PDA

View Full Version : VTR1000F vs SV1000S/N



episode
17/08/2012, 22:57
Καλησπερα φιλοι μου και καλως σας βρηκα

Διαθετω περιορισμενο budget και ειμαι μεταξυ των δυο παραπανω
Συγκεκριμενα βρισκω vtr1000f >2003 με 2500€ και sv1000 με 3-3500€

Και τα τρια μου αρεσουνε, καπως λιγοτερο το sv1000N λογω πρωην κατοχης γυμνου(πολυ ξυλο απο τον αερα)
Σημαντικο οτι το vtr ειναι πολυ φθηνοτερο αν και θα τα πληρωσω σε βενζινες λογω carb
Δεν με νοιαζει και τοσο η καταναλωση μιας και δεν θα παω κανενα ταξιδι μακρινο(πλεον) απλως θα ''blasting around'' οπως λενε και οι Αμερικανοι, σε καμια Πεντελη, κανα Πορτο Γερμενο κτλ κτλ, αντε να παω και κανα Αγιο και φυσικα καθημερινη μετακινηση λιγων χιλιομετρων(5 χλμ την ημερα εντος κηφισιας-αλεξανδρας)

Γενικα τι εχει ακουστει υστερα απο αυτα τα χρονια για τις δυο μοτο?
Εχω ακουσει πχ οτι τα sv εχουν θεμα με την καμπανα και οτι τα vtr καποιο θεμα με τον τεντωτηρα καδενας
ΝΑ φοβαμαι κατι που θα με κρατησει μακρια ή ειναι καθαρα επιλογη προσωπικη και αισθητικη?
Απο οτι ξερω και τα δυο εχουν ροπακλα και γενικα πανε το ιδιο
Το sv ειναι πιο συγχρονο αλλα το vtr αντεχει περισσοτερο στο χρονο(?)

Με ενδιαφερει το κλειστο στροφιλικι και λιγοτερο οριακα πλαγιασματα με 200+
Αγαπημενη μου διαδρομη πχ ειναι Ιτεα-Γαλαξιδι αν και δεν με βλεπω να πηγαινω λογο κοστους

Δενμου αρεσουν τα clip on αν και τα εχουν και τα δυο ψηλα, αργοτερα μπαινει τιμονακι παντως
Ο λογος το κλειστο στροφιλικι που ειπαμε

Ειμαι ολος αυτια, με ενδιαφερει να ακουσω γνωμες οσων τα εχουν οδηγησει ΚΑΙ τα δυο
:wave2:

iliasfyntanidis
17/08/2012, 23:27
SV με κλειστά τα μάτια.Αν και είμαι χοντάκιας μέχρι τον προστάτη το VTR αν το πάρεις μετέπειτα μόνο σε μουσείο θα μπαίνει.Για τον τεντωτήρα καδένας όλα τα Χόντα το έχουν το θέμα τους,αλλα διορθώνεται.Καλά στριψίματα

Shiatman
18/08/2012, 00:07
SV 1000s Μεγάλη κ@υλα αυτό το εργαλείο.......

KostasV2
18/08/2012, 01:26
Στην ίδια κατηγορία πέφτει και το Falco...

SVX
18/08/2012, 07:51
και τα Honda μπορει να σου βγαλουν καμπανα, ενω το SV μπορει ανετα να χρειαστει τεντωτηρες....

μπορει και το Suzuki να μην εχει Usd και Super Racing Στησιμο, αλλα και εκει υπερισχυει του VTR, κανοντας το να μοιαζει με χαμηλωμενο Varadero.

αλλο + ειναι οτι το SV ειναι ψεκαστο (και πιο ομορφο)


για VTR το μονο που θα αξιζε ειναι το SP

episode
18/08/2012, 07:56
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια
Για sp δεν παιζει, πολυ σπορ για αυτο που το θελω

Ολα θα κριθουν στο τι χρηματα θα εχω, βλεπω οτι 2 παιδια απο εδω δινουν τα svN τους, καλες επιλογες μου φαινονται, απλα ειναι το θεμα του γυμνου, πρεπει να ετοιμαστω για ξυλο παλι

episode
18/08/2012, 08:00
Kατι αλλο, ειναι αληθεια αυτο οτι το 2005 αλλαξανε κατι στα sv, οπως εκκεντροφορους και συμπιεση, ή ειναι κατι που αφορα την Αμερικανικη αγορα μονο?

SVX
18/08/2012, 08:04
Kατι αλλο, ειναι αληθεια αυτο οτι το 2005 αλλαξανε κατι στα sv, οπως εκκεντροφορους και συμπιεση, ή ειναι κατι που αφορα την Αμερικανικη αγορα μονο?

μεχρι το 2002 ηταν το παλιο. 2003 αλλαξε και ειναι διαφορετικο μοντελο. 2004 μεχρι που σταματησε ειναι ακριβως ιδιο χωρις αλλαγες

ο κινητηρας δεν εχει αλλαξει ουτε Ευρωπη ουτε Αμερικη...

DrBig
18/08/2012, 08:28
αν ειναι να βαλεις ψηλο τιμονι γιατι δεν παιρνεις ενα tuono?

Sapadak
18/08/2012, 09:11
αν ειναι να βαλεις ψηλο τιμονι γιατι δεν παιρνεις ενα tuono?

Σωστοστ
Και το βρισκεις και στα λεφτα που θέλεις

sotos 8
18/08/2012, 09:42
Για να μην σε μπερδευουν πριν το 2003 SV δεν υπηρχε.
Του '03 εχει το SUZUKI ολογραφος στο τεποζιτο .του '04 μονο το γραμμα S , απ' το 05 και μετα εχουν μαυρο πλαισιο.
Τα SV του ο3 εχουν πιο ψηλα το πισω μερος πραγμα που αλλαξε μετα το '04 , δεν θυμαμε για συμαντικες αλλαγες στον κινητηρα . :wave2:

episode
18/08/2012, 09:52
Εννοείται ότι μου αρέσει και το tuono του 2003 το έχω οδηγήσει κιόλας,αλλά σίγουρα την αξιοπιστία των Japan δεν την έχει!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,παίζουν μεγάλο ρόλο

DrBig
18/08/2012, 10:02
Εννοείται ότι μου αρέσει και το tuono του 2003 το έχω οδηγήσει κιόλας,αλλά σίγουρα την αξιοπιστία των Japan δεν την έχει!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,παίζουν μεγάλο ρόλο

Εν προκειμενω δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες. Τα τουονο το μονο που θελουν ειναι να ριξεις μια ματια στις φισες της πλεξουδας και να τις ψεκασεις με σπρευ. Κινητηρας σκυλος και μαλιστα πιο αξιοπιστος απο τον συγκεκριμενο ιαπωνα. Ροταξ γαρ. Και εχει και αναρτησεις της προκοπης. Αν δεν εχεις φαει κολημα με την εμφανιση του SV και με δεδομενο οτι θελεις πιο ορθια σταση, ο συμπλεκτης ειναι μονοδρομος.

Πολυμήχανος
18/08/2012, 10:07
Εν προκειμενω δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες. Τα τουονο το μονο που θελουν ειναι να ριξεις μια ματια στις φισες της πλεξουδας και να τις ψεκασεις με σπρευ. Κινητηρας σκυλος και μαλιστα πιο αξιοπιστος απο τον συγκεκριμενο ιαπωνα.

Και ένα πυροσβεστήρα να το σβήσεις όταν πάρει φωτιά...

Πολυμήχανος
18/08/2012, 10:09
Για τον ψεκασμό του SV μην ορκίζεστε ότι είναι και καλύτερο από τα Carbs του VTR... ειδικά όταν έρθει η ώρα να αλλαχτεί η τρόμπα βενζίνης (450 ευρώ)

Μερικοί κινητήρες VTR-F τα κάνανε τα κατορθωματάκια τους (καμπάνες, φλάντζες κεφαλής, καρφωμένες βαλβίδες). Γενικά ο κινητήρας του VTR-F έχει φτιαχτεί από μια άλλη Honda, είναι τελείως διαφορετικός σε όλα.

Η κατανάλωση του VTR δεν είναι κάτι τραγικό όπως υποννοεί ο σχετικός μύθος. Καίει όταν το πας και καίει όταν έχει να γίνει ρύθμιση από τότε που είχαμε Σημίτη πρωθυπουργό. Σάμπως ποιό 1000ρι V2 με 100 άλογα τροχό δεν καίει λιγάκι;

Από όλα αυτά εγώ θα έψαχνα για ... VFR800Fi :D

DrBig
18/08/2012, 10:23
Από όλα αυτά εγώ θα έψαχνα για ... VFR800Fi :D

Και δεν χρειαζεσαι και πυροσβεστηρα για να του βαλεις φωτια.

Πολυμήχανος
18/08/2012, 10:29
Και δεν χρειαζεσαι και πυροσβεστηρα για να του βαλεις φωτια.

Ντάξει περίεργο πράγμα η αντίληψη της πραγματικότητας για τον κάθε ένα, αλλά ενημερωτικά μια και βλέπω ότι η απόκλιση από την πραγματικότητα στην περίπτωσή σου έχει πάρει μέγεθος, οι πυροσβεστήρες χρειάζονται για να σβήνουν φωτιές, για να ανάψεις θέλεις π.χ. σπίρτα, αναπτήρα, στουπί, βενζίνη, τέτοια!

DrBig
18/08/2012, 10:40
Ντάξει περίεργο πράγμα η αντίληψη της πραγματικότητας για τον κάθε ένα, αλλά ενημερωτικά μια και βλέπω ότι η απόκλιση από την πραγματικότητα στην περίπτωσή σου έχει πάρει μέγεθος, οι πυροσβεστήρες χρειάζονται για να σβήνουν φωτιές, για να ανάψεις θέλεις π.χ. σπίρτα, αναπτήρα, στουπί, βενζίνη, τέτοια!

Ευχαριστω που με επαναφερεις στην πραγματικη πραγματικοτητα :lol:

episode
18/08/2012, 10:40
Αγαπημένο και το vfr αλλά νομίζω ότι δεν θα με καλύψει στο κλειστό στροφιλικι που θέλω,όχι ότι δεν το κάνει αλλά είναι για πιο ανοιχτούς δρόμους και γραμμές!
Βασικά ίσως η πιο σωστή επιλογή θα ήταν το tuono αλλά θέλω Japan,για διάφορουν λόγους

Επίσης γνωρίζω πως οποίο και να πάρω από αυτά θα το παντρευτώ και εις τους αιώνας των αιώνων αμήν,οπότε θα πρέπει να επιλέξω καθαρά με συναισθηματικούς λόγους
Εδώ παραλίγο να παντρευτώ Ζ1000 του 07,γενικά σήμερα τα 1000 δεν φεύγουν με τίποτα,εκτός και αν κολλήσεις ένα αυτοκόλλητο gsxr επάνω

astroman76
18/08/2012, 14:33
Αγαπημένο και το vfr αλλά νομίζω ότι δεν θα με καλύψει στο κλειστό στροφιλικι που θέλω,όχι ότι δεν το κάνει αλλά είναι για πιο ανοιχτούς δρόμους και γραμμές!
Βασικά ίσως η πιο σωστή επιλογή θα ήταν το tuono αλλά θέλω Japan,για διάφορουν λόγους

Επίσης γνωρίζω πως οποίο και να πάρω από αυτά θα το παντρευτώ και εις τους αιώνας των αιώνων αμήν,οπότε θα πρέπει να επιλέξω καθαρά με συναισθηματικούς λόγους
Εδώ παραλίγο να παντρευτώ Ζ1000 του 07,γενικά σήμερα τα 1000 δεν φεύγουν με τίποτα,εκτός και αν κολλήσεις ένα αυτοκόλλητο gsxr επάνω


ετσι οπως φτασαμε μονο αν κολησεις κανα αυτοκολητο Liberty/sH/Xmax και το δωσεις και στην αναλογη τιμη φισικα...

ξερω πολλα ατομα που δεν μπορουν ουτε 600ρια GSXR να διωξουν πλεον! Αυτα ειναι βολτα και ταληρακι!

Marinos-GSXR
18/08/2012, 16:12
VTR1000F vs SV1000S___Σαν τεως(πριν8χρονια) κατοχος VTR1000Firestorm πιστευω οτι ηταν μεγαλη αποτυχια της honda να το βγαλει σαν Firestorm (το απλο δλδ ας εβγαζε μονο το SP αφου ηταν ρεπλικα ετσι κι αλλιως).γιατι--ΕΚΑΙΓΕ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ(AYTONOMIA ME λιγο γρηγορο ρυθμο130-150km!!!!( 4-5 φορες με ειχε αφησει απο βενζινη ετσι απλα με το κωλολαμπακι που ειχε μια αναβε μια οχι),KAI τα ανταλακτηκα του αστα να πανε(μαμα honda)εχει δυο πλαινα ψυγεια (αλα NR)το καθενα εχει 550ευρω μου ειχανε πει στην honda και κανα 1000κο το ΜΙΣΟ φαιρινγκ που εχει,και συνεχιζουμε, δυσκολοδηγητο πολυ μπροστοβαρο και αργο, η πισω(μαμα) αναρτησει θελει κατευθειαν πεταμα και αλλαγη,και αν το οδηγεις πολυ μεσα στην πολη θελει γραναζι κοντεμα(πολυ σκορτσαρισμα)ΟΧΙ δεν το ευχαρηστηθηκα ποτε το VTR-1000f!! καλυτερα να βρεις κανενα SP1-SP2 η αλλιως SV1000S!:wave2:

astroman76
18/08/2012, 16:27
μην χτηπατε.... TL1000S για να βγαλεις τριχες αν δεν εχεις....

Marinos-GSXR
18/08/2012, 16:35
μην χτηπατε.... TL1000S για να βγαλεις τριχες αν δεν εχεις....

:lol:ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ...ΝΑ ΤΗΣ ΧΑΣΕΙΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!TL1000S:evil:

astroman76
18/08/2012, 18:24
:lol:ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ...ΝΑ ΤΗΣ ΧΑΣΕΙΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!TL1000S:evil:

και αν εχεις να βγαλεις και στην πλατη! Απο τα πιο χουλιγκαν μηχανακια που εχω οδηγησει...

argiris34
18/08/2012, 19:28
και αν εχεις να βγαλεις και στην πλατη! Απο τα πιο χουλιγκαν μηχανακια που εχω οδηγησει...
Αν όμως του βαλεις ένα οποιοδήποτε μπροστινο απο αλλο μηχανακι εισαι κατα το ημιση κομπλε (100μμ διαδρομη το μαμα μπροστινο σε σχεση με τα 120 όλων των άλλων) κινητηρας που οργωνει απο 0σαλ, μέχρι τις 8κ έχει αν θυμαμαι καλα 10+ άλογα απο tlr, και φυσικα να πεταξεις το πισω αμορτισερ αλλά δυσκολα βρισκεις κάποιο πια με αυτο και εχεις ένα σπανιο ασπαστο μηχανακι που κανει κηδειες σε πολλά άλλα πιο συγχρονα

πολυ καλή επιλογη

astroman76
18/08/2012, 19:32
μπορεις να βρεις κανα μτχ βιτυβο η αν εισαι τυχερος κανα ολινς!

bros_pgm
18/08/2012, 19:32
VTR1000F vs SV1000S___Σαν τεως(πριν8χρονια) κατοχος VTR1000Firestorm πιστευω οτι ηταν μεγαλη αποτυχια της honda να το βγαλει σαν Firestorm (το απλο δλδ ας εβγαζε μονο το SP αφου ηταν ρεπλικα ετσι κι αλλιως).γιατι--ΕΚΑΙΓΕ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ(AYTONOMIA ME λιγο γρηγορο ρυθμο130-150km!!!!( 4-5 φορες με ειχε αφησει απο βενζινη ετσι απλα με το κωλολαμπακι που ειχε μια αναβε μια οχι),KAI τα ανταλακτηκα του αστα να πανε(μαμα honda)εχει δυο πλαινα ψυγεια (αλα NR)το καθενα εχει 550ευρω μου ειχανε πει στην honda και κανα 1000κο το ΜΙΣΟ φαιρινγκ που εχει,και συνεχιζουμε, δυσκολοδηγητο πολυ μπροστοβαρο και αργο, η πισω(μαμα) αναρτησει θελει κατευθειαν πεταμα και αλλαγη,και αν το οδηγεις πολυ μεσα στην πολη θελει γραναζι κοντεμα(πολυ σκορτσαρισμα)ΟΧΙ δεν το ευχαρηστηθηκα ποτε το VTR-1000f!! καλυτερα να βρεις κανενα SP1-SP2 η αλλιως SV1000S!:wave2:

Κάτοχος VTR FIRESTORM τα τελευταία 9 χρόνια να πω κ'εγώ τη γνώμη μου γι'αυτό (δεν ξέρω από SV).
Άλλο πράγμα η αυτονομία και άλλο η κατανάλωση. Τα μοντέλα προ 2002 είχαν 16άρι ρεζερβουάρ οπότε και μικρή αυτονομία. Από το 2002 & μετά απέκτησαν 19άρι ρεζερβουάρ βελτιώνοντας την κατάσταση. Κατανάλωση : η μόνη περίπτωση να κάψει πάνω από 8lt/χλμ είναι να του βάλεις ΠΟΛΥ μεγάλα ζιγκλέρ. Ταξίδι Ναύπλιο - Θεσσαλονίκη με την ταχύτητα να μην πέφτει κάτω από 200 & δεν ξεπέρασε τα 8lt/χλμ.
Δυσκολοοδήγητο ναι είναι υπό την έννοια ότι "ζητάει" πράγματα από εσένα. Όποτε παίρνω για βόλτα το Hornet του αδερφού μου νομίζω ότι καβαλάω ποδήλατο! Από την άλλη όμως σε αποζημιώνει με το ιδιαίτερα απολαυστικό δικύλινδρο τράβηγμά του (πιστεύω το ίδιο και το SV). Για κλειστό στροφιλίκι είναι κάπως κουραστικό (θέλει αποφασιστικότητα και δεν "πέφτει" τόσο εύκολα καθώς δεν είναι SS) αλλά δεν πάυει να είναι ευχάριστο.
Οι μαμά αναρτήσεις αν έχεις απαιτήσεις θέλουν αλλαγή. Με aftermarket μεταμορφώνεται (έχω βάλει WP και είναι "τρένο").
Σκορτσάρισμα : αν ανοίξεις το γκάζι με 6η ταχύτητα & 50χλμ στην ανηφόρα μάλλον θα σκορτσάρει διαφορετικά πολύ δύσκολα .
Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω καθώς 9 χρόνια δεν χρειάστηκε ούτε λαμπάκι και δεν του έχω κάνει και λίγα (δυναμομετρήσεις trackdays ταξίδια δοκιμές με ζιγκλέρ κ.α.)
Αυτά από εμένα για το VTR ελπίζω να πει και κάποιος για το SV και να βοηθήσει το φίλο να διαλλέξει.

Viking
18/08/2012, 19:41
Αν όμως του βαλεις ένα οποιοδήποτε μπροστινο απο αλλο μηχανακι εισαι κατα το ημιση κομπλε (100μμ διαδρομη το μαμα μπροστινο σε σχεση με τα 120 όλων των άλλων) κινητηρας που οργωνει απο 0σαλ, μέχρι τις 8κ έχει αν θυμαμαι καλα 10+ άλογα απο tlr, και φυσικα να πεταξεις το πισω αμορτισερ αλλά δυσκολα βρισκεις κάποιο πια με αυτο και εχεις ένα σπανιο ασπαστο μηχανακι που κανει κηδειες σε πολλά άλλα πιο συγχρονα

πολυ καλή επιλογη
Έχει ένα με 400 ευρώ (!!!)

http://www.kawasaki-bikers.gr/core/forum/viewtopic.php?f=28&t=20740

αλλά θέλει σοβαρά μαζέματα λογικά...

episode
18/08/2012, 21:12
Το tls μεγαλος ερωτας και αυτο αλλα πολυ σκυφτο και γενικα γνωριζω για το θεμα με το πισω αμορτισερ
Καποτε εδινε ενα τετοιο ο kostom αλλα που ειναι? :wave2:

Απο οτι ξερω το vtr με ριξιμο στις πλακες γινεται πολυ ανταγωνιστικο, τωρα μακαρι να μην ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα οσο λετε γιατι με ενδιαφερει το κλειστο στροφιλικι πολυ
Αυτο για την καταναλωση το γνωριζω, για αυτο αν επιλεγει αυτο το ζιγκλερωμα θα μεινει μαμα ακομα και αν εχει αλλες εξατμισεις(θα μπουν κλειστες ταπες να μην φτωχινει το μιγμα πολυ)
Μακαρι ναεχω οντως διλημα και οταν ερθει η ωρα γιατι αν δεν μαζεψω τα χρηματα το vtr θα ειναι μονοδρομος, που δεν με χαλαει καθολου βεβαια

orcinious
18/08/2012, 22:11
για δες εδω http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2738601/

episode
18/08/2012, 22:54
για δες εδω http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2738601/

Eισαι ωραιος!!!

orcinious
18/08/2012, 23:02
ειναι δικο μου :D

episode
19/08/2012, 10:03
ειναι δικο μου :D

Εννοεις δικια σου ειναι η αγγελια?

orcinious
19/08/2012, 11:26
ε ναι
θα μου το ξανααγοραζα αλλα δεν χρειαζεται :smokin:

episode
19/08/2012, 18:53
Ερωτηση
Ολα τα sv1000 εχουν περιοριστη ισχυος στις 4 πρωτες σχεσεις του κιβωτιου?
Σε Αμερικανικο φορουμ διαβασα οτι με μια αντισταση 6.8kohm στο ροζ καλωδιο που φευγει απο την ecu, λυνει το προβλημα
Ισχυει?

argiris34
21/08/2012, 09:24
Ερωτηση
Ολα τα sv1000 εχουν περιοριστη ισχυος στις 4 πρωτες σχεσεις του κιβωτιου?
Σε Αμερικανικο φορουμ διαβασα οτι με μια αντισταση 6.8kohm στο ροζ καλωδιο που φευγει απο την ecu, λυνει το προβλημα
Ισχυει?

Ολα τα suzuki εχουν περιοριστη αβανς στις 2-3 πρωτες σχεσεις γιαυτο πουλιόνται και τα διαφορα TRE,
τα SV και μονο τα ευρωπαικα μοντελα αν δεν κανω λάθος, έχουν απο ηλεκτρονικη ενα φιμωμα ωστε να διατηρουν σταθερη ιπποδυναμη ~ 95hp αν κοψεις ένα καλωδιο απο ηλεκτρονικη συνεχιζουν να ανεβαζουν μέχρι 105-110HP το καταλαβαινεις αν ανοιξεις μετα τις 7-7,5κ στροφες και μοιαζει λιγο βαρετο λιγο φιμωμενο,
τωρα πιο καλωδιο ειναι δεν θυμαμαι το ειχαμε κανει σε ενος φιλου και ηταν η νυχτα με την μερα μετα

ελπιζω να βοηθησα

DrBig
21/08/2012, 09:26
Αν ειναι οπως στα μπουσα ο περιορισμος στις πρωτες σχεσεις αφορα μονο μεχρι 50% ανοιγματος γκαζιου.

Odin#9681
01/09/2012, 16:33
Ως κάτοχος ενός από τα 2 svn που ειδες εδω να πω δυο πράγματα

-Όσον αφορά το τρε κτλ, απλά στα σπορ σουζουκι για τις πρωτες 3-4 σχέσεις υπάρχει διαφορετικός χάρτης με ελαφρώς κομμένη απόδοση για βελτιωμένο tractability. με το τρε απλά κοροΪδεύεις την ECU και διαβάζει συνεχώς ότι έχει 6η σχέση[τον full power χάρτη]. Άλλος περιορισμός δεν υπάρχει.

-Αυτό που θέλει ενασχόληση στο sv είναι οι αναρτήσεις[αν θες να εξερευνήσεις τα σχετικά όριά του], ειδικά το αμορτισέρ.Με ανταλλακτικά από τη σειρά gsxr[και απ το περίπτερο που λέει ο λόγος]το μηχανάκι μεταμορφώνεται. Το πλαίσιό του είναι πολύ καλό και το μοτέρ του διασκεδαστικότατο. Το εμπρός φρένο επίσης μ' αρέσει πολύ, είναι παααρα πολύ γραμμικό και δυνατό εκεί που θα χρειαστεί, δε θα σε τρομάξει ποτέ.

-Το θέμα της καμπάνας[chuddering] δεν είναι κάτι λειτουργικό αλλά καθαρά ακουστικό. Διορθώνεται, φτιάχνει ένας τύπος στην Αγγλία βελτιωμένες. Στο δικό μου μηχανάκι δεν ακούγεται, αλλά το έχω ακούσει σε μηχανάκι φίλου, τον οποίο δεν είχε ενοχλήσει ποτέ.

-Για να βοηθήσω, όταν το αγόρασα ήθελα ένα μηχανάκι σύγχρονο[ψεκαστό, ψηφιακά όργανα, led φωτα]με μέγιστη αξιοπιστία, εύκολα ανταλλακτικά, ελαστικότητα και ροπή V και να μπορώ να πάω και στη δουλειά αν χρειαστεί και βόλτα με τη σύντροφο και να μπορέσω να το στρίψω και λίγο παραπάνω αμα λάχει. Α ναι, και να έχει κ αυτόν τον κώλο.... Θυσίασα την προστασία απ τον αέρα του S για την καρατιμόνα αλλά δεν το έχω μετανιώσει.

episode
01/09/2012, 21:56
Eυχαριστω παιδια για τις απαντησεις αποφασιστηκε ομως να αγοραστει vtr για λογους κυριως οικονομικους
Αν επελεγα sv θα ηταν το s παντως, και δυστυχως δεν βρισκω κατω απο 3-3500
vtr καλα βρισκω και ειδα ηδη κανα 2, με 2000€
Ετσι κι αλλιως θα πεσει παντρεια οποτε ας εχω ξοδεψει τουλαχιστον λιγα

jorgevaldano
01/09/2012, 22:11
Είμαι βέβαιος πως δεν θα μετανιώσεις που πήρες μηχανάκι με mini fairing

Καλοτάξιδο! Βίον ανθρόσπαρτον!!