PDA

View Full Version : WoW καψιμο ως εκει που δεν παει.......



o teos
15/09/2012, 15:56
http://www.youtube.com/watch?v=WqSFR5LzFi8&feature=related αυτα βλεπεις και μετα λες ρε που παμε ρε...:cool: παρτε ματι αντιδραση ο πιτσιρικας που του σβησαν το account στο world of warcraft(on line παιχνιδι για οσους δεν ξερουν) πολυ γελιο....:lol:

Cpt. Haddock
15/09/2012, 17:58
...
268410

Joyrider
15/09/2012, 18:00
Το τηλεκοντρόλ :uplate:


...

Χίλιες φορές ένα session D&D με φίλους, μπύρα, ναργιλέ, παρά αυτό το κόλλημα στο pc.

:priest: <-- Cleric/Radiant servant of pelor/Contemplative :lol:

o teos
15/09/2012, 18:42
Το τηλεκοντρόλ :uplate:



Χίλιες φορές ένα session D&D με φίλους, μπύρα, ναργιλέ, παρά αυτό το κόλλημα στο pc.

:priest: <-- Cleric/Radiant servant of pelor/Contemplative :lol:

+999

chester24
16/09/2012, 09:45
Νταξ, ειναι λιγο φεικ αυτο με τον πιτσιρικα. Αυτο ομως?

http://www.youtube.com/watch?v=1Q4Ut761FQE&feature=fvwrel

Οπως και να εχει, υπαρχει πολυς κοσμος που ασχολειται με αυτου του ειδους τα παιχνιδια και εχει φαει τρελο κολλημα. Μιλαμε για πολλες εργατοωρες μπροστα στο πισι. Ελεος ρε πστ μου, γιαυτο ολα τα πιτσιρικια ειναι καμμενα.... :yuck:

vassilis88
16/09/2012, 10:43
how can you kill the one that has no life?:tooth:
http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s10e08-make-love-not-warcraft
make love not warcraft

motomaniac
16/09/2012, 11:52
χαιρομαι που σανπιτσιρικας ειχα πειραγμενο glx και την αραζα σε καφετεριες κυνηγοντας αιδοια... (ακομα το κανω.. )

VASOS
16/09/2012, 12:02
Δεν είναι μόνο οι πιτσιρικάδες που έχουν φάει τρελό κόλλημα με το WoW και πιστέψτε με ξέρω πολλούς :D.
Ευτυχώς, για μένα, ήρθε ο γιος μου και το πήρα απόφαση να ξεκολλήσω.
Από τότε βέβαια δεν παίζω ούτε πασιέντζα, γιατί μετά το WoW απλά δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι.

Corvo
16/09/2012, 12:13
Δεν είναι μόνο οι πιτσιρικάδες που έχουν φάει τρελό κόλλημα με το WoW και πιστέψτε με ξέρω πολλούς :D.
Ευτυχώς, για μένα, ήρθε ο γιος μου και το πήρα απόφαση να ξεκολλήσω.
Από τότε βέβαια δεν παίζω ούτε πασιέντζα, γιατί μετά το WoW απλά δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι.

κολλημα οντως αλλα οχι σε τετοια φαση ρε εσυ....
μονο απο Αμερικανο περιμενα να το δω αυτο :lol:

Joyrider
16/09/2012, 12:27
Η δόση κάνει το δηλητήριο ;)

MavrosPan
16/09/2012, 14:21
Δεν είναι μόνο οι πιτσιρικάδες που έχουν φάει τρελό κόλλημα με το WoW και πιστέψτε με ξέρω πολλούς :D.
Ευτυχώς, για μένα, ήρθε ο γιος μου και το πήρα απόφαση να ξεκολλήσω.
Από τότε βέβαια δεν παίζω ούτε πασιέντζα, γιατί μετά το WoW απλά δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι.

Για μενα δεν ηρθε ο γιος, ηρθε γυναικα ή μαλλον παντοφλα και εφευγε η γυναικα και καπου εκει καταλαβα ο,τι αυτα δεν πανε μαζι. Οποτε παει και το WoW πανε και οι Method (οι παικτες, θα τους ξερουν) και γενικοτερα πανε και τα παιχνιδια γιατι οντως, μετα το wow το χαος. :)

Παντως εχει και την κοινωνικοτητα του αν σκεφτεις οτι ειχα βγαλει και 2-3 γυναικες απο κει :) Με το πιο τρανταχτο βεβαια μια Τουρκαλα που ειχε κανει το Κωνσταντινουπολη - Πειραιας, Καμινια - Δραπετσωνα. Κ γω δηλαδη..
Sleeping with the enemy κ ετσι

Ε ρε τι κανει ο ανθρωπας για το νινι.

AUFGEBRACHT
16/09/2012, 20:33
Πολύ κωλοπαίδι ο αδερφός του... Σε κάποια στιγμή στο βίντεο γιατί βάζει το τηλεκοντρόλ στον κώλο του;...

stavrouliasp
16/09/2012, 21:23
Βρήκα ένα πολύ καλό (αν είναι αληθινό)...

http://www.youtube.com/watch?v=0ydXbJrQ4jc&feature=fvwrel

Ktm.Prestige
17/09/2012, 08:41
Και γρήγορα τώρα που είναι ακόμα αρχή!!

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%81%CE%BA%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82

McTalas
17/09/2012, 09:58
how can you kill the one that has no life?:tooth:
http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s10e08-make-love-not-warcraft
make love not warcraft
γαμει !!! :lol:

DimChios
17/09/2012, 10:11
Βρήκα ένα πολύ καλό (αν είναι αληθινό)...

http://www.youtube.com/watch?v=0ydXbJrQ4jc&feature=fvwrel

ΡΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

Αστραψε της δυο χαστουκια να συνελθει μωρε η κ@ργιολα!

:moutza:


Μαγκες, αυτα ειναι βλακειες!





















Παιξτε farmville

:lol:

ADVENTURAZ
17/09/2012, 10:22
Βρήκα ένα πολύ καλό (αν είναι αληθινό)...

http://www.youtube.com/watch?v=0ydXbJrQ4jc&feature=fvwrel

Πω πω...ψυχακι η γκομενα:a21:
Παλι καλα που δεν αρπαξε και το μαχαιρι που φαινεται σε πρωτο πλανο,να τον σφαξει...

o teos
17/09/2012, 13:12
Πω πω...ψυχακι η γκομενα:a21:
Παλι καλα που δεν αρπαξε και το μαχαιρι που φαινεται σε πρωτο πλανο,να τον σφαξει...

Το περασε στο τελος συριζα και λεω τωρα θα το πιασει...:lol:

kiloMeater
17/09/2012, 13:20
Για μενα δεν ηρθε ο γιος, ηρθε γυναικα ή μαλλον παντοφλα και εφευγε η γυναικα και καπου εκει καταλαβα ο,τι αυτα δεν πανε μαζι. Οποτε παει και το WoW πανε και οι Method (οι παικτες, θα τους ξερουν) και γενικοτερα πανε και τα παιχνιδια γιατι οντως, μετα το wow το χαος. :)


Εχω 3+ χρονια καθαρος και εχω βρει την υγεια μου. Μετα κολλησα για 1-2 χρονια με το EVE online αλλα τελικα απελευθερωθηκα ενα βραδυ, μαχαιρι...
Μετα τη γεννηση του πρωτου παιδιου δεν την παλευα αλλο... ουτε μεγαλα dungeons μπορουσα να βγαλω, ουτε προλαβαινα τον μπεμπη...
Αρχικα σου φαινται οτι ολα τα αλλα ειναι μαπα, αλλα με τον καιρο ξανα-ανακαλυπτεις την χαρα λιγοτερο δεσμευτικων Games στα οποια μπορεις να κανεις login ναπαιξεις οποτε θες, και οχι γιατι πρεπει

7gibernau
17/09/2012, 13:29
http://www.youtube.com/watch?v=Uqn78ZhDxtQ

http://www.youtube.com/watch?v=tVD-m4sqajk&feature=related

και δυο απο τον "δικο μου " κοσμο καποτε χαχαχαχαχχα

Red Rider
17/09/2012, 13:36
Εδώ μιλάμε για εθισμό,δεν είναι απλά τα πράγματα..
Στο τζόγο καταστρέφεσαι οικονομικά,τουλάχιστον.
Στον αλκοολισμό καταστρέφεις την υγεία σου,τουλάχιστον.
Με τα ναρκωτικά τα ίδια..
Έτσι και με το gaming τέτοιας φύσεως,καταστρέφεις τον ψυχικό σου κόσμο.Εκμηδενίζεις την ένοια του χώρου και του χρόνου,και διαλύεις την προσωπική σου ζωή.
Κάποτε είχα πάει το αυτοκίνητο μου για service και πιάνω την συζήτηση με τον μηχανικό που ασχολούνταν με αυτό.
Μου λέει άσε φίλε,είμαι κομμάτια.Απο χτές το απόγευμα που σχόλασα,μέχρι το πρωί που ξαναήρθα στην δουλειά,έπαιζα wow....
Aπλά σε μια κοινωνία χαμηλού διανοητικού επιπέδου και διαπροσωπικών σχέσεων,είναι πολύ δύσκολο να κατακριθούν αυτοί οι "άρρωστοι" άνθρωποι.Μάλλον περισσότερο αποδεκτοί γίνονται απο το σύνολο.

Allst@rf
17/09/2012, 13:59
παραλιγο να κολλησω και γω με την μαλακια...

ευτυχως ηρθε το εντουρο και το φθινοπωρο σιγα-σιγα...

μην μενετε σπιτι...ανεβητε στη μηχανη και ξεχυθητε...

VASOS
17/09/2012, 15:10
....Aπλά σε μια κοινωνία χαμηλού διανοητικού επιπέδου και διαπροσωπικών σχέσεων,είναι πολύ δύσκολο να κατακριθούν αυτοί οι "άρρωστοι" άνθρωποι.Μάλλον περισσότερο αποδεκτοί γίνονται απο το σύνολο.

Τί παίρνεις και δεν μας δίνεις ρπ μου :p

Volo
17/09/2012, 16:40
Μεγάλο κόλλημα τα video games και αν δεν έχεις και παρέα να σε τραβήξει άνετα κολλάς.
Όμως άμα γίνει με μέτρο το video gaming έχει να προσφέρει πολύ ευχάριστες ώρες ψυχαγωγίας
και χαβαλέ αλλά και γνώσης. Άνετα μπορείς να το βάλεις στη ζωή σου και να είναι το χόμπι σου αν
θες και να περνάς όσες ώρες σου γουστάρει αρκεί να μην απομονωθείς και κάνεις μόνο αυτό. Άλλοι
επιλέγουν να κυνηγάνε αιδοία μία ζωή. Ο καθένας με τις επιλογές του. Ο εθισμός ξεκινάει όταν θες
μόνο αυτό και παραμελείς όλα τα άλλα.

DimitrisZ
17/09/2012, 17:45
Ρε πστμ ενα Gran Turismo Με μηχανές δεν μπορούν να βγαλουν? Θα έλεγε!

chr1s_86
17/09/2012, 17:53
Ρε πστμ ενα Gran Turismo Με μηχανές δεν μπορούν να βγαλουν? Θα έλεγε!


Δες αυτό: http://en.wikipedia.org/wiki/Tourist_Trophy_%28video_game%29

Cpt. Haddock
17/09/2012, 17:55
[...] Άλλοι επιλέγουν να κυνηγάνε αιδοία μία ζωή. [...]

Μακριά απο μάς ρε φίλε! :sick:

Red Rider
17/09/2012, 18:05
Τί παίρνεις και δεν μας δίνεις ρπ μου :p

:a33::a34:

DimitrisZ
17/09/2012, 18:10
Δες αυτό: http://en.wikipedia.org/wiki/Tourist_Trophy_%28video_game%29

Παλιό...

AUFGEBRACHT
17/09/2012, 18:31
Μακριά απο μάς ρε φίλε! :sick:

268560

McTalas
17/09/2012, 18:53
ο εθισμος στο διαδυκτιο ηταν το θεμα της πτυχιακης μου (10αρι καθαρο)
ειναι πολυ μεγαλυτερο το προβλημα απο οτι φανταζεστε, οποιος ενδιαφερεται στο18 ΑΝΩ του Ψ.Ν.Α. εχει φτιαχτει και τμημα για βοηθεια...

vassilis88
17/09/2012, 19:29
Δες αυτό: http://en.wikipedia.org/wiki/Tourist_Trophy_%28video_game%29

πω ρε φιλε παιχνιδαρα το ΤΤ ..............
θυμαμαι επαιζα με φιλο μου ποιος θα κανει fastest lap σε καθε πιστα......
με το που κατεβαζε ο ενας επαιρνε ο αλλος ειχαμε λιωσει
με κατι ΤΖ250 ειδικα χαχα
η μλκια ειναι οτι φαινεται σαν να το φτιαξανε πολυ στα γρηγορα
επρεπε να ηταν λιγο μεγαλυτερο, με περισσοτερα μηχανακια
αν ποτε βγει ΤΤ2 εχω παρει με τη μια ps3

rantanplan
17/09/2012, 19:34
Βρήκα ένα πολύ καλό (αν είναι αληθινό)...

http://www.youtube.com/watch?v=0ydXbJrQ4jc&feature=fvwrel

:bawl::bawl::a02:

karellen
17/09/2012, 20:16
Εκτός από τον εθισμό είναι και τα νεύρα (πολλά και κρυμμένα) που βρίσκουν ευκαιρία και ξεσπάνε.
Είχα ένα φίλο που, όταν δε παίζαμε μαζί, έπαιζε μπιλλιάρδο γαλλικό μόνος του-έρριχνε καμμιά στεκιά για προπόνηση-και τσαντιζότανε.
Αν δεν του 'βγαινε κανά γύρισμα κοπάναγε τη στέκα,έβριζε...:mad:

Joyrider
17/09/2012, 20:48
http://www.youtube.com/watch?v=kcYEivl-NIM :p

DimitrisZ
17/09/2012, 21:35
http://www.youtube.com/watch?v=kcYEivl-NIM :p

Kατι τετοια τυπάκια τα σιχαινομαι ρε φιλε... μεχρι τα 30 τον συντηρουσε ο μπαμπας(μεγαλολεφτας πιθανον) και αυτος ελιωνε την ζωη του παιζοντας everquest ενω άλλοι ελιωναν το κωλαρακι τους για ενα μεροκαματο και μετα ξαφνικά μας βρήκε την λυση για να ξεκολλησουμε κανοντας την ζωη μας παιχνιδι και εκπληρωνοντας quests σε ολο τον πλανητη. Και δωστου βολτιτσα στο Περου, και δωσε πτηση με αεροπλανο στην Νεα Ζηλανδια, και δωστου sky diving καθως και απλο diving και ενα σωρο πιπες νεοπλουτισμου... πραγματικα αναρωτιεμαι που βρηκε τα φραγκα για ολα αυτα σε 18μηνες?

Guess what φιλαράκι(δεν απευθυνομαι σε εσενα αλλα στον ομιλητη).. ΑΥτοι που εχουν λεφτα μπορουν να τα κανουν... αλλα οχι ο απλος κοσμακης..


ΕΛΕΟΣ πια... Ο κοσμος ανα την υφηλιο πειναει και ο τυπος μοιραζει συμβουλες πως να ξεκολλησετε απ το Warcraft.
Αμα ειναι φραγκατοι τυποι που δεν κοπιασαν για τα χρηματα αυτα οσαν την κορμοστασια του τους ευχομαι να μην ξεκολλησουν ποτε και να φτασουν 5999999level στα 75α γενέθλια τους και να παρουν το pc στον ταφο τους:a37:

Joyrider
17/09/2012, 22:03
Kατι τετοια τυπάκια τα σιχαινομαι ρε φιλε... μεχρι τα 30 τον συντηρουσε ο μπαμπας(μεγαλολεφτας πιθανον) και αυτος ελιωνε την ζωη του παιζοντας everquest ενω άλλοι ελιωναν το κωλαρακι τους για ενα μεροκαματο και μετα ξαφνικά μας βρήκε την λυση για να ξεκολλησουμε κανοντας την ζωη μας παιχνιδι και εκπληρωνοντας quests σε ολο τον πλανητη. Και δωστου βολτιτσα στο Περου, και δωσε πτηση με αεροπλανο στην Νεα Ζηλανδια, και δωστου sky diving καθως και απλο diving και ενα σωρο πιπες νεοπλουτισμου... πραγματικα αναρωτιεμαι που βρηκε τα φραγκα για ολα αυτα σε 18μηνες?

Guess what φιλαράκι(δεν απευθυνομαι σε εσενα αλλα στον ομιλητη).. ΑΥτοι που εχουν λεφτα μπορουν να τα κανουν... αλλα οχι ο απλος κοσμακης..


ΕΛΕΟΣ πια... Ο κοσμος ανα την υφηλιο πειναει και ο τυπος μοιραζει συμβουλες πως να ξεκολλησετε απ το Warcraft.
Αμα ειναι φραγκατοι τυποι που δεν κοπιασαν για τα χρηματα αυτα οσαν την κορμοστασια του τους ευχομαι να μην ξεκολλησουν ποτε και να φτασουν 5999999level στα 75α γενέθλια τους και να παρουν το pc στον ταφο τους:a37:

Ηρεμίααααα.

Δεν ξέρω που τα ξέρεις όλα αυτά για αυτόν εγώ το βιντεάκι είχα δει παλιότερα και το θυμήθηκα.

Ο κόσμος επίσης πεινάει και εδώ έχουμε ίντερνετ και μηχανάκια, δεν καταλαβαίνω που το πας.

Σαν να μου λες, ο κόσμος πεινάει και οι άλλοι ψάχνουν τρόπους αντιμετώπισης για την παχυσαρκία. Διαφορετικά πράγματα.

DimitrisZ
18/09/2012, 01:52
Ηρεμίααααα.

Δεν ξέρω που τα ξέρεις όλα αυτά για αυτόν εγώ το βιντεάκι είχα δει παλιότερα και το θυμήθηκα.

Ο κόσμος επίσης πεινάει και εδώ έχουμε ίντερνετ και μηχανάκια, δεν καταλαβαίνω που το πας.

Σαν να μου λες, ο κόσμος πεινάει και οι άλλοι ψάχνουν τρόπους αντιμετώπισης για την παχυσαρκία. Διαφορετικά πράγματα.

Αυτός ο ιδιος τα λεει στο βιντεακι. Δεν χρειαζεται πολυ μυαλο για να τα καταλαβει καποιος. Το παω στο γεγονος που εμεις μπορει να εχουμε ακομα ιντερνετ και μηχανακια αλλα και ο πιο πλουσιος λαος ποτε δεν ειχε την πολυτελεια να κανει τα ταξιδια που εκανε αυτος και μαλιστα σε διαστημα 18μηνων. Επισης ο ιδιος ανεφερε πως ολα τα χρονια που σπουδαζε ελιωνε πολλες ωρες της ημερας στο everquest οποτε αυτόματα καταλαβαινουμε πως εκεινη την περιοδο προφανως και δεν θα δουλευε και τον συντηρουσε η οικογενεια. Και ξαφνικα λεει ας κανω την ζωη μου παιχνιδι και ξεκινά ταξιδια... Αμα δεις το βιντεο ο τυπος εχει παει σε ολο τον πλανητη μεσα σε 1μιση χρονο!:cry: (ζηλεύω!) Πραγμα που ενας θνητος οικονομικα ανθρωπος δεν θα μπορουσε να κανει παρα μονο αν ειχε χτισει ο ιδιος την οικονομικη αυτη δυνατοτητα προηγουμενως... Εεεε αυτος ποτε προλαβε να βγαλει τοσα λεφτα ωστε να κανει αυτα που εκανε? δεν βγαινουν τα νουμερα οπως και να το κανουμε.

Μπορει να μην ισχυουν απαραιτητα αυτα που λεω αλλα το θεωρω ολιγον προκλητικο αυτο που κανει. Ειδικα στην εποχη μας.. Αλλα και πολυ παλιοτερο να ειναι το βιντεο 2006-2007 πες, παλι ειναι too much για εναν "θνητο" οικονομικα ανθρωπο ακομα και σε κατασταση οικονομικης ευημεριας

teogtp
18/09/2012, 08:35
Κοιτα.Δεν χρειαζετε να εχεις φραγκα για να ξεκινησεις την δικια σου "περιπετεια".Δοξα τον Υψιστο και στον τοπο μας η περιπετεια υπαρχει και περισευει.
Ξεκινα ενα epic ταξιδακι Πατρα -Κορινθος και ζησε και εσυ τον "Θρυλο".Κανε ενα βραδινο περιπατο κατα Αγιο Παντελεημονα μερια με ενα Iphone στο χερι και νοιωσε σαν ενας
αλλος conquerer!:D

spyrakos35
18/09/2012, 08:39
ο εθισμος στο διαδυκτιο ηταν το θεμα της πτυχιακης μου (10αρι καθαρο)
ειναι πολυ μεγαλυτερο το προβλημα απο οτι φανταζεστε, οποιος ενδιαφερεται στο18 ΑΝΩ του Ψ.Ν.Α. εχει φτιαχτει και τμημα για βοηθεια...

2078 μηνύματα..... χμ.... :bawl:

o teos
18/09/2012, 13:35
Eγω μπορω να πω πως μεχρι τα 17 μου ημουν εθισμενος και εγω αν μπορω να το πω ετσι..μετα αναγκαστικα δουλιτσα και λιγοτερες ωρες...η ''απελευθερωση" ας πουμε ηρθε στα 19 οπου μπηκα στο θαυμαστο κοσμο των διτροχων και πραγματικα τα ξεχασα τελειως..ολοι μου οι φιλοι περασαν ενα διαστημα 1-2 χρονια κοληματος με αυτα τα οn-line ειδικα τοτε που το κυκλωμα internet cafe θεριευε..εκει ΄''χασαμε'' και 2-3 απ την παρεα λογο του οτι ειχαν φτασει σε σημειο να κοιμουντε εκει με αποτελεσμα πλεον να μην κανουμε παρεα....εν τελη σημερα οποιον απ αυτους και να ρωτησω λεει οτι ηταν χαμενος χρονος απ τη ζωη του.......δεν λεω οτι τα video games ειναι ακαταληλα απλα πρεπει να μπαινουν δευτερα σε σχεση με την πραγματικη ζωη μας..ακομα και σημερα οταν δεν εχω κατι να κανω παιζω 2-3 ωρες αλλα παραπανω δεν.....:eek:

Joyrider
18/09/2012, 14:56
Αυτός ο ιδιος τα λεει στο βιντεακι. Δεν χρειαζεται πολυ μυαλο για να τα καταλαβει καποιος. Το παω στο γεγονος που εμεις μπορει να εχουμε ακομα ιντερνετ και μηχανακια αλλα και ο πιο πλουσιος λαος ποτε δεν ειχε την πολυτελεια να κανει τα ταξιδια που εκανε αυτος και μαλιστα σε διαστημα 18μηνων. Επισης ο ιδιος ανεφερε πως ολα τα χρονια που σπουδαζε ελιωνε πολλες ωρες της ημερας στο everquest οποτε αυτόματα καταλαβαινουμε πως εκεινη την περιοδο προφανως και δεν θα δουλευε και τον συντηρουσε η οικογενεια. Και ξαφνικα λεει ας κανω την ζωη μου παιχνιδι και ξεκινά ταξιδια... Αμα δεις το βιντεο ο τυπος εχει παει σε ολο τον πλανητη μεσα σε 1μιση χρονο!:cry: (ζηλεύω!) Πραγμα που ενας θνητος οικονομικα ανθρωπος δεν θα μπορουσε να κανει παρα μονο αν ειχε χτισει ο ιδιος την οικονομικη αυτη δυνατοτητα προηγουμενως... Εεεε αυτος ποτε προλαβε να βγαλει τοσα λεφτα ωστε να κανει αυτα που εκανε? δεν βγαινουν τα νουμερα οπως και να το κανουμε.

Μπορει να μην ισχυουν απαραιτητα αυτα που λεω αλλα το θεωρω ολιγον προκλητικο αυτο που κανει. Ειδικα στην εποχη μας.. Αλλα και πολυ παλιοτερο να ειναι το βιντεο 2006-2007 πες, παλι ειναι too much για εναν "θνητο" οικονομικα ανθρωπο ακομα και σε κατασταση οικονομικης ευημεριας

Και εικασίες κάνεις και δεν έχουν σχέση με το θέμα.

DimitrisZ
18/09/2012, 15:57
Και εικασίες κάνεις και δεν έχουν σχέση με το θέμα.

Ναι οντως ειναι εικασιες, που ομως για εμενα παιζει να ισχυουν κατα 80%. Αnyway εχεις δικιο. Με συνεπηρε το αγχος της κρισης που μας δερνει προφανως. Won't happen again.

Περα απο αυτα καλά τα λεει το παλικαρι και πιστευω πως θα μπορουσε να βοηθησει πολυ κοσμο αν εδινε ομως και πιο ρεαλιστικες λυσεις ωστε να δει καποιος την ιδια του τη ζωη σαν παιχνιδι για να ξεκολλησει απο το Virtual κοσμο.
Τωρα αυτα τα ταξιδια σε νεα ζηλανδια, μονακο, περου και οτι εχει κανει ο τυπος εκει σε 18μηνες ειναι μη ρεαλιστικα για τον μεσο πολιτη..

Θα μπορουσε να προτεινει πιο απλα πραγματα, οπως το να ερωτευτει κάποιος η να επισκεφθει τουριστικα καποια μερη πιο ρεαλιστικα και να μην "προκαλει" κατα τη γνωμη μου ετσι, καθως και καποιος να παρει στα σοβαρα αυτα που λεει δεν θα μπορει να κανει τιποτα σχεδον απο ολα αυτα και θα καταληξει παλι να λιωνει στο wow. Γνωμη μου παντα.. δεν χρειαζεται να συμφωνησουμε.

Ελπιζω να μην βγηκα πολυ off topic, καθως σε αυτο το Thread παρουσιαζεται ενα προβλημα των μοντερνων καιρων και περα απο κραξιμο και σχολιασμους θα μπορουσαν να προταθουν και λυσεις πανω σε αυτο, και μια απο αυτες θα μπορουσε να ειναι η ομιλια αυτου του παιδιου με ολιγον πιο ρεαλιστικα σεναρια που να εκπροσωπουν και την πραγματικοτητα του απλου κοσμακη

Joyrider
18/09/2012, 17:02
Αυτά που λέει δεν τα προτείνει. Απλά την δική του ιστορία παρουσιάζει. Ο καθένας θα επιλέξει τα προσωπικά του quests. Οκ δεν λέει καμιά τεράστια φιλοσοφία ο τύπος, αλλά την παρουσιάζει από την οπτική γωνία των παιχνιδιών.

Μια που αναφέρθηκε και η πτυχιακή πιο πάνω:

Dungeon difficulty: Τάδε καθηγητής
Quest: Θέμα πτυχιακής
Exploring the dungeon: Βιβλιογραφική έρευνα
Encounters: Συγγραφή πτυχιακής
Exp points: Βαθμός πτυχιακής
Final boss: Παρουσίαση σε συνέδριο
Loot: Αναφορά στο βιογραφικό σου

:lol:

Και επειδή για μένα exp=συνεχής επιμόρφωση --> https://www.coursera.org/

Και ένα σχετικό με το θρεντ μάθημα --> https://www.coursera.org/course/gamification

karellen
18/09/2012, 17:12
[....]
Και επειδή για μένα exp=συνεχής επιμόρφωση --> https://www.coursera.org/

Και ένα σχετικό με το θρεντ μάθημα --> https://www.coursera.org/course/gamification
Σόρυ για το οφφ τόπικ..
Έχεις παρακολουθήσει κανένα μάθημα ήδη; Αξίζει;

Γράφτηκα Αστρονομία και ξεκινάμε 27 Νοεμβρίου.

Joyrider
18/09/2012, 17:25
Σόρυ για το οφφ τόπικ..
Έχεις παρακολουθήσει κανένα μάθημα ήδη; Αξίζει;

Γράφτηκα Αστρονομία και ξεκινάμε 27 Νοεμβρίου.
Δεν ξεκίνησα κάτι γιατί θα πάω για τις εννιάμηνες διακοπές μου σε λίγο. Γνωστός μου που γράφτηκε σε ένα δοκιμαστικά μου είπε πως βγαίνουν κάποια βιντεάκια μέσα στην βδομάδα με θεωρία και ενδιάμεσα δίνεις τεστάκια να δεις τι έμαθες και προχωράς στην επόμενη βδομάδα. Νομίζω μπορείς να επιλέξεις εσύ πότε θα δεις το βίντεο (εντός ορισμένου χρόνου όμως).

Αν και δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, πιστεύω αν ασχολείσαι ερασιτεχνικά με κάτι θα λάβεις κάποιες έξτρα γνώσεις σε σχετικό μάθημα ή αν ξεκινήσεις κάτι εντελώς καινούριο. Αν τώρα έχεις πτυχίο σε κάποιο αντικείμενο δεν ξέρω κατά πόσο ενδιαφέροντα θα είναι τα μαθήματα αφού θα τα ξέρεις ήδη (το λέω επειδή είδα την ύλη σε σχετικά με το αντικείμενό μου μαθήματα).

Ελπίζω να το προλάβω ακόμα τζάμπα όταν αρχίσω κανένα μάθημα.

karellen
18/09/2012, 17:31
:wave2:

vassilis88
18/09/2012, 19:08
Τωρα αυτα τα ταξιδια σε νεα ζηλανδια, μονακο, περου και οτι εχει κανει ο τυπος εκει σε 18μηνες ειναι μη ρεαλιστικα για τον μεσο πολιτη..

η αληθεια ειναι οτι η νεα ζηλανδια κ τα περου κλπ ειναι μη ρεαλιστικα
για την ευρωπη ομως υπαρχει η ryanair:D

DimitrisZ
18/09/2012, 23:27
η αληθεια ειναι οτι η νεα ζηλανδια κ τα περου κλπ ειναι μη ρεαλιστικα
για την ευρωπη ομως υπαρχει η ryanair:D


Σωστοοοοος! :beer:

Cpt. Haddock
19/09/2012, 06:37
[...]Ελπιζω να μην βγηκα πολυ off topic[...]

Οχι ιδιαίτερα, αλλα στο θεμα των ταξιδιων υπερβαλεις γιατι πιθανον δε γνωριζεις πώς ταξιδεύουν αυτοι οι ανθρωποι. Εκτός εαν νομιζεις οτι οι 20ρηδες backpackers που μενουν στα youth hostels ανα τον κόσμο ειναι λεφτάδες.

Ασε που οι περισσότεροι RoW travellers συνηθως εχουν πουλήσει τα πάντα και απλα την κανουν.

Γενικώς, χαλαρωσε λιγο.



Γράφτηκα Αστρονομία και ξεκινάμε 27 Νοεμβρίου.

Με τέτοιο nickname, λογικο... :smokin:

DimitrisZ
19/09/2012, 06:42
Οχι ιδιαίτερα, αλλα στο θεμα των ταξιδιων υπερβαλεις γιατι πιθανον δε γνωριζεις πώς ταξιδεύουν αυτοι οι ανθρωποι. Εκτός εαν νομιζεις οτι οι 20ρηδες backpackers που μενουν στα youth hostels ανα τον κόσμο ειναι λεφτάδες.

Ασε που οι περισσότεροι RoW travellers συνηθως εχουν πουλήσει τα πάντα και απλα την κανουν.

Γενικώς, χαλαρωσε λιγο.



χαλαρος ειμαι

karellen
19/09/2012, 15:52
Με τέτοιο nickname, λογικο... :smokin:
Ετοιμάζομαι για η της Καρίνας...:smokin:

Shinji Ikari
19/09/2012, 17:58
Εχω παξει λιγο WOW, ουτ gameplay εχει, ουτε real time ειναι, ουτε φαντασια εχει μεσα. Μια βλακια ειναι για μενα.

Red Rider
20/09/2012, 10:49
Εκτός από τον εθισμό είναι και τα νεύρα (πολλά και κρυμμένα) που βρίσκουν ευκαιρία και ξεσπάνε.


Έτσι ακριβώς είναι,και όσο ζορίζει το πράγμα,τόσο περισσότερα ξεσπάσματα θα βλέπουμε..

DimChios
20/09/2012, 13:30
παιδες μη κοροιδευετε καθολου!
Οι ανθρωποι ειναι αρρωστοι πραγματικα!
Κι εγω καποτε ειχα κολησει με το Mirc και καθε βδομαδα ειχα και άλλη γκομενα! Ξερετε τι λεφτα χαλαγα για ποτα και ξενοδοχεια?

Μετα τις χωριζα, ξαναρχιζα το chat, γνωριζα αλλη και φτου κι απ την αρχη!

Παλιοζωη














:lol::lol::lol:

kostas777
20/09/2012, 20:38
δεν φταίει το παιχνίδι ωρέ..

http://www.youtube.com/watch?v=Vms_6_TSQuc

motomaniac
20/09/2012, 22:10
δεν φταίει το παιχνίδι ωρέ..

http://www.youtube.com/watch?v=Vms_6_TSQuc

xaxaxaxaxaxaxaxaxxa στανταρ.. δεν με εχεις νακβω βιδα μεσα σε πασο... χαχαχχαχα ειδικα σε κεφαλη...ωωω.. τι ειναι η βιβλος..??? χαχαχαχα ολοι τα παθαινουμε.. κι εκει που εχεις βαλει τις βιδες με την σειρα καποιος (πατερας μαπινει στο γκαραζ και τις κλοτσαει καταλαθος.. ατμους απο τ'αυτια σε λεω..

BLiTzER
21/09/2012, 00:11
Εχω παξει λιγο WOW, ουτ gameplay εχει, ουτε real time ειναι, ουτε φαντασια εχει μεσα.

Είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα?

Allst@rf
21/09/2012, 13:07
Είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα?

:tooth: