PDA

View Full Version : Επιδρομή αλκοτέστ



panagath
26/08/2012, 17:59
Παιδιά, έχω παρατηρήσει ότι αυτές τις μέρες στην Αθήνα οι τροχονόμοι κάνουν επιδρομή για αλκοτέστ. Μέσα σε μια εβδομάδα με σταμάτησαν στη Θησέως (Καλιθέα, στο ύψος της πλατείας κύπρου) και χθες βράδυ στην Ιερά οδό πριν μπω Πειραιώς (με το που βγαίνεις από Γκάζι). Ευτυχώς δεν πίνω (πολύ) όταν είμαι με το μηχανάκι. Και τις 2 φορές με μια μπύρα ήμουν και έχοντας φάει καλά, οπότε έγραψε 0. Αλλά προσέχετε, μην πίνετε (όχι μόνο για το αλκοτέστ) ...

McGyver
26/08/2012, 18:04
Καλά κάνουν...

panagath
26/08/2012, 18:06
Καλά κάνουν...απλά η διαφορά φαίνεται στο ότι 2 χρόνια με είχαν σταματήσει μια φορά ... και μέσα σε μια εβδομάδα 2 φορές! Απλά το θέμα είναι ότι δεν τους έπιασε ξαφνικά η όρεξη να σώσουν τους Ελληνικούς δρόμους, αλλά είναι επιδρομή για να μαζέψουν χρήμα...

KostasV2
26/08/2012, 18:37
Καλά κάνουν...

Καλά κάνουν, αλλά λογικά θα είναι για καμιά βδομάδα πάλι, και μετά πίσω πάλι στο τμήμα να μη ζεσταθεί ο φραπές...

blackbusa
26/08/2012, 18:43
Καλά κάνουν...

+1299

jorgevaldano
26/08/2012, 18:48
Ίσως κάποια στιγμή τους κατέβει και η παλαβή ιδέα να ασχοληθούν με τις μυριάδες που παραβιάζουν (ή μάλλον ξεσκίζουν) το κόκκινο φανάρι.

BLiTzER
26/08/2012, 18:51
Ίσως κάποια στιγμή τους κατέβει και η παλαβή ιδέα να ασχοληθούν με τις μυριάδες που παραβιάζουν (ή μάλλον ξεσκίζουν) το κόκκινο φανάρι.

Δεν έχει γρήγορα λεφτά αυτό. Φέτος έχουν πολύ καλή απόδοση τα αλκοτέστ και η παραβίαση λεωφορειολωρίδων.

jorgevaldano
26/08/2012, 18:58
Καλύτερα λεφτά έχει γιατί η κλήση κόβεται σε ΟΛΟΥΣ όσους θα σταματήσουν και μάλιστα άμεσα χωρίς τεστάκια και ακροβατικά

Στήνεται ένας στο φανάρι και δύο 20 μέτρα μετά τη διασταύρωση, ο πρώτος με ασύρματο "δίνει" στους παρακάτω τους παραβάτες και τσάαααακ...

Απλα αδιαφορούν.

mats8282
27/08/2012, 00:42
Παιδιά, έχω παρατηρήσει ότι αυτές τις μέρες στην Αθήνα οι τροχονόμοι κάνουν επιδρομή για αλκοτέστ. Μέσα σε μια εβδομάδα με σταμάτησαν στη Θησέως (Καλιθέα, στο ύψος της πλατείας κύπρου) και χθες βράδυ στην Ιερά οδό πριν μπω Πειραιώς (με το που βγαίνεις από Γκάζι). Ευτυχώς δεν πίνω (πολύ) όταν είμαι με το μηχανάκι. Και τις 2 φορές με μια μπύρα ήμουν και έχοντας φάει καλά, οπότε έγραψε 0. Αλλά προσέχετε, μην πίνετε (όχι μόνο για το αλκοτέστ) ...

Εμένα πάντως 14 χρόνια που κυκλοφορώ στους ελληνικούς δρόμους δεν με έχουν σταματήσει ποτέ για αλκοτέστ..


Το χω παράπονο :sad:

panagath
27/08/2012, 00:53
Εμένα πάντως 14 χρόνια που κυκλοφορώ στους ελληνικούς δρόμους δεν με έχουν σταματήσει ποτέ για αλκοτέστ..


Το χω παράπονο :sad:

Εγώ αντιθέτως έχω σπάσει όλα τα ρεκόρ... παλιότερα που κυκλοφορούσα με το αμάξι, αύγουστο έχω το 3 αλκοτέστ σε μια βραδιά!! και το 8 αλκοτέστ σε μια εβδομάδα :P

teogtp
27/08/2012, 08:32
Δεν εισαι μονος.....στο Βολο μενω και με εμαθε η μιση αστυνομικη δυναμη.
Ατακα αστυνομικου.Ρε σεις!!! παλι αυτον σταματησαμε?......
:lol:

nikos_abel
27/08/2012, 10:52
Δεν εισαι μονος.....στο Βολο μενω και με εμαθε η μιση αστυνομικη δυναμη.
Ατακα αστυνομικου.Ρε σεις!!! παλι αυτον σταματησαμε?......
:lol:

Ε πιες και συ ένα καραφάκι να το φέρεις στα ίσια :lol: