PDA

View Full Version : Ακου ρε τι εγινε. Οχι Ακου.!!!!!!! (Μαλλον δες)



ktm640lc4
22/09/2005, 12:12
Το εμαθα πριν λιγο.

Σταματανε γνωστο σε διασταυρωση καπου στην κηφησια.

Φορουσε κρανος κανονικα.

Το βγαζει να τους μιλησει και.............................................................................................. .......................................................

τον γραφουν για κρανος!!!!!!!!!:uplate: :eyepop:

Μα του λεει το εβγαλα να σας μιλησω, πως αλλιως θα γινει? και του λεει δεν εισασταν υποχρεωμενος κυριε να το βγαλετε.:eyepop: :uplate: :eyepop:

ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗμαρτον.

McGyver
22/09/2005, 12:18
Δεν πάμε καλάάάάάά...

Γι' αυτό κι εγώ όταν μου κάνουν νόημα να σταματήσω, βγάζω φλας, σταματώ προσεκτικά σε σημείο που να καλύπτομαι, σβήνω τη μηχανή, κατεβαίνω και μετά βγάζω το κράνος...

Ούτως ή άλλως, για να ελέγξουν το δίπλωμά σου δεν πρέπει να έχεις βγάλει το κράνος για να δουν αν είσαι αυτός που είναι στη φωτογραφία;

Πήρε τουλάχιστον το παιδί αριθμό επωμίδας μπας και βγάλει άκρη στο δικαστήριο;

ktm640lc4
22/09/2005, 12:20
Μα την υπεγραψε λεει την κληση.

Δηλαδη δεν φορουσα κρανος:eyepop: :eyepop: :uplate:

Δεν νομιζω να πηρε τιποτα. Θα πλερωσει κανονικα.

n1k3man
22/09/2005, 12:21
εχουν ξεφυγει οι μ@λακες.. αν μου ειχε συμβει εμενα θα την τσαλακωνα στη γροθια μου μπροστα στη φατσα του και εννοειται θα την κρατουσα για να παω δικαστηριο :yuck:

melsaltas
22/09/2005, 12:23
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
:look: :look: :look:
:uplate: :uplate: :uplate:

McGyver
22/09/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Μα την υπεγραψε λεει την κληση.

Δηλαδη δεν φορουσα κρανος:eyepop: :eyepop: :uplate:

Δεν νομιζω να πηρε τιποτα. Θα πλερωσει κανονικα.

Δεν αντέδρασε σωστά...
Θα μου πεις, από το σοκ της μ@λακίας του "οργάνου" που να σκεφτείς...

Σας το 'πα;
Δεν πάμε καθόλου καλάάάάάά...

dukeandthecity
22/09/2005, 12:37
Ηθελα καιρό να γράψω κάτι για αυτό το θέμα και τώρα με αυτό το post μου δίνεται η ευκαιρία.

Δεν ξέρω αν στην Αθήνα παίζει το ίδιο αλλά εδώ στον βορρά έχουν φτιάξει (τα σαίνια) τμήμα της ΕΛ.ΑΣ με παπάκια. Την πρώτη φορά που τους πέτυχα στον δρόμο, οι κύριοι ήταν τυπικότατοι, κράνος δερμάτινο με διακριτικά της ΕΛ.ΑΣ κλπ κλπ. Απο τον Ιούλιο περίπου και μετά τους πετυχαίνω στον δρόμο τελείως καραπ@@τσα. Ούτε κράνος, με φουτεράκι και (καμιά φορά) jockey της ΕΛ.ΑΣ. Μια μέρα πιάνω την κουβέντα με έναν και ακολουθεί ο διάλογος:

δουκ: Καλά, δεν νομίζεις ότι προκαλείς με το να κυκλοφορείς χωρίς κράνος.
μπατς: Γιατί εσύ είσαι 100 % νόμιμος ?
δουκ: Εγώ δεν οδηγώ κρατικό όχημα και στο κάτω κάτω εσύ πρέπει να δίνεις και το παράδειγμα. Δεν μπορείς να οδηγάς με το jockey και να σταματάς κόσμο να τους γράφεις για κράνος.
μπατς: Εγώ δεν είμαι τροχαίος. Δεν κόβω κλήσεις για τροχαίες παραβάσεις.
δουκ: Έστω και πάλι πρέπει να δίνεις το καλό παράδειγμα.
(μου σκαει το παραμύθι τότες)
μπατς: Η υπηρεσία για το κάθε παπί έχει αγοράσει ΕΝΑ κράνος. Αλλά το παπί έχει πάνω από ΕΝΑ οδηγό. Δεν μπορώ εγώ να φοράω το κράνος άλλου. Εξάλλου εγώ για service το πάω τώρα.
δουκ: Ευχαριστώ πολύ, κατάλαβα. Καλημέρα σας.


:wave2:

Cpt. Haddock
22/09/2005, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Το εμαθα πριν λιγο.

Σταματανε γνωστο σε διασταυρωση καπου στην κηφησια.

Φορουσε κρανος κανονικα.

Το βγαζει να τους μιλησει και.............................................................................................. .......................................................

τον γραφουν για κρανος!!!!!!!!!:uplate: :eyepop:

Μα του λεει το εβγαλα να σας μιλησω, πως αλλιως θα γινει? και του λεει δεν εισασταν υποχρεωμενος κυριε να το βγαλετε.:eyepop: :uplate: :eyepop:

ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗμαρτον.

:confused: :confused: :confused:

Είναι ΠΟΛΥ τραβηγμένη περίπτωση (πρόσεξε, δε λέω οτι ο γνωστός σου λέει ψέμματα), θυμίζει τον Ρόσκο στους Dukes, και τροχόμπατσους σε αμερικάνικες ταινίες που σε σταματάνε, σου σπάνε το φανάρι και μετά σου κόβουν κλήση
:a018:

(τώρα εδώ θα φέρουμε στο μυαλό μας τα χαρβαλιασμένα αγροτικά της ελληνικής επαρχίας που δεν έχουν ούτε ένα φανάρι να λειτουργεί και που ποτέ δεν τα γράφουν )

:a28:


Απλά το "όργανον" μάλλον είπε να εξασκήσει λίγο την εξουσία που έχει, εφαρμόζοντας το γράμμα και όχι το πνεύμα του ΚΟΚ.

Πιστέυω οτι ο γνωστός σου δεν έπρεπε να υπογράψει την κλήση και να πάει δικαστικώς, ζητώντας και στοιχεία του "οργάνου". Αλλά βέβαια, όπως είπαν κι άλλοι εκείνη την ώρα μεσ' στη σύγχυση τι να σκεφτείς...

:confused: :mad:

cityfly
22/09/2005, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Μα την υπεγραψε λεει την κληση.

Δηλαδη δεν φορουσα κρανος:eyepop: :eyepop: :uplate:

Δεν νομιζω να πηρε τιποτα. Θα πλερωσει κανονικα.

1ον, δεν έχει καμία απολύτως σημασία ότι υπέγραψε την κλήση, η υπογραφή δε σημαίνει αποδοχή της παράδοσης σημαίνει παραλαβή της κλήσης

και

2ον, τα στοιχεία του μπάτσου πρέπει να γράφονται στην κλήση, αν δε γράφονται πιθανώς και μόνο αυτό να αρκεί για να αθωωθεί στο δικαστήριο

ktm640lc4
22/09/2005, 12:42
Παιδια γνωστος ειναι οχι φιλος. Δεν ξερω αν ειπε ψεματα, αλλα αυτο ειπε.

Οντως ειναι τραβηγμενο αλλα η κληση για 110 εβρο ειναι αληθινη.

Το κακο ειναι οτι υπεγραψε. Τωρα δεν γινεται τιποτα.

Αλλωστε για τετοιο ποσο δεν μπλεκεις, πας πληρωνεις, γεια σας.

Κατι που νομιζω εχει ηδη γινει, αν δεν κανω λαθος.

Cpt. Haddock
22/09/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Παιδια γνωστος ειναι οχι φιλος. Δεν ξερω αν ειπε ψεματα, αλλα αυτο ειπε.

Οντως ειναι τραβηγμενο αλλα η κληση για 110 εβρο ειναι αληθινη.

Το κακο ειναι οτι υπεγραψε. Τωρα δεν γινεται τιποτα.

Αλλωστε για τετοιο ποσο δεν μπλεκεις, πας πληρωνεις, γεια σας.

Κατι που νομιζω εχει ηδη γινει, αν δεν κανω λαθος.

OXI !!!!

:nono: :nono: :nono:

Δεν πρέπει να πληρώσει γιατί έτσι θα συνεχιστεί το κακό !!!

:a29:

Όταν είμαστε εντάξει στις υποχρεώσεις μας (φόραγε κράνος), τότε πρέπει να εξασκούμε τα δικαιώματά μας.

Αλλιώς, :bawl: Χαράλαμπε

McGyver
22/09/2005, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
OXI !!!!

:nono: :nono: :nono:

Δεν πρέπει να πληρώσει γιατί έτσι θα συνεχιστεί το κακό !!!

:a29:

Όταν είμαστε εντάξει στις υποχρεώσεις μας (φόραγε κράνος), τότε πρέπει να εξασκούμε τα δικαιώματά μας.

Αλλιώς, :bawl: Χαράλαμπε

Συμφωνώ απολύτως με τον καπετάνιο...

SF
22/09/2005, 13:23
VIVA KAFRIKISTAN!


Α ρε υπουργοί που είστε μεταξύ Μερσεντέ και δείπνων...

ktm640lc4
22/09/2005, 13:24
Στο συγκεκριμενο θεμα δεν θα συμφωνησω.

Προτιμω να πληρωσω παρα να ταλαιπωρηθω απο την γραφειοκρατια. Ναι εχεις δικιο αλλα ο λογος που η γραφειοκρατια ζει και βασιλευει ακομα ειναι κατι τετοια παραδειγματα.

Φαντασου την σαν λαβυρινθο. Σου λεει το κρατος αν το κανω μια 'ευθεια' μετα ολοι θα μου ζητανε τα ρεστα πολυ πιο ευκολα και θα αναγκαζομαι να τα δινω κιολας και μαλιστα πολυ γρηγορα

Ενω τωρα. Πουυυυ να μπλεεεεεκεις.

Cpt. Haddock
22/09/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Στο συγκεκριμενο θεμα δεν θα συμφωνησω.

Προτιμω να πληρωσω παρα να ταλαιπωρηθω απο την γραφειοκρατια. Ναι εχεις δικιο αλλα ο λογος που η γραφειοκρατια ζει και βασιλευει ακομα ειναι κατι τετοια παραδειγματα.

Φαντασου την σαν λαβυρινθο. Σου λεει το κρατος αν το κανω μια 'ευθεια' μετα ολοι θα μου ζητανε τα ρεστα πολυ πιο ευκολα και θα αναγκαζομαι να τα δινω κιολας και μαλιστα πολυ γρηγορα

Ενω τωρα. Πουυυυ να μπλεεεεεκεις.


Έτσι βέβαια αποδέχεσαι οτι για τη γραφειοκρατία και την εν γένει μπουρδελοποίηση της δημόσιας διοίκησης δε φταίνε οι κυβερνήσεις αλλά εμείς που την ανεχόμαστε.

Όχι, αξίζει το τρέξιμο γιατί ΚΑΙ θα αθωωθείς ΚΑΙ δε θα πληρώσεις ΚΑΙ το "όργανον" θα καταλάβει οτι δεν είμαστε κορόιδα ΚΑΙ θα υπάρχει προηγούμενο.

Δεν ξέρω για εσάς παίδες, αλλά 110 euros θα προτιμούσα να τα δώσω για cd, βιβλία, εξαρτήματα στη μηχανή, ακόμα και να τα χάσω, αλλά όχι σε παράλογη κλήση...

:a024:

ktm640lc4
22/09/2005, 13:54
Καπως ετσι.

Ισως εχω λαθος αλλα...

SF
22/09/2005, 14:17
Παιδιά, συγνώμη που θα (προσπαθήσω να) σας προσγειώσω, αλλά..........


Όποιος νομίζει ότι μπορει να τα βάλει με την παράνοια και τη βλακεία της ΕΛΑΣ, είναι νυχτωμένος. Εχει αυτή την εντυπωση γιατί απλά δε του έχει τύχει ακόμα να του την ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ η ΕΛΑΣ για να καταλάβει τι σημαίνει ΕΞΟΥΣΙΑ. Η ασυδοσία που συναντάμε στους δρόμους είναι ένα μικρό δείγμα... Μια εισαγωγή...
:D


Kλήση επειδή έβγαλες το κράνος.
Κλήση επειδή έμεινες απο βενζίνη.
Κλήση επειδή ΔΕΝ οδηγείς στη ΛΕΑ.
Κλήση επειδή μου φάνηκε ότι τρέχεις.
Κλήση επειδή ...έπεσες.
Κλήση επειδή αντιμίλησες.

και άλλα πολλά... (τα παραπάνω είναι πραγματικές περιπτώσεις)

Μη μπερδεύουμε τη δημόσια διοίκηση και τη γραφειοκρατεία της με το Κράτος (δλδ την εκτελεστική εξουσία, ναι ναι αυτή που ορίζεται από το Σύνταγμα).

KTM640 πιστεύω ότι έχεις λάθος, και εξηγούμαι. Τη ΔΔ την παλεύεις, γιατί είσαι ισότιμος. Θα φτύσεις αίμα, αλλά την παλεύεις. Την (εκτελεστική, και όποια άλλη) εξουσία ΔΕ την παλεύεις. ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ λέμεεεεεεεεε. Kαι δεν είναι αστείο. Η λογική του νόμου (χωρίς πλάκα) είναι shoot first, ask later.

:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

ktm640lc4
22/09/2005, 14:33
:look:

Gandalf dr685sm
22/09/2005, 14:56
ήταν μικρός και ανίδεος , για αυτό έφαγε την κλήση...

1) ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ!!!! ..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...
2) ακόμα και να ισχυριστεί ο τροχόμπατσος οτι δεν φόραγε κράνος το παιδί , μπορεί και εκείνος με την σειρά του, να πεί οτι το μηχανάκι ήταν σβυστό και έκατσε στην άκρη να κάνει τσιγάρο , για αυτό και έβγαλε το κράνος.
3) Σαφώς και κάνεις φασαρία και μεγάλη μάλιστα , ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ να μιλήσεις με ανώτερο του , μόνο όμως αν είσαι σίγουρος οτι είσαι έστω 95% νόμιμος (καθρέφτες, πινακίδες, χαρτιά, φώτα ,κτλ.)

Δυστυχώς τώρα υπέγραψε και ακόμα και να πάει στον διοικήτη για τα νόμιμα παράπονα εντός 3 εργάσιμων μερών , έχει μόνο ενα 20-25% να πετύχει κάτι..

Gandalf

BAD BOY
22/09/2005, 22:13
ΣΥΓΝΩΜΗ...ΕΙΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ:nono:
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ...
ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ 108ΧΛΜ
ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΟΡΙΟ 100...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ.
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ...

m1ke
22/09/2005, 23:37
Τι να πω?? :confused:

Δεν τους πιάνεις από πουθενά

Εγώ πάντως ακολουθώ άλλη στρατηγική.

Εάν δω μπλόκο κοιτάω για Ζητά, εάν υπάρχει σταματάω.

Εάν όμως δω τροχαίους τότε σούζα και άντε γειά ... :wave2:
(τελευταίο σκηνικό στη Πειραιώς εγώ σταματημένος στο φανάρι και με κοιτάει ο μπάτσος πενήντα μέτρα πιο κάτω. Ανάβει το φανάρι ξεκινάω χαλαρά, πάει να μου κάνει νόημα και τέρμα γκάζι σούζα και άντε γειά, ακόμα με ψάχνει)

Μαλακία βέβαια γιατί έτσι και με πιάσουν θα με γ@μήσουν, αλλά έχω σαλτάρει πια :a023: :a37:

4000? πληρώνω εφορία κάθε χρόνο, αν είναι να μου τα παίρνουν και οι σκατόμπατσοι άστα να πάνε. :(

ktm640lc4
23/09/2005, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΣΥΓΝΩΜΗ...ΕΙΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ:nono:
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ...
ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ 108ΧΛΜ
ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΟΡΙΟ 100...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ.
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ...


Παιδια δεν θα πω τιποτα αλλο γιατι τον τυπο δεν τον ξερω. Απλα τον εχω δει καμια 2 φορες γνωστος γνωστου και λοιπα.

Εγω τον πιστεψα. Βεβαια ολα αυτα ειναι ψιλα γραμματα. Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα.

Θελετε να σας πω οτι με εχουν γραψει μεσα σε μια μερα 3 φορες???? Και τα 2 απο τα 3 μπλοκα ηταν το ενα απεναντι απο το αλλο??? Ε??? Και ομως ναι. Στο πρωτο μου λεει σε γραγω αλλα γυρνα και πηγαινε σπιτι σου τωρα.Οκ λεω. Γυρναω και με σταματαει και ο αλλος απεναντι. Του λεω με εγραψε αυτος απεναντι. Μου λεει δεν πειραζει θα σε γραψω και εγω. Το σκηνικο αυτο στην γνωστη καντινα στα λιμανακια μερα μεσημερι καλοκαιρι. Μηχανακια Ο χαμος λεμε.

Φευγω και 50 μετρα πιο κατω στην δεξια στροφη με σταματαει και ο τριτος και με γραφει για κρανος. Δεν ειχα εννοειται, καλα εκανε και με εγραψε οπως και οι αλλοι βεβαια γιατι δεν ειχα τιποτα μαζι μου. Αλλα οταν ειπα στον τριτο οτι εφαφα 2 κλησεις μια απο τον αριστερο και μια απο τον δεξιο εβαλε τα γελια και μου λεει καλα παρε μια και απο μενα. Κυριολεκτικα εβαλε τα γελια, 'τους μαλακες λεει,σοβαρα'???? ΣΟβαρα του λεω.

Δεν ειχα τιποτα μαζι μου, δικιο ειχαν, αλλα δεν επρεπε να με γραψουν ολοι βρε αδερφε.

Τι θελω να πω με αυτο? Οτι οτι θελουν κανουν. Υπαρχουν και εξαιρεσεις εννοειται αλλα...

cityfly
23/09/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4

Φευγω και 50 μετρα πιο κατω στην δεξια στροφη με σταματαει και ο τριτος και με γραφει για κρανος. Δεν ειχα εννοειται, καλα εκανε και με εγραψε οπως και οι αλλοι βεβαια γιατι δεν ειχα τιποτα μαζι μου. Αλλα οταν ειπα στον τριτο οτι εφαφα 2 κλησεις μια απο τον αριστερο και μια απο τον δεξιο εβαλε τα γελια και μου λεει καλα παρε μια και απο μενα. Κυριολεκτικα εβαλε τα γελια, 'τους μαλακες λεει,σοβαρα'???? ΣΟβαρα του λεω.


τουλάχιστον αυτός συστήθηκε


μαλάκας

μόνος του το είπε
μαλάκες οι άλλοι που σε γράψαν στο καπάκι δύο φορές
άρα αυτό που σε έγραψε πάλι στα καπάκια τρίτη τι είναι;



όποιος το βρει κερδίζει γλειφιτζούρι

$py
23/09/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
τουλάχιστον αυτός συστήθηκε


μαλάκας

μόνος του το είπε
μαλάκες οι άλλοι που σε γράψαν στο καπάκι δύο φορές
άρα αυτό που σε έγραψε πάλι στα καπάκια τρίτη τι είναι;



όποιος το βρει κερδίζει γλειφιτζούρι


NA PO, NA PO, NA PO????

Trimalakas.... :D


Na kano kai mia erotisi omos: O filos pou itan sta limanakia xoris kranos ti einai?

ktm640lc4
23/09/2005, 12:46
Eγω δηλαδη.

Και εγω μαλακας ειμαι ή ημουν.

18 χρονων, το μυαλο ξερεις, ειναι πανω απο το κεφαλι.

Πηδας το πιανεις λιγο αλλα μετα η βαρυτητα σε τραβαει παλι κατω.

Ευτυχως εβαλα μυαλο και φοραω κρανος.

Να μαστε καλα. :wave2:

$py
23/09/2005, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Eγω δηλαδη.

Και εγω μαλακας ειμαι ή ημουν.

18 χρονων, το μυαλο ξερεις, ειναι πανω απο το κεφαλι.

Πηδας το πιανεις λιγο αλλα μετα η βαρυτητα σε τραβαει παλι κατω.

Ευτυχως εβαλα μυαλο και φοραω κρανος.

Να μαστε καλα. :wave2:


:beer: :beer: :beer:

Alx 84
23/09/2005, 16:59
ρε τι καμένοι είναι αυτοι;; Δεν πάμε καλά λεμε...

nimbus
25/09/2005, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Παιδια δεν θα πω τιποτα αλλο γιατι τον τυπο δεν τον ξερω. Απλα τον εχω δει καμια 2 φορες γνωστος γνωστου και λοιπα.

Εγω τον πιστεψα. Βεβαια ολα αυτα ειναι ψιλα γραμματα. Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα.

Θελετε να σας πω οτι με εχουν γραψει μεσα σε μια μερα 3 φορες???? Και τα 2 απο τα 3 μπλοκα ηταν το ενα απεναντι απο το αλλο??? Ε??? Και ομως ναι. Στο πρωτο μου λεει σε γραγω αλλα γυρνα και πηγαινε σπιτι σου τωρα.Οκ λεω. Γυρναω και με σταματαει και ο αλλος απεναντι. Του λεω με εγραψε αυτος απεναντι. Μου λεει δεν πειραζει θα σε γραψω και εγω. Το σκηνικο αυτο στην γνωστη καντινα στα λιμανακια μερα μεσημερι καλοκαιρι. Μηχανακια Ο χαμος λεμε.

Φευγω και 50 μετρα πιο κατω στην δεξια στροφη με σταματαει και ο τριτος και με γραφει για κρανος. Δεν ειχα εννοειται, καλα εκανε και με εγραψε οπως και οι αλλοι βεβαια γιατι δεν ειχα τιποτα μαζι μου. Αλλα οταν ειπα στον τριτο οτι εφαφα 2 κλησεις μια απο τον αριστερο και μια απο τον δεξιο εβαλε τα γελια και μου λεει καλα παρε μια και απο μενα. Κυριολεκτικα εβαλε τα γελια, 'τους μαλακες λεει,σοβαρα'???? ΣΟβαρα του λεω.

Δεν ειχα τιποτα μαζι μου, δικιο ειχαν, αλλα δεν επρεπε να με γραψουν ολοι βρε αδερφε.

Τι θελω να πω με αυτο? Οτι οτι θελουν κανουν. Υπαρχουν και εξαιρεσεις εννοειται αλλα...


απέχταμπολ! :lol: :lol: :lol:

WWW
26/09/2005, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Παιδιά, συγνώμη που θα (προσπαθήσω να) σας προσγειώσω, αλλά..........


Όποιος νομίζει ότι μπορει να τα βάλει με την παράνοια και τη βλακεία της ΕΛΑΣ, είναι νυχτωμένος. Εχει αυτή την εντυπωση γιατί απλά δε του έχει τύχει ακόμα να του την ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ η ΕΛΑΣ για να καταλάβει τι σημαίνει ΕΞΟΥΣΙΑ. Η ασυδοσία που συναντάμε στους δρόμους είναι ένα μικρό δείγμα... Μια εισαγωγή...
:D


Kλήση επειδή έβγαλες το κράνος.
Κλήση επειδή έμεινες απο βενζίνη.
Κλήση επειδή ΔΕΝ οδηγείς στη ΛΕΑ.
Κλήση επειδή μου φάνηκε ότι τρέχεις.
Κλήση επειδή ...έπεσες.
Κλήση επειδή αντιμίλησες.

και άλλα πολλά... (τα παραπάνω είναι πραγματικές περιπτώσεις)

Μη μπερδεύουμε τη δημόσια διοίκηση και τη γραφειοκρατεία της με το Κράτος (δλδ την εκτελεστική εξουσία, ναι ναι αυτή που ορίζεται από το Σύνταγμα).

KTM640 πιστεύω ότι έχεις λάθος, και εξηγούμαι. Τη ΔΔ την παλεύεις, γιατί είσαι ισότιμος. Θα φτύσεις αίμα, αλλά την παλεύεις. Την (εκτελεστική, και όποια άλλη) εξουσία ΔΕ την παλεύεις. ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ λέμεεεεεεεεε. Kαι δεν είναι αστείο. Η λογική του νόμου (χωρίς πλάκα) είναι shoot first, ask later.

:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:


Αν όλοι πίστευαν αυτά που λές φίλε θα είμασταν ακόμα στην ΧΟΥΝΤΑ των συνταγματαρχών. Για πρόσεχε λίγο ...:mad:

Maira
26/09/2005, 09:46
Με έχουν σταματήσει 3 φορές στα 6 χρόνια που οδηγάω μηχανή!
Είμαι κοπέλα!

Βασικό πλεονέκτημα κατά των μπάτσων!!!

Δε με έχουν γράψει.Συνήθως έχω όλα τα νόμιμα, που απαιτούνται για μια γρήγορη κλήση!!!!

Είμαι προκλητική!Πάντα όταν περνάω από μπλόκο, μαρσάρω!!!
Ξέρεις τώρα τι γίνεται με την όμορφη καινούργια εξάτμιση.....!

Με κοιτάνε, τους κοιτάω και προσπερνάω!!!!

Έχω φίλους που με βρίζουν αλλά τι να κάνω????
Εγώ φταίω που είμαι κοπέλα????
Παιδιά κουράγιο!Αυτοί δε διορθώνονται!Όσο πιο νόμιμος τόσο καλύτερα!!!

SF
26/09/2005, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Αν όλοι πίστευαν αυτά που λές φίλε θα είμασταν ακόμα στην ΧΟΥΝΤΑ των συνταγματαρχών. Για πρόσεχε λίγο ...:mad:

Δεν φιλοσόφησα. ΔΕΔΟΜΕΝΑ παράθεσα. Μάλλον δεν κατάλαβες σε ποιό στρατόπεδο είμαι!!!
:nono:

Maira
26/09/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Παιδιά, συγνώμη που θα (προσπαθήσω να) σας προσγειώσω, αλλά..........


Όποιος νομίζει ότι μπορει να τα βάλει με την παράνοια και τη βλακεία της ΕΛΑΣ, είναι νυχτωμένος. Εχει αυτή την εντυπωση γιατί απλά δε του έχει τύχει ακόμα να του την ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ η ΕΛΑΣ για να καταλάβει τι σημαίνει ΕΞΟΥΣΙΑ. Η ασυδοσία που συναντάμε στους δρόμους είναι ένα μικρό δείγμα... Μια εισαγωγή...
:D


Kλήση επειδή έβγαλες το κράνος.
Κλήση επειδή έμεινες απο βενζίνη.
Κλήση επειδή ΔΕΝ οδηγείς στη ΛΕΑ.
Κλήση επειδή μου φάνηκε ότι τρέχεις.
Κλήση επειδή ...έπεσες.
Κλήση επειδή αντιμίλησες.

και άλλα πολλά... (τα παραπάνω είναι πραγματικές περιπτώσεις)

Μη μπερδεύουμε τη δημόσια διοίκηση και τη γραφειοκρατεία της με το Κράτος (δλδ την εκτελεστική εξουσία, ναι ναι αυτή που ορίζεται από το Σύνταγμα).

KTM640 πιστεύω ότι έχεις λάθος, και εξηγούμαι. Τη ΔΔ την παλεύεις, γιατί είσαι ισότιμος. Θα φτύσεις αίμα, αλλά την παλεύεις. Την (εκτελεστική, και όποια άλλη) εξουσία ΔΕ την παλεύεις. ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ λέμεεεεεεεεε. Kαι δεν είναι αστείο. Η λογική του νόμου (χωρίς πλάκα) είναι shoot first, ask later.

:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:


:a18:
Έτσι είναι είτε θέλουμε είτε όχι!!!!
Αυτοί έχουν τη δύναμη και δυστυχώς είναι οι περισσότεροι ...
πάρε τον έναν και βάρα τον άλλο!!!!!

Cpt. Haddock
26/09/2005, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
:a18:
Έτσι είναι είτε θέλουμε είτε όχι!!!!
Αυτοί έχουν τη δύναμη και δυστυχώς είναι οι περισσότεροι ...
πάρε τον έναν και βάρα τον άλλο!!!!!

Όχι Maira, διαφωνώ.

ΔΕΝ έχουν τη δύναμη, ή δεν έχουν περισσότερη απο αυτή που ορίζει ο νόμος και ο ΚΟΚ. Άρα σε παραλογισμούς, κακές συμπεριφορές και γενικότερα ασυδοσία μη χαρίζεστε. :nono:

Μην ξεχνάτε οτι όσοι εργάζονται σε τέτοιες υπηρεσιές (ένοπλες δυνάμεις και σώματα ασφαλείας), προσπαθούν να αποφύγουν σαν τρελοί μια αναφορά που θα αμαυρώσει τον φάκελό τους. :confused:

Δε θέλω σε καμία περίπτωση να θίξω όσους στο φόρουμ είναι στρατιωτικοί, αλλά, καλώς ή κάκως έτσι είναι. Αν έχουμε το δίκαιο με το μέρος μας (χωρίς προκαταλήψεις "μπάτσος = εχθρός" εξ' ορισμού), να το κυνηγάμε.

Έτσι αυτοί που χρησιμοποιούν την "εξουσία" που εμείς πληρώνουμε, θα μάθουν να την χρησιμοποιούν σωστά.

Και δε θα έχουμε τα κλασσικά στερεότυπα όπως το δικό σου που, όντας κοπέλα έχεις πλεονέκτημα, ή σαν αυτό που μου συνέβη την Πέμπτη, μου κάνουν νόημα σε μπλόκο να σταματήσω, σταματάω, ανοίγω το μπουφάν να πάρω το πορτοφόλι, βλέπουν τη γραβάτα (ναι, φοράω... :sad: ) και μου λένε "εντάξει κύριε (!), καλή σας ημέρα"!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε
:beer:

Maira
26/09/2005, 12:14
Δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι πρέπει να το βάζουμε κάτω ή να μην απαιτούμε το δίκιο μας.
Σε τρακάρισμα και με κοιτάγαν με μισό μάτι. Ήταν σίγουροι ότι εγώ την είχα κάνει τη μαλακία. Στο δρόμο μες στο αίμα κι αυτοί να με στραβοκοιτάνε. Είναι όμως προκατηλημένοι και ξέρουν ότι τα πιο εύκολα θύμτα είναι οι μηχανές. Ξέρουν ότι μπορούν να βρούν έστω και ένα πράγμα παράνομο στη μηχανή ή τον αναβάτη.

