PDA

View Full Version : Θα μας τρελάνουν!!!



Maira
22/09/2005, 15:56
Ανεβαίνω Καρέα με το TT-R το 250. Μεσαία λωρίδα στην μεγάλη δεξιά στροφή μετά την είσοδο για τον περιφεριακό. Αριστερή λωρίδα και αρκετά πιο πίσω έρχεται ένα Corsa με ταχύτητα. Πλαγιασμένη με όσα πάει και όσο πλαγιάζει, μπαίνω στη στροφή

Όλα καλά μέχρι τα μέσα!!!

Αλλά που είναι το Corsa? Θα έπρεπε να με έχει προσπεράσει μέχρι τώρα!

Και γυρίζω το κεφάλι αριστερά. Ο Προφυλακτήρας του είναι σε απόσταση εκατοστών από το πόδι μου!!

Δεν τον έπερνε η στροφη και είπε να την πάρει λίγο πιο κλειστά!!!

"Ρε φίλε τι κάνεις; Να μας σκοτώσεις θες;"

Απάντηση οδηγού αυτοκινήτου:"Εγώ τι κάνω ρε; Εσύ αλλάζεις λωρίδες όπως να'ναι!"

Αποτέλεσμα: Καρότσι με 20χλμ./ωρα μέχρι την πλατεία της Ηλιούπολης. Και κανα απότομο φρενάκι όταν παρακόλαγε πίσω!!!

Θα μας σκοτώσουν, θα πουν και ότι φταίγαμε!!:hypnotize

cityfly
22/09/2005, 16:58
το απότομο φρενάκι μην το ξανακάνεις
γιατί αν δεν το προλάβει εσύ θα βρεθείς από κάτω αυτός θα σε πληρώνει μεν αλλά εσύ θα χτυπήσεις και δε νομίζω ότι αυτό είναι το ζητούμενο

McGyver
22/09/2005, 17:02
Με κάθε φιλική διάθεση και με όλη μου την απειρία, πιστεύω πως πάνω στη μηχανή και ειδικά μέσα στην πόλη πρέπει να οδηγούμε αμυντικά...

Δεν ξέρεις αν ο/η άλλος/η στραβογ@μησε χθες το βράδυ και ξεσπάσει πάνω σου ή σε κάποιο αδέρφι μηχανόβιο...

Η ασφάλειά μας πάνω απ' όλα...

stako
22/09/2005, 19:36
Νομίζω τα παιδιά έχουν δίκιο, ναι μεν σου έκανε μαμακία αλλά δεν έπρεπε να τον αφήσεις από πίσω σου, δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να κάνει.........

Άσχετο αλλά επιτέλους πέτυχα κάποιον να έχει TTR 250!!! Σου στέλνω pm, σκέφτομαι να αλλάξω το σκούτερ μου με ένα τέτοιο και ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραματάκια κάποιον!

:wave2: :wave2: :wave2:

oulas
23/09/2005, 00:52
Καλα εκανες και τον καροτσιασες! Το Φρενο μονο δεν χρειαζοταν!:wave2:

AFTER
23/09/2005, 00:59
Ρε παιδια, παλι τα ιδια θα λεμε? :rolleyes:

Στην Αθηνα, δοξα τον Θεο, εχουμε πολλααααααααα φαναρια!
Παραλιγο τρακαρισμα σημαινει κανει νεους φιιιιλουυυυςςς!!!
BAMBAΑΑΑΑΑΑΑΑCHA!!!!

Εκει μπορειτε ανετα να συνεχισετε την επιστημονικη συζητηση που ειχατε με το λαμογιο....:a017: :a52: :a37: :a015: :a016:

Multi-Duc
23/09/2005, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Με κάθε φιλική διάθεση και με όλη μου την απειρία, πιστεύω πως πάνω στη μηχανή και ειδικά μέσα στην πόλη πρέπει να οδηγούμε αμυντικά...

Δεν ξέρεις αν ο/η άλλος/η στραβογ@μησε χθες το βράδυ και ξεσπάσει πάνω σου ή σε κάποιο αδέρφι μηχανόβιο...

Η ασφάλειά μας πάνω απ' όλα...

Σωστος ! Μονο που κατα την ταπεινη προσωπικη μου γνωμη μεσα στην αμυνα ειναι και να "καθαριζεις" γρηγορα kai σβελτα με ατομα που συμπεριφερονται και σκεφτονται οπως ο corsakias .
Αντιληψη και ψυχραιμο και σβελτο χερι πιστευω ειναι τα καλλιτερα συστατικα αποφυγης δυσαρεστων......

Maira
23/09/2005, 10:20
Τώρα είμαστε στο σωστό χώρο! Λοιπον, ξαναλέω πως το τσίμπιμα του φρένου είναι αποτελεσματικό! Στην οικογένειά μου πάει από γενιά σε γενιά! Το έκαναν οι δικοί μου. Ποτέ δεν τους χτύπησαν μ'αυτο τον τρόπο, οπότε μπορούμε να συμπεράνουμε ότι έχει 100% επυτυχία!:beer:


Θα ζήσουμε ακόμα κι αν δε μας υπολογίζει κανείς!!!

:a09: :a54: :a29:

Multi-Duc
23/09/2005, 10:31
[i]
Θα ζήσουμε ακόμα κι αν δε μας υπολογίζει κανείς!!!

:a09: :a54: :a29: [/B]


αμην!! :D

...city
23/09/2005, 16:36
Πρωι προς την εργασια.....
Βγαινω απο την πιλοτι με την παπια, και 20 μετρα, πριν απο διασταυρωση μικρου δρομου μπαινει ενας με χιλια. Οπως ειναι φυσικο τι να προλαβει να μαζεψει απο το καρο του, και αναγκαζομαι να κανω πολυ αποτομα δεξια.....
Μετα απο ενα ηχυρο εεεεεε που πας, σταματαει πιο κατω (εξω απο το σπιτι του !!!) και μου ζητα τα ρεστα. Για να μη σας κουραζω του λεω "θα επεφτες πανω μου" Και αυτος μου δινει την αφοπλιστικη απαντηση που δινουν οι βλαμμενοι..........
"Εχω ασφαλεια που μας καλυπτει............................!!!!!!!!!"
Εχει κανεις να πει κατι ?
Εγω επειδη εχω σταματησει να ασχολουμαι με ολα τα καθημερινα που μας συμβαινουν, ειπα ωπα και θυμηθηκα το ρητο.......ΜΗΝ ΛΟΓΟΜΑΧΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ,ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΝΙΚΗΣΕΙ ΛΟΓΩ ΠΕΙΡΑΣ

Maira
26/09/2005, 08:45
Καλό κι αυτό! Κι εσύ τι ανυσηχείς βρε? Αφού τα ασφαλίζουν τώρα τα αυτοκίνητα!!!

Δεν έχει σημασία αν σε σκοτώσουν, σε στείλουν για μερικούς μήνες στο νοσοκομείο ή σε στείλουν στο απέναντι πεζοδρόμιο!

:look:

Έχουν ασφαλίσει το αυτοκίνητο και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Ο νόμος τους επιτρέπει να τρακάρουν καθημερινά, να μην τηρούν τον κοκ και να κυκλοφορούν σαν να είναι μόνοι τους!!

:rolleyes:

Τι τσαντίζεσαι? Έπρεπε να του πεις και συγνώμη που το απέφυγες!

:a4:

Δε πάμε καλά!!!!!

downhill
26/09/2005, 09:00
Λοιπόν μάγκες και μάγκισες,μια προειδοποίηση...

Αν κινείστε στο Περιστέρι να προσέχετε ένα σημείο.Μετα τον Κωτσόβολο ανεβαίνωντας προς Λ.Αθηνών (πελασγίας λέγεται η οδός) στα 100 μέτρα έχει ενα περίπτερο σε ένα παρκάκι.Ο Περιπτεράς έχει ένα κόκκινο Nissan sunny μοντέλο 1990-1992.Είναι κουφός!!!Δεν κάνω πλάκα.Ένας χοντρός κουφός!!!!Ανέβαινα μια μέρα προς το σπίτι μου με το AX-1 και τον βλέπω να κάνει αναστροφή.Κόβω ταχύτητα,πατάω κόρνα,χαμπάρι δεν πείρε.Κουφός είναι άλλωστε.Ευτυχώς είχα περιθώρια κι εκανα ελιγμό..Για λίγα εκατοστά δεν με ακούμπησε..Απο τότε μόλις περνάω απο εκεί κατεβάζω σε δευτέρα και ας κορνάρουν οι πίσω όσο θέλουν....Οι δρόμο είναι πεδία μάχης...

argpap
29/09/2005, 13:25
Θα συφωνησω με τους προηγούμενους...πάντα αμυντική οδήγηση και πάντα σε ετοιμότητα για το χειρότερο. Αυτό έχω μάθει μετά απο τόσο λίγο καιρο στη μοτό....:D . Ναί συναντάμε περίεργα και περίεργους...υπομονή και χαλαρότητα...Αυτοί μ.......ς παραμένουν.

Maira
29/09/2005, 14:55
Να κάνω μια ερώτηση; Μήπως η αρρώστια που έχουν οι περισσότεροι οδηγοί είναι κολλητική;;;

Γιατί όσο πάνε και πληθαίνουν τα κρούσματα μ.....σμένης οδήγησης!!!!

Κανένα αντιβιοτικό, καποια θεραπεία????

Κάτι, έστω κάτι!!!!

Φεύγω τα λέμε!!!

SF
29/09/2005, 15:16
NO THERAPY.

Η αρρώστια είναι άκρως κολλητική και επικίνδυνη. Ονομάζεται "ζω στην ελλάδα - ζω στην αθήνα" (σ. ΖΣΕΖΣΑ) και έχει υψηλότατο ποσοστό προκλησης μόνιμων βλαβών του ΚΝΣ.

Οι εκφάνσεις επί οδηγικής συμπεριφοράς είναι ένα πολύ μικρό μέρος μονάχα...


:(

idi
29/09/2005, 15:26
ΕΚΤΟΝΩΘΕΙΤΕ!!! ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!!

Κάντε σεξ, πηγαίνατε στο γήπεδο, σε συναυλίες και ΦΩΝΑΞΤΕ ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΩΠΗΛΑ

SF
29/09/2005, 15:41
+666
;)

sotpag
29/09/2005, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Τώρα είμαστε στο σωστό χώρο! Λοιπον, ξαναλέω πως το τσίμπιμα του φρένου είναι αποτελεσματικό! Στην οικογένειά μου πάει από γενιά σε γενιά! Το έκαναν οι δικοί μου. Ποτέ δεν τους χτύπησαν μ'αυτο τον τρόπο, οπότε μπορούμε να συμπεράνουμε ότι έχει 100% επυτυχία!:beer:


Θα ζήσουμε ακόμα κι αν δε μας υπολογίζει κανείς!!!

:a09: :a54: :a29:


οντος ειναι πολυ ψαρωτικο, πατας φρενο χωρις να κοβεις ταχυτητα, ισα για να αναψει το στοπ,

αλλα καλο ειναι να μην το τραβας .....δεν ξερεις τι μ##%ας ειναι ο αλλος , αν και αν ημουν στι θεση σου που εχω βρεθει κανω πολυ χειροτερα....δυστιχος τα νευρα ειναι δυσκολο να ελενχθουν...

Maira
30/09/2005, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
οντος ειναι πολυ ψαρωτικο, πατας φρενο χωρις να κοβεις ταχυτητα, ισα για να αναψει το στοπ,

αλλα καλο ειναι να μην το τραβας .....δεν ξερεις τι μ##%ας ειναι ο αλλος , αν και αν ημουν στι θεση σου που εχω βρεθει κανω πολυ χειροτερα....δυστιχος τα νευρα ειναι δυσκολο να ελενχθουν...


Έχει τύχει να πλακωθώ κανονικά στα φρένα, μέρα που έβρεχε, το μηχανάκι να πηγαίνει φρεναριστό, γλυστρώντας διπλωμένο και ο τύπος από πίσω να μη ξέρει πως να μαζέψει το αυτοκίνητο του, το οποίο ερχόταν κατευθείαν πάνω μου!!!!

Το καλό???? Πήγα και χώθηκα ανάμεσα στα αυτοκίνητα και κόντεψε να πέσει πάνω στον μπροστινό μου!!!!!

Εκεί θα γέλαγα πολύ!!!

Τα νεύρα στα κάνουν κορδόνια στο πι και φι!!!!

Ούτε εγώ μπορώ να ηρεμίσω από κάποιο αριθμό μ.....κίας και μετά!!!!

:a29:

cityfly
03/10/2005, 12:04
αν σε χτυπούσε δε θα γέλαγες καθόλου


παραλίγο να με πάρει παραμάζωμα πριν μερικούς μήνες στην πετρου ράλλη ένας γκαζοφωνιάς με φτιαγμένο ρενω 5 ή κάτι σε αυτό το σουλούπι δεν είμαι και σίγουρος

στο δρόμο προς νίκαια λίγο πριν τη γέφυρα που είναι τα βίλατζ ήμουνα στη μεσαία λωρίδα στο δεξιό κομμάτι της περίπου έχω μόλις περάσει ένα φορτηγό πήγαινα με γύρω στα 80 και με το που το περνάω αποφασίζω να μπω μπροστά του
είμαι στη φάση του κοιτάζω καθρέφτη και έχω μόλις αρχίσε να στρίβω

πριν καλά καλά προλάβω να δω τι γίνεται αντιλαμβάνομαι ότι έρχεται ο τυπάς από πίσω με τα χίλια

μάλλον ερχόταν πίσω από το φορτηγό και θέλησε να τον περάσει και να μπει

εγώ δεν έχω φτάσει ούτε καν στην αριστερή πλευρά της λωρίδας μου

βλέπει ότι δεν τον παίρνει φρενάρει και του πετάει κώλο δεξιά

με τον που τον βλέπω να πάει δεξιά την κάνω αριστερά αλλά τον παρακολουθώ

πιο μπροστά σταματημένα αμάξια, έκανε τιμόνια και πρόλαβε να σταματήσει στο μισό μέτρο πίσω από το σταματημένο στη δεξιά λωρίδα.

τα είδα όλα

Maira
03/10/2005, 17:41
Τέτοι πολλά! κόντεψε να με φάει ένας στην εθνική κάπως έτσι! Ευτυχώς δεν άλλαξα λωριδα! Ήταν κι αυτός γρήγορος!!

Πέρασε από δεξιά δεξιά λωρίδα τέρμα αριστερά ένα αμάξι πίσω! Εγώ στη μεσαία κι έχω βγάλει φλάς για αριστερά.

Κοιτάω και δεν έρχεται κανένας. Με το που κάνω και κόβω το τιμόνι, πατάω γραμμές τον βλέπω να έρχεται με 1000!!!!

Εφτυχώς με έπερνε να ξανακόψω δεξια!!!!

Το αποτέλεσμα????

Τον πετυχαίνω λίγο παρακάτω που κόλλησε πίσω από έναν αργό πάω κι εγώ δεξιά του και δεν μπορεί να φύγει από πουθενά!!!!

Έβριζε φώναζε και μου έλεγε τι θέλω!!!!

"Τίποτα, γιατί ενοχλώ?????"

Πρέπει για να κάνεις απότομα φρεναρίσματα να έχεις υπολογίσει και την παραμικρή λεπτομέρεια!!!!Αν μπορείς να δεις και το απρόβλεπτο τότε την κάνεις τη "μ......κία"! Και τα παίζει ο πίσω!!!!

cityfly
04/10/2005, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira

"Τίποτα, γιατί ενοχλώ?????"



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


και άστον να περιμένει


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
06/10/2005, 14:17
Έτσι θέλουνε!!!!!


:a016:

:beer: :beer: