PDA

View Full Version : Σκέψεις σε ένα παράλληλο σύμπαν



skolix
20/08/2012, 02:49
...Μήνας Ιούλιος... Προορισμός Θεσσαλονίκη (ίσως).

46 βαθμοί υπο σκια... Ο ήλιος έιναι στο απόγειο...Ζελατίνα κλειστή. Σταγώνες ιδρώτα κυλάνε αργά στο πρόσωπο. Θολές εικόνες γυρωφέρνουν το μυαλό μου. Προφητίες για το μέλλον... Ήχος απο παγάκια που γυρνάνε σε ένα ποτήρι, αφρός από καλοχτυπημένο καφέ, μπορντώ σπαστό καλαμάκι και στο βάθος καραβάκια, θάλασσα, κυματοθραύστες. Το όραμα δυαλύεται σιγά σιγά από τους κραδασμούς του τιμονιού και τους βρυχυθμούς του μοτέρ. Η γραμμή του ορίζοντα πάνω στον Ε75 τρεμοπαίζει συνεχώς σαν κακοσυμπιεσμένη ταινια divX. Συμπλέκτης ... Ανέβασμα... 5η ... Κάπου στο βάθος σιγοπαίζει το Highway Star των Deep Purple ...

"...Nobody gonna take my girl
Im gonna keep her to the end
Nobody gonna have my girl
She stays close on every bend
Oooh shes a killing machine
Shes got everything
Like a moving mouth body control
And everything..."

Στο μυαλό μου στριφογυρίζει η ιδέα του Εinstein για την σχετικότητα του χρόνου."...Για τα σωματα που κινούνται πιο κοντά στην ταχύτητα του φωτός, ο χρόνος κυλάει ποιο αργά σε σχέση με τα σώματα που κινούνται με μικρές ταχύτητες...".Αρα το να καβαλάς την μηχανή σου γρήγορα, δίνει μακροζωία...

"...Nobody gonna take my bike
Im gonna race it to the ground
Nobody gonna beat my bike
Its gonna break the speed of sound
Oooh its a killing machine
Its got everything
Like a driving power big
Fat tyres and everything..."

...Και η αλήθεια έιναι ότι ο χρόνος κυλάει πολύ αργα...Τόσες ώρες έπρεπε να έχω φτάσει έστω μέχρι την Λαμία...Τι διάολο...Και αυτή η ζέστη...Το χέρι μου με δειλές κινήσεις ανοίγει την ζελατίνα του κράνους...Ο Θεός Αίολος, που επέμενε να έρθει δικάβαλο ,είχε στρογγιλοκάτσει εδώ και ώρες στην μάσκα, και αρχίζει να με πλακώνει στα χαστούκια...Σκύβω προσπαθώντας να τον αποφύγω , ενώ ταυτόχρονα ανοίγω το γκάζι...

"..Nobody gonna take my head
I got speed inside my brain
Nobody gonna steal my head
Now that Im on the road again
Oooh Im in heaven again Ive got everything
Like a moving ground an open road
And everything..."

Η ματιά μου πέφτει πάνω στο κοντέρ...95 χαω...

"...I love it and I need it
I bleed it
Yeah its a wild hurricane
Alright hOld on tight
Im a highway star
Im a highway star
Im a highway star..."

Lioulios
20/08/2012, 03:31
Oh yea !!!

:wave2:

ziggΥ
20/08/2012, 05:35
:beer::beer::wave2: