PDA

View Full Version : zelatina, ginete?



aspirini
16/08/2012, 14:49
Δεν εχω παει ακομη να ρωτησω σε καποιο μαγαζι αν το φιμε που βαζουν στα αυτοκινητα μπαινει στην ζελατινα της μηχανης , αλλα εχω δει μερικα ποστ που λενε οτι το συγκεκριμενο υλικο δεν κολλαει σε πλαστικο.και σκεφτηκα το εξης... Αν τριψω την ζελατινα με ψιλο γυαλοχαρτο και την βαψω με σπρευ μαυρο ματ πιστευετε οτι θα εχει ομορφο αποτελεσμα?θα κρατησει ? και για ποσο καιρο?

akis_trevor
16/08/2012, 14:57
βασικα μαλλον δεν θα βλεπεις τιποτα απο μεσα της.υπαρχει και ενα σπρευ για τζαμια που τα σκουραινει λιγο.το εχει κανει ενα φιλαρακι μου σε 2 μικρα παραθυρακια του αυτοκινητου του,τα οποια ειναι πλεξιγκλας και δεν παιρνουν ζελατινα φιμε...εχει διαφορα ομως...το θολωνει το τζαμι...

aspirini
16/08/2012, 15:01
Η ζελατινα μου ειναι πολυ χαμηλη, για να δω απο μεσα της πρεπει το σαγονι του κρανους να ακουμπησει στο τεποζιτο οποτε το να μην βλεπω δεν ειναι προβλημα.Αλλα σκεφτομαι ποσο να κρατησει μπογια σε πλαστικο?

georgio
16/08/2012, 15:31
α. πουλάνε και φιμέ ζελατίνες

β.
Η ζελατινα μου ειναι πολυ χαμηλη, για να δω απο μεσα της πρεπει το σαγονι του κρανους να ακουμπησει στο τεποζιτο οποτε το να μην βλεπω δεν ειναι προβλημα.[...]

:confused:
Είσαι σίγουρος ότι φοράς το κράνος σωστά;

aspirini
16/08/2012, 15:38
α. πουλάνε και φιμέ ζελατίνες

β.

:confused:
Είσαι σίγουρος ότι φοράς το κράνος σωστά;
α.οι φιμε ζελατινες κοστιζουν 70-100 ευρω..οποτε αστο.
β. οδηγω ενα gsx600f ειναι σαν σπορτ στυλ με χαμηλη ζελατινα σχεδον αχρηστη..Ναι φοραω το κρανος μια χαρα

McGyver
16/08/2012, 15:41
Μπαίνει η μεμβράνη για τα τζάμια των αυτοκινήτων, απλά θέλει προσοχή με το θερμοπίστολο.
Το έχουν κάνει παιδιά από το Transalp Club.

georgio
16/08/2012, 15:41
οκ, άκυρο, κατάλαβα τη ζελατίνα του κράνους και σκάλωσα

για ψάξου στο ebay για κινέζικες, παίζουν στα μισά λεφτά γενικώς

aspirini
16/08/2012, 15:49
Μπαίνει η μεμβράνη για τα τζάμια των αυτοκινήτων, απλά θέλει προσοχή με το θερμοπίστολο.
Το έχουν κάνει παιδιά από το Transalp Club.
Σε ευχαριστω για 2η φορα Mcgyver θα ρωτησω στα τοπικα μαγαζια αν μου κανουν την δουλεια.

οκ, άκυρο, κατάλαβα τη ζελατίνα του κράνους και σκάλωσα

για ψάξου στο ebay για κινέζικες, παίζουν στα μισά λεφτά γενικώς

Αν και νεος & μεσα στην τεχνολογια αποφευγω τις παραγγελιες στο ιντερνετ.ευχαριστω ομως θα το κοιταξω.

aspirini
17/08/2012, 20:29
Μιας και σας βρηκα ρε παιδια κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης...Η ζελατινα του κρανους fime κατα ποσο υστερει την νυχτα?βλεπεις τιποτα η ειναι μονο για την ημερα?

Shiatman
17/08/2012, 20:40
Μιας και σας βρηκα ρε παιδια κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης...Η ζελατινα του κρανους κατα ποσο υστερει την νυχτα?βλεπεις τιποτα η ειναι μονο για την ημερα?

Με ελαφρώς φιμέ και φώτα ψιλοκαντήλια δεν βλέπω την τύφλα μου σε επαρχιακούς (χωρίς φωτισμό).

chr1s_86
18/08/2012, 18:21
Στη πόλη που έχει φώτα ή σε καμιά καλά φωτισμένη εθνική κάτι βλέπεις... Σε επαρχιακό ξέχνα το...

Να το πω πιο απλά, τη νύχτα δεν κυκλοφορείς με γυαλιά ηλίου, έτσι δεν είναι;