PDA

View Full Version : Ας κάνω ένα δωράκι για την εξυπηρέτηση (service σε Honda Astrea Grand)



George_Sp
03/09/2012, 08:59
Το λοιπόν.....

Σήμερα παρέλαβα για 1βδομάδα δανεικό ένα Honda Astrea Grand για να κάνω τις δουλειές μου. Ο άνθρωπος που μου το δωσε είναι πολύ σημαντικός για μένα και θέλω να ανταποδώσω την εξυπηρέτηση με ένα φρεσκάρισμα στο παπί.

Νέα λάστιχα (φοράει κάτι Kenda του 2005!!!!! )
Φίλτρο Αέρος/Λαδιού,Φρέσκο λαδάκι, Μπουζί

Και χρειάζεται και ένα τσεκάρισμα σε συρματόσχοινα και ίσως και αλλαγή πίσω ταμπούρου.

Έχει 45.000χλμ και από ότι είδα χρειάζεται και μια ακτινολόγηση στη μπροστά ζάντα μιας και το τιμόνι παίζει λιγάκι (ίσως να φταίνε και τα μάπα ελαστικά δε ξέρω υπόθεση κάνω)


Γενικά θέλω να κάνω τα παραπάνω ως ένα γενικότερο ευχαριστώ και ως δωράκι έκπληξη.

1η ερώτηση. Έχουμε κανέναν συμφορουμίτη που ασχολείται με παπιά για να βοηθήσει? Φυσικά θα ανταμοιφθεί για τον κόπο του.

Υ.Γ. για να μην υπάρχει καμιά παρεξήγηση του στυλ ''τζαμπατζής'', απλά ψάχνω κάποιον που κατέχει παπιο-καταστάσεις να βοηθήσει να κάνω ένα καλό δωράκι-έκπληξη, να πιούμε τις μπύρες μας, να φάμε τα σουβλάκια μας και να το σενιάρουμε λιγάκι το ''αργαλείο''


Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

nassosxlvbros
03/09/2012, 10:32
Πήγαινέ το για λάστιχα στο Δημήτρη http://www.tyreshop.gr/ βάλτου τα Metzeler ΜΕ-22 ΔΕΝ το συζητώ καν,θα σου κάνει εκεί ακτινολόγηση,ή θα σε στείλει σε κάποιον που ξέρει.Του βάζεις και ένα μπουζί και φρέσκο λάδι,του κάνεις και ένα πλύσιμο,και είσαι αρχηγός!

Black Mamba
03/09/2012, 11:21
Πήγαινέ το για λάστιχα στο Δημήτρη http://www.tyreshop.gr/ βάλτου τα Metzeler ΜΕ-22 ΔΕΝ το συζητώ καν,θα σου κάνει εκεί ακτινολόγηση,ή θα σε στείλει σε κάποιον που ξέρει.Του βάζεις και ένα μπουζί και φρέσκο λάδι,του κάνεις και ένα πλύσιμο,και είσαι αρχηγός!

+1000 για το Μητσο και σιγα μην σε στειλει αλλου για ακτινολογηση, αυτος την κανει μια χαρα:D

nikos_abel
03/09/2012, 13:35
Tyreshop άψογος

George_Sp
03/09/2012, 14:43
ο Μήτσος είναι στο Περιστέρι ή στη Βουλιαγμένης? :D

nassosxlvbros
03/09/2012, 14:45
ο Μήτσος είναι στο Περιστέρι ή στη Βουλιαγμένης? :D


Βουλιαγμένης :)

George_Sp
03/09/2012, 14:45
πέφτει λίγο μακριά γαμώτεν! καλά θα ρίξω ένα τηλεφωνάκι και βλέπουμε :)

George_Sp
15/09/2012, 20:58
Τελικά στην πάπια μπήκαν λαστιχάκια Metzeler ME22 2.50 2.75 και αλλάχτηκαν αλυσογράναζα, φίλτρο αέρα, φίλτρο βενζίνης, μπουζί και πίσω ταμπούρο.
Βάφτηκαν καθρέφτες και σχάρα μπαγαζιέρας που είχαν χτυπήματα και σκουριές.
συνολικό κόστος 130ευρώ για τα υλικά και προσωπική εργασία. Με βοήθησε και ένας φίλος εκτός φόρουμ.

Δευτέρα θα παίξει καλό πλύσιμο στο χέρι και λίγο γυάλισμα ζάντες ακτίνες και θα μπει στο πλοίο για να επιστρέψει στον ιδιοκτήτη.

Θα μου λείψει το παπί ρε γμτ....Ήτανε μαμώ τα εργαλεία μέσα στην πόλη για όλες τις δουλειές. Σε 1βδομάδα το φούλαρα 2ντεπόζιτα με 10ευρώ σύνολο και έβγαλε ατελείωτα χιλιόμετρα.

Φωτογραφικό υλικό μετά το πλύσιμο. :beer: