PDA

View Full Version : Φίλτρα αέρος για μοτοσυκλέτες, ελληνικά....



madtank
02/09/2012, 00:46
Ελληνικής παραγωγής φίλτρα αέρος

D.N.A (http://www.dnafilters.com/index.asp)

Εάν παραβαίνω κάποιον κανονισμό του φόρουμ με το link, να σβηστεί πάραυτα

GiannisBlessed
02/09/2012, 03:28
εχω στην μηχανη (cbr 600f4i) μου τετοιο.
και προσφατα ειχα και ενα ολοιδιο της k&n καμια σχεση στην ποιοτητα.
το dna εφαρμοζει τελεια στο φιλτροκουτι με ενα πλαστικο περιβλημα και δεν μπορει να μπει αναποδα.
ενω το κν πχ μπαινει και αναποδα(οταν το ανοιξαμε ειχε τοποθετηθει αναποδα) αλλα στραβωκαθεται λιγακι(γραφει απο την σωστη μερια this side up)και γενικα δεν καθετε τοσο καλα οσο το dna.

viper1
02/09/2012, 09:58
Ελληνικής παραγωγής φίλτρα αέρος

D.N.A (http://www.dnafilters.com/index.asp)

Εάν παραβαίνω κάποιον κανονισμό του φόρουμ με το link, να σβηστεί πάραυτα


οταν γραφεις ελληνικης παραγωγης εννοεις οτι κατασκευαζονται στην Ελλαδα??

madtank
02/09/2012, 11:04
οταν γραφεις ελληνικης παραγωγης εννοεις οτι κατασκευαζονται στην Ελλαδα??

Ακριβώς. Δες το τηλέφωνο στο τέλος της κεντρικής σελίδας , αλλά και στο contact us αναφέρει πως το εργοστάσιο είναι στην Μάνδρα Αττικής.:wave2:

thanos_s
02/09/2012, 12:50
και οι τιμες ειναι τετοιες που θα παρω Kn :wave2:
M@l@kes Ελληνες ρπμ....

ego_o_idios
02/09/2012, 13:08
και οι τιμες ειναι τετοιες που θα παρω Kn :wave2:
M@l@kes Ελληνες ρπμ....

ama ine enxorio proion ke ine akrivotero apo isagogis
as ksekinisoun na ta xonoun ston kolo tous...:lol:

George_Sp
02/09/2012, 13:21
νομίζω λίγο σεβασμός παραπάνω δε βλάπτει.

για τη δουλειά που έχει γίνει σε αυτά τα φίλτρα στον σχεδιασμό, απόδοση, και φυσικά για το κόστος παραγωγής έρευνας και εξέλιξης στις μικρές δυνατότητες της Ελλάδας, το να αποσπάς Red Dot Design Award βραβείο, δε συμβαδίζει με τα σχόλιά σας.

έτσί είναι όμως....κριτικάρουμε τόσο εύκολα και καταδικάζουμε αμέσως χωρίς να ξέρουμε καν περί τίνος πρόκειται.

http://paragoume.wordpress.com/2012/07/19/dna/

GiannisBlessed
02/09/2012, 14:23
οπως ειπα και παραπανω τα φιλτρα τους τα ειχα σε πολυ μεγαλη εκτιμηση.τωρα που εμαθα οτι ειναι και ελληνικα τα προτειμω ακομα πιο πολυ ακομα και αν ειναι κανει παραπανω.

panagiwths
02/09/2012, 14:37
Τα DNA είναι πολύ καλά από όσο μου έχουν πει.. και ελάχιστα ακριβότερα από K&N (5-10ε). Άμα το ήξερα οταν αγόραζα φίλτρο οτι ήταν Ελληνικό δεν θα έπαιρνα το K&N (που δεν εφαρμόζει εύκολα και έπρεπε να βγάλω τη φλάντζα απ το καπάκι του φιλτοκουτιού για να μπει).
Κάπου είχα διαβάσει οτι ένας Ιαπωνικός κατασκευαστής αυτοκινήτων προμηθεύεται φίλτρα απο την DNA!

SVX
02/09/2012, 14:42
Οι τιμες ειναι ιδιες με τα K&N ...και τα DNA αποσο θυμαμαι καλυπτουν περισσοτερες εφαρμογες.... αλλα ο ελληναρας ειναι λαλακης ο εισαγωμενος μεχρι θανατου.....

peter86
02/09/2012, 15:47
δ ήξερα ότι είναι ελληνικά.....Αξίζει να το υποστηρίξουμε:wave2:

andreas 400
03/09/2012, 00:41
παιδια εχω ενα τζι πι 800,το dna εκανε 40ε και το K&N 75e,δεν νομιζω οτι αξιζει την διπλασια τιμη και απο αποδοση δεν μαμησε κανενας με ενα φιλτρο...

DrBig
03/09/2012, 07:25
Απο εντυπωσεις παντως εντουραδων και ονοφαδων που εχω διαβασει, τα DNA εχουν καλλιτερη κατακρατηση σκονης. Το αυτο εχω διαπιστωσει κι εγω.

gefr
03/09/2012, 08:30
Να συμπληρώσω εδώ οτι η DNA έφτιαχνε φίλτρα αέρος για το μεγάλο ΚΤΜ όταν η K&N το σκεφτόταν και τα φίλτρα αυτά πουλιούνται παγκοσμίως.
Το να είναι λίγο ακριβότερα δεν σημαίνει οτι είναι να τα χώσουν στο ορθό τους. Μπορεί η διαφορά ποιότητας να δικαιολογεί τη διαφορά τιμής. Υπάρχουν τα ΚΤΜ, υπάρχουν και τα Yamaha...

kostaspetrou
03/09/2012, 11:28
Αν είναι καλής ποιότητας να να προτιμήσουμε,ας δουλέψουν οι Έλληνες επιτέλους. :)
Τώρα όσοι λένε ότι αν είναι ακριβότερα να τα βάλουν στον κώλο τους,μάλλον δεν έχουν ιδέα από οικονομίες κλίμακας και μαζική παραγωγή...
Η Κ&N κατασκευάζει πολύ μεγαλύτερες ποσότητες,άρα μπορεί να ρίξει πάρα πολύ το κόστος παραγωγής.

stefanos
03/09/2012, 14:24
Θα το έπερνα μόνο και μόνο γιατί ήταν τσαμπουκάς του έλληνα αντιπρωσώπου στην kn όταν αρχίσαν να τον βγάζουν από το παιχνίδι.
Μάγκας και καλά έκανε.
Αυτή η ΚΝ δεν ξέρω τι έκανε στούς μανατζεράδες της.:D

motzin
09/09/2012, 12:40
γιατί δεν είναι γραμμένη στα ελληνικά η σελίδα gamw to feleki mou?