PDA

View Full Version : Πλαστικοποιηση ρεζερβουαρ



zundapp30
16/09/2012, 15:45
Έχω ένα μηχανάκι zundapp 50cc, το οποίο αγαπώ και συντηρώ ματώνοντας.

Παλαιότερα έκανα πλαστικοποίηση στο ρεζερβουάρ και δυστυχώς σήμερα το ρεζερβουάρ είναι για πέταμα. Ευτυχώς κάποια στιγμή αγόρασα ένα μεταχειρισμένο ρεζερβουάρ σαν "δεύτερο".

Εκανα μια έρευνα ( πλαστικοποίηση ρεζερβουαρ ) στό διαδίκτυο και δέν έβγαλα συμπέρασμα. Άλλοι προτείνουν do it your self και παράλληλα προτείνουν να το καθαρήσω μέ αλυσίδες... και παρόμοιες βλακείες. ΄Αλλοι προτείνουν διάφορους μαστόρους και πολλοί από αυτούς ανεβάζουν στο διαδίκτυο φωτογραφίες από αποτυχημένες πλαστικοποιήσεις ρεζερβουαρ... οι μηχανικοί δεν θέλουν να ακούν την φράση "πλαστικοποιηση ρεζερβουαρ"...

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει έμπρακτα καλό μάστορα για την πλαστικοποιηση ρεζερβουαρ ας παραθέσει τα στοιχεία του.
Αν κάποιος έχει ασχοληθεί μέ το θέμα σοβαρά (πλαστικοποίηση ρεζερβουάρ) ας παραθέσει αυτές τις πληροφορίες ή ακόμα ένα σύντομο οδηγό.

Δεν θέλω να καταστρέψω και αυτό το ρεζερβουάρ

zundapp30
20/11/2012, 18:52
Τελικά το πήγα σε αυτά τα παιδιά www.********.gr

Τα καθάρισαν, το πλαστικοποίησαν και μου έδωσαν πολλές φωτογραφίες από την διαδικασία.
Να μερικές από αυτές.

Ο Καβαλάρης όπως αρχικά ήταν



Αριστερή πλευρά (όπως αρχικά ήταν)


Τρύπα εξόδου βενζίνης (όπως αρχικά ήταν)


Δεξια πλευρα (όπως αρχικά ήταν)


Το μεταμόρφοσε έτσι:


Τελική μορφή


Μου κόστισε 70 ευρό.

:)


Edit απο moderator.....Παρακαλω σβησε τα logo απο τις φωτο, γιατι ετσι θεωρειται διαφημιση,
ευχαριστω!