PDA

View Full Version : Συνάδελφοι Κομπιουτεράδες ....



Ασωτος
09/08/2012, 11:48
Με αφορμή κάποιες αλλαγές στις υπηρεσίες του μαγαζιού, αρχίζω να σκέφτομαι να φτιάξω (να μου φτιάξουν πιο σωστά) μια ιστοσελίδα.

Δεν ξέρω τα σχετικά, οπότε θα ήθελα όσοι συνάδελφοι ασχολούνται με το θέμα, να κάνουν τον κόπο να απαντήσουν ή να στείλουν ένα ΠΜ.

.
.
.
.
.
.
Και κάποιες επεξηγήσεις :

- Υπάρχει domain name, ελεύθερο μέχρι πριν λίγο που κοίταξα..

- Η ιστοσελίδα δεν θα έχει πωλήσεις, απλή αναφορά του καταστήματος και των υπηρεσιών ...

- Αναλόγως του συνολικού κόστους, μάλλον θα χρειαστεί να κοπεί τιμολόγιο ...

- Δεν είναι επείγον, χθες, τώρα - σήμερα, αύριο αλλά κάποια στιγμή πρέπει να γίνει ...

- Και το βασικό, θα δώσουμε που θα δώσουμε χρήματα, ας τα πάρει κάποιος που να οδηγεί και αυτός μηχανή ...:wave2::wave2:


Ευχαριστώ

Βαγγέλης


ΥΓ. Αντώνη (Oldman) τα μηχανήματα ήρθαν, αρχίζουμε :beer::beer:

OldMan
09/08/2012, 12:29
Για τις Μαγνητικές μιλας, Ευάγγελε..?? :confused:

Ασωτος
09/08/2012, 12:48
Ναι ............

OldMan
09/08/2012, 13:04
Well done...!! ;)

:beer::beer:

Stabak
09/08/2012, 15:02
κυρ Βαγγελη τι ακριβως θες;

BLiTzER
09/08/2012, 15:17
Έχω φιλαράκι πολύ καλό προγραμματιστή και με καλές τιμές (+τιμολόγιο εννοείται). Αν ενδιαφέρεσαι, στείλε μου ένα πμ να σας φέρω σε επικοινωνία για τα περαιτέρω.

imitrelos
09/08/2012, 15:54
Δέν θα σου πώ πιόν να διαλέξεις ( λόγο ότι αυτό το πράγμα κάνω αλλά δέν γουστάρω διαφήμηση)

απλά μερικές συμβουλές

α) Ζητάμε να δούμε ένα preview να καταλάβουμε άν έχει καταλάβει ο άλλος τι θέλουμε
β) ζητάμε ακριβές ημερομηνίες ολοκλήρωσις και διασφαλίσεις ότι δέν θα τήν παρατήσει στήν μέση (ναι το έχω δεί απο "συναδέλφους μου" )
γ)Απο ότι κατάλαβα μιλάμε για στατική σελίδα με πληροφορίες όχι κάποιο e-shop π.χ τότε μιλάμε για πολύ απλή δουλειά άρα μήν ψαρώσεις άμα ακούς τρελές τιμές κάνε έρευνα αγωράς με ΠΛΗΡΗΣ προσφορές και σύγκρινε
δ) Αν κάποιος σπάσει το project σε κομμάτια απαιτήσεις -αρχική υλοποίηση - test - ολοκλήρωση
με ακριβές ημερομηνίες και οργανόγραμμα ολοκλήρωσης εκτίμησε το σημαίνει ότι θέλει να κάνει μια σωστή δουλειά και όχι να σου πασάρει ένα έτοιμο template και απο εδώ πάνε κι άλλοι

άν δέν βρείς άκρη στείλε pm να σου δώσω ένα άλλο είδος φτηνής λύσης :D

δύστυχος εγώ μέχρι Σεπτέμβριο δέν έχω χρόνο για άλλο project λόγο φόρτου και δυστυχώς δέν θέλω να κρεμάσω κανένα απο αυτά ούτε και εσένα