PDA

View Full Version : ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ...>



nimbus
22/09/2005, 10:08
<ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ...>


...ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, ΣΤΟ ΥΠΟΣΕΙΝΗΔΗΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ. ΚΑΛΠΑΖΕΙ ΑΒΕΒΑΙΑ ΣΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΚΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΑΗΣ. ΔΙΧΩΣ ΑΛΛΟ, ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΑΥΤΟΥ, ΤΙΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ, ΚΟΙΝΟΤΥΠΟ. ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ, ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟ, ΠΡΟΠΕΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ...ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΟ. Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ, ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ, Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΕΙ...ΤΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΣ ΛΟΓΙΚΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΕΖΑ ΚΑΙ ΤΕΤΡΙΜΜΕΝΑ, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΘΗ, ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΠΟΙΗΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ! ΠΟΣΟΙ ΕΝΤΕΛΕΙ, ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΟΥΣ? ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ "ΞΕΡΟΛΕΣ" (ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ), ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΟΥΝ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΒΡΑΧΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ. ΤΙ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ "ΜΩΡΟΣΟΦΟΣ" ΠΟΥ ΟΡΜΗΝΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥΣ? ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ ΤΟΥ ΝΟΥ ΤΟΥΣ, ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥΣ. ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΕΙΔΗΜΩΝ. ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΟΛΙΟΣ Ο ΕΙΔΗΜΩΝ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ, ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ, ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙ ΕΞ ΙΔΙΩΝ, ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟΤΡΟΠΗ ΥΠΑΓΟΡΕΥΣΗ. ΚΙ ΟΡΜΗΝΙΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ...ΛΟΙΠΟΝ? ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΕΝ ΠΝΕΥΜΑΤΟΙ, ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΩ, ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ...?

NIMBUS ή ΘΕΟΔΩΡΑ

Υ.Γ. ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ-ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΜΑΣ-ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ. ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ, ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ, ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ.

afrotwin
22/09/2005, 10:09
ase re nimbus diladi esi me tin mpetoniera ti ise ikodomos?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
22/09/2005, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ase re nimbus diladi esi me tin mpetoniera ti ise ikodomos?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol: μάθε να οδηγάς μηχανή Λεωνίδα:lol: :lol:

DUKASII
22/09/2005, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ase re nimbus diladi esi me tin mpetoniera ti ise ikodomos?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΟΥΣΤΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΏΝΟΥΜΕ... ΑΧ ΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:

το στομάχι μου πάλι με το μ@!#α..

afrotwin
22/09/2005, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:lol: :lol: :lol: :lol: μάθε να οδηγάς μηχανή Λεωνίδα:lol: :lol:

na leo tou bibikou na me ma8i ala den 8eli leei giati me ton duka fovate min tou x3s0 to pouli tou.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ama ine kakovouli ke prokatilimeni i an8ropi pedi mou....:confused:

:rotflmao: :rotflmao:

siga re bibiko posi dinami exi pia?
:lol: :lol:

KaTaNaS
22/09/2005, 13:24
giati opote diabazw nimbus noiwthw periergws hlithios!?


metafrash h perilhpsh paizei :confused:



orthioi panta na eimaste kai as eimaste

idi
22/09/2005, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
giati opote diabazw nimbus noiwthw periergws hlithios!?


metafrash h perilhpsh paizei :confused:



orthioi panta na eimaste kai as eimaste


ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ!!! :lol: :lol: :lol:

afrotwin
22/09/2005, 13:33
ka8iste na tis apantiso ego leptomeros gia na katalavete:lol:

nimbus
22/09/2005, 13:43
Φυσικά!:winka: που να καταλάβετε?:D Δεν είναι όλα για όλους!!!:lol: :lol: :lol: :winka: :D

Julius
22/09/2005, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus


Μπουαααα χα αχ αχ χα χα αχ αχ χα χαχα
αχ αχ αχ αχ αχχα χα αχ αχ αχ αχ χααχ χα χα χα αχ




24435

KaTaNaS
22/09/2005, 13:44
aaaa,


katse giati mporei na to brhka,


prepei na einai paixnidi


psaxeis sto lejiko kai briskeis spanies lejeis kai prospatheis na tis syndeseis metajy tous!


Kalo, to paizame sto dhmotiko!





:hypnotize

afrotwin
22/09/2005, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
<ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ...>

giati krifi tin exo?
ke an exo tris mixanes pia 8es na dis gia na krinis antikimenika?


...ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, ΣΤΟ ΥΠΟΣΕΙΝΗΔΗΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.

kita nibusoni tria xapia tin imera ine 8a ta paris ke 8a sinel8is...

ΚΑΛΠΑΖΕΙ ΑΒΕΒΑΙΑ ΣΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΚΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΑΗΣ.

afto mou 8imizi prox8es pou ixame kotopoulo psarosoupa...


ΔΙΧΩΣ ΑΛΛΟ, ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΑΥΤΟΥ, ΤΙΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ,

edo poso ftino ke nousio fantazi to koma....



ΚΟΙΝΟΤΥΠΟ.

den les tipota....

ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ, ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟ,

afte ferni ligo apo tis kolones pou ksefevgoun apo tin poria tous..


ΠΡΟΠΕΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ...

tora pion na rotisoume?


ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΟ.


afto to katalava enois afton pou den empistevete tis klanies tou ke skeftete oti kapia mpori na ton poulisi as poume...


Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ, ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ, Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΕΙ...


poso m'aresi o tropos pou me kitassssssssssssssss
poso m'agapasssssssssssssss

se la diesi minore..


ΤΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ.


kala otan argi to leoforio esena den se pianoun ta nevra sou?


ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΣ ΛΟΓΙΚΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΕΖΑ ΚΑΙ ΤΕΤΡΙΜΜΕΝΑ,

tora na logikeftoume se sxesi me ti?
diladi esena ama se piasi kopsimo to skeftese?


ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.

ne ala ama milas kounas ke tin kato gna8o diladi mono me to fagito 8elis na tin kounas esi?


ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΠΟΙΗΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ.


afto ksanapes to...


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ! ΠΟΣΟΙ ΕΝΤΕΛΕΙ, ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΟΥΣ?

enstikto? nomizo oti den imaste an8ropoi ton spileon pia
i leksi ougka exi afere8i apo to leksilogio mas...

ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.

ke kanenas mporo na sou po

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ "ΞΕΡΟΛΕΣ" (ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ),

diladi pou odigoun ton xrono?


ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΟΥΝ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΒΡΑΧΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.


gia afto sas leo min pernete kinezika ksevafoun amesos...


ΤΙ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ "ΜΩΡΟΣΟΦΟΣ" ΠΟΥ ΟΡΜΗΝΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥΣ?

ti kseri?

ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ ΤΟΥ ΝΟΥ ΤΟΥΣ,

tou pianou?
ego to iksera afto gia to peos...


ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ.

8elo mia vila sti ekali


ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥΣ.

ego den exo diko mou atomo...


ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΕΙΔΗΜΩΝ.

afto sintaktika me kseskise..
emis sto soi mas exoume kalous an8ropoi...

ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΟΛΙΟΣ Ο ΕΙΔΗΜΩΝ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ, ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ,


pou?

ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙ ΕΞ ΙΔΙΩΝ, ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟΤΡΟΠΗ ΥΠΑΓΟΡΕΥΣΗ.

pos leme ipagorevi alotropa?

ΚΙ ΟΡΜΗΝΙΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ...ΛΟΙΠΟΝ?

ti?

ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΕΝ ΠΝΕΥΜΑΤΟΙ, ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΩ, ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ...?

ise i nimbus o ikodomos

NIMBUS ή ΘΕΟΔΩΡΑ

Υ.Γ. ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ-ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΜΑΣ-ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ. ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ, ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ, ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ.


sosta den pidas ton gkremo ke stin poria vlepis ti kanis more...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
22/09/2005, 14:08
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
[B]giati opote diabazw nimbus noiwthw periergws hlithios!?


Όπως θα λέγαμε 'διαβάζω Καζαντζάκη' ένα πράμα δηλαδή ;;;;;;;;

Για να πω την αλήθεια και παρότι fan, εδώ nimbusaki και εμένα με ψηλομπέρδεψες......

Τι θέλει άραγε να πεί η ποιητής ;;;;;;;

:confused: :lol: :confused:

nimbus
22/09/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
sosta den pidas ton gkremo ke stin poria vlepis ti kanis more...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


αφρούλι, αμα πηδήξω από τον γκρεμό,:D θα πέσουν κι άλλοι μαζί μου:winka:


:lol: :lol: :lol: :lol:

KaTaNaS
22/09/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αφρούλι, αμα πηδήξω από τον γκρεμό,:D θα πέσουν κι άλλοι μαζί μου:winka:





orthia menoun ta klaria...orthies menoun kai oi agapes na to jereis... terlegkas - filos


nimbus apo to Souli eisai korh mou?

gcrook
22/09/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αφρούλι, αμα πηδήξω από τον γκρεμό,:D θα πέσουν κι άλλοι μαζί μου:winka:


:lol: :lol: :lol: :lol:
Και αναρωτιομουνα τοσο καιρο τι ειναι αυτη η θηλια που κρεμεται απο το μπατζακι μου:lol: :lol: :lol:

afrotwin
22/09/2005, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αφρούλι, αμα πηδήξω από τον γκρεμό,:D θα πέσουν κι άλλοι μαζί μου:winka:




isaste megali parea?:lol:

KaTaNaS
22/09/2005, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και αναρωτιομουνα τοσο καιρο τι ειναι αυτη η θηλια που κρεμεται απο το μπατζακι μου:lol: :lol: :lol:


esy braxos


(se metafrash : u rock ):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
22/09/2005, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
isaste megali parea?:lol:



εεεε άμα σου λέω:D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
22/09/2005, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
sosta den pidas ton gkremo ke stin poria vlepis ti kanis more...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι πινεις; θελω και γω.Δεν ντρεπεσαι ρε να το πινεις μοναχος σου και να μην δινεις στους συμφορουμιτες σου.αισχος

Και για να μεινω στο θεμα του ποστ:

Να υποθεσω οτι οποιος καβαλαει africa ειναι σαν τον Αfrotwin;;;;;;!!!!!!!!
:eek::eyepop: :eek::eyepop: :eek:

Julius
22/09/2005, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Τι πινεις; θελω και γω.Δεν ντρεπεσαι ρε να το πινεις μοναχος σου και να μην δινεις στους συμφορουμιτες σου.αισχος

Και για να μεινω στο θεμα του ποστ:

Να υποθεσω οτι οποιος καβαλαει africa ειναι σαν τον Αfrotwin;;;;;;!!!!!!!!
:eek::eyepop: :eek::eyepop: :eek:

Nai, alla merikoi dernoume kiolas


:smokin:

afrotwin
22/09/2005, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Nai, alla merikoi dernoume kiolas


:smokin:

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
kalooooooooooooooooooooooooooooooooooo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
22/09/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Nai, alla merikoi dernoume kiolas


:smokin:

ενταξει και καλα κανεται ,το ξυλο ειναι υγεια,αλλα αυτο που κολαει;;;Ειπα κατι κακο;

Julius
22/09/2005, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
ενταξει και καλα κανεται ,το ξυλο ειναι υγεια,αλλα αυτο που κολαει;;;Ειπα κατι κακο;

oxi man mhn pareksigiese, apla dieykrinisa oti se genikes grames eimaste ligo aimodipseis kai eveksaptoi kai strimena antrera

eipame paei me to mixanaki pou leei kai o Nimbas

modeerf
22/09/2005, 15:18
ΟΚ, ουτε και εγώ δεν εβγαλα άκρη απο το κείμενο (μάλλον εγώ φταίω) αλλά το μήνυμα στο ΥΓ σου μου φαίνεται ολίγον τι παράδοξο...


Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Υ.Γ. ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ-ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΜΑΣ-ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ. ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ.

Παράδειγμα:

Εγώ λοιπόν είμαι ασχετος και χρειάζομαι να απευθυνθώ σε έναν ανθρωπο που έχει καλή γνώση των αναρτήσεων...ρωτάω λοιπόν και βγαίνουν ας πουμε 3 άτομα και απαντάνε...

Ορολογίες, επιστημονικές διατυπώσεις και δεν συμμαζευεται...εγώ λοιπόν που είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ πως μπορώ να ΚΡΙΝΩ ποιος απο ολους αυτους τους είναι πραγματικός ΓΝΩΣΤΗΣ και όχι φαμφάρας???

Αν είχα την ΓΝΩΣΗ να ΚΡΙΝΩ ποιος απο ολους αυτούς είναι πραγματικός γνώστης (αρα μπορώ να θέσω κριτήρια και να αξιολογήσω) δεν θα ήμουν και εγώ γνώστης μεχρις ενός σημείου???

Στα 30 μου χρόνια ειλικρινά δεν μπορώ να θυμηθώ πόσοι και καλά "γνώστες" αρχικά με είχαν εντυπωσιάσει με τις "γνώσεις" τους και μετά απο λίγο καιρό κατάλαβα τι πραγματικά ήταν και τί "γνώσεις" είχαν...γιατί είχα αποκτήσει την στοιχειώδη κριτική ικανότητα για να "δω" πλέον τι ήταν...

Τουτέστιν "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα" μου φέρνει κάπως...

Αν έγραφα εγώ ένα τετοιου τύπου "μήνυμα" θα το έθετα ώς εξής:

Οταν ΔΕΝ έχουμε γνώσεις για ένα αντικείμενο, ζητάμε γνώσεις απο οσο περισσότερους μπορουμε...βαζουμε το μυαλό μας να δουλεψει (γιατί πολύ λίγοι, καλοπροαιρετα και ανιδιοτελώς θα σου δώσουν πραγματική καθαρή γνώση), διασταυρώνουμε, φιλτράρουμε, ψάχνουμε, εμβαθύνουμε...ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΥΦΛΑ...



Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ, ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ, ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ.

Τα ενστικτα μας κάποιες φορές είναι επικίνδυνα και αντι να μας βοηθούν μας καταστρέφουν (survival reactions για να μείνουμε και στο topic "μοτοσυκλέτα")...

Το ενστικτο θα το χρησιμοποιήσω εκούσια όταν μου έχει "τελειώσει" ο σκεπτικισμός/λογική και δεν θα μου έχει μείνει κανένα άλλο διαθέσιμο "εργαλείο" για να εκτιμήσω και να ΚΡΙΝΩ μια κατάσταση ουτως ώστε να πάρω μια απόφαση...





Καθαρά υποκειμενικές οι απόψεις μου...

EDIT και προσθέτω...και καλό είναι κατα τακτά χρονικά διαστήματα γνώστες/ή μή γνωστες να κάνουμε την αυτοκριτική μας...προτιμώ να κάνω την αυτοκριτική μου και να ΜΕ θεωρώ ΑΣΧΕΤΟ (αγνοώντας τι γνώμη έχουν οι άλλοι για μένα) ουτως ώστε καθε μέρα να προσπαθώ να γίνω καλύτερος απο οτι ήμουν χθες (και όχι καλύτερος απο κάποιον άλλον) παρά να μείνω στην ασφάλεια οτι είμαι "γνώστης" και να πέσω σε τέλμα...γιατί η γνωση ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ...

stavrogin
22/09/2005, 15:44
E τοτε Julius :beer: παρδον.

Modeerf.O Μπρεχτ προτεινει μια καλη συμβουλη:Να συμβουλευεστε τους επυτηχημενους στο καθε τι που θελετε.
Αν θες πληροφορια για χρηματηστηριο ,μη ρωτησεις ενα κατεστραμενο,Αν θες να μαθεις πληροφορια για οδηγηση ρωτα εναν
αποδεδειγμενα καλο οδηγο,οχι εναν που εχει πεσει πχ 30-40 φορες(δηλαδη εμενα).
αν θες να μαθεις να φτιαχνεις μαματη ομελετα να ρωτησεις εναν που την φτιαχνει(δηλαδη εμενα).:ninja:

afrotwin
22/09/2005, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
ΟΚ, ουτε και εγώ δεν εβγαλα άκρη απο το κείμενο (μάλλον εγώ φταίω) αλλά το μήνυμα στο ΥΓ σου μου φαίνεται ολίγον τι παράδοξο...


ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ...

re nimbus kita ti kalos pou ine sou apantise ke sovara
re nimbus
den ta ftiaxnete re?
.....................................................................

:look: :lol: :look: :lol:

nimbus
22/09/2005, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
ΟΚ, ουτε και εγώ δεν εβγαλα άκρη απο το κείμενο (μάλλον εγώ φταίω) αλλά το μήνυμα στο ΥΓ σου μου φαίνεται ολίγον τι παράδοξο...



Παράδειγμα:

Εγώ λοιπόν είμαι ασχετος και χρειάζομαι να απευθυνθώ σε έναν ανθρωπο που έχει καλή γνώση των αναρτήσεων...ρωτάω λοιπόν και βγαίνουν ας πουμε 3 άτομα και απαντάνε...

Ορολογίες, επιστημονικές διατυπώσεις και δεν συμμαζευεται...εγώ λοιπόν που είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ πως μπορώ να ΚΡΙΝΩ ποιος απο ολους αυτους τους είναι πραγματικός ΓΝΩΣΤΗΣ και όχι φαμφάρας??? ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ, ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ. Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΑΝΤΙΛΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΙΚΟ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Αν είχα την ΓΝΩΣΗ να ΚΡΙΝΩ ποιος απο ολους αυτούς είναι πραγματικός γνώστης (αρα μπορώ να θέσω κριτήρια και να αξιολογήσω) δεν θα ήμουν και εγώ γνώστης μεχρις ενός σημείου??? ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...

Στα 30 μου χρόνια ειλικρινά δεν μπορώ να θυμηθώ πόσοι και καλά "γνώστες" αρχικά με είχαν εντυπωσιάσει με τις "γνώσεις" τους και μετά απο λίγο καιρό κατάλαβα τι πραγματικά ήταν και τί "γνώσεις" είχαν...γιατί είχα αποκτήσει την στοιχειώδη κριτική ικανότητα για να "δω" πλέον τι ήταν...ΕΙΔΕΣ? ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!

Τουτέστιν "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα" μου φέρνει κάπως...ΚΙ ΌΧΙ ΜΟΝΟ!!!

Αν έγραφα εγώ ένα τετοιου τύπου "μήνυμα" θα το έθετα ώς εξής:

Οταν ΔΕΝ έχουμε γνώσεις για ένα αντικείμενο, ζητάμε γνώσεις απο οσο περισσότερους μπορουμε...βαζουμε το μυαλό μας να δουλεψει (γιατί πολύ λίγοι, καλοπροαιρετα και ανιδιοτελώς θα σου δώσουν πραγματική καθαρή γνώση), διασταυρώνουμε, φιλτράρουμε, ψάχνουμε, εμβαθύνουμε...ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΥΦΛΑ...




Τα ενστικτα μας κάποιες φορές είναι επικίνδυνα και αντι να μας βοηθούν μας καταστρέφουν (survival reactions για να μείνουμε και στο topic "μοτοσυκλέτα")...ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ. ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΛΙ ΟΧΙ...

Το ενστικτο θα το χρησιμοποιήσω εκούσια όταν μου έχει "τελειώσει" ο σκεπτικισμός/λογική και δεν θα μου έχει μείνει κανένα άλλο διαθέσιμο "εργαλείο" για να εκτιμήσω και να ΚΡΙΝΩ μια κατάσταση ουτως ώστε να πάρω μια απόφαση...
ΔΙΑΦΩΝΩ.ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΕΣΧΑΤΗ ΛΥΣΗ...





Καθαρά υποκειμενικές οι απόψεις μου...

EDIT και προσθέτω...και καλό είναι κατα τακτά χρονικά διαστήματα γνώστες/ή μή γνωστες να κάνουμε την αυτοκριτική μας...προτιμώ να κάνω την αυτοκριτική μου και να ΜΕ θεωρώ ΑΣΧΕΤΟ (αγνοώντας τι γνώμη έχουν οι άλλοι για μένα) ουτως ώστε καθε μέρα να προσπαθώ να γίνω καλύτερος απο οτι ήμουν χθες (και όχι καλύτερος απο κάποιον άλλον) παρά να μείνω στην ασφάλεια οτι είμαι "γνώστης" και να πέσω σε τέλμα...γιατί η γνωση ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ...

ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΝΙΚΟ. ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΕΙΑ!!! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ. ΚΙ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...


ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΗ:wave2:

modeerf
23/09/2005, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ, ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ. Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΑΝΤΙΛΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΙΚΟ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...


Πάμε πάλι...

Αν εσύ ΔΕΝ ξέρεις ένα αντικείμενο τότε ΠΩΣ ξέρεις ποιος είναι ο γνώστης??? ΠΩΣ θα το διακρίνεις εγκαιρά χωρίς την διαδικασία που περιέγραψα??? Θέλεις να μάθεις κιθάρα...βλέπεις ένα παλικάρι να παίζει "παπάδες"...που ξέρεις οτι αυτός είναι γνωστης??? (απο ενστικτο??? και αν τελικά το ενστικτο δεν είναι ενστικτο αλλά ένα μείγμα απο συναισθήματα από αυτό που απλά βλέπεις/ακούς/μπορείς να καταλάβεις εκείνη την στιγμή με τις συγκεκριμένες γνώσεις σου???) Επειδή ΕΣΕΝΑ σου φαίνεται οτι παίζει "παπάδες"??? Αν με κάποιον τρόπο αρχίζεις ψάχνεις απο δώ, ψάχνεις απο εκεί, παίρνεις bits'n'parts απο τον καθένα (και απο τον ίδιο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΛΛΑΣ), διαβάζεις και κυρίως παίζεις και εξασκείσαι...πιστευεις οτι μετά απο λίγο καιρό είναι απίθανο να απομυθοποιήσεις τον μάγκα που επαιζε "παπάδες" καταλαβαίνοντας οτι τελικά επαιζε μόνο ασκησουλες και τίποτα παραπάνω??? (όχι τυχαίο παράδειγμα). Πρίν λοιπόν που δεν είχες ίδέα και ήθελες να μάθεις κιθάρα θα πήγαινες καρφί σε αυτόν...τώρα που έχεις στοιχειώδη κριτική ικανότητα γιατί πολυ απλά έχεις μέρος της γνώσης δεν θα απευθυνόσουν ποτέ σε αυτόν...το καταλαβαίνεις???

Παροτρύνεις: " ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ-ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΜΑΣ-ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ. ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ. "

Και σου απαντώ οτι αν ΔΕΝ έχεις καμιά γνώση για ενα αντικείμενο πολλες φορές ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις ουτε καν ποιος είναι ο γνώστης και που να απευθυνθείς και ποιον να εμπιστευτείς...

Αρα θεωρώ την άνωθι δήλωση σου λίγο "λούπα"...και φυσικά την κρίση την αποκτάς με την παροδο του χρόνου...και περιέγραψα πιο πάνω και πως κατά την γνώμη μου γίνεται αυτό...σίγουρα όχι μόνο με την πάροδο του χρόνου...



Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ. ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΛΙ ΟΧΙ...


ΔΙΑΦΩΝΩ.ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΕΣΧΑΤΗ ΛΥΣΗ...


Εγώ πάλι το διαχωρίζω ανάλογα τον ανθρωπο αλλά και ανάλογα την κατάσταση...και μένω στο δευτερο...

Είσαι σε έναν δρόμο...εχεις μια αφετηρία Α και έναν προορισμό Β (οπότε δεν μιλάμε για βόλτα του στύλ "πάμε οπου μας βγάλει" που μου αρέσει κιόλας)...ο δρόμος λοιπόν στο τέλος του χωρίζεται σε άλλους 3...ποιον θα ακολουθήσεις και γιατί??? Αρχικά υποθέτω οτι θα το δείς "λογικά" το θέμα...θα σκεφτείς, ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΣ...θα ψάξεις να βρείς στοιχεία που θα σε κάνουν να πάρεις την σωστή απόφαση ωστε να διαλέξεις τον κατάλληλο δρόμο που θα σε οδηγήσει στον προορισμό σου...αν υπάρχουν 3 πινακίδες "Φαρσαλα 50χλμ", "Μονζαβίκη 1100χλμ", "Ταμτούμ 5000χλμ" θα σκεφτείς ποιος δρόμος θα σε κατευθύνει στον προορισμό σου...και θα διαλέξεις τον ανάλογο...ή θα γυρίσεις πίσω αν κρίνεις οτι κανένας δεν σε πάει στον προορισμο σου...

Βγάζουμε τώρα τις πινακίδες απο το σενάριο...τώρα ποιον δρόμο θα ακολουθήσεις??? Πάλι θα προσπαθήσεις να βρείς άλλα στοιχεία...που πάω...απο που έρχομαι??? Νοτο...που πάω...βορειο-ανατολικά...ωραία, ας πάρω τον πιο δεξιό δρόμο και ίσως να ειναι ο σωστός...

Βγάζουμε τώρα και τον προσανατολισμό...ποιον δρόμο θα διαλέξεις τώρα που δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ στοιχείο για να πάρεις μια απόφαση??? Θα διαλέξεις κάποιον στην τύχη, ή κάποιον απο ενστικτο ή θα μείνεις για πάντα εκεί ή θα γυρίσεις πίσω (είτε μετα απο σκέψη οτι αφου δεν έχω στοιχεία μπλα-μπλα-μπλα...είτε απο ενστικτο)...

Για μένα προσωπικά θέλω να αποτελεί την έσχατη λύση (και ειδικά στην οδήγηση μιλώντας καθαρά για τα survival reactions)...θα το χρησιμοποιήσω μόνο οταν δεν έχω αρκετά δεδομένα για να πάρω λογικά μια απόφαση ή αν τα στοιχεία είναι τετοια που πάλι δεν μπορουν να με οδηγήσουν να πάρω μια λογική απόφαση (οπότε τύχη ή ενστικτο) ή αν δεν έχω την γνώση να αξιολογήσω τα οποια στοιχεία και ΠΡΕΠΕΙ να πάρω μια βεβιασμένη απόφαση (αν δεν είναι ανάγκη να πάρω σωνει και καλά μια απόφαση ακολουθώ τον δύσκολο δρόμο που περιέγραψα)

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που κάνεις μια ενέργεια απο ενστικτο...και αργότερα οταν το σκεφτεσαι βάζοντας όλα τα δεδομένα επι τάπητος καποιες φορές καταλαβαίνεις οτι ισως θα μπορούσες να κάνεις μια άλλη πολύ πιο σωστή ενέργεια...αν είχες τουλάχιστον τα απαραίτητα δεδομένα ή την ψυχραιμία να τα αναλύσεις ή την ικανότητα νατα αξιολογήσεις (αναρρωτιέμαι αν είμαι ο μόνος που έχω τετοιου τύπου βιώματα)...



Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΝΙΚΟ. ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΕΙΑ!!! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ. ΚΙ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...


ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΗ:wave2:

Συμφωνώ....

Θα της τα μεταβιβάσω...

:)

Runner Ducati
23/09/2005, 09:03
:a55:

:a024:


24468

nimbus
23/09/2005, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Πάμε πάλι...

Αν εσύ ΔΕΝ ξέρεις ένα αντικείμενο τότε ΠΩΣ ξέρεις ποιος είναι ο γνώστης???

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΗΣ ΝΙΚΟ, ΠΑΣ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΟΝΤΑΣ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΡΩΤΟΝΤΑΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ, ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΠΩΣ θα το διακρίνεις εγκαιρά χωρίς την διαδικασία που περιέγραψα??? Θέλεις να μάθεις κιθάρα...βλέπεις ένα παλικάρι να παίζει "παπάδες"...που ξέρεις οτι αυτός είναι γνωστης??? (απο ενστικτο??? και αν τελικά το ενστικτο δεν είναι ενστικτο αλλά ένα μείγμα απο συναισθήματα από αυτό που απλά βλέπεις/ακούς/μπορείς να καταλάβεις εκείνη την στιγμή με τις συγκεκριμένες γνώσεις σου???) Επειδή ΕΣΕΝΑ σου φαίνεται οτι παίζει "παπάδες"??? Αν με κάποιον τρόπο αρχίζεις ψάχνεις απο δώ, ψάχνεις απο εκεί, παίρνεις bits'n'parts απο τον καθένα (και απο τον ίδιο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΛΛΑΣ), διαβάζεις και κυρίως παίζεις και εξασκείσαι...πιστευεις οτι μετά απο λίγο καιρό είναι απίθανο να απομυθοποιήσεις τον μάγκα που επαιζε "παπάδες" καταλαβαίνοντας οτι τελικά επαιζε μόνο ασκησουλες και τίποτα παραπάνω??? (όχι τυχαίο παράδειγμα). Πρίν λοιπόν που δεν είχες ίδέα και ήθελες να μάθεις κιθάρα θα πήγαινες καρφί σε αυτόν...τώρα που έχεις στοιχειώδη κριτική ικανότητα γιατί πολυ απλά έχεις μέρος της γνώσης δεν θα απευθυνόσουν ποτέ σε αυτόν...το καταλαβαίνεις??? ΦΥΣΙΚΑ!

Παροτρύνεις: " ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ-ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΜΑΣ-ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ. ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ. "

ΕΝ ΟΛΙΓΗΣ ΛΙΓΟ-ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ Ή ΟΧΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟΥ...

Και σου απαντώ οτι αν ΔΕΝ έχεις καμιά γνώση για ενα αντικείμενο πολλες φορές ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις ουτε καν ποιος είναι ο γνώστης και που να απευθυνθείς και ποιον να εμπιστευτείς...
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΩΣΟΤΟΥ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟ.

Αρα θεωρώ την άνωθι δήλωση σου λίγο "λούπα"...και φυσικά την κρίση την αποκτάς με την παροδο του χρόνου...και περιέγραψα πιο πάνω και πως κατά την γνώμη μου γίνεται αυτό...σίγουρα όχι μόνο με την πάροδο του χρόνου...




Εγώ πάλι το διαχωρίζω ανάλογα τον ανθρωπο αλλά και ανάλογα την κατάσταση...και μένω στο δευτερο...

Είσαι σε έναν δρόμο...εχεις μια αφετηρία Α και έναν προορισμό Β (οπότε δεν μιλάμε για βόλτα του στύλ "πάμε οπου μας βγάλει" που μου αρέσει κιόλας)...ο δρόμος λοιπόν στο τέλος του χωρίζεται σε άλλους 3...ποιον θα ακολουθήσεις και γιατί??? Αρχικά υποθέτω οτι θα το δείς "λογικά" το θέμα...θα σκεφτείς, ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΣ...θα ψάξεις να βρείς στοιχεία που θα σε κάνουν να πάρεις την σωστή απόφαση ωστε να διαλέξεις τον κατάλληλο δρόμο που θα σε οδηγήσει στον προορισμό σου...αν υπάρχουν 3 πινακίδες "Φαρσαλα 50χλμ", "Μονζαβίκη 1100χλμ", "Ταμτούμ 5000χλμ" θα σκεφτείς ποιος δρόμος θα σε κατευθύνει στον προορισμό σου...και θα διαλέξεις τον ανάλογο...ή θα γυρίσεις πίσω αν κρίνεις οτι κανένας δεν σε πάει στον προορισμο σου...ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Βγάζουμε τώρα τις πινακίδες απο το σενάριο...τώρα ποιον δρόμο θα ακολουθήσεις??? Πάλι θα προσπαθήσεις να βρείς άλλα στοιχεία...που πάω...απο που έρχομαι??? Νοτο...που πάω...βορειο-ανατολικά...ωραία, ας πάρω τον πιο δεξιό δρόμο και ίσως να ειναι ο σωστός...ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ...ΕΚΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ...

Βγάζουμε τώρα και τον προσανατολισμό...ποιον δρόμο θα διαλέξεις τώρα που δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ στοιχείο για να πάρεις μια απόφαση??? Θα διαλέξεις κάποιον στην τύχη, ή κάποιον απο ενστικτο ή θα μείνεις για πάντα εκεί ή θα γυρίσεις πίσω (είτε μετα απο σκέψη οτι αφου δεν έχω στοιχεία μπλα-μπλα-μπλα...είτε απο ενστικτο)...

Για μένα προσωπικά θέλω να αποτελεί την έσχατη λύση (και ειδικά στην οδήγηση μιλώντας καθαρά για τα survival reactions)...θα το χρησιμοποιήσω μόνο οταν δεν έχω αρκετά δεδομένα για να πάρω λογικά μια απόφαση ή αν τα στοιχεία είναι τετοια που πάλι δεν μπορουν να με οδηγήσουν να πάρω μια λογική απόφαση (οπότε τύχη ή ενστικτο) ή αν δεν έχω την γνώση να αξιολογήσω τα οποια στοιχεία και ΠΡΕΠΕΙ να πάρω μια βεβιασμένη απόφαση (αν δεν είναι ανάγκη να πάρω σωνει και καλά μια απόφαση ακολουθώ τον δύσκολο δρόμο που περιέγραψα)

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που κάνεις μια ενέργεια απο ενστικτο...και αργότερα οταν το σκεφτεσαι βάζοντας όλα τα δεδομένα επι τάπητος καποιες φορές καταλαβαίνεις οτι ισως θα μπορούσες να κάνεις μια άλλη πολύ πιο σωστή ενέργεια...αν είχες τουλάχιστον τα απαραίτητα δεδομένα ή την ψυχραιμία να τα αναλύσεις ή την ικανότητα νατα αξιολογήσεις (αναρρωτιέμαι αν είμαι ο μόνος που έχω τετοιου τύπου βιώματα)...ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ...




Συμφωνώ....

Θα της τα μεταβιβάσω...

:)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2:

afrotwin
23/09/2005, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2:

atixi ise re pedi mou ola ta kala pedia ine piasmena....
:rotflmao: :rotflmao:

modeerf
23/09/2005, 09:22
@nimbus: Καλημέρα...η συζήτηση κάνει κύκλους οπότε...μια χάρη μόνο...οταν κάνεις quote και απαντάς μεσα στο quote είναι πολύ δύσκολο για τον άλλον να ψαξει γραμμή-γραμμή για να βρει τις απαντήσεις σου...μπορείς να κάνεις quote κομμάτια αν θέλεις και να απαντάς σε κάθε ένα ξεχωριστά...

Τα σέβη μου...

@aftotwin: ε όχι και καλό παιδί...καλύτερα να σου βγεί το μάτι λένε παρα το όνομα...ακους εκεί "καλό παιδί"...

Καλημέρες...

afrotwin
23/09/2005, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
@nimbus: Καλημέρα...η συζήτηση κάνει κύκλους οπότε...μια χάρη μόνο...οταν κάνεις quote και απαντάς μεσα στο quote είναι πολύ δύσκολο για τον άλλον να ψαξει γραμμή-γραμμή για να βρει τις απαντήσεις σου...μπορείς να κάνεις quote κομμάτια αν θέλεις και να απαντάς σε κάθε ένα ξεχωριστά...

Τα σέβη μου...

@aftotwin: ε όχι και καλό παιδί...καλύτερα να σου βγεί το μάτι λένε παρα το όνομα...ακους εκεί "καλό παιδί"...

Καλημέρες...

file mou xilia signomi den i8ela na se prosvalo
katse na epanor8oso

nimbus milame gia kako pedi poli kako to kakotero
den exis idea poso kako pedi milame den iparxi pio kako pedi...

file mou pistevo na se apokatestisa...

modeerf
23/09/2005, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
file mou xilia signomi den i8ela na se prosvalo
katse na epanor8oso

nimbus milame gia kako pedi poli kako to kakotero
den exis idea poso kako pedi milame den iparxi pio kako pedi...

file mou pistevo na se apokatestisa...

Απο την στιγμή που ένας ανθρωπός αναγνωρίζει το λάθος του, το παραδέχεται δημόσια και ζητάει συγνώμη σημαίνει οτι είναι απο καλή πάστα (αφήνουμε τις σοκολατίνες κατα μέρος)...

Ευχαριστώ που απεκατέστησες την τιμή και την υπόληψη μου...

Αλλωστε εγώ ποτέ δεν σε εξύβρισα...

(ακους εκεί, "καλό παιδί"!!!)

tifoefs
23/09/2005, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Τι πινεις; θελω και γω.Δεν ντρεπεσαι ρε να το πινεις μοναχος σου και να μην δινεις στους συμφορουμιτες σου.αισχος

Και για να μεινω στο θεμα του ποστ:

Να υποθεσω οτι οποιος καβαλαει africa ειναι σαν τον Αfrotwin;;;;;;!!!!!!!!
:eek::eyepop: :eek::eyepop: :eek:

Μερικοι ειμαστε χειροτεροι . . .

Ο Αφρο ειναι ιδιαιτερα φιλικος και ευχαριστος . . .

:a01:

Julius
23/09/2005, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μερικοι ειμαστε χειροτεροι . . .

Ο Αφρο ειναι ιδιαιτερα φιλικος και ευχαριστος . . .

:a01:



έεεεετσι

:a015: :a016: :a66: :a66: :a66:

afrotwin
23/09/2005, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
έεεεετσι

:

ne re ime filikos re ke efxaristos re
exis kana provlima re?
ante min se rikso kataxama ke xoropidao epano sou
filika ke efxarista....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afroula
23/09/2005, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne re ime filikos re ke efxaristos re
exis kana provlima re?
ante min se rikso kataxama ke xoropidao epano sou
filika ke efxarista....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kai melistalaktos...mhn pw!!!!:lol:

afrotwin
23/09/2005, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
έεεεετσι



mi dite enan an8ropo filiko ke efxaristo..
amesos....
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

afrotwin
23/09/2005, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από afroula
kai melistalaktos...mhn pw!!!!:lol:


:eyepop: :eyepop:

kenouria?:look:
afroula?:look: bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

gia sou kir afroula
kenouria e?

re pios kani plaka re 8a ton skiso ke 8a ton petakso sta liontaria san ta smart ex8es...:rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
26/09/2005, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OTTO_engine
Γειά σας παιδιά....
μόλις έκανα εγγραφή στο forum σας...
μπορώ να πώ οτι με το συγκεκριμένο ζαλίστηκα λίγο...
στισ 16 λέξεις ακριβώς κλείναν τα μάτια μου

έχασα την μπάλλα.... αφού πήγα τρέχοντας για διαβασμα
μετά.... μήπως και απο την "Δυναμική Μηχανών" καταλάβω κάτι....
βοηθειααααααα :confused: :bigcry:

ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ-ΤΙΣΕΣ και τοχουν ριξει στο μαυρο δακρυ ;;;



:confused: :confused: :confused:


24813

afrotwin
26/09/2005, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ-ΤΙΣΕΣ και τοχουν ριξει στο μαυρο δακρυ ;;;


:

o otto ine megalos filelinas ke den mpori ke aftos na vlepi tin eliniki glosa na parapioite edo se afto to forum....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κανένας
27/09/2005, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από OTTO_engine
ρε παιδιά , ρε παιδιά
καλημέρα!!!!
μάλλον δεν εγινα κατανοητόσ
δεν με λένε ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ
απλά το γυναικάκι κατάφερε να με στείλει για υπνο σε 16 λέ3εις!
πάζλ με το λε3ικό κάνει???

Ρε φίλε με το συμπάθιο δηλαδής το ξού στο 3 το έχεις :confused:

Και χωρίς συμπάθιο :smokin:

Όταν λες σε έστειλε για ύπνο το γυναικάκι (sic), τι εννοείς ;
Ότι σε έστειλε για ύπνο επειδή βαρέθηκες και μου νύσταξες ;!!!
Γιατί όπως σε κόβω εγώ, μάλλον αδιάβαστο σε έστειλε:a029: όπως λετε εσείς οι νέοι στην γλώσσα σας (μπαμπινιωτιος καθομιλούμενη )
:a2:

wild_cat/anima
28/09/2005, 00:59
εδώ δεν ξέρουμε αν τα ρήματα γράφονται με ω ή με ο ...
το πλούσιο λεξιλόγιο μας έλειπε !
όλα τα είχε η Μαριολή .....

nimbus
28/09/2005, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
εδώ δεν ξέρουμε αν τα ρήματα γράφονται με ω ή με ο ...
το πλούσιο λεξιλόγιο μας έλειπε !
όλα τα είχε η Μαριολή .....

για πές κι άλλα:D τα λες χαριτωμένα:winka:




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nimbus
28/09/2005, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
mi dite enan an8ropo filiko ke efxaristo..
amesos....
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


σε ζηλεύουνε λεωνίδα μου:lol: :lol: :lol: :lol:

nimbus
28/09/2005, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από OTTO_engine
Γειά σας παιδιά....
μόλις έκανα εγγραφή στο forum σας...
μπορώ να πώ οτι με το συγκεκριμένο ζαλίστηκα λίγο...
στισ 16 λέξεις ακριβώς κλείναν τα μάτια μου

έχασα την μπάλλα.... αφού πήγα τρέχοντας για διαβασμα
μετά.... μήπως και απο την "Δυναμική Μηχανών" καταλάβω κάτι....
βοηθειααααααα :confused: :bigcry:



έτσι κάνουμε:winka:
βάζουμε ακατανόητα κείμενα προς τους κοινούς θνητούς, για να δούμε πόσο θα αντέξουν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ο επόμενοοοοοοοοοςςςςςςςςςςς:lol: :lol: :lol:

tifoefs
28/09/2005, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
έτσι κάνουμε:winka:
βάζουμε ακατανόητα κείμενα προς τους κοινούς θνητούς, για να δούμε πόσο θα αντέξουν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ο επόμενοοοοοοοοοςςςςςςςςςςς:lol: :lol: :lol:

FORZA NIMBUS

:)

pepenaxos1
28/09/2005, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
<ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ...>


...ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, ΣΤΟ ΥΠΟΣΕΙΝΗΔΗΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ. ΚΑΛΠΑΖΕΙ ΑΒΕΒΑΙΑ ΣΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΚΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΑΗΣ. ΔΙΧΩΣ ΑΛΛΟ, ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΑΥΤΟΥ, ΤΙΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ, ΚΟΙΝΟΤΥΠΟ. ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ, ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟ, ΠΡΟΠΕΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ...ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΟ. Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ, ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ, Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΕΙ...ΤΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΣ ΛΟΓΙΚΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΕΖΑ ΚΑΙ ΤΕΤΡΙΜΜΕΝΑ, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΘΗ, ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΠΟΙΗΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ! ΠΟΣΟΙ ΕΝΤΕΛΕΙ, ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΟΥΣ? ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ "ΞΕΡΟΛΕΣ" (ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ), ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΟΥΝ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΒΡΑΧΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ. ΤΙ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ "ΜΩΡΟΣΟΦΟΣ" ΠΟΥ ΟΡΜΗΝΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥΣ? ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ ΤΟΥ ΝΟΥ ΤΟΥΣ, ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥΣ. ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΕΙΔΗΜΩΝ. ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΟΛΙΟΣ Ο ΕΙΔΗΜΩΝ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ, ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ, ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙ ΕΞ ΙΔΙΩΝ, ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟΤΡΟΠΗ ΥΠΑΓΟΡΕΥΣΗ. ΚΙ ΟΡΜΗΝΙΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ...ΛΟΙΠΟΝ? ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΕΝ ΠΝΕΥΜΑΤΟΙ, ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΩ, ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ...?

NIMBUS ή ΘΕΟΔΩΡΑ

Υ.Γ. ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ, ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ-ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΜΑΣ-ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ. ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ, ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ, ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ.


Δεν εχω μηχανη... ποδαρατος ειμαι...!!! :beer: :beer:


24905

nimbus
28/09/2005, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
Δεν εχω μηχανη... ποδαρατος ειμαι...!!! :beer: :beer:


μια χαρα:winka: μην μασάς:D

wild_cat/anima
28/09/2005, 13:55
την κιθάρα της θέλεις να πεις .....:rotflmao:

nimbus
28/09/2005, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OTTO_engine
:a16: :a16: :a16:

Ρε παιδιά!!!!!.........
Τι ώρα φεύγει το καράβι για Τήνο
να πάω να την προσκηνίσω???!!!!

:a04:


το :a022: της αυτή!!!!!!!!!!! :a24:


μιας και θα πάς εκεί, κάτσε μόνιμα:lol: :lol: μην ξανα ρθείς, θα απαλλαγεί η Αθήνα από έναν ακόμη:lol: :lol: :lol:
Πρόσεχε ποιός θα παραφιλάει κοντά σου, όταν θα προσκυνάς:winka: μην έχουμε τίποτα ατυχήματα:rotflmao: :rotflmao:

nimbus
28/09/2005, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από OTTO_engine
ναι 3έρω, 3έρω.... "στο δικό μου δε χωρά , στο δικό σου κολυμπά". Σε μά8αν κι' άλλα στο δημοτικό????

πρόσε3α ότι έχεις μέσα στο forum πολλέέεεες ώρες σήμερα!!!
Δεν σε πήρε κανένας φίλος σου τηλέφωνο για να πάτε βόλτα???
Έτσι.... μπας κάνεις καμμά βόλτα με την μηχανούλα σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΣΗΜ: Από τις 14:00 μέχρι τις 21:21 μέσα!!!

τόσα πολλά έχεις να πείς??? για να δω , για να δω....

τράβα ζόρι μόνος σου, μιας και δεν έχεις τίποτα αλλο να τραβήξεις:winka:



:lol: :lol:

nimbus
28/09/2005, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OTTO_engine
Μ' ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ... ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΣΙΜΠΑΣ!!!..... :smokin: :wave2:


:a2: :a2: :a2: :a2: :a2:
:a08: :a08: :a08: :a08: :a08:


κι εμένα μου αρέσει που τσιμπάς:lol: :lol:

nimbus
05/10/2005, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OTTO_engine
ΜΠΑΑΑΑ!!!! αστο καλύτερα! μελανιάζεις εύκολα


περισσότερο από εσένα?:lol: :lol:
μπααααα δεν νομίζω:winka: :lol: