PDA

View Full Version : Αδιαβροχο



fazerelec
30/08/2012, 08:51
Καλημερα σε ολους.Ψαχνω για αδιαβροχο και θα θελα τις προτασεις σας.Να παω σε dainese η δεν αξιζει τον κοπο;

Ευχαριστω

spyrakos35
30/08/2012, 09:07
Καλημερα σε ολους.Ψαχνω για αδιαβροχο και θα θελα τις προτασεις σας.Να παω σε dainese η δεν αξιζει τον κοπο;

Ευχαριστω


όχι να μην πας....

θα το πληρώσεις πανάκριβα και θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα με άλλο πιο φτηνό (επώνυμο) προιόν

εγώ εχω της motocubo και είναι μία χαρά....

EL GATO NEGRO
30/08/2012, 10:16
Καλημερα σε ολους.Ψαχνω για αδιαβροχο και θα θελα τις προτασεις σας.Να παω σε dainese η δεν αξιζει τον κοπο;

Ευχαριστω

ενα απλο αλλα καλο παρε να κανεις την δουλεια σου...δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για dainese....

GIXXERAKIAS
30/08/2012, 12:41
Κοιτα τα colori και θα μας θυμηθείς!;)

fazerelec
01/09/2012, 06:50
Σκεφτομουν εναλλακτικα της Dainese για Acerbis ή Spyke απο fc-moto.


Έχετε κάποιο link για κάτι που αξίζει?

Ευχαριστώ

akis_trevor
01/09/2012, 14:03
για παντελονι,ειμαι πολυ ευχαριστημενος με ενα της held.aqua νομιζω το λενε.δουλευω διανομη οποτε εχει φαει μπολικες βροχες..δεν εχει μπασει τιποτα.και σε αντιθεση με ενα αλλο που ειχα παλιοτερα,δεν ειναι απλα ενα λεπτο ναϋλον.τσεκαρε το αν θες..

McTalas
01/09/2012, 19:14
εγω ρε παιδια και με ενα της held και με ενα ixon παντα μπαζει στο καβαλο, μπορει να ειμαι και γκαντεμης...

MG-KTiNoS
01/09/2012, 19:26
Δεν φταίει το αδιάβροχο φταίει το μηχανάκι….

Τέσπα τα νερά λιμνάζουν στον καβάλο σου για αυτό το παθαίνεις.
Λύσεις 2

Α παίρνεις μια σακούλα σουπερ μάρκερ και φτιάχνεις βρακί
β πλακώνεις το σπρέι αδιαβροχοποίησης τον καβάλο

:D

McTalas
01/09/2012, 21:51
Δεν φταίει το αδιάβροχο φταίει το μηχανάκι….

Τέσπα τα νερά λιμνάζουν στον καβάλο σου για αυτό το παθαίνεις.
Λύσεις 2

Α παίρνεις μια σακούλα σουπερ μάρκερ και φτιάχνεις βρακί
β πλακώνεις το σπρέι αδιαβροχοποίησης τον καβάλο

:D
τωρα που το λες μονο με το cbr το παθαινω, με σκουτερ ή με το στρωμα δεν θυμαμαι να ειχα ιδιαιτερο προβλημα...

kostas777
05/09/2012, 15:07
εγω ρε παιδια και με ενα της held και με ενα ixon παντα μπαζει στο καβαλο, μπορει να ειμαι και γκαντεμης...

εγώ είχα πάντα αυτό το πρόβλημα με το καβάλο. μέχρι που πέρισυ μου έδωσε ένας φίλος μου ένα από αυτά τα κίτρινα που παίρνουν οι κούριερ και δεν ξαναβράχηκα ποτέ.

fazerelec
05/09/2012, 16:10
Τελικα Dainese ???????? ;)

kostas777
05/09/2012, 16:41
Τελικα Dainese ???????? ;)

ναι.

και μετά μόλις μουσκέψουν τα @@, πας και παίρνεις το κίτρινο που λέω πιο πάνω με το 1/5 της τιμής. αυτή είναι η σωστή σειρά ενεργειών :D

MikeG
05/09/2012, 16:43
ναι.

και μετά μόλις μουσκέψουν τα @@, πας και παίρνεις το κίτρινο που λέω πιο πάνω με το 1/5 της τιμής. αυτή είναι η σωστή σειρά ενεργειών :D


Το περνάς & με ένα μαύρο spray να μη μοιάζεις με ψαράς & είσαι jet!

kostas777
05/09/2012, 16:45
Το περνάς & με ένα μαύρο spray να μη μοιάζεις με ψαράς & είσαι jet!

κολλάς πάνω και 2 αυτοκόλλητα dainese και είσαι jet & μούρη

DimparMX
05/09/2012, 17:18
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.
Έχοντας αλλάξει πολλά αδιάβροχα λόγω δουλειάς παλαιότερα(courier), σαν το κλασσικό το κίτρινο(απο θέμα τιμης-ποιότητας) δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή.

Motoneos
10/10/2012, 11:42
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.
Έχοντας αλλάξει πολλά αδιάβροχα λόγω δουλειάς παλαιότερα(courier), σαν το κλασσικό το κίτρινο(απο θέμα τιμης-ποιότητας) δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή.

και που τα βρίσκουμε αυτά τα κίτρινα?

alexvan
10/10/2012, 11:57
Σε είδη αλιείας

trelokefaloitis
10/10/2012, 15:08
Απο μενα BΕRING με το διχτακι απο μεσα για να μην γινεις μουσκεμα
απο την υγρασια που δημιουργη η αντιθεση των θερμοκρασιων του σωματος με τη βροχη..
45 ευρω πανω κατω δεν ειναι πολλα νομιζω..
Το εχω 4 χρονια και παει για τον 5...

daz
11/10/2012, 09:01
Απο μενα BΕRING με το διχτακι απο μεσα για να μην γινεις μουσκεμα
απο την υγρασια που δημιουργη η αντιθεση των θερμοκρασιων του σωματος με τη βροχη..
45 ευρω πανω κατω δεν ειναι πολλα νομιζω..
Το εχω 4 χρονια και παει για τον 5...

Και τα colori έχουν αυτό το δίχτάκι.





Αν είναι να δώσεις λεφτά για αδιάβροχο πάρε ένα από gordex αντί να δώσεις λεφτά χωρίς λόγο. Αλλιώς πάρε κάποιο που να έχει τουλάχιστον αυτό το διχτάκι από μέσα.

Motoneos
11/10/2012, 09:22
Εγώ μέχρι στιγμής έχω βρει αυτά τα 2:

http://www.coloriposto.gr/web/?ProductID=99&id=22

http://www.moto-accessories.gr/products/adiavroxa/adiabroco_koustoumi_nordcap_rainsuit

με περίπου 42 ευρώ το σετ μπουφανάκι-παντελόνι. Τώρα αν είναι καλά δεν το ξέρω, ας βοηθήσουν οι πάλιουρες. Άντε γιατί άρχισε να ψιχαλίζει... :)

TROOPER
11/10/2012, 09:28
Εγώ μέχρι στιγμής έχω βρει αυτά τα 2:

http://www.coloriposto.gr/web/?ProductID=99&id=22

http://www.moto-accessories.gr/products/adiavroxa/adiabroco_koustoumi_nordcap_rainsuit

με περίπου 42 ευρώ το σετ μπουφανάκι-παντελόνι. Τώρα αν είναι καλά δεν το ξέρω, ας βοηθήσουν οι πάλιουρες. Άντε γιατί άρχισε να ψιχαλίζει... :)


μια χαρα ειναι.οποιο απο τα 2 και αν διαλεξεις ειναι οκ.

Sapadak
11/10/2012, 09:31
μια χαρα ειναι.οποιο απο τα 2 και αν διαλεξεις ειναι οκ.

^^+49

Επισης να προσεξεις το μεγεθος.
υπολογισε να ειναι αρκετα φαρδυ να χωραει απο μέσα η κορντουρα/δερμα, αλλα οχι τοσο μεγαλο γιατι θα σου ζαλιζει τα @@ απο τη φασαρια οταν το φορας χωρις κορντουρες/δερμα απο μέσα.
Αν βρεις να εχει επιλογη να μικρομεγαλωνει το μέγεθος θα εισαι αρχοντας (εγω με ενα γρηγορο ψαξιμο δεν ειχα βρει οταν εψαχνα)

TROOPER
11/10/2012, 09:34
παρ' ολα αυτα εγω θα προτεινα αυτο: http://www.coloriposto.gr/web/?ProductID=988&id=22 το οποιο δενει στη μεση και δεν μπαλονιαζει.

Motoneos
11/10/2012, 09:47
παρ' ολα αυτα εγω θα προτεινα αυτο: http://www.coloriposto.gr/web/?ProductID=988&id=22 το οποιο δενει στη μεση και δεν μπαλονιαζει.

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Trooper μακάρι να είχε και νούμερα... Με βλέπω για το NORDCAP που σουρώνει στη μέση. Θα τσεκάρω κ το colori μπας κ εχει κ αυτό σούρα.

TROOPER
11/10/2012, 09:50
Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Trooper μακάρι να είχε και νούμερα... Με βλέπω για το NORDCAP που σουρώνει στη μέση. Θα τσεκάρω κ το colori μπας κ εχει κ αυτό σούρα.

δεν εχει νουμερα στο σαιτ.δεν χανεις ομως να πας απο κοντα και να ρωτησεις-δοκιμασεις.καλες αγορες οπως και να χει.