PDA

View Full Version : c50



whatever
08/08/2012, 19:09
Καλησπέρα,
είχα ανοίξει ένα θέμα παλιότερα σχετικά (αγορα 50cc- ο λογος που ανοιξα αλλο ειναι οτι τοτε το ειχα ανοιξει στο θεμα των enduro) ,όπου βοηθήθηκα σε μεγάλο βαθμό απο τα μέλη του φόρουμ. Επανήλθα μετά απο περισσότερο ψάξιμο και συζητήσεις με φίλους δικυκλιστές και με τα πράγματα βαλμένα σε μια σειρά στο μυαλό μου.
Βλέπω σοβαρα το στρογγυλοφάναρο, δεν προτίθεμαι να το πειράξω οσο αφορά τον κυβισμό, την εξάτμιση κλπ παρα μονο εξωτερικα (βάψιμο) αν δε βρω το χρωμα που μου αρέσει. Γενικά ξέρω οτι το μηχανάκι είναι σκυλί, έχει βάλει στο χώρο πολλους μηχανόβιους και μαζι με το glx συνεχιζουν ακάθεκτα. Απο όλα τα παπιά είναι το μόνο που μου αρέσει για να το καβαλήσω εγω, δηλαδή εχω δει πολλα αλλα μπροστα στο στρογγυλοφάναρο ολο και καπου έχαναν σε εμφάνιση. Σκέφτομαι αν θα αφήσω την ποδιά ή αν οχι αλλα τείνω προς το ναι κυριως για αισθητικούς λόγους

θα ήθελα να ακουσω γνωμες σχετικα με το ποσο ασφαλες ειναι σε σχεση με καινουρια μηχανακια, αν θα μου λειψει κατι(πρωτο μηχανακι) και γενικότερα οποιαδηποτε πληροφορία σχετικα με το μηχανακι αυτο θα ηταν πολυ χρησιμη.

(λόγω ηλικίας τα 50cc είναι μονοδρομος)

ευχαριστώ

thomasz
08/08/2012, 20:13
τον κυβισμο μπορεις να τον πειραξεις και χωρις να εχεις προβλημα με το διπλωμα γτ πολυ απλα μπορεις να το ανεβασεις εσωτερικα.εγω εχω glx και μου αρεσουν πολυ περισσοτερο χωρις ποδια.εσενα παλι φιλε μου αν δεν σου αρεσει να βλεπεις τον σκελετο και τα καλωδια σε εκεινο το σημειο μπορεις να βαλεις το μεσαιο πλαστικο απο αστρα γκραντ. http://i7.photos.scar.gr/2592/2592494_3_n.jpg

whatever
08/08/2012, 22:47
ευχαριστώ
εσυ απο το glx είσαι ευχαριστημένος; το πηρες ετοιμο ή εκανες διορθωσεις μονος σου;

thomasz
09/08/2012, 11:34
το πηρα 50 απο το θειο μου και στα 9 χρονια που το εχω του εκανα παρα πολλα αυτη τη στιγμη το εχω απλο βολταδικο στα 125 κυβικα.Και ειναι και πολυ ωραιο εμφανισιακα.Να ξερεις το παν στο γλχ και στο στρογγυλο ειναι το καλο χρωμμα να γυαλιζει φουλ και τα νικελ.