PDA

View Full Version : ΖΗΤΕΙΤΑΙ συμφορουμίτης Θεσσαλονικιός με μηχανολογικές γνώσεις και εργαλεία!



DimitrisZ
11/09/2012, 17:53
Παιδες τον τελευταιο μηνα ειμαι πολυ γκαντέμης και πολυ φτωχος...

Σπαει το σκουτερακι μου

Σπαει το αμάξι μου

Και μου κλέβουν και το ποδήλατο...


Χρειάζομαι συμφορουμιτη να πιανουν τα χερια του/μαστορα για αλλαγή φλάντζας σε ΒΜW 316 E36 1997 πιθανόν την πανω φλάντζα καπακιού γιατι απο εκει ειδα καπνους

Δεν θελω αγιογδυτη και φουστη μαστορα οποτε δεν προτιμω καποιον ο οποιος εχει συνεργειο μιας και δεν πιστευω στον τιμιο μαστορα και ειδικα στη Θεσσαλονικη... Εχω παει σε πολλους και ολοι ειναι ενας κ ενας πραγματικα...

Αν υπάρχεις ομως και εισαι εγγεγραμένος σε αυτο το φορουμ παρακαλω επικοινωνησε

Ο τελευταιος μαλιστα που τον ειχα κανα χρονο και ηταν και φτηνος και καλος, την τελευταια φορα μου εφαγε 17λιτρα βενζινη και μου κολλησε τον δεικτη βενζίνας στην τρομπα ωστε να δειχνει οτι και καλα εχω βενζινη μεσα... Ειχα παει για αλλαγη τρομπας βενζινης..

Ε πηγα ο ερμος στη δουλεια την αλλη μερα και εμεινα χανοντας και μεροκαματο, ταλαιπωρησα και τους συνεργατες μου... παραγγελνω μια αλλη τρομπα και την αλλάζω μονος και μολις την βγαζω τι να δω... Σταγονα μες το ντεποζιτο ! ! !

ΤΟΥΣ ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ ΟΛΟΥΣ

Εχω ακουσει τιμες για αλλαγη φλαντζας απο 300 μεχρι και 500ευρω... δεν ειμαι διατεθειμενος να δωσω τοσα.. στην τελικη παραδιδω και πινακίδες... 50ευρω εχουν οι φλάντζες να ουμε...


Στο σκουτερακι λοιπον...

Εδω φταιω γιατι ειχα ξεχάσει να ελεγξω λαδια κανα διμηνο+ και με αφησε.. Συμπληρωσα.. δουλεψε καμια βδομαδα βγαζοντας μπλε καπνους και μετα παπαλα... Δεν ξαναπηρε... Αλλα το πιστονι γυρναει με μιζια.
Δεν γνωριζω τι ζημια μπορει να ειναι, αν ειναι πιστονι η κατι αλλο αλλα οι τιμες που μου ειπαν μπορει να κυμαινονται απο 150 εως και 350 ευρω! ! ! !

400 το πηρα... εννοειται πως δεν ειμαι διατεθειμενος να το ξαναπληρωσω ολο...

Συν οτι δεν παιζει σαλιο... Τα πιστονακια να ουμε 30ευρω εχουν γμτ... πως το φτανουν στα 300+ απορω...

Το σκουτερακι ειναι ενας κινεζος cheetah125 και ειμαι μεγαλος λακαμας που το αφησα ετσι... δεν ειχε κανει κιχ μεχρι τοτε..


Τις παραπανω επισκευες θα τις εκανα μονος μου εαν ειχα το χωρο και τα εργαλεία εδω στη Θεσσαλονικη αλλα δυστυχως δεν τα εχω...


Πολυ κριμα για τους Θεσσαλονικεις οδηγους με τα καθαρματα που κρατανε συνεργεια εδω... Στα Τρικαλα ως μικρη πολη ετσι και τολμησει κανας μαστορας να κανει πουστια, τον επομενο μηνα θα εχει κλεισει το μαγαζι σιγουρα... Βγαινει ευκολα η βρομα στις μικρες πολεις... Στις μεγαλες ομως τα κοροιδα ειναι πολλα..


Οποιος μπορει να με βοηθησει παιδια ας επικοινωνησει... πραγματικα καιγομαι.. εχω μεινει με τα ποδια μονο και δεν ειμαι φαν του walking around the city.

Ψαχνω οποιονδηποτε εχει τις γνωσεις να κανει τετοιου ειδους επισκευες.

Επισης αν γνωριζετε καποιον ΤΙΜΙΟ με συνεργειο εννοειτε να μου τον προτεινετε... Μονο μην καταληξει κ αυτος λεχριτης και τον βγαλω στη φόρα και εκτεθειτε και εσεις...

PetranGR
11/09/2012, 18:15
πολύ γκαντεμιά ρε συ παλίκαρε πάνε να σε κάνει κανένα ευχαιλεο κανένας παπάς ! Δεν μπορεί τόσα πολλά μαζί .

Απο εδώ μέσα θα βρείς,απο άτομα με μεράκι μέχρι και άτομα τα οποία μπορούν να σου προτείνουν που να πας :)

DimitrisZ
11/09/2012, 20:01
Tουλάχιστον να βρω κάτι... Γαμήθηκε το θέμα εντελώς...

vaska
11/09/2012, 20:50
Παιδες τον τελευταιο μηνα ειμαι πολυ γκαντέμης και πολυ φτωχος...


Στο σκουτερακι λοιπον...

Εδω φταιω γιατι ειχα ξεχάσει να ελεγξω λαδια κανα διμηνο+ και με αφησε.. Συμπληρωσα.. δουλεψε καμια βδομαδα βγαζοντας μπλε καπνους και μετα παπαλα... Δεν ξαναπηρε... Αλλα το πιστονι γυρναει με μιζια.
Δεν γνωριζω τι ζημια μπορει να ειναι, αν ειναι πιστονι η κατι αλλο αλλα οι τιμες που μου ειπαν μπορει να κυμαινονται απο 150 εως και 350 ευρω! ! ! !

400 το πηρα... εννοειται πως δεν ειμαι διατεθειμενος να το ξαναπληρωσω ολο...

Συν οτι δεν παιζει σαλιο... Τα πιστονακια να ουμε 30ευρω εχουν γμτ... πως το φτανουν στα 300+ απορω...

Τ...

