάποια ομοιότητα σ'αυτό ή να το πω και διαφορετικά; 1)ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΙ ΜΕΝ ΟΙ Η' ΔΕ
2)ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.
3)ΔΕΝ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΙΝΟΥΜΕ...ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ
ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
4)ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Ο ΡΟΣΣΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.
5)ΜΗΝ ΕΡΘΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ.
6)ΔΗΛ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ?ΣΕ ΧΑΛΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ?ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ?
7)ΠΟΙΟ ΘΕΟ?ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΚΤΜ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΣΤΡΙΒΕΙ.ΟΧΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΟΜΟΙΤΗΤΑ.ΠΕΣΤΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ:beer:

Θάνος
21/09/2005, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
1)ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΙ ΜΕΝ ΟΙ Η' ΔΕ
2)ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.
3)ΔΕΝ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΙΝΟΥΜΕ...ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ
ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
4)ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Ο ΡΟΣΣΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.
5)ΜΗΝ ΕΡΘΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ.
6)ΔΗΛ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ?ΣΕ ΧΑΛΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ?ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ?
7)ΠΟΙΟ ΘΕΟ?ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΚΤΜ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΣΤΡΙΒΕΙ.ΟΧΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΟΜΟΙΤΗΤΑ.ΠΕΣΤΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ:beer:

Βλέπεις τώρα τι κάνεις... απαντάς με αρίθμηση... Δεν μ'αρέσει αυτό!



Τέλος πάντων, δεν είπα ότι με χαλάτε με τις φωτό... ίσα ίσα!

Αλλά όταν μία συζήτηση τραβάει μακριά κάπου χάνουμε τη μπάλα στο ποιος είπε τι...

Ωραίο θα ήταν να συνεννοούμαστε με πιο λίγα λόγια και να συμφωνούμε πότε-πότε, τουλάχιστον στα αυτονόητα, αλλά αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ εδώ μέσα και είναι λίγο κουραστικό.

Θα κάνω αυτό που κάνω πάντα όταν έρχεται αυτή η ώρα. Θα σταματήσω για να μείνει ο καθένας με τις εντυπώσεις του.

Ας μιλήσει και κανένας άλλος αφού απ'ό,τι φαίνεται δεν υπάρχει διάθεση να κάνει κανείς πίσω για να δει και την άλλη όψη του νομίσματος.

Anyway...

AFTER
21/09/2005, 23:42
Εγω θα απαντησω εμμεσα, κανοντας αναφορα στο τι βλεπουμε στον δρομο καθε μερα
Πειτε μου αν εχουν σχέση οι οδηγοι-καγκουρες που βλεπουμε να κυκλοφορουν στους δρομους ακρανωτοι(για μπουφαν ουτε λογος) κάνοντας σουζες και παντιλικια στις πλατειες, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΧΝΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, δεν σεβονται ουτε τις μηχανες ουτε τον εαυτο τους, και κυριως τον διπλα μοτοσυκλετιστη, με οσα παιδια εχετε γνωρισει σε αυτες τις βολτες.

Το να πηγαινω σε ένα βουνο και να μην ενοχλω κανεναν(ή σχεδον κανενα) το θεωρω εντελως αθωο!
Ποτε δεν ειπαμε ‘’παμε το σαββατοβραδο στην παραλιακη που εχει κοσμο να μας δουνε’’
Ισα ισα ψαχνουμε για μερη που δεν παταει αμαξι, και μακρια από κατοικημενη περιοχη.

Το αν δεν μπορω να ξεδωσω στην πιστα, είναι πολύ απλα γιατι στο κρατος που ζω, οι κυβερνωντες αποφασισαν ότι είναι παραλογο μερικοι να σκεφτονται διαφορετικα από τα αραχνιασμενα τους μυαλα!(εμεις φταιμε που δεν τους ξυλωνουμε)
Όχι, οι Σερρες είναι μακρια, και τα Μεγαρα μου φαινονται σαν τους Αμερικανους στρατιωτες που πρεπει να περιμενω μια φορα στο τοσο για να μου πεταξουν τα ψιχουλα από το μουχλιασμενο ψωμι!

Χτιστε Πιστες να πηγαινουμε εκει,οτι μερα/ωρα θελουμε.
Εχουμε την αναγκη να οδηγαμε σπορτιβικα, δεν μπορουμε να παμε κοντρα στις αναγκες μας(…ποιον κοροιδευουμε, μηχανες οδηγαμε)

Με συγχωρειτε αλλα νιωθω ασφαλεστερος οδηγος(και για μενα και για τον διπλα μου) από τον περιστασιακο χρηστη που οδηγαει μια μοτοσυκλετα-ογκολιθο, για να κανει φιγουρα, οδηγωντας σαν μεθυσμενο τρακτερ, και ας πηγαινω με +50 χιλιομετρα!

Και τελος, κάθε φορα που συναντιομαστε, βλεπω ολοενα και καινουργια μελη!
Και μιλαω για ατομα υπευθυνα και ωριμα, όχι καγκουρες!
Βλεπω ανθρωπους με ορεξη να εξερευνησουν τις γνωσεις τους και να γινουν καλυτεροι οδηγοι(κινουμενοι με την ιδια ταχυτητα αλλα με μεγαλυτερη ασφαλεια, αυτό τουλαχιστον ψαχνω εγω)

Οσοι είναι για φιγουρα υπαρχουν αλλα μερη να προτιμησουν, και όχι ερημους δρομους!
Όπως εχω ξαναπει, ‘’Στα βουνα δεν υπαρχουν φαναρια’’

gcrook
21/09/2005, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Χωρίς να εγγραφώ στο κτηματολόγιο...

:rolleyes: :lol:

gcrook
22/09/2005, 00:16
Για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα...

Ας δουμε ενα οχι και τοσο φανταστικο σεναριο...
Παει λοιπον ο ταδε στην Πεντελη πχ, και σε καποια στροφη πεφτει, κατι που μπορει πολυ ευκολα να γινει, και φοβαμαι οτι θα αργα η γρηγορα θα συμβει.
Σηκωνεται, δοξα σοι ο θεος, και μπαινει και γραφει οτι ο δρομος εφταιγε οτι οι ικανοτητες του δεν ηταν οι απαιτουμενες για τα χλμ που μπηκε, και χιλια δυο ακομα.(Ολα σωστα).
Και συμπληρωνει:"Ευτυχως ομως παιδια που φορουσα δερματινα και δεν επαθα τιποτα.Παντα εξοπλισμο λοιπον".

Και λεω εγω τωρα.
Κατι τετοιο, τι συνειρμους θα φερει, και τι εντυπωση θα δωσει, σε οποιον τυχον διαβασει το παραπανω ποστ, ειδικα σε περιπτωση που τα πραγματα με την πτωση δεν εξελιχθουν τοσο ομαλα;
Και δεν μιλαμε σε περιπτωση που μια απλη βολτα οπως ειπε ο Σταθης,ο Θανος, και ο Γιωργος καταληξει εκει, αλλα σε μια ανοικτη προσκληση βολτας με τον σκοπο που προαναφερθηκε.

Καταλαβαινετε την λεπτη αλλα ειδοποιο διαφορα, μεταξυ αυτων των δυο;
Σκεπτομενοι ανθρωποι ειμαστε πιστευω, και το ανοιγμα αυτου του θρεντ, προυποθετει απο μονο του την αποδοχη καποιων πραγματων αυτονοητων, και οχι την εγωιστικη παραθεση αποψεων, η ακομα και την αυτοαμυνα.

GhostDog
22/09/2005, 02:12
Θάνο, σόρρυ αν παρεξηγήθηκες δεν προσπαθούσα να σου δώσω να καταλάβεις αυτό... :winka:

αυτό που με πολύ απλά λόγια προσπαθώ να πώ είναι ότι, συμφωνώ ότι η πίστα είναι το καλύτερο μέρος για σβέλτη οδήγηση, συμφωνώ ότι το να πάμε ψιλοτέζα σε δημόσιο δρόμο δεν είναι ότι καλύτερο (ακόμα και αν πιστεύουμε ότι το ελέγχουμε, ακόμη και αν φοράμε φουλ εξοπλισμό), αλλά το έχουμε ανάγκη. φαντάζομαι το κάνεις και εσύ... μέχρι εδώ πρόσεξα ότι συμφωνούμε...

αποκει και πέρα η διαφωνία είναι αν και κατα πόσον θα πρέπει τέτοιες "σβέλτες" βόλτες να εμφανίζονται στο moto.gr. Εδώ η προσωπική μου άποψη είναι απλή. moto.gr λέγετε το site και προτιμώ να βλέπω moto να ξύνουν και να ντριφτάρουν και να διαβάζω οδηγικά tips, παρά ποιήση... (χωρίς καμμιά μειωτική διάθεση προς στα παιδιά που ασχολούνται με ποιήση)... όταν αύριο-μεθαύριο πάρω μία κανονική μηχανή θα θέλω να μπορώ να πάω σε μια βόλτα με 5-6 εμπειρότερους που θα μου δείξουν κάποια πράγματα για να βελτιωθώ και γώ, και όχι αυτοί οι 5-6 να καταλήξουν να μη δημοσιοπιούν τίποτα για να μην τους πουν οι άλλοι "κακές επιρροές"....

δεν ξέρω. πιστεύω ότι ο καθένας μυαλό έχει και κρίνει... μην καταλήξουμε σαν τις ειδήσεις που πριν κανα εξάμηνο (αν θυμάμε καλά) κατηγορούσαν ένα site που είχε 100 τρόπους να αυτοκτονήσεις επειδή το διάβασε ένας -υποτίθετε- και αυτοκτόνησε...

just my 2 cents :wave2:

Θάνος
22/09/2005, 02:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
Θάνο, σόρρυ αν παρεξηγήθηκες δεν προσπαθούσα να σου δώσω να καταλάβεις αυτό... :winka:

αυτό που με πολύ απλά λόγια προσπαθώ να πώ είναι ότι, συμφωνώ ότι η πίστα είναι το καλύτερο μέρος για σβέλτη οδήγηση, συμφωνώ ότι το να πάμε ψιλοτέζα σε δημόσιο δρόμο δεν είναι ότι καλύτερο (ακόμα και αν πιστεύουμε ότι το ελέγχουμε, ακόμη και αν φοράμε φουλ εξοπλισμό), αλλά το έχουμε ανάγκη. φαντάζομαι το κάνεις και εσύ... μέχρι εδώ πρόσεξα ότι συμφωνούμε...

Να'σαι καλά, πιάσαμε συχνότητα! Είναι μία βάση αυτή για να μιλάμε...


Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
αποκει και πέρα η διαφωνία είναι αν και κατα πόσον θα πρέπει τέτοιες "σβέλτες" βόλτες να εμφανίζονται στο moto.gr. Εδώ η προσωπική μου άποψη είναι απλή. moto.gr λέγετε το site και προτιμώ να βλέπω moto να ξύνουν και να ντριφτάρουν και να διαβάζω οδηγικά tips, παρά ποιήση... (χωρίς καμμιά μειωτική διάθεση προς στα παιδιά που ασχολούνται με ποιήση)... όταν αύριο-μεθαύριο πάρω μία κανονική μηχανή θα θέλω να μπορώ να πάω σε μια βόλτα με 5-6 εμπειρότερους που θα μου δείξουν κάποια πράγματα για να βελτιωθώ και γώ, και όχι αυτοί οι 5-6 να καταλήξουν να μη δημοσιοπιούν τίποτα για να μην τους πουν οι άλλοι "κακές επιρροές"....

Μέχρι εδώ και έτσι όπως το ακούω μου φαίνεται πολύ ορθό... Όμως δεν είναι πάντα και για όλους έτσι. Εκεί είναι και το σημείο της διαφωνίας.

Καταρχίν το καλύτερο θα ήταν να πήγαινες σε κάποιο από τα σχολεία και ας μην τα αποδέχονται όλοι. Είναι ο καλύτερος τρόπος να μάθεις αυτά που θέλεις στο σωστό περιβάλλον με τους κατάλληλους ανθρώπους. Οτιδήποτε άλλο κατά πάσα πιθανότητα θα σε βάλει στο λάθος δρόμο της ημιμάθειας.


Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
δεν ξέρω. πιστεύω ότι ο καθένας μυαλό έχει και κρίνει... μην καταλήξουμε σαν τις ειδήσεις που πριν κανα εξάμηνο (αν θυμάμε καλά) κατηγορούσαν ένα site που είχε 100 τρόπους να αυτοκτονήσεις επειδή το διάβασε ένας -υποτίθετε- και αυτοκτόνησε...

Δεν είπαμε κι έτσι... Όμως πολλές παρέες ξεκίνησαν από εδώ. Με πιο χαλαρούς και απλούς τρόπους κάποιοι ταίριαξαν και έφτιαξαν το δικό τους γκρουπ. Από κει και πέρα με τους ανθρώπους που διάλεξες και σε διάλεξαν και ξέρετε ο ένας τον άλλο μπορείτε να κάνετε ό,τι θέλετε και δεν μας πέφτει λόγος και δείξτε μας και ό,τι γουστάρετε.

Όχι όμως άγνωστοι με αγνώστους σε συμβατικές διαδρομές, πάμε μπούγιο για προπόνηση με ανοιχτή πρόσκληση στο moto.gr και όλους τους κινδύνους που κρύβει αυτή η κίνηση.

Απλό είναι και αυτή είναι η δική μου γνώμη!

GhostDog
22/09/2005, 02:53
ok, εννοείτε τα σχολεία είναι ο καλύτερος τρόπος. αλλά ακόμη και αφού τα κάνεις, καλό είναι να κάνεις και καμμία τακτική "προπονησούλα" με την παρέα σου :winka:


Όχι όμως άγνωστοι με αγνώστους σε συμβατικές διαδρομές, πάμε μπούγιο για προπόνηση με ανοιχτή πρόσκληση στο moto.gr και όλους τους κινδύνους που κρύβει αυτή η κίνηση.

οκ δεκτο. απλα δεν καταλαβαίνω γιατί σκιζόμαστε να προστατέψουμε το βλάκα, ανεγκέφαλο, εγωίσταρο όπως θες πέστον, που πάει βόλτα με μια παρέα και επειδή δεν μπορεί να τους ακολουθήσει, πεισμώνει, υπερβάλει και τελικά τρώει τα μούτρα του...

κατα τα άλλα δεν διαφωνούμε και πολύ... :beer:

τάσος :wave2:

Tigas
22/09/2005, 07:36
ΓΙΑ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΘΑΝΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΠΑΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΙΓΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩΝΤΑΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΄΄ΣΩΣΤΑ΄΄ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ.
ΔΕΝ ΠΙΕΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ,ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΝΑ V-STROM ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΠΟΥ ΞΥΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ, ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΠΙΣΤΑ, ΘΑΝΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΛΕΩ.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΑΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΣΦΑΛΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΄΄ΧΑΛΑΡΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ΄΄ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ.
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.

GST
22/09/2005, 08:04
θα πω και γω δυο πραγματακια .....το θεμα δεν ειναι καινουργιο παιζει αρκετο καιρο ασχετα αν πριν λιγες μερες γραφτηκαν καποια σχολια απο μενα στο ποστ της πεντελης και μαλλον τα πνευματα οξυνθηκαν....για να ξεκαθαρησω τη θεση μου επειδη στο εν λογω ποστ καποιοι εκνευριστηκαν , προσωπικα δεν εχω τιποτα με κανενα απο τα παιδια και οτι ειπα και εγραψα δεν τα εγραψα με σκοπο να μειωσω καποιον αλλα ισως πιο πολυ για να προβληματισω. Ο καθενας μπορει να κανει οτι γουσταρει με οποιον γουσταρει και οπου γουσταρει....ολο το παιχνιδι ειναι στο τροπο που αυτο προβαλεται προς τα εξω...και συγκεκριμενα στο σαιτ. Στο διαστημα που ειμαι εδω και γραφω διαβασα για πολλες βολτες απο παρεες με φωτο ...αλλες απο εκκηνηση ,φαγητο, αλλες σε κινηση σε στροφες, φωτο απο μερη που αξιζει να επισκεφτεις ...αλλα στο τελος του ποστ σου δινοταν μια αλλη εντυπωση , η εντυπωση μιας βολτας που τα ειχε ολα ....μιας βολτας που ο σκοπος της δεν ηταν το να παμε να προπονηθουμε ...Δεν ειμαι εναντια σε αυτη την μορφη μοτοσυκλετισμου ...αρκει να προβαλετε με το σωστο τροπο και στο σωστο μερος ...πιστα ειναι η δικη μου αποψη. Ενα αλλο σημειο ειναι και το μετρο το οποιο ειναι κατι βεβαια που δεν οριοθετητε , ομως οταν σε μια βολτα σε δημοσιο δρομο οι 10 στις 12 φωτο ειναι σε ξυσηματα στις στροφες το μονο που μου μενει ειναι οτι αυτοι που πηγαν εκει πηγαν μονο και μονο για αυτο στο σκοπο....παραδειγμα ειναι το παραπανω και δεν διαφωνω οτι τα πραγματα μπορει να μην ειναι ετσι , ομως αυτο βγαινει στο τελος και δινει την κακια εντυπωση.....Σιγουρα μοτοσυκλετα ειναι τα παντα και καγκουριες και ηρεμες βολτες και ολα γιαυτο υπαρχει και αυτο το παθος....και οπως αναφερα και στην αρχη ολη η ουσια ειναι στο πως προβαλεται ολο αυτο.

Θα συνεχισω με μια δικια μου εμπειρια ασχετη απο μοτοσυκλετα με πολλα κοινα σημεια ομως ...πριν 4 χρονια καποιοι φιλοι μου αρχισαν να κανουν σνοουμπορντ και με παρακηνησαν να ξεκινησω και γω....αυτο εκανα λοιπον και βρεθηκα στη κορυφη του βουνου οπου οι φιλοι αρχισαν καλοπροερετα να μου δειχνουν τι πρεπει να κανω και πως για να μαθω γρηγορα....υπηρχε βεβαια και η περιπτωση να παρω δασκαλο για τα βασικα αλλα το θεωρησα τοτε πολυ μεγαλη μαλακια....και συνεχισα με τη βοηθεια των φιλων μου που ξεραν τα παιδια αλλα δυστηχως οσο θεληση και να ειχαν δασκαλοι δεν ηταν και εγω τους πρωτους μηνες με το παθος να μαθω γρηγορα να κηνουμε οπως τους αλλους ...που πολλες φορες ξεπερνουσε και τη λογικη του θα πεσω...κατεληξα να γυρναω σπιτη μου μελανιασμενος και κοματιασμενος ...να μην σας πω λεπτομερειες θα πεθανετε στο γελιο..............γιατι ολα τα παραπανω; για να καταληξω στο οτι αν θελουμε να μαθουμε κατι αυτο πρεπει να γινεται σωστα απο την αρχη ....και οσο και καλη διαθεη να εχουν καποιοι σιγουρα βοηθανε αλλα οχι παντα οπως πρεπει και εκει που πρεπει.....διαβαζω συχνα μεταξυ αστειου και σοβαρου για το σουπερ μπαικ σκουλ του φορουμ ..σιγουρα προκειτε για πλακιτσα μεταξυ φιλων αλλα και οι πλακες εχουν και τα ορια τους .....

δεν εχω σκοπο να μπω σε αντιπαραθεση με κανεναν τη γνωμη ειπα για οσα συμβαινουν και διαβαζω τοσο καιρο εδω μεσα και ευχομε να ειμαστε ολοι παντα καλα για να γουσταρουμε τη μοτοσυκλετα οπως ο καθενας την αντιλαμβανεται..

και κλεινω με κατι που ειχα δει καποτε στο σινεμα...

σημασια δεν εχει η πτωση αλλα η προσκρουση...αυτα ...:wave2:

Tigas
22/09/2005, 08:21
ΕΣΕΝΑ GST ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΟΙ ΟΜΑΔΑ ΦΙΛΩΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ MOTO.GR ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΟΥΜΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΦΥΣΗ.
ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΠΑΜΕ ΧΑΛΑΡΗ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.
ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΩΦΕΛΟΥΝ ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΜ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

GST
22/09/2005, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΣΕΝΑ GST ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΟΙ ΟΜΑΔΑ ΦΙΛΩΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ MOTO.GR ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΜ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΟΥΜΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΦΥΣΗ.
ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΠΑΜΕ ΧΑΛΑΡΗ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.
ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΩΦΕΛΟΥΝ ΙΣΩΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΜ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

μαλλον δεν καταλαβες οσα εγραψα....δεν αμφιβαλω για τις βολτες σας οποιες και αν ειναι αυτες....για το τροπο που προβαλονται εδω μεσα γραφω και αυτο ειναι το προβλημα μου....δεν εχω τιποτα μαζι σου ουτε με τα αλλα παιδια της παρεας και μην αρπαζεσε!

Tigas
22/09/2005, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
μαλλον δεν καταλαβες οσα εγραψα....δεν αμφιβαλω για τις βολτες σας οποιες και αν ειναι αυτες....για το τροπο που προβαλονται εδω μεσα γραφω και αυτο ειναι το προβλημα μου....δεν εχω τιποτα μαζι σου ουτε με τα αλλα παιδια της παρεας και μην αρπαζεσε!

ΔΕΝ ΑΡΠΑΖΟΜΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΣΥ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ HORNET ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ ΟΛΑ ΚΑΤΩ ΚΤΛ ΚΤΛ. ACTION PHOTOS ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ACTION PHOTOS ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΟΠΟ ΕΧΟΥΝ.

crs-k
22/09/2005, 08:45
Μπορω να καταλαβω το οτι ο καθενας που καβαλαει μηχανη, σε μια οποιαδηποτε βολτα, θα βρει ενα 5λεπτο, που λογω διαθεσης και σε συνδιασμο με τις συνθηκες (περιοχη, κινηση, ασφαλτος, φωτισμος, κλπ), θα ξεδωσει.

Κι εγω το εκανα (και το κανω), αλλα ΜΟΝΟ για ΜΕΝΑ!

Ολοι ειχαμε καποια στιγμη (ή εχουn ακομα οι πιο απειροι) την αναγκη να αποδειξουμε κατι στον εαυτο μας, και τελικα ολοι περασαμε (ή θα περασουμε) απο το σταδιο να το αποδειξουμε.
Να το αποδειξουμε ομως ΜΟΝΟ σε μας!
Οταν θελουμε να αποδεικνυουμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ και μαλιστα στους ΑΛΛΟΥΣ, τοτε κατι ΔΕΝ παει καλα.
Τοτε ειναι που εχουμε κανει την μηχανη προεκταση του πουλιου μας!

Και για να σας προλαβω, θα πω οτι ΑΥΤΗ την στιγμη ΔΕΝ αναφερομαι σε οποιονδηποτε (δεν γραφω "κανενα" για να μην πεταχτει ο αλλος! :lol: ), αλλα προειδοποιω για τον κινδυνο να "χαρακτηριστει" καποιος.


Οσο για τους αλλους κινδυνους, με καλυψαν πολλοι απο τους προηγουμενους και ιδιαιτερα ο Θανος.
Απλως να προσθεσω, θετοντας και τον προβληματισμο ταυτοχρονα, να αναλογιστητε την (κακια οπωσδηποτε και απευκτεα) στιγμη που ενω πηγαινατε "χαλαρα", βρεθηκατε μαζεμενοι πανω απο "μενα" (τον πιο "απειρο" ισως), που προσπαθοντας να ακολουθησω αυτον τον "χαλαρο" ρυθμο, βρεθηκα στον γκρεμο, 100 μετρα πιο κατω ...


Κλεινοντας, να πω μονο, οτι οταν εχουμε παει για "προπονησουλα" με "πληρη εξοπλισμο" τοτε η παρακατω φωτο, ειναι απο απαραδεκτη, μεχρι εγκληματικη! :sick:

maintenance
22/09/2005, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
μαλλον δεν καταλαβες οσα εγραψα....δεν αμφιβαλω για τις βολτες σας οποιες και αν ειναι αυτες....για το τροπο που προβαλονται εδω μεσα γραφω και αυτο ειναι το προβλημα μου....δεν εχω τιποτα μαζι σου ουτε με τα αλλα παιδια της παρεας και μην αρπαζεσε!


ΜΑΛΛΟΝ, ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ.

ΕΞΗΓΕΙ, ΟΤΙ ΤΙΣ "ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ" ΒΟΛΤΕΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΕΣΩ Π.Μ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ "ΜΕΤΑ" Ή ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ Η ΒΟΛΤΑ.........................ΤΟΤΕ .............ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ.

GST
22/09/2005, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΔΕΝ ΑΡΠΑΖΟΜΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΣΥ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ HORNET ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ ΟΛΑ ΚΑΤΩ ΚΤΛ ΚΤΛ. ACTION PHOTOS ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ACTION PHOTOS ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΟΠΟ ΕΧΟΥΝ.

AΛΛΟ ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΙΣΤΑ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ:cry:
και ο σκοπος της πιστας ειναι αυτος....ο σκοπος του δρομου ειναι αλλος ..οσες φωτο και απο πιστα να μπουν ειναι για αυτο το σκοπο ...στο δρομο θελει ορια ..μπορουμε να το καταλαβουμε....και στο φιναλε και εγω κανω μαλακιες στους δρομους αλλα δεν βγαινω να τα κοκορευτω....

αυτα απο μενα και τελος δεν θελω να πισω κανεναν σας για τιποτα απο αυτα που πιστευω.....ο καθενας το δρομο του και τις αποψεις του ...σεβαστες ολες

stako
22/09/2005, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ....ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ??

Έχεις να μας προτείνεις κάποιο άλλο μέρος να μάθουμε τα μηχανάκια μας?

Μακάρι να υπήρχε η αφθονία πιστών που υπάρχουν για SM αλλά εμείς έχουμε μόνο Μέγαρα. Και φυσικά δεν γίνεται να πηγαίνεις εκεί κάθε βδομάδα, ούτε και να μπεις σαν αρχάριος εκεί μέσα.

Οπότε???

Tigas
22/09/2005, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μπορω να καταλαβω το οτι ο καθενας που καβαλαει μηχανη, σε μια οποιαδηποτε βολτα, θα βρει ενα 5λεπτο, που λογω διαθεσης και σε συνδιασμο με τις συνθηκες (περιοχη, κινηση, ασφαλτος, φωτισμος, κλπ), θα ξεδωσει.

Κι εγω το εκανα (και το κανω), αλλα ΜΟΝΟ για ΜΕΝΑ!

Ολοι ειχαμε καποια στιγμη (ή εχουn ακομα οι πιο απειροι) την αναγκη να αποδειξουμε κατι στον εαυτο μας, και τελικα ολοι περασαμε (ή θα περασουμε) απο το σταδιο να το αποδειξουμε.
Να το αποδειξουμε ομως ΜΟΝΟ σε μας!
Οταν θελουμε να αποδεικνυουμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ και μαλιστα στους ΑΛΛΟΥΣ, τοτε κατι ΔΕΝ παει καλα.
Τοτε ειναι που εχουμε κανει την μηχανη προεκταση του πουλιου μας!

Και για να σας προλαβω, θα πω οτι ΑΥΤΗ την στιγμη ΔΕΝ αναφερομαι σε οποιονδηποτε (δεν γραφω "κανενα" για να μην πεταχτει ο αλλος! :lol: ), αλλα προειδοποιω για τον κινδυνο να "χαρακτηριστει" καποιος.


Οσο για τους αλλους κινδυνους, με καλυψαν πολλοι απο τους προηγουμενους και ιδιαιτερα ο Θανος.
Απλως να προσθεσω, θετοντας και τον προβληματισμο ταυτοχρονα, να αναλογιστητε την (κακια οπωσδηποτε και απευκτεα) στιγμη που ενω πηγαινατε "χαλαρα", βρεθηκατε μαζεμενοι πανω απο "μενα" (τον πιο "απειρο" ισως), που προσπαθοντας να ακολουθησω αυτον τον "χαλαρο" ρυθμο, βρεθηκα στον γκρεμο, 100 μετρα πιο κατω ...


Κλεινοντας, να πω μονο, οτι οταν εχουμε παει για "προπονησουλα" με "πληρη εξοπλισμο" τοτε η παρακατω φωτο, ειναι απο απαραδεκτη, μεχρι εγκληματικη! :sick:

Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΣΚΟΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΑΙ ΟΧΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ,ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΣΥΖΥΤΑΜΕ.

ΧΡΗΣΤΟ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΕΞΗΣΗΣΕ ΜΑΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ .
ΘΕΛΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΡΟΝΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΑΝ ΩΝΤΟΣ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΙΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΑ ΝΤΥΜΕΝΟΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝΕ Τ Ι Π Ο Τ Α ΤΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.
ΟΔΗΓΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ:wave2: .

crs-k
22/09/2005, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
........................
ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΕΞΗΣΗΣΕ ΜΑΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ .
.........................
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ:wave2: .


Την ειχα δωσει την απαντηση μου! :winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
........................
Και για να σας προλαβω, θα πω οτι ΑΥΤΗ την στιγμη ΔΕΝ αναφερομαι σε οποιονδηποτε (δεν γραφω "κανενα" για να μην πεταχτει ο αλλος! :lol: ), αλλα προειδοποιω για τον κινδυνο να "χαρακτηριστει" καποιος.
........................

stako
22/09/2005, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Επειδη πολλοι τελικα ΔΕΝ διαβαζουν τι γραφεται στα posts που ανοιξαν οι συναδελφοι για Πεντελη σας παραθετω μερικα αποσπασματα :

1. Σάββατο 10/9 - Πεντέλη

".......ΔΕΝ πρόκειται να πηγαίνουμε αεροπορία, ΔΕΝ προσφέρονται οι δημόσιοι δρόμοι για τέτοια έτσι κι αλλιώς. Φυσικά ο καθένας ελεύθερος είναι να κάνει ότι θέλει ΑΛΛΑ αν κάποιος αποδειχτεί επικίνδυνος με οποιοδήποτε τρόπο απλά θα αποβάλεται από την παρέα...."

2. Σαββατο 17/9 - Πεντελη

"ΔΕΝ πάμε για να συναγωνιστούμε μεταξύ μας ΟΥΤΕ για να αποδείξουμε πόσο γαμάουα είμαστε σε κανέναν!
Πάμε για να μάθουμε λίγο καλύτερα τη μηχανή μας πηγαίνοντας στο 70-75% των ικανοτήτων μας maximum! "

Νομιζω οτι ειναι σαφης η διαθεση και η ουσια των παραπανω "προσκλησεων"......:nono:

Thanks Γιώργο

AFTER
22/09/2005, 09:33
Χρηστο ουτε εμενα μου αρεσει να τρεχω χωρις εξοπλισμο(ειμαι προς την αγορα ενος δερματινου παντελονιου),αλλα ξερεις τα χρηματα δεν τρεχουνε και απο τα μπατζακια(εκτος του οτι καμια φορα υπαρχουν και αλλες προτερεοτητες)
Τωρα θα μου πεις ''ειναι δικαιολογια αυτο?'',οχι δεν ειναι.
Οπως και να'χει καταλαβαινω οτι λειπει κατι απο τον εξοπλισμο και για αυτο δεν πιεζω αλλο τον εαυτο μου.
Οσο για το jacket που εχεις στον κυκλο,ΕΙΝΑΙ μοτοσυκλετικο και σε πληροφορω οτι εχει σκληρα προστατευτικα(ομους/αγκωνες/πλατης,απο λαιμο μεχρι κατω σπονδυλο) που θα τα ζηλευαν πολαπλασιας αξιας μπουφαν(αν και εχω ηδη παρει καινουργιο και δεν το χρησιμοποιω πια αυτο).
Κρανος/γαντια/μποτες επισης υπηρχαν!

Οπως και να'χει, αγωνες δεν καναμε, λιγο πιο γρηγορα απο το κανονικο πηγαιναμε!
Για αυτο το σκοπο περιμενω πρωτα να αγορασω πληρη εξοπλισμο(μονο παντελονι μου λειπει) και μετα να μπω πιστα(που μονο εκει πιεζεις μεχρι τερμα τον εαυτο σου, και...λεφτα να'χεις....)


:wave2:

afrotwin
22/09/2005, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΜΑΛΛΟΝ, ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ.

ΕΞΗΓΕΙ, ΟΤΙ ΤΙΣ "ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ" ΒΟΛΤΕΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΕΣΩ Π.Μ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ "ΜΕΤΑ" Ή ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ Η ΒΟΛΤΑ.........................ΤΟΤΕ .............ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ.

sta8i kanonise ston gamo sou na er8o me fasolia...:lol:

filarako na sou eksigiso kati
edo ine ena enieo kati to moto gr as poume
den ine to sbs clun oute to pbc ke ales pipes...

afto simeni oti kanonizonte 8emata ke drastiriotites gia olous
to mono diaxorismo pou kataferame na kanoume teleftea ke afto an iparxi anagki ine se on-off voltes ke ss voltes

ola afta lamvanoun xora ipo pliri diafania outo soste na exis o ka8e enas tin epilogi na apofasisi ti 8a praksi

safos ke kanonizonte voltes me pm apo merikous pou 8eloun na prokalesoun tin tixi tous stin asfalto

ala pote mexri tora den exoun ekdo8i foto i me elaxistes ekseresis apo teties mistikes voltes

giati 8eorite akros proklitiko na paragkonizonte krifa kapia meloi
amesos dimiourgite i apoipsi oti iparxi ratsismos anamesa sta meloi tou moto ke stinonte klikes

i klika ton gamao odigon ton eksereton piloton ke ego den ksero ti alo

edo i motosikleta ine kini agapi alon ke simasia exoun i dio rodes tis ke to pnevmatiko epipedo tou anavati opio ke na ine afto
ine to kino meso pou 8a mas vgali apo tin diskoli 8esi ke tin amixania tis protis foras...
ke milao gia tin siniparksi tin parea ke tin dimiourgia filias ke oti alo

ola afta otan katigoriopioume ke proklitika dixnontas foto tou stil kitate ti kanoume emis krifa

amesos disxerenoun tin siniparksi tin epafi ke tin filia ton atomon
giati ego aniko eki eno afti alou ke pai legontas

i ousia tou pragmatos ine oti oles i motosikletes ine dio rodes
ke den imaste i motosikletes mas
ala i psixodia8esi mas i anagki mas gia epikinonia gia siniparksi filia ke kamia fora ke sxesi....

opios nomizi kati diaforetiko ine toulaxiston epipedou dio rodon....
tis opies exoun ke ta kara

i mixani mou ektos ton alon ine to meson pou 8a me feri konta stous filous mou tous omious ala ke toso diaforetikous

an iksera oti 8a etrexa gia na vro idious me emena 8a protimousa na fountaro apo kana gkremo giati den exo tipota na po me ton eafto mou

hornet
22/09/2005, 09:39
παρακαλω πολυ στις φωτογραφιες που βαζετε να μην φαινονται οι αριθμοι κυκλοφοριας οσο το δυνατον....

Χαλαρωστε λιγακι με τις φωτογραφιες δεν εγινε και τιποτα κοσμογονικο ο καυγας τελικα δεν ειναι το αν φαινονται τα ξυσιματα αλλα στο εαν ερθει καποιος μαζι σας και ειναι αρχαριος τι θα τον κανετε:

θα φυγετε ολοι;
θα κατσει καποιος μαζι του να τον προσεχει;


Πληροφοριακα σας λεω οτι:
Εαν τον αφησετε θα προσπαθησει να πιεσει εαυτο (αναλογα με τον ανθρωπο φυσικα) να σας φτασει
Εαν το παει καποιος μπορει να αγχωθει και παλι να πηγαινει γρηγορα

Δεν εξαπολυω επιθεση σε καμια παρεα απλα θετω ερωτηματικα

Τα λεω ολα αυτα γιατι και εγω τα ανακαλυψα με την κακη οψη του νομισματος στα χρονια που περασαν

Tigas
22/09/2005, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Χαλαρωστε λιγακι με τις φωτογραφιες δεν εγινε και τιποτα κοσμογονικο ο καυγας τελικα δεν ειναι το αν φαινονται τα ξυσιματα αλλα στο εαν ερθει καποιος μαζι σας και ειναι αρχαριος τι θα τον κανετε:

θα φυγετε ολοι;
θα κατσει καποιος μαζι του να τον προσεχει;


Πληροφοριακα σας λεω οτι:
Εαν τον αφησετε θα προσπαθησει να πιεσει εαυτο (αναλογα με τον ανθρωπο φυσικα) να σας φτασει
Εαν το παει καποιος μπορει να αγχωθει και παλι να πηγαινει γρηγορα

Δεν εξαπολυω επιθεση σε καμια παρεα απλα θετω ερωτηματικα

Τα λεω ολα αυτα γιατι και εγω τα ανακαλυψα με την κακη οψη του νομισματος στα χρονια που περασαν

MAZI ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΩΝΤΟΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΠΑΡΕΕΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕ ΙΔΙΟ ΡΥΘΜΟ , ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ :nono: .

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΦΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΒΟΛΤΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΟΣΤ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ Η ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΦΡΙΚΑ, ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΛΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ Η ΣΠΟΡ ΟΔΗΓΗΣΗ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ.

AFTER
22/09/2005, 10:36
Ξερετε ενα τραγουδι που λεει
''Σ'οποιον αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε''?
Οποιος θελει ακολουθει,εμεις μια φορα αγορασαμε τις μηχανες επειδη μας αρεσει η σπορτιβικη οδηγηση.
Αλλοι τις αγορασανε για να πηγαινουνε στις δουλειες τους χωρις κινηση!
Αλλοι για να κανουν φιγουρα στην καφετερια,αλλοι για αυτο, αλλοι για κεινο..

Δεν επιδεικνυομαστε σε κανεναν.
Μας αρεσει να ανταλασουμε αποψεις και εμπειριες!
Αν δεν αρεσε στον κοσμο να βλεπει φωτο και βιντεο(ασχετως ποιος ειναι ο οδηγος), τοτε οι αγωνες θα γινοντουσαν ''κλειστων των θυρων''

Και παλι, αν δεν σας αρεσει αυτο που κανουμε, αγνοηστε μας!
Ειμαστε κακοι-αλητες-μηχανοβιοι!!

McGyver
22/09/2005, 10:43
Σε μια βόλτα στη Νέα Μάκρη, στο σημείο συνάντησης δήλωσα πως δε θέλω να πιέσω καθόλου τον εαυτό μου...
Η δήλωση προήλθε από το γεγονός πως στην παρέα υπήρχαν GSXRs, Zs κλπ, των οποίων η χαλαρή βόλτα σημαίνει για μένα να πηγαίνω με την πέμπτη σπασμένη...
Τα παιδιά μου είπαν να αφήσω τις μ@λακίες και να κάνω τη βόλτα μου με το δικό μου ρυθμό...
Εναλλάξ κάποιος θα έμενε πίσω για συνοδεία...
Ευτυχώς από την ταλαιπωρία του έβγαλε ο javanese ο οποίος με ανέχθηκε σε όλη τη διαδρομή (να 'σαι καλά Νικόλα)...

Τα ίδια και στη B. Εύβοια με gdevelek και gtsiros, οι οποίοι με είχαν βάλει στη μέση και με ντάντευαν σα μωρό (να 'στε καλά παιδιά)...

afrotwin
22/09/2005, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Σε μια βόλτα στη Νέα Μάκρη, στο σημείο συνάντησης δήλωσα πως δε θέλω να πιέσω καθόλου τον εαυτό μου...
Η δήλωση προήλθε από το γεγονός πως στην παρέα υπήρχαν GSXRs, Zs κλπ, των οποίων η χαλαρή βόλτα σημαίνει για μένα να πηγαίνω με την πέμπτη σπασμένη...
Τα παιδιά μου είπαν να αφήσω τις μ@λακίες και να κάνω τη βόλτα μου με το δικό μου ρυθμό...
Εναλλάξ κάποιος θα έμενε πίσω για συνοδεία...
Ευτυχώς από την ταλαιπωρία του έβγαλε ο javanese ο οποίος με ανέχθηκε σε όλη τη διαδρομή (να 'σαι καλά Νικόλα)...

Τα ίδια και στη B. Εύβοια με gdevelek και gtsiros, οι οποίοι με είχαν βάλει στη μέση και με ντάντευαν σα μωρό (να 'στε καλά παιδιά)...

se mia grigori volta o ka8e enas exi ta oria tou den simeni oti pame na tin vgoume se kanenan
stin kaliteri periptosi prospa8oume na tin vgoume ston eafto mas

Tigas
22/09/2005, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke kanis den epivali tipota ala akalo ine na exoume li evgenia ke na min 8igoume atoma

ena paradigma an exis pari enan astako ke goustaris na ton fas monos sou
den fonazis tous filous sou na ton fas mprosta tous oute to travas video na tou to diksis meta tou stin kitate ti efaga ego ke poso orea to efaga..

milame klasiko paradigma vlaka tipou ego ime o gamaoua ke den ekino ke den to alo
ke ala tetia omorfa:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΝΑ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΡΙΜΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ.

ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΣΕΒΑΣΜΟ ΛΕΩΝΙΔΑ ,ΔΗΛΑΔΗ ΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΤΗΡΕΙΣ ΡΕ ΣΥ ΚΙΟΛΑΣ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΝΑ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΤΟΝ MAINTENANCE, ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΟΥ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΜΕ ΕΡΩΤΟΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΤΗΡΗΣΕ ΤΟ PLEASE.

Tigas
22/09/2005, 11:26
ΤΕΣΠΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ CRS-K ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΔΩ ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΤΛΚΤΛ.

ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΑΠΟ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΕΝΑ Η ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΘΕ ΤΥΠΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΝΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΥΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΣΤΡΙΒΟΥΝ.
ΕΜΕΝΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΜΕΝ ΠΑΡΕΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΒΑΛΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΝΑ ΔΕΙΧΤΟΥΝ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕ ΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ.
ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΣΑΝ ΄΄ΜΑΛΑΚΕΣ΄΄ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ:D

stako
22/09/2005, 11:28
Έχουν ακουστεί διάφορα σε αυτό το ποστ, όλα σεβαστά, ο καθένας έχει τη γνώμη του κλπ. Έχω γράψει κάποια σχετικά με αυτό το θέμα (ή μάλλον με το θέμα στο οποίο εξελίχτηκε αυτό το ποστ) οπότε δεν επανέρχομαι. Θα κάνω όμως μόνο μια ερώτηση που την έχω ξανακάνει:

Που και πως θα μπορέσω να πάω να μάθω το μηχανάκι μου? Έχοντας σαν δεδομένο ότι στα Μέγαρα οι συνθήκες είναι άθλιες όχι από άποψη οδοστρώματος κτλ, αλλά οργάνωσης. Μπορώ να μπω μην έχοντας ιδέα σε μια πίστα που θα μπει μαζί μου και ο Χ ο οποίος έχει μπει άλλες 30 φορές? Ή ο Ψ έγκαβλος που θέλει να αποδείξει πόσο μεγάλη την έχει? Και στον οποίο κανένας δεν θα βγάλει μαύρη σημαία?

Μπορώ να μπω Μέγαρα με αυτές τις συνθήκες και να κάνω τις ασκήσεις που υποδεικνύει ο Keith Code με ασφάλεια?

Σέρρες είναι ονειρικά, το ξέρω αλλά είναι 700χλμ μακριά. Πόσες φορές μπορώ να πάω? Και από οικονομικής (λάστιχα SS που χαλάνε στην Εθνική, βενζίνες, ξενοδοχεία) και από άλλες απόψεις (πχ παντόφλα!)?

CSS δεν μπορώ να πάω γιατί δεν το σηκώνω οικονομικά. Αλλά και να πήγαινα, μετά που θα έκανα practice όλα όσα έμαθα? Και εννοείται ότι χρειάζεται practice μετά το CSS.

Απαντήστε μου σε αυτά και μετά αν θέλετε συζητάμε πόσο μαλάκας είμαι που πάω Πεντέλη και μάλιστα παρασέρνω και άλλους να έρθουν. Γιατί στην τελική αυτό υπονοείτε (και υπονοείτΑΙ αν θέλετε) εδώ μέσα τον τελευταίο καιρό.

PS1. Δεν οδηγάω ούτε on/off, ούτε enduro, ούτε SM. Έχω ένα SS και το πήρα γιατί μου αρέσει αυτό το στυλ της οδήγησης. Αν είχα on/off θα την κατακαραέβρισκα σε super διαδρομές για on/off, enduro στα βουνά και SM σε δεκάδες πίστες cart. Δυστυχώς για μένα (εμάς) με τα SS η Ελλάδα ίσως να μην κάνει αλλά έλα που δεν μπορούμε αλλιώς.........

PS2. Απορώ γιατί οι admin αφήνουν διάφορους να συνεχίζουν να χαλάνε τα ποστ με προσωπικές επιθέσεις...... Τι έγινε με την "οδηγία/υπόδειξη" ότι τα άσχετα ποστ θα διαγράφονται.....????? Αν το θέμα είναι ότι (φυσικά) έχετε και άλλες δουλειές από το να νταντεύετε κάποιους επιεικώς απαράδεκτους τότε πάω πάσο. Αλλά μιλάμε για κραυγαλέες περιπτώσεις ρε παιδιά.......

PS3. Ελπίζω το ποστ να μην πέσει στα αζήτητα λόγω των άσχετων ποστ............

afrotwin
22/09/2005, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΕΣΠΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ CRS-K ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΔΩ ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΤΛΚΤΛ.

ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΑΠΟ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΕΝΑ Η ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΘΕ ΤΥΠΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΝΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΥΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΣΤΡΙΒΟΥΝ.
ΕΜΕΝΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΜΕΝ ΠΑΡΕΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΒΑΛΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΝΑ ΔΕΙΧΤΟΥΝ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕ ΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ.
ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΣΑΝ ΄΄ΜΑΛΑΚΕΣ΄΄ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ:D

se afto pou ipe o crs-k exi apolito dikio ke mia taksidiotiki istoria me fotografies prosferi pola to evnasma se kapious na to tolmisoun na tous didaksi na viosoun tin empiria prosferi de ke mia anapsixi ine kapos san na taksidevis ke esi mazi me ton taksidioti ke apo merias tou atomou ekfite stin sfera tis prosforas ine pano sta vouna ke kouvalai ena olokliro forum mazi tou ke en meri zi gia afto ke i tasi tou ine apo tin meria tis prosforas

ena tipakos pou pai volta me merikous filous ke exi katsi enas me tin fotografiki ke i ali epididonte epi toutou se odigikes ikanotites ti alo exi na epidiksi ektos apo tin afto provoli?
pou se teliki ine gia gelia mia tetia praksi giati skeftese ke pou ksero ego oti den ksini me 40 xiliometra?:lol:
ke genika den exi na diksi tipota se kanenan na ton morfosi,para mono tin afto provoli tou anavati
kitate ti orea pou strivo ime o magkas me gialompoukala exo pliri elenxo tou lipous mou ke ala tetia... :lol:

8es na to singkrinis olo afto?

afto dixni ke apodiknioi poso dikio exi o afro pou sas katanomazi gia na gelene meriki gineste ta 8imata ke geliopioiste
ti nomizete oti iparxi pantou to fame story?

ligi sovarotita den exete?
ligo aftosevasmo?

sniper
22/09/2005, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Έχουν ακουστεί διάφορα σε αυτό το ποστ, όλα σεβαστά, ο καθένας έχει τη γνώμη του κλπ. Έχω γράψει κάποια σχετικά με αυτό το θέμα (ή μάλλον με το θέμα στο οποίο εξελίχτηκε αυτό το ποστ) οπότε δεν επανέρχομαι. Θα κάνω όμως μόνο μια ερώτηση που την έχω ξανακάνει:

Που και πως θα μπορέσω να πάω να μάθω το μηχανάκι μου? Έχοντας σαν δεδομένο ότι στα Μέγαρα οι συνθήκες είναι άθλιες όχι από άποψη οδοστρώματος κτλ, αλλά οργάνωσης. Μπορώ να μπω μην έχοντας ιδέα σε μια πίστα που θα μπει μαζί μου και ο Χ ο οποίος έχει μπει άλλες 30 φορές? Ή ο Ψ έγκαβλος που θέλει να αποδείξει πόσο μεγάλη την έχει? Και στον οποίο κανένας δεν θα βγάλει μαύρη σημαία?

Μπορώ να μπω Μέγαρα με αυτές τις συνθήκες και να κάνω τις ασκήσεις που υποδεικνύει ο Keith Code με ασφάλεια?

Σέρρες είναι ονειρικά, το ξέρω αλλά είναι 700χλμ μακριά. Πόσες φορές μπορώ να πάω? Και από οικονομικής (λάστιχα SS που χαλάνε στην Εθνική, βενζίνες, ξενοδοχεία) και από άλλες απόψεις (πχ παντόφλα!)?

CSS δεν μπορώ να πάω γιατί δεν το σηκώνω οικονομικά. Αλλά και να πήγαινα, μετά που θα έκανα practice όλα όσα έμαθα? Και εννοείται ότι χρειάζεται practice μετά το CSS.

Απαντήστε μου σε αυτά και μετά αν θέλετε συζητάμε πόσο μαλάκας είμαι που πάω Πεντέλη και μάλιστα παρασέρνω και άλλους να έρθουν. Γιατί στην τελική αυτό υπονοείτε (και υπονοείτΑΙ αν θέλετε) εδώ μέσα τον τελευταίο καιρό.

..............
................

...........



Έχοντας πάρει ένα SS μηχανάκι μόνο στην πίστα....

Ο δημόσιος δρόμος είναι για να μετακινούνται ΟΛΑ τα οχήματα και να μας πηγαίνουν απο το Α στο Β μέσα στα όρια ταχύτητας που λένε οι ταμπέλες....

Δλδ αν πάρει κάποιος R1 ή δεν ξέρω και γω τι πρέπει να πηγαίνει στον δρόμο με 250;

Μερδεύεται πράγματα και καταστάσεις. Ο δρόμος δεν είναι για να μάθεις πως οδηγείται γρήγορα ή σβέλτα ένα SS μηχανάκι....

Γιατί μετά δεν φταίει το τρακτέρ που βγήκε από το δρόμάκι στην Εθνική.....


:smokin:

fzr1000exup
22/09/2005, 11:44
Μαζέψτε τα μηχανάκια σας ,,,,
Και παμε Σέρρες να δούμε ειλικρινά πόσο πιάνει ο καθένας μας αν θέλουμε για κόντρα ΟΚ?

και επίσης πάμε μετά πάμε και μια βόλτα στον δρόμο , αλλά όχι :για κόντρα και επίδειξη αλλά για παιδάκια......:
εγώ δεν κάνει να τρωω τέτοια πράγματα λόγω υγείας έστω ρυζάκι.

Και ένα πολύ βασικό πραγματάκι που θα ήταν το τέλειο της υπόθεσης να προσπαθούμε να βελτιώνουμε ο ένας τον άλλο...
H δικιά μου παρέα το έχει καθιερώσει.
Με όσες γνώσεις κι αν έχουμε.


Αφήστε αψιμαχίες και εγωισμούς .....Και όποιος διαθέτει μυαλό πράττει ανάλογα.....

ΚΑλα κμ

stako
22/09/2005, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχοντας πάρει ένα SS μηχανάκι μόνο στην πίστα....

Ο δημόσιος δρόμος είναι για να μετακινούνται ΟΛΑ τα οχήματα και να μας πηγαίνουν απο το Α στο Β μέσα στα όρια ταχύτητας που λένε οι ταμπέλες....

Δλδ αν πάρει κάποιος R1 ή δεν ξέρω και γω τι πρέπει να πηγαίνει στον δρόμο με 250;

Μερδεύεται πράγματα και καταστάσεις. Ο δρόμος δεν είναι για να μάθεις πως οδηγείται γρήγορα ή σβέλτα ένα SS μηχανάκι....

Γιατί μετά δεν φταίει το τρακτέρ που βγήκε από το δρόμάκι στην Εθνική.....


:smokin:

250....??? Μάλιστα...... Ξέρεις τι εννοούμε ασκήσεις CSS?

Απάντηση δεν υπάρχει ακόμα σε αυτό που ρώτησα.

sniper
22/09/2005, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
250....??? Μάλιστα...... Ξέρεις τι εννοούμε ασκήσεις CSS?

Απάντηση δεν υπάρχει ακόμα σε αυτό που ρώτησα.


Το 250 ήταν σχήμα λόγου....

Και υπάρχουν και ορισμένοι που κάνουν τις ασκήσεις του CSS με 50 και κάποιοι άλλοι με 150... αμφιβάλλεις;

Η απάντηση δώθηκε αλλά δεν θες να την διαβάσεις. Στην πίστα και μόνο στην πίστα. Ο δρόμος έχει ένα κάρο αστάθμητους παράγοντες κι άλλα τόσα αντικείμενα που στην στραβή δεν θες να πας πάνω τους.....


Ο δρόμος έξω δεν είναι κατάλληλος για εξάσκηση αυτών που μαθαίνεις στο μάθημα. Για αυτό και υπάρχουν τα track days για τους ιδιώτες.... Είναι για εξάσκηση σε ότι ξέρει ή θέλει ο καθένας και όχι για γρήγορα γυρολόγια... ΙΔΙΩΤΗΣ - Δεν πέρνει μέρος σε αγώνες....

Και κάτι άλλο.... το χόμπυ που διάλεξες είναι ιδιαίτερα ακριβό..... Στο να αγοράσεις SS μηχανή, να την συμτηρήσεις, να πάρεις εξοπλισμό, να κάνεις τα μαθήματα κλπ κλπ.... Αν δεν μπορείς να πας σε πίστα είτε γιατί είναι μακρυά είτε λόγω του οικονομικού τότε λάθος χόμπυ διάλεξες....

Και δεν αναφέρομαι σε σένα προσώπικά αλλά σε όλους μας με SS μηχανές , ακόμα και σε μένα....

stako
22/09/2005, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το 250 ήταν σχήμα λόγου....

Και υπάρχουν και ορισμένοι που κάνουν τις ασκήσεις του CSS με 50 και κάποιοι άλλοι με 150... αμφιβάλλεις;

Η απάντηση δώθηκε αλλά δεν θες να την διαβάσεις. Στην πίστα και μόνο στην πίστα. Ο δρόμος έχει ένα κάρο αστάθμητους παράγοντες κι άλλα τόσα αντικείμενα που στην στραβή δεν θες να πας πάνω τους.....


Ο δρόμος έξω δεν είναι κατάλληλος για εξάσκηση αυτών που μαθαίνεις στο μάθημα. Για αυτό και υπάρχουν τα track days για τους ιδιώτες.... Είναι για εξάσκηση σε ότι ξέρει ή θέλει ο καθένας και όχι για γρήγορα γυρολόγια... ΙΔΙΩΤΗΣ - Δεν πέρνει μέρος σε αγώνες....

Και κάτι άλλο.... το χόμπυ που διάλεξες είναι ιδιαίτερα ακριβό..... Στο να αγοράσεις SS μηχανή, να την συμτηρήσεις, να πάρεις εξοπλισμό, να κάνεις τα μαθήματα κλπ κλπ.... Αν δεν μπορείς να πας σε πίστα είτε γιατί είναι μακρυά είτε λόγω του οικονομικού τότε λάθος χόμπυ διάλεξες....

Και δεν αναφέρομαι σε σένα προσώπικά αλλά σε όλους μας με SS μηχανές , ακόμα και σε μένα....

Δλδ μου λες να μπω Μέγαρα με τις συνθήκες που περιέγραψα παραπάνω και να κάνω τις ασκήσεις ? 'Η κανω λάθος?

Καταρχάς συμφωνείς ότι οι συνθήκες είναι όπως τις έγραψα?

Επίσης ότι πρέπει να αρκεστώ να οδηγάω τη μηχανή μου μόνο 1 άντε βαριά βαριά 2 φορές το μήνα Σέρρες? (Δεν νομίζω ότι παραπάνω από 2 είναι ρεαλιστική υπόθεση)

sniper
22/09/2005, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δλδ μου λες να μπω Μέγαρα με τις συνθήκες που περιέγραψα παραπάνω και να κάνω τις ασκήσεις ? 'Η κανω λάθος?


ΝΑΙ! θέλει λίγο προσοχή αλλά δεν γίνεται διαφορετικά....




Καταρχάς συμφωνείς ότι οι συνθήκες είναι όπως τις έγραψα?

Επίσης ότι πρέπει να αρκεστώ να οδηγάω τη μηχανή μου μόνο 1 άντε βαριά βαριά 2 φορές το μήνα Σέρρες? (Δεν νομίζω ότι παραπάνω από 2 είναι ρεαλιστική υπόθεση)

Και πολύ λες.... αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.... Στο Ελλάδα...

Δυστυχώς...

Stabak
22/09/2005, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το 250 ήταν σχήμα λόγου....

Και κάτι άλλο.... το χόμπυ που διάλεξες είναι ιδιαίτερα ακριβό..... Στο να αγοράσεις SS μηχανή, να την συμτηρήσεις, να πάρεις εξοπλισμό, να κάνεις τα μαθήματα κλπ κλπ.... Αν δεν μπορείς να πας σε πίστα είτε γιατί είναι μακρυά είτε λόγω του οικονομικού τότε λάθος χόμπυ διάλεξες....


Αυτό τα λέει όλα.... +1
μην ψάχνετε δικαιολογίες

stako
22/09/2005, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΝΑΙ! θέλει λίγο προσοχή αλλά δεν γίνεται διαφορετικά....



Και πολύ λες.... αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.... Στο Ελλάδα...

Δυστυχώς...

Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Απλά φοβάμαι να μπω εκεί και να είμαι με χαλαρή δευτέρα και να μπαίνω κάνοντας ασκήσεις σε reference points και γυροσκοπικά κτλ κτλ. Θα αποτελώ κίνδυνο και για τους άλλους. (Μέγαρα)

Επίσης δεν μου αρκεί να οδηγάω μόνο μια φορά τον μήνα. (Σέρρες)

Έχεις διαφορετική άποψη, δεκτή και κατανοητή, ελπίζω να καταλαβαίνεις και μένα.

(Για να μην παρεξηγούμαι δεν είμαι χαζός, Σέρρες θα είμαι μέσα στον Οκτώβριο (καιρού επιτρέποντος ελπίζω) με μια βδομάδα άδεια από την δουλειά)

Υπάρχει άλλος που συμφωνεί με τον Sniper?

stako
22/09/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Αυτό τα λέει όλα.... +1
μην ψάχνετε δικαιολογίες

Με το θέμα κόστους ΔΕΝ συμφωνώ, Μέγαρα δεν είναι το κόστος το αποτρεπτικό. Σέρρες απλά ΔΕΝ γινεται για πρακτικούς λόγους πέρα από τους οικονομικούς να πηγαίνεις όσο συχνά θα ήθελες.

Θάνος
22/09/2005, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Απλά φοβάμαι να μπω εκεί και να είμαι με χαλαρή δευτέρα και να μπαίνω κάνοντας ασκήσεις σε reference points και γυροσκοπικά κτλ κτλ. Θα αποτελώ κίνδυνο και για τους άλλους. (Μέγαρα)

Επίσης δεν μου αρκεί να οδηγάω μόνο μια φορά τον μήνα. (Σέρρες)

Έχεις διαφορετική άποψη, δεκτή και κατανοητή, ελπίζω να καταλαβαίνεις και μένα.

(Για να μην παρεξηγούμαι δεν είμαι χαζός, Σέρρες θα είμαι μέσα στον Οκτώβριο (καιρού επιτρέποντος ελπίζω) με μια βδομάδα άδεια από την δουλειά)

Υπάρχει άλλος που συμφωνεί με τον Sniper?

Οι συνθήκες που λες για τα Μέγαρα σαφώς και δεν είναι έτσι. Αυτό είναι δυστυχώς το αρνητικό αποτέλεσμα της παραπληροφόρησης, της υπερβολής και όσων συζητάμε.

Αυτό είναι που λέω και από την αρχή. Θα έπρεπε πάνω απ'όλα να παρακινούμε τον κόσμο να προτιμάει τις πίστες. Αλλιώς θα μένουμε πάντα οπισθοδρομικοί (και επικίνδυνοι)...

Το σωστό για να έχει κανείς ολοκληρωμένη άποψη είναι να δοκιμάζει. Την επόμενη λοιπόν φορά, δοκίμασε να μπεις στην πίστα. Δοκίμασε να έρθεις στις 12 του Οκτώβρη το απόγευμα και να κάνεις ένα μόνο 20λεπτο. Μετά έλα ξανά να συνεχίσουμε την κουβέντα.

Όσο για τα trackdays της Κυριακής που συνήθως ξεσηκώνουν αντιδράσεις... μπορείς να πας στις 2 το μεσημέρι και να μείνεις μέχρι το απόγευμα και μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι θα είσαι εσύ και άλλοι 10 το πολύ μέσα στην πίστα να γυρίζετε για πάρτη σας...

Παράλληλα μπορείτε να πάτε όλοι μαζί σαν παρέα 10 άτομα όσοι είστε και να μπείτε μαζί και να δοκιμάσετε ό,τι θέλετε και να το συζητήσετε και να βλέπετε ο ένας τον άλλο και να γουστάρετε. Ακόμα και η παρέα λοιπόν είναι μία επιλογή που κάνει τη διαφορά...

Και όταν τα κάνεις αυτά θα έρθεις μόνος σου εδώ και θα μας λες άλλα...

stako
22/09/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Οι συνθήκες που λες για τα Μέγαρα σαφώς και δεν είναι έτσι. Αυτό είναι δυστυχώς το αρνητικό αποτέλεσμα της παραπληροφόρησης, της υπερβολής και όσων συζητάμε.

Αυτό είναι που λέω και από την αρχή. Θα έπρεπε πάνω απ'όλα να παρακινούμε τον κόσμο να προτιμάει τις πίστες. Αλλιώς θα μένουμε πάντα οπισθοδρομικοί (και επικίνδυνοι)...

Το σωστό για να έχει κανείς ολοκληρωμένη άποψη είναι να δοκιμάζει. Την επόμενη λοιπόν φορά, δοκίμασε να μπεις στην πίστα. Δοκίμασε να έρθεις στις 12 του Οκτώβρη το απόγευμα και να κάνεις ένα μόνο 20λεπτο. Μετά έλα ξανά να συνεχίσουμε την κουβέντα.

Όσο για τα trackdays της Κυριακής που συνήθως ξεσηκώνουν αντιδράσεις... μπορείς να πας στις 2 το μεσημέρι και να μείνεις μέχρι το απόγευμα και μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι θα είσαι εσύ και άλλοι 10 το πολύ μέσα στην πίστα να γυρίζετε για πάρτη σας...

Παράλληλα μπορείτε να πάτε όλοι μαζί σαν παρέα 10 άτομα όσοι είστε και να μπείτε μαζί και να δοκιμάσετε ό,τι θέλετε και να το συζητήσετε και να βλέπετε ο ένας τον άλλο και να γουστάρετε. Ακόμα και η παρέα λοιπόν είναι μία επιλογή που κάνει τη διαφορά...

Και όταν τα κάνεις αυτά θα έρθεις μόνος σου εδώ και θα μας λες άλλα...

Ίσως να έχεις δίκιο. Απλά εγώ αυτά είδα 2 Κυριακές που είχα πάει σαν θεατής. Για αυτό και ρωτάω και ξαναρωτάω αν κάποιος σαν εμένα έχοντας αυτούς τους στόχους και τις γνώσεις μπορεί να μπει στα Μέγαρα. Και μια άποψη σαν και τη δική σου περιμένω για να σχηματίσω γνώμη. Εφ'όσον μου λες ότι είναι έτσι σε πιστεύω, δεν είμαι κολλημένος, απλά δεν έτυχε να τα δω αυτά με τα μάτια μου.

Δυστυχώς καθημερινές λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω (12/10 δλδ) αλλά ΣΚ πρωί πρωί ή απόγευμα αφού μου το προτείνεις και πιστεύεις ότι είναι ασφαλές είναι μια καλή λύση.

crs-k
22/09/2005, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
.................................
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ CRS-K ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΔΩ ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΤΛΚΤΛ.

ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΑΠΟ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΕΝΑ Η ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΘΕ ΤΥΠΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΝΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΥΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΣΤΡΙΒΟΥΝ.
......................... [/B]


Μη μου βαζεις στο στομα μου πραγματα που ΔΕΝ ειπα!
Καλυτερα να ΜΗ μου βαζεις ΤΙΠΟΤΑ ... :rolleyes: :lol:

Το μονο που ειπα ειναι οτι κινδυνευετε με διαφορους "χαρακτηρισμους", πραγμα που ΔΕΝ ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ το ιδιο! :winka:


Οσο για συγκριση μεταξυ ενος "ταξιδιωτικου" κι ενος "φωτοξυσιματος" δεν νομιζω οτι χρειαζεται να καταγραψω τις ειδοποιους διαφορες ...

Σε ενα "ταξιδιωτικο" σαν κι αυτα που εχεις γραψει κι εσυ κατα καιρους (και μου αρεσαν), προσφερεις γνωσεις, εμπειριες, κ.α.
Αλλα δεν εχει νοημα να επεκταθω μιας κι ηδη με εχει καλυψει ο Αφρο ...

Επισης, αν εχεις προσεξει, οταν μια διαδρομη ή βολτα, ΔΕΝ εχει γενικοτερο ενδιαφερον μιας κι αναλλωνεται περισσοτερο σε φαι ή ειναι πολυ γνωστη, οταν την καταγραφω, αυτο γινεται στις "Συναντησεις - Βολτες" κι ΟΧΙ στα "Ταξιδιωτικα"! :wacko:

Μην μπλεκουμε τα πραγματα ... :dizzy:

crs-k
22/09/2005, 17:41
Να πω μονο οτι αν και παρακολουθω το thread, λογω υπερβολικα πολλων υποχρεωσεων, αυτον τον καιρο, δεν μπορω να απανταω οσο συχνα θελω ... :(

Αυτο σε πρωτη φαση, θα ηθελα να ΜΗΝ θεωρηθει "γραψιμο" ... :wacko:




Σε δευτερη φαση ...
Θα δουμε ...


:lol: :rotflmao: :lol:

katsai
24/09/2005, 15:12
απο τις φωτογραφιες που εχω δει απο μεγαρα
τις στροφες τις παιρνουν 2 και 3 ατομα μαζι
ο ενας μπορει να πηγαινει με 50 ο αλλος με 150
και ο αλλος gixerpap ή αλλιως αεροπορια:wave2:
πως μπορειτε να χαρακτηρισεται την πιστα ελεγχομενο περιβαλον?
και αν πεσει ο πρωτος τι κανουν οι υπολοιποι 2?
σε track day εμαθα οτι μπαινει ο οποισδηποτε που ασ πουμε οτι εχει φθαρμενα ελαστικα ποιος τον ελεγχει? κανενας.
και παλι που ειναι το ελεγχομενο περιβαλον?
και αν παλι τελεια μηχανακια σωστα ντυμενοι οο οδηγοι
αλλα τα παλικαρια μπηκαν για να κανουν κοντρες τοτε τι γινεται?

nimbus
24/09/2005, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
γιατί έχω μια αίσθηση ότι αυτοί που ενοχλούνται πιο πολύ είναι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία; :D

τέσπα προσωπικά γουστάρω να βλέπω τέτοιες φώτο και στο φινάλε-φινάλε μου κάνει λίγο υποκρισία να τις απαγορεύουμε τη στιγμή που όλοι έχουμε πάει μαλλιοκούβαρα ενώ ο δρόμος δεν το σήκωνε και έχουμε γλιτώσει για να διηγούμαστε μετά πόσο "χεράδες" είμαστε... :beer:


κι είναι μαγκιά να διηγήτε κανείς το πόσο καλός είναι?:D
Μόλις ξεπεράσεις την εφηβεία, ίσως και να ωριμάσεις....:wave2:

nimbus
24/09/2005, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Απλά φοβάμαι να μπω εκεί και να είμαι με χαλαρή δευτέρα και να μπαίνω κάνοντας ασκήσεις σε reference points και γυροσκοπικά κτλ κτλ. Θα αποτελώ κίνδυνο και για τους άλλους. (Μέγαρα)

Επίσης δεν μου αρκεί να οδηγάω μόνο μια φορά τον μήνα. (Σέρρες)

Έχεις διαφορετική άποψη, δεκτή και κατανοητή, ελπίζω να καταλαβαίνεις και μένα.

(Για να μην παρεξηγούμαι δεν είμαι χαζός, Σέρρες θα είμαι μέσα στον Οκτώβριο (καιρού επιτρέποντος ελπίζω) με μια βδομάδα άδεια από την δουλειά)

Υπάρχει άλλος που συμφωνεί με τον Sniper?


φυσικά και συμφωνώ με τον Νίκο:winka: τα επιχειρήματα τα έχει ήδη πεί...:wave2:

GhostDog
24/09/2005, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
κι είναι μαγκιά να διηγήτε κανείς το πόσο καλός είναι?:D
Μόλις ξεπεράσεις την εφηβεία, ίσως και να ωριμάσεις....:wave2:

οχι. το "διηγούμαστε κλπ. κλπ." το ανάφερα για να δείξω ότι και αυτοί που το παίζουν politically correct και τοχουν ανοίξει και τοχουν χώσει κλπ. κλπ. (εσύ να φανταστώ το monster τοχεις για να πας στο super-market ας πούμε και όχι για να λυσσάς στα στροφιλίκια... :rolleyes: μάλιστα... :D )

αν το να το παίζεις συνετός, εγκρατής κλπ. κλπ. σε ένα forum είναι συνθήκη "ωριμότητας" τότε, άσε καλύτερα δεν θα (ξε)περάσω ποτέ την εφηβεία... :wave2:

nimbus
24/09/2005, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
οχι. το "διηγούμαστε κλπ. κλπ." το ανάφερα για να δείξω ότι και αυτοί που το παίζουν politically correct και τοχουν ανοίξει και τοχουν χώσει κλπ. κλπ. (εσύ να φανταστώ το monster τοχεις για να πας στο super-market ας πούμε και όχι για να λυσσάς στα στροφιλίκια... :rolleyes: μάλιστα... :D )

αν το να το παίζεις συνετός, εγκρατής κλπ. κλπ. σε ένα forum είναι συνθήκη "ωριμότητας" τότε, άσε καλύτερα δεν θα (ξε)περάσω ποτέ την εφηβεία... :wave2:


εσύ ξέρεις!:winka:


το μόνστερ δεν θα μπορούσε να είναι από την φύση του για super market:lol: :lol: :lol: :lol:

Θάνος
24/09/2005, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
απο τις φωτογραφιες που εχω δει απο μεγαρα
τις στροφες τις παιρνουν 2 και 3 ατομα μαζι
ο ενας μπορει να πηγαινει με 50 ο αλλος με 150
και ο αλλος gixerpap ή αλλιως αεροπορια:wave2:
πως μπορειτε να χαρακτηρισεται την πιστα ελεγχομενο περιβαλον?
και αν πεσει ο πρωτος τι κανουν οι υπολοιποι 2?
σε track day εμαθα οτι μπαινει ο οποισδηποτε που ασ πουμε οτι εχει φθαρμενα ελαστικα ποιος τον ελεγχει? κανενας.
και παλι που ειναι το ελεγχομενο περιβαλον?
και αν παλι τελεια μηχανακια σωστα ντυμενοι οο οδηγοι
αλλα τα παλικαρια μπηκαν για να κανουν κοντρες τοτε τι γινεται?

Από αύριο λοιπόν στα trackdays θα μπαίνουν ένας ένας!

Όπως ακριβώς στους δημόσιους δρόμους δηλαδή που είναι πάντα άδειοι!

Ό,τι θέλετε λέτε...

Δεν θέλετε πίστα, μην πάτε. Μην το κουράζετε όμως με επιχειρήματα του αέρα...

stako
24/09/2005, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
απο τις φωτογραφιες που εχω δει απο μεγαρα
τις στροφες τις παιρνουν 2 και 3 ατομα μαζι

Από ότι μου έχουνε πει Σέρρες καθημερινές μπορεί και να είσαι και μόνος σου..... Και αν όχι και πάλι καμιά σχέση με τα Μέγαρα... Και 5-6 άτομα να είναι στην τελική συνενοήσαι με τα παιδιά και μπαίνετε χωριστά για να βολευτούν όλοι.

Όπως είπα και πιο πάνω αν επιτρέψει ο καιρός Οκτώβρη θα είμαι πάνω για μια βδομάδα. Θα το δω από κοντά για να μιλάω και πιο έγκυρα.....:winka:

sniper
24/09/2005, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Από ότι μου έχουνε πει Σέρρες καθημερινές μπορεί και να είσαι και μόνος σου..... Και αν όχι και πάλι καμιά σχέση με τα Μέγαρα... Και 5-6 άτομα να είναι στην τελική συνενοήσαι με τα παιδιά και μπαίνετε χωριστά για να βολευτούν όλοι.

Όπως είπα και πιο πάνω αν επιτρέψει ο καιρός Οκτώβρη θα είμαι πάνω για μια βδομάδα. Θα το δω από κοντά για να μιλάω και πιο έγκυρα.....:winka:


Εγώ λέω να φτιάξει ο καθένας την δική του προσωπική πίστα έτσι για να γουστέρνουμε μόνοι μας...... Ούτε άγχος ούτε φόβοι ούτε τίποτα....

nimbus
24/09/2005, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ λέω να φτιάξει ο καθένας την δική του προσωπική πίστα έτσι για να γουστέρνουμε μόνοι μας...... Ούτε άγχος ούτε φόβοι ούτε τίποτα....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

Θάνος
24/09/2005, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ λέω να φτιάξει ο καθένας την δική του προσωπική πίστα έτσι για να γουστέρνουμε μόνοι μας...... Ούτε άγχος ούτε φόβοι ούτε τίποτα....

:rotflmao: ¨Ετσι!

:lol: :lol: :a015: :a015: :a018:

periklisk
24/09/2005, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ λέω να φτιάξει ο καθένας την δική του προσωπική πίστα έτσι για να γουστέρνουμε μόνοι μας...... Ούτε άγχος ούτε φόβοι ούτε τίποτα....

Εγώ έχω ξεκινήσει! Τη Δευτέρα ρίχνω τα μπετά!

Θάνος
24/09/2005, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Εγώ έχω ξεκινήσει! Τη Δευτέρα ρίχνω τα μπετά!

Άμα σου κάνω τσάμπα τα μηχανολογικά θα μ'αφήνεις να μπαίνω στα διαλείμματα;

gcrook
24/09/2005, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Εγώ έχω ξεκινήσει! Τη Δευτέρα ρίχνω τα μπετά!

Μπετος εισαι και απο μονος σου ρε πιπα:lol:
Και ασε τις πιστες για την Δευτερα κουλαδι.:a021: