PDA

View Full Version : γιατι αραγε διαγραφονται threads απο το πουθενα?



Σελίδες : [1] 2

devil's animal
16/09/2012, 13:46
και αναφερομαι στο thread με τους "ασχετους τσοπεραδες", που εφυγε αρων αρων και φυσικα σε ενα παλιοτερο thread που ειχε ανοιχτει με τιτλο "ΕΕππ, τι γινεται εδω?" ποσταρισμεο απο Cpt Haddock...

περιμενω μια απαντηση απο τον διαχειριστη και φυσικα τον λογο που το διεγραψε...
:rolleyes:

Cpt. Haddock
16/09/2012, 14:20
περιμενω μια απαντηση απο τον διαχειριστη και φυσικα τον λογο που το διεγραψε...
:rolleyes:

Γιατι ειναι κακός ανθρωπος, γεροπαράξενος και στριμένο άντερο.

(και κυρίως γιατι αυτος το ειχε ανοιξει, οποτε ειχε το δικαίωμα να το διαγραψει)

devil's animal
16/09/2012, 15:17
Γιατι ειναι κακός ανθρωπος, γεροπαράξενος και στριμένο άντερο.

(και κυρίως γιατι αυτος το ειχε ανοιξει, οποτε ειχε το δικαίωμα να το διαγραψει)

ναι, το εκανε 6 χρονια μετα, οταν εντελως τυχαια αναφερθηκε με παραπομπη στο thread με τους "ασχετους τσοπεραδες"...γιατι προφανως εθιγε την "εικονα" του προς τους αλλους (νεους κατα το πλειστον) χρηστες του φορουμ τουτου...

και οκ, αυτο ηταν δικο του και το εκανε οτι ηθελε...αλλα και παλι ο λογος ειναι για :lol::lol:...(ειδικα οταν μεσολαβει τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα)..

το αλλο που δεν ηταν δικο του και γραφτηκε μια γνωμη που ερχοταν σε αντιπαραθεση με την δικια του γνωμη, γιατι το εσβησε?
μηπως επειδη γραφοντουσαν αληθειες?
μηπως επειδη υπηρχε σε παραπομπη το δικο του thread?
μηπως επειδη του χαλουσε την "εικονα" του σοβαρου και politicall my ass correct τυπου?


μαλλον ομως επειδη οταν αναφερομαστε στους αλλους ειμαστε γ@μαουα τυποι και pretty cool to bother...οταν αναφερονται αλλοι σε εμας, σβηνουμε τα threads με την ιδιοτητα του mod γιατι απλα δεν μας συμφερει να φαινονται...

αυτοι ειστε...
:wave2:

Cpt. Haddock
16/09/2012, 15:25
αυτοι ειστε...
:wave2:

Ναι.

devil's animal
16/09/2012, 15:32
Ναι.

ομορφα.
μου αρκει η παραδοχη, αλλα θα ηθελα να μην φυγει και αυτο "νυχτα" οπως εφυγε το αλλο...

thanos_s
16/09/2012, 15:43
ομορφα.
μου αρκει η παραδοχη, αλλα θα ηθελα να μην φυγει και αυτο "νυχτα" οπως εφυγε το αλλο...

Αν λες για τα θρεντ, που να δεις τι γινεται με τα posts...

devil's animal
16/09/2012, 15:48
Αν λες για τα θρεντ, που να δεις τι γινεται με τα posts...

Θανο, διαβαζω εδω μεσα απο το 2004 και γραφω απο Ιανουαριο του 05...

λες να μην ξερω τι γινεται?
το λυπηρο δεν ειναι αυτο...
το λυπηρο ειναι οτι, τωρα μονο μου ερχονται, 4-5 αξιολογα ατομα που δεν γραφουν πια εδω και γενικοτερα εχουν χαθει, γι'αυτον τον λογο...και δεν ειναι μονο αυτοι...

cosgili
16/09/2012, 15:48
Γιατι ειναι κακός ανθρωπος, γεροπαράξενος και στριμένο άντερο.

(και κυρίως γιατι αυτος το ειχε ανοιξει, οποτε ειχε το δικαίωμα να το διαγραψει)
Μια φορά ρε συ καπετάνιε να απαντήσεις σοβαρά όταν θίγεται θέμα που αφορά το mod team και τι στον κόσμο.
:rolleyes:

devil's animal
16/09/2012, 15:50
Μια φορά ρε συ καπετάνιε να απαντήσεις σοβαρά όταν θίγεται θέμα που αφορά το mod team και τι στον κόσμο.
:rolleyes:

Κωνσταντινε, εγω το πηρα στα σοβαρα!
γαιτι οχι και εσυ?:winka:

Cpt. Haddock
16/09/2012, 16:14
Μια φορά ρε συ καπετάνιε να απαντήσεις σοβαρά όταν θίγεται θέμα που αφορά το mod team και τι στον κόσμο.
:rolleyes:

Μα, όπως σωστα λέει κι ο Σταυρος, σοβαρά απάντησα, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα, αλλωστε είχε, βοηθουντων όλων μας, εκτροχιαστεί προ πολλού.

Βρήκε ευκαιρία κι ο Σταυρος που τα έχει μαζι μου τελευταία, να με κραξει, οποτε εδεσε το ανοστο γλυκο...

Cosgili, να ξερεις όμως οτι δε δυναμαι να απανταω για θεματα του mod team, ειμαι ενας απλός μοντ. Για αυτά, στο ανωτερο κλιμάκιο, καντε μια αναφορά, στειλτε ενα μηνυμα για να επιληφθούν αρμοδίως. Ουτε μονιμη ειναι καμια θεση εδω, ουτε μισθό δινει, ουτε αποζημιωση απολυσης (αν και δεν το 'χω ψαξει...). Παρ' ολα αυτα καθόμαστε και διαβαζουμε τα ποστ απο τα πιο ενδιαφέροντα μεχρι τις μεγαλυτερες παπαριες για να μένει όσο γινεται σε ενα "ισιο" δρόμο το φόρουμ.

Κι ερχεται μετα ο Σταύρος, με τον οποίον εχουμε γελασει, σπασει πλάκα, αστειευτεί, κανε βόλτες/κοντρες (λεμε τωρα) να σε λεει μαλάκα και πολιτικαλυ κορεκτ μάι ας υποκείμενο...

Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

Ειναι ν' απορεί κανεις.

Απο την άλλη, εαν η βενζινη είχε 0.70 κι εμεις είχαμε δουλεια, αυτη την ώρα μαλλον θα γυρναγαμε μουσκεμένοι ως το κόκκαλο απο καμια ωραία βόλτα, αντι να κοιτάμε μια οθόνη και να γκρινιαζουμε.

It is, isn't it? (που λενε και στην Ανω Κερασια)

cosgili
16/09/2012, 16:27
Μα, όπως σωστα λέει κι ο Σταυρος, σοβαρά απάντησα, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα, αλλωστε είχε, βοηθουντων όλων μας, εκτροχιαστεί προ πολλού.

Βρήκε ευκαιρία κι ο Σταυρος που τα έχει μαζι μου τελευταία, να με κραξει, οποτε εδεσε το ανοστο γλυκο...

Cosgili, να ξερεις όμως οτι δε δυναμαι να απανταω για θεματα του mod team, ειμαι ενας απλός μοντ. Για αυτά, στο ανωτερο κλιμάκιο, καντε μια αναφορά, στειλτε ενα μηνυμα για να επιληφθούν αρμοδίως. Ουτε μονιμη ειναι καμια θεση εδω, ουτε μισθό δινει, ουτε αποζημιωση απολυσης (αν και δεν το 'χω ψαξει...). Παρ' ολα αυτα καθόμαστε και διαβαζουμε τα ποστ απο τα πιο ενδιαφέροντα μεχρι τις μεγαλυτερες παπαριες για να μένει όσο γινεται σε ενα "ισιο" δρόμο το φόρουμ.

Κι ερχεται μετα ο Σταύρος, με τον οποίον εχουμε γελασει, σπασει πλάκα, αστειευτεί, κανε βόλτες/κοντρες (λεμε τωρα) να σε λεει μαλάκα και πολιτικαλυ κορεκτ μάι ας υποκείμενο...

Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

Ειναι ν' απορεί κανεις.

Απο την άλλη, εαν η βενζινη είχε 0.70 κι εμεις είχαμε δουλεια, αυτη την ώρα μαλλον θα γυρναγαμε μουσκεμένοι ως το κόκκαλο απο καμια ωραία βόλτα, αντι να κοιτάμε μια οθόνη και να γκρινιαζουμε.

It is, isn't it? (που λενε και στην Ανω Κερασια)

Όπα γιατί το χάνουμε. Κανείς δεν αντιλέγει στο ότι να είσαι mod, απαιτεί κόπο και χρόνο. Δεν δέχομαι βέβαια το αλα Βασιλάκη Καΐλα "πρέπει να τα διαβάζουμε όλα μέχρι και τις παπαριές του καθενός, για να κρατάμε ένα επίπεδο στο forum..." καθότι η "δουλειά" που κάνετε είναι εθελοντική και την επιλέξατε. Συμφωνώ μαζί σου ότι πιθανόν η στάση σας αποδεικνύεται σωστή μιας και το μοτο καλά κρατεί εδώ και 10 χρόνια παρά τη γκρίνια ορισμένων. Εγώ δεν θέλω να αλλάξει τίποτα...παρά μόνο ο κάθε "Ηλίας mod", να είναι ίδιος με τον "Ηλία με το tiger" που πήγαμε βόλτα, ήπιαμε καφέ, γελάσαμε, συζητήσαμε μαζί. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις...

ΥΓ χρησιμοποιώ το όνομα σου μιας και μαζί συζητάμε. Η αναφορά δεν είναι σε καμία περίπτωση προσωπική.

Cpt. Haddock
16/09/2012, 16:30
[...]Εγώ δεν θέλω να αλλάξει τίποτα...παρά μόνο ο κάθε "Ηλίας mod", να είναι ίδιος με τον "Ηλία με το tiger" που πήγαμε βόλτα, ήπιαμε καφέ, γελάσαμε, συζητήσαμε μαζί. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις... [...]

Αυτό δε γίνεται.

Ο "Ηλίας-μοντ" θα πρέπει να σου σβησει το ποστ, ασχετως αν σε συμπαθεί ή όχι. Ασχέτως εαν συμφωνει ή όχι.

Ο "Ηλίας με το tiger" πάλι, απλα θα ανοιξει το γκαζι και θα φας τη σκονη του... :smokin:

Bradipous
16/09/2012, 16:34
Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα
Ενα μερος της απαντησης που ειχα ποσταρει εγραφε οτι εφοσον το δημακρατικο μοτο.γκρ θεωρει πως το βιντεακι προκαλει/προσβαλει/υποβαθμιζει και καταστρεφει το προφιλ του φορουμ μπορει να διαγραφει και να φαω και εγω μπαν και οσοι ειχαν αντιθετη απο τους μοντ. / αντμιν γνωμη πανω σε καποια θεματα. Οτι ακομα και σε μια παρεα με 5 - 10 ατομα ποτε δεν προκειται να εχουν ολοι την ιδια γνωμη πανω σε ορισμενα θεματα, ποσο μαλλον σε ενα φορουμ. Και τελος οτι εφοσον ολοι ειμαστε ασχετοι και ακραιοι (λογο του οτι βαζουμε ταμπελες) ας μην ξαναγραψει κανενας αλλος εδω μεσα εκτος απο τους μοντ. αντμινς κλπ και να συζητουν μεταξυ τους.
Αυτα πανω κατω ηταν ενα μερος του τελευταιου μου ποστ πριν αποδημησει εις κυριον.

Παρακολουθουσα το θεμα μπας και καταλαβω τον λογο της διαγραφης του θρεντ και δεν ειχα σκοπο να γραψω. Το πρωτο το πετυχα το δευτερο παλι οχι..

cosgili
16/09/2012, 16:36
Αυτό δε γίνεται.

Ο "Ηλίας-μοντ" θα πρέπει να σου σβησει το ποστ, ασχετως αν σε συμπαθεί ή όχι. Ασχέτως εαν συμφωνει ή όχι.

Ο "Ηλίας με το tiger" πάλι, απλα θα ανοιξει το γκαζι και θα φας τη σκονη του... :smokin:Nα μου σβήσει το ποστ και ας είναι και κολλητός μου. Αλλα με τα ίδια κριτήρια που θα μου την "έλεγε" αν στο τραπέζι της παρέας έκανα ή είπα κάτι που προσέβαλε κάποιον συνομιλητή μου. Όχι με τη μπέρτα του mod και τις υπερφυσικές της δυνατότητες.

Όσο για τον "Ηλία με το tiger" να αράξει στα κυβικά του:D

devil's animal
16/09/2012, 16:37
Μα, όπως σωστα λέει κι ο Σταυρος, σοβαρά απάντησα, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα, αλλωστε είχε, βοηθουντων όλων μας, εκτροχιαστεί προ πολλού.

Βρήκε ευκαιρία κι ο Σταυρος που τα έχει μαζι μου τελευταία, να με κραξει, οποτε εδεσε το ανοστο γλυκο...

Cosgili, να ξερεις όμως οτι δε δυναμαι να απανταω για θεματα του mod team, ειμαι ενας απλός μοντ. Για αυτά, στο ανωτερο κλιμάκιο, καντε μια αναφορά, στειλτε ενα μηνυμα για να επιληφθούν αρμοδίως. Ουτε μονιμη ειναι καμια θεση εδω, ουτε μισθό δινει, ουτε αποζημιωση απολυσης (αν και δεν το 'χω ψαξει...). Παρ' ολα αυτα καθόμαστε και διαβαζουμε τα ποστ απο τα πιο ενδιαφέροντα μεχρι τις μεγαλυτερες παπαριες για να μένει όσο γινεται σε ενα "ισιο" δρόμο το φόρουμ.

Κι ερχεται μετα ο Σταύρος, με τον οποίον εχουμε γελασει, σπασει πλάκα, αστειευτεί, κανε βόλτες/κοντρες (λεμε τωρα) να σε λεει μαλάκα και πολιτικαλυ κορεκτ μάι ας υποκείμενο...

Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

Ειναι ν' απορεί κανεις.

Απο την άλλη, εαν η βενζινη είχε 0.70 κι εμεις είχαμε δουλεια, αυτη την ώρα μαλλον θα γυρναγαμε μουσκεμένοι ως το κόκκαλο απο καμια ωραία βόλτα, αντι να κοιτάμε μια οθόνη και να γκρινιαζουμε.

It is, isn't it? (που λενε και στην Ανω Κερασια)


δεν μπορω παρα να συμφωνησω, εκτος ομως του κομματιου που "τα εχω τελευταια μαζι σου"...
λαθος.
ουτε πατερας μου εισαι, ουτε γκομενα μου, ουτε αδερφος μου...

λεω την γνωμη μου απλα και ξεκαθαρα οπως καθε μελος εδω μεσα...
καποιες φορες συμφωνουμε και καποιες αλλες οχι.
δεν σημαινει ομως οτι αν δεν συμφωνησουμε 2-3-4 φορες συνεχομενα "τα εχω μαζι σου"..(προφανως και αναφερεσαι στο thread με τα διοδια)...

οπως πολυ σωστα ειπες εχουμε γελασει, σπασει πλάκα, αστειευτεί, κανε βόλτες/κοντρες (λεμε τωρα), και βλεπεις οτι εκει που λες την γνωμη σου, σβηνεται και αυτη και το thread που ηταν, οπως και το thread με την παραπομπη που ειχες κανει...

και αυτα συμβαινουν απο αυτους που γελαγες και εσπαγες πλακα και εχεις παει βολτες και εκδρομες και εχεις πιει καφεδες και μπυρες και perrier :p...
και αναρωτιεσαι ΓΙΑΤΙ??
δεν μπορω να πω την γνωμη μου χωρις φοβο και χωρις παθος?:confused:

ουτε εβρισα κανεναν, ουτε ειπα κατι αναρμοστο...
και το politicall my ass correct αφορουσε την εικονα που προσπαθεις να δειξεις εδω μεσα και οχι εσενα προσωπικα...
τουλαχιστον εγω μπορω να το πω γιατι σε εχω γνωρισει απο κοντα...αλλοι δεν μπορουν...

το να θες να πηγαινεις κοντρα με το "ρευμα" και να υπερασπιζεσαι τις μ@λακιες της κυβερνησης και του κρατους, εχει και καποιο κοστος...
φλεγματικος και με βρετανικο χιουμορ μεχρι ενος σημειου αλλα μεχρι εκει...(τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει απο εσενα)

και παλι σωστα, οτι αν ειχε 0,70 η βενζινη δεν θα καθομασταν κυριακατικα μπροστα απο την γαμωοθονη να υπεραναλυουμε την ιστορια του φορουμ, αλλα το γεγονος οτι εχει αναφερθει απο ουκ ολιγους χρηστες οτι το moderation team δεν ειναι και το καλυτερο δυνατο (ή τελοσπαντων δεν παιρνει και τις καλυτερες δυνατες αποφασεις), θα επρεπε να σας εχει ανησυχησει. (εσας που ανηκετε εκει)...

και αν οχι αυτο, τοτε σιγουρα το γεγονος οτι καποιοι φιλοι σας και ατομα που εχετε γελασει και σπασει πλακα και κανει βολτες και εκδρομες και εχετε πιει καφεδες κλπ, εχουν φυγει απο την δικτυακη κοινοτητα ακριβως για τον λογο αυτο...

απλα λιγη τροφη για σκεψη τα παραπανω, χωρις να θελω να το τραβηξω...
:wave2:

Cpt. Haddock
16/09/2012, 16:41
Nα μου σβήσει το ποστ και ας είναι και κολλητός μου. Αλλα με τα ίδια κριτήρια που θα μου την "έλεγε" αν στο τραπέζι της παρέας έκανα ή είπα κάτι που προσέβαλε κάποιον συνομιλητή μου. Όχι με τη μπέρτα του mod και τις υπερφυσικές της δυνατότητες.

Οχι. Τους κανόνες της παρέας δεν τους φτιαχνω εγω, τους φτιάχνει ο καθένας μας αναλογα με την εμπειρια, την παιδεία, την ανατροφή και τα ερεθισματα που έχει.

Εαν πχ στην παρέα πεις "Ο Σταύρος ειναι μαλακας" θα συμφωνησω. :lol:
Το ποστ όμως θα το διαγραψω.


Όσο για τον "Ηλία με το tiger" να αράξει στα κυβικά του:D

Εννοείται κοντρες με καρότσια θα κάνουμε?

Βραδύποδα, εαν τόσο πολύ σε καίει, ξαναποστάρισε το βίντεο, δε θα ξανασχοληθώ ειλικρινα.

McTalas
16/09/2012, 16:51
αγαπω Mod team... :cry::p

Bradipous
16/09/2012, 16:52
Κοιταξε να δεις αδερφε ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις και το κωλοβιντεο στα @@ μου. Εγω μπηκα εδω μεσα για να διαβασω 2 πραγματα να ανταλλαξω και 2 γνωμες και αυτο ειναι ολο. Απο εκει και περα το θεμα εσυ το δημιουργησες και οχι εγω με την αναρτηση ενος βιντεο που ουτε καν οχι σχολιο αλλα ουτε emoticon ειρωνικο δεν χρησιμοποιησα.
Απο οτι φαινεται ομως εδω μεσα φερεστε και αντιμετοπιζετε τον κοσμο σαν πολιτικοι, διαστρεβλωνοντας τα πραγματα και φερνοντας τα στα μετρα σας ωστε να βγειτε οι σωστοι και ηθικοι.
Οσο για το υπεροπτικο υφακι του στυλ "δε θα ξανασχοληθώ ειλικρινα." αστο στην ακρη για την ωρα.
:a56:

Cpt. Haddock
16/09/2012, 16:55
Πας ν' αγιασεις και δε σ' αφηνουν ρπστμ...

LOUKILOUK
16/09/2012, 17:08
Μα, όπως σωστα λέει κι ο Σταυρος, σοβαρά απάντησα, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα, αλλωστε είχε, βοηθουντων όλων μας, εκτροχιαστεί προ πολλού.

Βρήκε ευκαιρία κι ο Σταυρος που τα έχει μαζι μου τελευταία, να με κραξει, οποτε εδεσε το ανοστο γλυκο...

Cosgili, να ξερεις όμως οτι δε δυναμαι να απανταω για θεματα του mod team, ειμαι ενας απλός μοντ. Για αυτά, στο ανωτερο κλιμάκιο, καντε μια αναφορά, στειλτε ενα μηνυμα για να επιληφθούν αρμοδίως. Ουτε μονιμη ειναι καμια θεση εδω, ουτε μισθό δινει, ουτε αποζημιωση απολυσης (αν και δεν το 'χω ψαξει...). Παρ' ολα αυτα καθόμαστε και διαβαζουμε τα ποστ απο τα πιο ενδιαφέροντα μεχρι τις μεγαλυτερες παπαριες για να μένει όσο γινεται σε ενα "ισιο" δρόμο το φόρουμ.

Κι ερχεται μετα ο Σταύρος, με τον οποίον εχουμε γελασει, σπασει πλάκα, αστειευτεί, κανε βόλτες/κοντρες (λεμε τωρα) να σε λεει μαλάκα και πολιτικαλυ κορεκτ μάι ας υποκείμενο...

Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

Ειναι ν' απορεί κανεις.

Απο την άλλη, εαν η βενζινη είχε 0.70 κι εμεις είχαμε δουλεια, αυτη την ώρα μαλλον θα γυρναγαμε μουσκεμένοι ως το κόκκαλο απο καμια ωραία βόλτα, αντι να κοιτάμε μια οθόνη και να γκρινιαζουμε.

It is, isn't it? (που λενε και στην Ανω Κερασια)



Nα πω και εγώ την παπαριά μου...στα πλαίσια πάντα του ελεύθερου δημοκρατικού και επικοδομητικού διαλόγου...
α) Φυσικά και δεν απαντάς σοβαρά Κάπτεν και είναι ηλίου (και ηλιθίου ακόμα...) φαεινότερον ότι δεν σου αρέσει η κριτική μιας και απλά την σνομπάρεις αντί να την συζητάς και να την αντιμετωπίζεις κατά πρόσωπο...
β) αντιλαμβάνομαι την δυσκολία και το "βάρος" της διαχείρησης αλλά από την άλλη φαντάζομαι ότι είναι επιλογή σου και δεν το κάνεις με το ζόρι, αν κάνω λάθος τότε κάνεις και εσύ λάθος...
γ) Όπως το, σωστά εννοούμενο, χιούμορ προυποθέτει την δυνατότητα αυτοσαρκασμού έτσι και η άσκηση κριτικής καλό είναι να ξεκινάει μετά την επιβολή της απαιτούμενης αυτοκριτικής. Και μια ανάκληση στο ποιοι είμασταν, από που ξεκινήσαμε και πως προχωράμε δεν βλάπτει... Για να το κάνω και λιανά που λεν στην Κάτω Μηλιά ή αλλιώς να στο σπάσω τάληρα που λεν στη Γιοκοχάμα, δεν είναι δυνατόν π.χ. να γίνονται ερωτήσεις επιπεδου α΄Δημοτικού του σχολείου των μοτοσυκλετιστών και οι απαντήσεις συχνά να είναι ειρωνικές εώς απαξιωτικές από τους "καθηγητάδες" εδώ μέσα...
Για να σε προλάβω...δεν κάθομαι τώρα να βρω θρεντάκια σαν παράδειγμα μιας και έχω προσωπικό παράδειγμα το οποίο βέβαια έχει σβηστεί μιας και απάντησα τότε (α)καταλλήλως...
Πολλές φορές σας έχω "χειροκροτήσει" αλλά και όταν διαφωνώ γουστάρω να το ξέρετε...
Κανείς δεν είναι τέλειος (και ευτυχώς δηλαδή...), αλλά μπορούμε και καλύτερα...ΌΛΟΙ ΜΑΣ...
Με εκτίμηση
Νούλας Γιώργος

υ.γ. μακάρι να είχα την δουλεία, τα φράγκα, την μηχανή και να γύριζα μούσκεμα ως το κόκαλο(όπως παλιά)...αλλά και πάλι τα ίδια θα σου έλεγα... ίσως από κοντά, στην κορυφή κάποιου πάσσου...

chr1s_86
16/09/2012, 17:11
το λυπηρο δεν ειναι αυτο...
το λυπηρο ειναι οτι, τωρα μονο μου ερχονται, 4-5 αξιολογα ατομα που δεν γραφουν πια εδω και γενικοτερα εχουν χαθει, γι'αυτον τον λογο...και δεν ειναι μονο αυτοι...


+1000 γενικά...


Σβήσιμο παλιού θρεντ για να μην μας την πουν για αυτά που γράψαμε στο καινούργιο ; :lol::lol::lol:

Μου αρκεί και μένα η παραδοχή, όχι ότι δεν το ήξερα. Μια κουβέντα ενός mod αρκεί για να μας στερήσει ποστ ανθρώπων που θα θέλαμε να δούμε το σχόλιο τους σε πολλά thread. Το θεωρώ υποβιβασμό του site να έχουμε χάσει ποστ ουσίας που θα γίνονταν και αντ' αυτού να έχουμε πολλές φορές μόνο τον χαβαλέ...

:wave2:

Cpt. Haddock
16/09/2012, 17:24
α) Φυσικά και δεν απαντάς σοβαρά Κάπτεν και είναι ηλίου (και ηλιθίου ακόμα...) φαεινότερον ότι δεν σου αρέσει η κριτική μιας και απλά την σνομπάρεις αντί να την συζητάς και να την αντιμετωπίζεις κατά πρόσωπο...[...]

Να το ξαναπω: Απαντάω σοβαρά, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Σιγουρα δε δινω μεγάλο βαθμο σοβαρότητας, ναι, αλλα μιλαμε για κριτικη σε μοντερέισιον ενός φόρουμ δλδ εχεσθην η φορβάς εις το αλώνιον βρε Λουκι, ειναι τομέας στον οποίο θα δώσεις το 100% της "σοβαροτητας" σου?

Υπάρχουν άλλοι τομείς στους οποίους τη διοχετεύω. Ειλικρινα. Όχι εδω. Το ξέρετε και το βλέπετε καθημερινα, στα γραπτά μου. Λογικό δεν ειναι; Η ζωή ειναι παραέξω, όχι εδω.

Επισης, ούτε γκρινιαζω για τη διαχείριση, ουτε ειναι κανενα μεγάλο βάρος εννοείται. Συνεχιζω να ειμαι στο τιμ γιατι και το θέλω και - ενδεχομένως - καποιοι αλλοι πιστευουν οτι καλώς είμαι. Λαθη γινονται απ' όλους μας - οποιοσδηποτε απο εσάς να ήταν στο πόστο θα την έκανε την παπαριά του πού και πού.

Ναι, θα αδικήσουμε και κόσμο
Ναι, θα φύγουν και θρεντ/ποστ που σε δεύτερη σκέψη/αναγνωση δε θα 'πρεπε να έχουν φύγει.
Ναι, θα μπανάρουμε και φίλους
Ναι, θα γελάσουμε με ενα ποστ, αλλα αναγκαστικά θα πρέπει μετα να το σβήσουμε.

Σε γενικές γραμμές όμως, καλα τα πηγαινουμε. Γι' αυτο και συνεχίζουμε, 10 χρονια τώρα. Γι' αυτό και έχουμε θρεντ με πλάκες, γι' αυτο και μπορούμε και ριχνουμε κανενα μπινελίκι σε γνωστούς, γι' αυτό κι εχουμε και θεματα πλούσια σε γνωση και άποψη.

Απλά ειναι σημαντικό (για να "δικαιολογήσω" την ελαφρότητα που δειχνω πολλές φορές) τη μιζέρια που βιώνουμε έξω να μην τη φέρνουμε εδω μέσα.
Όλοι μας (εμου συμπεριλαμβανομένου).

Ξέρεις ποια ειναι η πιο φτωχή (αναλογικα) ενότητα στο φόρουμ αυτη τη στιγμή; Οι "Συναντησεις-βόλτες".
Γαμώτο...


(που σκατά ειναι το υπόλοιπο τιμ να δώσει καμια αβάντα ρπστμ...)

nikos_abel
16/09/2012, 17:28
Θα σε βοηθήσω εγω, βασίσου πάνω μου

Cpt. Haddock
16/09/2012, 17:32
Θα σε βοηθήσω εγω, βασίσου πάνω μου


[...]Ναι, θα γελάσουμε με ενα ποστ, αλλα αναγκαστικά θα πρέπει μετα να το σβήσουμε.[...]

:smokin:

PortisHead
16/09/2012, 17:44
Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

Ειναι ν' απορεί κανεις.



Μια μικρογραφια της κοινωνιας μας ειναι και το moto.gr

:)

Πολυμήχανος
16/09/2012, 17:50
Αν έχω καταλάβει κάτι λάθος, διορθώστε ελεύθερα.

1) Έγινε ένα ποστ με οδηγικές γκάφες σε βίντεο,

2) Ο μόντ Χ είπε ότι είναι άσχημο να γελάμε με γκάφες και να κοροιδεύουμε τους άλλους,

3) Του απαντήθηκε ''μα και εσύ γέλαγες και κορόιδευες εκεί να και το λινκ'',

4) Ο μόντ Χ, έσβησε το ποστ με τις γκάφες, αλλά ΚΑΙ το παλιό του, στο οποίο κορόιδευε και αυτός;

Καλά κατάλαβα;

LOUKILOUK
16/09/2012, 17:59
Να το ξαναπω: Απαντάω σοβαρά, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Σιγουρα δε δινω μεγάλο βαθμο σοβαρότητας, ναι, αλλα μιλαμε για κριτικη σε μοντερέισιον ενός φόρουμ δλδ εχεσθην η φορβάς εις το αλώνιον βρε Λουκι, ειναι τομέας στον οποίο θα δώσεις το 100% της "σοβαροτητας" σου?

Υπάρχουν άλλοι τομείς στους οποίους τη διοχετεύω. Ειλικρινα. Όχι εδω. Το ξέρετε και το βλέπετε καθημερινα, στα γραπτά μου. Λογικό δεν ειναι; Η ζωή ειναι παραέξω, όχι εδω.

Επισης, ούτε γκρινιαζω για τη διαχείριση, ουτε ειναι κανενα μεγάλο βάρος εννοείται. Συνεχιζω να ειμαι στο τιμ γιατι και το θέλω και - ενδεχομένως - καποιοι αλλοι πιστευουν οτι καλώς είμαι. Λαθη γινονται απ' όλους μας - οποιοσδηποτε απο εσάς να ήταν στο πόστο θα την έκανε την παπαριά του πού και πού.

Ναι, θα αδικήσουμε και κόσμο
Ναι, θα φύγουν και θρεντ/ποστ που σε δεύτερη σκέψη/αναγνωση δε θα 'πρεπε να έχουν φύγει.
Ναι, θα μπανάρουμε και φίλους
Ναι, θα γελάσουμε με ενα ποστ, αλλα αναγκαστικά θα πρέπει μετα να το σβήσουμε.

Σε γενικές γραμμές όμως, καλα τα πηγαινουμε. Γι' αυτο και συνεχίζουμε, 10 χρονια τώρα. Γι' αυτό και έχουμε θρεντ με πλάκες, γι' αυτο και μπορούμε και ριχνουμε κανενα μπινελίκι σε γνωστούς, γι' αυτό κι εχουμε και θεματα πλούσια σε γνωση και άποψη.

Απλά ειναι σημαντικό (για να "δικαιολογήσω" την ελαφρότητα που δειχνω πολλές φορές) τη μιζέρια που βιώνουμε έξω να μην τη φέρνουμε εδω μέσα.
Όλοι μας (εμου συμπεριλαμβανομένου).

Ξέρεις ποια ειναι η πιο φτωχή (αναλογικα) ενότητα στο φόρουμ αυτη τη στιγμή; Οι "Συναντησεις-βόλτες".
Γαμώτο...


(που σκατά ειναι το υπόλοιπο τιμ να δώσει καμια αβάντα ρπστμ...)

Συμφωνώ σχεδόν σε όλα...μόνο να, αυτό το...

"Απαντάω σοβαρά, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Σιγουρα δε δινω μεγάλο βαθμο σοβαρότητας, ναι, αλλα μιλαμε για κριτικη σε μοντερέισιον ενός φόρουμ δλδ εχεσθην η φορβάς εις το αλώνιον βρε Λουκι, ειναι τομέας στον οποίο θα δώσεις το 100% της "σοβαροτητας" σου?"
...κάπως μου χτυπάει άσχημα με την έννοια ότι ακούγετε οξύμωρο...νομίζω με καταλαβαίνεις...
Κατά τα άλλα όπως ελπίζω έγινε αντιληπτό από αυτά που έγραψα θεωρώ ότι ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει και η κριτική. Το feedback, που λένε και στο νησί της χλιαρής μπύρας..., μπορεί να βοηθήσει...όταν γίνετε με ειλκρίνια...
Χαίρομαι που βλέπω κόσμο να κριτικάρει κάτω ακριβώς από αυτό το πρίσμα και δίνει πραγματικά τροφή για σκέψη...
Δεν νομίζω ότι χρειάζετε να τραβήξει πολύ ακόμα αυτή η κουβέντα...ελπίζω ότι ήταν σαφέστατα τα μυνήματα και το ύφος των μυνημάτων....
Το φόρουμ αυτό όντως είναι μια μικρογραφία της πραγματικής κοινωνίας και έτσι πρέπει να παραμείνει...αυτό γουστάρουν οι περισσότεροι και όχι την "αποστείρωση" ....Η πορεία είναι σαφώς πετυχημένη και αυτό ελπίζουμε να συνεχιστεί...:wave2:

nikos_abel
16/09/2012, 18:10
:smokin:

Ναι σώπα, θα τσατιστώ τώρα

Cpt. Haddock
16/09/2012, 18:14
Αν έχω καταλάβει κάτι λάθος, διορθώστε ελεύθερα.

1) Έγινε ένα ποστ με οδηγικές γκάφες σε βίντεο,

2) Ο μόντ Χ είπε ότι είναι άσχημο να γελάμε με γκάφες και να κοροιδεύουμε τους άλλους,

3) Του απαντήθηκε ''μα και εσύ γέλαγες και κορόιδευες εκεί να και το λινκ'',

4) Ο μόντ Χ, έσβησε το ποστ με τις γκάφες, αλλά ΚΑΙ το παλιό του, στο οποίο κορόιδευε και αυτός;

Καλά κατάλαβα;

Σωστό το 1 και 2
Ανακριβές (όχι λάθος) το 3 & 4

Με την έννοια οτι δεν ειναι συγκρισιμες κατάστασεις

BLiTzER
16/09/2012, 18:26
Δεν έχω ιδέα τι συνέβη και δεν παίρνω το μέρος κανενός (σαφώς είμαι πάντα κατά της λογοκρισίας, αλλά μέσα στα πλαίσια της κοινής λογικής), αλλά, μην ξεχνάμε, όταν αναλαμβάνεις να διαχειριστείς μια δικτυακή κοινότητα (από απλός mod/op έως admin), πρέπει να ακολουθείς και κάποιους βασικούς κανόνες, πέρα από φιλίες, έρωτες και προσωπικές γνώμες. Αυτό κάνει τον ΚΑΛΟ διαχειριστή να ξεχωρίζει. Είναι εύκολο για τον απλό χρήστη να κατακρίνει, δεν έχει τίποτα να χάσει. Κάποιοι όμως έχουν να απολογηθούν κάπου για τη "δουλειά" τους και τη χρήση (ή μη) της εξουσίας που τους δίνεται, καθώς μπορεί να επηρρεάσει ολόκληρη την κοινότητα.

Opisthogonia
16/09/2012, 18:37
Μα, όπως σωστα λέει κι ο Σταυρος, σοβαρά απάντησα, αλλα όχι με σοβαροφάνεια. Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα, αλλωστε είχε, βοηθουντων όλων μας, εκτροχιαστεί προ πολλού.

Βρήκε ευκαιρία κι ο Σταυρος που τα έχει μαζι μου τελευταία, να με κραξει, οποτε εδεσε το ανοστο γλυκο...

Cosgili, να ξερεις όμως οτι δε δυναμαι να απανταω για θεματα του mod team, ειμαι ενας απλός μοντ. Για αυτά, στο ανωτερο κλιμάκιο, καντε μια αναφορά, στειλτε ενα μηνυμα για να επιληφθούν αρμοδίως. Ουτε μονιμη ειναι καμια θεση εδω, ουτε μισθό δινει, ουτε αποζημιωση απολυσης (αν και δεν το 'χω ψαξει...). Παρ' ολα αυτα καθόμαστε και διαβαζουμε τα ποστ απο τα πιο ενδιαφέροντα μεχρι τις μεγαλυτερες παπαριες για να μένει όσο γινεται σε ενα "ισιο" δρόμο το φόρουμ.

Κι ερχεται μετα ο Σταύρος, με τον οποίον εχουμε γελασει, σπασει πλάκα, αστειευτεί, κανε βόλτες/κοντρες (λεμε τωρα) να σε λεει μαλάκα και πολιτικαλυ κορεκτ μάι ας υποκείμενο...

Και ξανα θρεντ για το θρεντ που σβηστηκε. Και ξανα ποστ για τα ποστ που σβηνονται. Και ξανα δακρυα για όσους δε γράφουν πλέον. Απο τότε που το διαβαζουμε (2004 'η 2005) η ίδια ιστορία επαναλαμβάνεται τακτικα. Παρ' ολα αυτα, 10 χρονια κλεινει το φόρουμ κι ακομα εδω ειναι, σε πείσμα των ηλίθιων φασιστοειδών που εχει για μοντ και που σβηνουν ό,τι βρουν μπροστα τους.

Ειναι ν' απορεί κανεις.

Απο την άλλη, εαν η βενζινη είχε 0.70 κι εμεις είχαμε δουλεια, αυτη την ώρα μαλλον θα γυρναγαμε μουσκεμένοι ως το κόκκαλο απο καμια ωραία βόλτα, αντι να κοιτάμε μια οθόνη και να γκρινιαζουμε.

It is, isn't it? (που λενε και στην Ανω Κερασια)



to forum den to kratane oi opos afinhs na enoithi "fasisto mods" pou pragmatika svinoune oti tous simferi kai optoe den exoune ti na kanoune stin douliatous rixnontas "kitrines kartes" kai proidopioisis
to forum to kratame EMEIS poy benoyme no matter what ...
niose to forum den einai aftoynoy poy einai mod den einai kan aytounou pou to plironei
EINAI TIS KINOTITAS
sovareftite kai epitelous nioste den svinoume post kai threads se kamia periptosi ...to oti svisate themata opos ekino to poly oreo pou eixe paei 100 selides kai koroideve ta TDM den eixe logo ...
svise kapio post pou exei vrisies svise ena ratsistiko thema ....
ola ta alla einai sizitisis
an kathomastan se ena trapezi dld kai sizitagame ama den goustares ti tha ekanes? tha epernes ena oplo kai tha pirovolages osous eitne ekei oste na svistoune afta pou eipate?
to mod edo einai poly xalia isos apo ta xirotera se forum pou exo dei (kai beno se foroum apo 2000)
einai isos apo tis monadikes fores pou grafo kati sovaro se afto to foroum afou protimo mono na diavazo kai na kano tin douliam ...alla afou anixtike thema (kai den svistike akoma)
eipa na postaro

BLiTzER
16/09/2012, 18:43
niose to forum den einai aftoynoy poy einai mod den einai kan aytounou pou to plironei
EINAI TIS KINOTITAS

Lolwat?! :P

Opisthogonia
16/09/2012, 18:46
min arxisoume giorgi ...h kinotita orizei to forum kai to prosdiorizi pos tha einai kai ti tropi tha parei ...h mod borei na theloyne na to pane aristera eno to forum theli dexia boroun na to kathisterisoyne alla lets face it sto telos tha ginei oti thelei h pliopsifia ....kai exei apodixti me ton kairo (ite to forum alaxe ite spasaneh misi kai kanane alo forum kai to xereis poli kala kai esi ayto)

Cpt. Haddock
16/09/2012, 18:56
[...]niose to forum den einai aftoynoy poy einai mod den einai kan aytounou pou to plironei
EINAI TIS KINOTITAS [...]

Σορυ, αλλα όπως αποδείχτηκε πρόσφατα στο παλιότερο μοτοσυκλετιστικο φόρουμ, ειναι αυτουνου που το πληρώνει και ο οποίος μια μερα κατεβαζει το διακόπτη και μένει η κοινοτητα με το **** (συμπληρώστε αναλογα), στο χέρι.

KostasV2
16/09/2012, 18:57
Ακόμη πάντως δεν κατάλαβα το λόγο διαγραφής του thread. Τουλάχιστον μέχρι χτες το βράδυ, δεν είχε ξεφύγει, και τα post ήταν μέσα στα όρια...

Opisthogonia
16/09/2012, 19:05
Σορυ, αλλα όπως αποδείχτηκε πρόσφατα στο παλιότερο μοτοσυκλετιστικο φόρουμ, ειναι αυτουνου που το πληρώνει και ο οποίος μια μερα κατεβαζει το διακόπτη και μένει η κοινοτητα με το **** (συμπληρώστε αναλογα), στο χέρι.

nai apodixtike oti eixe xalia kinotita ...giati an einai sosti i kinotita esto enas tha tou ekove na kanei alo forum meparemferes titlo kai na mazeftoune ekei (an den exei gini idi) kai min mou peis oti den tha xanabenane ta atomapou benane prin to klisoune...ara i kinotita einai kai oxi o xoros ;) einai afto pou lene me kalh parea akoma kai stin kolasi ;P

BLiTzER
16/09/2012, 19:05
min arxisoume giorgi ...h kinotita orizei to forum kai to prosdiorizi pos tha einai kai ti tropi tha parei ...h mod borei na theloyne na to pane aristera eno to forum theli dexia boroun na to kathisterisoyne alla lets face it sto telos tha ginei oti thelei h pliopsifia ....kai exei apodixti me ton kairo (ite to forum alaxe ite spasaneh misi kai kanane alo forum kai to xereis poli kala kai esi ayto)

Όπως είπα, διαφωνώ με τη λογοκρισία. Η διαγραφή ποστς θα πρέπει να συμβαίνει σε εξαιρετικές περιπτώσεις και σίγουρα όχι επειδή θίχτηκε ή ξέφυγε κάποιος εκ των άνω. Αυτός ο κάποιος θα πρέπει να προσέχει περισσότερο τη συμπεριφορά του και να μη δίνει κανένα απολύτως δικαίωμα, αν θέλει να κρατάει μια θέση εξουσίας.

ΑΛΛΑ, καλώς ή κακώς, παντού υπάρχουν κλίκες, παρέες, γνωριμίες και ευνοϊκότερες μεταχειρίσεις. Όποιος δε γουστάρει, διαμαρτύρεται, φεύγει, ξεκινάει κάτι δικό του, όπως πολύ σωστά είπες. Το γενικότερο κλίμα που θα διατηρηθεί στο φόρουμ, το πόση ελευθερία θα δοθεί στους χρήστες, πάντα ορίζεται από τους διαχειριστές. Παράπονα θα υπάρχουν πάντα. Είναι πρακτικώς αδύνατο να κρατάς μονίμως ευχαριστημένα 500-1000 ενεργά άτομα. Το θέμα είναι πόσους από αυτούς μπορείς να κρατήσεις τελικά, χωρίς να γίνεις ξέφραγο αμπέλι.

ΥΓ. Γελάω ακόμα με το κλείσιμο ενός φόρουμ με την αφορμή "με τρόλλαραν και δεν άντεξα".

vaska
16/09/2012, 19:11
Και μετά λέω εγώ ότι έχω πρόβλημα που δεν μπορώ να βάλω εμότικος, εδώ έχετε σοβαρότερα προβλήματα να λύσετε συζητήσετε.

Ρε το μοτό είναι αυτό, επίσης αυτό είναι και το μοντερέισον τιμ. Σ' άλλους αρέσει σ' άλλους όχι. Το ότι κατά καιρούς έχει γίνει πατάτα με αξιόλογα άτομα που έγραφαν ή γράφουν εδώ μέσα είναι γεγονός όπως επίσης είναι γεγονός ότι κανείς μας δεν κάθεται με το ζόρι. Κάποιοι αποφάσισαν να μην ξαναγράψουν και καλά έκαναν αφού έτσι ένιωσαν ότι έπρεπε να κάνουν, κάποιοι άλλοι που το ξεπέρασαν και συνεχίζουν να γράφουν πάλι καλά έκαναν επειδή έτσι ένιωσαν ότι έπρεπε να κάνουν.
Από την άλλη δεν μπορώ να παραβλέψω ότι κάποιοι δαπανούν χρόνο για να υπάρχει αυτός ο χώρος, κάποιοι εκτός από χρόνο βάζουν και γνώσεις και μερικοί και χρήμα.

Τελικά οι βόλτες μας έχουν λείψει σε όλους.

Υ.Γ.
Με τα εμότικονς καμιά ιδέα???

rantanplan
16/09/2012, 19:14
παιδες, τζαμπα κοπος, δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε, γιατι απλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι για να διορθωθει (εκανε τον κυκλο του και πηρε την κατω βολτα).
σε οποιον δεν αρεσει πλεον σταματαει να σπαμαρει και να ασχολειται εδω μεσα, κοιταει να βρει τροπο να κρατησει επαφη με αυτους που του αρεσουν (για βολτα, καφε, παρεακι κλπ.) που γνωρισε απο εδω μεσα και απλα τελος.
ολα τα πραματα καποτε, αργα ή γρηγορα, φτανουν σε σημειο κορεσμου, καποια στιγμη θα εχει και το μοτο την ιδια καταληξη με το bikenet.







υ.γ. οπως ειπε και ενας φιλος χτες αμα θες ατομικότητα και κλειστες ομαδες υπαρχει και το facebook.

Aggelos_SV
16/09/2012, 19:41
υ.γ. οπως ειπε και ενας φιλος χτες αμα θες ατομικότητα και κλειστες ομαδες υπαρχει και το facebook.

...όπου βγάζεις και κάνα γκομενάκι...γιατί εδώ μέσα ,6+ χρόνια χαΐρι δεν είδαμε ...όλο κάτι τριχωτοί άπλυτοι εμφανίζονταν :lol:

byron
16/09/2012, 19:42
Για άλλη μια φορά κάποιος ή κάποιοι χαλιούνται και ανοίγουν ένα θέμα για την λογοκρισία των mods κλπ. Και πάντα γίνονται αναφορές σε αξιόλογα άτομα που έφυγαν για αυτόν τον λόγο. Και επειδή έχω βαρεθεί να το διαβάζω, ας ξεκαθαρίσουμε τι σημαίνει για τον καθένα μας αξιόλογο άτομο. Για τον devils μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος συμμερίζεται τις απόψεις του πως η οποιαδήποτε παρανομία (μέχρι μαλακίας) είναι αποδεκτή αν γίνεται από οδηγό μοτοσυκλέτας, ενώ ο captain το αντίθετο.
Και στις δύο περιπτώσεις ο "αξιόλογος" θα φύγει με ελαφρά μιας και νοιώθει πως δεν έχει να πει τίποτα εδώ μέσα. Απ΄την άλλη πλευρά τα δικά μου "αξιόλογα" άτομα που την έχουν κάνει, την έχουν κάνει είτε επειδή βαρέθηκαν να έχουν να μοιράζονται τια θέματα τους με το κάθε τρολλ. Ο mod αν ξυρίσει θέματα, θα χαρακτηριστεί ως λογοκριτής και πως προστατεύει τη κλίκα του, αν δεν κάνει κάτι είναι υπεύθυνος για την κατηφόρα του moto.gr

Καλό είναι να υπάρχει και η κριτική, δεν λέω αλλά το να φτάσουμε να ακούμε και το πόσο κακό είναι το moderation εδώ μέσα και από μέλη όπως ο Στέφανος (opistogonia) που δεν έχει γράψει εδώ μέσα τίποτα εκτός απ΄τις αγγελίες του, είναι το άλλο άκρο.

Δεν έχω ιδέα γιατί σβήστηκαν τα θέματα απ΄τον captain. Υποθέτω ότι σε μια κακία του στιγμή, κάποιο post του χτύπησε περίεργα καθώς υπάρχει κάποια συνεχής επίθεση απ΄τον devils σε "χαζά" θέματα που ενώ είναι απλούστατα στα συμπεράσματα τους, καταλήγουν σε οικονομοπολιτική ανάλυση (ως συνήθως).

Ανάμεσα στις κατά καιρούς κατηγορίες της κλίκας, του αυταρχισμού, της κατασκευής θεμάτων για να ανεβαίνει η επισκεψιμότητα, της σπείρας που χρησιμοποιεί τα στοιχεία σας για να αποκτήσει πρόσβαση στους τραπεζικούς λογαριασμούς σας, των άσχετων με μηχανάκια, των politically correct, των κάγκουρων που δεν δίνουν καλό παράδειγμα, ας προστεθεί και η κακή κρίση κάποιες φορές.

Προσωπικά θα ζητήσω να σταματήσουν οι διαγραφές θεμάτων (εκτός των εντελώς για τον πέο).

Ave

byron
16/09/2012, 19:46
παιδες, τζαμπα κοπος, δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε, γιατι απλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι για να διορθωθει (εκανε τον κυκλο του και πηρε την κατω βολτα).
σε οποιον δεν αρεσει πλεον σταματαει να σπαμαρει και να ασχολειται εδω μεσα, κοιταει να βρει τροπο να κρατησει επαφη με αυτους που του αρεσουν (για βολτα, καφε, παρεακι κλπ.) που γνωρισε απο εδω μεσα και απλα τελος.
ολα τα πραματα καποτε, αργα ή γρηγορα, φτανουν σε σημειο κορεσμου, καποια στιγμη θα εχει και το μοτο την ιδια καταληξη με το bikenet.







υ.γ. οπως ειπε και ενας φιλος χτες αμα θες ατομικότητα και κλειστες ομαδες υπαρχει και το facebook.


Επομένως, καλό θα είναι να χρησιμοποιείς το facebook απ΄εδώ και εξής. Αν μην τι άλλο, το να συνεχίζεις να γράφεις εδώ μέσα, λέγοντας το πόσο μαλακία είναι αυτό το forum μαλακία μου ακούγεται.

rantanplan
16/09/2012, 20:03
Επομένως, καλό θα είναι να χρησιμοποιείς το facebook απ΄εδώ και εξής. Αν μην τι άλλο, το να συνεχίζεις να γράφεις εδώ μέσα, λέγοντας το πόσο μαλακία είναι αυτό το forum μαλακία μου ακούγεται.

ειδες οτι εισται....... οτι θελετε καταλαβενετε.......

endopandou
16/09/2012, 20:07
@Cpt. Haddock

Γιατί έκλεισε τι θρέντ αν επιτρέπεις;

Cpt. Haddock
16/09/2012, 20:09
@Cpt. Haddock
Γιατί έκλεισε τι θρέντ αν επιτρέπεις;

Το εξηγω στα πρωτα ποστ


[...] Επισης, το θρεντ με το βιντεο ζητησε ο βραδυπους να διαγραφει, αυτό και έπραξα, αλλωστε είχε, βοηθουντων όλων μας, εκτροχιαστεί προ πολλού.[...]

rantanplan
16/09/2012, 20:10
...όπου βγάζεις και κάνα γκομενάκι...γιατί εδώ μέσα ,6+ χρόνια χαΐρι δεν είδαμε ...όλο κάτι τριχωτοί άπλυτοι εμφανίζονταν :lol:

αυτο που το πας το ξεχασα σαν επιχειρήματα :bawl:

byron
16/09/2012, 20:10
ειδες οτι εισται....... οτι θελετε καταλαβενετε.......

Καταλαβαίνω ότι έγραψες και δεν το βρήκα και ιδιαίτερα περίπλοκο στο νόημα του.

akis_trevor
16/09/2012, 20:11
να πω την μπαρουφα μου εγω.
ειμαι σχετικα προσφατο μελος,και στον περιπου ενα χρονο που ειμαι καθημερινος επισκεπτης του φορουμ,βλεπω μεγαλη διαφορα στον σεπτεμβρη του 11 με τον σεπτεμβρη του 12.πρωτα απολα λογο της οικονομιας μας γενικα,πολλοι δινουν αμαξια και παιρνουν παπια,σκουτερ,μοτοσυκλετες,χωρις να το γουσταρουν,απλα και μονο επειδη τους αναγκασαν οι καταστασεις.πολλοι τετοιοι καλως η κακως εχουν μπει εδω μεσα,αλλοι για να ρωτησουν απλα κατι και να εξαφανιστουν αλλοι,παραμενουν.
το αλλο και κυριοτερο ειναι (οπως κατα καποιο τροπο ειπαν 2-3 πριν απο μενα)οτι η κατασταση δεν μας αφηνει να παμε βολτες.και οχι μονο αυτο,μας εχει φθειρει,μας εχει νευριασει και πιανομαστε ακομα και απο την τελευταια μαλ@κια που θα περνουσε απαρατηρητη και το κανουμε θεμα ολοκληρο.επισης,αντι να εχει ποστ στα ταξιδιωτικα εχει στους φιλελευθερους vs αριστερους και παει λεγωντας.
εν κατακλειδι:γενικα,με αφορμη το συγκεκριμενο,ας προσπαθησουμε να χαλαρωσουμε και να ειμαστε πιο ελαστικοι με τους αλλους και με τα πραγματα γενικοτερα.τα εχουμε με τους απο πανω και τσακωνομαστε μεταξυ μας..peace μαγκες....ολοι παρεα ειμαστε σε αυτο το αγγουρι...

gixxerpap
16/09/2012, 20:25
δε φτάνει που έχουν αναλάβει να διατηρούν ένα φόρουμ σε λειτουργία αφιερώνοντας σημαντικό μέρος του πολύτιμου χρόνου τους, ας τους βάζουμε τώρα να λογοδοτούν και να επιχειρηματολογούν για την κάθε τους ενέργεια σε δημόσια θρέντ.

Το νού σας, γιατί όπως γράφτηκε και πιο πάνω, τα πάντα στη ζωή κάνουν τον κύκλο τους ...
Κάποια στιγμή οι τωρινοι moderators θα βαρεθούν, θα κουραστούν και κάποιοι απο εμάς θα πρέπει να αναλάβουμε το ρόλο τους.

Και ο Ιερεμίας έκανε βαρύγδουπες δηλώσεις για τα ιταλικά παρτάλια και τώρα έχει καταπιεί τη γλώσσα του ...


Υ.Γ: δεν αναφέρομαι στη συγκεκριμένη περίπτωση του Cpt Haddock, αναφέρομαι στη γενικότερη τάση ορισμένων να το παίζουν αντιπολίτευση.
Τον συγκεκριμένο και γω δεν τονε γουστάρω, αλλά αρκετά τον εκδικήθηκε η μοίρα με τα αγγλικά σώβρακα που καβαλάει, σαν τι χειρότερο να του κάνω δλδ ...

devil's animal
16/09/2012, 20:28
Αν έχω καταλάβει κάτι λάθος, διορθώστε ελεύθερα.

1) Έγινε ένα ποστ με οδηγικές γκάφες σε βίντεο,

2) Ο μόντ Χ είπε ότι είναι άσχημο να γελάμε με γκάφες και να κοροιδεύουμε τους άλλους,

3) Του απαντήθηκε ''μα και εσύ γέλαγες και κορόιδευες εκεί να και το λινκ'',

4) Ο μόντ Χ, έσβησε το ποστ με τις γκάφες, αλλά ΚΑΙ το παλιό του, στο οποίο κορόιδευε και αυτός;

Καλά κατάλαβα;


εγινε ενα thread με ενα βιντεακι απο καποιους που προσπαθουν ανεπιτυχως να κανουν καγκουριλικια με τυπου τσοπερ/custom μηχανακια...αλλα harley αλλα ιαπωνικα μπρικια...
ολοι γελαγαν και ελεγαν ποσο μ@λακες ειναι που προσπαθουν να κανουν κατι που οι μηχανες δεν εχουν φτιαχτει να κανουν και ο Ηλιας αρχισε να λεει για το ποσο ανευθυνο ειναι εκ μερους τους να κοροϊδευουν ατομα που μπορει να τους κοστισαν οι πτωσεις απο πονο μεχρι και πολυ χρημα...
ε, μετα του θυμισα καποιες καταστασεις εδω μεσα, που ολοι γελαγαμε με τις γκαφες, τις μ@λακιες και τις πτωσεις ολων των μελων και καναμε καζουρα και καλοπροαιρετη πλακα ειτε απο κοντα (βλ.Δελεαρ) ειτε απο εδω μεσα...
και για να το "σπασω ταληρα" του εβαλα και 2 threads που το ενα το ειχε κανει ο ιδιος και αυτοσαρκαζοταν με την δικια του χαζη πτωση και φορουσε ενα κοκκινο σωβρακο και το αλλο ηταν δικο μου, που επισης το ειχα δημιουργησει εγω μετα απο πτωση και γελουσαμε με τα χαλια μας...

παντα μια πτωση φερνει γελιο...αρκει να μην ειναι κατι σοβαρο...
δεν μπορει τωρα να γραφει οτι "δεν σας νοιαζει που οι αλλοι πονανε στην τσεπη"...

ειτε μπροστα στον αλλον, ειτε απο πισω του, υπηρχαν παντα σχολια για το ποσο "κουλατζα" ειναι ή για το ποσο "βροντακας" κλπ...

επισης δεν μπορει να σβηνει το thread που το εγραψα αυτο και στα καπακια να εξαφανιζεται και το δικο του thread που ειναι 6 χρονων με ενα πληγωμενο γονατο και ενα κατακοκκινο σωβρακο να κοιτα τον φακο λες και ειναι ο rocco sifredi...:lol:

rantanplan
16/09/2012, 20:31
Καταλαβαίνω ότι έγραψες και δεν το βρήκα και ιδιαίτερα περίπλοκο στο νόημα του.

οχι δεν καταλαβες τιποτα και φαινεται και απο τις 2 απαντησεις σου, λυπάμαι αλλα στον γραπτό λογο δεν το εχω, μαλλον ειναι παρεξηγησιμος. αυτος βεβαια θα ηταν ενας λογος να σταματησω να σπαμαρω αλλα και παλι απο την αλλη δεν νομιζω να σπαμαρω αν δει κανεις αναλογικα το ποσοστο μου.

επισης δεν εγραψα την δικια μου αποψη που εχω για το μοτο (αν ειχα αυτην την αποψη απλα δεν θα εγραφα εδω οπως προειπες)
εγραψα ενα σεναριο σκεψης για αυτους που δεν τους αρεσει το μοτο γρ. με λιγα λογια δεν κρατατε οι μοντ καποιον εδω μεσα, οποιος θελει απλα δεν διαβαζει και δεν γραφει (φευγει), αν θελει ατομικοτητα και κλικα υπαρχει το φατσοβιβλιο.

vassilis88
16/09/2012, 20:36
nai apodixtike oti eixe xalia kinotita ...giati an einai sosti i kinotita esto enas tha tou ekove na kanei alo forum meparemferes titlo kai na mazeftoune ekei (an den exei gini idi) kai min mou peis oti den tha xanabenane ta atomapou benane prin to klisoune...ara i kinotita einai kai oxi o xoros ;) einai afto pou lene me kalh parea akoma kai stin kolasi ;P
exei ginei idi;)
αμφιβαλλω παντως αν οι μοντς φταινε για τυχον παλια μελη που φευγουν, θυμαμαι το μοτο του 2004 πχ κ ολοι σχεδον οσοι εγραφαν τακτικα λειπουν τωρα αλλα δατς ρεησινγκ:D δν νομιζω να φταιει κανεις ο καθενας φευγει για τον α β δικο του λογο
για τα θεματα που σβηνονται προσωπικα η αποψη μου ειναι να κλειδωνονται, αλλα να μη σβηνεται ποτε τιποτα

gixxerpap
16/09/2012, 20:36
@devil's animal: μ΄αρέσει που επιμένεις να βάζεις στο λογαριασμό και το δικό του θρεντ, το οποίο μπορεί να σβήστηκε για χίλιους δυο άλλους προσωπικούς λόγους!
Μήπως να ζητούσε και άδεια πρώτα? Ξεπερνάς κάθε όριο, δεν το καταλαβαίνεις?

devil's animal
16/09/2012, 20:41
Για άλλη μια φορά κάποιος ή κάποιοι χαλιούνται και ανοίγουν ένα θέμα για την λογοκρισία των mods κλπ. Και πάντα γίνονται αναφορές σε αξιόλογα άτομα που έφυγαν για αυτόν τον λόγο. Και επειδή έχω βαρεθεί να το διαβάζω, ας ξεκαθαρίσουμε τι σημαίνει για τον καθένα μας αξιόλογο άτομο. Για τον devils μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος συμμερίζεται τις απόψεις του πως η οποιαδήποτε παρανομία (μέχρι μαλακίας) είναι αποδεκτή αν γίνεται από οδηγό μοτοσυκλέτας, ενώ ο captain το αντίθετο.
Και στις δύο περιπτώσεις ο "αξιόλογος" θα φύγει με ελαφρά μιας και νοιώθει πως δεν έχει να πει τίποτα εδώ μέσα. Απ΄την άλλη πλευρά τα δικά μου "αξιόλογα" άτομα που την έχουν κάνει, την έχουν κάνει είτε επειδή βαρέθηκαν να έχουν να μοιράζονται τια θέματα τους με το κάθε τρολλ. Ο mod αν ξυρίσει θέματα, θα χαρακτηριστεί ως λογοκριτής και πως προστατεύει τη κλίκα του, αν δεν κάνει κάτι είναι υπεύθυνος για την κατηφόρα του moto.gr

Καλό είναι να υπάρχει και η κριτική, δεν λέω αλλά το να φτάσουμε να ακούμε και το πόσο κακό είναι το moderation εδώ μέσα και από μέλη όπως ο Στέφανος (opistogonia) που δεν έχει γράψει εδώ μέσα τίποτα εκτός απ΄τις αγγελίες του, είναι το άλλο άκρο.

Δεν έχω ιδέα γιατί σβήστηκαν τα θέματα απ΄τον captain. Υποθέτω ότι σε μια κακία του στιγμή, κάποιο post του χτύπησε περίεργα καθώς υπάρχει κάποια συνεχής επίθεση απ΄τον devils σε "χαζά" θέματα που ενώ είναι απλούστατα στα συμπεράσματα τους, καταλήγουν σε οικονομοπολιτική ανάλυση (ως συνήθως).

Ανάμεσα στις κατά καιρούς κατηγορίες της κλίκας, του αυταρχισμού, της κατασκευής θεμάτων για να ανεβαίνει η επισκεψιμότητα, της σπείρας που χρησιμοποιεί τα στοιχεία σας για να αποκτήσει πρόσβαση στους τραπεζικούς λογαριασμούς σας, των άσχετων με μηχανάκια, των politically correct, των κάγκουρων που δεν δίνουν καλό παράδειγμα, ας προστεθεί και η κακή κρίση κάποιες φορές.

Προσωπικά θα ζητήσω να σταματήσουν οι διαγραφές θεμάτων (εκτός των εντελώς για τον πέο).

Ave

Βυρωνα ξερεις πολυ καλα οτι υπηρχαν ατομα που ειχαν προσφερει πολυ σε αυτο εδω το φορουμ...
ειτε απο την γνωση που ειχαν σε τεχνικα κομματια, ειτε απο την εμπειρια τους πανω στα μοτοσυκλετιστικα θεματα, ειτε απο το αντικειμενικο ματι που ειχαν...
δεν ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα οταν ολοι το παραδεχονται...
αυτα οσον αφορα την επεξηγηση της λεξης "αξιολογος"....

τωρα οσον αφορα την "επιθεση", πραγματικα δεν το καταλαβαινω αυτο...
επειδη εχω αντιθετη αποψη με τον Ηλια και ενιοτε τεκμηριωμενη, του κανω επιθεση??
δεν νομιζω κατ'αρχην να εχω παρεκτραπει με οποιονδηποτε τροπο...
ημουν (και ειμαι) πολυ προσεκτικος στις εκφρασεις μου...

η πλακα ειναι η εξης...
οτι καποιοι ΜΠΟΡΟΥΝ να ανοιγουν threads για τα "στραβα του αλλου" ή για την καζουρα...
αλλα μολις πας να ανοιξεις ΕΣΥ ενα (το εσυ αφορα οποιδηποτε μελος δεν ειναι mod ή admin), το τρωει η μαρμαγκα με συνοπτικες επειδη εχουν την δυναμη...

τελος θα σου πω κατι γι'αυτη σου την προταση: "Για άλλη μια φορά κάποιος ή κάποιοι χαλιούνται και ανοίγουν ένα θέμα για την λογοκρισία των mods κλπ. Και πάντα γίνονται αναφορές σε αξιόλογα άτομα που έφυγαν για αυτόν τον λόγο."

οταν εχει γινει ρουτινα, τοτε δεν φταινε οι μ@λακες που δεν μπορουν αν καταλαβουν το υφος του moto.gr...
φταινε αυτοι που διαχειριζονται αυτον τον χωρο...
δεν μπορει ΟΛΟΙ να ειναι στραβοι που το επισημαινουν και τα 3-4 ατομα του mod team να ειναι οι σωστοι...

think about it...
:wave2:

ziggΥ
16/09/2012, 20:46
δε την παλευετε ρε εδω μεσα.. :moutza:

devil's animal
16/09/2012, 20:47
@devil's animal: μ΄αρέσει που επιμένεις να βάζεις στο λογαριασμό και το δικό του θρεντ, το οποίο μπορεί να σβήστηκε για χίλιους δυο άλλους προσωπικούς λόγους!
Μήπως να ζητούσε και άδεια πρώτα? Ξεπερνάς κάθε όριο, δεν το καταλαβαίνεις?

ναι Γιωργο το εσβησε ξαφνικα μια μερα των ημερων που ολοι κοιμομασταν για δικους του λογους και οχι επειδη το εκανα παραπομπη στο ποστ μου εχθες το βραδυ...
εφυγε 6 χρονια μετα, εντελως τυχαια σημερα το πρωϊ...:lol:


επισης αν θες μπορεις να προτεινεις να με μπαναρουν...:rolleyes:

rantanplan
16/09/2012, 21:03
υπηρχαν ατομα που ειχαν προσφερει πολυ σε αυτο εδω το φορουμ...
ειτε απο την γνωση που ειχαν σε τεχνικα κομματια, ειτε απο την εμπειρια τους πανω στα μοτοσυκλετιστικα θεματα, ειτε απο το αντικειμενικο ματι που ειχαν...
δεν ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα οταν ολοι το παραδεχονται...
αυτα οσον αφορα την επεξηγηση της λεξης "αξιολογος"....


ναι ετσι ειναι αυτος ειναι ενας αξιολογος στον τομεα αυτον.
ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ομως ειναι και αυτος που κοιταει να κανει σωστα την δουλεια του.
ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ειναι και αυτος που κοιταει να διοργανωνει οσο ποιο ομορφα γινετε καφε event εδω μεσα και ειναι πολυ δυσκολο.
αξιολογος......
αξιολογος......
ο καθενας στο ειδος του.
δεν μπορουμε ολα να τα κανουμε μια μπαλα.

υπαρχουν πολλα ατομα που εφυγαν απο το μοτο. δεν μπορουμε να τα ριξουμε στους μοντ οταν καποιος ειναι πχ απο το 03 εδω μεσα μπορει απλα να βαρεθηκε και να εφυγε, μπορει να τσακωθηκε και να εφυγε μπορει μπορει μπορει κλπ.

vaska
16/09/2012, 21:19
@ Devil's

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι για κάποιον να έχει αναθεωρήσει τον τρόπο σκέψης του στα 6 χρόνια που μεσολάβησαν από τη δημιουργία του θρεντ???

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι κάποιος που πριν 6 χρόνια χλεύαζε μια τούμπα ν' αναθεωρεί τρόπο σκέψης γιατί έμαθε με τον δύσκολο τρόπο????

Χωρίς να θέλω να το παίξω δικηγόρος το όποιου cpt (μπορεί ο ίδιος να γράψει καλύτερα από μένα) μπορεί κάλλιστα κάποιος να διαβάσει τι έγραφε 6 - 10 χρόνια πριν και ν' αναρωτηθεί "τι μλκιες είναι αυτά που έγραφα τότε" να του χτυπήσει άσχημα το συγκεκριμένο θρέντ και να το στείλει. Σε όλους μας φαντάζομαι (σε μένα σίγουρα) έχει συμβεί να ξαναδιαβάσουμε τι είχαμε γράψει προ καιρού σε κάποιο θρεντ και να μη συμφωνούμε με τα δικά μας γραφόμενα. Θεωρώ ότι τσάμπα κάθεσαι και χαλιέσαι για χαζομάρες, όσο όμως για τ' αξιόλογα άτομα που κατά καιρούς έχουν φύγει από το φόρουμ, αυτό είναι μια αλήθεια αλλά that's life Σταύρο. Κάποιοι έκαναν τον κύκλο τους εδώ μέσα, έκριναν ότι δεν τους προσφέρει τπτ τούτος ο χώρος και αποχώρησαν, κάποιοι άλλοι στράβωσαν δικαίως ή αδίκως με το μοντερέισον τιμ και την έκαναν κι αυτοί. Το αποδέχεσαι και συνεχίζεις ή δεν το αποδέχεσαι και σταματάς (δεν είναι προσωπικό μιλώ γενικά).

Πάντως θα ομολογήσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι παλιότερα υπήρχε πολύς περισσότερος χαβαλές απ' ότι σήμερα αλλά θεωρώ ότι γι' αυτό φταίει η γενικότερη κατάσταση που επικρατεί σήμερα στην Ελλάδα και όχι το μοντερέισον τιμ. Η βενζίνη στα ύψη, λιγοστές πια οι μεγάλες αλλά και οι μικρότερες βόλτες και πολύ περισσότερη η γκρίνια.
Στο τεχνικό κομμάτι τώρα που είναι και το πιο νευραλγικό σε τούτο το φόρουμ, η απόφαση του Rein ας πούμε, να σταματήσει να γράφει με λύπησε αφάνταστα, αλλά παρηγοριέμαι που αξιόλογα άτομα και γνώστες τεχνικών θεμάτων συνεχίζουν να γράφουν και να μας βοηθάνε στην όποια απορία - πρόβλημα έχουμε.

Αυτά από μένα.

devil's animal
16/09/2012, 21:21
ναι ετσι ειναι αυτος ειναι ενας αξιολογος στον τομεα αυτον.
ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ομως ειναι και αυτος που κοιταει να κανει σωστα την δουλεια του.
ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ειναι και αυτος που κοιταει να διοργανωνει οσο ποιο ομορφα γινετε καφε event εδω μεσα και ειναι πολυ δυσκολο.
αξιολογος......
αξιολογος......
ο καθενας στο ειδος του.
δεν μπορουμε ολα να τα κανουμε μια μπαλα.

υπαρχουν πολλα ατομα που εφυγαν απο το μοτο. δεν μπορουμε να τα ριξουμε στους μοντ οταν καποιος ειναι πχ απο το 03 εδω μεσα μπορει απλα να βαρεθηκε και να εφυγε, μπορει να τσακωθηκε και να εφυγε μπορει μπορει μπορει κλπ.


ρε Νικο δεν αναφερθηκα σ'αυτους που εφυγαν επειδη βαρεθηκαν ή για δικους τους λογους...
λεω γι'αυτους που εφυγαν ακριβως γι'αυτο που συζηταμε...

VASOS
16/09/2012, 21:28
ειδες οτι εισται....... οτι θελετε καταλαβενετε.......

Ήσουν νομίζω πολύ σαφής όπως άλλωστε και ο baron.

jimmis5
16/09/2012, 21:30
Απλα για να δηλωσω παρουσια σε ενα ακομα ακυρο θρεντ που θα σβηστει ισως


@ Devil's

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι για κάποιον να έχει αναθεωρήσει τον τρόπο σκέψης του στα 6 χρόνια που μεσολάβησαν από τη δημιουργία του θρεντ???

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι κάποιος που πριν 6 χρόνια χλεύαζε μια τούμπα ν' αναθεωρεί τρόπο σκέψης γιατί έμαθε με τον δύσκολο τρόπο????



Ενας δασκαλος μου καποτε (με μαθαινε photoshop) δεν μου μαθαινε που να κανω αναιρεση για εντολη που ειχα εκτελεση
Οταν μου τα επρηξε και τον ρωτησα μου απαντησε:
Στην Ζωη δεν υπαρχει αναιρεση για οτι λες και οτι κανεις...:smokin:

gixxerpap
16/09/2012, 21:34
όχι φιλαράκι μου, δεν είπα αυτό ...
κάνοντας παραπομπή σε ένα θέμα που έχω γράψει παλιότερα, μπορεί να μου θυμίσεις κάτι το οποίο πλέον δεν με εκφράζει, δε θέλω να υπάρχει δημόσια, δε θυμόμουν καν ότι υπήρχε εκεί ...

την τελευταία σου πρόταση, λέω να μην τη σχολιάσω ...

Μάλλον κακώς έγραψα, σας αφήνω να συνεχίσετε

VASOS
16/09/2012, 21:34
@ Devil's

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι για κάποιον να έχει αναθεωρήσει τον τρόπο σκέψης του στα 6 χρόνια που μεσολάβησαν από τη δημιουργία του θρεντ???

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι κάποιος που πριν 6 χρόνια χλεύαζε μια τούμπα ν' αναθεωρεί τρόπο σκέψης γιατί έμαθε με τον δύσκολο τρόπο????

Χωρίς να θέλω να το παίξω δικηγόρος το όποιου cpt (μπορεί ο ίδιος να γράψει καλύτερα από μένα) μπορεί κάλλιστα κάποιος να διαβάσει τι έγραφε 6 - 10 χρόνια πριν και ν' αναρωτηθεί "τι μλκιες είναι αυτά που έγραφα τότε" να του χτυπήσει άσχημα το συγκεκριμένο θρέντ και να το στείλει. Σε όλους μας φαντάζομαι (σε μένα σίγουρα) έχει συμβεί να ξαναδιαβάσουμε τι είχαμε γράψει προ καιρού σε κάποιο θρεντ και να μη συμφωνούμε με τα δικά μας γραφόμενα. Θεωρώ ότι τσάμπα κάθεσαι και χαλιέσαι για χαζομάρες, όσο όμως για τ' αξιόλογα άτομα που κατά καιρούς έχουν φύγει από το φόρουμ, αυτό είναι μια αλήθεια αλλά that's life Σταύρο. Κάποιοι έκαναν τον κύκλο τους εδώ μέσα, έκριναν ότι δεν τους προσφέρει τπτ τούτος ο χώρος και αποχώρησαν, κάποιοι άλλοι στράβωσαν δικαίως ή αδίκως με το μοντερέισον τιμ και την έκαναν κι αυτοί. Το αποδέχεσαι και συνεχίζεις ή δεν το αποδέχεσαι και σταματάς (δεν είναι προσωπικό μιλώ γενικά).

Πάντως θα ομολογήσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι παλιότερα υπήρχε πολύς περισσότερος χαβαλές απ' ότι σήμερα αλλά θεωρώ ότι γι' αυτό φταίει η γενικότερη κατάσταση που επικρατεί σήμερα στην Ελλάδα και όχι το μοντερέισον τιμ. Η βενζίνη στα ύψη, λιγοστές πια οι μεγάλες αλλά και οι μικρότερες βόλτες και πολύ περισσότερη η γκρίνια.
Στο τεχνικό κομμάτι τώρα που είναι και το πιο νευραλγικό σε τούτο το φόρουμ, η απόφαση του Rein ας πούμε, να σταματήσει να γράφει με λύπησε αφάνταστα, αλλά παρηγοριέμαι που αξιόλογα άτομα και γνώστες τεχνικών θεμάτων συνεχίζουν να γράφουν και να μας βοηθάνε στην όποια απορία - πρόβλημα έχουμε.

Αυτά από μένα.


Νομίζω τα είπες όλα :beer:

gixxerpap
16/09/2012, 21:38
@ Devil's

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι για κάποιον να έχει αναθεωρήσει τον τρόπο σκέψης του στα 6 χρόνια που μεσολάβησαν από τη δημιουργία του θρεντ???

Πόσο δύσκολο πιστεύεις είναι κάποιος που πριν 6 χρόνια χλεύαζε μια τούμπα ν' αναθεωρεί τρόπο σκέψης γιατί έμαθε με τον δύσκολο τρόπο????

Χωρίς να θέλω να το παίξω δικηγόρος το όποιου cpt (μπορεί ο ίδιος να γράψει καλύτερα από μένα) μπορεί κάλλιστα κάποιος να διαβάσει τι έγραφε 6 - 10 χρόνια πριν και ν' αναρωτηθεί "τι μλκιες είναι αυτά που έγραφα τότε" να του χτυπήσει άσχημα το συγκεκριμένο θρέντ και να το στείλει. Σε όλους μας φαντάζομαι (σε μένα σίγουρα) έχει συμβεί να ξαναδιαβάσουμε τι είχαμε γράψει προ καιρού σε κάποιο θρεντ και να μη συμφωνούμε με τα δικά μας γραφόμενα. Θεωρώ ότι τσάμπα κάθεσαι και χαλιέσαι για χαζομάρες, όσο όμως για τ' αξιόλογα άτομα που κατά καιρούς έχουν φύγει από το φόρουμ, αυτό είναι μια αλήθεια αλλά that's life Σταύρο. Κάποιοι έκαναν τον κύκλο τους εδώ μέσα, έκριναν ότι δεν τους προσφέρει τπτ τούτος ο χώρος και αποχώρησαν, κάποιοι άλλοι στράβωσαν δικαίως ή αδίκως με το μοντερέισον τιμ και την έκαναν κι αυτοί. Το αποδέχεσαι και συνεχίζεις ή δεν το αποδέχεσαι και σταματάς (δεν είναι προσωπικό μιλώ γενικά).

Πάντως θα ομολογήσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι παλιότερα υπήρχε πολύς περισσότερος χαβαλές απ' ότι σήμερα αλλά θεωρώ ότι γι' αυτό φταίει η γενικότερη κατάσταση που επικρατεί σήμερα στην Ελλάδα και όχι το μοντερέισον τιμ. Η βενζίνη στα ύψη, λιγοστές πια οι μεγάλες αλλά και οι μικρότερες βόλτες και πολύ περισσότερη η γκρίνια.
Στο τεχνικό κομμάτι τώρα που είναι και το πιο νευραλγικό σε τούτο το φόρουμ, η απόφαση του Rein ας πούμε, να σταματήσει να γράφει με λύπησε αφάνταστα, αλλά παρηγοριέμαι που αξιόλογα άτομα και γνώστες τεχνικών θεμάτων συνεχίζουν να γράφουν και να μας βοηθάνε στην όποια απορία - πρόβλημα έχουμε.

Αυτά από μένα.

ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι, που έχουν όρεξη να γράψουν αναλυτικά, απλά και κατανοητά. Όταν θελήσω να ξαναγράψω, θα σε πάρω τηλέφωνο;)

latris mixanis
16/09/2012, 21:47
Είτε θα δεχτούμε το moto.gr όπως είναι και με τον τρόπο που εξελίσσεται και όπως θα εξελίσσεται, είτε απλά θα το χαιρετίσουμε και θα εκφράσουμε αλλού τους προβληματισμούς και την μαλακία μας! Το moto.gr από όταν άνοιξε μέχρι και τώρα έχει αλλάξει νοοτροπία, φιλοσοφία πείτε το όπως θέλετε, αλλά αυτό ισχύει και για εμάς!!

Σταύρο (απλά επειδή άνοιξες το post), όπως είπε και ο Βάσκα ίσως το thread των 6 μαΐων πίσω με την τότε πολιτική (είμαστε χαλαροί και την λέμε σε όλους όλοι κλπ) να μην είχε κάτι μεπτό για τους moderator, αλλά με την τρέχουσα πολιτική όμως να θεωρείτε thread που απλά πρέπει να φύγει και έτσι και έγινε.

Φιλικά,:wave2:

mikes
16/09/2012, 21:47
4 σελιδες μετα, ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι χαλιεστε για δυο κωλοθρεντ που πηραν την αγουσα προς το σκουπιδοντενεκε! δλδ ρε παιδες τι θα αλλαζε στη ζωη σας αν εμεναν στη θεση τους αυτα τα δυο θρεντ η και καθε θρεντ που σβηστηκε?? ενταξει εσβησε ο καπτεν 3 θρεντ και 5 σχολια και χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι! μαγκια του! ετσι εκρινε οτι επρεπε να πραξει, ετσι επραξε! στο φιναλε ρε παιδες ο ανθρωπος εχει λαβει μια εντολη απο καποιους που πληρωνουν καθε μηνα απο τη τσεπη τους να τους βοηθησει στην ομαλη λειτουργεια του φορουμ! εμας σαν απλους χρηστες δε νομιζω να μας πεφτει και πολυ λογος για το πως θα διαχειριστει ενα φορουμ στο οποιο συμμετεχουμε εντελως δωρεαν! και φυσικα ουτε μας αναγκαζει κανεις να παραμεινουμε εδω μεσα!
και να σας πω και κατι αλλο?? αντι να κοιτατε ποσα θρεντ και σχολια σας σβηστηκαν, μηπως πρεπει να κοιταξετε και τι σας εχει προσφερει αυτο το φορουμ??
εμενα προσωπικα οταν πριν 3 χρονια την ειδα ξαφνικα μηχανοβιος και εντελως τυχαια βρεθηκα εδω μεσα, εμαθα παρα πολλα για τον τροπο χρησης της μηχανης, ως μεσο ευχαριστησης πρωτα και μετα ως μεσο μετακινησης! εμαθα την αξια του εξοπλισμου που δεν ειχα ιδεα! (ενταξει κρανος φοραγα παντα)! εμαθα να μην κανω τα εγκληματα στην οδηγηση που εκανα καποτε!
επισης πηγα σε βολτες και συναντησεις και περασα υπεροχα με πολυ γελιο και χαβαλε, αλλα και συμβουλες απο τους παλιους προς ενα αρχαριο! με καποια ατομα απο εδω μεσα φτιαξαμε ενα γαματο παρεακι που κανουμε πολλα ομορφα πραγματα μαζι και περναμε τζαμι!
οταν τσακιστηκα στην ετησια του 2010 ΟΛΟΙ οσοι περασαν απο το σημειο προσπαθουσαν με καθε τροπο να βοηθησουν οπως μπορουσαν, και ο καπτεν με τον δαναος75 εμειναν μαζι μου σχεδον 5 ωρες (τις πρωτες δυο υπο βροχη) μεχρι να το παρει αποφαση η οδικη να ερθει να με φορτωσει! ολα τα μελη που αποτελεσαν στοχο των πειραγματων μου τα δεχτηκαν ευχαριστα και συμετειχαν και αυτα! και γενικως οσα μελη εχω γνωρισει τετ α τετ η συμπεριφορα τους προς εμε ειναι αψογη!
και πολυ που χεστηκα λοιπον αν καποιος μοντ η αντμιν μου σβησει καποιο σχολιο η θρεντ εστω και χωρις λογο! εγω κραταω ολα τα παραπανω! και το ιδιο πιστευω οτι θα επρεπε να κανετε κι εσεις!

rantanplan
16/09/2012, 21:59
δλδ ρε παιδες τι θα αλλαζε στη ζωη σας αν εμεναν στη θεση τους αυτα τα δυο θρεντ η και καθε θρεντ που σβηστηκε?? ενταξει εσβησε ο καπτεν 3 θρεντ και 5 σχολια και χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι! μαγκια του! ετσι εκρινε οτι επρεπε να πραξει, ετσι επραξε! στο φιναλε ρε παιδες ο ανθρωπος εχει λαβει μια εντολη απο καποιους που πληρωνουν καθε μηνα απο τη τσεπη τους να τους βοηθησει στην ομαλη λειτουργεια του φορουμ! εμας σαν απλους χρηστες δε νομιζω να μας πεφτει και πολυ λογος για το πως θα διαχειριστει ενα φορουμ στο οποιο συμμετεχουμε εντελως δωρεαν! και φυσικα ουτε μας αναγκαζει κανεις να παραμεινουμε εδω μεσα!


:a18:

KostasV2
16/09/2012, 22:02
@ motomike: Προφανώς έχει πειράξει το "χωρίς λόγο" που λες, μια και το thread είχε κρατηθεί σε κόσμιο επίπεδο. Φυσικά και είναι δικαίωμα των moderators να σβήνουν ό,τι θέλουν (ακόμα και χωρίς προφανή εξήγηση), αλλά θεωρώ υγιή την αντίδραση του devil's, γιατί πιστεύω ότι εδώ μέσα υπάρχουν μέλη και όχι πρόβατα...

spyro
16/09/2012, 22:03
Το να σβήσει ένας mod μεμονομένα ένα thread μπορεί να συμβεί και δε χάθηκε και ο κόσμος αλλά δε μπορεί να γίνεται για λόγους τους οποίους ο Υ και Ζ mod σε άλλα threads το ξεφτιλίζουν.

με κάποιο τρόπο πρέπει να διασφαλίζεται μια ενιαία (όσο το δυνατόν πολιτική) έναντι των περίεργων threads. Εμένα αυτό μου χτυπάει πολυ περισσότερο παρά το οτι ο Ηλίας έσβησε ένα thread γιατι δε γούσταρε.

:wave2:

devil's animal
16/09/2012, 22:31
μενω και συμφωνω σε αυτα που ειπε ο Βασιλης (vaska) ο Γιωργος (gixxerpap) και η Ελενα (latris mixanis)...
μπορει να μεγαλωσα και να παραξενεψα εγω...
μπορει να φταιει η κατασταση που ζουμε και η τιμη της βενζινης...
το οτι δεν κανουμε βολτες και δεν βρισκομαστε απο κοντα οπως τοτε...

ειλικρινα δεν ηθελα να το τραβηξω...
μια απορια μου εξεφρασα και ηθελα να απαντηθει ειλικρινως...


οπως ειπωθηκε, οποιος δεν συμφωνει, παιρνει τα κουβαδακια του και παει σ'αλλη παραλια...
μεχρι στιγμης εγω ειμαι στο 80% σε συμφωνια με το φορουμ αλλα το τελειο, το 100% δεν μπορει να υπαρξει ποτε...ακριβως επειδη ειμαστε διαφορετικοι...
θα συνεχισετε λοιπον να με τρωτε στην μαπα...

συγνωμη εαν προσεβαλα καποιον...ηταν αθελα μου....

devil's animal, over and out...
:wave2:

byron
16/09/2012, 22:37
Επειδή μάλλον το ξεχάσαμε...το thread A σβήστηκε επειδή το ζήτησε ο δημιουργός του, όπως έχει γίνει δεκάδες φορές στο παρελθόν. Το thread Β το έσβησε ο δημιουργός του που ήταν ο Captain για δικούς λόγους. Το ίδιο θα συνέβαινε και αν ο spyro πχ μου ζητούσε να του σβήσω ένα thread που άνοιξε πριν 6 χρόνια, επειδή θεωρεί οτι οι φωτό με κόκκινο σώβρακο που πόσταρε τότε, δεν τον εκφράζουν ΤΩΡΑ.

edit. Το κείμενο που έγραψα για τον Σταύρο δεν έχει πλέον νόημα. Τέλος και από μένα :wave2:

karellen
16/09/2012, 22:43
μενω και συμφωνω σε αυτα που ειπε ο Βασιλης (vaska) ο Γιωργος (gixxerpap) και η Ελενα (latris mixanis)...
μπορει να μεγαλωσα και να παραξενεψα εγω...
μπορει να φταιει η κατασταση που ζουμε και η τιμη της βενζινης...
το οτι δεν κανουμε βολτες και δεν βρισκομαστε απο κοντα οπως τοτε...

ειλικρινα δεν ηθελα να το τραβηξω...
μια απορια μου εξεφρασα και ηθελα να απαντηθει ειλικρινως...


οπως ειπωθηκε, οποιος δεν συμφωνει, παιρνει τα κουβαδακια του και παει σ'αλλη παραλια...
μεχρι στιγμης εγω ειμαι στο 80% σε συμφωνια με το φορουμ αλλα το τελειο, το 100% δεν μπορει να υπαρξει ποτε...ακριβως επειδη ειμαστε διαφορετικοι...
θα συνεχισετε λοιπον να με τρωτε στην μαπα...

συγνωμη εαν προσεβαλα καποιον...ηταν αθελα μου....

devil's animal, over and out...
:wave2:

Μπράβο ρε φίλε.:beer:

emiliano
16/09/2012, 22:43
exei ginei idi;)


mila me onomata....

gixxerpap
16/09/2012, 22:54
μενω και συμφωνω σε αυτα που ειπε ο Βασιλης (vaska) ο Γιωργος (gixxerpap) και η Ελενα (latris mixanis)...
μπορει να μεγαλωσα και να παραξενεψα εγω...
μπορει να φταιει η κατασταση που ζουμε και η τιμη της βενζινης...
το οτι δεν κανουμε βολτες και δεν βρισκομαστε απο κοντα οπως τοτε...

ειλικρινα δεν ηθελα να το τραβηξω...
μια απορια μου εξεφρασα και ηθελα να απαντηθει ειλικρινως...


οπως ειπωθηκε, οποιος δεν συμφωνει, παιρνει τα κουβαδακια του και παει σ'αλλη παραλια...
μεχρι στιγμης εγω ειμαι στο 80% σε συμφωνια με το φορουμ αλλα το τελειο, το 100% δεν μπορει να υπαρξει ποτε...ακριβως επειδη ειμαστε διαφορετικοι...
θα συνεχισετε λοιπον να με τρωτε στην μαπα...

συγνωμη εαν προσεβαλα καποιον...ηταν αθελα μου....

devil's animal, over and out...
:wave2:

αυτό το πόστ, ναι, το έχει γράψει το φιλαράκι μου ο Σταύρος. Είσαι ωραίος (όχι απλά γιατί συμφώνησες μαζί μου).:beer:

endopandou
16/09/2012, 22:56
μενω και συμφωνω σε αυτα που ειπε ο Βασιλης (vaska) ο Γιωργος (gixxerpap) και η Ελενα (latris mixanis)...
μπορει να μεγαλωσα και να παραξενεψα εγω...
μπορει να φταιει η κατασταση που ζουμε και η τιμη της βενζινης...
το οτι δεν κανουμε βολτες και δεν βρισκομαστε απο κοντα οπως τοτε...

ειλικρινα δεν ηθελα να το τραβηξω...
μια απορια μου εξεφρασα και ηθελα να απαντηθει ειλικρινως...


οπως ειπωθηκε, οποιος δεν συμφωνει, παιρνει τα κουβαδακια του και παει σ'αλλη παραλια...
μεχρι στιγμης εγω ειμαι στο 80% σε συμφωνια με το φορουμ αλλα το τελειο, το 100% δεν μπορει να υπαρξει ποτε...ακριβως επειδη ειμαστε διαφορετικοι...
θα συνεχισετε λοιπον να με τρωτε στην μαπα...

συγνωμη εαν προσεβαλα καποιον...ηταν αθελα μου....

devil's animal, over and out...
:wave2:

:beer::):):):):)
Ετσι και λάθος να ήταν η κίνηση, η παρέα πάνω απ όλα

byron
16/09/2012, 23:03
Μπορούμε όλοι να κάνουμε το ίδιο έτσι απλά αν αλλάξουμε γνώμη για κάτι που γράψαμε παλιότερα; Και τί διαγράφουμε; Το post; Το thread ολόκληρο μαζί με τα γραφτά των άλλων; Έχουμε το δικαίωμα αυτό;


Τα ποστ σου ναι μπορείς να τα διαγράψεις και μόνο σου. Θέμα που έχεις ανοίξει εσύ (και για κάποιον λόγο δεν θές να υπάρχει) ναι μπορείς να ζητήσεις να διαγραφεί όσο παλιό και αν είναι και άσχετα με τις απαντήσεις που έχει.

nikos_abel
17/09/2012, 07:29
Δηλαδή τώρα είστε όλοι ευτυχισμένοι που λύσατε τη παρεξήγηση, πεταλούδες πετάνε γύρω από τις εξατμίσεις σας,
λουλούδια φυτρώνουν στο διάβα σας, αγκαλίτσες, φιλάκια στα μάγουλα και no hard feelings κιετς;
Γκέυ θρεντ ρε πστμ.

Τότε τι μαλώνετε εξ αρχής, όλοι κατά καιρούς σπαζόμαστε (και εγώ πάρα πολύ ώρες ώρες) και μλκίες γίνονται
είτε έχουμε δίκιο ή άδικο και κανονικά οι μονταντμινάτορες δε θα έπρεπε να σχολιάζουν καθόλου για να είναι σωστοί και άσπιλοι.
Δε θα είχε όμως πλάκα έτσι, αλάτι και πιπέρι νοστιμεύει τη ζωή.
Και μη πεταχτεί κανένας να πει ότι δεν είναι ζωή αυτή στο ίντερνετ -> είναι και μάλιστα πολλές φορές πολύ πιο
αληθινή από τη κανονική. Ειδικά όταν κάποιες ώρες βρίσκεσαι σε ένα χώρο που δε γουστάρεις και βρίσκεις
μια ευχάριστη διέξοδο μέσα από το πληκτρολόγιο.

Για αυτό και πικραινόμαστε όταν τα (κατά την αποψή μας) αξιόλογα άτομα σπάζονται και χάνονται από
τη καθημερινότητά μας ή όταν η σελίδα πέφτει είτε για συντήρηση, είτε για σοβαρότερους λόγους.

Μια συνήθεια είναι και μια καθημερινότητα, μια ευχάριστη όμως θέλουμε να είναι.
Άμα είναι να χαλιόμαστε.....

Από αρχής λοιπόν, εξετάστε ρε αντμίνες ξανά το ζήτημα.
Όταν ένα θρεντ (ορίστε εσείς με πόση κίνηση και πάνω) εξαφανίζεται, ας υπάρχει μια ενημέρωση με μια φράση.
Κωδικοποιήστε αν θέλετε 5 λόγους και έτσι να καταλαβαίνουμε (έστω και αν διαφωνούμε).
Όσο οι αποφάσεις αυτές αφήνονται στην υποκειμενική κρίση του κάθε μοντ, τόσο θα υπάρχουν αντιρρήσεις
και καυγάδες. Δε πα να έχει δίκιο, από κάποιον θα τα ακούσει.
¨Η τέλος πάντων σκεφτήτε κάποιο πρωτότυπο, νέο τρόπο και μην επιμένετε σε αυτό το στυλ που υπάρχει
σαν κανόνας σε όλα τα φόρουμ. Επειδή εκατομύρια μύγες τρώνε σκτ, δε σημαίνει ότι πρέπει και μεις.
Evolve.

vaska
17/09/2012, 07:31
ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι, που έχουν όρεξη να γράψουν αναλυτικά, απλά και κατανοητά. Όταν θελήσω να ξαναγράψω, θα σε πάρω τηλέφωνο;)

Με μεγάλη μου χαρά να εξυπηρετήσω (1 λεπτό τη λέξη χρεώνω συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ). Και όποιος άλλος θέλει ελεύθερα, μου στέλνει π.μ. τι θέλει να γράψει κι εγώ το αναλύω. Σόρυ για τη χρέωση παιδιά αλλά οι εποχές δύσκολες, ο καιρός γαρ εγγύς.

Ευχαριστώ για την προτίμηση.

:wave2: :wave2: :wave2:

nikos_abel
17/09/2012, 07:36
Με μεγάλη μου χαρά να εξυπηρετήσω (1 λεπτό τη λέξη χρεώνω συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ). Και όποιος άλλος θέλει ελεύθερα, μου στέλνει π.μ. τι θέλει να γράψει κι εγώ το αναλύω. Σόρυ για τη χρέωση παιδιά αλλά οι εποχές δύσκολες, ο καιρός γαρ εγγύς.

Ευχαριστώ για την προτίμηση.

:wave2: :wave2: :wave2:

Σκοτεινή η τιμολογιακή σου πολιτική σύντροφε.

Θα χρεώνεις τις λέξεις του δικού μας κείμενου, ή αυτές της ανάλυσής σου;

vaska
17/09/2012, 07:56
Σκοτεινή η τιμολογιακή σου πολιτική σύντροφε.

Θα χρεώνεις τις λέξεις του δικού μας κείμενου, ή αυτές της ανάλυσής σου;

Τι να χρεώσω από το δικό σας κείμενο???? τις 5 λέξεις που θα γράφετε???
Δίνω παράδειγμα
Εντολή για ξεκατίνιασμα από άλλο μέλος:
" nikos_abel, μουνόπ@νο, ρίξε μπινελίκι" = 4 λέξεις = 0,4 ευρώ

Κείμενο vaska
" Φίλτατε nikos_abel, ναι εσύ με την σταρτρεκ μάνια και τα ηλίθια άβαταρ, μην κάνεις την πάπια, αυτά που έγραψες παραπάνω με προσβάλουν κατάφωρα και θέλω ν' ανακαλέσεις. Αλλά τι να περιμένει κανείς από άτομο που ούτε μηχανάκι δεν μπορεί να καβαλήσει??? Πήρες σκούτερ και νομίζεις ότι είσαι ίσος με μας τους μάτσο μηχανόβιους που τρώμε τα χλμ για πρωινό, που αλλάζουμε 2 σετ λάστιχα τον χρόνο??? Είναι ποτέ δυνατόν όποιος καβαλάει τη μπανιέρα του σπιτιού του να θέλει να συγκριθεί μαζί μας.
Φίλε μου άραξε στα κυβικά σου, παίξε με το μακ σου (που ο κύκλος και τα βελάκι που ζωγραφίζει η κόρη μου είναι καλύτερα από αυτά που φτιάχνει το πανάκριβο γκατζετάκι που ονομάζεις υπολογιστή - βλέπε φωτό Μητσάκη)................................ κλπ κλπ κλπ

πολλές λέξεις=πολλά ευρώ.

Καλύτερα, δεν νομίζεις?????

nikos_abel
17/09/2012, 07:58
παίξε με το μακ σου (που ο κύκλος και τα βελάκι που ζωγραφίζει η κόρη μου είναι καλύτερα από αυτά που φτιάχνει το πανάκριβο γκατζετάκι που ονομάζεις υπολογιστή - βλέπε φωτό Μητσάκη)................................ κλπ κλπ κλπ



Αυτό το έκανα με το paint σε xp :lol:


" nikos_abel, μουνόπ@νο, ρίξε μπινελίκι" = 4 λέξεις = 0,4 ευρώ



Άλλο σκοτεινό σημείο, το 1 λεπτό τελικά σημαίνει 10 λεπτά; ;)

vaska
17/09/2012, 08:01
Αυτό το έκανα με το paint σε xp :lol:



Άλλο σκοτεινό σημείο, το 1 λεπτό τελικά σημαίνει 10 λεπτά; ;)

χαχαχαχαχα έχει ελάχιστη χρέωση η υπηρεσία

rantanplan
17/09/2012, 08:44
Τι να χρεώσω από το δικό σας κείμενο???? τις 5 λέξεις που θα γράφετε???
Δίνω παράδειγμα
Εντολή για ξεκατίνιασμα από άλλο μέλος:
" nikos_abel, μουνόπ@νο, ρίξε μπινελίκι" = 4 λέξεις = 0,4 ευρώ

Κείμενο vaska
" Φίλτατε nikos_abel, ναι εσύ με την σταρτρεκ μάνια και τα ηλίθια άβαταρ, μην κάνεις την πάπια, αυτά που έγραψες παραπάνω με προσβάλουν κατάφωρα και θέλω ν' ανακαλέσεις. Αλλά τι να περιμένει κανείς από άτομο που ούτε μηχανάκι δεν μπορεί να καβαλήσει??? Πήρες σκούτερ και νομίζεις ότι είσαι ίσως με μας τους μάτσο μηχανόβιους που τρώμε τα χλμ για πρωινό, που αλλάζουμε 2 σετ λάστιχα τον χρόνο??? Είναι ποτέ δυνατόν όποιος καβαλάει τη μπανιέρα του σπιτιού του να θέλει να συγκριθεί μαζί μας.
Φίλε μου άραξε στα κυβικά σου, παίξε με το μακ σου (που ο κύκλος και τα βελάκι που ζωγραφίζει η κόρη μου είναι καλύτερα από αυτά που φτιάχνει το πανάκριβο γκατζετάκι που ονομάζεις υπολογιστή - βλέπε φωτό Μητσάκη)................................ κλπ κλπ κλπ

πολλές λέξεις=πολλά ευρώ.

Καλύτερα, δεν νομίζεις?????

:bawl::bawl::bawl:

nikos_abel
17/09/2012, 09:15
:bawl::bawl::bawl:


Βάσκα, ετοιμάσου για τη πρώτη σου επίσημη δουλειά:

"ραντανπλαν, πετάγεται εκεί που δεν τον σπέρνουν, ο άνθρωπος που είναι πιο χαζός κι απ' τη σκιά του, ρίξε μπινελίκι"

Στο διακανονισμό φαντάζομαι ότι δέχεσαι ομόλογα δημοσίου ε :lol:

vaska
17/09/2012, 09:29
Βάσκα, ετοιμάσου για τη πρώτη σου επίσημη δουλειά:

"ραντανπλαν, πετάγεται εκεί που δεν τον σπέρνουν, ο άνθρωπος που είναι πιο χαζός κι απ' τη σκιά του, ρίξε μπινελίκι"

Στο διακανονισμό φαντάζομαι ότι δέχεσαι ομόλογα δημοσίου ε :lol:

με π.μ. είπαμε οι εντολές.

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

VASOS
17/09/2012, 11:47
μενω και συμφωνω σε αυτα που ειπε ο Βασιλης (vaska) ο Γιωργος (gixxerpap) και η Ελενα (latris mixanis)...
μπορει να μεγαλωσα και να παραξενεψα εγω...
μπορει να φταιει η κατασταση που ζουμε και η τιμη της βενζινης...
το οτι δεν κανουμε βολτες και δεν βρισκομαστε απο κοντα οπως τοτε...

ειλικρινα δεν ηθελα να το τραβηξω...
μια απορια μου εξεφρασα και ηθελα να απαντηθει ειλικρινως...


οπως ειπωθηκε, οποιος δεν συμφωνει, παιρνει τα κουβαδακια του και παει σ'αλλη παραλια...
μεχρι στιγμης εγω ειμαι στο 80% σε συμφωνια με το φορουμ αλλα το τελειο, το 100% δεν μπορει να υπαρξει ποτε...ακριβως επειδη ειμαστε διαφορετικοι...
θα συνεχισετε λοιπον να με τρωτε στην μαπα...

συγνωμη εαν προσεβαλα καποιον...ηταν αθελα μου....

devil's animal, over and out...
:wave2:

Σταύρο εύγε :beer::beer::beer:

ego_o_idios
17/09/2012, 11:53
και αναφερομαι στο thread με τους "ασχετους τσοπεραδες", που εφυγε αρων αρων και φυσικα σε ενα παλιοτερο thread που ειχε ανοιχτει με τιτλο "ΕΕππ, τι γινεται εδω?" ποσταρισμεο απο Cpt Haddock...

περιμενω μια απαντηση απο τον διαχειριστη και φυσικα τον λογο που το διεγραψε...
:rolleyes:


ego to ksana protino na diorganosoume ena party opou 8a er8oun oloi oi moderators tou moto admins ke lipa
na tous strimoksoume se kamia meria na tous gdisoume olous ke afou tous valoume apo dio kafteres piperies sto stoma na tous valoume nefti ston kolo ke meta na tous valoume na perpatisoun sta karvouna meta na tous kanoume stoxo me avga meta alevri ke meta na tous desoume se ena stilo enan enan ke na tous kornaroume me kornes fortigou sta aftia mexri na treksoun ema ke meta fortoma sto aftokinito ke sto spiti tous fisika na fotografi8oun ke na vindeoskopi8oun ta ntokoumenta pros gnosi ke simorfosi ton epomenon giati aftoi apokliete na ksana mpoun sto moto kan
:lol::lol::lol::lol:

rantanplan
17/09/2012, 12:01
ego to ksana protino na diorganosoume ena party opou 8a er8oun oloi oi moderators tou moto admins ke lipa
na tous strimoksoume se kamia meria na tous gdisoume olous ke afou tous valoume apo dio kafteres piperies sto stoma na tous valoume nefti ston kolo ke meta na tous valoume na perpatisoun sta karvouna meta na tous kanoume stoxo me avga meta alevri ke meta na tous desoume se ena stilo enan enan ke na tous kornaroume me kornes fortigou sta aftia mexri na treksoun ema ke meta fortoma sto aftokinito ke sto spiti tous fisika na fotografi8oun ke na vindeoskopi8oun ta ntokoumenta pros gnosi ke simorfosi ton epomenon giati aftoi apokliete na ksana mpoun sto moto kan
:lol::lol::lol::lol:

και εβαζα στοίχημα θα μπει δεν θα μπει.......άργησες και ανχοθηκα μιν χάσω το στοίχημα.
ευχαριστώ ίδιε.....:bawl:

ego_o_idios
17/09/2012, 12:07
και εβαζα στοίχημα θα μπει δεν θα μπει.......άργησες και ανχοθηκα μιν χάσω το στοίχημα.
ευχαριστώ ίδιε.....:bawl:

to pososto mou min ksexname...:lol:

rantanplan
17/09/2012, 12:12
to pososto mou min ksexname...:lol:

σε είχανε στανταρακι και δεν σου είχανε μεγάλο ποσοστό ΑΛΛα μην μασας εβαλα πολα πανω σου.
:beer:

Stabak
17/09/2012, 13:08
Αυτο που δεν καταλαβαινω παιδες και συγχωρεστε την ερωτηξη μου ειναι γιατί να πρέπει να σβησει σωνει και καλα κάποιος καποιες σκέψεις/παραστασεις/ερμηνείες του παρελθόντος; Επειδη δεν τον εκφράζουν πλέον; Ε και; Ανθρωποι ειμαστε, αλλαζουμε καθημερινά η κωλοτουμπα ειναι μες το πρόγραμμα.... γιατι κάτι/κάποτε σωνει και καλα να χαρακτηρίζει κάποιον και τώρα; Ισα ισα που για μενα προσωπικά η τουμπα δηλωνει κ ενα σχετικό ψάξιμο/αμφισβητηση/εσωτερικό προβληματισμό.... η στείρα διαγραφη ομως μου θυμίζει καταστροφή αρχειων βρωμικης εφορίας στα ορια της παραγραφης κ ελέγχου. Λες και ειμαστε κανα δικαστηριο κ κρίνουμε κοσμο και προτερους βιους... ή ειμαστε;

sniper
17/09/2012, 13:37
Είστε πολύ gay....


Ούτε να τσακωθείτε δεν μπορείτε πλέον...

Ούτε αίμα, ούτε δάκρυα, ούτε ένα καντήλι...


Ρε συ Devil's... Λύσε μου μια απορία... Στην "δουλειά" σου είσαι ο Σταύρος που ξέρουμε ή κάποιος άλλος;

Επειδή τα χώνεις γενικά..


Κατά τ' άλλα, το θέμα έχει ξαναπαιχτεί τουλάχιστον 20 φορές τα τελευταία 10 χρόνια..

golis
17/09/2012, 14:19
διαγράφονται διότι : Το μαγαζί είναι ιδιόκτητο .

Ως εκ τούτου , Τα γραπτά -κατά το δοκούν- μένουν , ή πουλελέν :)
κατα τ άλλα , +46 στον Stabak.

μαζί τα φάγαμε και μικρογραφία κτλ......

ego_o_idios
17/09/2012, 16:57
Αυτο που δεν καταλαβαινω παιδες και συγχωρεστε την ερωτηξη μου ειναι γιατί να πρέπει να σβησει σωνει και καλα κάποιος καποιες σκέψεις/παραστασεις/ερμηνείες του παρελθόντος; Επειδη δεν τον εκφράζουν πλέον; Ε και; Ανθρωποι ειμαστε, αλλαζουμε καθημερινά η κωλοτουμπα ειναι μες το πρόγραμμα.... γιατι κάτι/κάποτε σωνει και καλα να χαρακτηρίζει κάποιον και τώρα; Ισα ισα που για μενα προσωπικά η τουμπα δηλωνει κ ενα σχετικό ψάξιμο/αμφισβητηση/εσωτερικό προβληματισμό.... η στείρα διαγραφη ομως μου θυμίζει καταστροφή αρχειων βρωμικης εφορίας στα ορια της παραγραφης κ ελέγχου. Λες και ειμαστε κανα δικαστηριο κ κρίνουμε κοσμο και προτερους βιους... ή ειμαστε;


afou den to katalavenis ti na gini na fame oloi ta niata mas prospa8ontas na sou eksigisoume afou den katalavenis:lol::lol:

to les ke monos sou:lol::lol:

ego_o_idios
17/09/2012, 16:58
Είστε πολύ gay....


Ούτε να τσακωθείτε δεν μπορείτε πλέον...

Ούτε αίμα, ούτε δάκρυα, ούτε ένα καντήλι...


Ρε συ Devil's... Λύσε μου μια απορία... Στην "δουλειά" σου είσαι ο Σταύρος που ξέρουμε ή κάποιος άλλος;

Επειδή τα χώνεις γενικά..


Κατά τ' άλλα, το θέμα έχει ξαναπαιχτεί τουλάχιστον 20 φορές τα τελευταία 10 χρόνια..

ti gay re? gay imastan palia pou ixame lefta tora me tin ftoxia pou exoume giname apla poustides...
:lol::lol::lol:

mikes
17/09/2012, 18:01
ti gay re? gay imastan palia pou ixame lefta tora me tin ftoxia pou exoume giname apla poustides...
:lol::lol::lol: φτωχοπ@@στες θες να πεις!!!:wave2:

chr1s_86
17/09/2012, 18:25
Θέμα που έχεις ανοίξει εσύ (και για κάποιον λόγο δεν θές να υπάρχει) ναι μπορείς να ζητήσεις να διαγραφεί όσο παλιό και αν είναι και άσχετα με τις απαντήσεις που έχει.


Τώρα αυτό είναι σωστό; Δηλαδή αν του τη δώσει κάποιου να σβηστεί το θέμα του, γιατί να χάσει η υπόλοιπη κοινότητα τις απαντήσεις/πληροφορίες/οδηγίες/links που υπάρχουν από κάτω ; :confused:

Cpt. Haddock
17/09/2012, 18:28
Τώρα αυτό είναι σωστό;

Απόλυτα σωστο, απ' όλες τις αποψεις.

rantanplan
17/09/2012, 19:23
Απόλυτα σωστο, απ' όλες τις αποψεις.

giati?
πχ. ανοιγω ερωτημα πως μπορω να φτιαξω το βολαν-πινια κλπ.
και μπαινουν 2-3 ατομα και απαντανε κατεβατα, ολοκληρα σεντονια, και ειναι σωστα και ετσι κι εγω καταφερνω να φτιαξω αυτο που ηθελα.

μετα απο καιρο ζηταω να σβηστει και το σβηνετε, δεν ειναι μαλακια?
και για αυτους που ασχοληθηκαν και μου απαντησαν, και προς τους υπολοιπους που θα το χρειαζονταν καποτε.

αρα το ερωτημα λογικα παει οτι: οτι και να θελω να σβηστει σβηνετε, που το εχω αρχισει εγω? μηπος θα πρεπει να μπει περιορισμος τελικα?
ή κατι τετιο καπος ετσι.

DimitrisZ
17/09/2012, 19:39
Σωστά επιχειρήματα έχουν γραφτεί εδώ μέσα, αλλά οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνετε ότι επανειλημμένα έχει ειπωθεί..

Ο ιδιοκτήτης κάνει ότι γουστάρει με την ιδιοκτησία του!

GAME OVER!

Δεν σου αρέσει? καν τη να! απλά τα πράγματα