Κολλημένος κινητήρας για επισκευή θέλει πιστόνι, κύλινδρο, ελατήρια, ρουλεμαν μπιέλας, μπιέλα, κομβίο, φλάντζες ίσως και πείρο αν έφαγε το ζόρι του κολλήματος με πολλές στροφές, λάδια ξύδια και φίλτρο λαδιού και περίπου κανένα 100άρικο εργασία. 300+ μια χαρά είναι.

Κατά τ' άλλα, καλά ξεμπερδέματα να έχεις!!!

OldMan
12/09/2012, 11:25
Φιλαρακι και με το μπαρντόν δηλαδής αλλά και σιδεροφάγος είσαι και θέλεις να βγαλεις στο τσαμπέ τα γεύματα.. ;)

Για το σκούτερ στα είπε ο Vaskas..

Για το ΒΜW που είναι το πρόβλημά σου..??
Επειδή έκανες διαγνωση ότι ΠΙΘΑΝΟΝ να φταίει η πάνω φλάντζα του καπακιού, πρέπει να συμφωνήσει ο μαστορας και να στην φτιάξει με 20€ εργατικά..??

Cpt. Haddock
12/09/2012, 11:42
[...]Μονο μην καταληξει κ αυτος λεχριτης και τον βγαλω στη φόρα και εκτεθειτε και εσεις...

Εμεις δε νομιζω να εκτεθούμε...

DimitrisZ
12/09/2012, 11:45
Φιλαρακι και με το μπαρντόν δηλαδής αλλά και σιδεροφάγος είσαι και θέλεις να βγαλεις στο τσαμπέ τα γεύματα.. ;)

Για το σκούτερ στα είπε ο Vaskas..

Για το ΒΜW που είναι το πρόβλημά σου..??
Επειδή έκανες διαγνωση ότι ΠΙΘΑΝΟΝ να φταίει η πάνω φλάντζα του καπακιού, πρέπει να συμφωνήσει ο μαστορας και να στην φτιάξει με 20€ εργατικά..??

Οχι, σε καμία των περιπτώσεων... Αλλα αν ειναι ατομο που πιανουν τα χέρια του δίχως να εχει συνεργείο σιγουρα θα μου πάρει λιγότερα εργατικα, και πέρα απο αυτο στα ανταλλακτικά θα βάλω εγω τις πλάτες και θα τα βρω απο γνωστο. Αυτο που με καίει ειναι να μην υπάρχει Η ΦΟΥΣΤΙΑ στο θέμα. Αυτό αναζητώ.

Και οσο για το σκουτεράκι μπορεί απλα να θελει πιστονι και ρεκτιφιέ. Επειτα τις φλαντζες κτλ. Πιστονι30, ρεκτιφιέ20, φλαντες(δεν ξέρω περιπου).

Anyway, το θέμα ειναι πως αν πιάσει και το σκουτεράκι μου ενας που δεν θα εχει συνεργείο πχ, και εγω θα βοηθησω στην ολη διαδικασία και γρηγορότερα θα γίνει με λιγότερο κόπο, αρα και λιγότερα εργατικά...

Παραδειγμα: Πες οτι παω το σκουτερακι σε συνεργείο... Και τα ανταλλακτικά λεμε κοστιζουν 100ευρω... απο που και ως που δικαιολογούνται πχ αλλα 200ευρω εργατικα?? Θα μου βάλει τις ωρες ασχολίας πχ επι τα 30ευρω που χρεωνει πχ και θα βγουν?? και που ξερω εγω τι κανει αυτος κατα την ωρα εργασίας?? Αμα ειναι να πηγαινοερχεται στο συνεργείο και σε αλλα μηχανάκια ταυτοχρονα και έπειτα να το χρεωνει κ αυτο ως ωρα εργασιας, τοτε ευχαριστω δεν θα πάρω κύριοι..

Προτιμω να τα σκάσω σε συμφορουμιτη ο οποίος και αναγκη θα τα εχει, και για να γνωριστουμε και ως μέλη αυτου του φορουμ.

Για εμενα αυτη τη στιγμη και 100-50 ευρω να γλιτωσω ειναι μεγάλη υπόθεση.. Σε φαση βγαζω δεν βγαζω το μηνα κυριολεκτικά...

sapila racing
12/09/2012, 11:58
Εσυ που δεν εμπιστεύεσαι εναν που έχει συνεργείο πως θα εμπιστευτείς εναν που δεν εχει συνεργείο ? :confused:

Λες αυτός που δεν εχει συνεργείο να εχει πτυχίο μηχανικού?

Το σκουτερακι που περιγράφεις σίγουρα θελει μια ωρα μονο για να βγαλεις και να ξαναβάλεις τα αθλια πλαστικά και να μην σπασουν τα μισά. Εφ όσον δεν θελεις να πληρωνεις τζαμπα λεφτά καλό θα ήταν να προσέχεις τα οχήματα σου προληπτικά γιατί μετα θα τα πληρωνεις πιο ακριβα.
Παντως δεν πιστευω να σου υποδείξει κανεις απο εδω μηχανικό, γιατί μαλλον θα μπλέξει κι ο ίδιος.

nassosxlvbros
12/09/2012, 12:06
Δε θα κάνω το συνήγορο των μαστόρων αλλά:

-Με αυτά που μας έγραψες και ο ίδιος αποδέχεσαι,είσαι πλημμελής στη συντήρηση,οπότε αφού εσύ δεν είσαι νοικοκύρης σωστός, πως περιμένεις να σε σεβαστεί ο κάθε μάστορας αν του πας το μηχανάκι/αυτοκίητο ρημάδι;
-Η εργατώρα κυμαίνεται από 40 -60 € αλλά δεν είναι σίγουρο (όποιος ξέρει διορθώνει) οπότε και σε ιδιώτη να πας κάτω από 35€ αν του δώσεις είναι κοροιδία ακόμα κι αν φάει 3-4 ώρες να σου φτιάξει το μηχανάκι...
-Το σκουτεράκι "παρέδωσε" και από χρήση,αλλά και από αμέλειά σου όπως λες...και που συμπλήρωσες λάδι δεν έκανες κάτι καλό,το κακό είχε γίνει ήδη (καπνοί),που σημαίνει λύσιμο όλο και γενική επισκευή,άρα μιλάμε για παίδεμα: για 2-3 ώρες δουλειά+ τα ανταλλακτικά...Οπότε μην περιμένεις ούτε από τον αδερφό σου να σου φτιάξει αυτό το μηχανάκι "τζάμπα".... δηλ. να παιδευτεί όλη μέρα για 40-50€...:nono:
-είναι λάθος σκεπτικό "το αγόρασα φτηνά άρα πρέπει να φτιαχτεί φτηνά/τζάμπα" τα συνεργεία δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα,και ούτε ξέρουν πόσο σου κόστισε εσένα η αγορά...δηλαδή αν στο χάριζαν θα έπρεπε να σου κάνουν και σέρβις τζάμπα;δε νομίζω....
-Η βλάβη στο BMW μπορεί να είναι μόνο φλάντζα,αλλά μπορεί και όχι (μπορεί νάναι και τρόμπα,κολλάρα,σωληνώσεις,ψυγείο,κλπ)πως θα το βεβαιώσεις αυτό;ΜΟΝΟ σε εξουσιοδοτημένο αλλιώς θα είσαι μια ζωή στο ψάξε...
-όσο για τα εργατικά γενικώς,να ξέρεις πως τα σκούτερ λόγω κατασκευής έχουν πολλά εργατικά αλλά και αρκετά αναλώσιμα ανταλλακτικά...οπότε μη σου φαίνεται παράξενο το 200άρι...αν θέλει 4 ώρες λύσε-δέσε + το πέρασμα των αναλώσιμων/δοκιμή λειτουργίας και καλά σου παίρνει...τι το πέρασες το σκούτερ;παπί ή ποδήλατο;
-όλοι θέλουμε να γλυτώνουμε λεφτά,σεβαστό ειδικά αυτή την εποχή, απλά μερικές εργασίες ΔΕΝ γίνονται στην αυλή μας ή στο πεζοδρόμιο...θέλει πάγκο,άπλα και μηχανήματα, και εκεί θα πληρώσεις το μηχανικό που με τη σειρά του τα πλήρωσε κι αυτός...
- να ξέρεις πως η καλύτερη λύση για να μην έχεις ζημιές είναι η πρόληψη και η συντήρηση.Αν όμως αμελείς τα πληρώνεις 10πλάσια...

-και κάτι τελευταίο,ψάξε στη πόλη σου λίγο...δε μπορεί σε ολάκερη Σαλονίκη να μην υπάρχει ένα συνεργείο της προκοπής και να είναι όλοι κλέφτες...:nono:

OldMan
12/09/2012, 12:18
Εσυ που δεν εμπιστεύεσαι εναν που έχει συνεργείο πως θα εμπιστευτείς εναν που δεν εχει συνεργείο ? :confused:
Προφανώς με πρώτιστο γνώμονα την τιμή...
(και μετά θα αρχίσουν τα "φούστη μαστορα και λαμόγιο ανταλλακτικατζή..")


@DimitrisZ: Έχεις κατεβάσει ποτέ κεφαλάρι από 316 για να ξέρεις πόση δουλειά θέλει ..??
(γιατί αν θεωρείς ότι μπορεί να γίνει με 30€ εργατικά, βάζω το κιλίμι στο πεζοδρόμιο και κατι κινέζικα κατσαβίδια που έχω, συνεταιριζόμαστε και τους κλείνουμε όλους τους φουστοαγιογδύτες..) :beer:

DimitrisZ
12/09/2012, 12:32
Σίγουρα δεν μπορεί... Αλλά για να το επιβεβαιώσεις θα πρέπει να πας σε ολα τα συνεργεια και αρκετες φορές..

Και οσο για αυτο που λέτε απο τη στιγμή που δεν το προσέχω, γιατι να το προσέξει ο μαστορας.. Εγω δεν εννοουσα αυτο απο άποψη φουστιάς.. Εννοούσα το να μου πει πως τωρα που το ανοιξαμε πχ χρειάζεται καινούρια κεφαλή ενω στην πραγματικότητα δεν χρειαζεται. Αυτό εννοω. Για τι όλοι ετσι κανουν...


Α, ειχες και αυτο το προβλημα και χρειαζεται αλλαγη κτλ απλα για να φουσκώνει το κοστουμι... Και ενα σωρο ιστορίες καθε φορα..

Οχι κυριοι.. Δεν θα πάρω.. Ειχα καποιες προτάσεις μεσω ΠΜ για συνεργεία αυτοκινητων και θα πάρω καποια τηλεφωνα να δω τι παίζει.

Εξάλλου εστω να βγάλει αυτη τη χρονιά θελω... και στην τελικη και να μην βρω κανέναν δεν το φτιάχνω κιόλας.. κλαιν μαιν.. Θα φτιάξω μονο το σκουτερακι

Οσο για το ψυγείο το προβλημα δεν ειναι εκει, το εχω αλλάξει γιατι λογω φλαντζας μου εσπασε το προηγουμενο. Βαλαμε με το μαστορα/ψυγειά καινουριο και το βαλαμε μπροστα με την ελπιδα να μην εχει σοβαρη ζημια στη φλαντζα και να μην πεταξει αερα απο την εξαερωση.... Αλλα δυστυχως με το που πηρε μπροστά αρχισε να τινάζει αερα με ανοιχτη ταπα, και να φουσκωνει τα κολάρα αν ειχαμε κλειστη εξαέρωση/ταπα..

Αnyway... Εγω ζητησα κάτι και ειδη ειδα κινηση στα ΠΜ, οποτε ας κόψουμε το κηρυγμα γιατι ετσι και γιατί αλλιως.. Το Thread αυτη τη στιγμή με βοηθάει αφάνταστα..

Και όπως αναγράφεται και στα περισσοτερα ταξι της πόλης, ετσι σας απαγγέλω και εγω: ΘΕΛΩ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ...

DimitrisZ
12/09/2012, 12:37
Προφανώς με πρώτιστο γνώμονα την τιμή...
(και μετά θα αρχίσουν τα "φούστη μαστορα και λαμόγιο ανταλλακτικατζή..")


@DimitrisZ: Έχεις κατεβάσει ποτέ κεφαλάρι από 316 για να ξέρεις πόση δουλειά θέλει ..??
(γιατί αν θεωρείς ότι μπορεί να γίνει με 30€ εργατικά, βάζω το κιλίμι στο πεζοδρόμιο και κατι κινέζικα κατσαβίδια που έχω, συνεταιριζόμαστε και τους κλείνουμε όλους τους φουστοαγιογδύτες..) :beer:

Οση δουλειά και να θέλει μαζι θα το κάνουμε... Και απο τη στιγμη που τα ανταλλακτικά πχ φλάντζα καινουρια εχουν 50 ευρω τα υπολοιπα 450 ή 350 ή 250 πως τα δικαιολογείς??? Εχεις μαγαζί να πληρωσεις και υπαλλήλους γι αυτο και εχεις εργατικα 40-50-60 ευρω. Εεε εγω δεν εχω σκοπο ουτε το νοικι σου να πληρωσω ουτε τους υπαλληλους σου... Γι αυτο αναζητω ανθρωπο ο οποίος να μην εχει υποχρεωσεις τετοιες και αν κατσουμε μαζι κατω και το φτιάξουμε θα τον πληρωσω 100-150ευρω.

Τωρα αν εχει ζημιά η κεφαλη αυτό ειναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο και φυσικα τα εξοδα απο κει κ περα ανεβαίνουν..

Αν υπάρχει ανθρωπος με αναγκη τετοια και γνωσεις και δει αυτο το τοπικ θα μου στειλει ΠΜ.

OldMan
12/09/2012, 12:43
Εεε εγω δεν εχω σκοπο ουτε το νοικι σου να πληρωσω ουτε τους υπαλληλους σου...
Αξιοθαύμαστη σαφήνεια προθέσεων...!!


Μακάρι να την εφαρμόσουν και όλοι όσοι συνεργάζονται με την εταιρεία που δουλεύεις... :wave2:

DimitrisZ
12/09/2012, 12:45
Αξιοθαύμαστη σαφήνεια προθέσεων...!!


Μακάρι να την εφαρμόσουν και όλοι όσοι συνεργάζονται με την εταιρεία που δουλεύεις... :wave2:


Είδη την εφαρμόζουν... Γι αυτό και άνοιξα αυτό το θέμα.. :wave2:

TROOPER
12/09/2012, 12:47
Είδη την εφαρμόζουν... Γι αυτό και άνοιξα αυτό το θέμα.. :wave2:

αχαααα!!!δικοι σου ειναι αυτοι που γραφουνε στους τοιχους ''ολοι στους δρομους'' λοιπον!!!:lol::lol:

DimitrisZ
12/09/2012, 12:56
αχαααα!!!δικοι σου ειναι αυτοι που γραφουνε στους τοιχους ''ολοι στους δρομους'' λοιπον!!!:lol::lol:

:D

Και μην με παρεξηγείτε με αυτα που λέω.. ειναι δυσκολες οι εποχές.. Εννοείται πως θελω να πληρωσω και το συνεργείο και τους υπαλλήλους και όλα(εφοσον ειναι τιμιοι παντα). Το θέμα ειναι οτι δεν υπαρχει σάλιο!

Και απο τη στιγμη που υπάρχει η επιλογή να βρω κάποιον αυτονομο ανεργο, γιατι να μην καταφύγω εκει εφόσον μου βγεί φθηνότερα? Δηλαδη να κάτσω να κλαφτω και να μεινω χωρις οχημα και να μην ψαχτω για αλλες επιλογες καθόλου? Αν υπάρχει αυτος θα εμφανιστεί στα ΠΜ μου και θα το διαπραγματευτούμε το θεμα.

Ηδη εχω βρει καποιον για το μηχανάκι και εχω προτασεις για διαφορα συνεργεια αυτοκινητων για το BMW. Αν βρεθεί κάποιος αυτονομος και για το αμάξι εκλεισε το θέμα.. Αν οχι, θα τα βάλω κατω και θα δω αν αποφασίσω τελικά να το φτιάξω η αν θα το βάλω για πουλημα ως ανταλλακτικα. Είδωμεν

OldMan
12/09/2012, 13:01
Και απο τη στιγμη που υπάρχει η επιλογή να βρω κάποιον αυτονομο ανεργο, γιατι να μην καταφύγω εκει εφόσον μου βγεί φθηνότερα?
Φθηνότερα θα σου βγει αν βρεις κάποιον ΠΠΣΠίτη με μερική απασχόληση, αλλά σπανίζει το είδος...

DimitrisZ
12/09/2012, 13:07
ΠΠΣΠίτης ???

TROOPER
12/09/2012, 13:11
Φθηνότερα θα σου βγει αν βρεις κάποιον ΠΠΣΠίτη με μερική απασχόληση, αλλά σπανίζει το είδος...

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

ΠΕΘΑΝΑ ΡΕ ΜΠΓΛΜ!!!!:bawl:

DimitrisZ
12/09/2012, 13:17
Αν και όποτε έρθετε και εσεις οικονομικά στη θεση μου και στη θέση ανέργων, θεωρω πως τα τρολλοσπαμαδουλέματα και τα γελάκια θα κοπούν ψιλοαπότομα...

Εγω τουλάχιστον το απεύχομαι να συμβει σε εσάς, εν συγκριση με τον OldMan που σχεδόν μου το πε κατάμουτρα..

Cpt. Haddock
12/09/2012, 13:21
Εγω τουλάχιστον το απεύχομαι να συμβει σε εσάς, εν συγκριση με τον OldMan που σχεδόν μου το πε κατάμουτρα..

Σε εμας το απευχεσαι, αλλα για τα παιδια που δουλευουν στα συνεργεία μαλλον δε σου καιγεται καρφι...

TROOPER
12/09/2012, 13:23
Σε εμας το απευχεσαι, αλλα για τα παιδια που δουλευουν στα συνεργεία μαλλον δε σου καιγεται καρφι...

http://www.youtube.com/watch?v=Hfec8Myi048

:lol::lol:

OldMan
12/09/2012, 13:25
Αν και όποτε έρθετε και εσεις οικονομικά στη θεση μου και στη θέση ανέργων, θεωρω πως τα τρολλοσπαμαδουλέματα και τα γελάκια θα κοπούν ψιλοαπότομα...
Εγω τουλάχιστον το απεύχομαι να συμβει σε εσάς, εν συγκριση με τον OldMan που σχεδόν μου το πε κατάμουτρα..
Καθόλου "σχεδόν"... Στα ίσια στο έριξα..!!



Υ.Γ.
Προφανώς δεν είσαι της γενιάς "Ένα γέλιο θα σας θάψει", γι αυτό και παρεξηγείς...:beer::wave2::beer:

nassosxlvbros
12/09/2012, 13:31
Ναι...κάνουμε αστειάκια...εμείς χτες βγήκαμε στη πιάτσα και στο καπάκι πιάσαμε δουλειά....:rolleyes:

απόλυση;
..........


Ι don't know this word...:cry:

DimitrisZ
12/09/2012, 13:38
Aυτό που σιχαινομαι ρε φιλε OldMan ειναι το οτι ΕΣΥ και πολλοι γενικά δεν κάθονται να διαβάσουν τι γράφω και μετα απαντουν παντα με κακία και ειρωνεια..

Στο ποστ μου γραφω:

Οση δουλειά και να θέλει μαζι θα το κάνουμε... Και απο τη στιγμη που τα ανταλλακτικά πχ φλάντζα καινουρια εχουν 50 ευρω τα υπολοιπα 450 ή 350 ή 250 πως τα δικαιολογείς??? Εχεις μαγαζί να πληρωσεις και υπαλλήλους γι αυτο και εχεις εργατικα 40-50-60 ευρω. Εεε εγω δεν εχω σκοπο ουτε το νοικι σου να πληρωσω ουτε τους υπαλληλους σου... Γι αυτο αναζητω ανθρωπο ο οποίος να μην εχει υποχρεωσεις τετοιες και αν κατσουμε μαζι κατω και το φτιάξουμε θα τον πληρωσω 100-150ευρω.

Τωρα αν εχει ζημιά η κεφαλη αυτό ειναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο και φυσικα τα εξοδα απο κει κ περα ανεβαίνουν..

Αν υπάρχει ανθρωπος με αναγκη τετοια και γνωσεις και δει αυτο το τοπικ θα μου στειλει ΠΜ.

Οπως επίσης είπα:

ΘΕΛΩ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ...


Παρόλα αυτα εσυ ξεκίνησες το χαβά σου δίχως καν να δωσεις σημασία στο τι είπα...


Δεν παρεξηγούμε...

Αλλά θέλω να μάθω τι σημαινει ΠΠΣΠιτης! :D Καθως και ΜΠΓΛΜ.. Ωστε να ξέρω και γω άλλη φορά..:D

vaska
12/09/2012, 13:49
Οχι, σε καμία των περιπτώσεων... Αλλα αν ειναι ατομο που πιανουν τα χέρια του δίχως να εχει συνεργείο σιγουρα θα μου πάρει λιγότερα εργατικα, και πέρα απο αυτο στα ανταλλακτικά θα βάλω εγω τις πλάτες και θα τα βρω απο γνωστο. Αυτο που με καίει ειναι να μην υπάρχει Η ΦΟΥΣΤΙΑ στο θέμα. Αυτό αναζητώ.

Και οσο για το σκουτεράκι μπορεί απλα να θελει πιστονι και ρεκτιφιέ. Επειτα τις φλαντζες κτλ. Πιστονι30, ρεκτιφιέ20, φλαντες(δεν ξέρω περιπου).

Anyway, το θέμα ειναι πως αν πιάσει και το σκουτεράκι μου ενας που δεν θα εχει συνεργείο πχ, και εγω θα βοηθησω στην ολη διαδικασία και γρηγορότερα θα γίνει με λιγότερο κόπο, αρα και λιγότερα εργατικά...

Παραδειγμα: Πες οτι παω το σκουτερακι σε συνεργείο... Και τα ανταλλακτικά λεμε κοστιζουν 100ευρω... απο που και ως που δικαιολογούνται πχ αλλα 200ευρω εργατικα?? Θα μου βάλει τις ωρες ασχολίας πχ επι τα 30ευρω που χρεωνει πχ και θα βγουν?? και που ξερω εγω τι κανει αυτος κατα την ωρα εργασίας?? Αμα ειναι να πηγαινοερχεται στο συνεργείο και σε αλλα μηχανάκια ταυτοχρονα και έπειτα να το χρεωνει κ αυτο ως ωρα εργασιας, τοτε ευχαριστω δεν θα πάρω κύριοι..

Προτιμω να τα σκάσω σε συμφορουμιτη ο οποίος και αναγκη θα τα εχει, και για να γνωριστουμε και ως μέλη αυτου του φορουμ.

Για εμενα αυτη τη στιγμη και 100-50 ευρω να γλιτωσω ειναι μεγάλη υπόθεση.. Σε φαση βγαζω δεν βγαζω το μηνα κυριολεκτικά...

Κοίτα δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν έχω συνεργείο και προσπαθώ να σε βοηθήσω από μακριά μην τελικά πας για μαλλί και βγεις κουρεμένος.

1) Είμαι άτομο που πιάνουν τα χέρια του κι εργαλεία προσπαθώ πάντα να έχω από τα καλύτερα της αγοράς αλλά δεν έχω τη γνώση που έχει ένας μάστορας (χομπίστας είμαι) οπότε κατά τα λεγόμενά σου θα μ' εμπιστευτείς και θα με βοηθήσεις. Ουσιαστικά θα με βοηθήσεις να καταστρέψουμε το μηχανάκι σου γιατί θα μάθουμε στου κασίδη το κεφάλι δηλ στο δικό σου με αποτέλεσμα να σου στοιχίσει τελικά περισσότερο η επισκευή.
2) Πιστόνι, φλάντζες και ρεκτιφιέ μόνο με την καμία. Αν δεν αλλάξεις ρουλεμάν μπιέλας και κομβίο, σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα ο Κινέζος θα κουδουνάει σαν κουδουνίστρα. Αν είναι και υδρόψυκτος υπολόγισε και το ψυκτικό υγρό, οπότε μαζί με λάδια φίλτρα κατά τη γνώμη μου το 180 - 200άευρο το έχεις στο νερό, τώρα βάλε κι εργασία και υπολόγισε.

Πρόσφατα το αδέρφι μου κόλλησε από λάδια ένα sym. Ο αντιπρόσωπος στην Πάτρα ζητούσε 700 + για την επισκευή. Όταν του ζήτησα έγγραφη προσφορά με ανάλυση, ανακάλυψα ότι είχε χρεώσει τ' ανταλλακτικά 2πλάσια τιμή από αυτές σε σχετικά σάιτ. Ούτε αυτό μπορείς να το πεις πουστιά, ελεύθερη αγορά είναι ο καθένας πουλάει όσο θέλει κι επίσης εκτιμάει τη δουλειά του πάλι όσο θέλει. Αν σε συμφέρει πας αν όχι απλά δεν πας. Εγώ αγόρασα τα πράγματα από ένα παλικάρι που έχει Ελληνικό σάιτ στα μισά λεφτά από αυτά που ζήταγε ο εδώ αντιπρόσωπος κι έκανα την επισκευή στο μηχανάκι του αδερφού. Δεν είχα ξαναλύσει sym, φάγαμε μια ολόκληρη μέρα.

Και δεν είναι όλοι οι μάστορες το ίδιο, είναι λάθος να τους βάζεις στο ίδιο καζάνι όλους απλά και μόνο επειδή εσένα δεν σου περισσεύουν κι εκτιμάς την τεχνογνωσία τους, τον εξοπλισμό τους και τις εγκαταστάσεις τους με το δικό σου λάθος σκεπτικό.

Φιλικά πάντα.

KeLeYTiS
12/09/2012, 14:01
Φιλε παντως αν μου βαλεις τις βενζινες ερχομαι εγω Θεσσαλονικη που το εχω και καημο και δουλευω τσαμπα .

κερνα καμμια μπουγατσα και κανα τριγωνο μονο ...

ΥΓ)Βελανιδοχαρτο εχω καργα

DimitrisZ
12/09/2012, 14:02
Κοίτα δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν έχω συνεργείο και προσπαθώ να σε βοηθήσω από μακριά μην τελικά πας για μαλλί και βγεις κουρεμένος.

1) Είμαι άτομο που πιάνουν τα χέρια του κι εργαλεία προσπαθώ πάντα να έχω από τα καλύτερα της αγοράς αλλά δεν έχω τη γνώση που έχει ένας μάστορας (χομπίστας είμαι) οπότε κατά τα λεγόμενά σου θα μ' εμπιστευτείς και θα με βοηθήσεις. Ουσιαστικά θα με βοηθήσεις να καταστρέψουμε το μηχανάκι σου γιατί θα μάθουμε στου κασίδη το κεφάλι δηλ στο δικό σου με αποτέλεσμα να σου στοιχίσει τελικά περισσότερο η επισκευή.
2) Πιστόνι, φλάντζες και ρεκτιφιέ μόνο με την καμία. Αν δεν αλλάξεις ρουλεμάν μπιέλας και κομβίο, σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα ο Κινέζος θα κουδουνάει σαν κουδουνίστρα. Αν είναι και υδρόψυκτος υπολόγισε και το ψυκτικό υγρό, οπότε μαζί με λάδια φίλτρα κατά τη γνώμη μου το 180 - 200άευρο το έχεις στο νερό, τώρα βάλε κι εργασία και υπολόγισε.

Πρόσφατα το αδέρφι μου κόλλησε από λάδια ένα sym. Ο αντιπρόσωπος στην Πάτρα ζητούσε 700 + για την επισκευή. Όταν του ζήτησα έγγραφη προσφορά με ανάλυση, ανακάλυψα ότι είχε χρεώσει τ' ανταλλακτικά 2πλάσια τιμή από αυτές σε σχετικά σάιτ. Ούτε αυτό μπορείς να το πεις πουστιά, ελεύθερη αγορά είναι ο καθένας πουλάει όσο θέλει κι επίσης εκτιμάει τη δουλειά του πάλι όσο θέλει. Αν σε συμφέρει πας αν όχι απλά δεν πας. Εγώ αγόρασα τα πράγματα από ένα παλικάρι που έχει Ελληνικό σάιτ στα μισά λεφτά από αυτά που ζήταγε ο εδώ αντιπρόσωπος κι έκανα την επισκευή στο μηχανάκι του αδερφού. Δεν είχα ξαναλύσει sym, φάγαμε μια ολόκληρη μέρα.

Και δεν είναι όλοι οι μάστορες το ίδιο, είναι λάθος να τους βάζεις στο ίδιο καζάνι όλους απλά και μόνο επειδή εσένα δεν σου περισσεύουν κι εκτιμάς την τεχνογνωσία τους, τον εξοπλισμό τους και τις εγκαταστάσεις τους με το δικό σου λάθος σκεπτικό.

Φιλικά πάντα.

Μείνε λίγο στα κόκκινα..

Το να χρεώσει παραπάνω για ανταλλακτικά η για εργασία δεν το θεωρω πουστιά.. Ο καθενας τιμολογει οπως τον συμφέρει και σύμφωνα με τα εξοδά του και την τεχνογνωσια/αποτελεσμα δουλειας που θεωρει αυτος οτι προσφέρει.

Αν είναι δυνατόν εναν τετοιον θα τον αποφύγω λογω οικονομικων, αλλα ασφαλέστατα θα τον προτιμήσω σε περιπτωση που οντως κανει καλη δουλειά και εχω τα φραγκα. Διχως να σημαίνει πως ενας φθηνότερος δεν θα κάνει την ιδια καλη δουλειά

Αλλα οταν πας πχ για μια ζημιά που εχεις και σου λέει οτι κοίτα, αλλαξα και αυτο (αυθαιρετα) γιατι θα είχες θεμα ή πρέπει οπωσδηποτε να αλλάξουμε αυτο αλιώς δεν μπορούμε να προχωρήσουμε στην υπολοιπη επισκευή, και μετα πάω σε εναν άλλο μαστορα και μου το φτιάχνει και σωστα και ωραία Διχως να χρειάζονται αυτα που μου είπε ο άλλος*... Εεεε τοτε αυτο το θεωρω κερδοσκοπικη πουστιά και δουλεμα.


*Όντως ομως να μην χρειάζονται επισκευή, γιατι αμα χρειαζονται τότε ο δευτερος μαστορας βγαινει ο φουστης της υπόθεσης..

TROOPER
12/09/2012, 14:05
...

Αλλά θέλω να μάθω τι σημαινει ΠΠΣΠιτης! :D Καθως και ΜΠΓΛΜ.. Ωστε να ξέρω και γω άλλη φορά..:D

σε ολο το υπολοιπο απλα προσπαθει ο ολντμαν με τον δικο του μοναδικο τροπο να σου δωσει να καταλαβεις τι λαθος εχει το σκεπτικο σου.ο βασκα σου το κανει ταληρα.

στις αποριες σου τωρα.

ΠΙΠΙΣΙΠΙτης:μελος της ΠΠΣΠ.

ΠΠΣΠ:φοιτητικη παραταξη της ΟΜΛΕ

ΟΜΛΕ:συνδυασμος ελληνων κομμουνιστων εξοριστων στην τοτε σοβιετικη ενωση και στις αλλες χωρες της ανατολικης ευρωπης και μιας ομαδας ελληνων κομμουνιστων που εξεδιδαν το περιοδικο ''αναγεννηση'' και την εφημεριδα ''λαικος δρομος''.η ομλε αποσπαστηκε το 1964 απο το κκε εναντιομενη στον ''σοβιετικο ρεβιζιονισμο'' (αναθεωρητισμο).μετα τον θανατο του μαο τσε τουνγκ το 1976 διασπαστηκε εξαιτιας μιας σοβαρης κρισης που ξεσπασε μεταξυ των μελων της οργανωσης σε δυο ξεχωριστες πολιτικες οργανωσεις.το κκε(μ-λ) και το μ-λ κκε.

ΜΠΓΛΜ:αρχικα της λεξης μπαγλαμας :lol::lol:

ελπιζω να σε διαφωτισα :lol::lol:

DimitrisZ
12/09/2012, 14:08
σε ολο το υπολοιπο απλα προσπαθει ο ολντμαν με τον δικο του μοναδικο τροπο να σου δωσει να καταλαβεις τι λαθος εχει το σκεπτικο σου.ο βασκα σου το κανει ταληρα.

στις αποριες σου τωρα.

ΠΙΠΙΣΙΠΙτης:μελος της ΠΠΣΠ.

ΠΠΣΠ:φοιτητικη παραταξη της ΟΜΛΕ

ΟΜΛΕ:συνδυασμος ελληνων κομμουνιστων εξοριστων στην τοτε σοβιετικη ενωση και στις αλλες χωρες της ανατολικης ευρωπης και μιας ομαδας ελληνων κομμουνιστων που εξεδιδαν το περιοδικο ''αναγεννηση'' και την εφημεριδα ''λαικος δρομος''.η ομλε αποσπαστηκε το 1964 απο το κκε εναντιομενη στον ''σοβιετικο ρεβιζιονισμο'' (αναθεωρητισμο).μετα τον θανατο του μαο τσε τουνγκ το 1976 διασπαστηκε εξαιτιας μιας σοβαρης κρισης που ξεσπασε μεταξυ των μελων της οργανωσης σε δυο ξεχωριστες πολιτικες οργανωσεις.το κκε(μ-λ) και το μ-λ κκε.

ΜΠΓΛΜ:αρχικα της λεξης μπαγλαμας :lol::lol:

ελπιζω να σε διαφωτισα :lol::lol:

ΟΚ! γκοτ ιτ! :lol::D:D:D

Cpt. Haddock
12/09/2012, 14:10
[...]ΟΜΛΕ:συνδυασμος ελληνων κομμουνιστων εξοριστων στην τοτε σοβιετικη ενωση και στις αλλες χωρες της ανατολικης ευρωπης και μιας ομαδας ελληνων κομμουνιστων που εξεδιδαν το περιοδικο ''αναγεννηση'' και την εφημεριδα ''λαικος δρομος''.η ομλε αποσπαστηκε το 1964 απο το κκε εναντιομενη στον ''σοβιετικο ρεβιζιονισμο'' (αναθεωρητισμο).μετα τον θανατο του μαο τσε τουνγκ το 1976 διασπαστηκε εξαιτιας μιας σοβαρης κρισης που ξεσπασε μεταξυ των μελων της οργανωσης σε δυο ξεχωριστες πολιτικες οργανωσεις.το κκε(μ-λ) και το μ-λ κκε.

:uplate:

268111

OldMan
12/09/2012, 14:16
Aυτό που σιχαινομαι ρε φιλε OldMan ειναι το οτι ΕΣΥ και πολλοι γενικά δεν κάθονται να διαβάσουν τι γράφω και μετα απαντουν παντα με κακία και ειρωνεια..
Για τους άλλους δεν ξέρω...

Για μένα όντως ισχύει αυτό που λες, αλλα τι να κάνω..??
Είναι πρόβλημα χαρακτήρα να ζηλεύω και να φθονώ αυτούς που δεν έχουν δουλειά ουτε λεφτά γιατί θέλω να τους μοιάσω αλλά δεν μπορώ, γμτ....:D

OldMan
12/09/2012, 14:17
Βελανιδοχαρτο εχω καργα
Βάζω την ματσόλα να φτιαξουμε φλαντζα κεφαλής..

OldMan
12/09/2012, 14:19
ΠΙΠΙΣΙΠΙτης:μελος της ΠΠΣΠ.
ΠΠΣΠ:φοιτητικη παραταξη της ΟΜΛΕ
ΟΜΛΕ:συνδυασμος ελληνων κομμουνιστων εξοριστων στην τοτε σοβιετικη ενωση και στις αλλες χωρες της ανατολικης ευρωπης και μιας ομαδας ελληνων κομμουνιστων που εξεδιδαν το περιοδικο ''αναγεννηση'' και την εφημεριδα ''λαικος δρομος''.η ομλε αποσπαστηκε το 1964 απο το κκε εναντιομενη στον ''σοβιετικο ρεβιζιονισμο'' (αναθεωρητισμο).μετα τον θανατο του μαο τσε τουνγκ το 1976 διασπαστηκε εξαιτιας μιας σοβαρης κρισης που ξεσπασε μεταξυ των μελων της οργανωσης σε δυο ξεχωριστες πολιτικες οργανωσεις.το κκε(μ-λ) και το μ-λ κκε.
Τίποτις για Β! Πανελλαδική δεν βλέπω και ανησυχώ, ρεβιζιονάκι μου ...;)

DimitrisZ
12/09/2012, 14:19
Για τους άλλους δεν ξέρω...

Για μένα όντως ισχύει αυτό που λες, αλλα τι να κάνω..??
Είναι πρόβλημα χαρακτήρα να ζηλεύω και να φθονώ αυτούς που δεν έχουν δουλειά ουτε λεφτά γιατί θέλω να τους μοιάσω αλλά δεν μπορώ, γμτ....:D

Οκ! Γκοτ ιτ αγκεν! :a013:

TROOPER
12/09/2012, 14:19
:uplate:

268111

εναντιονοτανε λεμε στον σοβιετικο ρεβιζιονισμο οι πιπισιπιτες.οσο και αν καλουσε η μαμα τα παιδια τη γραφανε.παλιοπαιδα βλεπεις...:lol:

TROOPER
12/09/2012, 14:24
...ρεβιζιονάκι μου ...;)

να σταθουμε λιγο σε αυτο?

πως το λες?

ρεβιζιον-ακη μου?
ρε βιζιον-ακη μου?
ρεβιζι-ον-ακη μου?

ξεκαθαρισε συντροφε (με παχια ''σ'') :rotflmao::rotflmao:

Anty12
12/09/2012, 14:24
εναντιονοτανε λεμε στον σοβιετικο ρεβιζιονισμο οι πιπισιπιτες.οσο και αν καλουσε η μαμα τα παιδια τη γραφανε.παλιοπαιδα βλεπεις...:lol:


Στο βλάκα το Νικήτα -για να είμεθα πιο ακριβείς- αλλά τους έσιαξε ο Λεωνίδας........:evil:

vaska
12/09/2012, 14:25
σε ολο το υπολοιπο απλα προσπαθει ο ολντμαν με τον δικο του μοναδικο τροπο να σου δωσει να καταλαβεις τι λαθος εχει το σκεπτικο σου.ο βασκα σου το κανει ταληρα.

στις αποριες σου τωρα.

ΠΙΠΙΣΙΠΙτης:μελος της ΠΠΣΠ.

ΠΠΣΠ:φοιτητικη παραταξη της ΟΜΛΕ

ΟΜΛΕ:συνδυασμος ελληνων κομμουνιστων εξοριστων στην τοτε σοβιετικη ενωση και στις αλλες χωρες της ανατολικης ευρωπης και μιας ομαδας ελληνων κομμουνιστων που εξεδιδαν το περιοδικο ''αναγεννηση'' και την εφημεριδα ''λαικος δρομος''.η ομλε αποσπαστηκε το 1964 απο το κκε εναντιομενη στον ''σοβιετικο ρεβιζιονισμο'' (αναθεωρητισμο).μετα τον θανατο του μαο τσε τουνγκ το 1976 διασπαστηκε εξαιτιας μιας σοβαρης κρισης που ξεσπασε μεταξυ των μελων της οργανωσης σε δυο ξεχωριστες πολιτικες οργανωσεις.το κκε(μ-λ) και το μ-λ κκε.

ΜΠΓΛΜ:αρχικα της λεξης μπαγλαμας :lol::lol:

ελπιζω να σε διαφωτισα :lol::lol:

Ρε Γιώργη ξάδερφος της Παπαρήγα είσαι μανούλα μου ή από χόμπυ διάβαζες αριστερές φυλλάδες ?????

Εγώ πάντως τις διάβαζα για να εμπλουτίσω το λεξιλόγιό μου.


χαχαχαχα

OldMan
12/09/2012, 14:27
ο Λεωνίδας
Αυτός που ήταν καμια 10αριά μέρες πεθαμένος αλλά δεν το ήξερε..??

TROOPER
12/09/2012, 14:27
Στο βλάκα το Νικήτα -για να είμεθα πιο ακριβείς- αλλά τους έσιαξε ο Λεωνίδας........:evil:

:lol:


Ρε Γιώργη ξάδερφος της Παπαρήγα είσαι μανούλα μου ή από χόμπυ διάβαζες αριστερές φυλλάδες ?????

Εγώ πάντως τις διάβαζα για να εμπλουτίσω το λεξιλόγιό μου.


χαχαχαχα

εγω σε βριζω ρε?

ακου ξαδερφος της παπαρηγαινας!!!:mad:

υ.γ.πρεπει να ξερεις τι μαλακιες εχουνε πει και εχουνε κανει για να χτυπας οταν και οπου χρειαζεται.;)

ADVENTURAZ
12/09/2012, 14:30
να σταθουμε λιγο σε αυτο?

πως το λες?

ρεβιζιον-ακη μου?
ρε βιζιον-ακη μου?
ρεβιζι-ον-ακη μου?

ξεκαθαρισε συντροφε (με παχια ''σ'') :rotflmao::rotflmao:



:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

Εε ρε κεφια που εχετε σημερα...εχω λιωσει...:lol::lol:

Anty12
12/09/2012, 14:31
Αυτός που ήταν καμια 10αριά μέρες πεθαμένος αλλά δεν το ήξερε..??


Λεωνίδας (http://en.wikipedia.org/wiki/Leonid_Brezhnev)...δεν πρόσεχες στην "Καθοδήγηση" εσύ ρε προβοκάτορα...????

OldMan
12/09/2012, 14:34
Λεωνίδας (http://en.wikipedia.org/wiki/Leonid_Brezhnev)...δεν πρόσεχες στην "Καθοδήγηση" εσύ ρε προβοκάτορα...????
Μωρή σεχτάρω, αυτόν δεν τον βγάζαν στο μπαλκόνι στην παρέλαση ΠΕΘΑΜΕΝΟ ..??? :evil:

vaska
12/09/2012, 14:36
Λεωνίδας (http://en.wikipedia.org/wiki/Leonid_Brezhnev)...δεν πρόσεχες στην "Καθοδήγηση" εσύ ρε προβοκάτορα...????


Ήταν από τότες μέλος της φράξιας για αυτό τα λέει έτσι, απέξω απέξω.

Είχε γραφτεί λέει στο κόμμα για μια γκόμενα, τον έριξε αυτή, έριξε κι αυτός το κόμμα και πατσίσανε.

Anty12
12/09/2012, 14:38
Μωρή σεχτάρω, αυτόν δεν τον βγάζαν στο μπαλκόνι στην παρέλαση ΠΕΘΑΜΕΝΟ ..??? :evil:

μΕ φαίνεται ο Τσερνίεγκο ήταν αυτός.....και δεν είμαι σεχταριστής.....με τον άλλον ..τον Μεξικάνο είμαι...:lol:

Anty12
12/09/2012, 14:40
Είχε γραφτεί λέει στο κόμμα για μια γκόμενα,


πλάκα-πλάκα....μερικοί ήταν έτοιμοι να πάνε μέχρι την Νικαράγουα να μαζέψουν καφέ - στα πλαίσια του Διεθνιστικού τους Καθήκοντος- για ένα μ@@νί λέμε...!!!!!

vaska
12/09/2012, 14:43
πλάκα-πλάκα....μερικοί ήταν έτοιμοι να πάνε μέχρι την Νικαράγουα να μαζέψουν καφέ - στα πλαίσια του Διεθνιστικού τους Καθήκοντος- για ένα μ@@νί λέμε...!!!!!


Αξύριστο όμως, αυτό είναι που κάνει τη διαφορά, όλες οι άλλες το είχαν περιποιημένο μοσχοσαπουνισμένο

(γμτ δεν μπορώ να βάλω εμότικονς)

byron
12/09/2012, 14:52
μΕ φαίνεται ο Τσερνίεγκο ήταν αυτός.....και δεν είμαι σεχταριστής.....με τον άλλον ..τον Μεξικάνο είμαι...:lol:

Μόνο μην πάρει χαμπάρι η Λιάνα οτι είσαι Μενσεβίκος γιατί, την π@ύτσισες πρόεδρε :wave2: