PDA

View Full Version : Βελτίωση Βurgman 650



suzuki_k5
21/09/2005, 21:13
Καλησπέρα σε όλους.Είμαι κάτοχος ενός Suzuki Burgman 650 k5.Έχω ήδη τοποθετήσει Trioval Yoshimura εξάτμιση απο τιτάνιο και φίλτρο αέρος της BMC.Κάνοντας και νέες ρυθμίσεις στον ψεκασμό μπορώ να πω ότι φυσάει.Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι άλλο για περαιτέρω βελτίωση.Γνωρίζω για ένα παράλληλο εγκέφαλο Rapid Bike αλλά δεν ξέρω κάποιον που να τον έχει τοποθετήσει για να δω αν αξίζει.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

n1k3man
21/09/2005, 22:15
καλα μιλαμε το scooteraki παει αερα! το εχω παρει απο ιερα οδο μεχρι γαλατσι και μ'αφησε μλκ :eek:

ειδικα τα σκασιματα της yoshimura ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

σε κατι φαναρια σταματαει ενα motard διπλα μου με μια "ταπεινη" crd και μου κανει ρε φιλε τα σκασιματα σου ξυπνανε και νεκρους! ασε που πανω στο οχημα αισθανεσαι αρχοντας!

φιλε μου sorry αλλα δεν εχω να σου προτεινω κατι γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε με scooterakia! να χαιρεσαι τα σκασιματα του παντως! :beer:

suzuki_k5
22/09/2005, 17:07
Σ'άρεσε!!!!!!Κανένας άλλος με Burgman?

suzuki_k5
22/09/2005, 17:26
Είναι δυνατόν να αλλάξω την εξάτμιση απο τιτάνιο σε ανθρακόνημα?Δηλαδή να γίνει αντικατάσταση υλικού.

gcrook
22/09/2005, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από suzuki_k5
Είναι δυνατόν να αλλάξω την εξάτμιση απο τιτάνιο σε ανθρακόνημα?Δηλαδή να γίνει αντικατάσταση υλικού.
Απ'οτι ξερω δεν γινεται κατι τετοιο, εκτος και αν αλλαξεις ολη την εξατμιση.
Τωρα για περαιτερω βελτιωσεις, δες αν βγαζει τιποτε αλλο η Yoshimura για το δικο σου,(πχ ολοσωμη,αλλα δυσκολο το κοβω), αλλιως βαλε ενα Power Commander, για να ψαχτεις λιγο με διαφορους χαρτες (αν υπαρχουν),αλλα σε γενικες γραμμες μην περιμενεις και θαυματα.:wave2:

suzuki_k5
22/09/2005, 18:07
Ολόσωμη τιτανίου είναι αυτή που φοράω τώρα.Άσε φίλε μου 1450 eyrakia έδωσα.Απλά έλεγα ν'αλλάξω το τελικό από τιτάνιο σε ανθρακόνημα.Βγάζει EMS η Yoshimura για το Burgman αλλά ψάχνω κάποιον μήπως έχει κάνει την μετατροπή για να δω εάν αξίζει.

n1k3man
22/09/2005, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από suzuki_k5
Σ'άρεσε!!!!!!Κανένας άλλος με Burgman?

ναι καλο ηταν αλλα μη το κανουμε και θεμα!

δες εδω τις βελτιωσεις σε ενα 400αρι
http://website.lineone.net/~awright_eastbrent/frameset.htm

suzuki_k5
22/09/2005, 18:25
Ευχαριστώ φίλε μου αλλά 400αρι με 650 έχει διαφορετική φιλοσοφία.Δεν βγάζει κάτι η malossi για το 650.Το έχω ψάξει.Απλά ψάχνω κάποιον που να έχει επέμβει και στην χαρτογράφηση αλλά και στα ενδώτερα του κινητήρα.

suzuki_k5
17/11/2005, 00:47
Θέλω τα φώτα σας παιδιά.όπως σας έχω πει πάνω έχω βάλει ολόσωμη εξάτμιση τιτανίου της Υoshimura και φίλτρο αέρος της Bmc.Σκέφτομαι να βάλω πάνω αρχικά 1.μπουζάκια ιριδίου της denso και 2.Power commander.Με τα μπουζί θα υπάρξει διαφορά κι αν ναι σε ποιον τομέα?Με το Power commander θα πετύχω ανβάθμιση?Έχω να κερδίσω κάτι η τζάμπα τα 500ευρά?Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά όπως κι ένας φίλος μου μ'ένα Gilera Nexus.