Με την δύναμη της εξουσίας μπορεί να σε τραβάνε όλο το βράδυ για μια εξακρίβωση.

Θα σου πω και την άλλη πλευρα του νομίσματος. Είμαι κοπέλα και οι άμυνες μου δεν είναι καλές. Και που ξέρω εγώ τι θα γίνει αν με τραβήξουν στο τμήμα?

Οκ και τους τρέχω σε αναφορές και μυνήσεις. Το κακό θα έχει γίνει, θα περάσουν 10 χρόνια για να βρούμε άκρη και μετά από όλα αυτά μπορεί να μη βρω και δίκιο!!!

m1ke
26/09/2005, 12:37
Τώρα θυμήθηκα ένα περιστατικό αντιπροσωπευτικό της καφρίλας των μπάτσων.
Είμαι Θεσσαλονίκη σε ταξί και κατεβαίνω την Τσιμισκή. Είναι πρωί και έχει τρελό κυκλοφοριακό. Στη Λεωφοριολωρίδα έχει τροχονόμο που κάνει νόημα στα ταξί να μπουν δεξιά για να φύγουν πιο γρήγορα. Ο δικός μου αγνοεί τα νεύματα του τροχονόμου και παραμένει στη μεσαία λωρίδα. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος:
Εγώ: Γιατί δεν μπήκες από δεξιά αφού σου έκανε νόημα ο άλλος;
Ταξιτζής: Φιλαράκι πριν λίγο καιρό με έκανε νόημα στο φανάρι να μπω δεξιά, μπήκα και στο επόμενο φανάρι με σταμάτησε ο άλλος και με έγραψε.:eyepop: :lol: :rotflmao:

Cpt. Haddock
26/09/2005, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Τώρα θυμήθηκα ένα περιστατικό αντιπροσωπευτικό της καφρίλας των μπάτσων.
Είμαι Θεσσαλονίκη σε ταξί και κατεβαίνω την Τσιμισκή. Είναι πρωί και έχει τρελό κυκλοφοριακό. Στη Λεωφοριολωρίδα έχει τροχονόμο που κάνει νόημα στα ταξί να μπουν δεξιά για να φύγουν πιο γρήγορα. Ο δικός μου αγνοεί τα νεύματα του τροχονόμου και παραμένει στη μεσαία λωρίδα. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος:
Εγώ: Γιατί δεν μπήκες από δεξιά αφού σου έκανε νόημα ο άλλος;
Ταξιτζής: Φιλαράκι πριν λίγο καιρό με έκανε νόημα στο φανάρι να μπω δεξιά, μπήκα και στο επόμενο φανάρι με σταμάτησε ο άλλος και με έγραψε.:eyepop: :lol: :rotflmao:

Γνώμη μου: Δικαιολογίες του κ**λου του ταρίφα για να γράψει περισσότερα το ταξίμετρο. Αν έβλεπε υποψήφιο πελάτη να δεις για πότε θα έμπαινε.

dukeandthecity
26/09/2005, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γνώμη μου: Δικαιολογίες του κ**λου του ταρίφα για να γράψει περισσότερα το ταξίμετρο. Αν έβλεπε υποψήφιο πελάτη να δεις για πότε θα έμπαινε.

και θα αγνοούσε τα μηχανακια που θα ερχονταν απο πίσω και 8α πλακωνονταν στα φρένα μεχρι οι κορες των ματιων να ακουμπούσαν την ζελατίνα.....

Cpt. Haddock
26/09/2005, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
και θα αγνοούσε τα μηχανακια που θα ερχονταν απο πίσω και 8α πλακωνονταν στα φρένα μεχρι οι κορες των ματιων να ακουμπούσαν την ζελατίνα.....


Έεεεεετσι, έεεεετσι.

Όπως προβλέπεται


:a53:

ktm640lc4
26/09/2005, 12:55
Nα εξηγηθω μην παρεξηγηθω.

Δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπες. Εννοειται οτι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχει και καλος και κακος. Κλισε.

Maira
26/09/2005, 13:00
Ναι κανείς δεν έχει πρόβλημα με κανέναν! Τώρα γιατί όποτε βλέπω περιπολικό, μπλόκο, ή μπάτσο, μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, δεν μπορώ να καταλάβω!!!!!

Υπάχρουν και καλοί! Είναι οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα!
:rolleyes:

Cpt. Haddock
26/09/2005, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Nα εξηγηθω μην παρεξηγηθω.

Δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπες. Εννοειται οτι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχει και καλος και κακος. Κλισε.

Όποτε βγαίνει ο Μπαντουράκης (ο πρόεδρος του ΣΑΤΑ) να μιλησει στην τηλεόραση μετά απο καταγγελία για κάποιο ταρίφα λέει την κλασσική ατάκα καραμέλα:
"Μην στεκόμαστε σε μεμονωμένα άσχημα περιστατικά που αμαυρώνουν την καλή εικόνα του κλάδου"....

:hypnotize

Κι εσύ βρε Maira κορίτσι μου γιατί τρελαίνεσαι τόσο;

:confused:

Απλά αγνόησέ τους... πίστεψέ με δε θα ήθελες με τίποτα να είσαι στη θέση τους.

:alien:

Maira
26/09/2005, 13:14
Δε λέω τη δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι!

Το ξέρετε όμως ότι κάθε φορά που στάματάνε κάποιον θα πρέπει να του μιλάνε ευγενικά, με το συς και με το σας, να του λένε "καλημέρα,καλησπέρα....καληνύχτα" και ό,τι άλλο ονομάζεται ευγένεια???

Το έχετε δει εσείς αυτό πουθενά??????:eyepop:

Την άλλη φορά γυρίζει με μια ανέδεια και με ρωτάει:
-Χαρτιά έχεις;
Και χαρτί υγείας αν γουστάρει!!!!
:ninja:

Είμαι πολίτης και απαιτώ σεβασμό!!!!

Άντε βρε! Ας πιούμε κάτι να ξεχατούμε!!!!!

:beer:

Φόρτωσα πάλι!!!!

:beer:

Cpt. Haddock
26/09/2005, 13:23
:beer: :beer: :beer: :beer:

:a34: :a34: :a34: :a34:

Πάντως στο θέμα της συμπεριφοράς έχω παρατηρήσει βελτίωση, σε σχέση με πριν 10-15 χρόνια.

Θυμάμαι το χειμώνα με σταμάτησαν για αλκοτέστ (και δυστυχώς - και δικαίως - με έγραψαν )

:mad: :( :sick:

Ήταν από την ομάδα "Πήγασος" (που διαλύθηκε by the way) και ήταν ευγενέστατοι και άψογοι. Ο τύπος μου εξήγησε αναλυτικά τη διαδικασία και τα προβλεπόμενα, στον πληθυντικό (όχι δε φορύσα γραβάτα :yuck: ), μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση.

Αντίστοιχα:
Πέρισυ το καλοκαίρι στην Πράγα, οδηγώντας, ήρθε απο πίσω περιπολικό με σειρήνες, μου έκλεισε το δρόμο λες και ήταν ο Ρόσκο (!), για αλκοτέστ (καθαρός ευτυχώς) και απο συμπεριφορά.... άστο καλύτερα.


:confused:

Maira
26/09/2005, 13:31
Κακά τα ψέματα, σε περίπτωση αλκοτέστ είναι ευγενικοί!!!

Που ξέρουν αν ο άλλος είναι τύφλα και τους περάσει από πάνω????


:a33:

:a5:

McGyver
26/09/2005, 13:33
Δεν ξέρω για σας βρε παιδιά, αλλά εμένα όποτε με έχουν σταματήσει με αντιμετωπίζουν με ευγένεια...

Βέβαια κι εγώ, μόλις σταματάω, είμαι ευγενέστατος: "Καλησπέρα σας...", "Πώς μπορώ να βοηθήσω;" και τα σχετικά...

Πιστεύω πως αν δεν τους αντιμετωπίσεις με προκατάληψη και τσαμπουκά, τυγχάνεις αντίστοιχης αντιμετώπισης...

Όταν μάλιστα με είχαν σταματήσει και με ρώτησαν για την ανύπαρκτη πινακίδα (γ@μώ τα υπουργεία μου, γ@μώ), απλά και ευγενικά τους εξήγησα την κατάσταση...
Ούτε χαρτί ζήτησαν, ούτε τίποτε...

Maira
26/09/2005, 13:38
Κι εμένα όποτε τους χαμογελάω και τυχαίνει να φοράω και καμιά φουστίτσα.....πάντα με ευγένεια μου μιλάνε:
-Καλά δεν κρυώνετε Δεκέμβρη μήνα πάνω στη μηχανή?
-Α εκεί μενετέ;Περνάμε πολυ συχνά....
-Το κράνος σας χαλάει το μαλλί και δεν σας πάει...
-Μη κατεβαίνετε θα έρθουμε εμείς.....

Αυτή την ευγένεια να την βράσω!!!!

Τυπική ευγένεια οργάνου της Ελληνικής αστυνομίας μπορούν να έχουν;

:a29:

Cpt. Haddock
26/09/2005, 13:42
Το δοκίμασα κι εγώ αυτό με τη φούστα αλλά δεν έπιασε...

:p


Τι να φταίει; Καμια ιδέα ;

:lol: :lol: :lol:

cityfly
26/09/2005, 13:44
και γω τις περισσότερες φορές έχω αντιμετωπίσει ευγενική συμπεριφορά

και μέχρι ένα βαθμό ανέχομαι μια μικρή αγένεια από πλευράς τους ειδικά όταν βλέπω ότι πιστεύουν πώς θα με γράψουν για κάτι και την πατάνε

έχω δύο παραδείγματα

πριν χρόνια έτυχε να είμαι σε αυτοκίνητο στο δαχτύλιο με άδεια κυκλοφορίας όμως κοντά στο σύνταγμα σε μέρα που δεν κυκλοφορούσα κανονικά

μου κάνει σήμα ένας, που μόλις είχε γράψει έναν άλλο για δαχτύλιο και μου λέει με υφάκι - τον έγραψα χα χα - εσείς έχετε άδεια που κυκλοφορείτε στο δαχτύλιο

και εντελώς κουλ εγώ (είναι πολύ έυκολο να είσαι κουλ όταν είσαι καθαρός) του λέω φυσικά και του δείχνω την άδεια, ούτε άδειες ζήτησε ούτε διπλώματα τίποτα, δεν με είχε βάλει καν στην άκρη όπως ήμουνα σταματημένος στο φανάρι με ρώταγε

είχε πολύ πλάκα το πώς άλλαξε το ύφος

μου είπε φύγετε του είπα και καλημέρα κι έφυγα


κι αυτήν την αλλαγή στη φάτσα την είχα ξαναδεί μια φορά (πάλι πριν χρόνια μια αμάξι) που με σταμάτησαν για αλκοτέστ και θεώρησαν ότι είχα πιει αλλά δεν είχα πιει σχεδόν καθόλου. Πολύ γέλιο, όταν μου λέγε να φυσίξω τα μάτυα του γυάλισαν, μετά μου πε να φύγω εμφανώς κατσουφιασμένος


:rotflmao: :rotflmao:

dukeandthecity
26/09/2005, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το δοκίμασα κι εγώ αυτό με τη φούστα αλλά δεν έπιασε...

:p


Τι να φταίει; Καμια ιδέα ;

:lol: :lol: :lol:

οι τριχωτες σου γάμπες ????

(λεω εγω τώρα )

Maira
26/09/2005, 13:51
Αυτό το κατσούφιασμα του μπάτσου που σε σταματάει, σίγουρος πως θα σε γράψει και φεύγει με άδεια χέρια, είναι η ωραιότερη αίσθηση!Μου φτιάχνει τη μέρα!!!

Αλλά δεν το πιάνουν το νόημα!Πως άν δεν έδειχναν τόσο μεγάλη ευχαρίστηση όταν σε σταματάνε για να σε γράψουν, δε θα μας έκαναν ευτυχισμένους! Κάτι που τους την δίνει πολύ!!!!!

:rotflmao:

Cpt. Haddock
26/09/2005, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
οι τριχωτες σου γάμπες ????

(λεω εγω τώρα )

ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ !!!

Το ήξερα οτι κάτι είχα ξεχάσει βγαίνοντας...

Αλλά άν βιάζεσαι που μυαλό για χαλάουες και ξυρίσματα...


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dukeandthecity
26/09/2005, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ !!!

Το ήξερα οτι κάτι είχα ξεχάσει βγαίνοντας...

Αλλά άν βιάζεσαι που μυαλό για χαλάουες και ξυρίσματα...


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τόσες γυναίκες έχει αυτο το forum (παλιες και νεες) Κανε ένα post να παρεις καμια γνώμη.

Maira
26/09/2005, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ !!!

Το ήξερα οτι κάτι είχα ξεχάσει βγαίνοντας...

Αλλά άν βιάζεσαι που μυαλό για χαλάουες και ξυρίσματα...


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σου προτείνω veet ανεπιφύλακτα!

Αφήνει το δέρμα απαλό και βελούδινο!!!!

:beer: :a05:

Cpt. Haddock
26/09/2005, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Σου προτείνω veet ανεπιφύλακτα!

Αφήνει το δέρμα απαλό και βελούδινο!!!!

:beer: :a05:

Αυτά είναι τα καλά του φόρουμ. Βρίσκεις απαντήσεις σε αυτά που σε απασχολούν (διαλύοντας και το αρχικό thread - ξεφύγαμε πάλι)

Maira, thanks for the tip, να το βάλουμε στις Βελτιώσεις-Aftermarket?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Άντε γειά μας :beer: :beer: :beer:

Maira
26/09/2005, 14:21
Why not?

Για να σπάει η μονοτονία!!!!

Καινούργια προϊόντα απαραίτητα για οδηγούς μηχανών, για να αποφεύγουν κλίσεις και δυστροπία οργάνων της τάξης!!!!

:lol: :lol: :rotflmao:

tifoefs
28/09/2005, 10:19
Δηλαδη να μην αλλαζουμε δρομο ;

Να τους βλεπουμε και να σταματαμε μπροστα τους και να δειχνμουμε τα ξυρισμενα στραβοκανια μας ;;

Και να τους χαμογελαμε ;

:confused: :confused: :confused:

:eek: :eyepop: :look:

Maira
30/09/2005, 14:55
Ας επανέλθουμε στο θέμα: Μπλόκα και προστασία!!!!!

Ο καλός, ο κακός κι ο άσχημος "Ζ"ητάς!!!!


Ομοιώτητες και διαφορές:

Όλοι σε γράφουν! Η διαφορά είναι ότι ο καλός σε γράφει γιατί είναι καλός στη δουλειά του (λέμε τώρα!!!), ο κακός γιατί είναι κακός άνθρωπος...... και ο άσχημος από κόμπλεξ!!!!

:wave2:

Cpt. Haddock
30/09/2005, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ας επανέλθουμε στο θέμα: Μπλόκα και προστασία!!!!!

Ο καλός, ο κακός κι ο άσχημος "Ζ"ητάς!!!!


Ομοιώτητες και διαφορές:

Όλοι σε γράφουν! Η διαφορά είναι ότι ο καλός σε γράφει γιατί είναι καλός στη δουλειά του (λέμε τώρα!!!), ο κακός γιατί είναι κακός άνθρωπος...... και ο άσχημος από κόμπλεξ!!!!

:wave2:

σωστό

:a18: :a19:

tifoefs
30/09/2005, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
σωστό

:a18: :a19:

Απ' οτι καταλαβα Μαιρα ουτε οι δικες σου γαμπες ητανε αρκετες να μη φας κλιση !!

Θεε μου !!! Απελπιστηκα καργα τωρα !!

Και εκανα και χαλαχουχα και πονεσα και κοκκινησαν οι ποδαρες μου και ΠΟΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩΩ !!!

Ολα για το τιποτα !

:bigcry: :bigcry: :cry: :bawl: :bawl: :bigcry:

Cpt. Haddock
30/09/2005, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Απ' οτι καταλαβα Μαιρα ουτε οι δικες σου γαμπες ητανε αρκετες να μη φας κλιση !!

Θεε μου !!! Απελπιστηκα καργα τωρα !!

Και εκανα και χαλαχουχα και πονεσα και κοκκινησαν οι ποδαρες μου και ΠΟΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩΩ !!!

Ολα για το τιποτα !

:bigcry: :bigcry: :cry: :bawl: :bawl: :bigcry:

Είπε η κοπέλα Veet όχι χαλάουα :nono:

:lol: :lol:

Αλλά εσύ σκέφτεσαι τις στραβοκάνες λόγω ποδηλάτου ολλανδέζες
:eyepop:

και που να προσέξεις... :rotflmao:

tifoefs
30/09/2005, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είπε η κοπέλα Veet όχι χαλάουα :nono:

:lol: :lol:

Αλλά εσύ σκέφτεσαι τις στραβοκάνες λόγω ποδηλάτου ολλανδέζες
:eyepop:

και που να προσέξεις... :rotflmao:

Καλο ειναι το πως το ειπες ;;;

Εδω οι μπατσινες (δεν εχουμε αρσενικους πια) λες να συγκινηθουνε ;;;

Αλλα ακομα ποναααααααααααααααααω !!!

Εφαγα χθες μια 60αρα γιουργια απο μια 2μετρη ξανθια και ουτε με χαμογελο, ουτε με υποκλισεις ουτε με τιποτα δε πτοηθηκε !!!

Παει . . . . ειμαι για τα σκουπιδια . . . . .

:bigcry: :bigcry: :bawl: :cry:

nimbus
30/09/2005, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το δοκίμασα κι εγώ αυτό με τη φούστα αλλά δεν έπιασε...

:p


Τι να φταίει; Καμια ιδέα ;

:lol: :lol: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εμείς θα στα λέμε όλα???:lol:

Maira
03/10/2005, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Απ' οτι καταλαβα Μαιρα ουτε οι δικες σου γαμπες ητανε αρκετες να μη φας κλιση !!

Θεε μου !!! Απελπιστηκα καργα τωρα !!

Και εκανα και χαλαχουχα και πονεσα και κοκκινησαν οι ποδαρες μου και ΠΟΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩΩ !!!

Ολα για το τιποτα !

:bigcry: :bigcry: :cry: :bawl: :bawl: :bigcry:

Δε μου έκοψαν ακόμα κλήση!!!!
Απλά έχω πολλούς φίλους με μηχανές και ξέρω τι γίνεται!!!

Βέβαια όποτε είμαι κι εγώ πάνω την γλυτώνουν!!!!

Οπότε έχετε και άλλο τρόπο να την σκαπουλάρετε!!!
Μια κοπέλα είναι "απαραίτητο" αξεσουάρ για έναν μηχανόβιο!

:beer:

tifoefs
03/10/2005, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δε μου έκοψαν ακόμα κλήση!!!!
Απλά έχω πολλούς φίλους με μηχανές και ξέρω τι γίνεται!!!

Βέβαια όποτε είμαι κι εγώ πάνω την γλυτώνουν!!!!

Οπότε έχετε και άλλο τρόπο να την σκαπουλάρετε!!!
Μια κοπέλα είναι "απαραίτητο" αξεσουάρ για έναν μηχανόβιο!

:beer:

Μα δε ειναι οι κοπελλες αξεσουαρ !!

Οι μπιμμπος ειναι αξεσουαρ !!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :hypnotize

ktm640lc4
04/10/2005, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δε μου έκοψαν ακόμα κλήση!!!!
Απλά έχω πολλούς φίλους με μηχανές και ξέρω τι γίνεται!!!

Βέβαια όποτε είμαι κι εγώ πάνω την γλυτώνουν!!!!

Οπότε έχετε και άλλο τρόπο να την σκαπουλάρετε!!!
Μια κοπέλα είναι "απαραίτητο" αξεσουάρ για έναν μηχανόβιο!

:beer:

Δεν εχω ασφαλεια στην μηχανη. Γινεται να ερχεσε μαζι μου για κανα μηνα? :lol:

:wave2:

Maira
06/10/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μα δε ειναι οι κοπελλες αξεσουαρ !!

Οι μπιμμπος ειναι αξεσουαρ !!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :hypnotize

Οι περισσότερες πάνω σε μηχανή, που δεν έχουν και ιδέα από αυτά είναι αξεσουάρ!!!!

Πόσες κοπέλες έχουν ανέβει σε μηχανή και ξέρουν να συμπεριφρθούν σε διάφορες φάσεις????
Η πιο απλή: Σε μια στροφή!!!

:beer: :wave2:

Maira
06/10/2005, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Δεν εχω ασφαλεια στην μηχανη. Γινεται να ερχεσε μαζι μου για κανα μηνα? :lol:

:wave2:

Η πρότασή σου ακούγεται ενδιαφέρουσα!!!!

Αν και καλύτερα θα ήταν να την ασφαλήσεις!!!!!

:beer: :beer:

ktm640lc4
06/10/2005, 16:32
Ωραια.

Πλακα πλακα ελπιζω να μην με σταματησουν γιατι τον ηπια.

Τον αλλο μηνα ασφαλεια.

Τωρα μου εφυγαν 250 εβρα στο σερβις.

:wave2:

tifoefs
06/10/2005, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Οι περισσότερες πάνω σε μηχανή, που δεν έχουν και ιδέα από αυτά είναι αξεσουάρ!!!!

Πόσες κοπέλες έχουν ανέβει σε μηχανή και ξέρουν να συμπεριφρθούν σε διάφορες φάσεις????
Η πιο απλή: Σε μια στροφή!!!

:beer: :wave2:

Μια δυο αν δεν ειναι μπιμμπος μαθαινουν . . . σιγα τα λαχανα !!

Αλλα αυτες που ειναι αξεσουαρ δεν ανεβαινουν ποτε ......

ολο γυρω γυρω γυριζουν και κολοτριβονται .... πανω στο τεποζιτο...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
06/10/2005, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Ωραια.

Πλακα πλακα ελπιζω να μην με σταματησουν γιατι τον ηπια.

Τον αλλο μηνα ασφαλεια.

Τωρα μου εφυγαν 250 εβρα στο σερβις.

:wave2:

Και συ ρε με το μπρικι σου τραβα ασφαλισε το γιατι αν σε πετυχω θα σε ξεριζωσω τ' αυτια !!

Ακου κει !! Ανασφαλιστος ! Και πως αγορασες το μπρικι χωρις ασφαλεια ρε ;

Πες χτυπας (φτου σκορδα) κανα πεζο ! Τι κανεις ;; την κοπανας σα μαγκας με 80 χλμ ;;;

ουουουουουουουουουουουουουυ

:a24: :a38: :a57: :a019: :a56:

Alx 84
06/10/2005, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Και συ ρε με το μπρικι σου τραβα ασφαλισε το γιατι αν σε πετυχω θα σε ξεριζωσω τ' αυτια !!

Ακου κει !! Ανασφαλιστος ! Και πως αγορασες το μπρικι χωρις ασφαλεια ρε ;

Πες χτυπας (φτου σκορδα) κανα πεζο ! Τι κανεις ;; την κοπανας σα μαγκας με 80 χλμ ;;;

ουουουουουουουουουουουουουυ

:a24: :a38: :a57: :a019: :a56:

έλα ντε. πόσους και πόσους ξέρω χωρίς δίπλωμα και ασφάλεια!! ουουουουουου

ktm640lc4
07/10/2005, 09:50
Πρωτον καλημερα.

Δευτερον η μηχανη δεν ειναι μπρικι. :confused:

Τριτον την μηχανη την εχω 3 χρονια ασφαλισμενη και απλα τον τελευταιο μηνα δεν εχω λεφτα για ασφαλεια. Και μονο τον τελευταιο μηνα. Ασφαλεια θα βγει την δευτερα. :winka:

Τεταρτον οδηγω πιο συντηριτικα ακριβως για αυτον τον λογο. Να χτυπησω πεζο δεν γινεται. ΑΝ γινει (χτυπα ξυλο) δεν θα εφευγα ποτε. Πως το σκεφτηκες αυτο δεν ξερω.!!!! :eyepop:

Και πεμτον με την μηχανη δεν χτυπας αλλους, συνηθως σε χτυπανε. :sick:









:wave2:

TheOneAB
07/10/2005, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Πρωτον καλημερα.

Δευτερον η μηχανη δεν ειναι μπρικι. :confused:

Τριτον την μηχανη την εχω 3 χρονια ασφαλισμενη και απλα τον τελευταιο μηνα δεν εχω λεφτα για ασφαλεια. Και μονο τον τελευταιο μηνα. Ασφαλεια θα βγει την δευτερα. :winka:

Τεταρτον οδηγω πιο συντηριτικα ακριβως για αυτον τον λογο. Να χτυπησω πεζο δεν γινεται. ΑΝ γινει (χτυπα ξυλο) δεν θα εφευγα ποτε. Πως το σκεφτηκες αυτο δεν ξερω.!!!! :eyepop:

Και πεμτον με την μηχανη δεν χτυπας αλλους, συνηθως σε χτυπανε. :sick:
:wave2:
1 Kalimera kai se sena
2 ok swstos gia ese den einai briki
3&4&5 to ean...koufia i wra den e3artatai apo esena alla apo olous tous lakamades pou ka8ontai pisw apo timonia kai oxi mono kai oso kai sintiritika kai ean odigeis...oso gia to mixanes den xtipane well ws epi to pleiston oxi distixws omos simvainei:sad: :sad: episis me kati tetoia dimiourgite kai to kako onoma se fares opos tarifoskila(oi ex8riki fili mas)klpklp opote frontise to AMESA kai dik tou tipou den eiha fraga den paizoun(toulaxiston den prepei)ekanes service kai emeines restos ok tote mexri na ftiaxteis asfalistis siginwnia. me kati tetoia eleina paradeigmata tin patame...

ktm640lc4
07/10/2005, 10:30
Δεν εχει αδικο σε κανενα απο αυτα που ειπες. Με βρισκεις συμφωνο σε ολα. Αλλωστε την μηχανη την εχω 3 χρονια και παντα ειχε ασφαλεια. Οδηγω απο τα 16 περιστασιακα και απο τα 18 που εβγαλα διπλωμα κανονικα οτι μηχανακι ειχα πριν δεν υπηρχε περιπτωση να μην εχει ασφαλεια.

Τωρα εχω πεσει στην περιπτωση και δεν εχω βγαλει ασφαλεια. Κατι που πιθανον εχει γινει απο τον πρακτορα μου αλλα δεν εχω παει να την παρω.

Κατι που θα γινει την δευτερα. Η μηχανη παει απο την δουλεια σπιτι και απο το σπιτι στην δουλεια μονο. Δηλαδη 10 χιλιομετρα την μερα γραφει. Τωρα θα μου πεις και ετσι μπορει να γινει ατυχημα. Χτυπαω ξυλο............και δεν θελω να το σκεφτομαι αλλο.

Περιεργως ομως αισθανομαι οτι μπηκα στο καλαθι με τους ηλιθιους που δεν βγαζουν ασφαλεια, συνειδητα ομως και πανε ετσι.

Δεν ειναι ομως ετσι. Αυτα.

Φιλικα


:wave2:

tifoefs
07/10/2005, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Δεν εχει αδικο σε κανενα απο αυτα που ειπες. Με βρισκεις συμφωνο σε ολα. Αλλωστε την μηχανη την εχω 3 χρονια και παντα ειχε ασφαλεια. Οδηγω απο τα 16 περιστασιακα και απο τα 18 που εβγαλα διπλωμα κανονικα οτι μηχανακι ειχα πριν δεν υπηρχε περιπτωση να μην εχει ασφαλεια.

Τωρα εχω πεσει στην περιπτωση και δεν εχω βγαλει ασφαλεια. Κατι που πιθανον εχει γινει απο τον πρακτορα μου αλλα δεν εχω παει να την παρω.

Κατι που θα γινει την δευτερα. Η μηχανη παει απο την δουλεια σπιτι και απο το σπιτι στην δουλεια μονο. Δηλαδη 10 χιλιομετρα την μερα γραφει. Τωρα θα μου πεις και ετσι μπορει να γινει ατυχημα. Χτυπαω ξυλο............και δεν θελω να το σκεφτομαι αλλο.

Περιεργως ομως αισθανομαι οτι μπηκα στο καλαθι με τους ηλιθιους που δεν βγαζουν ασφαλεια, συνειδητα ομως και πανε ετσι.

Δεν ειναι ομως ετσι. Αυτα.

Φιλικα


:wave2:


Δε σε εβαλα σε κανενα καλαθι.... αλλα σκεφτηκα να σε κουνησω λιγακι...

Καλα χλμ .... και (φτου σκορδαα) προσεχε .....

:wave2: :wave2:

TheOneAB
07/10/2005, 11:50
efxes kai apo emena! allo to voley kai allo to troley!
PANTOU KAI PANTA kala 8eotrela omorfa kai apeira xlm na exoume oloi/es kai fisika...panta or8ioi!

ktm640lc4
07/10/2005, 12:58
Ok.

Με ταρακουνησες εσυ και ο AB, αλλα ετσι και αλλιως ταρακουνημενος ειμαι.

οταν εισαι 31 δεν εχεις χωρο για βλακειες, τελικα.



Φιλικα. Με παρα πολλα χιλιομετρα. Μα παρα πολλα λεμε, μεχρι να πονεσει ο κολος. Και μετα αλλα τοσα.!!


:wave2:

Maira
21/10/2005, 12:50
Πάντως ένα συμπέρασμα έχω βγάλει από όσα τρακαρίσματα έχω δει ή έχω μάθει! Όταν οδηγείς μηχανή πρέπει να υπάρχουν όλα τα χαρτιά. Γιατί αν δε φταις μόνο η τροχαία μπορεί να σε δικαιώσει. Αλλιώς ούτε σε δεκα χρόνια δε παίρνεις τα λεφτά σου!!!!
Σε τρακάρισμα ο μόνος τρόπος να πείσεις την ασφαλιστική ότι δεν φταις είναι η αναφορά της τροχαιας!!!!

:a28: