PDA

View Full Version : Νυχτερίδα στο σπίτι..



menos
06/08/2012, 13:59
Τον τελευταίο μήνα λόγω ζέστης, έχω τα παράθυρα τέντα ανοιχτά για να δροσιστώ ο άνθρωπος.
Χθές το βράδυ λοιπόν, όταν καθόμουν στον υπολογιστή, μια νυχτερίδα είπε να με επισκεφτεί.
Την πήρα χαμπάρι αρκετή ώρα μετά ενώ καθόταν στην πόρτα του δωματίου..
Μόλις αντιλήφθηκε πως πλησίαζα, έφυγε τρομαγμένη και έπεσε στο πάτωμα..

Αμέσως άναψα τα φώτα του δωματίου και βρήκε τον δρόμο της προς το παράθυρο.. επειδή προφανώς αναζητούσε το σκοτάδι..
Έκανα μια σύντομη μελέτη στο διαδίκτυο και διάβασα πολλές γνώμες.
Στην τελική ανακάλυψα πως ενα πολύ μικρό ποσοστό απο αυτές μπορούν να μεταφέρουν λύσσα αν σε δαγκώσουν, φυσικά σε κατάσταση άμυνας και εφόσον τις ενοχλήσεις..

Αναφέρονται ως θηλαστικά που τρώνε μέχρι και 600 έντομα ανα ώρα..
Για μερικούς θεωρείται το καλύτερο εντομοκτόνο και τις αφήνουν να μπούνε στο σπίτι!
Βρήκα και μερικούς στο διαδίκτυο που τις έχουν και ως κατοικίδια..
Σας έχει τύχει ποτέ να μπεί νυχτερίδα στο σπίτι σας?
Θεωρούνται επικίνδυνες?

akis_trevor
06/08/2012, 14:16
1)στον ζωολογικο κηπο της πραγας(απτους καλυτερους της ευρωπης)της ειχαν ελευθερες σε ενα αρκετα μεγαλο χωρο που επαιζαν και αλλα ζωα εκει.μαλιστα ειχε ενα "τουνελ" καπου στα 5 μετρα σκοτεινο και περναγαν απο διπλα σου πετωντας...χεσιμο λεμε!!!
2)δεν ειμαιι προληπτικος γενικα στην ζωη μου και μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο αλλα μια φορα ειχε μπει σε εξοχικο ενος θειου μου το μακρινο 97',εκανε 3 στροφες στο σαλονι και βγηκε.το επομενο βραδυ πεθανε η γιαγια μου.καποιοι λενε οτι ειναι μεγαλη χρουσουζια....

menos
06/08/2012, 14:19
1) Αρα δεν θεωρούνται επικίνδυνες..?

2) Εντάξει μην το γυρίσουμε στις προλήψεις... (μαύρες γάτες, νυχτερίδες, κοράκια κλπ.)
Πάντως μου τράβηξε το ενδιαφέρον και ψάχνομαι για πληροφορίες απο όσους είχαν παρόμοια εμπειρία..

akis_trevor
06/08/2012, 14:29
λογικα αν τρομαξουν μπορει να κανουν κανα κολπο.γενικα δεν θεωρουνται και απτα πιο ηρεμα πτηνα.εχεις σκοπο να την ξανακαλεσεις;:D

Vstrommer71
06/08/2012, 14:31
Αμα δεις το ντοκιμαντερ που δειχνει πως αυτα τα μαυρα τυφλα πλασματακια(που ειναι αβλαβη γενικα) βρισκουν τον προσανατολισμο τους(εκπεμποντας ηχητικα μικροκυματα,και υπολογιζοντας απο την ανακλαση τους τις αποστασεις) τοτε σιγουρα θα τις συμπαθησεις
BTW τα κουνουπια ειναι πολυ πιο βλαβερα!

Allst@rf
06/08/2012, 14:31
265836:wave2:

menos
06/08/2012, 14:41
λογικα αν τρομαξουν μπορει να κανουν κανα κολπο.γενικα δεν θεωρουνται και απτα πιο ηρεμα πτηνα.εχεις σκοπο να την ξανακαλεσεις;:D
Δεν μπορω να πω πως δεν πέρασε απο το μυαλό μου..:D
Αλλά υπάρχουν πολλά που πρέπει να γνωρίζω πρώτα πρίν σκεφτώ να τους φτιάξω καμμιά φωλιά στο μπαλκόνι..

menos
06/08/2012, 15:00
Αμα δεις το ντοκιμαντερ που δειχνει πως αυτα τα μαυρα τυφλα πλασματακια(που ειναι αβλαβη γενικα) βρισκουν τον προσανατολισμο τους(εκπεμποντας ηχητικα μικροκυματα,και υπολογιζοντας απο την ανακλαση τους τις αποστασεις) τοτε σιγουρα θα τις συμπαθησεις
BTW τα κουνουπια ειναι πολυ πιο βλαβερα!
Με βάλατε στη πρίζα τώρα!:D

Corvo
06/08/2012, 15:02
βασικα πως ξανασηκωθηκε; αφου δεν εχουν ποδια!

μηπως δεν ειχε πεσει κατω; και αν οντως επεσε και σηκωθηκε ισως δεν την θες σπιτι σου :D

akispoulis
06/08/2012, 15:05
[QUOTE=akistrevor;2220348]1)στον ζωολογικο κηπο της πραγας(απτους καλυτερους της ευρωπης)της ειχαν ελευθερες σε ενα αρκετα μεγαλο χωρο που επαιζαν και αλλα ζωα εκει.μαλιστα ειχε ενα "τουνελ" καπου στα 5 μετρα σκοτεινο και περναγαν απο διπλα σου πετωντας...χεσιμο λεμε!!!
2)δεν ειμαιι προληπτικος γενικα στην ζωη μου και μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο αλλα μια φορα ειχε μπει σε εξοχικο ενος θειου μου το μακρινο 97',εκανε 3 στροφες στο σαλονι και βγηκε.το επομενο βραδυ πεθανε η γιαγια μου.καποιοι λενε οτι ειναι μεγαλη χρουσουζια....[/QUΑ



αυτο μου εχει τυχη ,και σε εμένα! 2 φορες μπηκε μες το σπιτη, την μια εχασα τον πατερα μου, και την 2η τον πατερα της γυναίκας μου!δεν θελω ουτε να τοις βλεπω!

menos
06/08/2012, 15:08
βασικα πως ξανασηκωθηκε; αφου δεν εχουν ποδια!

μηπως δεν ειχε πεσει κατω; και αν οντως επεσε και σηκωθηκε ισως δεν την θες σπιτι σου :D
Χτυπούσε τα φτερά της στο πάτωμα μέχρι που κατάφερε να πάρει ελάχιστο ύψος και εξαφανίστηκε!
Δεν έχουν πόδια?:eyepop:

Λευκάδιος
06/08/2012, 15:15
πριν χρονια ειχε μπει μια στο σπιτι στο χωριο και χωθηκε κατω απο ενα κρεβατι.την επιασα με ενα παλιοπανο και την πεταξα εξω απο την πορτα στο εδαφος.η μουρη της ηταν προς το μερος μου,γυρισε το κεφαλι της αριστερα-δεξια και πεταξε προς την ανοιχτη πορτα(προφανως θα εστριβε αριστερα ή δεξια).απο το ξαφνιασμα μου κοπανησα την πορτα με τοση δυναμη που ξυπνησα τους υπολοιπους:lol:.
.γενικα δεν θεωρουνται και απτα πιο ηρεμα πτηνα.
ιπταμενα θηλαστικα:wave2:

Corvo
06/08/2012, 15:20
Χτυπούσε τα φτερά της στο πάτωμα μέχρι που κατάφερε να πάρει ελάχιστο ύψος και εξαφανίστηκε!
Δεν έχουν πόδια?:eyepop:

ειναι λιγο περιεργο βασικα να στο εξηγησω γιατι δεν εχω και τις καταλληλες γνωσεις...

απο οσο ξερω και λιγο που εψαξα ειναι το μονο θηλαστικο που μπορει να πεταξει, αλλα εχει μεγαλη δυσκολη στο να περπατησει γιατι τα ποδια της ειναι μικρα

το μονο ειδος που μπορει να περπατησει ειναι η νυχτεριδα βαμπιρ που καθε αλλο παρα εντομοφαγα ειναι, σκοτωνει ανετα μικρα ζωακια

RizlaPlusPlus
06/08/2012, 15:23
Ρε μη μασας, οι νυχτεριδες ειναι γ@μω τα ζωακια! Λυσσα μου φαινεται εκτος πραγματικοτητας να κολλησεις το 2012 (και ειδικα απο νυχτεριδα, που δεν τολμαει να πλησιασει ανθρωπο). Στον αντιποδα ομως, ειμαστε ενα κλικ απο τον κινδυνο της ελονοσιας που κουβαλανε τα κουνουπια...
Επιανα νυχτεριδες μικρος στο χωριο, μου αρεσαν πολυ σα ζωακια. Το μονο που μπορω να σου πω σαν "κινδυνο", ειναι πως αν μενεις σε πολυ εξοχικο μερος, υπαρχει πιθανοτητα να πετυχεις καμια νυχτεριδα με τσιμπουρια. Αλλα και παλι, αφου δεν πλησιαζουν ανθρωπους...

Corvo
06/08/2012, 15:28
Ρε μη μασας, οι νυχτεριδες ειναι γ@μω τα ζωακια! Λυσσα μου φαινεται εκτος πραγματικοτητας να κολλησεις το 2012 (και ειδικα απο νυχτεριδα, που δεν τολμαει να πλησιασει ανθρωπο). Στον αντιποδα ομως, ειμαστε ενα κλικ απο τον κινδυνο της ελονοσιας που κουβαλανε τα κουνουπια...
Επιανα νυχτεριδες μικρος στο χωριο, μου αρεσαν πολυ σα ζωακια. Το μονο που μπορω να σου πω σαν "κινδυνο", ειναι πως αν μενεις σε πολυ εξοχικο μερος, υπαρχει πιθανοτητα να πετυχεις καμια νυχτεριδα με τσιμπουρια. Αλλα και παλι, αφου δεν πλησιαζουν ανθρωπους...

batman? is that you??

akis_trevor
06/08/2012, 15:34
ιπταμενα θηλαστικα

και παλι,πεταει=πτηνο!!!:lol:

menos
06/08/2012, 16:01
Ρε μη μασας, οι νυχτεριδες ειναι γ@μω τα ζωακια! Λυσσα μου φαινεται εκτος πραγματικοτητας να κολλησεις το 2012 (και ειδικα απο νυχτεριδα, που δεν τολμαει να πλησιασει ανθρωπο). Στον αντιποδα ομως, ειμαστε ενα κλικ απο τον κινδυνο της ελονοσιας που κουβαλανε τα κουνουπια...
Επιανα νυχτεριδες μικρος στο χωριο, μου αρεσαν πολυ σα ζωακια. Το μονο που μπορω να σου πω σαν "κινδυνο", ειναι πως αν μενεις σε πολυ εξοχικο μερος, υπαρχει πιθανοτητα να πετυχεις καμια νυχτεριδα με τσιμπουρια. Αλλα και παλι, αφου δεν πλησιαζουν ανθρωπους...
Διάβασα επίσης πως τα πίτουρα τους εγκυμονούν κινδύνους αρρώστειας όπως την σαλμονέλα.. αλλά κάτι τέτοιο ισχύει σε πολλά ζώα..

vaska
06/08/2012, 16:58
Χρονιά δεν θυμάμαι αλά σίγουρα πάνε καμιά 20αριά χρόνια από τότε, είχα ένα VF 400R και μόλις είχα αφήσει την κοπελιά μου στο σπίτι της. Πηγαίνοντας προς το δικό μου σπίτι τρακάρισα με κάτι που μ' έγδαρε στο μέτωπο. Από προστασίες ήμουν τούμπανο, για κράνος τα μαλλιά μου και μπουφάν ένα από αυτά τα μπόλικα που είναι σαν παπλώματα, με κουκούλα.
Βλαστήμησα γιατί το γδάρσιμο ήταν βαθύ και είχε και μπόλικο μήκος και είχε ήδη αρχίσει να ματώνει. Πήγα σπίτι παρκάρισα τη μηχανή, μπήκα μέσα κι έκανα να βγάλω το μπουφάν. Η νυχτερίδα είχε παγιδευτεί στην κουκούλα και μόλις βρήκε ευκαιρία δραπέτευσε και ήρθε και κόλλησε στο κεφάλι μου προφανώς τρομαγμένη. Εγώ τέρας ψυχραιμίας πρέπει να έκανα το πιο γρήγορο 100άρι και με εμπόδια παρακαλώ. Πηδούσα πάνω από ότι έβρισκα μπροστά μου (καρέκλες, τραπεζάκι ακόμα και το κρεββάτι το πέρασα μ' ένα σάλτο). Τους ξύπνησα όλους στο σπίτι. Ο πατέρας μου αφού στην αρχή τρόμαξε, έπειτα κατάλαβε τι είχε συμβεί και γελούσε ακατάπαυστα για πάνω από μισή ώρα.

Δεν ξέρω δεν τις πολύ-γουστάρω και δεν βλέπω τον λόγο να τις κάνω οικόσιτα. Τώρα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα αλλά λέμε.

menos
06/08/2012, 17:08
Η νυχτερίδα είχε παγιδευτεί στην κουκούλα και μόλις βρήκε ευκαιρία δραπέτευσε και ήρθε και κόλλησε στο κεφάλι μου προφανώς τρομαγμένη.
Εγώ τέρας ψυχραιμίας πρέπει να έκανα το πιο γρήγορο 100άρι και με εμπόδια παρακαλώ. Πηδούσα πάνω από ότι έβρισκα μπροστά μου (καρέκλες, τραπεζάκι ακόμα και το κρεββάτι το πέρασα μ' ένα σάλτο). Τους ξύπνησα όλους στο σπίτι. Ο πατέρας μου αφού στην αρχή τρόμαξε, έπειτα κατάλαβε τι είχε συμβεί και γελούσε ακατάπαυστα για πάνω από μισή ώρα.
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
Πάντως σε κάποια μικρά κλίπ που έχω τσεκάρει στον ΄"εσύ σωλήνα", πρόκειται για ιδιαίτερα άκακα και παρεξηγημένα θηλαστικά.. απο το 3:27

http://www.youtube.com/watch?v=1Af4RDDVGPU

Εχετλαίος
06/08/2012, 17:16
Σε αιχμαλωσία (κλουβί, λχ) δεν αντέχουν, σκάνε.
Από την άλλη, να την έχεις να πεταρίζει βραδυάτικω μέσα στο σπίτι δεν ξέρω αν είναι και ό,τι καλλίτερο.
Εκεί που μπαλαμουτιάζεις καμιά γκόμενα να σκάσει δίπλα να σε κοιτάει ανάποδα η νυχτερίδα. Ε, δε λέει μάλλον...
Και ναι, μπορούν (καθότι δεν τρέφονται όλες με αίμα ή όλες με έντομα) να μεταδώσουν ότι σέρνεται από το αίμα του θηράματός τους στο αίμα του επόμενου θηράματός τους.
Αυτό που σε φαγουρίζει γλυκά στη γάμπα όπως κοιμάσαι μπορεί και να μην είναι η γκόμενα που ξύπνησε με ορέξεις βραδυάτικα.

vaska
06/08/2012, 17:23
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
Πάντως σε κάποια μικρά κλίπ που έχω τσεκάρει στον ΄"εσύ σωλήνα", πρόκειται για ιδιαίτερα άκακα και παρεξηγημένα θηλαστικά.. απο το 3:27

http://www.youtube.com/watch?v=1Af4RDDVGPU

Παρεξηγημένα ξεπαρεξηγημένα θηλαστικά, αν μετά από 20 και βάλε χρόνια από την μοναδική μου στενή επαφή με το θηλαστικό θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες, όπως καταλαβαίνεις η λέξη "χέστηκα πάνω μου" μάλλον είναι λίγη για να αποδώσει τη μαγεία της στιγμής.

:bawl::bawl:

menos
06/08/2012, 18:13
Μου είχε τύχει παρόμοια ιστορία πρίν 26 χρόνια (στα 14).
Περπατούσα προς το σπίτι (η περιοχή γεμάτη νυχτερίδες) και καθώς περνούσα κάτω απο το φώς ενος στύλου, μια νυχτερίδα δεν με είδε/εντόπισε και με χτύπησε στο κούτελο!
Αυτόματα όλες οι ταινίες τρόμου με βαμπίρ και δράκουλες μπήκαν στο μυαλό μου!
100 μέτρα το σπίτι... με τα πόδια στους ώμους, το 100άρι το έκανα σε μερικά δευτερόλεπτα!:lol:

Cpt. Haddock
06/08/2012, 18:37
Ειστε τρελες φλωραντζες όλοι σας τελικα... :lol::smokin:

el_hymador
06/08/2012, 19:41
Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρετε νυχτερίδα για pet στο σπίτι και άμα την βαρεθείτε ή σας σπάει τα @@δια να εγκαταστείσετε γιγαντίαια σαρανταποδαρούσα...http://www.youtube.com/watch?v=UROVfmY3NTA

bulmont
06/08/2012, 19:49
Πηδούσα πάνω από ότι έβρισκα μπροστά μου (καρέκλες, τραπεζάκι ακόμα και το κρεββάτι το πέρασα μ' ένα σάλτο). .



Και δεν έκανες τρύπα στό πάτωμα;;;;;;;

kostaspetrou
06/08/2012, 20:12
Άστην ήσυχη!Δεν πρόκειται να σε πειράξει και θα καθαρίσει όλα τα κουνούπια.Εκ πείρας μιλάω!

Gia
06/08/2012, 20:13
[QUOTE=akistrevor;2220348]1)στον ζωολογικο κηπο της πραγας(απτους καλυτερους της ευρωπης)της ειχαν ελευθερες σε ενα αρκετα μεγαλο χωρο που επαιζαν και αλλα ζωα εκει.μαλιστα ειχε ενα "τουνελ" καπου στα 5 μετρα σκοτεινο και περναγαν απο διπλα σου πετωντας...χεσιμο λεμε!!!
2)δεν ειμαιι προληπτικος γενικα στην ζωη μου και μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο αλλα μια φορα ειχε μπει σε εξοχικο ενος θειου μου το μακρινο 97',εκανε 3 στροφες στο σαλονι και βγηκε.το επομενο βραδυ πεθανε η γιαγια μου.καποιοι λενε οτι ειναι μεγαλη χρουσουζια....[/QUΑ



αυτο μου εχει τυχη ,και σε εμένα! 2 φορες μπηκε μες το σπιτη, την μια εχασα τον πατερα μου, και την 2η τον πατερα της γυναίκας μου!δεν θελω ουτε να τοις βλεπω!

magkes 3erw thn idia istoria me koukoubagies..kai me autes tis istories o aderfos mou, 19 xronwn pleon, frikarei akoma otan akouei koukoubagia, giati eixe mpeii mia sto dwmatio tou pappou kai meta apoligo pe8ane o pappous klp,klp.
genikws ta nyxtobia ta exoume sto 8apsimo..

teogtp
06/08/2012, 20:17
Ειστε τρελες φλωραντζες όλοι σας τελικα... :lol::smokin:


Κατσε να κρεμιοταν απο πανω σου καμια και να εσκουζε οπως εκανε και με μενα,ακομα πρεπει να με θυμουνται στην Αλεξανδρουπολη που ετρεχα σαν τρελος πανω κατω την
παραλια φωναζοντας.....

nikos_abel
06/08/2012, 20:45
Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρετε νυχτερίδα για pet στο σπίτι και άμα την βαρεθείτε ή σας σπάει τα @@δια να εγκαταστείσετε γιγαντίαια σαρανταποδαρούσα...http://www.youtube.com/watch?v=UROVfmY3NTA

Σχόλιο πιο κάτω "i find this hard to masturbate to"

Edit : http://www.youtube.com/watch?v=OimCLMUCcVc

menos
06/08/2012, 20:46
Ειστε τρελες φλωραντζες όλοι σας τελικα... :lol::smokin:
Ασχολήθηκαν οι μπατμανόβιοι..
Ασχολήθηκε και ο Κάπτεν... :smokin:

265842

panagiwths
06/08/2012, 21:44
Και εμένα είχε μπει μια μέσα στο σπίτι (πριν κανα μήνα) απ' το παράθυρο του μπάνιου και εγκλωβίστηκε στην μπανιέρα.. Την παγιδεψα με μια πετσέτα και την πέταξα έξω!! (αν και μου πέρασε προς στιγμή απ το μυαλό να την ταριχεύσω!).
Κανένας δεν έχει πεθάνει ως τώρα !!:priest::eleison::eleison::eleison:

ego_o_idios
06/08/2012, 21:58
http://www.youtube.com/watch?v=H0-EAJvAvWQ&list=UU0pBdu81fxij_wkHOtAgxug&index=1&feature=plpp_video

ego_o_idios
06/08/2012, 22:10
ke ena anegdoto me nixterides

itan tris nixterides ke evalan stixima pia 8a pioi pio poli ema
itan psila se ena vouno se mia mantra me kati xalasmata

fevgi i proti
ke girizi, ke giro apo to stoma tis ipirxan emata
ke tous leei,
vlepete ekino to pirgo aristera?
apo piso ipirxan provata ta roufiksa ola

fevgi ke i defteri
girizi me to kefali leromeno me emata
ke tous leei,
vlepete ekino ton pirgo deksia?
apo piso itan gematos agelades tis roufiksa oles

fevgi ke i triti
girizi olokliri mes to ema estazan ta emata apo pano tis
ke tous leei
vlepete ekino ton pirgo eki sto va8os piso apo ta dendra?
ego den ton ida....

menos
06/08/2012, 23:05
Άργησες αλλα φάνηκες..!!:lol:

the who
07/08/2012, 13:27
Δυο νυχτεριδες συζητανε ενω κρεμονται απο ενα δεντρο.

-Ποια ηταν η χειροτερη μερα της ζωης σου?
-Οταν ειχα παθει διαρροια.

nionio$
07/08/2012, 14:43
Δυο νυχτεριδες συζητανε ενω κρεμονται απο ενα δεντρο.

-Ποια ηταν η χειροτερη μερα της ζωης σου?
-Οταν ειχα παθει διαρροια.

:lol::rotflmao::rotflmao::bigcry::lol:

daz
07/08/2012, 16:41
2)δεν ειμαιι προληπτικος γενικα στην ζωη μου και μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο αλλα μια φορα ειχε μπει σε εξοχικο ενος θειου μου το μακρινο 97',εκανε 3 στροφες στο σαλονι και βγηκε.το επομενο βραδυ πεθανε η γιαγια μου.καποιοι λενε οτι ειναι μεγαλη χρουσουζια....




αυτο μου εχει τυχη ,και σε εμένα! 2 φορες μπηκε μες το σπιτη, την μια εχασα τον πατερα μου, και την 2η τον πατερα της γυναίκας μου!δεν θελω ουτε να τοις βλεπω!

Ούτε εγώ είμαι προληπτικός, χτύπα ξύλο.
Και που λέτε..
Και στο δικό μου σπίτι είχε μπει νυχτερίδα και την επόμενη αρρώστησε ο παππούς μου. Η γιαγιά μου όμως πρόλαβε και του έβαλε κομπρέσες και σώθηκε.





[QUOTE=akispoulis;2220370]

magkes 3erw thn idia istoria me koukoubagies..kai me autes tis istories o aderfos mou, 19 xronwn pleon, frikarei akoma otan akouei koukoubagia, giati eixe mpeii mia sto dwmatio tou pappou kai meta apoligo pe8ane o pappous klp,klp.
genikws ta nyxtobia ta exoume sto 8apsimo..


Κάνεις λάθος φίλε μου! Μόνο τα μωρά πεθαίνουν από κουκουβάγια και μονο αν τα κοιτάξει στα μάτια. Άντε μην είμαστε και προληπτικοί τώρα!





Υγ. Seriously?

Εχετλαίος
07/08/2012, 16:45
Μόνο τα μωρά πεθαίνουν από κουκουβάγια και μονο αν τα κοιτάξει στα μάτια.


Aυτό δεν το κάνει η κουκουβάγια. Αυτό συμβαίνει όταν μπει στο σπίτι το Απόξω.
:cry:

el_hymador
07/08/2012, 16:51
Δηλαδή άμα η κουκουβάγια σπέρνει θανατικό, ο γκιώνης που είναι τριπλάσιος σε μέγεθος τι κάνει;

ggs
07/08/2012, 17:08
μην γελατε με τις προλήψεις ,ειναι αληθινες.......































ακουσατε για το μακελειο στο Κολοραντο στην ταινια του μπάτμαν , ετσι ?:lol:

Bowleno
07/08/2012, 22:07
Δηλαδή άμα η κουκουβάγια σπέρνει θανατικό, ο γκιώνης που είναι τριπλάσιος σε μέγεθος τι κάνει;


Κρεματόρια.....:D

daz
07/08/2012, 23:32
Aυτό δεν το κάνει η κουκουβάγια. Αυτό συμβαίνει όταν μπει στο σπίτι το Απόξω.
:cry:

Μήπως εννοείς το Εξαποδώ?

Φτου φτου φτου..

:lol:

epp1640
08/08/2012, 01:15
Να συνεισφέρω και εγώ στο thread..

http://www.youtube.com/watch?v=g1dxNsjYeIs :cry:

devil's animal
08/08/2012, 01:40
Να συνεισφέρω και εγώ στο thread..

http://www.youtube.com/watch?v=g1dxNsjYeIs :cry:

ενταξει στο βενζιναδικο, πεθανα στα γελια...
:bawl::bawl::bawl:

vaska
08/08/2012, 09:19
Να συνεισφέρω και εγώ στο thread..

http://www.youtube.com/watch?v=g1dxNsjYeIs :cry:

Ναι καλά αυτός δεν πετάει, δεν είναι πραγματική νυχτερίδα, άσε που έχει και μεγάλα πόδια btw πότε θα βρεθεί κανένας πιο παλαβός από δαύτον να του τρεσάρει κανα δυό ξεγυρισμένες να σου πω εγώ για πότε αλλάζει τροπάριο.

χαχαχαχαχαχαχα

tai
08/08/2012, 10:35
http://www.youtube.com/watch?v=O0atTEv5COE
το νου σου Μενιο στην Γυναικα:)

blackrose
08/08/2012, 12:17
Να συνεισφέρω και εγώ στο thread..

http://www.youtube.com/watch?v=g1dxNsjYeIs :cry:



:lol:


Υ.Γ Μενο καλοριζικη,265883 φτιαξε κατι εξω απο το σπιτι για αρχη μεχρι να γνωριστειτε........

menos
08/08/2012, 12:41
http://www.youtube.com/watch?v=O0atTEv5COE
το νου σου Μενιο στην Γυναικα:)
Σίγουρα θα φρικάρει καθώς δεν τα πάει καλά με τα νυχτόβια ζώα..
Μια φορά είχα φέρει σκαντζόχοιρο στο σπίτι... και παραλίγο να κοιμηθώ μαζί του στο μπαλκόνι!!:lol:

:lol:
Υ.Γ Μενο καλοριζικη,265883 φτιαξε κατι εξω απο το σπιτι για αρχη μεχρι να γνωριστειτε........
:lol::lol::lol:

OldMan
08/08/2012, 13:43
Άστην ήσυχη!Δεν πρόκειται να σε πειράξει και θα καθαρίσει όλα τα κουνούπια.
Σωστόςςςςς....

Θα φωνάξει και 5-6 άλλες και θα βγάλουν μια τηγανιά της προκοπής..;)

menos
08/08/2012, 13:55
Σωστόςςςςς....

Θα φωνάξει και 5-6 άλλες και θα βγάλουν μια τηγανιά της προκοπής..;)

Ozzy?? Is that you??

265887